Main Content:

Pagini: 1 ... 415 416 [417] 418

TREBUIE SĂ ŞTIM

• bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: TREBUIE SĂ ŞTIM
« Răspunde #6240 : August 22, 2019, 00:37:47 »

Hantzii si yankeii! Scopul vizitei a fost indeplinit: i-a asigurat ca pot devaliza Ro de bogatiile naturale inca un mandat!

Memorat
« Răspunde #6241 : August 22, 2019, 03:58:24 »

DA!   Da' nu degeaba ...   'Au facut barter' ... noi primind SAPCA (una la nr.).    ''Avantaj = 'cine!?' ... c-asa e-n tenis!''
Memorat
  • Mr. G
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6242 : August 22, 2019, 07:02:01 »

Guvernul moldovean a decretat doliu national in ziua in care rusii sarbatoresc intrarea cu tancurile in Chisinau

Miercuri, 21 August 2019, ora 19:27
http://www.ziare.com/europa/moldova/guvernul-moldovean-a-decretat-doliu-national-in-ziua-in-care-rusii-sarbatoresc-intrarea-cu-tancurile-in-chisinau-1574403
Memorat
  • Mr. G
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6243 : August 22, 2019, 07:04:13 »

Regele Mihai, omagiat cu „Pobeda“ lui Stalin şi „Legiunea“ americană

adevarul, 

https://adevarul.ro/news/societate/video-regele-mihai-omagiat--pobeda-stalin--legiunea-americana-1_50abcc3d7c42d5a663805a61/index.print

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6244 : August 23, 2019, 00:27:56 »

Inside the Experiment That Could End Infertility
https://onezero.medium.com/inside-the-experiment-that-could-end-infertility-53a3fba5f89a
In the future, we may be making eggs and sperm from our skin. A lot has to happen first.

Se exe partea neomarxista a stiintei.
Nu uitati ghilimelele!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6245 : August 30, 2019, 21:05:50 »

Memorat
« Răspunde #6246 : Septembrie 03, 2019, 20:25:53 »

Daniel Siegfriedsohn a distribuit un link in ARDEALUL PĂMÂNT ROMÂNESC
https://www.facebook.com/groups/1702457136729298/?multi_permalinks=2109894229318918&notif_id=1567533823486987&notif_t=group_activity
Sorbona/Paris (4 februarie 1915). Conferința Domnului Dr. Istrati, președintele Academiei Române: ”În aceste ultime săptămâni, jandarmii și polițiștii unguri au spânzurat 4.000 de români în Maramureș.” A se vedea în acest album fotografia publicată în revista franceză ”Le Miroir” (”spânzurarea în Maramureș a trei țărani români acuzați de iredentism. Document găsit de un sublocotenent italian asupra unui honved ungur ucis la Sant-Michele, lângă Gorizia”) și citiți extrase din gazetele franceze ”La Croix” și ”La revue hebdomadaire”. Traducere din franceză ”ROMÂNIA, arhive istorice”
Președintele Academiei Române a făcut o conferință la Sorbona (”La Croix”, 16 februarie 1915). ”Domnul Dr. Istrati, președintele Academiei Române, deputat în Parlamentul României, fost Ministru al Instrucțiunilor Publice și al Agriculturii a ținut joi la Sorbona o conferință care a avut un foarte mare succes. Spre sfârșitul sec. XIII, a spus el. Atunci când ungurii primiră la rândul lor loviturile invaziilor care se succedau, românii erau constituiți în mici state și chiar în mici republici. Și tocmai în această provincie a Maramureșului slavizată de austrieci și maghiarizată de unguri care au strivit elementul nostru național, jandarmii și polițiștii unguri au spânzurat 4.000 de români. În fruntea victimelor se găseau preoți greco-catolici. Se crede în general, a continuat domnul Istrati, că ni s-a răpit doar Bucovina și Basarabia. Dar nu trebuie uitat că ni s-a răpit părți importante din Transilvania; principatele Făgărașului și Amlașului și chiar ducatul Banatului, partea de nord a Olteniei până la regiunile aurifere din Hațeg care au aparținut Valahiei. Pretutindeni în aceste regiuni, doamnelor și domnilor, supuse jugului străin unde rasa românească era compactă și unde se găsesc încă 4 milioane și jumătate de români pe un teritoriu de aproape 100.000 km2 ei sunt frații noștri. Trebuie să știți, doamnelor și domnilor, că la fel ca în anul 1877, România va ști să-și facă din plin datoria. In afară de revendicările legitime și naturale pe care are dreptul să le facă în fața Europei, ea va ști să dovedească înainte de toate prin atitudinea sa că înțelege ca țară latină să contribuie înainte de toate alături de dumneavoastră la victoria civilizației latine și europene...”
https://www.flickr.com/photos/daniel_siegfriedsohn/albums/72157695751142021?fbclid=IwAR32n_eh7Wo23sZqZro971KFiieUaCLjH9lVRRkFLUoNNk8N-SRpw1jG6bY
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6247 : Septembrie 05, 2019, 22:02:26 »

Un subiect, un abuz si doua atitudini (gazele si petrolul tot pe gratis insa).

Liviu Plesoianu
· https://www.facebook.com/liviuplesoianu.oficial/photos/a.1869389266611477/2310281185855614/?type=3&theater&ifg=1 ·

Colonie de mâna a 14-a, asta suntem! "Dragnea și copiii lui sunt interziși pe teritoriul american." Dar cu pușcașul marin care l-a ucis pe Teo Peter ce-ați făcut, "imaculaților"!?? Dar cu americanii cărora le-au fost livrate românce MINORE în 2012, ce-ați făcut, prea-neprihăniților!??

Mi-e scârbă! Nu atât de tupeul lor, cât de halul în care am ajuns noi ca popor... Când s-a întâmplat tragedia cu Teo Peter, în 2004, toată România a vuit. În 2019, după doar 15 ani, e aproape INTERZIS să critici în vreun fel ceva - ORICE! - în legătură cu americanii. Imaginați-vă cum va fi peste încă 15 ani...

Suntem o colonie de mâna a 14-a și ne merităm soarta! Pentru că atunci când se ridică unul și spune, LIBER, ce e de spus, îl terfelim, îl facem "omul rușilor" și ne încolonăm să-i votăm pe "PETROV" (care i s-a închinat "LICURICIULUI MARE") și pe Werner (care dă din coadă și din țară în schimbul unei șepci)!

Eu fac tot ce ține de mine... Dar vine în câteva săptămâni momentul adevărului! Vom afla dacă poporul român mai prețuiește LIBERTATEA, ADEVĂRUL și VERTICALITATEA sau dacă e fericit cu statutul de membru al unei triste COLONII în devălmășie...

Fie să FIM oameni LIBERI! Vom constata în curând dacă suntem...

Liviu Avram
· https://www.facebook.com/photo.php?fbid=626521147752588&set=a.123895234681851&type=3&theater&ifg=1 ·

Articolul integral al legii în baza căreia Liviu Dragnea și cei doi copii ai săi au interdicție de a intra în SUA. Și linkul către comunicatul Departamentului de Stat. Sună mișto: Anti-Kleptocracy :-)
https://www.state.gov/public-designation-due-to-involvement-in-significant-corruption-of-romanias-liviu-nicolae-dragnea/?fbclid=IwAR3OFEp1scovxTqSuU7TFe4P4L8SYkSyjvWANb6tFmax3qLv_GpSHvfvqIE

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6248 : Septembrie 07, 2019, 00:06:22 »

Am gasit o reactie in Ro la stirea de m sus.

Iulian Capsali
 ·

SE ÎNTINDE COARDA
.
Interdicția de intrare în SUA a lui Dragnea și a copiilor săi (nota bene, copiii lui Osama bin Laden nu au interdicție) din cauză de "corupție" arată numai halul în care e distrusă SUA, partea capturată total de pecinginea Deep State-ul local. Pe care ne-au exportat-o fără probleme ca o industrie a anticorupției prin care este ținută țara captivă.

În acest caz se vădește a nu știu câtă oară că Departamentul de Stat, externele americane, sunt total obediente corporatocrației Soros.

Adică unul care A INSTIGAT (nu a produs) abuz în serviciu, cuantificat la suma ridicolă de 18.000 de euro, este băgat în pușcărie ani de zile (fapt care nu s-ar fi întâmplat niciodată în SUA sau UE!) și oprit să viziteze țara tuturor posibilităților, în schimb Bechtel ne-a furat 1.8 miliarde $ pentru 60km de autostradă, iar zilele astea BSOG (Carlyle/ExxonMobil) se pregătește să se înfrupte din zecile de miliarde de mc de gaz exploatate în Marea Neagră, fără ca România să primească altceva decât niște redevențe de nimic.

Să fie asta răzbunarea pentru că Liviu Dragnea a cerut ca jumătate din gazele exploatate să fie tranzacționate din bursa locală și prelucrate în industria petrochimică românească?

Acest modus operandi nu poate decât să arate potențialilor suveraniști că oricine va încerca să apere - fie și anemic, cum a făcut-o Dragnea - interesul național va fi pedepsit de o manieră exemplară. Ceea ce face din SUA un "partener strategic" cu valențe colonialiste de cea mai pură extracție, un moloh care nu se deosebește fundamental de URSS. Iar vorba unuia - "americanii sunt niște ruși cu bani" - tinde să capete o consistență pernicioasă.

Faptul că vor să o impună cu forța pe ultra-penibila Ana Birchall la Justiție, ba să-i mai dea și un "to do list" pe tema anticorupției, arată doar intențiile de a continua ceea ce am simțit cu toții sub administrația marionetei Obama.

Prin astfel de manevre nu vor face decât să ostilizeze un popor al cărui bunici "așteptau americanii" ca pe o izbăvire. Nu mai amintesc de umilința vizelor, miliardele pe armament învechit, militarii morți în teatrele de operații în care se impune "democrația" prin bombe, implementarea ideologiei LGBTQ prin ambasadă șamd.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6249 : Septembrie 08, 2019, 23:40:54 »

‎Florin Romanescu‎ în JUSTITIE -DREPTATE SI ADEVAR.
https://www.facebook.com/groups/1717275951856196/?multi_permalinks=2330956823821436&notif_id=1567960895776684&notif_t=group_activity
7 septembrie la 11:53
Dacă cumva credeti că în românia este pace , atunci cu regret vă anunț, CĂ VĂ ÎNȘELAȚI AMARNIC
Nu DOMNILOR SI DOAMNELOR
IN ROMÂNIA, ESTE RAZBOI IN TOATĂ REGULA , SI DACĂ VETI AVEA RABDARE SĂ CITITI PINA LA CAPAT, ATUNCI VĂ VOI DOVEDI , CĂ NUMAI IN MINTEA NOASTRĂ CREDEM CĂ ESTE PACE .
DECI , IN ROMÂNIA MOR CEL PUTIN ZECE OAMENI PE ZI IN ACCIDENTE RUTIERE , SI CEL PUTIN ZECE OAMENI PRIN SPITALE CARE AR PUTEA SĂ FIE SALVATI , DAR MOR DIN CAUZA JEGOSULUI DE STAT SI A JEGURILOR DE DOCTORI.
DECI IN TOTAL MOR 20 DE OAMENI PE ZI .
ASTA ÎNSEMNÂND CA MOR 7 300 ( sapte mii tre sute de oameni)DE OAMENI pe an , iar asta însemnînd 73 000 de oameni in zece ani , iar asta însemnînd 222 000 de oameni in treizeci de ani de după revoluție.
ASA CA eu ii intreb pe toți cei care susțin că în românia este pace :
Unde este pacea , CIND romania in cel de-al doilea razboi mondial a pierdut 50 000 de oameni , iar acum pe timp de pace am pierdut 222 000 de oameni .
Unde este pacea , CIND in cel de-al doilea razboi mondial, au fost deportați 500 de mii de români, iar acum au fost deportați peste 8 milioane de români în ultimii treizeci de ani încoace.
DA ROMANI , numai in capul nostru credem că este pace .
Dacă, mai stam mult și nu punem mîna pe furci, COASE, TOPOARE, SI ce mai avem noi pe acasă, ăștia ne extermina de tot , CĂ deja sîntem înjumătățiti, iar jumătatea care a rămas în țară este in mare parte , VREO șase milioane de pensionari care in mod firesc dispar in fiecare zi .
DECI DIN 12 milioane de români maxim citi mai sîntem în românia acum , o sa mai ramana aproximativ 4 milioane in vreo 15 ani maxim pentru că cei șase milioane de pensionari acum , VOR dispărea aproape toți in vreo 15 ani , iar cei care pot munci și pot să facă copiii, VOR fi exilați in continuare , iar pe copiii, care au îndrăznit să se nască în românia, VOR fi omorîți de stat prin doua mijloace simple și eficiente.
Prima dată le dau toate prostiile de alimente cancerigene ca sa-i imbolnaveasca de cancer
După care statul nu le asigura nici un tratament gratuit, nicăieri în străinătate, CĂ să se poată ocupa in voie aici in țară pentru OMORÎREA lor .
Dacă vă uitați la FILMULEȚUL de mai jos , o să vedeți cum te lasă că pe un cîine să mori in spital , iar în poza de LÎNGĂ filmuleț, puteți să vedeți și succesul acestui jegos de stat și cum au reușit să îmi omoare fetița de numai 7 ani si nouă luni
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6250 : Noiembrie 25, 2019, 22:22:08 »

Tot despre razboiul de care erea si e vb m sus.
Voua nu va de gandit ca Ioan Buta, patronul firmei care a exe deratizarea care o ucis oameni in blocul din Timisoara pretinde ca a luat la negru substanta, fara acte si ca nimeni nu l-a arestat pe patronul firmei furnizoare?
Ioan Buta, patronul Bistim Dera SRL se bucura de acelasi tratament privilegiat ca si arestatul din cazul Caracal, fiind protejat de procurori cu conditia sa nu vb prea multe. Cipurile voastre proceseaza sau sunt nefunctionale?
Sa va dau un indiciu interesant:
”Echipele de cercetare chimică venite de la Sibiu în ajutorul celei de la Timişoara vor face masurători în toate apartamentele din acest imobil. Evacuaţii fie se vor duce la rude şi prieteni, fie vor fi primiţi de Mitropolia Banatului.” https://www.g4media.ro/surse-patronul-firmei-din-timisoara-le-a-spus-procurorilor-ca-a-cumparat-substantele-si-a-utilizat-cantitati-mai-mari-fara-sa-stie-care-sunt-efectele.html
Stiti de ce a venit o echipa tocmai de la Sibiu? Pt ca acolo are centrul de manevre omul din spatele unei firme germane careia i-a fost asigurat monopolul in toata Ro! Cautati in presa de prin 2015, cand a inceput abuzul si au scris si ziarele. Poate aflati ca neamtu e prieten cu Hantzi, nu cu mine.

Memorat
« Răspunde #6251 : Decembrie 01, 2019, 18:57:57 »

Cine este doamna Maria Barbu !?  Este administrator la "PORTALUL REVOLUTIEI - Grup Public"  Pe Fb. are mai multe
conturi (5 mi le amintesc acum): Maria Barbu = Mary Barbu = Mery Barbu = MaxMac = MaxMax.  Nu cred ca 20% din
membrii asa-zisului grup, impropriu denumit al Revolutiei!, sunt Revolutionari (cu tot cu "revolutionari")!

"Berbecaru Mihai
Berbecaru Mihai:
CINE este MARIA BARBU cu ce si unde a participat la rev 89 stiti · 6z

Costea Catalina
    Costea Catalina Berbecaru Mihai
E facuta de Perju
nu a fost la revolutie o cunosc inainte de revolutie a fost colega cu mama de servici. Nu a fost la revolutie · 22h

Costea Catalina
Costea Catalina:
A lucrat la IAPIT pe Luterana · 22h

Berbecaru Mihai
Berbecaru Mihai: Costea Catalina:
mai concret,are legea 42 ??-90 ?? sau participat ?/1996 ?/ · 11h

Costea Catalina
Costea Catalina: Berbecaru Mihai:
Nu are pe 42 e facuta direct pe 341 In2004 a aparut prima data la comemorari si pe urma am aflat fe cime e facuta · 10h

Costea Catalina
Costea Catalina:
Sa se respecte legea ptr cei care au pe 42 · 22h

Costica Trandafir: Nu trebuie să judecăm pe alți,care participă la protest. ! · 12h

Berbecaru Mihai
Berbecaru Mihai:
ce proteste dupa 1990 ii da calitatea de rev 89 ?Costica Trandafir pre multi inpostori rev 89 nu crezi · 10h

Costea Catalina
Esti de acord cu impostorii intre noi si se d · 10h

Costea Catalina
Costea Catalina:
Are mai multe conturi facebuc si in grupul rezist · 10h

Berbecaru Mihai
Berbecaru Mihai:
deci rezista la multe pppppp ...le · 10h

Costea Catalina
Costea Catalina:
E facuta la Asociatia Auroatlantica · 10h

Berbecaru Mihai
    Berbecaru Mihai:
perju & magda ce cu oile ??// · 10h · Editat

Costea Catalina
Magda nu mai traia a facut-oPerju · 10h

Costea Catalina
Costea Catalina:
In 2004atunci a aparut si ra prima data · 10h

Costea Catalina
Costea Catalina:
Marea revolutionara · 10h

Berbecaru Mihai
Berbecaru Mihai:
e da la intalnire cu dragnea can era ficeprim ministru a venit cun copil de 8-10 ani o ,,,,, · 10h

Costea Catalina
De cind m-am luat de ea si am spus lui Perju adevarul despre ea se fereste de mine fuge · 10h

Costea Catalina
Costea Catalina:
Acum am auzit ca este cu astia a lui Gadina · 10h"

Sursa: Facebook: https://www.facebook.com/groups/portalul.revolutiei/
Memorat
« Răspunde #6252 : Decembrie 02, 2019, 04:16:49 »

In virtutea 'Dreptului la Replica', la rugamintea doamnei Maria Barbu, repostez postarea acesteia pe
''PORTALUL REVOLUTIEI'' (Grup Public):    https://www.facebook.com/groups/portalul.revolutiei/ :

"Maria Barbu ÎN ATENȚIA LUI COSTEA CATALINA (TOMOȘOIU),BERBECARU MIHAI.

ROG PE DOMNUL LUCIAN TEODOR RADULESCU CARE E FOARTE PREOCUPAT DE SOARTA ÎN GENERAL A REVOLUTIONARILOR, DIN ACEASTĂ CAUZĂ APELEZ CU RUGĂMINTEA. DE A REPOSTA ACESTE RÂNDURI, CA DREPT LA REPLICA LA POSTAREA DANSULUI PE
"Portalul Revoluției "A DOMNULUI GHEORGE IOSIF.

EU VĂ MULȚUMESC ȘI AM RĂMAS IMPRESIONATĂ PANA LA LACRIMI,DE TOATE INTENȚIILE BUNE ALE COLEGILOR,LE MULȚUMESC PENTRU COMENTARIILE CE SE FAC ,DAR CARE NU NE FAC CINSTE,DIN CONTRĂ NE PUN ÎNTR-O LUMINA PROASTĂ.

ÎMI PARE RĂU CĂ SUNT OBLIGATĂ DE A POSTA UNELE LUCRURI DE CARE NU O SĂ FIU MÂNDRA, DAR NU POT TĂCEA LA NESFÂRȘIT.

- Barbu F. Maria-
Legea 42/1990 -M.O. 100 bis, la poziția 13.645 -am avut recomandare de la
LMLVRD 89 CEM

-Costea Cătălina (Tomosoiu)
Legea 42/1990-figureaza tot în M.O.100 bis la poziția 1715 recomandare de la Fundația Revoluției Române.

Legea 341/2004
-Barbu F. Maria ,dosar 16521 din 10. 01.2005 în plenul Comisiei de la SSPR, ammortizzatori avizată în data de 11.11.2008, cu 8 voturi din 8.
În CPRD am fost avizată în 28.11.2008,și am avut aviz de la AJLRD 88 RIUSCITO IALOMIȚA.
(Rotaru Magdalena a decedat în septembrie 2009);
La imprimerie certificatul avut fost tipărit în 2009.

-Costea Catalina (TOMOȘOIU )sa înregistrat cu dosarul 3320 ȘI NU A FOST DISCUTAT NICIODATĂ.,nici la SSPR și nici la CPRD ,fiind publicat cu decretul Domnului Ion Iliescu cu cele 1266 persoane.
Întrucât decretul a fost înființat înainte să se înființeze Comisia, dosarul lui Costea Catalina, trebuia discutat în ambele Comisiei-lucru care nu sa întâmplat niciodată.
Certificatul pe care îl deține pe legea 341/2004 ,ia fost eliberat pe 14.03.2012.

Într-adevăr am fost colega de servici cu mama Cătălinei Costea,dar nu înțeleg ce legătură are cu toate cele de mai sus (poate îmi va explica într-o zi)

Îmi pare rău că uni au memoria atât de scurta încât au uitat(îmi pare rău că trebuie să mă cobor la nivelul unor persoane și sa postez cele ce urmează )au uitat de greva foamei pe vremea Domnului Boc,când se striga ca sunt în greva pentru respectarea Legi, dar din cele ce voi posta se va cedează că sa stat și sau întocmit protocoale în interes personal.

Urmează comentarii și despre Berbecaru Mihai. · 4h"
Memorat
« Răspunde #6253 : Decembrie 02, 2019, 08:00:59 »

Am gasit o reactie in Ro la stirea de m sus.

Iulian Capsali
 ·

SE ÎNTINDE COARDA
.
Interdicția de intrare în SUA a lui Dragnea și a copiilor săi (nota bene, copiii lui Osama bin Laden nu au interdicție) din cauză de "corupție" arată numai halul în care e distrusă SUA, partea capturată total de pecinginea Deep State-ul local. Pe care ne-au exportat-o fără probleme ca o industrie a anticorupției prin care este ținută țara captivă.

În acest caz se vădește a nu știu câtă oară că Departamentul de Stat, externele americane, sunt total obediente corporatocrației Soros.

Adică unul care A INSTIGAT (nu a produs) abuz în serviciu, cuantificat la suma ridicolă de 18.000 de euro, este băgat în pușcărie ani de zile (fapt care nu s-ar fi întâmplat niciodată în SUA sau UE!) și oprit să viziteze țara tuturor posibilităților, în schimb Bechtel ne-a furat 1.8 miliarde $ pentru 60km de autostradă, iar zilele astea BSOG (Carlyle/ExxonMobil) se pregătește să se înfrupte din zecile de miliarde de mc de gaz exploatate în Marea Neagră, fără ca România să primească altceva decât niște redevențe de nimic.

Să fie asta răzbunarea pentru că Liviu Dragnea a cerut ca jumătate din gazele exploatate să fie tranzacționate din bursa locală și prelucrate în industria petrochimică românească? (...)

Ce nerusinare de articol PSD- íst !!! Pe Dragnea l-au condamnat pentru o fapta de coruptie mai mica ca valoare ca sa-l protejeze pe el si pe cei cu care a colaborat la adevarata coruptie cu TEl Drum.Ca a avut ingeniozitatea sa sustina un proiect de lege cu redevente mai mari la exploatarea viitoare a gazului metan din M. Neagra e doar un pretext de a se victimiza si a se pune pe el intr-o lumina pozitiva desi in fapt e un corupt de talia lui Adrian Nastase.La unii smecherasi de la PSD poate li se pare suma de 108000 lei un mizilic la cit fura ei , dar acum 10 ani cu banii astia iti luai o gasoniera in buricul tirgului.Sa-l puna cineva pe autorul articolului sa dea banii astia statului sa vedem , i se mai pare un mizilic ??!  Grin Grin Grin

Memorat
« Răspunde #6254 : Decembrie 02, 2019, 10:30:40 »

Nici la mate. n-ai excelat, vad...da' ti-a intrat de tot la apa..creierul, Florica!
Memorat
Pagini: 1 ... 415 416 [417] 418
Schimbă forumul: