Main Content:

Pagini: 1 ... 2304 2305 [2306] 2307 2308 ... 4573

ANUNTURI

• Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #34575 : Septembrie 26, 2014, 14:37:43 »

colegului "kostas",
 Costică ţi-am trimis un mesaj personal !!
Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34576 : Septembrie 26, 2014, 14:44:24 »

Gogie am sa ma pun a-nvata chinezeste poate asa o sa-ntelegi caci romaneste bag seama ca nu intelegi.
Cand spui "la anii tai" ai spune de parca as avea 40 de ani.Nu cred ca la 56 de ani te mai baga-n seama careva cand toti vor tineri,cu studii superioare si experienta.Dar in fine,ce ma tot chinui eu sa explic unui doct ca tine care are principii personale sau imprumutate de la cine nu trebuie.

De ciuruit neocomunistii dar mai rau este ca noi am stat sa fim ciuruiti.

EI LASA CA LA 56 DE ANI MAI POTI MUNCI CA SIGUR IN ULTIMI 10 NU PREA SA RUPT NIMENI CU MUNCA  DAR GUVERNUL A DAT LIBER LA ANGAJAT PENSIONARI POTE VEI GASI PESTE 4 ANI PINA ATUNCI CONSULTA OFERA  DE NU POTI SA DAI LA PESTE BINE INTELES DACA VREI SI APROPO DE PICI PE LANGA LEGE IN URMA VERIFICARI ATUNCI MAI AI DE DAT CU SAPA S-AU CU UNDITA  Wink Wink Wink Wink
Memorat
« Răspunde #34577 : Septembrie 26, 2014, 14:53:12 »

Gogie am sa ma pun a-nvata chinezeste poate asa o sa-ntelegi caci romaneste bag seama ca nu intelegi.
Cand spui "la anii tai" ai spune de parca as avea 40 de ani.Nu cred ca la 56 de ani te mai baga-n seama careva cand toti vor tineri,cu studii superioare si experienta.Dar in fine,ce ma tot chinui eu sa explic unui doct ca tine care are principii personale sau imprumutate de la cine nu trebuie.

N-ai cu cine discuta , iti pierzi vremea cu pesedeii , astia s-au invirtit de sinecuri pe la PSD si fac reclama la munca, minca-i-ar gaia ! Bineinteles cind nu injura sau ameninta ! Grin
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34578 : Septembrie 26, 2014, 14:56:34 »

...COMISIA BUGET FINANTE A EMIS RAPORTUL ASUPRA PROIECTULUI DE APROBARE A OG 29/2013 FACA AMENDAMENTE!  PLx 375/2013

http://www.cdep.ro/comisii/buget/pdf/2014/sz0923.pdf

A se vedea art 11 din SINTEZA
...

11. Proiect de Lege pentru aprobarea Ordonanţei Guvernului nr.29/2013 privind reglementarea unor măsuri bugetare. (PLx 375/2013) – Raport
În urma dezbaterilor, Comisia, cu majoritate de voturi, a hotărât întocmirea unui raport favorabil, în forma adoptată de Senat.

Forma adoptată de senat(http://www.cdep.ro/proiecte/2013/300/70/5/se654.pdf), nu prevede modificări(în ce ne priveşte), respectiv Art.6 din OG nr.29/2013(http://legestart.ro/legislatie-ordonanta-nr-292013-privind-reglementarea-unor-masuri-bugetare/):

Art. 6. - Prevederile art. 18 şi 19 ale art. II din Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 80/2010 pentru completarea art. 11 din Ordonanţa de urgenţă a Guvernului nr. 37/2008 privind reglementarea unor măsuri financiare în domeniul bugetar, precum şi pentru instituirea altor măsuri financiare în domeniul bugetar, aprobată cu modificări şi completări prin Legea nr. 283/2011, se aplică în mod corespunzător şi în anul 2014.

Prietenul lui Perju, ...Ialomiţeanu..., "ne-a ciuruit" într-o situaţie asemănătoare!

De ciuruit a ciuruit Ponta si cu PSD ! N-o mai intoarceti ca la Ploiesti !
EI NA NU CUMVA ASTIA ACOPERIT   Cool Cool Cool Cool
http://psnews.ro/wp-content/uploads/2014/09/colegiul-de-aparare.jpg
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34579 : Septembrie 26, 2014, 15:03:23 »

N-ai cu cine discuta , iti pierzi vremea cu pesedeii , astia s-au invirtit de sinecuri pe la PSD si fac reclama la munca, minca-i-ar gaia ! Bineinteles cind nu injura sau ameninta ! Grin
EU MAI BINE AS TACEA CA ASTI SUNT DE AI TAI S-AU NU  Grin Grin Grin Grin Grin
Memorat
« Răspunde #34580 : Septembrie 26, 2014, 15:46:58 »

EU MAI BINE AS TACEA CA ASTI SUNT DE AI TAI S-AU NU  Grin Grin Grin Grin Grin

Pe Demi Ioan l-am remarcat inca din 22 Decembrie 1989 ! Era inconfundabil si-ti sarea in ochi imediat ! Grin

Avea barba si o caciula maronie de iepure cu cozorac, asa mai trasa pe ochi de parca ar fi vrut sa nu fie usor de observat ! Grin
 Am ramas in relatii bune inca din 1990 ! Nu isi dadea atita importanta ca unii politruci sau informatori din retele Securitatii !
Memorat
« Răspunde #34581 : Septembrie 26, 2014, 16:10:35 »

INTERESANT CE AM DESCOPERIT IN ACESTE ZILE:

SANDA ADRIAN @ COMPANIA PSD  ISI CONTUNUA MISIUNEA..

GASCA LUI VICTOR PONTA SI CEI 40 DE TOVARASI AU HOTARIT TAIEREA DEFINITIVA A INDEMNIZATIEI PTR 2014 si anii URMATORI..

COMISIA BUGET FINANTE A EMIS RAPORTUL ASUPRA PROIECTULUI DE APROBARE A OG 29/2013 FACA AMENDAMENTE!  PLx 375/2013

http://www.cdep.ro/comisii/buget/pdf/2014/sz0923.pdf

A se vedea art 11 din SINTEZA

http://www.cdep.ro/co/sedinte.lista?tip=2&an=2014

MULTUMITI PRESEDINTILOR INCONSTIENTI SI TRADATORI CARE AU SEMNAT FAIMOSUL PROTOCOL CU SSPR,IN DATA DE 23,IN CONTRADICTORIU CU POZITIA SI SOLICITARILE REVOLUTIONARILOR AFLATI IN PROTESTELE REVENDICATIVE IN PIATA VICTORIEI..

SI MULTUMITI DIN INIMA "COLEGILOR REVOLUTIONARI" AFLATI IN SOLDA PSD,VICTOR PONTA SAU SANTAZABILI....

Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34583 : Septembrie 26, 2014, 20:50:56 »

EI LASA CA LA 56 DE ANI MAI POTI MUNCI CA SIGUR IN ULTIMII 10 NU PREA S-A RUPT NIMENI CU MUNCA  DAR GUVERNUL A DAT LIBER LA ANGAJAT PENSIONARI POTE VEI GASI PESTE 4 ANI PINA ATUNCI CONSULTA OFERA  DE NU POTI SA DAI LA PESTE BINE INTELES DACA VREI SI APROPO DE PICI PE LANGA LEGE IN URMA VERIFICARII ATUNCI MAI AI DE DAT CU SAPA S-AU CU UNDITA  Wink Wink Wink Wink
Mai baiete dar tu esti certat cu limba romana rau de tot.
Decat sa trimiti pe altii la munca mai bine te-ai trimite la scoala.....scuze glumeam, pentru tine e prea tarziu.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34584 : Septembrie 26, 2014, 21:48:25 »

Gogii,eu nu stiu daca voi pica sau nu dar tu sigur vei pica ......................,iar de muncit baiete fii sigur ca muncesc si acum chiar daca muncesc cu ziua.
Tine minte;omul ........ moare de grija altuia si cainele moare de drum lung.
Memorat
« Răspunde #34585 : Septembrie 26, 2014, 22:07:28 »

Gogii,eu nu stiu daca voi pica sau nu dar tu sigur vei pica ......................,iar de muncit baiete fii sigur ca muncesc si acum chiar daca muncesc cu ziua.
Tine minte;omul ........ moare de grija altuia si cainele moare de drum lung.

Proverbul original : " Ciinele moare de drum lung si inteligentu' de grija altuia " ! Wink
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34586 : Septembrie 26, 2014, 22:17:48 »

Cum spui tu Florine dar concluzia tot aceiasi este
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34587 : Septembrie 27, 2014, 04:58:40 »

EI LASA CA LA 56 DE ANI MAI POTI MUNCI CA SIGUR IN ULTIMII 10 NU PREA S-A RUPT NIMENI CU MUNCA  DAR GUVERNUL A DAT LIBER LA ANGAJAT PENSIONARI POTE VEI GASI PESTE 4 ANI PINA ATUNCI CONSULTA OFERA  DE NU POTI SA DAI LA PESTE BINE INTELES DACA VREI SI APROPO DE PICI PE LANGA LEGE IN URMA VERIFICARII ATUNCI MAI AI DE DAT CU SAPA S-AU CU UNDITA  Wink Wink Wink Wink
Decat sa trimiti pe altii la munca mai bine te-ai trimite la scoala.....scuze glumeam, pentru tine e prea tarziu.

GLUMITELE ASTEA SE FUMEAZA LA GRADI SI PE MALA GARLEI LA O PARTIDA DE PORCUSORII SI STAI SA TE INTREBI DACA IE TREABA MAGARULUI DE UNDE BEA APA OILE  Shocked Shocked Shocked Shocked
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #34588 : Septembrie 27, 2014, 07:25:30 »

Ce constat: ca marii presi de revi se acuza reciproc de tradare. Deci suntem intr-un punct mort, de plumb, vid. Daca nu iseim din situatia aceasta cat m repede, pesedeii fac ce vor cu noi. Adica ce? Ca sa va fie clar, raspund tot eu: ne omoara.
Memorat
« Răspunde #34589 : Septembrie 27, 2014, 08:11:31 »

GLUMITELE ASTEA SE FUMEAZA LA GRADI SI PE MALA GARLEI LA O PARTIDA DE PORCUSORII SI STAI SA TE INTREBI DACA IE TREABA MAGARULUI DE UNDE BEA APA OILE  Shocked Shocked Shocked Shocked
Sa inteleg ca te-ai incadrat singur in turma de oi. Aici ai dreptate, oile nu prea au multa minte, de aici si greselile gramaticale pe care le faci in mod constant.
Memorat
Pagini: 1 ... 2304 2305 [2306] 2307 2308 ... 4573
Schimbă forumul: