Main Content:

Pagini: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 129

Mesaj de la ADRIAN PITCA-muncitorul care a declansat Revolutia in Prahova

• DAN PERJU
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Pentru "adevarul"

http://www.youtube.com/watch?v=neaYIsZaiYI&feature=related

Multumesc pentru aprecieri. Sper sa colaboram si in continuare la fel de bine

Memorat
  • adevarul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Pentru  domnul  Daniel  Perju:
m-am  conformat  si  am  vazut  acest  metarial  pe  care  mi  l-ati  recomandat:

http://www.youtube.com/watch?v=neaYIsZaiYI&feature=related

AM  RAMAS  SURPRINS  SA  VAD  CA  IN  ACEASTA  POSTARE PE  YOU TUBE  SE  ACREDITEAZA  IDEEA  CA  TRAIAN  BASESCU  ESTE  JIDAN. SA  INTELEG  CA  SI  DV  SUNTETI  DE  ACORD  CU  ACEASTA  AFIRMATIE?
Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Norulet, Norulet, migrezi pe ceruri departate ... aici se vorbeste de revolutie virtuala, iar tu care esti "propunatorul" ei dintai, lipsesti ...
    Eu, raman la parerea mea: REVOLUTIA VIRTUALA = CHIX cu felicitari.
    Regimul lui Ceausescu a fost schimbat cu fapte nu cu vorbe, mai nou si in Egipt, Libia si ce o mai urma, nu e de neglijat Grecia, peste tot e vorba de fapte, nu de vorbe, mailuri, faxuri, etc.
    O MIE DE VORBE, NU FAC CAT O FAPTA!!!!
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Noi nu suntem nici islamici, nici magrebieni, nici orientali...Avem alte carente, alta antropologie , alte nevoi ! Sa intoarcem tara pe dos ca arabii ? Cu ce folos ? Nu suntem datori destul ?
Noi avem nevoie de o revolutie spirituala ! Data trecuta a fost nevoie de alt tip de revolutie. Trebuie sa ne adaptam. Trebuie, fiecare din noi, sa vorbim cu oamenii, sa-i indrumam catre biserica, sa le cerem morala, decenta,  sa-i invatam sa ceara democratic , legal...; sa reconstruim cultum muncii, caci nici de munca nu mai vor sa auda, chiar daca acuza ca n-au munca ....Umblati prin tara, discutati cu oamenii, priviti, cercetati si o sa vedeti o labilitate de contraste ca o sa va puneti mainile in cap: romanii cer dreptate, dar sunt nedrepti unii cu altii, cer munca, dar nu prea vor sa munceasca, cer lege, dar incalca in masa legea, cer..., cer....Si uite asa avem conducatorii pe care-i meritam !
Memorat
  • adevarul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

CE SE INTAMPLA FRATILOR?
SUNTETI TOTI OCUPATI?
SLABA MISCARE PE FORUM?
NI S-AU DESCARCAT BATERIILE?
[/b]
[/move]
Memorat
  • Nr. 1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Domnule Mercurie, mi-ar place sa cred ca stiti ca si arabii se trag din aceiasi samanta ca si noi crestinii, AVRAAM, se cheama momentul despartirii, dar nu cred ca domnul Tinel se referea la acest lucru.
Azi, acest popor, aceasta tara, se afla intr-o profunda coma, din ce mai stiu eu, coma lunga e moarte sigura, o operatie trebuincioasa e tot ce ne trebuie, pe langa rugaciuni, caci Dumnezeu iti da, nu iti baga in traista. Sta in puterea noastra de a schimba ceva, dar si aceasta schimbare trebuie facuta de cineva, din pacate, la noi se vrea a se intampla pur si simplu, nucred in asa ceva.

Bine ai revenit pe forum domnule Tinel.
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

Domnule Nr 1, pe arabi nu numai ca-i doare in popou de neamul romaneasc, dar liderii lor religiosi , inca din anii 90, propovaduiesc ocuparea Romaniei !

http://www.youtube.com/watch?v=RDLin...eature=related

Nu-s fratii mei intru Avram ! De 14 secole , datorita dementei mahomedane, verii se casatoresc cu placere intre ei. Au ajuns sa degenereze, in masa..Aici ne despartim si mai mult. Intr-o lume de degenrati revolutiile si anarhiile se tin lant, iar pacea este de-a dreptul draconica.

Uite-i cat de "sanatosi" la cap sunt ?!
2. Femeie de 18 ani decapitata in fata iubitului pt amor in afara casatoriei:
http://www.truthtube.tv/play.php?vid=2133

BONUS:
Tineri musulmani care manifesta in fata ambasadei Norvegiei si promit ca le vor cuceri
 tara , iar nevestele lor vor deveni prada de razboi - fericirea lor violarea tuturor:
http://www.youtube.com/watch?v=5o1FP...layer_embedded
Morala: daca-i primesti in tara , in casa ta, la fel ajungi ! Nu-s capabili de convietuire ! Slava Domnului ca Germania si Marea Britanie au anuntat falimentul multiculturalismului !

Exista acolo, in Orient, o decalartie de razboi cu intentia de a ocupa Romania prin flux migrator. EU NU-I VREAU IN TARA MEA !

Memorat
  • adevarul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

de  pe  situl: www.enational.ro

CITITI CE  CRED  ELEVII . INCREDIBIL :

Reply
 boby
2011-07-03 - 17:41
tara de cacat.
revolutionarii sunt fostii secu.
le-au pus camere de filmat la copii.

veronica
2011-07-03 - 16:29
pentru rezultatele slabe la bacalaureat sunt cu totii vinovati: elevi, cadre didactice, parinti si intreg sistemul de invatamant. In scoli este haos. De cand s-a renuntat la uniforma scolara elevii prezinta moda in fiecare zi, iar parintii cumpara tot ce vor copii lor, nu conteaza ca sunt bluze foarte decoltate, fustite scurte sau blugi ciuruiti. Acestia nu arata a elevi, ci mai degraba a turisti. Nu au gandul la carte, ci la ce mai e nou prin magazine, tigari…Cunosc parinti care merg la scoala pentru a se interesa de ziua de balul bobocilor,mai putin de situatia scolara.Cadrele didactice nu au bani sa-si cumpere tinute noi, iar elevii rad in fata lor.Este revoltator cand ne gandim ca la carma tarii vor veni in viitor astfel de oameni, nepregatiti, fara respect, lenesi, consumatori de alcool, droguri si tutun.Nu stiu sa-si scrie nici numele, nu au citit o carte, nu stiu nimic despre trecutul tarii, iar de la acesti oameni nu ai asteptari. “La trecutu-ti mare, mare viitor”( M. Eminescu)

Reply
 mimi
2011-07-03 - 16:37
Sunt cadre care nu stu sa se exprime, mai cu seama sa scrie…….din pacate.La licee foarte bune din BUCURESTI DAR CU SIGURANTA SI DIN TARA.

Reply
 deea
2011-07-03 - 16:39
acum de ce nu mai merge?Sad :-L

Reply
 dany
2011-07-03 - 16:40
tot incerc de vreo doua ore sa intru si eu pe linkul rez bac neamt si nu reusesc .a reusit cineva sa vada notele ?sa-i ia dracu cu siteul lor edu . ro si cu ministrul pzdiimasii.ordinariiiiiii

Reply
 boby
2011-07-03 - 17:39
tara de cacat.
copiii ce sa faca?Huh

de mancare nu au dar le-au pus camere video la supraveghere.

Reply
 boby
tara de cacat.
Memorat
  • mercurie
  • Vizitator

de  pe  situl: www.enational.ro

CITITI CE  CRED  ELEVII . INCREDIBIL :

Reply
 boby
tara de ****.

Cheesy

Va dati seama , ca daca la 20 de ani de la revolutie pana si adolescentii stiu ca o parte din revolutionari sunt foti securisti,...ce sa mai zicem de restul ? ! Drept, pustiul pare sa fi fost informat de cineva, insa conteaza si asa...Imi aduc aminte ca daca spuneai chestia asta acum 5 ani si te trezeai cu potera langa tine !
Memorat

Pentru toti cei implicati pe acest forum,
       Am observat ca exista persoane care se indoiesc de identitatea mesajelor semnate "ADRIAN PITCA". Cine doreste, poate cere confirmarea identitatii mele la administratorul forumului. Dupa com se poate observa, sint un membru nou pe forum.

Memorat

Pentru "TINEL",
       Domnule, eu stiu ca toti revolutionarii ard de nerabdare sa treaca "LA ACTIUNE" pentru ca,nu-i asa?, "sapte vorbe-un ban nu fac" si sint destui cei care cred ca un revolutionar trebuie musai sa se ia de guler daca nu cu presedintele, atunci macar cu primul-ministru....
       Poate si eu as dori astfel de lucruri (ca doar sint si eu revolutionar) numai ca, din pacate, dupa cum vad, nu sintem capabili de nici o actiune.
       Nu sintem in stare nici macar sa declaram public (fiecare, personal, sau prin organizatiile din care facem parte) ca ne delimitam de cei care detin un titlu de revolutionar si au fost declarati, prin sentinte judecatoresti, colaboratori ai fostei securitati.
       Practic, d-le TINEL, revolutionarii de azi ai Romaniei(unii din ei platiti binisor de natia romana) nu sint in stare de nimic....
       Si mai practic, d-le TINEL, toate astea (si multe altele de care va tot plingeti voi pe "FORUM") se intimpla dintr-un motiv mic, si- pentru unii, de nimic: onoarea unui revolutionar
       Onoare pe care, asa cum am mai scris si in alt mesaj, revolutionarii au pierdut-o in toamna anului 1990, odata cu legea 42/1990.
       Sau poate onoarea le-a fost cumparata prin acea lege....
       Oricum ar fi, rezultatul este acelasi: astazi, in Romania, cei care isi zic revolutionari sint perceputi de cea mai mare parte a populatiei ca fiind niste paraziti....
       Poate ca primul lucru pe care ar trebui sa-l facem ar fi acela de a ne recistiga ONOAREA DE REVOLUTIONAR.
       Daca am avut-o vreodata.....
Memorat

Pentru "MERCURIE"
       Apreciez mesajul tau in legatura cu o "revolutie" spirituala care ar trbui sa "se intimple"cu natia romana si aprecierile tale in legatura cu o mare parte a poporului sint corecte.
       Numai ca, dupa parerea mea, solutia nu este "indreptarea catre biserica".
       Fie si doar pentru faptul ca daca sub comunism biserica si-a cam pierdut onoarea, aceasta institutie nu a reusit sa-si spele pacatele. Si mai cred ca este, prin majoritatea reprezentantilor ei, una dintre cele mai corupte institutii din Romania. Exceptiile sint destul de rare si nu fac decit sa confirme regula.
       Si biserica, la fel ca si revolutionarii, mai au mult de lucrat la capitolul "ONOARE"...
       Tu ce crezi?
       Insa daca te-ai referit la credinta in Dumnezeu... asta-i alta poveste

Memorat
  • Spartanul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Domnule Pitca, poate ca ar fi mai binevenita o atitudine ceva mai "toleranta" fata de biserica. Atunci cand mergeti la manastiri neasaltate de turisti, unde se mai poate discuta intre patru ochi cu preotii, cu calugarii, intalniti crestinismul ortodox pur, fara distorsiunile unei administratii vremelnice care clatina, ce e drept, dar nu va darama nicicand institutia si trairea crestina. Avem un patriarh mason, cocotat la varf asa cum s-a cocotat dar astea sunt lucruri vremelnice, sunt incercari prin care ne este dat sa trecem. Va fi si mai rau dar prin cuvintele noastre nu cred ca trebuie sa ne asumam riscul de a le alunga oamenilor increderea in ultimul refugiu al sufletelor apasate sau in cautare de repere, de identitate, de implinire.Biserica nu este o institutie in intelesul deplin al termenului, pentru ca sufletul nu poate fi intemnitat intre limitele functionalitatii unei institutii. Cu cat iubesti si crezi mai mult, cu atat esti mai liber. Aici nu esista limitari administrative, este doar sansa pe care ne-o ofera Dumnezeu si de care profitam dupa puterile noastre incepand cu unul sau altul din momentele vietii, de obicei momentele grele, intrucat comorile spirituale nu s-au nascut din plinatatea bunurilor si valorilor lumesti ci din suferinta sau nevointa. Dincolo de aspectele administrative, de luptele din sfera administrativa, biserica ne ofera atata libertate cat nici nu putem banui atunci cand valurile trairilor lumesti ne duc cu ele de-a valma trairile, idealurile, ne umple spatiul sufletesc sfarsind prin a ne sufoca, prin a ne obosi, prin a ne secatui spiritual, pentru ca ne aruncam in ele cautand ceea ce nu se poate gasi in acest mod, chiar daca unii cred ca au gasit. Aceia sunt, de fapt, oamenii care s-au ratacit cel mai tare si cu atat mai mult si-au limitat posibilitatile de a accede la adevarata eliberare sufleteasca in iubire si credinta
Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Pentru "TINEL",
       Domnule, eu stiu ca toti revolutionarii ard de nerabdare sa treaca "LA ACTIUNE" pentru ca,nu-i asa?, "sapte vorbe-un ban nu fac" si sint destui cei care cred ca un revolutionar trebuie musai sa se ia de guler daca nu cu presedintele, atunci macar cu primul-ministru....
       Poate si eu as dori astfel de lucruri (ca doar sint si eu revolutionar) numai ca, din pacate, dupa cum vad, nu sintem capabili de nici o actiune.
       Nu sintem in stare nici macar sa declaram public (fiecare, personal, sau prin organizatiile din care facem parte) ca ne delimitam de cei care detin un titlu de revolutionar si au fost declarati, prin sentinte judecatoresti, colaboratori ai fostei securitati.
       Practic, d-le TINEL, revolutionarii de azi ai Romaniei(unii din ei platiti binisor de natia romana) nu sint in stare de nimic....
       Si mai practic, d-le TINEL, toate astea (si multe altele de care va tot plingeti voi pe "FORUM") se intimpla dintr-un motiv mic, si- pentru unii, de nimic: onoarea unui revolutionar
       Onoare pe care, asa cum am mai scris si in alt mesaj, revolutionarii au pierdut-o in toamna anului 1990, odata cu legea 42/1990.
       Sau poate onoarea le-a fost cumparata prin acea lege....
       Oricum ar fi, rezultatul este acelasi: astazi, in Romania, cei care isi zic revolutionari sint perceputi de cea mai mare parte a po****tiei ca fiind niste paraziti....
       Poate ca primul lucru pe care ar trebui sa-l facem ar fi acela de a ne recistiga ONOAREA DE REVOLUTIONAR.
       Daca am avut-o vreodata.....

Ma bucur ca vedeti lucrurile ca si mine, in ceea ce priveste revolutionarii, dar, poate nu ati citit prea mult din urma, va spun eu, ramanand a va convinge, ca, aceasta speta de revi, sunt lasi, in majoritatea lor, singura grija este legata de indemnizatie, celelalte "romanisme", trecute, actuale si de viitor (apropiat sau mai departat), ii cam lasa reci, onoarea, e si ea foarte rara, cativa daca o mai au, aceia o pastreaza curata si de neatins, ceilalti dupa vant. "miscarea revolutionara" din romania, este un caz de mult pierdut, nu mai merita atentia nimanui, dovezile sunt clare, pseudo revolutionari galagiosi si plini de curaj, gasim doar pe la tastaturi, afara in "strada" doar pentru interese. Multi considera ca s-au nascut si nu ca au devenit revolutionari. Avem multe bube in cap. Cat despre actiune ... mai bine spunem bancuri, ne inveselim, trecem mai usor de la o zi la alta. Eventual poate s-o gasi cineva sa faca ceva in tara asta si fara noi, caci noi am facut in '89, asa in spiritul turmei, curaj de gasca cum se spune.
    Nu mai vreau sa-mi bat capul cu chestii d'astea marunte, le-am servit pe tava tot viitorul pe care astazi il traiesc, credeti ca le-a folosit la ceva? ... da, la ma a face nebun, ironic nu este acest fapt, ci doar ca ei se conformeaza azi nebuniei mele din trecut ... ne meritam soarta, conducatorii si tot ce se va intampla rau de acum in colo, caci pana la sfarsitul anului Romanica trebuia sa dispara, acum s-a mai amnat un an, iar noi trebuie sa vedem de ce nu luam indemnizatia conform legii 341.
    Cam atat, restul sunt vise ... defapt tot ce ne-a mai ramas, visati frumos.
Memorat
  • Revo SB
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul

Cei care intra pe aici,pot sa constate ca unii au multa multa ipocrizie.Fac pe grozavii in preajma alegerilor(candideaza sau sustin un anume partid),ma intreb,unde au fost si ce-au facut pina acum in directia pe care-i indreapta pe altii.Cred ca era mult mai bine ca fiecare sa inceapa cu realizarile personale si apoi sa critice si sa indrume spre anumite actiuni.Sa spuna,eu am facut asta si asta in 20 de ani si acum vreu sa fac asta,cine vine dupa mine?
Memorat
Pagini: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 129
Schimbă forumul: