Main Content:

Pagini: 1 2 3 [4] 5 6 ... 129

Mesaj de la ADRIAN PITCA-muncitorul care a declansat Revolutia in Prahova

Vad ca in loc de propuneri se aduc jigniri in continuare.Eu.revolutionarul de tinichea (dupa cum afirma stimatul domn exdeputat si apropiat al PSD-ului) nu cer decat propuneri de la dumneavoastra.Credeti ca cei care au nenorocit Romania si pe romani mai au dreptul moral sa se intereseze de starea tarii?In ce scop ar putea sa faca acest lucru? Ar mai dori ceva in plus sa fure?La acesti nevrednici de numele de romani m-am referit.Nu contest,si am si afirmat ca au fost exceptii,ca unii dintre cei plecati afara la munca au votat cum este firesc,adica asa cum le-a dictat constiinta.Pe forum a fost un material interesant despre cine si cum l-a ajutat pe dl.Basescu sa castige alegerile .Domnia voastra,ca adevarat revolutionar,in afara de acuze si jigniri,aveti propuneri de actiune?Cativa de pe acest forum de unii singuri sau afiliati unui grup de interese au incercat ceva,dar din cauza falsilor revolutionari care sunt majoritari si pe acest forum,nu s-a reusit nimic.Astept cu interes propunerile domniei voastre.
Memorat

Pentru Daniel Petrican care asteapta solutii,
       Pentru "mercurie" care nu stie ce sa mai faca in fata evenimentelor,
       Pentru "adevarul" care si el ar vrea sa faca ceva dar nu stie ce, cind si cu cine,
       Pentru toti cei care isi zic revolutionari dar nu se pot uni pentru a actiona pentru Romania:

POSIBIL MOD DE ACTIUNE
       Copiati scrisoarea regizorului SORIN ILIESIU adresata presedintelui Romaniei in aceste zile.Eventual, folosind un limbaj civilizat si, pe cit posibil, fara greseli gramaticale, puteti adauga propriile comentarii. Cautati pe net adresele de e-mail ale cit mai multor institutii publice (si nu numai) din Romania (primarii, cons. judetene, prefecturi, ministere- cu descentralizatele lor, guvern, parlament, presidentie). Trimiteti susnumita scrisoare tuturor acestora precum si oricui mai doriti. DAR NU DOAR O DATA SI NU DOAR O ZI.... La cite mii de revolutionari sint in Romania, daca doar jumatate ar face acest gest sint convins ca, mai devreme sau mai tirziu, veti obtine ceva rezultate. Aproape veti reusi sa blocati pagina de e-mail a acestor institutii.... Puteti trimite astfel comentariile voastre despre oricare alt subiect de interes public. Insa, repet: folosind un limbaj civilizat. Un astfel de gest nu costa nimic, este legal si poate fi facut de acasa, stind comod in fotoliu....
      Ce credeti, puteti face acest minim efort pentru voi???
      Pentru Romania, cred eu, ar insemna foarte mult si poate asa va veti plati cite putin din datoria voastra catre tara...
Memorat
  • adevarul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Bine  ati  venit  pe  forum  dle  deputat  Adrian Pitca!
Acum  nu  mai  este  nevoie sa  va  postez eu mesajele ci  o  puteti  face  direct pentru ca intre  timp v-ati  logat.  va  felicit  ca ati  ales  sa  va  asumati si responsabiliatatea  de  a posta  cu  numele  dv. real.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

PENTRU FORUMISTII NEINITIATI>
AICI SCRIE  ING  SORIN NICOLESCU,MEMBRU PNTCD  SI REVOLUTIONAR
ASOCIAT IN ANUL 1998 IN ASOCIATIA CARE PUPA LA PLOIESTI PDL  IAR
SUB ANONIMAT INJURA PRESEDINTELE ROMANIEI......

HALAL  DOMNULE SORIN NICOLESCU....HALAL PRINCIPII,,,

DUPA POVESTEA CU  PARCUL INDUSTRIAL PUPATI-L PE PREFECT,DATII-I
LIMBI  CA SIGUR MAI PICA,CU PRIORITATE CEVA TERENURI AGRICOLE
SI TOT IN INTRAVILAN

RUSINE!!!

Pentru forum-istul CRISTIAN
                Amice, nu te-am citat eu. Eu sint Adrian Pitca si am unele mesaje de transmis.
                Tu ai fost citat de "ADEVARUL", dar acesta este o alta.....persoana.
                Realitatea este urmatoarea: eu vreau sa scriu o carte cu... povesti nemuritoare despre revolutionari (gen Daniel Perju si alti ca el). Dar eu nu sint inca scriitor asa ca trebuie sa colaborez cu cineva mai priceput decit mine intr-ale scrisului. Asa ca eu scriu, trimit materialele unui scriitor adevarat care le sistematizeaza si, atunci cind considera necesar, posteaza pe forum unele mesaje  ale mele, care sint semnate cu numele meu. Atunci cind crede de cuviita, cel care semneaza "adevarul" scrie, comenteaza sau citeaza ce doreste si pe cine doreste....
                Dar poti sa fii linistit: nu este ADEVARUL ala care va bintuie noptile si gindurile....mai ales acelora care, fara merit, sugeti...la tita drepturilor acordate de natia romana recunoscatoare....
                                                                           Adrian Pitca

Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Pentru Kostas,
      Daca te intereseaza trecutul meu, gasesti ce doresti cautind pe internet numele meu.
      Ce nu gasesti pe internet iti pot spune eu pe scurt:
      - am crescu fara parinti, am trecut si pe la casa de copii, am invatat o meserie pe care o practic si azi, iar printre picaturi am mai fost si organizator de grupa sindicala (1988-1989) si secretar cu probleme organizatorice la o organizatie de baza a PCR timp de doua luni (24 octombrie 1989-22decembrie 1989)
      Pentru activitatea mea politica in calitate de membru PCR vreau sa stii ca partidul comunist privea si analiza cu mare atentie ceea ce faceam eu cu mult inainte de 22 decembrie 1989 si as vrea sa retii doua lucruri:
      -conducerea PCR a judetului Prahova nu era deloc, dar deloc, multumita de calitatea mea de membru PCR asa ca in dimineata zilei de 22 decembrie 1989   RECTIFICA ADRIANE,,,21 DECEMBRIE... cerea sa fiu arestat;
      -Daniel Perju stie despre toate aceste lucruri dar, in calitatea lui de "revolutionar de tinichea" si de fabricant de revolutionari falsi, s-a simtit deranjat de mesajul meu din 23.06.2011 ( postat pe forum) . Acel mesaj nu era in nici un fel adresat unei lichele cum e Perju.[/size]

"  DOSARUL TI-A FOST PROMOVAT DE LICHEAUA DE PERJU,ADRIANE...
   TE CREDEAM CEVA MAI INTELIGENT....AI FI RAMAS PE DIN AFARA DUPA  FRR- GRUPUL WENTER....
[/i][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size]
      In alta ordine de idei vreau sa stii ca in 1990 am votat impotriva Legii 42/1990 (azi Legea 341/2004) pentru ca am considerat atunci, ca si acum, ca toate partidele politice reprezentate in Parlamentul Romaniei la acea vreme au dorit si au reusit sa cumpere onoarea revolutionarilor. Desi in 1990 am votat impotriva legii privind drepturile revolutionarilor, in 1995-atunci cind s-a reanalizat aceasta lege, in grupul parlamentar PDSR,din care faceam parte, certindu-ma dea dreptul cu multi colegi deputati, mi-am adus modesta contributie la mentinerea in vigoare a legii. Pentru ca destui erau cei care doreau sa o abroge sau sa taie din drepturi. Si nu erau doar PDSR-isti....Si, amice Kostas, nu am sustinut in 1995 ceea ce nu am votat in1990 doar pentru ca beneficiam si eu de drepturile  prevazute de lege ci mai ales pentru faptul ca daca un cetatean primeste un drept (sau mai multe), acel drept sa nu-i poata fi luat doar pentru ca alti cetateni beneficiaza fara merit de acel drept (cazul revolutionarilor falsi).
      Amice Kostas, afla ca tot ce am realizat in viata mea a fost cu ajutorul mintii mele si prin munca. Si nu mi-e rusine cu nimic. Am spalat si wc-uri, am ajuns si in Parlamentul Romaniei insa peste tot am fost acelasi ADRIAN PITCA- muncitor.
      Si, apropo de Parlamentul Romaniei si de ce a putut face un muncitor acolo: atunci cind in Camera Deputatilor se discuta despre Legea insemnelor nationale si locul unde acestea ar trebui asezate, subsemnatul Adrian Pitca, muncitor, ajuns deputat, am observat ca din lista lucrurilor pe care urma sa fie asezata stema Romaniei lipsea ceva si acest lucru nu fusese observat de niciunul dintre desteptii din Guvernul si Parlamentul Romaniei. Am intervenit la tribuna Camerei si, ca urmare a acelei interventii a mea, azi, Stema Romaniei se afla si pe unul din simbolurile unei natiuni - Moneda Nationala.
      Amice Kostas, fara falsa modestie, sint ultimul roman (inca in viata) care a avut posibilitatea si onoarea de a aseza (figurativ vorbind) Stema Romaniei pe Moneda Nationala, leul nostru cel de toate zilele.
      Nici un alt roman nu va mai avea o astfel de realizare pentru ca, nu-i asa?, vom intra si noi in zona euro iar moneda noastra nationala va disparea.....
      Sa revenim insa la oile noastre....
      Nu stiu daca ai remarcat (daca nu, mai citeste-l odata) dar mesajul meu din 23.06.2011 postat pe Forum nu a fost adresat cuiva anume. Nu am citat nume de oameni reali, nici pseudonime si nici nu cred am jignit vreun om serios.
      Dar niste insi (probabil si revolutionari - reali sau nu), semnind cu numele lor adevarate sau cu pseudonime, au considerat ca (in comentariile lor la mesajul meu) pot sa ma ia la misto iar Daniel Petrican chiar imi spunea ca nu am dreptul sa vorbesc despre ceva (nu conteaza despre ce).....
      Pentru tine, amice Kostas, are vreo importanta daca cineva te ia in bascalie ori iti da (sau iti ia) dreptul sa vorbesti?!?
      Sa stii ca pentru mine are....
      Poate voi mai posta pe Forum mesaje adresate revolutionarilor. Oricine are dreptul sa le comenteze sau sa-mi raspunda ce doreste.
      Dar sa fii convins ca fiecare va primi din partea mea exact atentia pe care o merita.
      Insa, in acest timp, desi oficial Romania este o natiune europeana, aceasta tara a ajuns doar o amarita vaca de muls la tìta careia sugeti si voi , REVOLUTIONARILOR.....
                                                      ADRIAN PITCA[/b]
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Concluzia la cele spuse de mine este:"DATORITA VOTURILOR ROMANILOR AFLATI LA MUNCA IN AFARA AM AJUNS LA MANA PDL-ului "Din aceasta cauza am afirmat si afirm ca cei care ne-au dat pe mana portocaliilor pentru niste avantaje (poate nu stiati ca pdl-ul a promis multe in schimbul voturilor celor de afara) nu au dreptul moral sa se intereseze de starea Romaniei,mai ales in conditiile in care cei ramasi in tara sunt jigniti (vezi prima postare).Da ,noi cei ramasi in tara nu ne putem uni ca sa putem da un raspuns ferm hotilor de la putere.Dumneavoastra,cei din afara,cu ce propunere (propuneri) veniti?

DANIELE DANIELE,PRESEDINTE DE FILIALA A  ASOCIATIEI REVOLUTIONARILOR ANTICOMUNISTI---FOSTA 23 DECEMBRIE METRPU DIN TULCEA:

NU STIAM CA TE DEZICI DE PDL SI PRESEDINTELE TRAIAN BASESCU SI PRIN EXTENSIE DE PRESEDINTELE ASOCIATIEI TALE,AZI SECRETAR DE STAT LA SSPR......INTERESANT JOCUL POLITIC........

PRIN VOCEA UNITARA A PRESEDINTELUI POZATI PDL IAR IN TERITORIU SI PE MIJLOACE DE COMUNICARE IN MASA POZATI OPINII ANTI PDL........INTERESANT...
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Domnule Adrian Pitca sau domnule "Adevarul", este necesar sa va decideti asupra unei formule prin care cei care va citesc mesajele sa stie fiecare mesaj, sau parte de mesaj, cui apartine. In caz contrar, confuzia cu care ati debutat pe forum se va pastra si va produce noi si noi confuzii care, nu e greu de banuit, vor produce discutii inutile si interminabile, la nesfarsit. Imi permit sa va sugerez doua variante, ca simple exemple, fara alte pretentii. "Adevarul" poate boldui scrisul atunci cand isi exprima propriile idei, lasand scrisul obisnuit pentru mesajele lui Adrian. Sau puteti opta fiecare pentru cate o culoare distincta, anuntati pe cine reprezinta fiecare dintre culori si scutiti forumul de alte confuzii. Sper ca nu va deranjeaza aceste sugestii strict tehnice.

FII SERIOS DIPLOMATULE....NU ESTE ADRIAN PITCA>>>
ESTE O LEPRA COMUNISTA DE LA FOSTUL FILAJ---JAN PLOIESTEANUL
ZIARIST COMUNIST DE MARCA.......ILIESCIAN DEALTFEL
Memorat
  • adevarul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

domnului deputat  Adrian  Pitca:

va  rog  insistent  nu  va  mai  lasati  atras in  polemici  neconstructive.
    din  punctul  meu  de  vedere ,  se pare , ca  sunteti intentionat atras in  aceasta  zona...
    sunteti o persoana  publica,  cunoscut  fiind  ca  ati  fost  timp  de  doua  mandate deputat. sunteti  una  din personajele  centrale  ale  delansarii  Revolutiei in  Judetul  Prahova.este  clar  acum  ca  Intreprinderea  1  Mai din Ploiesti  a  fost factorul  declansator  al  Revolutiei in  judetul  Prahova.
am  citit in  presa destule  informatii exagerate,mistificate si  semnate de anumiti "clovni"  ai  revolutiei  din  Prahova.
am  rugamintea  sa  va  concentrati  atentia  in  viitor  spre  o  corecta  informare privind  declansarea  evenimentelor revolutionare  din  intreprinderea  1 Mai  Ploiesti.si  anume:  care  a fost  starea  de  spirit  a muncitorilor  in  ziua  de  22  Decembrie 1989, cine  sunt  cei  care  au  avut   cu  adevarat merite in declansarea Revolutiei  etc...
va  rog  sa  faceti  asta  in  sprijinul adevarului  istoric  care  va  trebui  sa  fie  cunoscut  asa  cum  se  cuvine si de  generatiile  viitoare...
noi  am  rasturnat  un  regim  destul  de  odios  de  la  putere  si  se  pare  ca  acum ,  in  zilele  noastre,  s-a  ajuns la o  minimalizare  si  desconsiderare a curajului  nostru  si  a  spiritului  de  sacrificiu  de  care  am  dat  dovada  atunci , fara  a ne  gandi  ca  vom  obtine  candva  medalii  si recompense  materiale  de  la  statul  roman.
puneti  lucrurile  la  punct  dle  Deputat!  sunteti  cel  mai  indreptatit  sa  o  faceti . spun  asta  pentru  ca in  ciuda  faptului  ca  Ploiestiul a avut  destule  merite  in  Revolutie  n-a  reusit pana  acum  sa  scoata in  fata  mass-mediei  un  lider  adevarat ci  tot  felul  de  balbaiti,  analfabeti,incompetenti si circari ...daca  mai  adaugam  aici  si  pe  cei  care  au  incalcat legea  nu ne  mai  miram  de  ce azi  avem  o  imagine  atat de negativa...
 am  scris  cele  de  mai  sus convins fiind ca  si  dl. Gheorghe  Iosif- Adminul nostru  -va  fi  in  asentimentul  meu.

Memorat

Domnule Perju
NICIODATA si mai spun inca odata NICIODATA ,nu am fost, nu sunt si nu voi fi presedinte de filiala  de revolutionari si mai ales nu sunt pdl-ist sau simpatizant al altui partid politic..Va rog sa nu faceti confuzie intre  colaborarea mea cu revolutionarii din Tulcea (colaborare fireasca deoarece locuiesc in Tulcea din 2005 si aici nu este filiala a asociatiei din care fac parte).Pe dl.Costin il cunosc de la infiintarea asociatiei din care fac parte,am colaborat cu dansul de nenumarate ori,dar nu-i impartasesc convingerile politice.In asociatia din care fac parte fiecare membru are libertatea de a alege partidul politic pe care il doreste.La dumneavoastra in asociatie toti membrii trebuie sa fie,obligatoriu, simpatizanti sau membri partidului pe care dumneavoastra il agreati?Recititi postarile mele si veti observa ca nu am simpatii politice din spectrul politic actual.
Memorat

Putini am fost si multi am mai ramas.

Domnule deputat Adrian Pitca
Referitor la mesaje trimise sa stiti ca se infiintase un grup ("grupul de actiune Avram Iancu") care a incercat ,prin noi cei de pe forum,cateva actiuni printre care si aceea de a trimite e-mail-uri premierului Romaniei.Sunt printre cei cativa care au facut acest lucru.Urmarea?NIMIC.
Pe guvernanti si pe cei pusi de ei in fotolii de sefi (sa ma scuze exceptiile) nu-i doare de popor ci de buzunarele lor foarte incapatoare.
Memorat

Putini am fost si multi am mai ramas.

Pentru Daniel Pertican,
           1.Nu ma mai apela cu "d-le deputat";am fost deputat acum 15-20 de ani; azi sint doar ADRIAN PITCA.

2Reia, te rog, lectura mesajului meu din 29.06.2011, unde scriu ca nu doar primului ministru trebuie sa-i trimiteti mesaje,si ,mai ales, NU DOAR O DATA SI NU DOAR O ZI.

3 Am mai scris acolo ca trebuie, practic, SA BLOCATI PAGINA DE e-mail a cit mai multor institutii din Romania cu mesajele voastre si puteti apela si la prieteni sa faca acest lucru; insa, nu uitati, folosind un limbaj civilizat.
Memorat
  • DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Domnule Perju
NICIODATA si mai spun inca odata NICIODATA ,nu am fost, nu sunt si nu voi fi presedinte de filiala  de revolutionari si mai ales nu sunt pdl-ist sau simpatizant al altui partid politic..Va rog sa nu faceti confuzie intre  colaborarea mea cu revolutionarii din Tulcea (colaborare fireasca deoarece locuiesc in Tulcea din 2005 si aici nu este filiala a asociatiei din care fac parte).Pe dl.Costin il cunosc de la infiintarea asociatiei din care fac parte,am colaborat cu dansul de nenumarate ori,dar nu-i impartasesc convingerile politice.In asociatia din care fac parte fiecare membru are libertatea de a alege partidul politic pe care il doreste.

La dumneavoastra in asociatie toti membrii trebuie sa fie,obligatoriu, simpatizanti sau membri partidului pe care dumneavoastra il agreati?

FIECARE ESTE UN OM  LIBER  CARE ASTEAPTA  SA-I BATA LUNAR  POSTASUL LA USA

NU ARE NICI O OBLIGATIE POLITICA ANGAJATA DE ASOCIATIE

OPTIUNEA POLITICA PERSONALA SI CONVINGERILE SUNT PERSONALE....

MULTUMITI PRESEDINTELUI ROMANIEI  CARE NU A  DESFIINTAT POSTA  SI NU A

CONCEDIAT INCA  POSTASII....

Recititi postarile mele si veti observa ca nu am simpatii politice din spectrul politic actual.
Memorat

Pentru "mercurie"

In mesajul tau postat in 28.06.2011 faci o propunere in care ne ceri sa convingem romanii sa nu voteze deloc la viitoarele alegeri si , inacelasi timp, toate mesajele tale sint insotite de cererea de a .....vota cu nu stiu cine...
       Pai, fratele meu revolutionar (daca esti revolutionar), asta inseamna contradictie in termeni....si asta nu-i frumos
Memorat

Pentru "adevarul"

Multumesc pentru aprecieri. Sper sa colaboram si in continuare la fel de bine

Memorat

PENTRU TOTI CEI DE PE FORUM

PENTRU A NU VA DERUTA,ATRAG ATENTIA CA MESAJELE MELE APAR INREGISTRATE CU O ORA MAI TIRZIU (DIFERENTA DE FUS ORAR INTRE ROMANIA SI ITALIA)
Memorat
Pagini: 1 2 3 [4] 5 6 ... 129
Schimbă forumul: