Main Content:

Pagini: 1 ... 2407 2408 [2409] 2410 2411 ... 4458

ANUNTURI

• alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #36120 : Noiembrie 26, 2014, 23:13:19 »

Iata ca am ajuns sa nu mai inteleg nimic.

BLOCUL NAŢIONAL AL REVOLUŢIONARILOR  - 1989 ROMÂNIA
Dosar  Nr.  1/PJ/2003   ( FED. )   Încheierea  din  23.11.2003  T. B. - Secţia 3 Civilă
îndreptată prin  Încheierea  din  20.02 2003

( ultima modificare prin Dosar Nr. 42012/3/2008 Încheierea din 19.03.2009 )

COMUNICAT

B.N.R.1989 ROMANIA la 25 de ani de la caderea sistemului comunist din Romania, prin conducerea sa legala si statutara va aduce la cunostinta ca  in  turul  doi  al  alegerilor  prezidentiale il sustine pe domnul
            Victor Viorel Ponta.
            Mentionam ca  B.N.R. 1989 ROMANIA este o Federatie de peste 100 de asociatii, in majoritate din orasele Martir : Timisoara, Sibiu, Arad, Brasov, Cluj-Napoca, Alba-Iulia, Targoviste, Braila si Bucuresti.
            Asa sa ne ajute Dumnezeu.
            Mult succes!

Secretar General Coordonator
                                                                                Gheorghe Curta
                        Preşedinte Executiv
                               Mircea Bucur

https://www.facebook.com/groups/732457230106768/permalink/876158642403292

Maria Barbu
November 15 at 6:41pm

GADINA CONSTANTIN
BLOCUL NAŢIONAL AL REVOLUŢIONARILOR - 1989 ROMÂNIA
Dosar Nr. 1/PJ/2003 ( FED. ) Încheierea din 11.02.2003 T. B. - Secţia 3 Civilă îndreptată prin Încheierea din 20.02 2003
( ultima modificare Dosar 26967/3/2012 Încheierea din 10.10.2012 - Congresul Extraordinar din 04 mai 2012 )
Federația este înregistrată în Registrul Special al Asociațiilor și Fundațiilor la poz. Nr. 9/18.02.2003.
Sediul : București, Calea Griviței, nr. 59-61, Sector 1.
E-mail: gadinaconstantin@yahoo.com,
Telefon: 0788937440.
Nr. 119 / 15.11.2014

COMUNICAT
BLOCUL NAȚIONAL AL REVOLUȚIONARILOR – 1989 ROMĂNIA vă aduce la cunoștință că anunțul privind susținerea în turul doi al alegerilor prezidențiale a candidatului PSD este ireal, mincinos și care poate să ne aducă prejudicii pe termen lung tuturor celor au avut curajul ca în decembrie 1989 să lupte pentru înlăturarea regimului totalitar.
Acest anunț reprezentâ doar punctul de vedere al numiților Mircea Bucur și Gheorghe Curta, adică a unor indivizi care nu ocupă nici o funcție în această federație, dar care în schimb dețin pentru ei și pentru familiile lor posturi plătite prin intermediul PSD-ului. Prin acest anunț se poate observa cum indivizi de teapa celor doi pun pe plan secund salvarea vieților revoluționarilor bolnavi sau disperați din cauza creditelor bancare garantate cu îndemnizația reparatorie în detrimentul unor avantaje personale. Astfel în urma unui troc făcut la o nuntă la care au participat și mai marii din conducerea centrală a PSD Arad,Florentina Hogea fiica revoluționarului Gheorghe Curta care era un simplu jurist a fost numită în funcția de subprefect la prefectura Arad ,adică numărul doi în instituție devenind înalt funcționar public. De cealaltă parte trocul a fost dus la îndeplinire prin anunțul de susținere semnat de însuși Gheorghe Curta și de Mircea Bucur. Acest Mircea Bucur este același individ care a tot dat la comandă comunicate în numele BNR-ului de delimitare față de protestele revoluționarilor care solicitau respectarea legii și a statului de drept, făcând parte din rândul „falșilor” reținuți pentru că la preschimbarea certificatului a intrat în comisie cu calitatea de luptător cu fapte deosebite și a ieșit cu calitatea de reținut. Atragem atenția că BNR – 1989 nu mai este și nu va mai fi o anexă a PSD-ului și nici a altui partid. De altfel acești indivizi sunt total rupți de realitate pentru că și înainte de Congresul BNR – 1989 din 26 aprilie 2014 prin care a fost aleasă o altă conducere, în vechea conducere care nu a fost votată de nici un congres figura ca secretar general coordonator altă persoană și nu Gheorghe Curta care a semnat acel anunț de susținere pentru candidatul PSD (vezi anexa). Aceste funcții cu care se împăunează cei doi au fost discutate la o sedință a Consiliului Național care a avut loc la sediul PSD și care nu a fost statutară pentru că nu a întrunit cvorumul necesar. De altfel din actele de atunci se poate observa din anexe că numitul Gheorghe Curta figura în anexa 4.1 la poziția 1 ca fiind exclus cu organizația sa din BNR și-n altă anexă ca făcând parte din conducere, ori cu asemenea documente nu poți avea pretenția să reprezinți pe cineva ținând cont că ambii au refuzat să se prezinte la următorul congres și să candideze dacă doreu aceste funcții. Că sunt rupți de realitate se observă și din afirmația lor că această federație are peste 100 de asociații, acest lucru nefiind conform cu realitatea pentru că multe asociații din cele care figurau în lista cu asociațiile membre nu mai există, iar altele au anunțat că nu au făcut parte niciodată din BNR – 1989. Astfel de personaje lipsite de calități morale nu au cum să reprezinte mișcarea revoluționară și aceste acțiuni ale lor reprezentă o rușine la adresa revoluționarilor.
Venim cu aceste precizări pentru a pune astfel capăt tuturor afirmațiilor făcute pe diverse forumuri sau portaluri venite din partea unor indivizi care nu fac și nu au făcut niciodată parte din această federație.
În ceea ce privește susținerea în turul doi al alegerilor prezidențiale facem precizarea că după consultarea cu majoritatea reprezentanților asociațiilor ce formează BNR – 1989 a fost luată decizia ca federația să nu se implice în a susține pe cineva, urmând ca fiecare revoluționar să voteze așa cum îi dictează conștiința, fără să mai implice astfel angrenarea politică a BNR -1989.
Președinte executiv:
Constantin GADINĂ

Ma Bucur, ne stim bine. Eu te-am sustinut dar ai dovedit ca nu meriti sustinerea mea. ESTI UN NEMERNIC COMUNISTOID....DE ACUM ITI VOI FII UMBRA! TICALOSULE, TREGI MISCAREA REVOLUTIONARA IN JOCURILE TALE POLITICE? OK. PAI HAI SA VEDEM CE SPUN CEI DIN PSD SIBIU DESPRE TINE. Spun ca esti un impostor, un nimeni! SA VA IA DRACU PE TOTI CEI CARE INCERCATI SA POLITIZATI MISCAREA REVILOR. INDIFERENT DE CARE PARTE!
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36121 : Noiembrie 26, 2014, 23:22:35 »

Am primit informaţia că ultimul comunicat este fals. Antetul nu ar corespunde cu cel original, nici ca siglă şi nici ca denumire.

Memorat
  • gheorghe
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36122 : Noiembrie 26, 2014, 23:25:55 »

@5 de ani de la Revolutia Romana Craiova 2014
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36123 : Noiembrie 26, 2014, 23:42:00 »

Va fi mare jale la 25 de ani. Si mare rusine. Peste cinci zile vom intra în luna Decembrie.
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36124 : Noiembrie 27, 2014, 08:02:12 »

Maine , 27 nopiembrie 2014 orele 9,00 la Curtea Constitutionala se va examina dosarul meu privind suspendarea ilegala a drepturilor noastre.
Veniti sa sustineti cauza comuna !!!

PE CINE CREZI CA MAI ABURESTI LA CCR AU FOST SI ALTI INAINTEA TA SI AU PIERDUT INVOCANDUSE DECIZII ANTERIORE ASA CA MAI TERMINA CU TAMPENIILE TALE ALEA DE DOI BANI PROCESOMANULE IARAS VREI SA TE BAGI IN FATA SI IARAS PIERZI SI IARAS URLI CA O MAIMUTA CA TE URMARESTE SERVICIILE SECRETE DIN LUME ASA CA VEZI CAT IE HALATU  Wink Wink Wink Wink Wink
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36125 : Noiembrie 27, 2014, 08:10:05 »

Mereu eu sau MISCAREA suntem atacati de persoane care se ascund sub pseudonime. ASTAZI DESPRE CINE ESTE GOOGIE>

Portal    > Curtea de Apel BUCUREŞTI  > Informaţii dosar
Informaţii dosar

Informaţii generale

Părţi

Şedinţe

Căi atac

Citare prin publicitate

Informaţii generale
Nr. unic (nr. format vechi) :   8436/2/2013
Data inregistrarii   23.12.2013
Data ultimei modificari:   23.10.2014
Sectie:   Secţia a VIII-a contencios administrativ şi fiscal
Materie:   Contencios administrativ şi fiscal
Obiect:   constatarea calităţii de lucrător/colaborator al securităţii (OUG nr.24/2008)
Stadiu procesual:   Fond

Nume   Calitate parte
CONSILIUL NAŢIONAL PENTRU STUDIEREA ARHIVELOR SECURITĂŢII   Reclamant
GOGHIE LIVIU

CU ALTE CUVINTE ....CEI CU BUBE E FIRESC SA NE ATACE. Sigur o sa vina lasul sa invoce tot felul de chestii, insa intreb> DE CE ASUPRA NICI UNUI MEMBRU AL MISCARII NOASTRE NU PLANEAZA NICI MACAR O SUSPICIUNE CA AR FI FOST SECURIST NENOROCIT?

GOOGIE......SECURIST AI FOST , SECURIST RAMAI

MAI BINE SECURIST DECAT CIRIPITOR S-AU PUPINCURIST LIMBIST SECURISTUL ARE UN STATUT PECAND CIRIPITORU PUPINCURISTUL LIMBISTUL CA TINE ARE O CALITATE  Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36126 : Noiembrie 27, 2014, 08:39:35 »

Maine , 27 nopiembrie 2014 orele 9,00 la Curtea Constitutionala se va examina dosarul meu privind suspendarea ilegala a drepturilor noastre.
Veniti sa sustineti cauza comuna !!!

OMUL DE NUI FUDUL PARCA NU IE P.... DESTUL
31.
Dosar nr.735D/2014
- Bulete Viorel
- Casa Județeană de Pensii Vaslui
- Excepţia de neconst. a disp. Ordonanței de urgență a Guvernului nr.53/2010 privind eșalonarea plății indemnizațiilor prevăzute de Legea recunoștinței față de eroii-martiri și luptătorii care au contribuit la victoria Revoluției române din decembrie 1989, precum și față de persoanele care si-au jertfit viața sau au avut de suferit în urma revoltei muncitorești anticomuniste de la Brașov din noiembrie 1987 nr.341/2004 și ale Ordonanței de urgență a Guvernului nr.84/2012 privind stabilirea salariilor personalului din sectorul bugetar în anul 2013, prorogarea unor termene din acte normative, precum și unele măsuri fiscal-bugetare

SI ALTI CARE AU PROCES LA CCR
PACAT CA VOR PRIMI ACEIAS DECIZIE CA PREDECESORI LOR

7.
Dosar nr.428D/2014
- Cornea Vasile Nicolae
- Florian Adiel Gavril
- Lopată Aurelia
- Noje Vasile
- Rus Gherasim
- Talpoș Florin Gheorghe
- Talpoș Vasile Anton
- Casa Județeană de Pensii Maramureș
- Excepţia de neconst. a disp. art.9 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.84/2012 privind stabilirea salariilor personalului din sectorul bugetar în anul 2013, prorogarea unor termene din acte normative, precum și unele măsuri fiscal-bugetare
8.
Dosar nr.431D/2014
- Agache Costică
- Cazan Gabriel
- Ciobanu Florea
- Davidescu Gheorghe
- Deliu Daniel
- Drugulescu Nina Adriana
- Enăchescu Eleodorus Septimius
- Filip Eleodor
- Firfirică (Chivescu) Valeria
- Gheorghe Mihăiță
- Gheorghe Dan Marius
- Glonț George Sorin
- Iancu Gabriel
- Iordake (Grigorescu) Camelia
- Lazăr Liviu Adrian
- Mararu Ioan
- Micuț Traian
- Mihalcea Ion Viorel
- Neamu Sorin Ionel
- Negoi Florică
- Nicu Gheorghe
- Nistor Mihai
- Paraschiv Marian
- Excepţia de neconst. a disp. art.9 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.84/2012 privind stabilirea salariilor personalului din sectorul bugetar în anul 2013, prorogarea unor termene din acte normative, precum și unele măsuri fiscal-bugetare
- Petrescu Gheorghe
- Petrescu Ion
- Pop Hotăran Mihai Aurel
- Popescu Octavian
- Porumbel Gheorghe
- Rontea (Făgărașu) Manuela
- Socaciu Ladislau
- Stancu Nicolae
- Stănescu Ion
- Ștefănescu Constantin Ion
- Tofan Eugen
- Trăgaistă Gheorghe
- Vișinescu Andrei Vasile Sorin
- Casa Județeană de Pensii Argeș
34.
Dosar nr.767D/2014
- Biță Constantin
- Casa Județeană de Pensii Iași
- Excepţia de neconst. a disp. art.9 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.84/2012 privind stabilirea salariilor personalului din sectorul bugetar în anul 2013, prorogarea unor termene dina acte normative, precum și unele măsuri fiscal-bugetare
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36127 : Noiembrie 27, 2014, 12:00:02 »

Mereu eu sau MISCAREA suntem atacati de persoane care se ascund sub pseudonime. ASTAZI DESPRE CINE ESTE GOOGIE>

Informaţii dosar

Informaţii generale

Părţi

Şedinţe

Căi atac

Citare prin publicitate

Informaţii generale
Obiect:   constatarea calităţii de lucrător/colaborator al securităţii (OUG nr.24/2008)

Nume   Calitate parte
GOGHIE LIVIU

CU ALTE CUVINTE ....CEI CU BUBE E FIRESC SA NE ATACE. Sigur o sa vina lasul sa invoce tot felul de chestii, insa intreb> DE CE ASUPRA NICI UNUI MEMBRU AL MISCARII NOASTRE NU PLANEAZA NICI MACAR O SUSPICIUNE CA AR FI FOST SECURIST NENOROCIT?

caracterul jegos al securistului nu se dezminte!!!!
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36128 : Noiembrie 27, 2014, 12:49:21 »

Informaţii dosar

Informaţii generale

Părţi

Şedinţe

Căi atac

Citare prin publicitate

Informaţii generale

Nume   Calitate parte
GOGHIE LIVIU

SI CUM AM MAI ZIS SECURISTU ARE UN STATUT  PE CAND CIRIPITORU PUPINCURISTUL LIMBIST ARE UN CARACTER SE PARE CA CELE DIN URMA TE CARACTERIZEAZA ASA CA BAGA MARE CA MAI AI MULT DE LUCRU  Wink Wink Wink
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36129 : Noiembrie 27, 2014, 19:50:19 »

De la ora 22 In direct cu Alex. TEMA 1. PONTA A GASIT VINOVATII PENTRU PROPRIUL ESEC: SOVA, VANGHELIE SI GEOANA, adica cei care i se opun in partid. Cum isi asuma acest Ponta esecul pierderii alegerilor si a faptului ca romanilor li se incalca drepturile ( dreptul la vot,de exemplu). Credeti ca Ion Iliescu este nesimtitul profesionist, asa cum este caracterizat de unii analisti?
2. Lupte mari intre revolutionarii Timisoreni CARE AU CERUT TITLURI DE CETATENI DE ONOARE AI ORASULUI. Nu cumva ceea ce se intimpla la Timisoara le anuleaza acestora chiar ...onoarea?

Astept comentariile voastre.pentru direct sau sms 0771742398 sau daca nu puteti suna si doriti sa intrati in direct, trimiteti+mi un numar si va sunam noi. Link de ascultare a postului nostru de radio http://5.154.242.254:9976/listen.pls
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36130 : Noiembrie 27, 2014, 19:54:13 »

Informaţii dosar

Informaţii generale

Părţi

Şedinţe

Căi atac

Citare prin publicitate

Informaţii generale

Nume   Calitate parte
GOGHIE LIVIU

SI CUM AM MAI ZIS SECURISTU ARE UN STATUT  PE CAND CIRIPITORU PUPINCURISTUL LIMBIST ARE UN CARACTER SE PARE CA CELE DIN URMA TE CARACTERIZEAZA ASA CA BAGA MARE CA MAI AI MULT DE LUCRU  Wink Wink Wink

ASCULTA MA NENOROCIT DE SECURIST IMPUTIT! Eu nu am ciripit nimanui nimic in viata vietilor mele. dAR TU IMPUTITULE NU TE-AI DEBARASAT DE OBICEIURILE SECURISTE. IMPUTITI DE ASTIA AVEM DESTUI PRINTRE NOI, TU ESTI UNUL DINTRE EI. O SA MAI URMEZE SI ALTII BOULE, CA AM O LISTA F F INTERESANTA! CHIAR DE LA COLEGII TAI....
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36131 : Noiembrie 27, 2014, 19:56:59 »

Informaţii dosar

Informaţii generale

Părţi

Şedinţe

Căi atac

Citare prin publicitate

Informaţii generale

Nume   Calitate parte
GOGHIE LIVIU

ASCULTA MA NENOROCIT DE SECURIST IMPUTIT! Eu nu am ciripit nimanui nimic in viata vietilor mele. dAR TU IMPUTITULE NU TE-AI DEBARASAT DE OBICEIURILE SECURISTE. IMPUTITI DE ASTIA AVEM DESTUI PRINTRE NOI, TU ESTI UNUL DINTRE EI. O SA MAI URMEZE SI ALTII BOULE, CA AM O LISTA F F INTERESANTA! CHIAR DE LA COLEGII TAI....

EU PE CE AFIRM DESPRE TINE AM POSTAT PROBE. TE ROG SA POSTEZI SI TU PROBE CA SUNT PUPINCURIST SI CIRIPOI! ALTFEL TE PRIND CA STIU SI UNDE STAI ....SI VA TREBUI SA IMI EXPLICI IN FATA....MI-E SCIRBA DE TOTI SECURISTII SI COMUNISTII. II URASC!!! aTI DISTRUS TARA ASTA NEMERNICILOR, V-ATI INFILTRAT PESTE TOT, ATI CREAT PARTIDE POLITICE CA SA FITI TOT VOI MA SI LA PUTERE SI IN OPOZITIE. TICALOSII DRACULUI VI SE APROPIE LATUL!!!!
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36132 : Noiembrie 27, 2014, 21:12:10 »

Informaţii dosar

Informaţii generale

Părţi

Şedinţe

Căi atac

Citare prin publicitate

Informaţii generale

Nume   Calitate parte
GOGHIE LIVIU

EU PE CE AFIRM DESPRE TINE AM POSTAT PROBE. TE ROG SA POSTEZI SI TU PROBE CA SUNT PUPINCURIST SI CIRIPOI! ALTFEL TE PRIND CA STIU SI UNDE STAI ....SI VA TREBUI SA IMI EXPLICI IN FATA....MI-E SCIRBA DE TOTI SECURISTII SI COMUNISTII. II URASC!!! aTI DISTRUS TARA ASTA NEMERNICILOR, V-ATI INFILTRAT PESTE TOT, ATI CREAT PARTIDE POLITICE CA SA FITI TOT VOI MA SI LA PUTERE SI IN OPOZITIE. TICALOSII DRACULUI VI SE APROPIE LATUL!!!!
O DEDICATIE SPECIALA PENTRU LINISTEA SUFLETULUI OMULUI DE RADIO SANT AUDITIE PLACUTA  Cool Cool Cool
https://www.youtube.com/watch?v=x_s464xTtN8
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36133 : Noiembrie 28, 2014, 10:32:34 »

Informaţii dosar

Informaţii generale

Părţi

Şedinţe

Căi atac

Citare prin publicitate

Informaţii generale

Nume   Calitate parte
GOGHIE LIVIU

O DEDICATIE SPECIALA PENTRU LINISTEA SUFLETULUI OMULUI DE RADIO SANT AUDITIE PLACUTA  Cool Cool Cool
https://www.youtube.com/watch?v=x_s464xTtN8

securistule!!!!! MAI AI TUPEUL SA POSTEZI ALATURI DE CEI CARE IN 89 AU LUPTAT SA SCAPE DE LICHELE CA VOI?
Memorat
« Răspunde #36134 : Noiembrie 28, 2014, 12:57:33 »

Daca doriti sa vedeti unde sunt indemnizatiile noastre uitati-va pe PORCISME.RO,este vorba de micuta suma de 36.000.000 de EURO. Grin
Memorat
Pagini: 1 ... 2407 2408 [2409] 2410 2411 ... 4458
Schimbă forumul: