Main Content:

Pagini: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 418

TREBUIE SĂ ŞTIM

• Cristian
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • eu
  • Vezi Profilul
Răspuns: TREBUIE SĂ ŞTIM
« Răspunde #150 : August 20, 2011, 19:40:39 »

Si tu chiar crezi?  vrajeala de 2 lei ...cum sa-l bage la parnaie pe tacsu cand i-a dat ciolan de ros ...si acum are bani in conturi de pe urma lui ilici acest mameluc criminal M.C. ...ca doar munca nu are ...oricum cu aceste jeguri nu trebuie sa ii lingusim si sa vb frumos despre ei ,hai sa fim seriosi ,noi ce trebuie sa facem ? sa-i tucam in fund ? si sa nu aducem INVECTIVE ca sa nu ne amendeze CONSILIUL AUDOVIZUALULUI...cu  LEPRELE nu ai cum sa te comporti frumos si sa vb decent ...
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #151 : August 20, 2011, 20:03:55 »

Cine crede si procedeaza astfle, "cu  LEPRELE nu ai cum sa te comporti frumos si sa vb decent", risca sa nu m poata fi deosebit de leprele pe care le acuza. E si cazul tau, Mr Decat. Si m fac o obs. Sti sa acuzi ca Miron Cozma nu are muca, dar cand ai fost intrebat din ce traiesete Doru Maries, ai tacut. Si tu si altii de la 21. Si aceasta e tot o manipu lare. As spune sa-ti fie rusine dar stiu ca nu ai si, de unde nu e, de ce ne-am m obosi sa cerem?
Memorat
« Răspunde #152 : August 20, 2011, 21:03:17 »

Ne plictisim,sau mergem la plaja si asa lasam totul balta ,ca si cum lumea e a noastra,iar noi suntem niste plictisitori,care acum. 20 si ceva de ani ,am facut ceva (despre acest moment nu  se cunosc prea multe).Sau poate ca nu,adica suntem acei “derbedei si golani”ce au avut curaj sa schimbe un sistem la care era ancorat Traian Basescu,sau Victor Ponta,ori Crin Antonescu.Daca ne-am saturat de de comandant ,haideti sa-l dam jos.Daca nu,trebuie sa ne supunem si sa lasam inapoi ranchiuna si lipsa de respect.Altfel nu vom putea merge inainte si ne vom pierde pe parcurs identitatea.Adica suntem eroi sau nu ? Am facut ceva pentru aceasta tara sau nu ?
Memorat
  • Cristian
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • eu
  • Vezi Profilul
« Răspunde #153 : August 20, 2011, 21:13:24 »

http://www.asociatia21decembrie.ro/2011/08/la-aceasta-ora-la-sediul-asociatiei-21-decembrie-are-loc-conferinta-de-presa-extraordinara/

PE CINE DERANJEAZA MARIES? PE BAMBILICII CRIMINALILOR , ADEVARUL VA PUNE PE FUGA ,BAMBILICIULE SE-CURIST (MU)TU CU CE TE OCUPI?? CU " ACOPERIREA " CRIMINALILOR !!!!!!!!!!
 Wink Wink Wink
Memorat
  • Cristian
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • eu
  • Vezi Profilul
« Răspunde #154 : August 20, 2011, 21:20:30 »

http://www.ziuaveche.ro/actualitate-interna/investigatii/21-decembrie-oamenii-lui-iliescu-au-delapidat-4-mld-ale-utc-si-pcr-47689.html

21 Decembrie: Oamenii lui Iliescu au delapidat 4 mld $ ale UTC şi PCR
Scris de : P.C.R.     2011-08-20 16:21     Comments Off

Liderul Asociaţiei 21 Decembrie, Teodor Mărieş, a solicitat sâmbătă, într-o conferinţă de presă, Parchetului General să ancheteze modul în care au fost folosiţi banii existenţi la momentul Revoluţiei în conturile PCR, UTC şi ale organizaţiilor pionierilor şi şoimilor patriei, precum şi patrimoniul acestora.
21 Decembrie: Oamenii lui Iliescu au delapidat 4 mld $ ale UTC şi PCR investigatii

Teodor Maries

Potrivit lui Mărieş, sumele respective se cifrau, în acel moment, la aproape 4 miliarde de dolari în cazul conturilor PCR, la circa 2 miliarde de dolari pentru conturile UTC şi aproximativ un miliard de dolari pentru pionieri şi şoimi ai patriei, el susţinând că apoi au fost delapidate de “oamenii lui Ion Iliescu” şi folosite inclusiv pentru finanţarea unor campanii electorale şi mineriadelor.

“Este imposibil şi inadmisibil ca SRI să nu fi ştiut de aceste conturi”, a spus Mărieş, cerând procurorului general Laura Codruţa Kovesi şi preşedintelui Traian Băsescu să se ocupe de clarificarea acestei probleme.

În cadrul conferinţei de presă au fost prezentate de Virgil Gabriel Păun, consilier juridic al Blocului Naţional al Revoluţionarilor, unele informaţii privind preluarea de la BCR, în baza Legii 350/2006, a conturilor fostului CC al UTC de către Fundaţia Naţională pentru Tineret prezidată de constănţeanul Nicolae Mavrodin, acesta fiind acuzat de folosirea în interes personal a banilor aflaţi în conturi, precum şi a imobilului din Calea Victoriei nr. 120 din Bucureşti, transferat şi acesta din patrimoniul UTC.

Mărieş a arătat că Nicolae Mavrodin, care s-ar fi prezentat şi ca lider al revoluţionarilor constănţeni, este de fapt membru PSD şi “nesemnificativ” pentru mişcarea revoluţionară, acuzându-l pe acesta că a încercat denigrarea revoluţionarilor şi îndeosebi a Asociaţiei 21 Decembrie prin organizarea împreună cu Miron Cozma a protestului de la festivităţile de Ziua Marinei de la Constanţa.
Memorat
« Răspunde #155 : August 20, 2011, 21:23:46 »

Ne plictisim,sau mergem la plaja si asa lasam totul balta ,ca si cum lumea e a noastra,iar noi suntem niste plictisitori,care acum. 20 si ceva de ani ,am facut ceva (despre acest moment nu  se cunosc prea multe).Sau poate ca nu,adica suntem acei “derbedei si golani”ce au avut curaj sa schimbe un sistem la care era ancorat Traian Basescu,sau Victor Ponta,ori Crin Antonescu.Daca ne-am saturat de de comandant ,haideti sa-l dam jos.Daca nu,trebuie sa ne supunem si sa lasam inapoi ranchiuna si lipsa de respect.Altfel nu vom putea merge inainte si ne vom pierde pe parcurs identitatea.Adica suntem eroi sau nu ? Am facut ceva pentru aceasta tara sau nu ?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #156 : August 20, 2011, 22:12:27 »

http://www.asociatia21decembrie.ro/2011/08/la-aceasta-ora-la-sediul-asociatiei-21-decembrie-are-loc-conferinta-de-presa-extraordinara/

PE CINE DERANJEAZA MARIES? PE BAMBILICII CRIMINALILOR , ADEVARUL VA PUNE PE FUGA ,BAMBILICIULE SE-CURIST (MU)TU CU CE TE OCUPI?? CU " ACOPERIREA " CRIMINALILOR !!!!!!!!!!
 Wink Wink Wink
Pe cine deranjeaza? Pe adevaratii luptatori, cei care au eliberat Romania de dictatura lui Ceausescu si de comunismul cel mai odios din Europa, impus ro timp de o jumatate de secol. Explicatiile le ai pe sectiunea rezervata pe acest forum pt aso pe care o conduce Maries, http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=70.1320. Diplomatul a scris acolo ceva fff interesant.
Memorat
  • Cristian
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • eu
  • Vezi Profilul
« Răspunde #157 : August 20, 2011, 22:26:12 »

Tu si cativa OPORTUNISTI de pe aici care postati sub anonimat droarece nu aveti curajul nici macar al unui tantar ,sunteti niste SECURISTI sau complici ai acestora care nu vreti decat sa destabilizati Miscarea revolutionara si pe Adevaratii revolutionari...Tu te numesti "ADEVARAT LUPTATOR" ? tu un FRICOS care nu ai curajul nici macar sa treci strada ? Tu un SECURIST oportunist care  dupa ce ca esti un ingamfat mai esti si un jegos la figurat(caracter)...Nu vezi ca esti penibil ? esti o unealta a javrei ilisciene !!!!!!!!!!!!...daca esti un ADEVARAT LUPTATOR precum pretinzi ca esti ,DESCONSPIRA-TE ...daca nu ai curajul, nu esti DECAT un SECURIST LIBIDINOS SI INFATUAT...hai uimeste-ma...
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #158 : August 20, 2011, 22:52:02 »

Saptamana aceasta am fost covins ca pana in week se va afla cine sunt pt ca m-au amenintat doi ca va fac acest serviciu si vor vb despre mine pe forum, cu nume prenume si foto. Mi-au scris pe o alta adresa de e-mail, asa ca i-am crezut ca stiu cine sunt. Dar ai avut ghinion pt ca erau prieteni dint tara care au gasit forumul si s-au distrat citind ce am scris. Ieri mi-au trimis al doilea e-mail, cel cu desconspirarea: prenumele, initiala tatalui, numele si "fotografia". Fotografia e anexata, daca esti logat, o vezi si te poti bucura.
Memorat
  • Cristian
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • eu
  • Vezi Profilul
« Răspunde #159 : August 20, 2011, 23:06:29 »

http://www.google.ro/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBcQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.animalutul.ro%2Fanimalutul-tv%2Fcazuri-speciale%2Fanimalele-si-homosexualitatea%2F157%2F&rct=j&q=MAIMUTE%20HOMOSEXUALE&ei=SyBQTuPzJJDN4QTZ3pjwBw&usg=AFQjCNHYaFMMEGRRvZWy9ayUR-oNp-2gOQ&cad=rja

SI MAIMUTELE POT FI SE-CURISTE ...TU ESTI O MAIMUTA SE-CURISTA ...HHHHHHHHHH CE JEG DE MAIMUTA ... MA REPUGNA CAND ITI VAD FATA AIA DE SE-CURIST...
VAI DE PIELEA TA CAND TE VOI INTALNI ...SA VEZI ATUNCI CAND SE VA INTALNI UN REVOLUTIONAR CU UN SE-CURIST ...SA VEZI TABACEALA CE-O SA-TI IEI...
SE VEDE CLAR CXA AI RAMAS CU UN SINGUR NEURON SI ACELA VAI DE EL A RAMAS SI ALA SE-CURIST...
Memorat
« Răspunde #160 : August 21, 2011, 19:42:27 »

" Aplecarea politicianului spre banii care pot fi manipulaţi mai uşor, super-birocratizarea, lipsa unei monitorizări şi a unei strategii coerente pentru absorbţia fondurilor structurale sunt, în opinia ministrului Muncii, Sebastian Lăzăroiu, principalele cauze ale gradului mic de absorbţie a fondurilor structurale, considerate o şansă importantă pentru economia României.
„Creşterea firavă a economiei pe care am avut-o s-a datorat în bună măsură banilor europeni. Avem o rată mică de absorbţie, dar chiar şi aşa banii europeni din ultimii doi ani au ajutat economia să îşi revină. Am avut trei trimestre consecutive de creştere economică, iar banii europeni au însemnat enorm, la fel ca investiţiile publice - niciun stat european nu a alocat 7% pentru investiţiile publice. Stăm prost la capitolul absorbţie. Avem 30 de miliarde de euro pe care până în 2015 ar trebui să-i luăm, iar noi nu am reuşit să absorbim decât 3,5%, ceea ce e foarte puţin“, a declarat, sâmbătă, ministrul Muncii, la şcoala de vară de la Sulina. Întrebat despre cauzele gradului mic de absorbţie a fondurilor structurale, Sebastian Lăzăroiu a susţinut că prima dintre acestea „ţine de o anumită inerţie a politicianului“, referindu-se la oameni care au ocupat poziţii înalte la un moment dat - miniştri, secretari de stat. „Banii europeni se cheltuie cu reguli foarte stricte, se verifică modul în care se cheltuie, în timp ce în cazul banilor din buget nu te întreabă nimeni nimic. Banii din bugetul de stat au putut fi mai uşor „vămuiţi“ decât banii europeni şi toată lumea a preferat să mulgă bugetul de stat şi a ignorat banii europeni. Iar asta a fost una din cauze - aplecarea politicianului spre banii care pot fi manipulaţi mai uşor“, a declarat ministrul Muncii, citat de Agerpres. O altă cauză, în opinia sa, este super-birocratizarea auto-impusă de România, de teama de a nu fi fraudate fondurile, ceea ce a prelungit procesul de absorbţie. De asemenea, o altă cauză ar fi, potrivit ministrului, inexistenţa unei coordonări a proiectelor europene sau a unei instituţii care să monitorizeze şi să realizeze o strategie de absorbţie a fondurilor structurale, după modelul ţărilor vecine Bulgaria şi Polonia, care să ducă la creşterea gradului de absorbţie. „De aceea este nevoie de o autoritate la nivelul Guvernului, chiar de un minister, care să se ocupe doar de aceste fonduri şi să coordoneze toate programele. Fiecare program va rămâne la ministerul lui, dar trebuie să fie un „cap limpede“ care să coordoneze toate aceste proiecte. Polonezii şi bulgarii au făcut asta, iar în şase luni au înregistrat o explozie a gradului de absorbţie“, a arătat ministrul Muncii.

Oana Voinea
Citeaza Curentul
Memorat
  • adevarul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #161 : August 21, 2011, 21:23:28 »

Citat din mesajul lui: adevarul din August 18, 2011, 09:58:34
frati  revolutionari cereti  domnului  perju  explicatii  despre:
 DOSARUL BIOTEHNICA

domnule  paraschiv faceti  publice  informatiile  dvs. !

SS  Costin  este  la  curent cu  tot  dosarul in acest  moment dar  ...nu  intelegem  de  ce a  secretizat  aceste  informatii...[/i][/u]

raspunsul  domnului  DANIEL  PERJU:

DOMNULE IONEL LESU ZIS SI ADEVARUL:

CIOCU MIC SI SUGE ****!

NI INCERCA SA MA CONFUNZI CU FESAN  SI NU MAI PUPA IN CUR , IUDO.

VEZI-TI DE FAMILIE SI INCEARCA SA NU TE FUTA GRIJA DE MINE...

PROSTULE:  GUVERNUL TI-A LUAT BANII SI TE MAI FUTE SI IN CUR...

LESULE ZIS SI IONEL;  CHIAR ESTI PROST SI NU INTELEGI SRATEGIA FISCALE 2012-2014??

SI-AU TRAS BANU, AU RAS-RAD LEGEA SI NE FUT MUMA IN CUR...

PUPA-I IONELE  PINA AJUNGI UN LES....
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #162 : August 21, 2011, 22:23:45 »

Bun citatul din "operele nemuritoare" ale dlui Perju. Falfaitorul de drapel in Pta Univ, la fundul piratului, a ajuns sa spuna exact ce spuneam eu (si alti cativa) inca de la inscrierea pe forum. I-au trebuit lui Perju ani ca sa inteleaga ca-i prost si-i taraie intr-o directie gresita si pe altii. Inca nu e capabil de pocainta, nu recunoaste ca a gresit si nu vrea sa-si ceara scz. Nu-i nimic, e timp pt toate si, ff important, din fata constiintei personale, atata cata m are, nu are cum sa se ascunda. Se va da cu capul de pereti in curand. Il asteptam si pe Decat sa-i urmeze ex. Deocamdata refuza sa constate adevarul: ca partidele, guvernul si presul pt care au facut campanie electorala (pt a caror realegere erau gata sa puna de o revolta in Bucale daca nu reusea falsificarea rezultatului alegerilor) au tradat revi si au decis sa le anuleze legea. Tipul n-a ajuns Decat de plans. A contrazis obs Diplomatului, a negat actul guv, a analizat cum a putut, dar sa-i iasa cum vrea, cuvantul "erou" etc. Iata ca a ajuns la faza in care reinterpreteaza spusele lui Maries, rastalmacindu-i cuvintele, dandu-le sens contrar. De ce? Pt ca nu poate accepta ca Diplomatul si altii au citit corect doc guv? Pt ca Maries a facut, dupa o zi sau doua, exact aceiasi obs ca Diplomatul? Ce postura m penibila decat a lui puteti sa va imaginati? E stupiditatea intruchipata! Cand va ramane si fara indemnizatie, am sa ma tavalesc de ras!
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #163 : August 21, 2011, 22:43:36 »
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #164 : August 21, 2011, 22:52:48 »

Salut! N-am stiut ca ai inregistrat ultima noastra intalnire. Mi-ai facut o adevarata surpriza. Asa le-am raspuns si glumetilor cu "desconspirarea". Ai grija ca acum o sa sara pe tine Decat cu intrebari insistente despre identitatea mea. Trebuie sa-l intelegi, a avut o zi f proasta. Maries copiaza modelul piratului si-i pune pe apropiati in situatii penibile. A trecut prin faza in care a sustinut ca Maries n-a spus ce a spus. Naspa!
Memorat
Pagini: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 418
Schimbă forumul: