Main Content:

Pagini: 1 ... 3063 3064 [3065] 3066 3067 ... 4573

ANUNTURI

• Misu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #45960 : August 21, 2015, 21:34:01 »

20 August 2015

COMUNICAT- Programare Soluționare cereri [citeste]

20 August 2015

COMUNICAT - Programare audieri 01.09.2015 / 04.09.2015 [citeste]

20 August 2015

COMUNICAT - Programare audieri 28.08.2015 / 31.08.2015 [citeste]

20 August 2015

COMUNICAT- Programare audieri 24.08.2015 / 27.08.2015 [citeste]
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #45962 : August 21, 2015, 22:09:38 »

...Cit despre negocierea cu guvernul, am fost intr-o singura delegatie si a fost singura care a abtinut punerea in plata a urmasilor...
...( prea putini ies in strada din convingere, ceea ce s-a vazut la ultimile mitinguri...)...

Daca oamenii ar gindi cu creierele lor, ar accepta realitatea , nu ar fi in deruta...

Măi DiJei măi...! Când intri în direct pe forum-portal, știi..., fă un bine și răspunde, că uite apar informații...

"Salut Ole,

Te rog întreabă-l pe dj-ul cel care se dă cel mai luptător şi cel mai cinstit, la cate mitinguri din capitala a participat? Cei care-l cunosc l-au văzut de 2 ori în Bucureşti. Odată l-a adus Orbulescu şi-a vrut să spună câteva vorbe la microfon dar n-a primit bineţe din partea lui Dinca&co iar a doua oară a fost când s-a făcut mitingul la DNA dar a stat foarte puţin pentru că s-a grăbit să meargă la ss...... să-şi depună actele ca să devină determinant.
   În rest ceea ce afirmă c-ar fi fost în vre-o ehipă de negociere şi ar fi obţinut indemnizaţiile pentru urmaşi este o simplă închipuire în mintea acestuia. In echipele de negocieri în decursul timpului au făcut parte: Dincă, Gadină,Popa de la Piteşti, Gică Turcu, Cristina Adam, Orbulescu, Nicolae Nicuşor, Comaniţă, Bănuţoiu, Simionov W., Petre Petrică şi mulţi alţii dar subiectul nostru n-a fost în nici măcar până la poarta guvernului darămite în guvern şi nici la sediul psd-ului. Ceea ce spun eu poate să comfirme cei enumeraţi de către mine.
   Este uşor să vii după foarte mult timp când lumea a mai uitat ce şi cum stau lucrurile ca să te încununezi cu laurii altora.
   În plus indemnizaţiile pentru urmaşi se dau dacă se dau prin oug95, în urma presiunilor mitingurilor în faţa guvernului şi a discuţiilor pe portal-forum şi facebook nu în urma vreunei negocieri sau a unor discuţii directe între reprezetanţii guvernului şi ai revoluţionarilor."

No acuma, măi DiJei măi..., rogu-te nu fii obraznic la vorbe și răspunde cuviincios...!
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #45963 : August 21, 2015, 22:14:15 »

Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #45964 : August 22, 2015, 06:09:00 »

Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #45965 : August 22, 2015, 09:33:37 »

...Cit despre negocierea cu guvernul, am fost intr-o singura delegatie si a fost singura care a abtinut punerea in plata a urmasilor...
...( prea putini ies in strada din convingere, ceea ce s-a vazut la ultimile mitinguri...)...

Daca oamenii ar gindi cu creierele lor, ar accepta realitatea , nu ar fi in deruta...

Măi DiJei măi...! Când intri în direct pe forum-portal, știi..., fă un bine și răspunde, că uite apar informații...

"Salut Ole,

Te rog întreabă-l pe dj-ul cel care se dă cel mai luptător şi cel mai cinstit, la cate mitinguri din capitala a participat? Cei care-l cunosc l-au văzut de 2 ori în Bucureşti. Odată l-a adus Orbulescu şi-a vrut să spună câteva vorbe la microfon dar n-a primit bineţe din partea lui Dinca&co iar a doua oară a fost când s-a făcut mitingul la DNA dar a stat foarte puţin pentru că s-a grăbit să meargă la ss...... să-şi depună actele ca să devină determinant.
   În rest ceea ce afirmă c-ar fi fost în vre-o ehipă de negociere şi ar fi obţinut indemnizaţiile pentru urmaşi este o simplă închipuire în mintea acestuia. In echipele de negocieri în decursul timpului au făcut parte: Dincă, Gadină,Popa de la Piteşti, Gică Turcu, Cristina Adam, Orbulescu, Nicolae Nicuşor, Comaniţă, Bănuţoiu, Simionov W., Petre Petrică şi mulţi alţii dar subiectul nostru n-a fost în nici măcar până la poarta guvernului darămite în guvern şi nici la sediul psd-ului. Ceea ce spun eu poate să comfirme cei enumeraţi de către mine.
   Este uşor să vii după foarte mult timp când lumea a mai uitat ce şi cum stau lucrurile ca să te încununezi cu laurii altora.
   În plus indemnizaţiile pentru urmaşi se dau dacă se dau prin oug95, în urma presiunilor mitingurilor în faţa guvernului şi a discuţiilor pe portal-forum şi facebook nu în urma vreunei negocieri sau a unor discuţii directe între reprezetanţii guvernului şi ai revoluţionarilor."

No acuma, măi DiJei măi..., rogu-te nu fii obraznic la vorbe și răspunde cuviincios...!

spunei schizofrenicului milog care ti-a scris, sicare normal ca nu semneaza, fiind o jigodie ca si tine: In delegatie a mai fost: Mardare Vasile, Dinca Dumitru, Iosif Ghe, Dorin Popa. Nu multi dar stiau sa vorbeasca....
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #45966 : August 22, 2015, 09:43:03 »

"...În plus indemnizaţiile pentru urmaşi se dau dacă se dau prin oug95, în urma presiunilor mitingurilor în faţa guvernului şi a discuţiilor pe portal-forum şi facebook nu în urma vreunei negocieri sau a unor discuţii directe între reprezetanţii guvernului şi ai revoluţionarilor."

spunei schizofrenicului milog care ti-a scris, sicare normal ca nu semneaza, fiind o jigodie ca si tine: In delegatie a mai fost: Mardare Vasile, Dinca Dumitru, Iosif Ghe, Dorin Popa. Nu multi dar stiau sa vorbeasca....

No acuma, măi DiJei măi..., ești și obraznic la vorbe și răspunzi necuviincios..., știi...!
   Ia spune tu mai bine, măi DiJei măi..., cum a fost cu negocierea pentru indemnizațiile urmașilor, la care zici că ai participat, știi..., c-apoi vedem cine-i jigodia...??!
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #45967 : August 22, 2015, 09:56:05 »

program      RELATI   cu     publicul   ....  corpul   B   CAMERA  16  dar  cine  este  PUBLICUL   toata    lumea  care  se  plimba  pe  strada   si  vrea   ceva   de  la   INSTITUTIE   sau  poate   NOI  revolutionari   din  decembrie 1989   dar  un  program   de   audiente   separat   NUMAI  PENTRU  NOI    revolutionari   si   MACAR  o  SEDINTA o data  LA   SASE  LUNI   tot   separat  de  PUBLIC    IN   CARE  INSTITUTIA    SA   ARATE  ce  lucruri  bune   A FACUT    pentru  toti     REVOLUTIONARI   pe  cand ........am     citit  si   eu  programul   de  audieri    al    institutiei    pentru    revolutionari    care  urmeaza    sa    fie   audiati... ..... ATENTIE   INSTITUTIE   SI ASA    ZISA    COMISIE    CUM  TE  CHEAMA  ....SSPR  ....SSPPRR  sau  mai   stiu   cum   CE  FACI   LA   AUDIERI .... PENTRUCA   IN   ASA  ZISA   VOASTRA   COMISIE   ATI    MAI   FACUT  .... GRESELI -  ATI  PICAT  OAMENI DE  LA  O  ASOCIATIE   CARE   AVEAU  DOSARE  BUNE SI  CORECTE   SI  ATI  TRECUT  DE  LA  ALTA   ASOCIATIE  TOT   CE  ERA ... CORECT  PANA  ACUM   ATENTIE   NU  GRESITI   DIN  NOU   FITI   CORECTI  PENTRU  TOATA  LUMEA   
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #45968 : August 22, 2015, 10:33:35 »

Am aflat că Alex Oprea, oberșeful de la RADIO INTERNATIONAL DEUTSCHLAND și-a exprimat aseară nemulțumirea că postul ii este atacat pe portal. În primul rînd cred ca a intenționat să spună forum, căci pe portal nu se pomenește nimic de bișnițul lui. Mi s-a spus că pretinde că îi este atacat postul și că ia măsuri. Deocamdată postul nu i-a fost atacat. Ar fi bine sa fim mai serioși. Revoluționarii l-au întrebat de autorizații, de cînd funcționează, de ce se numește astfel etc. Raspunsurile fiind ca pentru proști, probabil așa considerînd marele jurnalist (1m 85cm) că sînt revoluționarii, cîțiva dintre colegi, cu și fără nickname, l-au luat la întrebări mai amănunțite. A spus pas și, în schimb, a încercat să inverseze fluxul curiozității, căutînd el bube în cap curioșilor. Prin refuzul de a da raspunsurile simple, cu care ar fi putut să satisfacă ușor curiozitatea firească a celor interesați, a refuzat orice răspuns adecvat, dezlățuind o contraofensivă violentă, cu înjurături, insulte și învinuiri calomnioase. Aceasta i-a supărat pe cei improșcați de imprecațiile sibianului catolic și cu sînge nobil, căci pretinde că are sînge de neamț și, vezi Doamne, nemții ne-ar fi superiori, cam așa îi funcționeaza similirațiunea jurnalisului, unul dintre cei mai mari pupinjohaniști din cîți cunosc. Obrznicia sepecifică personajului i-a ambiționat pe cîțiva dintre noi, care au început să caute informații ca să își poată da singuri răspunsurile legate de postul de radio online. Cînd au început să apară primele rezultate, toate defavorabile marelui sibian, oamenii au început să-l bănuiască de șarlatanie. Nici nu era greu, ba cred că ar fi putut să plece direct de la această presupoziție, date fiind antecedentele celui care se recomandă omul de presă numărul unu, Alexpress1. Jurnalistul dubios, fiind încolțit din cauza propriilor lui minciuni, a trecut la șantajarea celor care au venit cu niște rezultate palpabile ale cercetărilor, cu dovezi că postul de radio nu a fost înregistrat nicăieri în Europa, nu numai în Germania, unde susținea el că i-ar fi făcut inițial actele și lansarea. Pentru că există o dispută aprinsă în privința noii forme a unei legi care, printr-o modificare ticăloasă recenta, îi incriminează pe legionari prin punerea semnului egal între fascism și legionarism, speculantul l-a acuzat pe Remus de fascism, iar pe Mîndry de securism. Dacă în cazul lui Mîndry a speculat natura fostului sau loc de muncă, în cazul lui Remus, cel care a adus cele mai multe dovezi prin care putem suspecta că postul de radio al lui Oprea ar fiind unul pirat, a trebuit să tragă realitatea de păr ca să poată formula acuzații. A procedat identic cu cei de la Institutul Elie Wiesel, lovind un om care căuta adevărul cu false acuzații de antisemitism. Nu i-a fost suficienta această măgărie, și ca să fie sigur că membrii forumului vor abandona cercetările în privința presupuselor lui înșelăciuni, a trecut la șantajarea administratoruli forumului și, în ultimă instanță, a tuturor membrilor forumului. A fost momentul în care domnul Remus a anuțat că se retrage de pe forum, nevrînd să complice existența acestui forum. A fost cel mai mare triumf al șantajistului! De aceea consider că Remus a greșit și tot așa consider și despre noi, pentru că nu luăm atitudine față de comportamentul abuziv al acestui pus pe rele cu nickname-ul tupeist Alexpress1.
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #45969 : August 22, 2015, 11:07:41 »

Memorat
« Răspunde #45970 : August 22, 2015, 11:44:34 »

CAUTA MONITORU DIN 1991-1992.SI DECRET 226/92-MOF-41/93AI DREPTATE SANT INPOSTOR  NU CA TINE IN MONITOARE DIN 1997-2000??
Memorat
« Răspunde #45971 : August 22, 2015, 11:59:24 »

DE LOC DE UNDE ESTI DOMNULE-MINDRILOIU.ION??BREVETUL MEU ESTE DIN 1992/DECRET-226-MOF-41-PAG-29 S-I DECRET -110/91 SANT UN INPOSTOR ,POTI SA MA CONTESTI  TE ROG ??DUMNETA IN CE MONITOR ESTI/?BIS,BIS BIS
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #45972 : August 22, 2015, 12:26:20 »

DE LOC DE UNDE ESTI DOMNULE-MINDRILOIU.ION??BREVETUL MEU ESTE DIN 1992/DECRET-226-MOF-41-PAG-29 S-I DECRET -110/91 SANT UN INPOSTOR ,POTI SA MA CONTESTI  TE ROG ??DUMNETA IN CE MONITOR ESTI/?BIS,BIS BIS

Nu am investirea sa determin cine e sau nu impostor. De altfel ma si feresc sa o fac !.
 De loc sunt din Romania nu din Germania sau de oriunde, apatrid, si imi place, pina acum, asta !.
 Dupa cum bine constati DECRET-226 (?) si DECRET -110/91(?), invocate, nu sunt in lista Secretariatului ca mai jos....
•Monitorul Oficial al României nr.40/24.03.1993
•Monitorul Oficial al României nr.41/24.03.1993
•Monitorul Oficial al României nr.568bis/22.11.1999- prima parte
•Monitorul Oficial al României nr.568bis/22.11.1999- partea a II a
•Monitorul Oficial al României nr.100bis/07.03.2000- prima parte
•Monitorul Oficial al României nr.100bis/07.03.2000- partea a II a
•Monitorul Oficial al României nr.399bis/25.08.2000
•Monitorul Oficial al României nr.277bis/24.04.2002.
Poate ca Decretele invocate au fost nepublice numai pentru PERSOANA dumitale , dedicate SPECIAL !.
 Esti ...spion in functie ?. Numai asa ai beneficia de .... protectia nepublicarii !.
 Daca Decretele 226/1992 ptr. brevet si 110/1991 ptr. certificat erau publice  erau cuprinse in lista de mai sus !.
 Faci .... misto?.

Bis , bis , bis, nu imi e imputabil si opozabil !. Mai ....cauta !.
 Tot ....POFTA BUNA !.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #45973 : August 22, 2015, 14:08:34 »

Am aflat că Alex Oprea, oberșeful de la RADIO INTERNATIONAL DEUTSCHLAND și-a exprimat aseară nemulțumirea că postul ii este atacat pe portal. În primul rînd cred ca a intenționat să spună forum, căci pe portal nu se pomenește nimic de bișnițul lui. Mi s-a spus că pretinde că îi este atacat postul și că ia măsuri. Deocamdată postul nu i-a fost atacat. Ar fi bine sa fim mai serioși. Revoluționarii l-au întrebat de autorizații, de cînd funcționează, de ce se numește astfel etc. Raspunsurile fiind ca pentru proști, probabil așa considerînd marele jurnalist (1m 85cm) că sînt revoluționarii, cîțiva dintre colegi, cu și fără nickname, l-au luat la întrebări mai amănunțite. A spus pas și, în schimb, a încercat să inverseze fluxul curiozității, căutînd el bube în cap curioșilor. Prin refuzul de a da raspunsurile simple, cu care ar fi putut să satisfacă ușor curiozitatea firească a celor interesați, a refuzat orice răspuns adecvat, dezlățuind o contraofensivă violentă, cu înjurături, insulte și învinuiri calomnioase. Aceasta i-a supărat pe cei improșcați de imprecațiile sibianului catolic și cu sînge nobil, căci pretinde că are sînge de neamț și, vezi Doamne, nemții ne-ar fi superiori, cam așa îi funcționeaza similirațiunea jurnalisului, unul dintre cei mai mari pupinjohaniști din cîți cunosc. Obrznicia sepecifică personajului i-a ambiționat pe cîțiva dintre noi, care au început să caute informații ca să își poată da singuri răspunsurile legate de postul de radio online. Cînd au început să apară primele rezultate, toate defavorabile marelui sibian, oamenii au început să-l bănuiască de șarlatanie. Nici nu era greu, ba cred că ar fi putut să plece direct de la această presupoziție, date fiind antecedentele celui care se recomandă omul de presă numărul unu, Alexpress1. Jurnalistul dubios, fiind încolțit din cauza propriilor lui minciuni, a trecut la șantajarea celor care au venit cu niște rezultate palpabile ale cercetărilor, cu dovezi că postul de radio nu a fost înregistrat nicăieri în Europa, nu numai în Germania, unde susținea el că i-ar fi făcut inițial actele și lansarea. Pentru că există o dispută aprinsă în privința noii forme a unei legi care, printr-o modificare ticăloasă recenta, îi incriminează pe legionari prin punerea semnului egal între fascism și legionarism, speculantul l-a acuzat pe Remus de fascism, iar pe Mîndry de securism. Dacă în cazul lui Mîndry a speculat natura fostului sau loc de muncă, în cazul lui Remus, cel care a adus cele mai multe dovezi prin care putem suspecta că postul de radio al lui Oprea ar fiind unul pirat, a trebuit să tragă realitatea de păr ca să poată formula acuzații. A procedat identic cu cei de la Institutul Elie Wiesel, lovind un om care căuta adevărul cu false acuzații de antisemitism. Nu i-a fost suficienta această măgărie, și ca să fie sigur că membrii forumului vor abandona cercetările în privința presupuselor lui înșelăciuni, a trecut la șantajarea administratoruli forumului și, în ultimă instanță, a tuturor membrilor forumului. A fost momentul în care domnul Remus a anuțat că se retrage de pe forum, nevrînd să complice existența acestui forum. A fost cel mai mare triumf al șantajistului! De aceea consider că Remus a greșit și tot așa consider și despre noi, pentru că nu luăm atitudine față de comportamentul abuziv al acestui pus pe rele cu nickname-ul tupeist Alexpress1.

Acest fante (germanic, nu hispanic) de Sibiu, care își face intens reclamă postului său de radio online aici, pe forum (spunîndu-și că, dacă tot e gratuit, de ce să nu profite, ceea ce ar fi ok, nu ar fi de condamnat dacă dacă însuși postul de radio ar fi ok, cu actele și plățile în regulă), dar în schimb atacă forumul și administratorul său pe Facebook. Nu știam de aceste manevre mizerabile la care se pretează pînă nu am primit două lunk-uri, la care am găsit niște postări mai mult deît relevante. Iată un exemplu:

Grupul Revolutionarilor din Banat
https://www.facebook.com/groups/revolutia1989/848389508576599/?comment_id=860655717349978&notif_t=group_comment

Alex Oprea
August 18 at 12:41am
Portalul revolutiei este un loc al propagandei PSD - care exprima prin acel remus43 idei antisemite. Faptul ca Iosif tolereaza acest lucru il face complice. Eu propun ca e cazul sa ne adresam Parchetelor, fiindca avem de-a face cu idei neo naziste, tolerate de adminul portalului. Oricum acolo se face propaganda politica la greu, si mai nou au loc discriminari pe criterii etnice. MIZERIA TREBUIE SA INCETEZE.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #45974 : August 22, 2015, 14:37:25 »

...GATA CRED CA AJUNGE ATATA UMILINTA LA ADRESA NOSTRA TERMINATI CU VORBA DACA SANTETI REVOLUTIONARI IESITI CA IN DEC89...

Admis ca determinant http://www.sspr.gov.ro/docs/comunicate/495_comunicat.pdf, la ce luptă faci chemarea și care este motivația...?
Memorat
Pagini: 1 ... 3063 3064 [3065] 3066 3067 ... 4573
Schimbă forumul: