Main Content:

Pagini: 1 ... 1815 1816 [1817] 1818 1819 ... 2403

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #27240 : Ianuarie 31, 2014, 18:27:03 »

Am primit doua materiale pentru a le publica pe Forum. Le postam in continuare.
Memorat
« Răspunde #27241 : Ianuarie 31, 2014, 18:28:48 »

MISCAREA REVOLUTIA CURATA ROMANIA
-Departamentul de investigatii-
Raport privind situatia revolutionarilor ce nu indeplinesc conditiile legale pentru a detine certificat de revolutionar in baza LEGII nr. 341 din 2004.

AVIZAT ,

CATRE CONDUCEREA MRC,
           Domnului  presedinte Alex Oprea
Subsemnatul Grigore Berciu, in calitate de sef al Departamentului de investigatii al MISCARII REVOLUTIA CURATA, in baza declansarii procesului de investigare asupra legalitatii emiterii certificatelor de revolutionari, folosind informatii aparute in presa, discutii cu persoane implicate in SSPR, precum si prin metode specifice, conform documentelor anexate prezentei, a declaratiilor si inregistrarilor prezentate, suntem in masura sa va comunicam situatia centralizata asupra revolutionarilor aflati in ilegalitate, precum si listele detailate. Asupra situatiei de la Caras Severin-Resita mentionam faptul ca am descoperit un numar de 270 dosare de revolutionar falsificate, dosare ce poarta semnatura si stampila primariei , dar care stampila nu este din 1990, sau 1989, asa cum se doreste a se insinua in dosare ci una mult mai recenta. Semnatura de pe stampila apartine nu primului primar al Resitei de dupa revolutie ci a numitului primar SPATAR LIVIU.
Iata sinteza numerica
1. COSTIN GEORGE - 2247+761=3008 PERSOANE
2.DUMITRU ALEXA SI SPATARU LIVIU-270 PERSOANE
3.MAIOR DORIN LAZAR/340 PERSOANE FALSE
4.PERJU DAN si ROTAR MAGDA-380 PERSOANE
La toate acestea se adauga persoane din BAIA MARE,BRAILA, CLUJ,CONSTANTA,CRAIOVA,FIENI,GALATI,PUCIOASA,SLATINA,TIMISOARA-1532 PERSOANE.
 Consideram vinovati pentru atribuirea fara respectarea Legii a certificatelor de revolutionar, pe linga cei mentionati, urmatoarele persoane:
- CORUT CRISTINA ECATERINA-care in data de 30 iunie 2009 a solicitat Premierului EMIL BOC sa aprobe in sedinta de guvern ordonanta guvernului nr 84 din 2009 , prin care s-a prorogat termenul de verificare al dosarelor pina pe data de 30 aprilie 2010. Grupul de investigatori desemnati de catre departamentul nostru a costatat faptul ca in interiorul acestui termen, acoperit prin OUG 84 DIN 2009, dosarele aflate in verificare NU MAI PUTEAU FI COMPLETATE CU NOI DOCUMENTE SAU ACTE, desi acestea au fost completate in aceasta perioada (cf anexelor dos1,dos.2 si dos.3 atasate)
La data de 21 iulie 2009, Corut Cristina Ecaterina, solicita inventarierea dosarelor aflate in arhiva SSPR, iar la data de 22.07.2009 se intocmeste procesul verbal nr 5192 (prezentat in anexa probe sspr1), dupa cum urmeaza
a. dosare verificate de comisia sspr cu 1-5 propuneri de preschimbare -1406
b. dosare verificate de comisia sspr cu 6,7,8 propuneri de preschimbare-913
c. dosare verificate de comisia sspr si considerate incomplete-5546
d. dosare NEANALIZATE de comisia sspr- 2884
In concluzie la data intocmirii acestui proces verbal , un numar de 9836 de dosare nu indeplineau conditiile legale cerute de L 341/2004. Cu toate acestea CORUT CRISTINA ECATERINA a modificat in mod ilegal regulamentul de functionare al COMISIEI SSPR facilitind prin aceasta trimiterea dosarelur in numar de 9836 spre avizare CPRD. Din investigatiile noastre am desprins faptul ca domnia sa a realizat gresala comisa si consecintele grave ale acestor masuri si a plecat de pe functie, fiind amenintata si de masuri legale ce ar fi putut fi luate impotriva ei.
 La conducerea SSPR apare un anume ADRIAN VIOREL NICOLAESCU -cu atributii de secretar de stat, aflat insa sub comanda lui GEORGE COSTIN si TEODOR MARIES, si care in doar 6 luni reusesc sa promoveze 9512 revolutionari dintre cei 9836 amintiti mai sus.
La venirea lui George Costin pe functie, dosarele erau deja rezolvate, insa mizeriile facute de acesta si prezentate de noi in anexa GCnr.1 duc la masura taierii indemnizatiilor.
  Stimati domni,
Prin cererea dvs de a prezenta rezultatele investigatiei asupra certificatelor de revolutionar pina la zi, am inteles ca se fac necesare urmatoarele precizari
1. despre cele prezentate de noi se cunoaste de catre urmatoarele persoane:
 ION ILIESCU- pres onoare PSD
 VICTOR PONTA-prim ministru al Guvernului ROMANIEI
DNA Bucuresti- adrese inaintate la DNA pentru un numar de peste 6000 de persoane descoperite false de catre FESAN PUIU, fost SS pina in anul 2009
TRAIAN BASESCU - presedintele Romaniei
SORIN VINTILA MESTER- acesta cunostea situatia inca de la instalarea sa ca SS, insa nu recunoaste
VICTOR SOCACIU/ actual SS la SSPR
Fata de cele precizate in acesta sinteza va supunem atentiei posibilitatea inaintarii unor plingeri penale pentru infractuni in legatura cu exercitarea atributiilor de serviciu , motiv pentru care am cerut colegilor nostri juristi o analiza de specialitate.
IN CONCLUZIE: REVOLUTIONARII POT FI PUSI DEINDATA IN PLATA DEOARECE CURATENIA ESTE DEJA REALIZATA, SE CUNOSC LA TOATE NIVELE ACESTE LUCRURI.
Va rugam sa avizati favorabil acest raport, impreuna cu documentele anexate doveditoare, si sa le supuneti dezbaterii publice.

SEF DEPARTAMENT                           
 BERCIU GRIGORE
Memorat
« Răspunde #27242 : Ianuarie 31, 2014, 18:38:26 »

In acest moment exista o gasca de indivizi cu stapan  care denigreaza si mint pentru ca noi revolutionarii mai ales luptatorii remarcati sa ramanem fara drepturi.
Acesti indivizi se simt frustati si dorersc cu orice chip doar functii.
Se cred viteji doar pe portal.
Acum cateva zile la o intalnire in orasul Timisoara un individ Orbulescu zis MISU mitea cu nerusinare. Atentie la acest MISU care este un excroc abil.
Cand minte ai impresia ca crede si el ce spune.
Acest individ de ani de zile  improsca cu noroi si denigreaza revolutionarii din Caras-Severin.
Ce mintea acest individ?
Ca in anii 1990-1992 era presedinte de asociatie si membru in comisia pentru cinstirea si sprijinirea eroilor revolutiei din decembrie 1989.
Minte. Nu avea cum sa fie presedinte pentru ca asociatia s-a infiintat in 16.01.1991.
La vremea aceea asociatia avea alta conducere.
Membru  in comisie nu a fost niciodata totodata anexam Hotararea nr.800 din 17 septembrie 1996 privind numirea comisiei pentru  cinstirea si sprijinirea eroilor revolutiei din decembrie 1989.
In acea comisie formata din noua membrii permanenti care reprezentau ministerele, si 70 prin rotatie care reprezentau asociatiile de revolutionari nu a existat nici un membrucu numele ORBULESCU MIHAI.
Acest excroc abil care plange si rade la comanda MINTE ca in comisia revolutionarilor se faceau nereguli si falsuri.
Iar el ca membru in acea comisie si sef ce era, inghitea multe...
Acum dupa ani de zile s-a hotarat sa nu mai taca si sa-si dea in gat fostii colegi din comisie.
Spunea ca toti au facut nereguli si falsuri ca el recunoaste acest lucru dar acum va merge la organele abilitate sa-i dea pe toti in gat.
Spunea ca doreste ca revolutionarii sa fie uniti fara impostori si probabil condusi de excroci ca el.
Acest individ nu a facut parte in viata lui din vreo comisie a revolutionarilor mai mult de atat voi lua legatura cu acei oameni care au facut parte din comisie pentru a-l da in judecata pe acest individ.
Acest individ se pricepe sa manipuleze si impreuna cu altii de teapa lui vorbesc urat in special de revolutionari din Caras-Severin si Bucuresti.
Imi spune ca doreste revolutionari curati dar fara impostori si ca se ofera sa-i conduca el pentru ca s-a saturat sa lase pe altii in fata.
Isi permite sa spuna ca toti au furat, poate si el dar el va incepe curatenia.
Si ca desi comisia a fost corupta, el nu a fost.
Mai mintea ca in anii 1990-1992 ca presedinte de asociatie mergea sa reprezinte Caras-Severin - ul.
Atentie in anii 1990-1992 nu a reprezentat pe nimeni.
Mai spunea in sedinta de la Timisoara ca in oraselul Resita au participat la revolutie doar un grup de aproximativ 180 persoane.
Tin sa va anunt ca la revolutia de la Resita care a inceput imediat dupa Timisoara, Lugoj, Caransebes au luat parte cateva mii de oameni dintre care aproximativ 800 au aparat puncte de importanta in oras.
Despre acest lucru puteti afla accesand portalul lui Vali Popoviciu- revolutia din decembrie 1989 la Resita - ziarul Informatia sau video formand imnul europei de rasarit-Resita- YUTUBE
Cateva cuvinte despre revolutie a inceput in data de 21 decembrie 1989 in doua locuri din oras
Pe platoul Calnicel unde la inceput au fost cateva sute de oameni si unde Orbulescu nu a fost, care au plecat spre centrul orasului strigand lozinci, pe parcursul drumului s-au mai alaturat si alte persoane aproximativ 2-3000 iar liderul revolutiei de atunci Vladulescu Nicolae Dumitru era in centru in fata PCR cu aproximativ 50 oameni.
Asa a inceput revolutia la Resita
Despre celelalte orase din Caras-Severin normal ca minte. In Herculane, Oravita-Caransebes oamenii au iesit in strada inainte de fuga dictatorului.
Va puneti intrebarea de ce minte si denigreaza revolutionarii
Pentru ca unul din liderii revolutionarilor di 1989 Struta Irinel a cerut in februarie 1990 excluderea din randurile frontului tineretului liber care isi zicea PRINTUL NEGRU deoarece intra in magazine si percepea taxe
Atunci am aflat ca PRINTUL NEGRU este acest excroc ORBULESCU MIHAI
Adevaratii lideri de atunci, Vladulescu, Fieraru, Struta impreuna cu noi
 l-am exclus din randurile FTR
Atunci a jurat RAZBUNARE!

.......  REVENIM
Memorat
  • Misu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #27243 : Ianuarie 31, 2014, 19:16:33 »

Smiley) Chiar ma pufneste rasul,puteti sa faceti ce vreti,puteti sa spuneti ce vreti,curatenia se va face,revolutie au facut doar cei din" garda 200"restul e can can,reveniti cat doriti si cand doriti,parchetul isi va face treaba
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #27244 : Ianuarie 31, 2014, 19:35:26 »

Vedeti de ce nu ne repune d-l Pemier in drepturi?Pentru ca  nu ne-am terminat de facut curatenia inceputa in acest mod jalnic si josnic totodata.Santem de tot rasu - plansu, iar cei care ar trebui sa ne acorde respectul,citind tot ce se scrie pe acest portal,au de ce rade si ne trateaza in continuare ca pe niste nimicuri. Continuati asa ,caci vom avea numai de pierdut.Noi si numai noi santem de vina pentru situatia in care ne aflam .Noi si numai noi santem de vina pentru modul cum santem tratati de presa,de societatea civila ,de guvernanti.CE VITEJI ERAM IN 1989 SI CE GLOABE SI DE NIMIC AM AJUNS IN 2014(UNII DINTRE NOI).Nu uitati insa ca datorita acestora -UNII DINTRE NOI- toti am primit acelasi calificativ.Un calificativ pe care bineinteles nu-l meritam,dar care ne stigmatizeaza pe toti.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #27245 : Ianuarie 31, 2014, 21:32:02 »

In partea aceasta a tarii, se discuta ca aici ar fi fost incropita "documentatia". Discutie de pe grupul de la Timisoara:

Perici Lacramioara Dle.Virgil de unde ati facut rost de toate documentele astea ca noi ieri am intrat in posesia lor,si l-am intrebat pe dl.Socaciu daca SSPR a cerut asemenea liste si mi-a raspuns prin mesaj ca citez"SSPR nu a cerut liste cu revolutionarii de la nici o asociatie".

Liviu Bacana Sorine, cititi cu atentie materialul! El nu este semnat! E facut articulat! Completeaza Memorandumul de anul trecut! Are alte trei variante de solutii! Chiar nu ma deranjeaza ca el a aparut , dar e f imp.de stiut cine? Am vb cu tine la tel.sper sa fii inteles si sa revii comentand la obiect! Eu raman fidel principiilor si criteriilor pana la capat! Merg inainte obiectiv! Subiectiv nu sunt decat in ceea ce priveste momentul Decembrie 1989! Daca exista capacitatea de a intelege, bine, daca nu .....asta e! Lista pe care ti-au trsnsmis-o este una facuta din doua monitoare oficiale ale statului roman pentru a creea un precedent ! Urmariti tot ce se petrece in jurul nostru, analizati, cititi cu atentie.......judecati cu mintea.....nu dati sentinte ca nu aveti (avem) cadere!

Perici Lacramioara Urmare zvonurilor vehiculate cu privire la presupusa solicitare a unor liste cuprinzand numele revolutionarilor care ar urma sa fie reintrodusi in plata indemnizatiilor, va comunicam ca SSPR nu a solicitat nicio lista cu un astfel de continut, intrucat nu exista nici un temei legal in momentul de fata privind reluarea platilor indemnizatiilor suspendate. Pentru obtinerea de informatii suplimentare precum si pentru relatii privind distribuirea biletelor CFR si cartelelor METROREX va puteti adresa inspectorilor teritoriali din cadrul serviciului Monitorizare la urmatoarele numere de telefon:
Dragulin Ilie 763658547; Mihailescu Nicu 0760784535; Gadina Mihai 0760784534; Vaida Andrei 0760784533; Stanciu Adrian - 0734931359; Zamfir Lucian 0760784544; Mazilu Aurel 0760784531;

Vasui Victor
ANUNT IMPORTANT: SSPR - BUCURESTI nu va lua in considerare nici-un tabel s-au lista trimisa de vre-o Asociatie cu mai multe stampile ale unor Asociatii in care se intocmeste cu luptatori pentru a fi validate de catre SSPR-BUCURESTI. Aceasta informatie am primit-o direct de la conducerea SSPR- BUC.

Perici Lacramioara Urmare zvonurilor vehiculate cu privire la presupusa solicitare a unor liste cuprinzand numele revolutionarilor care ar urma sa fie reintrodusi in plata indemnizatiilor, va comunicam ca SSPR nu a solicitat nicio lista cu un astfel de continut, intrucat nu exista nici un temei legal in momentul de fata privind reluarea platilor indemnizatiilor suspendate. Pentru obtinerea de informatii suplimentare precum si pentru relatii privind distribuirea biletelor CFR si cartelelor METROREX va puteti adresa inspectorilor teritoriali din cadrul serviciului Monitorizare la urmatoarele numere de telefon:
Dragulin Ilie 763658547; Mihailescu Nicu 0760784535; Gadina Mihai 0760784534; Vaida Andrei 0760784533; Stanciu Adrian - 0734931359; Zamfir Lucian 0760784544; Mazilu Aurel 0760784531;

Vasui Victor deci Doamna Perici nu trebuie sa va mai inervati cu asa ceva mai ales ca sunteti si bolnava Din cate am inteles asta este opera lui BURLACU in privinta listelor

Emil Vladesan Eu stiu asta de doua saptamani de la Sanda si de la Bacanu.....nu sa cerut asa ceva la sedinta cu pricina la Institut...dar sa intrat in jocul cuiva ...stiti voi bine a cui..

Vasui Victor Am scris eu in jocul cui s-a intrat
Memorat
  • Mr. G
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #27246 : Ianuarie 31, 2014, 21:54:35 »

ACEST “COMUNICAT” N-E VA TREZI LA REALITATE, DE A NU MAI “PUNE BOTUL” LA TOATE ANUNTURILE “PE SURSE” CA DE LUNA ….. SE VA REINTRA IN PLATA…..,SOPIRLE DATE  DE DIVERSI MEMBRI AI UNOR COMISI CU RELATI PE LINGA PARTIDE,PRESEDINTI DE PARTIDE SI DE GUVERN,MINISTRI, CU CONDITIA DE A FI "CUMINTI"DE A NU IESI IN STRADA PENTRU SUSTINEREA UNOR ACTIUNI INPOTRIVA ACTUALULUI GUVERN,CU CONDITIA DE A SUSTINE LA ALEGERILE EUROPARLAMENTARE SI PREZIDENTIALE MEMBRI usl 

31 Ianuarie 2014

COMUNICAT  SSPR [citeste]

Urmare zvonurilor vehiculate cu privire la presupusa solicitare a unor liste cuprinzand numele revolutionarilor care ar urma sa fie reintrodusi in plata indemnizatiilor, va comunicam ca SSPR nu a solicitat nicio lista cu un astfel de continut, intrucat nu exista nici un temei legal in momentul de fata privind reluarea platilor indemnizatiilor suspendate. Pentru obtinerea de informatii suplimentare precum si pentru relatii privind distribuirea biletelor CFR si cartelelor METROREX va puteti adresa inspectorilor teritoriali din cadrul serviciului Monitorizare la urmatoarele numere de telefon:  Dragulin Ilie 763658547; Mihailescu Nicu  0760784535; Gadina Mihai  0760784534; Vaida Andrei 0760784533; Stanciu Adrian -  0734931359; Zamfir Lucian 0760784544; Mazilu Aurel 0760784531;

Memorat
  • sandu t
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #27247 : Ianuarie 31, 2014, 23:01:47 »

colegi,,,,peste 1 ORA este ora 23 ,oo,NOILE CODURI,influenteaza
    si situatia cercetarilor ce se inteprind in OBTINEREA CERTIFICATELOR
    de REVOLUTIONAR pe cai ilegale ,daca sunt ?,,,,,,cu stima ,,,,,
                                                                sandu t
Memorat
  • cristy_s6
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nevoia - este "darul" nepretuit al cunoasterii !
  • Vezi Profilul
« Răspunde #27248 : Ianuarie 31, 2014, 23:30:36 »

Ehei, acum deja am "reusit" - si nu toti, doar unii dintre noi - sa ne trezim si sa "vedem" adevarata fata a situatiei in care ne-au adus "dragalasii" de presedinti de asociatii, politicienii si cei care au "lucrat" in SSPR...
Lor trebuie sa le "multumim", pe langa faptul ca trebuie sa le "umplem" frigiderele cu carne...poate le-o ajunge in iarna asta pana la paste !
Memorat

"Am dorit o democrație ideală si o societate liberă în care toate persoanele să trăiască în armonie si cu egalitate de sanse. E un ideal cu care vreau să trăiesc si să reușesc. Dar dacă este necesar, este un ideal pentru care sunt dispus să si mor.” - Nelson Mandela
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #27249 : Februarie 01, 2014, 09:32:31 »

Este cat se poate de firec ca in momentul cand binele vrea sa iasa la suprafata raul sta gata sa-i dea in cap, este si firesc ca cineva trebuiea sa apara sa umble cu imbarligaturi si mizerii ca cei din grupul de initiativa de la Timisoara sa fie descreditati in fata multimii.Nu este nimic de mirare,astfel de practici sunt vechii si folosite la tot pasul de catre cei care sunt frustrati ca nu-si gasesc locul printre acei care vor cu adevarat ceva iar durerea acestor cineva este si mai mare in momentul cand vad ca aproape nimeni nu-i mai baga in seama.Trebuie sa stiti ca astfel de oameni sunt capabili sa-nplante cutitul sin proprii parinti si copii ca mai apoi sa se urce pe cadavrele lor ca sa ajunga la ce si-au propus.Dupa cum observati,persoane care n-au facut nimic si au umblat tot timpul sa-si vada decat propriile interese realizate,s-au autoimpaunat cu diferite functii incepand de la purtator de cuvant,presedinte de miscare de revolutionari, vin sa ne dea lectii de moralitate prin vechile practicii;imbarligatura,codoseala,de merite si chiar de vorbe cand imoralitatea colcaie in ei.
Daca o sa dati inapoi paginile portalului- forumului si o sa urmariti cu atentie paginile acestuia o sa vedeti persoana care are altfel de practici mizere,practici care de altfel il caracterizeaza,persoana care se plimba de pe portal pe facebook pe portal  si invers.De fapt aceasta plimbare nu inseamna nimic pe langa plimbarile facute de la o localitate la alta cum de astfel nici vorbele mizerabile nu inseamna mai nimic pentru respectivul pa langa faptele facute si petele de mizerie ce le-au lasat pe obrajii unor persoane.
Intrebarea pe care mi-o pun eu si pe care o pun tuturor este;cum poate un "om"sa se poate murdarii si sa uite de binele primit cand si-un caine nu uita pe cei de la care au primit un codru de paine.
Bine a zis cand a zis;Fereste-ma doamne de prieteni ca de dusmani ma feresc eu sau omului cand ii faci un bine scoatei un ochi sau f...l in poponet caci sigur nu va uita binele facut iar respectul pe viitor va fi maxim.
Memorat
« Răspunde #27250 : Februarie 01, 2014, 09:41:02 »

MISCAREA REVOLUTIA CURATA
DEPARTAMENTUL PENTRU PROBLEMELE REVOLUTIONARILOR DISCRIMINATI

COMUNICAT

Dupa mai multe luni de tacere absoluta cu scopul de a crea disensiuni intre categoriile de revolutionari, in vederea actiunii concertate a SSPR si PSD -departamentul pentru revolutionari- de exterminare sistematica si programatica a revolutionarilor cu merite deosebite si de aparare a infractorilor de partid , situatie pornita la ordinul lui Traian Basescu si PDL si mentinuta la intelegere intre cele doua guvernari Boc si Ponta, in marea sa nesimtire SSPR avanseaza urmatorul comunicat:

Urmare zvonurilor vehiculate cu privire la presupusa solicitare a unor liste cuprinzand numele revolutionarilor care ar urma sa fie reintrodusi in plata indemnizatiilor, va comunicam ca SSPR nu a solicitat nicio lista cu un astfel de continut, intrucat nu exista nici un temei legal in momentul de fata privind reluarea platilor indemnizatiilor suspendate. Pentru obtinerea de informatii suplimentare precum si pentru relatii privind distribuirea biletelor CFR si cartelelor METROREX va puteti adresa inspectorilor teritoriali din cadrul serviciului Monitorizare la urmatoarele numere de telefon:

Dragulin Ilie 763658547; Mihailescu Nicu  0760784535; Gadina Mihai  0760784534; Vaida Andrei 0760784533; Stanciu Adrian -  0734931359; Zamfir Lucian 0760784544; Mazilu Aurel 0760784531;

Fata de cele spuse in acest comunicat, precizam urmatoarele:
1. Zvonurile privind listele au fost lansate chiar din cadrul PSD, anume al departamentului amintit din PSD, de numitii BALINT PETRE -Lugoj, ALEXA DUMITRU-Resita, precum si de persoane din anturajul secretarului de stat VICTOR SOCACIU. Scopul acestor zvonuri este ca inspectorii teritoriali, in cardasie cu presedintii de asociatii sa stringa sume de bani de la revolutionari in speranta punerii acestora pe liste, pe de o parte si de a mentine mult necesara liniste inaintea alegerilor europarlamentare si pentru referendumul noii Constitutii. Deasemenea se incearca prin aceste zvonuri racolarea alaturi de PSD a revolutionarilor care nu sunt de acord cu politica acestui partid sau care cer judecarea unor membrii psd pentru crimele din perioada revolutiei.
2. Faptul ca nu exista o baza leala de repunere in plata se datoreaza in mod exclusiv numitului SOCACIU VICTOR-unul dintre revolutionarii asupra caruia continua sa planeze suspiciuni- care avea obligatia cf Legii de functionare a SSPR sa RESPECTE INTOCMAI, in spiritul si litera ei Legea nr 341 din 2004. Victor Socaciu, impreuna cu aparatul SSPR aveau obligatia sa faca toate diligentele necesare pentru ca Legea sa fie executata , fara a fi viciata de continuarea restringerii dreptului de proprietate asupra indemnizatiilor pe care statul roman le-a taiat in mod abuziv si ilegal. Atitudinea SSPR este una antirevolutionara si impotriva Legii pe baza careia functioneaza, motiv ca la data de 4 februarie 2014 DEPARTAMENTUL JURIDIC al organizatiei noastre va inainta plingeri penale impotriva tutror angajatilor SSPR pentru abuz in serviciu contra intereselor private si publice in forma continuata, neglijenta in serviciu, fals si uz de fals si hartuire.
3.La numerele de telefon afisate nu raspunde nimeni, inspectorii enumerati aici nu isi fac deloc datoria si mentin in teritoriu sistemul OPAC specific SSPR avind misiunea ca prin campanii de zvonistica si minciuna sa ii fca pe revolutionari sa taca in vederea asigurarii linistii de partid
4. Situatia tragica a majoritatii revolutionarilor este rezultatul imbogatirii frauduloase a unor capi politici ai miscarii revolutionare, capi ilegitimi si care nu isi mai au sustinere reala in rindurile revolutionarilor asupra carora PONTA si camarila desfasoara un GENOCID prin infometare.
5. Consideram ca SSPR si angajatii acestei institutii NU ISI MAI JUSTIFICA EXISTENTA consumind sume enorme de la buget pe linga spagile incasate pe diferite afaceri murdare la virf.
Prin urmare cerem demiterea acestui individ de la conducerea SSPR, a intregului personal SSPR, oameni care de-a lungul anilor s-au imbogatit prin minciuna, lipsa de transparenta si furt. Mentionam ca detinem informatii si documente care oricind pot demonstra faptul ca SSPR a devenit centrul de coordonare al unei structuri de crima organizata, functionind pe principii de tip mafiot, ca sursa de venituri pentru sine si pentru partidele care s-au succedat la putere, pe spinarea celor ce astazi nu mai au din ce trai si care rind pe rind se sinucid, dupa ce au adus DEMOCRATIA IN ROMANIA.

PRESEDINTE MISCAREA REVOLUTIA CURATA
Alex Oprea

CAM ASTA STIM DESPRE COMUNICATUL SSPR!!!! INCETATI CU BALACAREALA. CIT DESPRE ORBULESCU STIM DE UNDE VINE COMUNICATUL ACELA..... AS DORI SA COMENTEZ FAPTUL CA INITIATIVA DE LA TMISOARA POATE FI UN SEMNAL PERICULOS PENTRU CEI PUSI SA RESPECTE LEGEA SI NU O RESPECTA. DE ACEEA VOR APARE MULTE.....Si eu am multe de impartit cu ei, insa ma bucur de orice initiativa in afara logicii vechilor presedinti sau a afiliatilor slugoi politici din rindurile noastre!
Memorat

Alex Oprea
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #27251 : Februarie 01, 2014, 10:14:36 »

P.S.  Daca prin ceea ce sa facut la Tmisoara am vazut transparenta si buna vointa (doveda sta in filmarea lui Ghe.Iosif) si totodata stim si cine sunt si intitiatorii nu putem spune acelasi lucru si despre pseudo minunata miscare care chipurile vrea sa ne reprezinte cu cinste.Se poate vorbii de transparenta cand totul este opac la aceasta?

Cristy nu numai cei pe care ia-i enumerat tu sunt vinovati,vinovati suntem si noi c-am vazut, crezut si tacut in decursul timpului si inca o mai facem incontinuare.
Memorat
« Răspunde #27252 : Februarie 01, 2014, 13:33:15 »

P.S.  Daca prin ceea ce sa facut la Tmisoara am vazut transparenta si buna vointa (doveda sta in filmarea lui Ghe.Iosif) si totodata stim si cine sunt si intitiatorii nu putem spune acelasi lucru si despre pseudo minunata miscare care chipurile vrea sa ne reprezinte cu cinste.Se poate vorbii de transparenta cand totul este opac la aceasta?

Cristy nu numai cei pe care ia-i enumerat tu sunt vinovati,vinovati suntem si noi c-am vazut, crezut si tacut in decursul timpului si inca o mai facem incontinuare.

http://revolutiacurata.blogspot.ro/
Memorat

Alex Oprea
« Răspunde #27253 : Februarie 01, 2014, 16:56:08 »

Am primit urmatorul comunicat de presa:

Cristi Godinac, Presedinte MediaSind

FRJ MediaSind solicită demisia preşedintelui CJ Brăila, Gheorghe Bunea Stancu

Comitetul Executiv al Federaţiei Române a Jurnaliştilor MediaSind condamnă comportamentul huliganic la adresa unor jurnalişti, de care a dat dovadă preşedintele Consiliului Judeţean Brăila, Gheorghe Bunea Stancu (foto), în cadrul unei conferinţe de presă.

În data de 31 ianuarie 2014, chestionat referitor la concediul la ski în Austria, în perioada când judeţul era sub nămeţi, edilul a răbufnit. „Dacă am plecat câteva zile din țară, am plecat în conformitate cu zilele legale și în baza unui bilet pe care l-am cumpărat în urmă cu 7-8 luni de zile. Când am plecat era negru asfaltul. Am o rugăminte, dacă sunteți de la presă, să fiți și politicoasă. Puneți mâna și citiți cum se ajunge președinte de CJ”, i-a spus președintele CJ Brăila reporteriței  B1 TV.

De asemenea, la finalul conferinței, Gheorghe Bunea Stancu a continuat jignirile, spunându-le unor apropiați că nu stă de vorbă cu „niște fâțe” și dacă vrea, poate să-i dea și două picioare în gură jurnalistei B1 TV care îl chestionase: „Niște obraznici, mă... Niște fâțe... Îi dau două picioare în gură. Băi, să-ți trimit demisia mă!... Niște nesimțiți. Nu aveți pic de bun simț!”, a mai spus edilul, în timp ce părăsea sala de conferință.

"Ii dau două picioare in gura"...

Nu este prima dată când președintele CJ Brăila se comportă urât cu jurnaliştii. În anul  2011, acesta a jignit o jurnalistă din cauza unui articol publicat în Viaţa Brăilei, spunând despre autoare că este o“imbecilă” şi o “panaramă”. Dorind să obțină un punct de vedere pe marginea acestui subiect, un alt jurnalist a avut parte de același tratament din partea edilului brăilean: „Poftim afară! Poftim afară! Îmi scrii şi laşi la secretariat ce ai de spus. Este conform legii. Nu vă e ruşine, măi porcilor? Nu vă e ruşine, măi animalelor? Ce-i aia mă, strategia sănătăţii... cică strategia de naţionalizare a sănătăţii, Aura Costea. Băi panaramelor bă, ieşi afară! Ai dracu’ panarame”.

Având în vedere comportamentul iresponsabil al lui Gheorghe Bunea Stancu, Comitetul Executiv al FRJ MediaSind solicită demisia acestuia şi cere şefilor săi pe linie ierarhică de partid să se delimiteze de astfel de practici huliganice. Chiar dacă comportamentul civilizat al demnitarilor  nu se poate învăţa la şcoala de partid, ţinând mai mult de cei şapte ani de acasă, este inexplicabilă lipsa de reacţie a colegilor săi din PSD faţă de comportamentul grobian al preşedintelui CJ, în condiţiile în care  astfel de ieşiri personale ale unor baroni locali riscă să pună pecete pe întregul partid.

FRJ MediaSind recomandă jurnaliştilor agresaţi de către preşedintele CJ Brăila să depună acţiuni în justiţie, inclusiv plângeri penale, pe care organizaţia noastră le va susţine împreună cu Federaţia Europeană a Jurnaliştilor şi Federaţia Internațională a Jurnaliștilor.

Comitetul Executiv FRJ MediaSind
Bucureşti, 1 februarie 2014

Presedintele Consiliului Judetean Braila, Gheorghe Bunea Stancu
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #27254 : Februarie 01, 2014, 20:48:32 »

Departe de mine gandul de a fi de accord cu atitudinea d-lui Presedinte al Consiliului Judetean Braila ,dar de foarte multe ori ,anumiti ziaristi si ziariste ,care nu au nimic de-aface cu jurnalismul,si-o cauta cu lumanarea si ,uneori ,si-o si gasesc.Sa-si faca curatenie in tagma dumnealor caci foarte multi, pe langa faptul ca sant slabi pregatiti dau dovada de tupeu iesit din comun.Si e pacat caci presa este si trebuie sa ramana a patra putere in stat.
Memorat
Pagini: 1 ... 1815 1816 [1817] 1818 1819 ... 2403
Schimbă forumul: