Main Content:

Pagini: 1 ... 2292 2293 [2294] 2295 2296 ... 4525

ANUNTURI

• bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #34395 : Septembrie 21, 2014, 16:06:11 »

A facut fb, dar acest Bacana ramane un labil, cum ar fi apreciat Nor. I-am vazut si v-am aratat si voua pozele cu el si sotia lui, in primavera aceasta, la Timisoara, impreuna cu piratul si amanta lui vuitonata. Conclusione: cand parasesti un partid ca sa treci la adversari, e tradare si cel care o face, indif de motive, tot tradator se cheama. Dupa cat am reusit sa-i urmaresc actvitatea, nu-i mare trafic prin procesorul lui, deci nu conteaza ce face, ca e pe stg sau dr, tot atat, adica zero barat.
Ajuns mare la seseperea, dupa caderea guv Ungureanu si instalarea guv Ponta, n-a reusit sa faca nimic, absolut nimic util pt revi, singura lui realizare a fost tandemul celebru pe care l-a facut cu Daniel Pavel, infractorul care si-a falsificat diploma de studii superioare, ca sa ocupe al doilea loc dupa Sugaciu in ierarhia institutiei, insti care ar fi trebuit sa se ocupe de rezolvat problemele revilor, nu sa le creeze si m multe necazuri. E unul dintre timisorenii plini de sine, de se revarsa si da pe dinafara, oricat de indecent ar fi gestul. De ex, vrea lege numai pt Timisoara, dispretuind restul tarii, fara sa recunoasca ca fara ceilalti ar fi avut de zece milioane de ori mai multe sanse sa fie erou martir, decat luptator cu merite deosebite.
Memorat
« Răspunde #34396 : Septembrie 21, 2014, 16:18:45 »

Ultima stire bomba -Robert Turcescu a recunoscut ca este(a fost) locotenent sub acoperire.SI CATI D -ASTIA OR MAI FI?

http://www.realitatea.net/turcescu-arunca-bomba-am-fost-locotenent-colonel-sub-acoperire-va-cer-iertare-tuturor_1529864.html?utm_source=BreakingNews-Homepage&utm_medium=Clicks&utm_campaign=trkweb
TURCESCU ARUNCĂ BOMBA: AM FOST LOCOTENENT-COLONEL SUB ACOPERIRE. Vă cer iertare tuturor!

http://www.turcescu.ro/2014/09/marturisire-si-spovedanie/

Marturisire si spovedanie

http://www.evz.ro/pe-blogul-lui-robert-turcescu-au-fost-publicate-documente-false-intr-o-marturisire-postata-acolo-jurnalistul-a-recunoscut-ca-a-fost-ofiter-acoperit-la-directiei-informatii-militare-si-va-face-dezvaluiri-la-b1-tv-de-la-ora-2100.html

Pe blogul lui Robert Turcescu au fost publicate DOCUMENTE FALSE . Într-o mărturisire postată acolo, "a RECUNOSCUT" că a fost ofiţer acoperit al Direcţiei Informaţii Militare. Jurnalistul va face dezvăluiri la B1 TV, de la ora 21.00
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34397 : Septembrie 21, 2014, 16:22:07 »

Isi va ridica fusta-n cap sa-i vedem castrarea? Ms pt info Kronstadt.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34398 : Septembrie 21, 2014, 16:41:35 »

P R O M O   P T   M I C R O   A S O   2 1   D I N   B M V
Reiau postarea de ieri a lui Kronstadt, exe la topical BMV-istilor "DIVERSE; anunturi, petitii, reactii, confirmari",
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=147.1215

Motto: "Pusca si cureaua lata, / Ce basist eram odata!"

PMP-istii basbocudristi au trecut sub acoperire. Oare îi desconsira careva?

PS. De aproape o ora rîd. Nu ma pot abtine Grin Grin

Totusi, cred ca motto-ul de m sus e putin depasit. Il reiau intr-o forma actualizata.

Basisti am fost, basisti suntem inca si-om fi chiar de ne veti scuipa!
Sau:
Basisti am fost, basisti suntem inca si-om fi cat primim stipendia!
PS:
Va rog sa alegeti varianta cea m potrivita pt tandemul hilar din BMV.
(Primim si alte propuneri de motto-uri pt bravii brasoveni.)
(Si nu uitati: o poza face cat o mie de cuvinte!
Asteptam pozele dv pt promo pe forum
! )

P R O M O   P T   M I C R O   A S O   2 1   D I N   B M V

Motto: "Boaca si cu Semi lata / Ce acoperiti eram odata!"

Dar asta cum vi se pare?

Florinel cu tata shreck
   În bășisme se întrec.
   Iar la lins și stipendii
   Apare și Mr.G.

Sunt fff dezamagit de majoritatea revilor care frecventaza acest forum, exceptiile fiind cei care semneaza contributiile de m sus. Sunteti in pana de inspiratie, sau basismul din suflet nu va lasa? Intre timp am m facut o dezvaluire: Semi Demi trebuia sa fie ales Pres Exe al benerelei impostorilor, dar a fost uns pe ultima suta un alt ahtiat dupa functii, bodyguardul lui Cost-in, luptatorul ranit  Banut-oiu. Aveti suficiente surse de inspiratie, ce faceti, ii menajati?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34399 : Septembrie 21, 2014, 17:08:20 »

Particiopa cineva dintre noi (membrii forumului), sau vreo cunostinta de-a noastra la sedinta de la Bicaz? Am reusit sa aflu ca astazi are loc acea sedinta, la Restaurantul Ceahlaul. O parte dintre participanti au ajuns acolo inca de ieri, dar sedinta (cum sa ii spun, oficiala?) va avea loc astazi. Ar fi bine daca am fi tinuti la curent cu stirile de acolo, sa aflam cu ce rezultate se incheie.

Nimeni nu raspunde la nimic, degeaba intrebam (insa eu am sa-ti raspund la intrebarea cu Bicazul, dar ai m ai putintica rabdare), pt ca nu exista o intrajutorare cu info pe forum, ci contre date de la unul la altul. Pacat. De ex, ce stiti de protestul brasovenilor, anuntat prin urm comunicat:

ASOCIAȚIA  LUPTĂTORILOR, RĂNIŢILOR ŞI URMAŞII EROILOR
„BRAȘOV DECEMBRIE 1989”

Mun. Brașov, str. Gheorghe Barițiu nr.1, tel / fax: 0268-410212
Președinte Vasile Mardare – tel: 0723363552

COMUNICAT

Asociația Luptătorilor, Răniților și Urmașii Eroilor “Brașov-Decembrie 1989” în calitate de reprezentanţi ai revoluţionarilor din Decembrie 1989, an în care în România a fost răsturnat regimul totalitar-comunist al lui Nicolae Ceauşescu, suntem determinaţi de actuala situaţie socială, politică şi economică din România să participăm la o adunare publică de protest ce se va desfăşura în data de 17.09.2014, între orele 1000-1400, în zona Parcului Kiseleff, între Bd. Kiseleff şi Bd. Aviatorilor.

Tematica:
        Sub pretextul masurilor impuse de criza economica ce a afectat România, prin Art. 18 din Legea 283/14.11.2011, ce reglementeaza restrangerea unor drepturi fundamentale, prevederile Articolul 4 alin. (4) din Legea 341/2004 nu se acordă.”

Aceste prevederi au fost prelungite prin Art. 9 din OUG nr. 84/12.12.2012 pentru anul 2013 şi prin  Art. 6 din OG nr. 29/2013 pentru anul 2014.
        Având în vedere faptul că în mod oficial România se află în creştere economică, aşa cum a declarat dl. Prim ministru Victor Ponta încă din anul 2013, argumentul avut în vedere privind decizia suspendării indemnizaţiei şi în anul 2014, nu se mai justifică.

Solicităm respectarea prevederilor Legii nr. 341/2004, repunerea în plată a indemnizaţiilor reparatorii şi cuprinderea sumelor necesare în proiectul de buget pentru anul 2015 .
        Nici după 25 de ani de la VICTORIA REVOLUȚIEI ROMÂNE DIN DECEMBRIE 1989 nu vom renunţa la idealurile noastre: libertate, democraţie, bunăstare, respectarea legilor, precum şi o viaţă decentă pentru fiecare dintre noi, având ca model valorile civilizaţiei europene din care acum facem parte.

Președinte,
                                Vasile Mardare

BRAȘOV, 15 septembrie 2014

Dar de cel al bucurestenilor, anuntat pt ieri, 20 septembrie ac. Dinca si cu Gadina spuneau ca vor bloca Piata Univ. Ce au facut, ce au reusit sa blocheze? Sau au ramas ei insisi asa cum sunt, blocati? Au fost anuntate doua proteste in Bucale, unul dupa altul, unul in 17, al doilea in 20, dar nu avem info de la niciunul!  E sau nu SF activitatea aso de revi?
Memorat
« Răspunde #34400 : Septembrie 21, 2014, 18:10:55 »

http://www.asociatia21decembrie.ro/2014/09/comunicat-27/

La Consiliul Director lărgit ce a avut loc în 17 septembrie au fost dezbătute 2 subiecte:

Decizia Marii Camere a Curţii Europene pentru Drepturile Omului în Dosarul Asociaţia „21 Decembrie 1989”&Teodor Mărieş (II), Mocanu şi Stoica vs România, decizie marcantă pentru istoria recentă a României.
    Solicitarea de către membrii Asociaţiei a unei întâlniri urgente cu Secretarul de stat al Secretariatului de Stat pentru Recunoaşterea Meritelor Luptătorilor Împotriva Regimului Comunist Instaurat în România în perioada 1945-1989 privind reluarea aplicării Art.4, alin.4 din L341.

Consiliul Director al Asociaţiei „21 Decembrie 1989” convocat astăzi, 21 septembrie a luat următoarea hotărâre: o delegaţie formată din vicepreşedintele Aurelian Mitran şi consilierii: Egmont Ştefan Victor Puşcaşu, Marian Firimiţă, Vasile Radu, Ion Dumitru şi George Stancu se va deplasa luni, 22 septembrie la Secretariatului de Stat pentru Recunoaşterea Meritelor Luptătorilor Împotriva Regimului Comunist Instaurat în România în perioada 1945-1989 în vederea unei întâlniri oficiale.

Consiliul Director acordă delegaţiei următorul mandat:

-         Discutarea şi informarea reciprocă cu privire la obiectivele pe care Secretarul de stat, domnul Adrian Sanda le-a expus în comunicatul din data de 12 septembrie. Asociaţia „21 Decembrie 1989” sprijină în totalitate măsurile dispuse şi menţionate în comunicat;

-         Identificarea de noi măsuri în vederea aplicării cu celeritate a Art.4, alin.4 din L 341;

-         Modalităţi de colaborare între Asociaţia „21 Decembrie 1989” şi Secretariatului de Stat pentru Recunoaşterea Meritelor Luptătorilor Împotriva Regimului Comunist Instaurat în România în perioada 1945-1989 cu privire la comemorarea a 25 de ani de la Revoluţia Română.

21 septembrie 2014

Asociaţia „21 Decembrie 1989”

Consiliul Director

PS. Comunicatul este al as.Maries!
Memorat
« Răspunde #34401 : Septembrie 21, 2014, 18:14:11 »

Întrebarea care se impune în acest caz este: Ar putea fi această postare o modalitate prin care Turcescu face rating sau este un act de sinceritate?
Memorat
« Răspunde #34402 : Septembrie 21, 2014, 20:34:34 »

Întrebarea care se impune în acest caz este: Ar putea fi această postare o modalitate prin care Turcescu face rating sau este un act de sinceritate?

http://www.b1.ro/stiri/eveniment/robert-turcescu-confirma-documentele-postate-pe-blog-ma-supun-judecatorilor-de-maine-nu-voi-mai-realiza-emisiune-91930.html

Robert Turcescu confirmă documentele postate pe blog: Mă supun judecătorilor. De mâine nu voi mai realiza emisiune

După ce a postat pe blogul personal mai multe documente prin care arată că a lucrat ca ofițer sub acoperire, jurnalistul Robert Turcescu a confirmat, duminică seară, în cadrul emisiunii ”Actualitatea Românescă”, de pe B1 TV, că acele documente sunt reale și au fost postate chiar de el. De asemenea, realizatorul a precizat că se va prezenta în fața judecătorilor, iar de luni nu va mai realiza emisiunea ”Sub semnul întrebării”.

”Nu sunt niște așa-zise documnte. Eu le-am pus astăzi pe blogul personal. E o mărturisire publică. În ceea ce privește documentele, sunt dispus, oricând voi fi chemat de judecători, să spun adevărul despre ceea ce știu eu despre aceste lucruri. Nu sunt postate de altcineva. Sunt lucruri pe care mi le asum: eu le-am urcat pe blog, eu am scris lucrurile acelea. Sunt documente reale”, a declarat Robert Turcescu.

”Anunț un singur lucru care e foarte important pentru mine: nu am trăit o eliberare mai mare, o sărbătoare mai mare, nu am auzit lucruri mai frumoase în sufletul meu decât astăzi după ce m-am eliberat de povara asta. Mi-am dat seama că e necinstiti față de Dumnezeu, de mine, de familia mea, de voi toți, e necinstiit, nu pot să vă mai mint, trebuie să spun, să mărturisesc, indiferent ce m-ar consta asta. Din momentul în care m-am decis să public aceste documente. Mi le asum. Astăzi sunt împăcat, am o stare de fericire, de bucurie. Ams cris acolo că cer iertare. le cer iertare tuturor celor care această povară a amea îi încurcă. Le spun să mă judece drept, dar dacă le-am greșit, le cer iertare”, a continuat jurnalistul.

Turcescu a anunțat că nu va mai realiza emisiunea ”Sub semnul întrebării”.

”De mâine (n.r. luni) nu voi mai face această emisiune. Știu că, în contextul actual, până ce un judecător va spune dacă am greșit sau nu, nu am tăria să mă mai înfățișez public. Le doresc tuturor să trăiască un astfel de moment de eliberare, să trăiască sentimentul acesta, al faptului că făcând așa, asta este calea cea dreaptă. Am trecut prin clipe chinuitoare, în momtul acela mă dădeam de ceasul morții pentru că nu mai puteam să vin să discutăm de ofițerul acoperit. Eram în fața voastră un nimeni, un ins care mințea. Se asta am decis să mă eliberez. Fiecare are o cale în a face lucrurile”, a mai spus el.

Robert Turcescu a scris, duminică, pe blogul său, că a fost locotenent-colonel sub acoperire.
Memorat
« Răspunde #34403 : Septembrie 21, 2014, 21:02:43 »

E o invitatie si pentru cel acoperit care candideaza la presedentie !  Grin
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34405 : Septembrie 21, 2014, 21:08:14 »

Ati vazut de ce nea denigrat TURCESCU pe noi astazi ne putem da seama
Memorat
« Răspunde #34406 : Septembrie 21, 2014, 21:10:00 »

http://www.cotidianul.ro/turcescu-da-am-fost-lt-colonel-sub-acoperire-247662/

Acoperiții din presă se dau singuri în vileag
Turcescu: "Da, am fost lt.-colonel sub acoperire"

Robert Turcescu a confirmat duminică seara la B1 TV că este reală postarea sa de pe blogul său în care mărturisește că a fost ofițer acoperit, la fel și documentele pe care le-a postat, și a anunțat că va mai realiza emisiunea de la B1.

"Nu mai puteam veni în fața voastră vorbind despre ofițerul acoperit care candidează la președinție și eu să mă simt așa în interiorul meu", a declarat acesta.

Turcescu a dezvăluit duminică la amiază pe blog într-o postare intitulată "Mărturisire și spovedanie" că a fost locotenent-colonel sub acoperire.

"Da, am fost lt.-colonel sub acoperire. Am ales să nu-l trădez pe bunul Dumnezeu și să fac această mărturisire publică. Refuz să fiu Iuda în fața lui Christos, chiar dacă astăzi, celor ce vor citi și vor vedea acest text poate că nu le va fi foarte clar ce se întâmplă. Rugați-vă pentru mine și cu mine să fim iertați și izbăviți. Sunt pregătit să îndur oprobiul public, îl merit, dar sper să avem parte de legi și de judecători drepți. Cu Dumnezeu înainte și va fi bine! Vă cer iertare tuturor", a scris Turcescu în "mărturisirea sa".

Pe blog au fost postate, documente cu state de plată, cu sumele de bani pe care le-ar fi primit ca și acoperit. Turcescu a susținut că a primit "în mână" documentele.

"Mă supun judecătorilor. Repet. Voi spune absolut tot în fața unui judecător. Eu le-am primit în mână aceste documente. Nu am să povestesc aici", a spus acesta la B1.

Robert Turcescu, întrebătorul preferat al președintelui Traian Băsescu ani la rând, a fost ofițer acoperit al Direcţiei Informaţii Militare a Armatei.

Cum a ajuns Ministerul Apărării să-și inflitreze un acoperit în presă? Cu ce scop? Cui a servit? Turcescu a refuzat să răspundă.

Memorat
« Răspunde #34407 : Septembrie 21, 2014, 21:12:31 »

http://www.evz.ro/pe-blogul-lui-robert-turcescu-au-fost-publicate-documente-false-intr-o-marturisire-postata-acolo-jurnalistul-a-recunoscut-ca-a-fost-ofiter-acoperit-la-directiei-informatii-militare-si-va-face-dezvaluiri-la-b1-tv-de-la-ora-2100.html

Robert Turcescu a publicat DOCUMENTELETE de pe blog. A RECUNOSCUT că a fost ofiţer acoperit al Direcţiei Informaţii Militare. "Vă doresc să trăiți momentul acesta de eliberare, ca să vă faceți meseria în mod onest. Muream în interior. Eram fariseu"
Memorat
« Răspunde #34408 : Septembrie 21, 2014, 21:22:37 »
Memorat
« Răspunde #34409 : Septembrie 21, 2014, 21:38:11 »
Memorat
Pagini: 1 ... 2292 2293 [2294] 2295 2296 ... 4525
Schimbă forumul: