Main Content:

Pagini: 1 ... 3699 3700 [3701] 3702 3703 ... 4573

ANUNTURI

• Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #55500 : Decembrie 01, 2016, 07:30:41 »

LA  MULTI  ANI  REVOLUTIONARI     LA  MULTI  ANI  ROMANI       LA  MULTI   ANI  ROMANIA 
Memorat
  • Petru
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • nimic-OO FARA INSULTE; neindoelnic, obiectiv
  • Vezi Profilul
« Răspunde #55501 : Decembrie 01, 2016, 07:54:43 »

Multe din ideile si actiunile unor guvernanti si politicieni, aflati in functie sau candidati, cat si ale unor revolutionari...ar trebui sa ne aduca aminte de 'Coloana a Cincea' !!!

LA MULTI ANI, ROMANIA !!! LA MULTI ANI, ROMANI !!! LA MULTI ANI, REVOLUTIONARI !!!

Mr. G

"Agitatorii" din zona " 0 " sa mai ia o pauza ca nu mai tine cu povesti de acest gen in Romania.
      Ne-au pacalit in Decembrie 1989, nu ne pot insela si de aceasta data.

RUSINE celor care de Ziua Nationala a Romaniei recurg la asemenea metode securiste.

PENTRU TOTI ROMANII DE PRETUTINDENI, INDIFERENT DE SITUATIA LOR SOCIALA, JURIDICA SAU APARTENENTA POLITICA, LE UREZ UN CALDUROS SI SINCER :

LA MULTI ANI ROMANIA, LA MULTI ANI ROMANI !

urari numai  de  bine....... PACE  si  PRITENIE
                                                      UNITATE  si  FRATIE.
Memorat

Petre,
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #55502 : Decembrie 01, 2016, 08:23:57 »

CAND   ALRD-89  CARAS-SEVERIN -RESITA      AM      RUGAT    COLEGI      REVOLUTIONARI   ...DIN  TARA   REPREZENTANTI   DE  ASOCIATI    SI  ALTI... COLEGI   REVOLUTIONARI   SA  NE INTALNIM  ...IN  ORASUL     MARTIR    RESITA   LA O   MASA  ROTUNDA    PENTRU    A   DISCUTA      SITUATIA  NOASTRA   A REVOLUTIONARILOR  ....PENTRUCA    VOR   VENI    VREMURI   GRELE    PENTRU    NOI .....    DESI   AM  TRIMIS  INVITATI  PE   ACEST... PORTAL   CU  CATEVA  LUNI  INAINTE  LA   TOATE    .....ASOCIATILE     ....ORGANIZATILE    DE   REVOLUTIONARI   AM  FOST  LUAT   LA.....MISTO ....DESI      NOI   REVOLUTIONARI    DIN   ALRD-89     VOIAM     UNIREA    SI   REORGANIZAREA   REVOLUTIONARILOR   ....  FARA  CA  NOI  ALRD-89  SA  AVEM   PRETENTI   LA  ...FUNCTI    IAR    PENTRU  INTALNIRE     OFEREAM   TOATE  CONDITILE   ...CAZARE ..  ..MASA ...SALA   ETC   DAR   NU  SA  DORIT     DE .....  SUS   CA     NOI  REVOLUTIONARI DIN TARA    SA  NE  INTALNIM        ...UNI  AU  SPUS  CA  CE  VREM  NOI     ALRD-89   SUNT  ..VISE   SI  CA   NICIODATA    NU   VA   MAI   FI  RESPECT   SI     UNIRE    LA   REVOLUTIONARI   UNI   NE-AU  LUAT  LA  MISTO.....EU  VAD  CA  BRASOVUL  A ORGANIZAT  O....INTALNIRE    LA  NIVEL   DE   ARDEAL   PLUS   ...PIATRA  NEAMT   ERA   MAI  BINE  DACA  INVITAU     LA    BRASOV   MACAR  COLEGI    DIN    ORASELE  .....MARTIRI  LA .. DISCUTI    IAR    URMATOAREA    INTALNIRE     A  NOASTRA   A   REVOLUTIONARILOR    AR   TREBUI   SA  AIBE  LOC    MAI    REPEDE   DE ...  COMEMORARI    IN   ORASUL     MARTIR   TIMISOARA    DE   CE  SA  ASTEPTAM     .....PRIMAVARA 
Memorat
  • Petru
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • nimic-OO FARA INSULTE; neindoelnic, obiectiv
  • Vezi Profilul
« Răspunde #55503 : Decembrie 01, 2016, 08:58:24 »

Forumul Oraselor cu Rol Determinant in Revolutia din Decembrie 1989
https://www.facebook.com/groups/457229437795435/605412879643756/?notif_t=group_activity&notif_id=1480407035602889

Mihai Babitchi  · 2 hrs
Scriam ca o data cu Lorin Fortuna dispare un mit. Adaug, dupa informatiile acestor zile ca vom disparea toti revolutionarii. Nu dintre cei vii ci dintre cei recunoscuti ca atare. Credeam ca devastatoarea campanie de denigrare a Revolutiei si revolutionarilor, obisnuita inainte de votarea bugetului pe anul urmator (care sa justifice o OUG, care mai ciunteste ceva din indemnizatia acordata revolutionarilor) este o facatura a presei manuita de fostii securisti sau nomenclaturisti (inavutiti intre timp) dar nu este asa de data aceasta. Aproape cert vine din zona Guvernului, care a "sponsorizat" campania. Nu cred ca javrele naziste din presa ar fi fost atat de sfidatoare, incalcand si Codul Penal, daca nu ar fi stiut ca au acoperire politica. Exista deja pregatita o OUG care practic anuleaza Legea 341/2004, vor dispare "determinantii", va ramane o singura categorie de "revolutionari" care vor primi cam 1000 lei. Dispare secretariatul de stat pentru revolutionari, care vor fi trecuti in Departamentul pentru "asistati social". Mai mare bataie de joc nu exista! De aceea se insista ca a fost lovitura de stat, nu revolutie. Pentrui ca nici armata, nici departamentul 5 al securitatii, nici Reteaua "R" nici filorusii care au confiscat revolutia nu sunt astfel, vinovati de mortii si ranitii din Dec. 1989. S-au speriat de redeschiderea Dosarului Revolutie, ceruta de CEDO, si s-au hotarat sa incheie in forta toata problema. Se pare ca vor reusi. Nu mai suntem eroi ai neamului, suntem niste hoti si criminali(Malin Bot, red. sef. Romania libera) pentru statul trebuie sa construiasca o inchisoare speciala, de maxima siguranta. Am ajuns dusmani ai poporului, datorita unei prese asemanatoare celei din anii1950. Nu ne-a ucis sau arestat pe toti Ceausescu, acum se striga tare sa o faca Guvernul. Si poporul roman...Mi-e o imensa sila!

AU  FOST,  SI VOR  MAI  FI  OAMENI  CU  PRINCIPII    

REACTIONARE;

NU  LE  DATI  IDEI  SI  NU  PANICATI  LUMEA!
Memorat

Petre,
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #55504 : Decembrie 01, 2016, 09:04:53 »

Nu dau idei, va tin la curent cu ce se discuta.
Informati putem fi mai tari, ignoranti, nu.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #55505 : Decembrie 01, 2016, 09:14:14 »

La multi ani Romania!
La multi romani!
Memorat
« Răspunde #55506 : Decembrie 01, 2016, 09:15:02 »

Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #55507 : Decembrie 01, 2016, 10:08:57 »

Willy las-o mai usor cu invitatia pe care ai facut-o.
Stii prea bine de ce lumea n-a dat buzna sa dea curs invitatie,sau cine stie,poate ai uitat?daca ai uitat iti voi aduce eu aminte.
In primul rand ai adresat invitatia numai capurilor bnr-urilor si a asociatiilor legal constituite pana-n dec.92 ca mai apoi cand ai vazut ca n-ai succesul scontat ai invitat si celelalte asociatii.Spre final ti-ai dat seama c-ai gresit si ai trecut la sentimente mai bune si fata de restul revolutionarilor.
Unii dintre noi ti-am atras atentia asupra greselii pe care o faci de la inceput,ti-sa spus ca lumea nu mai crede in structuri si oameni vechi care n-au facut altceva decat sa asiste nepasatori la distrugerea miscarii revolutionare.
Un alt motiv care a dus la nerealizarea visului tau a fost chiar comporamentul tau duplicitar fata de A.Sanda si sustinerea oug-95 la aparitia lor.
Capac la toate acestea a fost pus cand unele persoane s-au grabit sa faca eveluarea ta si a trecutului tau,asta fara sa tina cont de acea zicala;nu te uita la ce-am facut in trecutul,priveste la ce fac in prezent si-ntreaba-ma ce vreau sa fac in viitor.
Deci ai 3motive,zic eu,majore,care ti-au stricat planurile.Ca sfat iti pot spune:pe viitor incearca sa te sfatuiesti mai mult cu cei de la "talpa tarii" depretutindeni.....,iar pana la o data viitoare nu-ti ramane decat sa speri si sa visezi frumos(nu dispera,nu esti singurul)
Memorat
  • Kobra 22
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #55508 : Decembrie 01, 2016, 12:54:28 »

PENTRU TOTI FRATII MEI CU SUFLET DE ROMAN : LA MULTI ANI !

https://www.youtube.com/watch?v=iEuh_bRanM8
 https://www.youtube.com/watch?v=bNC2WcAXD8k

Dedic  aceste cantece inaltatoare pentru toti romanii de pretutindeni cantate de prietenul meu PAUL CIPRIAN SURUGIU din TURDA  ( alias FUEGO) .
Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #55509 : Decembrie 01, 2016, 15:33:49 »

La Multi Ani Romania ...La Multi Ani tuturor Revolutionarilor .
Memorat
« Răspunde #55510 : Decembrie 01, 2016, 16:15:25 »

LA MULTI ANI,FRUMOASEI ROMANII...LA MULTI ANI,FRATILOR MEI...DUMNEZEU SA OCROTEASCA SI POPORUL MEU.AMIN.
Memorat
  • maya
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #55511 : Decembrie 01, 2016, 17:31:39 »

Octavian Goga
Munții noștri

„Munții noștri aur poartă,
Noi cerșim din poartă-n poartă.”
De-am închide-a Țării poartă,
Alții ne-ar cerși la Poartă!
Însă Hoții-s chiar din Țara
Trădători la cei de-afară!
Doamne Iartă-i! Ești în Drept!
Însă Du-i hăt în deșert!
Doamne, Dă-i la Neam unire
Și Dă-i demnă cârmuire.
Că-i prea mult blajin și laș
Și supus stă la borfași!
O Neam românesc din Daci
Nu mai cerși doar pozmaci
Ci Ridică-te creștin
Ca să scapi de cel Hain!
Memorat
  • valahul
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #55513 : Decembrie 01, 2016, 18:49:04 »

La mulți ani România, la mulți ani români, oriunde sunteți!

Memorat

In Good We Trust
  • Nicu C
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #55514 : Decembrie 01, 2016, 21:48:05 »

În atenţia Oraşelor din "Kolimat..."
În 2011 o anumită parte a revoluţionarilor, înţelegând ce şi cum, au refuzat să-şi mai plătească obligaţiile ce alimentau anumite conturi. Comandantul navei, conform abişnuinţei, a pedepsit insubordonarea impunând prevederile art.18 din Legea nr. 283/2011.
Ponta, căţeluş cuminte şi ascultător, a prorogat ordinele şefului până a putut!
În impasul generat de  ultimatumul Curţii Constituţionale, a pasat problema unor „apropiaţi”!
„Apropiaţi” care, având ordin de terminare a concurenţei de imagine pe care o fac Revoluţionarii, „marilor” personalităţi politice (revoluiţionari care [culmea!], se pişă împotriva curentului constituind ultima redută de patriotism –   naţionalism!), au găsit soluţia O.U.G. nr. 95/2014,
   Dezbinarea revoluţionarilor nefiind de ajuns, „apropiaţii” au pus (cu zgomot de cătuşe!) şi cireaşa pe tort prin  arestarea Comisiei pentru aplicarea prevederilor art. 9^2 din Legea nr. 341/2004, cu modificările şi completările ulterioare, constituită prin Ordinul nr. 30/2015! Cu tot tam-tam-ul denigrator la adresa mişcării Revoluţionare, pe care media românească la orchestrat într-o cheie majoră.
   În acest moment, este evident că întreaga clasă politică doreşte terminarea celor care, în mod real, au pus România pe făgaşul ţărilor civilizate. Doreşte terminarea Revoluţionarilor şi modificarea art. 1 din Constituţie, pentru a ascunde sub imaginea revoluţionarului cu mâna întinsă, impotenţa lor: lipsa de performanţe a celor care au guvernat şi în urma cărora, străzile s-au aglomerat cu oameni ai nimănui, aşa numiţii boschetari. Şi, cum distrugerea cea mai eficace este implozia, mişcarea revoluţionară a fost sabotată din interior..!
De câte ori, ducându-vă în SSPR, sau participând la mitinguri, nu aţi auzit zvonuri „pregătitoare” despre, cum o să se schimbe Legea 341?
După apariţia OUG 95, vă amintiţi câţi dintre noi i – au ridicat osanale Secretarului de Stat Adrian Sanda? Îi mai ţineţi minte?
Ei bine! Vin şi vă întreb: Unde sunt acele voci acum?
Trebuie să fim atenţi la acei indivizi pentru că, în niciun caz nu ne reprezintă!
Din punctul meu de vedere suntem spre partea finală a horei!
Legea 341 este dorit a fi desfiinţată! Şi dacă nu suntem atenţi aşa se va întîmpla!
Prin urmare, în scurt timp, Sanda & co. vor fi scoşi de sub acuzaţii dar, până atunci, pentru desăvârşirea discreditării revoluţionarilor şi tot ce reprezintă ei, se va face mare zgomot pe introducerea în ordonanţă a ultimelor oraşe! Motiv pentru care, sfătuiesc pe cei care au reuşit să-şi ducă oraşul în rîndul oraşelor care se circumscriu prevederilor art.3 alin. (1) lit. b) pct.3 din OUG 95, să facă demersurile necesare pe lângă Parchetul Militar pentru a obţine certificarea acestuia pe documentele doveditoare! Întrucât, parchetele locale sunt reticente la problemele ridicate de revoluţionari, probleme care periclitează imaginea şi libertatea unor cadre militare, cum este cazul Sloboziei unde, în dimineaţa zilei de 22 dec. 1989, un militar a fost împuşcat pentru că a refuzat să plece cu tancul spre Bucureşti, vă sfătuiesc ca, demersurile către parchete să se numească „Cerere Prealabilă” ! Mai departe ştiu avocaţii ce au de făcut!
Succes! Şi, fiindcă suntem într-o zi mare îmi permit să închei pompos...

Trăiască România Mare!
Viaţă lungă idealurilor Revoluţiei din Decembrie 1989.
Memorat
Pagini: 1 ... 3699 3700 [3701] 3702 3703 ... 4573
Schimbă forumul: