Main Content:

Pagini: 1 ... 1712 1713 [1714] 1715 1716 ... 4397

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #25695 : Noiembrie 25, 2013, 18:48:07 »

Inca o data imi cer scuze nu a fost intentionata aceasta informatie,,falsa".
Asa am fost informat ca si despre sedinta de la Pitesti sau Bucuresti tot de saptamana trecuta.
Poate va poate da mai multe detalii dl.Mircea Bucur.
Deasemeni daca poate spune despre un consiliu ce ar urma sa aiba loc in maxim 2 saptamani si la care sa participe toate asociatiile BNR si nu numai.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25696 : Noiembrie 25, 2013, 19:59:11 »

PE SURSE: SCHIMBARI DE ULTIMA ORA LA SSPR!!!!
1. SOCACIU PLEACA LA CHISINAU LA ICR DE ACOLO
2. A FOST INAINTATA PROPUNEREA DE NUMIRE A LUI CODRIN STEFANESCU IN FUNCTIA DE SS AL SSPR
Memorat
« Răspunde #25697 : Noiembrie 25, 2013, 20:35:37 »

Pe surse:
 Socaciu va pleca să cînte cu Obama, el cu chitara iar brunetul cu bendjo[/
b]! ; Shocked Roll Eyes Kiss Embarrassed Cry Grin Shocked Cool Cheesy
 Mai terminaţi cu dezinformări, disperaţilor !!!
Memorat
« Răspunde #25698 : Noiembrie 25, 2013, 20:50:02 »

TOT pe surse:
  SOCACIU va fi consilierul artistic al lui Putin, la Moscova!
  Socaciu va cânta la chitară, iar Putin la balalaica.
  Postul vacant va fi ocupat interimar de premierul Ponta !
  Revoluţionarii care nu corespund preschimbării certificatului pe 341,vor fi  trimişi în Siberia !
   Shocked Shocked Tongue Roll Eyes Kiss Roll Eyes Cool Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25699 : Noiembrie 25, 2013, 20:57:41 »

Multumim d-lui Trapiel pentru imformare si c-a gasit motiv legat de Galati,ori cum acest oras (rosu)a fost mai mereu uitat de lume.Probabil ca acest oras nu este moldav nici muntean si nici dobrogean si asta pentru ca sta ca,cuiul lui Pepelea,drept in mijloc,nimeni nu-l baga-n seama ba dincontra il baga-n ma-sa.
Memorat
  • sandu t
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25700 : Noiembrie 25, 2013, 21:33:44 »

" T E S T A M E N T "
        colegi,,,,,oare aceste ,,,"PE SURSE",,,,ne poate din nou DEZBINA ?
     si ar pune bomboaana pe coliva ? ca si asa abia mai ne tinem pe picioare
     din cauze ce le stiti foarte bine,,,,,,mai este cineva sa imi mai dea o
     speranta de continuarea vietii ???sau sa ma pregatesc sa devin "MOASTE",
     cu tricolorul meu cu gaura tras pe gat ? sa ma plimbati pe la poarta
     COTROCENILOR,prin curtea PARLAMENTULUI si pe la GUVERN,,,,si la urma la
     SSPR ca sa ma depuna langa ,,,CRUCEA DE LA UNIVERSITATE ? iar dupa ce o sa
     se ,,,,,"plictiseasca" ,,,,toti de mine sa ma ARDETI LA,,,, CREMATORIU,,,
     iar cenusa mea sa o aruncati in patru vanturi de pe,,, INTERCONTINENTAL,,,
      ,,,,,,,,,,,SA SE TERMINE O DATA CU,,,,,,SANDU T,,,,,,,e posibil ?,,,,
       colegi,cu multa stima pentru cei adevarati,,,,,,ASA SA FAC HuhHuh imi
     puteti face acest hatar ?si ULTIMA DORINTA ?,,,poate nu costa mult domnule
     SS si "distinse" ,,,,PRIM MINISTRU ?,cred ca pana acum ,ca si mine s-au
     stins destui din 2011 pana acum,,,,,SA II IERTE DUMNEZEU,,,toti aveau
     dreptul sa devina ,,,,,MOASTE",,,,pentru ca au facut ,,,UN LUCRU SFINT IN
     DECEMBRIE 1989,,de care profitati,,,,voi,,,,"smecherii politici",,,azi,,,

sandu T

Memorat
  • Kobra 22
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25701 : Noiembrie 25, 2013, 22:01:29 »

DRAGI CAMARAZI ,

Revin cu cu o noua postare, in urma analizei facute pe documentele  emise de guvernul trecut si actual, vis-à-vis de situatia in care ne aflam cu totii.
           Citesc cu nedumerire sfaturile primite de la fosti sau actuali parlamentari care au avut sau au de-a face cu Legea 341/2004.
            Toti reprezentantii clasei politice din Romania, arata cu degetul spre noi, ca fiind singurii vinovati de actuala situatie nenorocita in care ne aflam.
             Nimeni nu recunoaste vina politicienilor care s-au perindat de 23 de ani prin Parlamentul Romaniei si respectiv Guvernul Romaniei.
             De 23 de ani proroga termene, inventeaza situatii care nu au putut fi rezolvate in timpul prevazut legal, iar apoi lanseaza pe piata zvonuri si informatii de presa frumos impachetate in cuvinte cat mai convingatoare, pentru a avea un impact deosebit in societatea  civila.
            De 23 de ani asistam neputinciosi, (cu smerenia de care dam dovada) la acest GENOCID  al MISCARII REVOLUTIONARE  din DECEMBRIE 1989.
            De la  “GOLANIADA” anilor 90,  trecuti prin sita de presa comunista, facuti “IMBUIBATII REVOLUTIEI” si ajunsi in prezent cu eticheta, “IMPOSTORII REVOLUTIEI”.
            Asa au ajuns odraslele comunistilor din vechiul regim sa devina prosperi oameni de afaceri, prin defaimare, calomnie si distrugerea simbolului national : REVOLUTIA din DECEMBRIE 1989.
            Stam precum osul de peste in gatul politicienilor de astazi, dorindu-ne  “odihna vesnica in loc luminat, unde nu-i intristare si suspin “ .
             Astazi, 25.11.2013, constat cu durere in suflet fapul ca, “tovarasii” au reusit in tot ce si-au propus sa se inample cu noi.
             Dupa 23 de ani, suntem la marginea societatii romanesti, infometati, datori vanduti la banci, bolnavi, fara nicio speranta in viitor.
             Politicienii Romaniei, din intreaga clasa politica, isi freaca mainile satisfacuti cu vanzarea noastra, impartind revolutionarii in “autentici” si “impostori”.
             Planul le-a iesit perfect.

Hotararea de Urgenta a Guvernului nr. 103/15.11.2013 art. 14  litera L, este doar o amagire si prosteala pe fata, a revolutionarilor din Romania.
               Vin sarbatorile  sfinte de Craciun.
               Un Craciun mai sarac si mai trist decat inainte de 89.
               V-om colinda pe la Palatul Victoria in Ajunul Craciunului “ Ne dati ori nu ne dati indemnizatia “ fara sa primim in schimb NIMIC.
               Noi am ajuns sa reprezentam in Romania  NIMIC-ul.
               Descatusarea, se poate repeta inca o data, doar daca putem sa facem liniste in interiorul nostru si sa scapam de ura si invidia ce ne-a cuprins pe toti.
               Atunci vom fi ceeace am fost in Decembrie 89: suflete curate, ce-au crezut mai mult in Dumnezeu si mai putin in soarta.
                Atat Primul Ministru Victor Viorel Ponta, cat si Presedintele Romaniei Traian Basescu, nu doresc sa puna in plata pe aceia care au adus Libertatea in Romania.
                 Jocul acesta murdar si criminal, intre cele doua institutii importante ale statului, nu face altceva decat sa  ne  grabeasca disparitia noastra, din planul fizic.
                 Fac un ultim apel la toti revolutionarii (fara etichetele puse special de cei care ne conduc destinele tarii),  sa va debarasati de ura si dusmania dintre voi. 
                  Sa protestam cu ocazia zilelor  de 1 Decembrie  17 Decembrie, 21 Decembrie si 22 Decembrie asa cum numai revolutionarii adevarati stiu sa se manifeste in strada.
                 “ ACUM ORI NICIODATA, SA DAM DOVEZI LA LUME,
                  CA-N ASTE MAINI MAI CURGE UN SANGE DE ROMAN  “     

DUMNEZEU SA FIE CU NOI !

Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25702 : Noiembrie 26, 2013, 00:43:11 »

Imi pare rau, dar nu cred in ceea ce propune dl Kobra 22. Impaciuitorismul nu-si mai are rostul. Si nici lupta pentru indemnizatii. Eu propun altceva:
1. Sa profitam de lucrurile duse la limita de actualul premier si sa incercam sa scapam de cat mai multi impostori, care exista si sunt facuti de politicienii mafioti.
2. Sa renuntam, cel putin pe moment, la lupta pentru indemnizatii. Trebuie sa ne facem un program politic, unul care sa fie al poporului, nu al parazitilor care l-au napadit si sa incercam sa-l impunem.
Daca cei mai adevarati dintre noi nu fac o miscare de desprindere din capcana politicienilor si securistilor, in care am cazut aproape cu totii (condusi si chiar impinsi de majoritatea celor care au condus si conduc organizatiile noastre), nu vom realiza nimic si mai condamnam si poporul la extinctie in mizerie si rusine. Capcana in care va zbateti nu este etichetarea facuta cu ajutorul impostorilor introdusi intre noi, capcana este indemnizatia. Aceasta este notiunea care va ocupa gandurile, care va hipnotizeaza si va determina sa fiti ascultatori la promisiunile politicienilor. Acesta este zaharelul cu care va duc, frumusel, pe drumul pe care l-au pregatit pentru voi, drumul spre groapa. Scoateti-va acest obiect al dorintei si al pierzaniei din minte, organizati-va si treceti la lupta si toate se vor adauga voua.
Memorat
« Răspunde #25703 : Noiembrie 26, 2013, 20:11:15 »

Astăzi a avut loc şedinţa Consiliului Director al Institutului Revoluţiei!
 A participat şi SS Socaciu ! [/
size]
Memorat
« Răspunde #25704 : Noiembrie 26, 2013, 20:15:48 »

size]
        SI Iliescu.......Si....probabil...dar ma abtin !
Memorat
« Răspunde #25705 : Noiembrie 26, 2013, 20:26:17 »

,,pe surse,,
 D-l Codrin Ştefănescu va fi propus ca Şef Departament ,,Vatra Românească-Secţia Maghiară,, din UDMR !!! (din CV-ul de traseist politic numai ăsta lipsea)
Memorat
« Răspunde #25706 : Noiembrie 26, 2013, 20:28:11 »

size]

NU TE AGITA !
 ,,.....Şi...probabil,,a participat !
Memorat
« Răspunde #25707 : Noiembrie 26, 2013, 20:37:09 »

size]

NU TE AGITA !
 ,,.....Şi...probabil,,a participat !
        Parfum !
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #25708 : Noiembrie 26, 2013, 21:02:22 »

Eu am o vorba: Maimuta cu cat se catara mai sus in cocotier, cu atat se sparge mai tare cand aterizeaza inapoi la sol. La fel si BD. El inca se crede miez. Sa vedem cand are sa constate ca nu mai reprezinta pe nimeni si nimica. Eventual o sucursala cu iz de filiala.
Memorat
  • sandu t
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #25709 : Noiembrie 26, 2013, 21:13:20 »

colegi ,,,,va multumesc pentru "intelegere",,,,,,

sandu t
Memorat
Pagini: 1 ... 1712 1713 [1714] 1715 1716 ... 4397
Schimbă forumul: