Main Content:

Pagini: 1 ... 422 423 [424]

TREBUIE SĂ ŞTIM

Răspuns: TREBUIE SĂ ŞTIM
« Răspunde #6345 : Octombrie 23, 2020, 18:57:43 »

Elena Suarez · 14 septembrie ·
https://www.facebook.com/photo/?fbid=10223510546261140&set=a.3314699915676
Profesorul japonez de fiziologie medicinală, dr. imunolog Tasuku Honjo,
a provocat astăzi senzație în mass-media, spunând că virusul corona nu este natural.
"Dacă VIRUSUL ar fi natural, nu ar fi afectat întreaga lume!
În funcție de climă/mediu, temperatura diferă de la o țară la alta.
Dacă virusul ar fi natural,
ar fi afectat doar țările cu aceeași temperatură/climă ca şi China.
Dar acesta se răspândește identic într-o țară precum Elveția,
similar cum se răspândește în zonele deșertice.
Dacă virusul ar fi natural, s-ar fi răspândit doar în locuri reci şi ar fi murit în locuri fierbinți.
Am peste 40 de ani de cercetări pe animale și viruși.
Asemenea virus Nu este natural !
Este un virus fabricat ! complet artificial !
Colaborez de 4 ani cu cercetatorii din laboratorul Wuhan din China.
Cunosc bine tot personalul acestui laborator.
Pe toți i-am sunat după accidentul cu Corona, dar toate absolut toate telefoanele lor sunt moarte de 3 luni !
Acum înțeleg că toți acești tehnicieni de laborator sunt morți !
Pe baza tuturor cunoștințelor și cercetărilor mele de până acum, pot susține acest lucru cu 100% încredere că virusul Corona nu este natural.
Nu provine de la lilieci.
China l-a fabricat !
Dacă ceea ce spun astăzi se dovedește a fi fals acum sau chiar după ce mor, guvernul poate să-mi retragă premiul meu Nobel.
Dar China minte și ascunde acest adevăr !
Într-o bună zi ADEVARUL se va dezvălui tuturor !

Memorat
« Răspunde #6346 : Octombrie 23, 2020, 19:31:50 »

Si eu banuiesc faptul ca asa stau lucrurile, numai ca stirea aceasta este... falsa.
”VERDICT
False. Japanese Nobel laureate professor Tasuku Honjo has not said the coronavirus was manufactured.”
www.reuters.com/article/uk-factcheck-japanese-nobel-coronavirus-idUSKBN22G1XE
”Verdictul
Fals. Profesorul japonez laureat al Premiului Nobel Tasuku Honjo nu a declarat ca (,) coronavirusul a fost fabricat”.

Memorat
  • Mr. G
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6347 : Octombrie 27, 2020, 18:50:26 »

Un articol interesant despre subventiile primite de catre partide din taxele si impozitele platite de romani. In alte tari cu democratii mai vechi ca noi( 30 ani ?) partidele NU primesc bani de la stat. Noi pina cind ?

PSD a avut în 2019 venituri din subvenţii mai mari decât întregul profit al Ford Craiova şi doar cu câteva milioane de lei sub profitul Vodafone

Opinie Iulian Anghel, editorul politic al ZF

27.10.2020, 15:03 1301     https://www.zf.ro/opinii/psd-a-avut-in-2019-venituri-din-subventii-mai-mari-decat-intregul-19713198

"PSD, cel mai mare partid din România, a primit, anul trecut, subvenţii de stat de 160 mil. lei (în afara campaniilor electorale, plătite separat). Dacă ar fi fost companie, PSD s-ar fi situate pe locul 44 în rândul companiilor din România, ordonante în funcţie de profit. Chiar imediat înaintea Ford, care a avut un profit de 159 mil. lei, şi doar cu trei poziţii sub Vodafone, cu un profit de 177 mil. lei.

Datele autorităţii Electorale Permenete arată că PSD a primit, între aprilie şi decembrie 2019, 120 mil. lei ca subvenţie de stat, pentru funcţionare. PNL a primit, în aceeaşi perioadă, 55,3 mil. lei, USR 16,2 mil. lei, iar ALDE 10,2 mil. lei. AEP nu a publicat date pentru ianuarie – martie, dar, pe medie aritmetică, PSD a putut primi, pe întreg anul, 160 mil. lei, PNL 73,3 mil. lei, USR, 21,6 mil. lei, iar ALDE 13,8 mil.

Între ianuarie – octombrie 2020 (date publice), PSD a avut o subvenţie de 166 mil. lei, PNL de 85,3 mil. lei, USR de 15,1 mil. lei, ALDE, de 12,1 mil. lei, iar PMP, partidul lui Traian Băsescu, de 7,1 mil. lei. Practic, ALDE, partidul lui Popescu-Tăriceanu, care nici nu mai există în fapt, a primit subvenţii mai mari decât profitul de anul trecut al Softronic, compania care ne-a făcut mândri pentru cel puţin o zi."

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #6348 : Octombrie 27, 2020, 19:24:10 »

Memorat
Pagini: 1 ... 422 423 [424]
Schimbă forumul: