Main Content:

Pagini: 1 ... 2396 2397 [2398] 2399 2400 ... 4546

ANUNTURI

• nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #35955 : Noiembrie 20, 2014, 13:13:09 »

NU UITATI IN PERIOADA 1 DECEMBRIE -24 DECEMBRIE 2014 SA DEPUNETI LA CASELE DE PENSII DECLARATIILE PE PROPRIE RASPUNDERE PRIVIND VENITURILE!
NU MUSAI ASA<CI TREBUIA CONTINUAT LANTUL DEPUNERII DIN 6 in 6 luni;astai adevarul .Daca nu s-a depus conform legii ,la o eventuala reluare din urma al platilor nu beneficiezi de drepturi>DAR DACA nu ai mai depus pana acum este bine s-o faci
Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35956 : Noiembrie 20, 2014, 16:36:55 »

Pana acum toti presedintii au fost membri pcr , ce stiti de Klaus , a fost sau nu ?
Memorat
« Răspunde #35957 : Noiembrie 20, 2014, 17:01:22 »

Nu poate fi acuzat de apartenenta la PCR, in sensul ca nu a fost membru al partidului comunist.

Klaus Iohannis marturisește ce legatura a avut cu PCR

Toata lumea a fost in UTC,  ca era in liceu. Nu au fost din partea Securitatii incercari de a ma racola. Nu, persoana mea nu a fost vulnerabila, in acelasi ani cu mine au  fost 5 etnici germani. Nu  stiu care  este explicatia, dar nu am avut probleme" a spus Iohannis, intrebat daca a fost membru PCR.
www.stiripesurse.ro/klaus-iohannis-adevarul-despre-trecutul-sau-cu-pcr_928814.html
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35958 : Noiembrie 20, 2014, 17:11:54 »

NU UITATI IN PERIOADA 1 DECEMBRIE -24 DECEMBRIE 2014 SA DEPUNETI LA CASELE DE PENSII DECLARATIILE PE PROPRIE RASPUNDERE PRIVIND VENITURILE!
Alex
Declaratia este necesara  pentru a se beneficia de indemnizatie incepand cu 01.01.2015 ?
E sigura informatia ?
       Iti multumesc
                Cu  stima
                                     Serghe

eu am atras atenţia încă de luna trecută asupra acestei "declaraţii" ( care este OBLIGATORIE - vedeţi legea 341/2004 !!!)
   TOTUŞI,  încep să am unele îndoieli vis-a-vis de "PERIOADA 1 DECEMBRIE -24 DECEMBRIE 2014 " deoarece, conform legii ea trebuie "înnoită" la 6 luni iar eu am depus, din 6 în 6 luni toată perioada 2009 - până în oct. 2014 când am depus-o pe ultima.

Mă poate lămuri cineva dacă MAI TREBUIE SĂ DEPUN ALTĂ DECLARAŢIE ÎN LUNA DECEMBRIE ??

mulţumesc anticipat.

pentru colegul Serghe
  depunerea unei declaraţii ESTE CONDIŢIE   N E C E S A R Ă   DAR NU ŞI   S U F I C I E N T Ă    în "traducere":
  dacă NU depui declaraţia SIGUR nu primeşti indemnizaţia PÂNĂ CÂND  NU DEPUI DOCUMENTUL ( ATENŢIE:  ea nu se pierde ci doar "se suspendă" - conform legii 341/2004 - şi o vei primi din urmă DUPĂ DEPUNEREA DECLARAŢIEI ))

degeaba depui declaraţia şi îndeplineşti toate criteriile legale DACĂ  ONOR  GUVERNU   NU  RESPECTĂ,  IARĂŞI,   L E G E A
Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
« Răspunde #35959 : Noiembrie 20, 2014, 17:14:36 »

JOI, 20 NOIEMBRIE 2014
Programul Conferinţei internaţionale „25 de ani de la prăbuşirea dictaturilor comuniste în Europa de est: privind în urmă, privind înainte”, Bucureşti, 20-21 noiembrie 2014

http://frd.org.ro/programul-conferintei-internationale-25-de-ani-de-la-prabusirea-dictaturilor-comuniste-in-europa-de-est-privind-in-urma-privind-inainte-bucuresti-19-21-noiembrie-2014/

În discursul sustinut acum de Iliescu in parlament a declarat ca de la 1 ianuarie 2015 "sunt premizele" ca indemnizatiile pe baza legii 341/2004 sa fie reluate.
Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35960 : Noiembrie 20, 2014, 17:53:04 »

Daca maine CCR il va valida pe Johannis ca presedinte , automat va avea si imunitate prezidentiala ? intreb ptr-ca stim ca mai are o problema cu incombabilitatea .
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35961 : Noiembrie 20, 2014, 17:58:58 »

Daca maine CCR il va valida pe Johannis ca presedinte , automat va avea si imunitate prezidentiala ? intreb ptr-ca stim ca mai are o problema cu incombabilitatea .
  NU.  imunitatea se referă la "preşedinte" iar dl Iohanis va fi Preşedinte  NUMAI DUPĂ DEPUNEREA JURĂMÂNTULUI ŞI PUBLICAREA ÎN MONITORUL OFICIAL.
Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
« Răspunde #35962 : Noiembrie 20, 2014, 18:04:56 »

JOI, 20 NOIEMBRIE 2014
Programul Conferinţei internaţionale „25 de ani de la prăbuşirea dictaturilor comuniste în Europa de est: privind în urmă, privind înainte”, Bucureşti, 20-21 noiembrie 2014

http://frd.org.ro/programul-conferintei-internationale-25-de-ani-de-la-prabusirea-dictaturilor-comuniste-in-europa-de-est-privind-in-urma-privind-inainte-bucuresti-19-21-noiembrie-2014/

În discursul sustinut acum de Iliescu in parlament a declarat ca de la 1 ianuarie 2015 "sunt premizele" ca indemnizatiile pe baza legii 341/2004 sa fie reluate.

Memorat
« Răspunde #35963 : Noiembrie 20, 2014, 18:09:17 »

http://www.hotnews.ro/stiri-politic-18619814-ion-iliescu-util-avem-acum-societate-civila-activa-vie-puternica-precum-cea-din-anii-39-90.htm

Fostul presedinte al Romaniei Ion Iliescu a declarat, joi, la Conferinta internationala "25 de ani de la prabusirea dictaturilor comuniste in Europa de Est", ca, din perspectiva participarii la viata publica, ar fi util sa avem si acum o societate civila activa, vie, precum cea din anii 1990.

Potrivit fostului presedinte al Romaniei, "societatea romaneasca se afla, inca, in fata unor probleme care necesita actiunea conjugata a tuturor fortelor si institutiilor, pentru o solutionare democratica, in interesul tuturor cetatenilor", noteaza Mediafax.

Iliescu a aratat ca perioada de dupa Revolutia din 1989 trebuie "judecata in conditiile de atunci si nu in conditiile de acum". "In cateva puncte, printre care si participarea cetatenilor la viata publica, lucrurile stateau parca ceva mai bine atunci, decat acum. Democratia nu are sens fara participarea cetatenilor, ea nu se rezuma la votul ritualic, din patru in patru ani. Desi nu ne-a fost usor atunci, trebuie sa recunosc faptul ca ar fi util sa avem si acum o societate civila activa, vie, puternica, precum cea din anii '90", a tinut sa precizeze Iliescu.

Fostul presedinte al Romaniei a adus un "pios omagiu tuturor celor care s-au sacrificat pentru democratie si libertate, si care s-au opus oricarei forme de totalitarism, fie ca a fost vorba de fascism, nazism sau stalisnim".

"Printre ei au fost si oameni de stanga si de dreapta, si muncitori, si intelectuali, si credinciosi si atei, au servit propriilor lor constiinte si ideilor binelui public. Avem obligatia sa nu ii uitam si sa facem astfel incat sa nu mai fie nevoie de alte sacrificii", a mai spus Iliescu.

Ion Iliescu s-a referit si la Legea 341/2004, denumita Legea recunostintei, precizand ca este o intarziere a masurilor necesare, dar ca sunt premise ca de la 1 ianuarie 2015 ea sa intre in aplicare, pentru ca raspunde nevoilor reale ale unor oameni care au suferit si sufera inca.
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35964 : Noiembrie 20, 2014, 18:12:35 »

NU.  imunitatea se referă la "preşedinte" iar dl Iohanis va fi Preşedinte  NUMAI DUPĂ DEPUNEREA JURĂMÂNTULUI ŞI PUBLICAREA ÎN MONITORUL OFICIAL.
Nu vor imdrazni sa scimbe sentinta primita pe fomd ca stiu ca daca scimba vor avea soarta lui Ceausescu
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35965 : Noiembrie 20, 2014, 18:32:01 »

Va pot informa succint despre cum au decurs lucrurile azi la Parlament.M-am bucurat  mult ca am putut intra sa asist la lucrarile acestei Conferinte cu tema 25 de ani de la prabusirea dictaturilor comuniste in Europa de Est... Am putut accede in sala Parlamentului datorita acceptului dat la intrare de D-l Presedinte Constantinescu cat mai ales datorita bunavointei D-lui Octav Bjoza.Am participat in prima parte la o masa rotunda prezidata de fostul ministru al culturii D-l Daniel Barbu si la care au luat cuvantul D-l Marius Oprea, D-l Octav Bjoza si D-l Sergiu Rizescu  Vicepresedinte la detinutii politici.In sala de plen a Senatului  a avut loc ,dupa cum cred ca ati vazut la televizor , luari de cuvant din partea D-lui Emil Constantinescu, A D-lui Tariceanu ,Altetei regale Principele Radu care a transmis mesajul Majestatii Regele  Mihai,a multor sefi de stat din perioada dupa 1989.Au fost prezenti in sala si foarte putini revolutionari.Am remarcat prezenta D-lor Peju,Gadina,Dinca ...S-a vorbit foarte putin despre Revolutia Romana Totusi D-l Constantinescu a tinut sa multumeasca atat detinutilor politici ,precursori ai Revolutiei cat si revolutionarilor care prin jertfa lor a dus la caderea regimului communist.In putinul timp in care am schimbat cateva fraze cu D-l Bjoza  tin sa va comunic ca Domnia sa nu uraste revolutionarii -AUTENTICI- si ca acestia se bucura de tot respectul sau.Face prea putin caz de functia de Subsecretar de stat ,pentru dansul mai importanta fiind suferinta si lupta dusa in inchisorile comuniste impotriva regimului communist .
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35966 : Noiembrie 20, 2014, 19:26:21 »

Nu vor imdrazni sa scimbe sentinta primita pe fomd ca stiu ca daca scimba vor avea soarta lui Ceausescu
[/quote]

Mai nou așa se face justiție cu oamenii în stradă și judecătorii(de frică) în sala de judecată?
Memorat
  • Grasu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35967 : Noiembrie 20, 2014, 19:34:30 »

In data de 27.11.2014 la Curtea Constitutionala orele 9,00 dosar nr.735D/2014 se examineaza exceptiile de neconstitutionalitate privind suprimarea indemnizatiei in afara cadrului legal si impotriva prevederilor Constitutiei , dosar in care sunt partea care a ridicat exceptiile de neconstitutionalitate .
Va invitsa veniti sa ma sustineti si sa va sustineti drepturile !

Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35968 : Noiembrie 20, 2014, 19:41:09 »

19-21( acum!!!) MARIUS RABOACA - ROCK la International Radio
- DE LA 22 In direct cu Alex-Tema: Astazi la Parlament s-au celebrat 25 de ani de la caderea comunismului de catre....fostii comunisti. Revolutionarii mor de foame , sunt scosi din case, sunt exterminati in continuare in mod sistematic. La ceremonia de azi a participat si Ion Iliescu si alte figuri ce inainte de 89 ocupau functii importante in sistem. CE CREDETI, A CAZUT COMUNISMUL IN ROMANIA CU ADEVARAT? CUM COMENTATI SITUATIA REVOLUTIONARILOR IN TIMP CE AUTORITATILE MANIFESTA IPOCRIZIA UNEI CELEBRARI FARA EROII IN VIATA CE AR FI TREBUIT CELEBRATI? de ce credeti ca KLAUS JOHANNIS nu a participat?  Astept comentariile voastre.pentru direct sau sms 0771742398 sau daca nu puteti suna si doriti sa intrati in direct, trimiteti+mi un numar si va sunam noi. Link de ascultare a postului nostru de radio http://5.154.242.254:9976/listen.pls
Memorat
  • sandu t
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35969 : Noiembrie 20, 2014, 22:13:12 »

COLEGI,,,,,25 de ani de la caderea comunsmului din EUROPA,,,,,,,sublima constatare,,,,,dar
   oare chiar a cazut in ROMANIA ?.....EU,,, INCA NU CRED !,,,,,,,,ce vad in jurul meu ma face sa
   constat ca a fost doar o  SIMULARE DIRIJATA,,,,,de forte care desi au fost zdruncinate eectiv,
   au reusit in scurt timp,""DEMOCRATIC"" sa se replieze dar nu pe sloganul ""SECERA si CIOCANUL"",
   ci pe sloganul ""ECONOMIEI de PIATA"",avand la dispozitie cele TREI CONDITII esentiale de a putea
   acumula valori ,rapid:,,,,INFORMATIA,,,,,RELATIA,,,,,,VALUTA,,,,doar au colindat EUROPA si LUMEA,
   si s-au adaptat rapid:   
                                 ""IERI,CU RUBLELE DOSITE
                                   IN CARNETE,,,,,,p.c.r,,
                                   AZI DOLARI,AVERI PITITE
                                   STAU IN CONTURI,,x.c.r.""

Deci,s-au aciuiat politic in toate partidele aparute ca ciupercile dupa 1989,si alesi sau numiti
   in noile structuri ,in vidul de putere populara,au actionat:""ACUM.SAU NICIODATA ! ""si ii vedem
   AZI PESTE TOT,,,,,,,,transforamati in cativa ani in ""distinsi""",,MILIARDARI PLITICI,,,,care mai
   de care mai ""ingenios"" sa isi sporeasca averile din ,,,,,BUGETUL NATIONAL,,,,,,deci POLITICUL
   a distrus si populatia care a plecat in bejenie cu milioanele,si cea ramasa a fost saracita si
   umilita in tara si strainatate,,,,,,,pacat de jertfa colegilor nostri in 1989,,,,,cui ii pasa ?
   doar NOUA NE PASA,in rest ?,,,,,,,LINISTE DEPLINA,,,,,, am 71 de ani,,,,restul colegilor  intre
   60-70 de ani majoritatea,murim pe capete anual,""in liniste"",uitati de lume,ce exemplu mai graitor
   vreti decat simpozionul de azi,20 Noiembrie 2014 de la Palatul Parlamentului ?,,,,,eu am plans !
   ,,,,,,,,,cu stima colegi !,,,,                             
                                                                      sandu t
Memorat
Pagini: 1 ... 2396 2397 [2398] 2399 2400 ... 4546
Schimbă forumul: