Main Content:

Pagini: 1 2 [3] 4 5 6

IN MEMORIAM CRISTI PATURCA

Răspuns: IN MEMORIAM CRISTI PATURCA
« Răspunde #30 : Februarie 27, 2017, 01:40:35 »

Cat despre Badita, eu nu-l cunosc personal. Doar am auzit de el. Iar daca nu gresesc poza de aici este de la un protest mai greu de inteles pentru pudici si anacronici.

Astept protestul cu "martisorul" la vedere pentru 1-8 martie,tocmai ca nu sunt pudic,dar pentru tine este mai greu datorita "împuscaturi" de la dos!
remus34 stiu ca domnul Iulian are studii a lucrat la SSPR  Wink

Nu ati derulat bine.

a fost raspunsul la "Iar daca nu gresesc poza de aici este de la un protest mai greu de inteles pentru pudici si anacronici."
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=392.msg226934#msg226934
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #31 : Februarie 27, 2017, 01:44:17 »

Nu pentru asta, nu pentru ca te dai destept. Reciteste:

Murdariti istoria Revolutiei din Decembrie 1989 si a celor care i-au compus cantecele si i-au cantat idealurile. Rusine!

BLOCUL NATIONAL AL REVOLUTIONARILOR 1989 ROMANIA
https://www.facebook.com/groups/673260779399342/?multi_permalinks=1363297203729026&notif_t=group_highlights&notif_id=1487460380156887

Dan Marinescu
19 februarie la 08:59
Să vedeţi voi, dragii moşului, ce scrie un dobitoc pe "portalul revoluţiei" (nu cel al lui Gh Iosif), ci cel administrat de Mery Barbu, bineînţeles cu "y", că doar suntem în "lumea bună". Fiţi atenţi "acilişa" :
Sorin Martin
9 ore
Si ce naiba facem sa iesim din rahatul asta? Aici ne-au adus cei care au devenit dependenti psihic de Antena1 si 3 si RT si au votat in masa Mafia din PSD si ALDE dar si cei normali la cap si educati dar care au stat acasa si au preferat sa stea la caldurica la o bere in fata televizorului in loc sa iasa la vot.
Ma uit acum la Antena 1 si RTV care il improasca cu diaree si murdarie pe Ciolos fiindca a "cutezat" sa nu fie de acord cu PSD! Si CNA vrea sa inchida Realitatea TV!!!!
Cum dracu' dam jos parlamentul? degeaba dam jos guvernul fiindca mafiotii pot sa isi schimbe cate guverne vor...
ALEGERI ANTICIPATE !!!! Asta trebuie sa strige Strada!!!!
Am ajuns la momentul in care nu mai vad alta varianta decat cea violenta!!! Ce naiba? Trebuie sa apara un Ku Klux Klan care sa impusrte unul cate unul pe mafiotii din PSD si ALDE?
Sunt un om pasnic insa cand ajung la finalul rabdarii devin destul de dornic sa imi cumpar o mitraliera! Si, din pacate, cred ca nu sunt singurul....
Sunt impresionat (in sensul rau al cuvantului) de cat de multi romani se pot uita la Antena 1, 3, RTV si se lasa spalati pe creier! Am ajuns o natiune din care a disparut demult spiritul daco-roman! Acum am ajuns un popor balcanic dornic de scandal, si cu putine idei, cu putina educatie.
Bleah!!!!
Dan Marinescu Uşurel, cu pianul pe scări ! Eu cred că ar trebui să-ţi bagi picioarele, dar mai ales capul în apă rece ! Nu de alta, dar te bagă ăştia la "răcoare" pentru instigare la violenţă şi instigare la crimă. Citez din fântâna nesecată a gândirii tale bolnave : "Am ajuns la momentul in care nu mai vad alta varianta decat cea violenta!!! Ce naiba? Trebuie sa apara un Ku Klux Klan care sa impusrte unul cate unul pe mafiotii din PSD si ALDE?
Sunt un om pasnic insa cand ajung la finalul rabdarii devin destul de dornic sa imi cumpar o mitraliera!"

HuhHuh?? Ce treaba am eu cu asta? Hai ca suntem pe aratura. Noapte buna.

Nici cu asta? (Noapte buna.)

Iulian Capsali
3 ore ·
Acum văd că Felix Tătaru m-a blocat. Chiar nu am vrut să-i tulbur modul în care vede și face politică în România (de la EBa lu' tata la Johannis și Cioloș diferența nu este chiar substanțială), nici faptul că promovează cu sârg manifestaţia din Piaţa Victoriei (ce s-ar face GMP fara corporații...), ajunsă la faza ei de dragoste cu steagul UE.
Nu înţeleg totuşi cum ar fi crezut el că un conservator ca mine ar fi putut fi câştigat de o asemenea manipulare grosieră a serviciilor şi a ONG-urilor Soros, cu bieţii corporatişti pe post de trufandale sezoniere, un atac la democrație calchiat pe modelul Maidanului, care ar fi putut să aibă consecințe imprevizibile.
Apropos de manifestația cu steluțe pe fond albastru, îmi imaginez ce amuzaţi sunt britanicii când văd că în Est există o asemenea idolatrie şi fetişuri faţă de un construct ideologic excepţional sintetizat de Părintele Costin Jacob: "Uniunea Europeană, copia grotescă a unei civilizaţii revendicate de la Platon, dar aplicate pe... Hitler!..."
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #32 : Februarie 27, 2017, 01:57:48 »

Nu pentru asta, nu pentru ca te dai destept. Reciteste:

Murdariti istoria Revolutiei din Decembrie 1989 si a celor care i-au compus cantecele si i-au cantat idealurile. Rusine!

BLOCUL NATIONAL AL REVOLUTIONARILOR 1989 ROMANIA
https://www.facebook.com/groups/673260779399342/?multi_permalinks=1363297203729026&notif_t=group_highlights&notif_id=1487460380156887

Dan Marinescu
19 februarie la 08:59
Să vedeţi voi, dragii moşului, ce scrie un dobitoc pe "portalul revoluţiei" (nu cel al lui Gh Iosif), ci cel administrat de Mery Barbu, bineînţeles cu "y", că doar suntem în "lumea bună". Fiţi atenţi "acilişa" :
Sorin Martin
9 ore
Si ce naiba facem sa iesim din rahatul asta? Aici ne-au adus cei care au devenit dependenti psihic de Antena1 si 3 si RT si au votat in masa Mafia din PSD si ALDE dar si cei normali la cap si educati dar care au stat acasa si au preferat sa stea la caldurica la o bere in fata televizorului in loc sa iasa la vot.
Ma uit acum la Antena 1 si RTV care il improasca cu diaree si murdarie pe Ciolos fiindca a "cutezat" sa nu fie de acord cu PSD! Si CNA vrea sa inchida Realitatea TV!!!!
Cum dracu' dam jos parlamentul? degeaba dam jos guvernul fiindca mafiotii pot sa isi schimbe cate guverne vor...
ALEGERI ANTICIPATE !!!! Asta trebuie sa strige Strada!!!!
Am ajuns la momentul in care nu mai vad alta varianta decat cea violenta!!! Ce naiba? Trebuie sa apara un Ku Klux Klan care sa impusrte unul cate unul pe mafiotii din PSD si ALDE?
Sunt un om pasnic insa cand ajung la finalul rabdarii devin destul de dornic sa imi cumpar o mitraliera! Si, din pacate, cred ca nu sunt singurul....
Sunt impresionat (in sensul rau al cuvantului) de cat de multi romani se pot uita la Antena 1, 3, RTV si se lasa spalati pe creier! Am ajuns o natiune din care a disparut demult spiritul daco-roman! Acum am ajuns un popor balcanic dornic de scandal, si cu putine idei, cu putina educatie.
Bleah!!!!
Dan Marinescu Uşurel, cu pianul pe scări ! Eu cred că ar trebui să-ţi bagi picioarele, dar mai ales capul în apă rece ! Nu de alta, dar te bagă ăştia la "răcoare" pentru instigare la violenţă şi instigare la crimă. Citez din fântâna nesecată a gândirii tale bolnave : "Am ajuns la momentul in care nu mai vad alta varianta decat cea violenta!!! Ce naiba? Trebuie sa apara un Ku Klux Klan care sa impusrte unul cate unul pe mafiotii din PSD si ALDE?
Sunt un om pasnic insa cand ajung la finalul rabdarii devin destul de dornic sa imi cumpar o mitraliera!"

HuhHuh?? Ce treaba am eu cu asta? Hai ca suntem pe aratura. Noapte buna.

Nici cu asta? (Noapte buna.)

Iulian Capsali
3 ore ·
Acum văd că Felix Tătaru m-a blocat. Chiar nu am vrut să-i tulbur modul în care vede și face politică în România (de la EBa lu' tata la Johannis și Cioloș diferența nu este chiar substanțială), nici faptul că promovează cu sârg manifestaţia din Piaţa Victoriei (ce s-ar face GMP fara corporații...), ajunsă la faza ei de dragoste cu steagul UE.
Nu înţeleg totuşi cum ar fi crezut el că un conservator ca mine ar fi putut fi câştigat de o asemenea manipulare grosieră a serviciilor şi a ONG-urilor Soros, cu bieţii corporatişti pe post de trufandale sezoniere, un atac la democrație calchiat pe modelul Maidanului, care ar fi putut să aibă consecințe imprevizibile.
Apropos de manifestația cu steluțe pe fond albastru, îmi imaginez ce amuzaţi sunt britanicii când văd că în Est există o asemenea idolatrie şi fetişuri faţă de un construct ideologic excepţional sintetizat de Părintele Costin Jacob: "Uniunea Europeană, copia grotescă a unei civilizaţii revendicate de la Platon, dar aplicate pe... Hitler!..."

Nu, nici cu asta.
Daca ma acuzi de ceva si crezi in statul de drept, fa-o explicit, du-te la Parchet, nu-mi manca timpul.
Memorat

Perplex in forma continuata.
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33 : Februarie 27, 2017, 02:08:10 »

Daca singur nu intelegi si nici ajutat de altii, te las sa-ti maninci singur timpul.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34 : Februarie 27, 2017, 09:08:05 »

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35 : Februarie 27, 2017, 10:44:49 »

Poate că prin această alăturare de imagini, de steaguri de luptă, vor înțelege și revoluționarii mai puțin reflexivi cum afectează, murdaresc imaginea Revoluției Române, participînd la Protestul din fața Sediului Guvernului României. Avînd experiența Revoluției din Decembrie 1989, consider că ar fi fost cazul nici să nu treacă pe acolo.

Memorat
« Răspunde #36 : Februarie 27, 2017, 11:48:29 »

https://www.bugetul.ro/la-un-pas-de-fi-linsati-ce-s-intamplat-la-protestul-anti-guvern-de-duminica/

La un pas de a fi linșați! Ce s-a întâmplat la protestul anti-Guvern de duminică
Memorat
  • vamil
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #38 : Februarie 27, 2017, 17:26:24 »

Dacă v-ar vedea Cristi Pațurcă cum lingeți dulăii rișii din PSD, pe un topic cu numele său, v-ar susui de acolo din mormânt.
     Nu scăpați nici un moment să lătrați și să spurcați speranțele românilor.
     Lăsați-ne ghiavoli roșii în plata bunului Dumnezeu și cărați-vă la urmașii lui Stalin.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39 : Februarie 27, 2017, 17:48:16 »

Domnule Vamil, cu tot respectul, nu ar fi mai bine sa obsrvati mai intai de unde a inceput aceasta disputa si abia apoi sa o comentati? Ca fost detinut politic si ca membru al forumului revolutionarilor, va respect si nu am nici cea mai mica intentie sa va supar. Dar daca faceti asemenea afirmatii grave, fara echivoc, ar fi cazul sa precizati numele celor care va deranjeaza atat de tare, precum si motivul, detaliat. Eu va spun raspicat ca m-a oripilat incercarea lui Iulian de a folosi simbolurile Revolutiei Romane din Decembrie 1989 pentru a sugera, sau chiar afirma ca adunatura scoasa de S.R.I., U.S.R. si firmele straine in fata sediului guvernului din Piata Victoriei ar avea legatura cu ea, sau chiar ca ar fi o noua revoutie! E o mizerie atat de mare incat un om cu experienta dumneavoastra ar fi trebuit sa sara ca ars la vederea blasfemiei acestui ranit in cur la Revolutie!
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #40 : Februarie 27, 2017, 17:49:21 »

Memorat
  • vamil
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #41 : Februarie 27, 2017, 18:28:58 »

Dacă megem la Victoriei, mergem pentru că așa simțim, nu mi-a propus nimeni să merg acolo, ori pentru că lucrez la o multinațională. Eu mă zbat singur, nimeni nu-mi plătește nimic fără muncă și lucrez - chiar dacă-s trecut de 60 de ani - ca să-mi întrețin copilul la facultate. Precum ați înțeles pe vremea comuniștilor nu am putut avea nici familie, nu doream să fac și altora probleme. Abia după revoluție am putut fi liber.
    Însă nu pot suporta ca cineva să se ducă spre roșu și să nu-l taxez. Este drept că roșii s-au dus peste tot, pute parlamentul de ei. Put și partidele, de ei și de beizadelele lor. Înainte ciorditori, acum titrați chir cu doctorate, cu vile, limuzine și năravuri deșănțate. Un om se poate revopsi, dar năravu-i rămâne.

”- Calul care de mic nu-i învățat să tragă la căruță, când se mărește nu mai învață.” Mi-a spus în una din zilele când eram la Universitate în aprilie-mai 1990, un om ce avea anii mei de acum și care era membru al Partidului Social Democrat din România, de-al lui Cunescu. Se referea la tov. Iliescu. Pe câți a ”format” Ilici și pe câți i-a ”formatat” Reformatorul ?

Dacă un camard vine acum în piață și spune că-i revoluționar, are dreptul să o facă, să o afișeze, dacă este mai mult sau mai puțin educat, nu-mi reproșați mie.

Eu vă reproșez în schimb ceva, nu vă bateți joc de suflarea românească, terfelind-o și amestecând-o, ori alăturând-o cu gunoaiele politice postrevoluționare.
    A redesena steagul EU și a pune peste... totul altă stemă... Nu pot decât să vă spun că aveți îndemânarea și dotarea necesară, deloc întâmplătoare, numai bune de hăcuit.

După cum am priceput, consilierii ce l-au învățat pe Dragnea în campania alegerilor parlamentare au fost și ei evrei, care au făcut-o pe bani grei. Acum mă acuzați pe mine și ați desenat deasupra capului meu un asemenea simbol ? Probabil poimâine când cu ciomagul o să intrați și-n restul instituții ale statului, o să dați o lege ca cei care au desenată deasupra capului o insignă, să fie trimiși acolo, unde eliberarea se face numai pe coș.

Vă urez totuși o seară bună, eu trebuie să plec... acolo unde mă trage ața, poate veniți odată și odată...

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #42 : Februarie 27, 2017, 19:08:48 »

La mitingul sorosistilor, sustinut de securisti si interesele strainatatii? Niciodata. Acolo merg doua, sau trei categorii de oameni, primii ca numar fiind gura-casca, asa ca dumneavoastra, cam setati pe lozincareala anticomunista si antipesedista, care, cred ei, le poate tine loc de gandire politica, simt al dreptatii si patriotism. Si daca am inceput cu sfarsitul postarii dumneavoastra, am sa va raspund in ordine inversa la toate punctele, tuturor, nu va suparati, elucurbatiilor pe care ati avut imprudenta sa le scrieti, mazgalind singur portretul din trecut al unui luptator pentru dreptate.

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #43 : Februarie 27, 2017, 19:25:31 »

După cum am priceput, consilierii ce l-au învățat pe Dragnea în campania alegerilor parlamentare au fost și ei evrei, care au făcut-o pe bani grei. Acum mă acuzați pe mine și ați desenat deasupra capului meu un asemenea simbol ? Probabil poimâine când cu ciomagul o să intrați și-n restul instituții ale statului, o să dați o lege ca cei care au desenată deasupra capului o insignă, să fie trimiși acolo, unde eliberarea se face numai pe coș.

Imi atribuiti actiuni fictive, ca sa ma puteti acuza pe baza lor, neavand ce sa-mi reprosati nimic de felul acesta in prezent. Adica copiezi practicile celor care te-au prigonit candva. Nene, in strada, intr-un lung sir de proteste ilegale, te gasesti dumneata, nu eu! Pricepi? Ia oglinda, trage o felgma! Vezi ca esti setat? Vezi ca acuzi prosteste, din ura, pentru ca banuiesti ca nu ai dreptate si ca tocmai cel care iti critica aberatiile are?
Apucaturi naziste au cei din strada si, in special, ideologii din presa care ii sustine, toata finantata fie din strainatate, fie din banii furati din Romania. Imaginiile respective nu sint realizate de mine, ci de altii care va critica mitingeala ilegala si antinationala. Deocamdata circula pe Facebook, cat mai e liber, pentru ca ati instituit deja o unitate de interventie la Sibiu, care are ca scop inchiderea tuturor conturilor care contravin ideologiei voastre. Simbolurile sint ale strainilor care ne exploateaza, carora voi, mitingistii, le faceti, constient, sau nu, jocul cu prosteala periculoasa din Piata Victoriei.

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #44 : Februarie 27, 2017, 19:33:23 »

A redesena steagul EU și a pune peste... totul altă stemă... Nu pot decât să vă spun că aveți îndemânarea și dotarea necesară, deloc întâmplătoare, numai bune de hăcuit.

Tocmai v-am spus de unde provin imaginile. Se poate verifica in cinci minute totul. Acum va dati seama cat de magaresc va este comportamentul? E incredibil cum, ca fost prigonit de sistemul comunist, aplicati metodele specifice lui asupra unui alt revolutionar de la 1989, din Revolutia Anticomunista Romana! Mai trebuie sa va subliniez ca e rusinos ceea ce ati facut?

Memorat
Pagini: 1 2 [3] 4 5 6
Schimbă forumul: