Main Content:

Pagini: 1 ... 2256 2257 [2258] 2259 2260 ... 4530

ANUNTURI

• nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #33855 : August 19, 2014, 17:43:54 »

Ia vedeti cum guvernu restituie pensile special in afara de NOI Haraga ce spui sa stam in casa nu ca o sa primim p..a in mina si FUNIA IN GIT
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33856 : August 19, 2014, 17:52:06 »

Ati vazut dece a avut nevoie de noi CNC sasi faca damblava pe noi nea lasat din nou la o parte
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33857 : August 19, 2014, 18:09:37 »

Umbla vorba prin targ ca mister Perju Daniel ar fi arestat pe 30 de zile. Motivul vehiculat ar fi: trafic (specula) cu terenuri. Poate cineva sa ne lamureasca daca este adevarata informatia?

De vreo saptamana incoa, la fel se vb despre Wily, ca ar fi retinut si ca doarme in arest. Dar tocmai azi a reaparut pe forum si nu pare traumatizat. Propun sa asteptam info noi. Eu nu prea cred ca este arestat. Cum sa fie, tocmai acum, cadand sef mare peste parchetari e un membru al aso sale? Mr Nitu nu ar aproba o asemenea "magarie" (decat in cazul in care ar fi luat chiar el la intrebari privitor la persoanele in care a tras in timpul Rev din Bucuresti).
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33858 : August 19, 2014, 18:19:09 »

INFORMAŢIE DE PRESĂ privind actele normative incluse pe agenda şedinţei Guvernului României din 19 august
19 August

III.    HOTĂRÂRI

1.    HOTĂRÂRE privind aprobarea scoaterii din rezervele de stat a unor cantități de produse și acordarea acestora ca ajutoare umanitare interne de urgență, cu titlu gratuit, pentru protecția populației afectate de inundații din județele Vâlcea, Mehedinți și Gorj
Prin Hotărârea adoptată de Guvern se aprobă scoaterea din rezervele de stat și acordarea ca ajutor umanitar intern de urgență, cu titlu gratuit, pentru locuitorii afectați de inundații, următoarele produse:
a.    Pentru județul Vâlcea, 20 bucăți construcții ușoare din elemente modulate, 40 tone motorină, 40 bucăți saltele pat, 40 bucăți paturi și 80 bucăți cearșafuri pat, în valoare de 647.000 lei.
b.    Pentru județul Mehedinți, 8 tone motorină, în valoare de 30.400 lei.
c.    Pentru județul Gorj, 38,4 tone motorină, în valoare de 146.000 lei.
2.    HOTĂRÂRE privind aprobarea scoaterii din rezervele de stat a unor cantități de produse și acordarea acestora ca ajutor umanitar intern urgență, cu titlul gratuit, pentru protecția populației afectate de inundații din județul Olt
Prin Hotărârea adoptată de Guvern se aprobă scoaterea din rezervele de stat și acordarea ca ajutor umanitar intern de urgență, cu titlu gratuit, pentru locuitorii afectați de inundații din județul Olt, următoarele produse: 3.000 kg conserve carne porc, 2.000 kg conserve pateu de ficat, 8.208 litri apă minerală, 2.000 bucăți saltele pat, 4.000 bucăți cearșafuri pat, 4 tone benzină și 6 tone motorină, în valoare de 580.000 lei.
3.    HOTĂRÂRE privind suplimentarea bugetului Ministerului Mediului și Schimbărilor Climatice pentru Departamentul pentru Ape, Păduri și Piscicultură din Fondul de intervenție la dispoziția Guvernului, pentru înlăturarea efectelor calamităților naturale produse în luna iulie 2014 în județul Harghita
Prin Hotărârea adoptată de Guvern se suplimentează bugetul MMSC, pentru Departamentul Ape, Păduri și Piscicultură cu suma de 3.700 mii lei, pentru realizarea în regim de urgență a lucrărilor pentru înlăturarea efectelor calamităților naturale produse în luna iulie 2014 în județul Harghita.
4.    HOTĂRÂRE privind suplimentarea bugetului Secretariatului de stat pentru recunoasterea meritelor luptatorilor impotriva regimului comunist instaurat in Romania in perioada 1945-1989, din Fondul de rezerva bugetara la dispozitia Guvernului, prevazut in bugetul de stat pe anul 2014, pentru organizarea si desfasurarea la Bucuresti, in perioada 21-24 august 2014, a Congresului al XXI-lea al Asociatiei Internationale a Fostilor Detinuti Politici, Deportati si Persecutati Politic.
Guvernul a aprobat aceasta Hotarare prin care este suplimentat bugetul Secretariatului de stat pentru recunoasterea meritelor luptatorilor impotriva regimului comunist instaurat in Romania in perioada 1945-1989 cu suma de 49,1 mii lei.
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33859 : August 19, 2014, 22:46:11 »

Ce spuneti sustinatori PSD  sau sutinatori Guvernului sa satam sa dormim pina trec alegerile sau sa luam atitudine si sa iesim la miting
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33860 : August 19, 2014, 22:51:32 »

De dormit am dormi dar nu ne lasa foamea si bancile iar nu ne ramine alceva dicit sa facem cea ce am facut in 89 sa iesim afara
Memorat
« Răspunde #33861 : August 20, 2014, 00:37:03 »

De dormit am dormi dar nu ne lasa foamea si bancile iar nu ne ramine alceva dicit sa facem cea ce am facut in 89 sa iesim afara
        NU VA FI CAZUL..........SI ....DE DATA ASTA SPER SA AM DREPTATE !
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #33862 : August 20, 2014, 06:58:39 »

Divuq Asined
6 ore · Bucharest · editat
LAMURIRI
Care vor intra în plată? Toți cei care au dosarul Conform Legii, fără „pată”.
Restul, în subsidiar, Vor intra.... în plin penal.
Nu-mi mai placeNu-mi mai place ·
Văzută de 12
Ţie, lui Burada Gheorghe şi lui Liviu Pacev vă place asta.

Burada Gheorghe Se dorea a fi sub forma de strofa !....Dar....a iesit asa ......si a iesit perfect ....conform asteptarilor ....si MOR DE NERABDARE SA MA CONTRAZICA CINEVA !!!
6 ore · Nu-mi mai place · 2

Divuq Asined Și eu Smiley)
6 ore · Editat · Nu-mi mai place · 2

Aurel Muntoiu Sunteti sadici1!!!
6 ore · Îmi place · 1

Aurel Muntoiu Semanati cu Jean Paul Sartre!
6 ore · Îmi place

Sorina Dascalu "Ce sont les enfants sages, Madame, qui font les révolutionnaires les plus terribles. Ils ne disent rien, ils ne se cachent pas sous la table, ils ne mangent qu'un bonbon à la fois, mais plus tard ils le font payer cher à la société. Méfiez-vous des enfants sages!"... Smiley)))))
5 ore · Nu-mi mai place · 4

Divuq Asined Greșit domnule Aurel Muntoiu, el seamana cu noi Smiley)
4 ore · Nu-mi mai place · 1

Aurel Muntoiu Nenorocitul!!! Cum a indraznit???

Aurel Muntoiu Dar ce facem cu strofele??? Multumim pe toata lumea?!

Sorin Virgil In sfarsit. Prima lamurire care imi satisface si mie cerintele de aproape 3 ani incoace.
In rest, rabdare si ... aburi. Sa vedem cand are sa se intample minunea benefica.
1 oră · Îmi place

Burada Gheorghe Mintenas !
15 minute · Nu-mi mai place · 1

https://www.facebook.com/groups/revolutia1989/
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33863 : August 20, 2014, 11:05:40 »

Am citit si recunosc faptul ca nu prea am inteles. Nu se poate spune pur si simplu ce doriti sa ne transmiteti?
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #33864 : August 20, 2014, 11:25:03 »

Bine dle. remus, am sa iti traduc daca simti nevoia. Curatenia este GATA sau pe aproape. Cei care au certificatele pe legea 42 in termen legal, brevet semnat de Iliescu in 2000, NU au de ce sa isi faca probleme. Bonulete, adeverinte, duplicate, triplicate, etc. ... la dat cu subsemnatul.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33865 : August 20, 2014, 13:15:39 »

Am intels si va multumesc pnetru raspuns.
Sper sa se miste cat mai repede Secretariatul.
Doamne ajuta.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33866 : August 20, 2014, 13:37:07 »

Mai tineti minte cand se spunea ca gata "de luna careviitore vine postasul"?acum sa schimbat cu ;"curatenia este gata sau pe aproape "
Memorat
« Răspunde #33867 : August 20, 2014, 14:00:20 »

Mai tineti minte cand se spunea ca gata "de luna careviitore vine postasul"?acum sa schimbat cu ;"curatenia este gata sau pe aproape "
        GURA MARE......FA CEVA CA ASTA SA SE CONCRETIZEZE MAI REPEDE !.....FA...CAT DE PUTIN ,CA HAULIND PE PORTAR SI DAND SFATURI DIN INNALTIMEA GROPII IN CARE STAI ASCUNS.....NU REZOLVI NIMIC....ZICI VORBE !
     (Ai reusit sa ma enervezi....e si asta o performanta !)
Memorat
« Răspunde #33868 : August 20, 2014, 14:03:17 »

Scuze.....PE PORTAL......(Da-mi trece !) Grin
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33869 : August 20, 2014, 15:01:26 »

GURA MARE......FA CEVA CA ASTA SA SE CONCRETIZEZE MAI REPEDE !.....FA...CAT DE PUTIN ,CA HAULIND PE PORTAR SI DAND SFATURI DIN INNALTIMEA GROPII IN CARE STAI ASCUNS.....NU REZOLVI NIMIC....ZICI VORBE !
     (Ai reusit sa ma enervezi....e si asta o performanta !)
Tota povestea cu curatenia este mincuna nu curatenia este problema ne puneri in plata ci reavoita guvernului asa cum a precizat SANDA la CLUJ ca nu va cere repunerea in plata anul acesta cind I sa spus ca vom cere noi daca nu va cere el sa enervate BURADA tota povestea este ca si cu postasu asa ca nu mai dezinformati si lasati omeni sase organizeze si sa iasa in strada altfel nu va fi nimic SANDA a spus de multe ori ca este vointa politica pina la intilnirea de la CLUJ unde la intrebarea ca pe anul 2015 ce garantie este ca vom primi a zis ca nu este nici o garantie asa singuru lucru care ne ramine de facut sa facem ca in 89
Memorat
Pagini: 1 ... 2256 2257 [2258] 2259 2260 ... 4530
Schimbă forumul: