Main Content:

Pagini: 1 ... 112 113 [114] 115 116 ... 129

Mesaj de la ADRIAN PITCA-muncitorul care a declansat Revolutia in Prahova

• NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns:
« Răspunde #1695 : Decembrie 29, 2016, 23:55:46 »

Fac două observații, sau poate trei. Prima este că se confirmă ce povestea domnul Remus că i-a explicat un alt membru al forumului, anume că imaginea are putere mai mare de influență decît cuvîntul. Ideile acestea au mai fost discutate pe forum, chiar de mai multe ori, în serii, dar abia o asemenea imagine a incitat suficient încît să mobilizeze pe cineva să dea o replică care să provoace reacții.

A doua observație e în legătură cu atributul de ”postac” acordat, nemeritat spun eu, atît de ușor domnului Viasat. Primul argument este ca el are puține texte scrise pe forum. Mai putine chiar decat mine. Al doilea argument este privitor la vechime, de cînd, de cît timp este membru al forumului. Aici situația este mai mult decît clară: Vamil e cel mai vechi membru al forumului dintre cei trei, căci s-a înscris în 2009. Urmează, în ordine, Pitca, înscis în 2011 și abia ultimul este Viasat, care s-a înscris în 2013. Deci Viasat e inscris de trei ani, Pitca de cinci, iar Vamil de șapte.
Și mai fac o observație. Primul care a susținut varianta atentatului, a unei crime cu scopuri politice la clubul ”Colectiv”, a fost chiar administratorul forumului. A reacționat imediat după catastrofă și chiar m-a surprins că s-a hazardat atît de repede să facă declarații publice, de aceea și țin minte că a fost primul, sau printre primii care au acuzat un complot criminal. Așa că domnul Vamil lucrează mul mai acoperit, mai prudent și mai viclean decît a descoperit domnul Pitca, căci l-a atacat pe Viasat, l-a atins și pe Pitca, dar ținta lui a fost, sau poate că este încă, Iosif. Demonstrația confirmă, iar cine nu crede poate să cerceteze.
Memorat

@ "NVal"

Nu cred ca puteti indica locul (din postarea mea) unde eu i-as fi "atribuit" ceva "nick-name"-ului "Viasat", altceva decit atributul de "nick-name".
       Daca acesta este motivul ce v-a determinat sa declarati ca eu "jignesc pe toti, la gramada si nemeritat", puteti observa ca este un motiv neintemeiat: "Viasat" este un "nick-name" caruia nu i-am acordat niciodata atributul de postac.
       Daca altul este motivul ce va creaza credinta ca eu as jigni, mi-ati ramas dator cu unele lamuriri, foarte utile spre indreptarea lucrurilor.

In alta ordine de idei, in "eterna si fascinanta Romanie", anchetatorii tragediei de la <COLECTIV> se pare ca fug "ca dracu' de tamiie" de ideea de a analiza serios ipoteza unei crime premeditate, desi experti spun ca in acel incendiu a fost folosit "un agent chimic accelerator de ardere". In schimb, aceiasi anchetatori resping in serie contestatiile facute la decizia lor de a trimite in instanta dosarul respectiv. Atita timp cit ancheta se limiteaza doar la tragerea la raspundere a patronilor localului, a pirotehnistilor si a ISU, fara a se gasi raspunsuri credibile la toate semnele de intrebare, asistam la o evidenta tendinta de "punere a batistei pe tambal", la fel ca in, de exemplu,  dosarele revolutiei sau mineriadelor, dosare in care politicul a avut evidente implicatii si, ca atare, responsabilitati la cel mai inalt nivel.
       Cu toate ilegalitatile si deficientele constatate in locatia <COLECTIV>, este greu de crezut ca patronul unei afaceri "isi da foc" singur cu niste artificii, rezultatul fiind o teribila tragedie.
       La <COLECTIV> nu a explodat un depozit de artificii. De fapt, acolo nu a explodat nimic dar unele probe arata ca arderea a fost extrem de "bine" intretinuta si propagata.
       Conform anchetatorilor romani, multi mari amatori de pupincurism politic, de peste un sfert de secol vina pentru tragedii precum Revolutia din '89, mineriadele si <COLECTIV> pare a apartine doar "acarilor Paun".
       Sau doar mortilor care, in mod evident, s-au aflat in locul nepotrivit, in momentul nepotrivit...
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns:
« Răspunde #1697 : Decembrie 30, 2016, 22:35:51 »

Si eu sint de acord cu aceste concluzii.
Memorat
  • vamil
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Mesaj de la ADRIAN PITCA-muncitorul
« Răspunde #1698 : Ianuarie 06, 2017, 20:19:15 »

Distinsului domn Adrian PITCA,

Din pacate nu am avut timpul necesar a urmari portalul, asa ca nu as dori sa credeti ca am tacut de teama dvs.
     Probabil ca nici nu as fi stiut ca m-ati facut in toate felurile, dar ce sa cred... inaltul dvs. limbaj academic cred ca va permite...
     Nu credeam ca ceva sau cineva o sa va faca sa explodati in asa hal incat sa atribuiti unei persoane pe care nu o cunoasteti, astfel de cuvinte suburbane.
     Oricum va urez la mai mare, daca tot ati luat o asta cale - de abordare.
     Si aici ma opresc, in ce priveste limbajul dvs., pentru ca oricum la acesti ani nimeni si nimic, nu va mai educa.

Daca tot v-ati generat propriul topic, va spun sincer ca am lecturat multe postari si, in dialogurile ce le aveati cu diversi membrii de pe site inclinam a va da dreptate. Chiar nu-mi erau pe plac unele atacuri asupra dvs. Nu o spun ca sa indulcesc relatia cu dvs., pentru ca nici nu ma mai intereseaza.

Cat priveste eticheta de postac ce mi-ati atribuit-o, pentru asta nu o sa va trimit nicaieri, si nici nu o sa va dau un "nice" din regnul animal - cum ati procedat dvs. cu mine, ci... ma face sa trag o concluzie - mi-am pierdut timpul urmarindu-va si citind postarile dvs., pentru ca intre ce scrieti si cum va comportati este o mare diferenta.

Sa inveti si mataluta:
         " Vorbesti/scrii cum gandesti si gandesti cum traiesti."

Si ca sa discut si despre numele meu de utilizator, te rog sa mai citesti matale, este numele de botez, pe care nasa mea mi l-a pus, am mai spus asta si cu alte ocazii. Nume romanesc, la fel ca: Emil, Camil. De aceea-l respect si este singurul nume de utilizator si pe alte portaluri. Baietii cu ochi albastrii, de pe acest site, au deslusit de mult acest aspect.

Insa, daca cele ce le scriu pe aici si nu numai pe aici, deranjeaza... este pura dvs. problema. Eu nu ma dau cu nimeni ca sa-mi fie bine, insa nu pot sa tac - atunci cand am timp si pot sa scriu - in situatia in care unuia i se face o nedreptate.
     Domnul Iosef ma cunoaste si nu se supara daca nu sunt de parere cu dansul, insa cred ca introducerea si altor persone in "dialogul" dintre noi doi... a fost facuta de dvs. pentru a rostogoli asupra-mi un bolovan mai mare, cu scopul ca poate, poate ma striviti mai tare. Sunt tabacit nene Adriane, de pe vremea plumbuitului - asa cum ziceai si despre matale pe acest portal.

Vrei sa faci parte din clubul celor tari... treaba matale, eu doresc sa apar pe cei nevoiasi si nu pe ghiftuiti, ca parca asa-i menirea noastra.

In privinta scrierii mele... eu nu am resurse ca alti... asa ca scriu pe unde apuc, cand apuc si cum apuc - macar ast' lucru puteai sa-l "deduci", minte perspicace ce te dai rotund.

Inainte-mi parea rau ca acolo la voi, unii dadeau dupa tine si nu-ti recunosteau cat, de cat, valoarea... insa de acum pe mine nu ma mai intereseaza, esti la fel de superficial ca multi altii.

Citat
Memorat
  • vamil
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: Mesaj de la ADRIAN PITCA-
« Răspunde #1699 : Ianuarie 06, 2017, 22:48:09 »

De prin presa adunate si la lume apoi date

Incepe epoca neagra a PSD. Demisie importanta de la Adevarul: „Ziarul va avea o alta directie, un alt ton”

AK-24 | 4 ianuarie 2017

Jurnalista Ramona Ursu de la Adevarul anunta ca demisioneaza dupa ce patronul, omul de afaceri Cristian Burci, i-a transmis ca fost deranjat de mai multe articole care ii aveau ca subiect pe Victor Ponta si Sebastian Ghita. „Niciodata, in noua ani la ‘Adevarul’, nu am trait o situatie ca cea de astazi, in care sa mi se explice, cu subiect si predicat, ca ziarul va avea o alta directie, un alt ton”, a scris Ramona Ursu pe Facebook.

Principalele articole care l-au deranjat pe Cristian Burci au fost  ”Victor Viorel, eu nu sper sa crapi. Eu sper sa faci puscarie pana crapi!” si ”Domnule procuror Negulescu, aveti dreptate, Ghita e o zdreanta. Sa-l invatam un cantecel!”.

„Dupa aproape noua ani petrecuti in redactia ”Adevarul”, mi-am dat, astazi, demisia de la ziar, in urma unei discutii pe care am avut-o cu redactorul-sef Dan Marinescu. Am fost chemata, dimineata, din sedinta de sumar, pentru a discuta cu el, lucru care mi s-a parut ciudat inca de la inceput, avand in vedere ca raspundeam de o sectie cu peste 40 de jurnalisti si, in sedinte, prezentam foarte multe subiecte la care lucram. Prin urmare, am crezut ca s-a intamplat ceva foarte grav de e nevoie sa ies din sedinta pentru a discuta cu redactorul-sef. Am inteles, apoi, ca nu era nimic foarte grav. Era vorba despre opiniile mele referitoare la Victor Ponta si la Sebastian Ghita. Asta in special.

Concret, redactorul-sef mi-a transmis ca patronul ziarului, Cristian Burci, face tot felul de presiuni asupra lui, presiuni carora, pana acum, le-a facut fata. Insa discutia a inceput cu faptul ca ”ne-am intors la epoca Nastase”. Asta mi-a spus Dan Marinescu, concluzionand ca ingrijorarile mele referitoare la soarta ziarului, la directia lui editoriala, au baze reale. Ultimele mele ingrijorari erau chiar de ieri, cand, tot la sedinta de sumar, am simtit ca ceva este in neregula. N-as putea sa va spun concret de ce am simtit asta. Probabil pentru ca am petrecut multi ani in aceasta redactie, am ajuns sa inteleg unele lucruri si fara sa mi se explice.

Redactorul-sef era foarte abatut, complet schimbat fata de cum il stiam. Am pus asta pe seama faptului ca are multe probleme de care raspunde, insa m-am gandit si la varianta ca s-a intamplat ceva legat de zona editoriala. Prin urmare, seara, cand am ajuns acasa, i-am trimis un sms prin care l-am interbat daca astazi vine la redactie, pentru ca vreau sa discut cu el. Mi-a raspuns ca vine. Intentionam, asa cum am facut de mai multe ori pana acum cand am sesizat niste lucruri in neregula, cand voiam sa ma lamuersc asupra unor probleme legate de munca mea, a jurnalistilor de care raspundeam, legate de ziar, sa discut direct cu el.

Asa mi s-a parut mereu firesc, iar acest fapt chiar a dus la o relatie profesionala destul de stransa, de cinstita intre mine si redactorul-sef. Asa a inceput discuta de astazi dimineata cu el, in care i-am explicat ce fusese cu sms-ul meu. Mi-a dat dreptate, anume ca ingrijorarile mele sunt de inteles si ca, jurnalistic, ”ne-am intors la epoca Nastase”. Mi-a precizat ca se fac presiuni asupra lui, inca de vara trecuta, pentru a fi data afara de la ziar pentru editorialele pe care le scriu in ziar si cu care patronul Cristian Burci nu este de acord. Aceste presiuni, mi s-a mai spus, s-au accentuat dupa alegerile parlamentare, avand in vedere rezultatul acestor alegeri. Mi s-a explicat ca scriu materiale de opinie prea dure si mi s-au oferit doua exemple: un editorial despre Victor Ponta si un altul, ultimul scris de mine, despre Sebastian Ghita.

Mai exact: ”Victor Viorel, eu nu sper sa crapi. Eu sper sa faci puscarie pana crapi!” si ”Domnule procuror Negulescu, aveti dreptate, Ghita e o zdreanta. Sa-l invatam un cantecel!”. Sigur, orice om rational ar fi inteles inclusiv titlurile celor doua articole de opinie. Primul era scris a doua zi dupa scandalul ”Ponta sper sa crapi”, in care un angajat al Hotnews a facut acea eroare pe Facebook, iar al doilea, cu ”zdreanta”, folosisem acest cuvant preluat din inregistrarea data de Ghita, in care procurorul Negulescu pare sa fi spus acest cuvant. Asta ca sa explic putin titlurile, pentru cei care nu stiu contextul. Toate lucrurile scrise in editoriale erau, desigur, opiniile mele referitoare la niste personaje, evenimente etc, opinii pe care nu am crezut niciodata ca trebuie sa mi le formulez, cenzurez, astfel incat sa fie in acord cu ceea ce considera ca e bine un patron de ziar.

I-am explicat redactorului-sef acest lucru, anume ca sper sa nu isi imagineze cineva ca pot accepta ca patronul Cristian Burci sa isi dea acordul asupra opiniilor mele, dar nici in rest, asupra felului in care eu si colegii din sectia mea facem jurnalism, pentru ca eu nu consider ca dumnealui este ziarist, ca sa pot invata ceva, in sensul acesta, de la el. Sigur, in privinta opiniilor, pot asculta si parerile lui Cristian Burci, la fel cum ascult mii de alte pareri, dar nici asta nu inseamna ca ceea ce fac, cred sau scriu trebuie sa fie in acord cu opiniile patronului sau ale altora.

Nu am fost contrazisa de redactorul-sef, care mi-a spus ca se gandeste si in plan personal sa renunte la ceea ce face, pentru ca lucrurile nu se indreapta spre ceva bun si ca este posibil sa se schimbe ”directia” dupa aceste alegeri. In aceste conditii, i-am spus doua lucruri: primul a fost ca, pentru linistea patronului ziarului, dar in special pentru ca nu pot fi de acord cu ceea ce mi se spune, imi dau demisia, de astazi, lucru pe care l-am si facut, dar si ca nu vad un motiv ca el sa faca acelasi lucru, ci sa mearga mai departe in munca lui. Al doilea a fost ca mi se pare o porcarie ca redactia sa urmeze o alta traictorie decat cea normala, ca si pana acum, de a relata adevarul, si ca nici macar nu inteleg ce alta cale ar putea urma?

Dan Marinescu mi-a spus ca intelege parerea mea, insa mi-a explicat cinstit despre ce este vorba, lucru pe care l-am apreciat. De altfel, avand in vedere relatia noastra profesionala OK, pot spune ca discutia de astazi a fost nu doar transparenta, ci si linistita, in care mi s-a explicat ca, cel putin in ultimele zile, dupa editorialul cu Sebastian Ghita scris de mine in 30 decembrie, presiunile asupra lui au fost foarte puternice. Patronul companiei i-a reprosat ca opiniile mele sunt prea dure si ca el, redactorul-sef, nu ma controleaza.

(…) Insa niciodata, in noua ani la „Adevarul”, nu am trait o situatie ca cea de astazi, in care sa mi se explice, cu subiect si predicat, ca ziarul va avea o alta directie, un alt ton, si ca propriile mele ganduri, care deranjeaza anumite cercuri, ar trebui modelate, alta varianta nefiind, oricum. Nu regret, insa, niciun moment decizia pe care am luat-o si care mi se pare unica pe care o puteam lua. Cand este vorba despre libertatea de gandire, nu cred ca exista, si nici nu ar trebui sa existe, negocieri.

V-am scris aceste lucruri nu ca sa ma plang. Am avut, astazi, in mod aproape ciudat, o stare profunda de liniste. Nu acuz pe nimeni de nimic. Nici macar pe Cristian Burci. I-am si spus, de altfel, redactorului-sef ca inteleg inclusiv faptul ca patronul ziarului poate face ce vrea cu afacerea lui. Sigur, faptul ca personal nu sunt de acord ca un patron de ziar sa dicteze si politica editoriala, asta tine exclusiv de felul in care gandesc eu.

(…) Sunt fericita ca exista Facebook, ca inca mai avem posibilitatea sa ne facem un blog, sa scriem pe el, sa impartasim lucruri in care credem, sa discutam permanent unii cu altii. Asta mi se pare cel mai mare castig pentru zilele in care traim, motiv pentru care cred ca intoarcerea la epoca Nastase mai poate fi posibila doar in mintile unor oameni care nu inteleg adevarata epoca in care traim”, a scris Ramona Ursu pe Facebook.

Memorat

Azi, tocmai ce am postat pe <facebook> un material in care pomeneam de "prizonieratul" in care este tinut penalul Klaus Werner IOHANNIS si iata, au aparut primele masuri dictate de instinctul de conservare al presedintelui nostru; sesizind (intr-un tirziu) ca scandalul declansat de Sebastian GHITA se sparge drept in crestetul prezidential, IOHANNIS ia masura suspendarii sefului operativ al SRI. In acest context, am vaga impresie ca nici Luluta nu se simte prea bine, simtind cum o raceala de ger cumplit cuprinde intregul "cimp tactic"... Iata ce postasem mai devreme:

Adrian Constantin Pitca
6 ore ·

Iata unul dintre motivele pentru care Klaus Werner IOHANNIS poate fi considerat "prizonierul sistemului", ceea ce explica atit tacerea sa in legatura cu anumite subiecte de actualitate cit si duplicitatea sa in relatie cu plagiatul din teza de doctorat a L.C. Kovesi:
      (Desi intreaga situatie a fost bine documentata si prezentata public aici

http://www.riseproject.ro/articol/mostenirea-din-spatele-averii-imobiliare-a-lui-klaus-iohannis/

si aici:

http://www.riseproject.ro/articol/averea-familiei-iohannis-rentele-nedeclarate/

subiectul merita reluat si analizat mai ales de catre aceia care, dovedind destula idiotenie prin portul "ochelarilor de cal", refuza sa observe cum cel care ocupa azi functia de Presedinte al Romaniei este la fel de "penal" ca multi altii.)

BANII FAMILIEI IOHANNIS: RENTELE NEDECLARATE

https://www.youtube.com/watch?v=vDzk6B5KeW0&feature=youtu.be

Pentru cei care nu au rabdarea de a pierde 1min. si 21 sec. pentru a viziona clip-ul video de mai sus, iata si fotografia care ilustreaza clar diferentele intre veniturile declarate de Klaus Werner IOHANNIS si declaratiile sale de avere din vremea cind era primar la Sibiu.

Memorat

Noi, revolutionarii, sintem categoria cea mai autorizata sa cerem socoteala pentru instaurarea mafiei de stat.
Revolutionari, patrioti, cand o sa va decideti s-o facem, sa le batem cu pumnul in masa in numele dreptatii?

@ "remus43de"

D-le, generalizind gresesti, dar, fundamental, nu este singura greseala.
        Nu toti cei 4733 de judecatori si nici cei 2780 de peocurori din Romania sint "penibili, impotenti si profund corupti". A promova astfel de idei nu inseamna altceva decit ca ridicam propriile frustrari la rang de adevar absolut valabil pentru oricine nu este magistrat.
        Pe de alta parte, contrazic si aceasta afirmatie a d-tale: "Noi, revolutionarii, sintem categoria cea mai autorizata sa cerem socoteala pentru instaurarea mafiei de stat."; nu este deloc asa si, extrem de succint, iata de ce:
      - teoretic, "Noi, revolutionarii", am infaptuit o "schimbare fundamentală a valorilor, a instituțiilor politice, a structurii sociale, a conducătorilor și ideologiilor unei societăți"; 
      - numeric, "Noi, revolutionarii", sintem de trei ori mai multi decit magistratii din Romania;
      - desi sintem de trei ori mai numerosi decit magistratii si avem pretentia ca am schimbat fundamental societatea romaneasca, rezultatul actiunilor noastre este o societate in care (toti) magistratii romani ar fi "penibili, impotenti si profund corupti".
        Aceasta stare de fapt arata ca, de fapt, "Noi, revolutionarii", imediat dupa 22 decembrie 1989 am abandonat ideile si principiile care ne-au determinat sa ne ridicam impotriva dictaturii comuniste (care - cu acele constringeri pe care le conoastem - conducea o societate functionala), rezultatul abandonului nostru fiind o societate nefunctionala in care dicteaza arbitrariul, iar "penibilul, impotenta si coruptia profunda" sint definitorii.
        A spune ca "Iliescu (ori "comunistii din linia-doua", ori "securistii") ne-a(u) confiscat revolutia" nu reprezinta altceva decit lamentari "penibile" care demonstreaza gradul de "impotenta" al "revolutionarilor" si arata fara putinta de tagada faptul ca, in realitate, dictatura comunista s-a transformat in ce a dorit ea, "Noi, revolutionarii" nefiind capabili de a influenta mersul societatii si de a "produce" transformarile pe care le doream; in plus, "Noi,revolutionarii", lasindu-ne cumparati prin celebra Lege 42/1990, principial si moral vorbind (dar si faptic), ne-am dovedit "profund corupti"...
        Pentru acestea, "Noi, revolutionarii" nu sintem nici patrioti si nici nu putem avea pretentia ca reprezentam ceva, nefiind deloc "categoria cea mai autorizata sa cerem socoteala pentru instaurarea mafiei de stat"...
        Asadar, cu riscul de a repeta, ridicind asemenea pretentii demonstram doar cit de "penibili, impotenti si profund corupti" am devenit "Noi, revolutionarii".
        Iar pentru asta ar trebui sa ne fie rusine. Mie imi este. Din pacate, rusinea nu este un sentiment caracteristic tuturor "revolutionarilor romani"...
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Manevrati cuvintele ca sa nu-mi dati dreptate, adica incercati sa amnipulati opinia publica. Daca dumneavoastra va este rusine ca sinteti revolutionar, de ce ati depus cerere pentru obtinerea certificatului de determinant?
Memorat

@ "remus43de"

A constata o realitate (trista, in cazul nostru) nu inseamna nici "manevrarea cuvintelor" si nici o incercare de manipulare a "opiniei publice".
       Nu am spus nicaieri ca mi-ar fi rusine ca sint revolutionar; am spus ca imi este rusine pentru cit de "penibili, impotenti si profund corupti" am devenit "Noi, revolutionarii", ceea ce nu-i acelasi lucru.
       In ce priveste "datul dreptatii", spun doar atit:
     - D-le "remus43de", folosind argumente, "demonteaza" postarea mea anterioara; daca reusesti sa argumentezi ca eu, "manevrind cuvintele", am scris prostii, iti voi da toata dreptatea pe care o pretinzi.
Memorat

De azi presedinte al SUA, Donald TRUMP i-a strins mina penalului Liviu DRAGNEA.

Tot de azi, intrebarea intrebatoare, care ar trebui sa ne preocupe cit-de-cit, este:

- Cit timp va trece pina cind si presedintele nostru, penalul Klaus Werner IOHANNIS, ii va stringe mina presedintelui SUA?

Cel care va raspunde cit mai corect la intrebarea de mai sus va primi de la mine, drept premiu, o sticla cu sampanie de calitate. O va merita cu prisosinta.

Memorat

Regula de politete pe care tatal tatalui meu o stia de la tatal tatalui sau:
" Mana se intinde "de sus in jos" si se strange "de jos in sus" (am o sticla!).Nota! Regula se refera la rangul si pozitia sociala  a protagonistilor. Cel care nu o respecta  risca sa primeasca doar 2 degete!
Regula nr. 2: Daca  nu esti ghertoi si ai "7 ani de acasa", "Cand "strangi" mana cuiva, nu o faci din pozitia sezand" (a doua sticla!). Raspuns concret la intrebare: "Intr-o zi!" (sticla propriu-zisa care poate fi si virtuala).
P.S. Nu stiu cat a costat "afacerea", dar a fost o investitie excelenta!
     Restul?! Sa-l pastreze ospatarii!
Memorat

Regula de politete pe care tatal tatalui meu o stia de la tatal tatalui sau:
" Mana se intinde "de sus in jos" si se strange "de jos in sus" (am o sticla!).Nota! Regula se refera la rangul si pozitia sociala  a protagonistilor. Cel care nu o respecta  risca sa primeasca doar 2 degete!
Regula nr. 2: Daca  nu esti ghertoi si ai "7 ani de acasa", "Cand "strangi" mana cuiva, nu o faci din pozitia sezand" (a doua sticla!). Raspuns concret la intrebare: "Intr-o zi!" (sticla propriu-zisa care poate fi si virtuala).
P.S. Nu stiu cat a costat "afacerea", dar a fost o investitie excelenta!
     Restul?! Sa-l pastreze ospatarii!

Tinand cont ca scrieti de ceva timp acest mesaj, imi permit doar sa spun ca nu inteleg despre ce afacere este vorba si...Donald Trump este Presedintele S.U.A. !!!...nu am avut onoarea sa il cunosc, pentru a-l putea califica ("ghertoi" sau nu...). Cu respect.
Memorat

@ "neica nimeni"

Replica la "Regula de politete":

"Rangul si pozitia sociala a protagonistilor a fost respecatat intocmai: la momentul stringerii de miini, Dragnea era presedintele C.D. (functie oficiala) iar Trump era un cetatean american care tocmai cistigase niste alegeri (dar asta nu este "functie oficiala")...

Replica la "Regula nr. 2":

Poti stringe mina cuiva si din pozitia sezind atunci cind esti olog sau cind outele tale sint atit de mari si grele incit, impreuna si cu singele din instalatie aferent, te impiedica sa te ridici...

Replica la "Raspuns concret la intrebare":

Intrebarea nu este "Cind...?" ci "Cit timp va trece...?"
      Prin urmare, "raspunsul concret" nu este nici concret, nici corect. Asadar, nu se pune. Mai incearca.
Memorat
  • RaduSpiru
  • Vizitator

Daca vroia ca Trump sa se ridice in picioare, Dracnea trebuia sa mai puna un milion.
Memorat

Daca vroia ca Trump sa se ridice in picioare, Dracnea trebuia sa mai puna un milion.

Nu v-ati oxigenat destul...incercati cel putin la 'podoaba capilara'...!!!
Memorat
Pagini: 1 ... 112 113 [114] 115 116 ... 129
Schimbă forumul: