Main Content:

Pagini: 1 ... 3750 3751 [3752] 3753 3754 ... 4469

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #56265 : Decembrie 23, 2016, 09:49:59 »
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56266 : Decembrie 23, 2016, 10:12:28 »

BACANA  LIVIU  AR  FIIIII..... CRETIIIIN    SI  BAGABOND .....EU  NU  CRED   ASTA     EU   CRED  CA  LIVIU   ESTE    UN    ADEVARAT    EROU   UN    LUPTATOR    AL  NOSTRU  AL    REVOLUTIONARILOR  ....  PROBABIL    LIVIU   BACANA    A  DEVENIT  INCOMOD   PENTRU   UNI   POLITICENI    ....SI    DE  ACEIA  VA  URMA   ....DISCREDITAREA   LUI     ESTE  ADEVARAT   CA  A FOST  MEMBRU   LA   ...PARTID    DAR  EL  NU   A FOST   SLUGA  ... NIMANUI  IN  NICI  UN  PARTID     A  APARAT  TOT   TIMPUL    CAUZA  NOASTRA  A   REVOLUTIONARILOR ... A  INCERCAT  SA  FACA CEVA  PENTRU  POPORUL  NOSTRU    PENTRU   ...REVOLUTIONARI    ................DESPRE   DOAMNA  SECRETAR   GENERAL    DENISA   TANASE   ........UITATIVA   LA PRIETENI  EI .....COMUNI ........STIMATA  DOAMNA  CU  RESPECT  VA  SPUN     CA  PE  CINE   ATI  AJUTAT     DUMNEAVOASTRA SI   NU  L-AI...  LASAT  SA   MOARA   DE  ....FOAME    NU  TE-A  LASAT    SA...TRAIESTI  ....   FACEREA  DE  BINE  ....  ASA  AM  PATIT  SI   ....EU   ....DRAGI   COLEGI   AVEM   NEVOIE   DE ....UNITATE ....SARBATORI  FERICITE   LA  TOTI  REVOLUTIONARI   ...UNITATE     
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56267 : Decembrie 23, 2016, 11:35:44 »

SUNTEM.....DISCREDITATI...JICNITI .....INJURATI.....ATACATI    DIN  TOATE...DIRECTILE    SUNTEM       MANIPULATI   SUNTEM   DEZBINATI   SUNTEM   ACUZATI  DE.....LOVITURA  DE  STAT  .   ASA    SUNTEM TRATATI     NOI   LUPTATORI    DIN DECEMBRIE  1989    ADEVARATI   EROI  AI  ROMANIEI  ASA  SUNTEM  ....RECOMPENSATI    DE  TV    ...RADIO   ....PREASA   =POLITICENI    .   POATE  IN  VIITOR  VOM  AJUNGE  IN  ...PUSCARI    PENTRU CA  NE-AM   RISCAT   LIBERTATEA   SI  VIATA  PENTRU  O TARA...LIBERA  .....UNI  SPUN  CA  NU  A  FOST  REVOLUTIE   .....UNI SPUN  CA REVOLUTIA  A  FOST...FURATA   DAR  INDIFERENT   CE SPUN....   UNI   NOI  TREBUIE  SA  STANGEM  RANDURILE    SA  NE  RESPECTAM  SA  NE  APARAM   SA  NE...UNIM  NOI   CEI  CARE AM  LUPTAT  PENTRU  TARA IN DECEMBRIE  1989   MERITAM    RECOMPESE   SI  RESPECT  ....NU  PUTEM  SA  COMPARAM   CE  AM   FACUT  NOI  CU  .....NIMENI  ....NICI  CU  DEPORTATI   NICI CU     ......VREU  RESPECT  PENTRU    ...LUPTATORI    DIN 1989
Memorat
« Răspunde #56268 : Decembrie 23, 2016, 12:14:32 »

Tot...Facebook :

"Burada Gheorghe : Pentru ca doar INTAMPLAREA ne-a diferentiat atunci .......Vorbesc de cei DIRECT IMPLICATI IN REVOLTA SI REVOLUTIE ! Este ABSURD sa regret ca nu am murit atunci sau nu am fost intamplator in calea glontului . SAU PENTRU CA ...CONDUCAND "GRUPURI MARI DE OAMENI " am fost arestat fiind IN FATA ....................................................NU........Nu regret ca INTAMPLATOR am ramas in viata ne ranit ....ne arestat ....ducandu-mi intentiile care m-au scos in strada pana la capat>
Imi aduc profundul omagiu pentru cei cazuti .....pentru cei opriti din drum de glont sau arestare ...........DAR ......MULTUMESC LUI DUMNEZEU CA MI-A PERMIS SA RAMAN IN FATA PANA LA VICTORIE ."

2 ore

Totusi...care v-au fost...si va sunt intentiile ? ? ?  In afara de ''satisfacerea instinctelor de "piroman" si "sifon imperial" ''...mai 'e' si 'altili', nea "ghe...ghe"...? ? ?
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56269 : Decembrie 23, 2016, 15:19:08 »

Avem inculpati in dosarul mineriadei
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56270 : Decembrie 23, 2016, 15:19:35 »

NOI  REVOLUTIONAR  DIN    TOATA     TARA    CREDEM    CA   A  FOST .....  REVOLUTIE     NOI  CREDEM   CA   AM   FOST  DIRECT  IMPLICATI      IN   ......REVOLUTIE     ASA   ESTE   GHEORGHE    BURADA   AI    DREEPTATE  .... ATUNCI   DE  CE  UNI   DINTRE    AI....NOSTRI    AU   INCEPUT  SA     CREADA  CA  SUNT     MAI    ....REVOLUTIONARI    DECAT   CEILALTI ..ATUNCI    DE  CE  UNI  DINTRE  NOI   REVOLUTIONARI    SUNT    NEMULTUMITI    FAC   DEZBINARI  INTRE...  NOI  SI  NE-AU  IMPARTIT    IN   LUPTATORI .....REVOLTATI    PANA  IN    20 DECEMBRIE  1989   IN  LUPTATORI    DETERMINANTI   PANA  IN 22 DECEMBRIE  1989  IN    LUPTATORI  REMARCATI     FARA.....DREPTURI    DIN 22  DECEMBRIE     ETC  ...DE  CE  SE  FAC   ORDONANTE   SI    COMPLECTARI   LA  .....LEGE  IN  DEFAVOAREA    NOASTRA   .... OARE  NU  TOTI   AM  FOST  LA  REVOLUTIE  DIN   16  PANA   LA  VICTORIA   NOASTRA     ...OARE  CEL  DIN  22 DECEMBRIE 1989   NU  S-IA  RISCAT   LIBERTATEA   SI  VIATA  LA  REVOLUTIE  ...DACA   REVOLUTIA   NU  REUSEA  ....  NOI   CEI   RAMASI IN  VIATA      AM   FI  UMPLUT   ....PUSCARIILE     INDIFERENT   DE  DATA  IN   CARE  AM  ....IESIT    NU   ESTE   BINE SA   AVEM  ...RAZBOIUL   INTRE   REVOLUTIONARI  NU TREBUIE   SA  NE MAI  LASAM...FOLOSITI   NOI  TREBUIE   SA  LUPTAM   PENTRU   DREPTURILE  NOASTRE PE   CARE LE-AM   CASTIGAT   IMPREUNA .....DACA  VOM  CONTINUA    SA  NE   RAZBOIM   INTRE    NOI    .....VOM   FI  ACUZATI     DE  LOVITURA   DE....STAT    SI  ATUNCI  POATE   VOM   RAMANE   FARA...NIMIC     
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56271 : Decembrie 23, 2016, 15:22:21 »

Pe cand si inculpati in dosarul revolutiei?
Memorat
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56272 : Decembrie 23, 2016, 15:27:01 »

Urmeaza dsarul revlutiei.E un dosar greu cu multe surprize.
Memorat
« Răspunde #56273 : Decembrie 23, 2016, 15:33:27 »

Urmeaza dsarul revlutiei.E un dosar greu cu multe surprize.

Dosar sau "dsar"...Revolutie sau "revlutie"...Te-ai grabit...din cauza 'greutatii' dosarului...sau de 'bucurie'...? ? ?
Memorat
« Răspunde #56274 : Decembrie 23, 2016, 17:15:09 »

B1 tv...acum ( cam tarziu, scuze )
Memorat
« Răspunde #56275 : Decembrie 23, 2016, 20:41:53 »

E Craciun! Este divin!
    Fie ca sarbatorile de iarna sa va aduca bucuria Craciunului prin speranta, spiritul Craciunului prin pace, emotia Craciunului prin dragoste.
Memorat
« Răspunde #56276 : Decembrie 23, 2016, 21:41:41 »

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56277 : Decembrie 23, 2016, 23:36:56 »

Vai, ce bătaie de joc! Am primit prin corespondență electronică o copie după niște postări de pe Facebook legate de comemorările din această lună. Voi primi și linkul, pe care a uitat să-l copieze și îl voi adăuga ca să putem verifica discuția și eventuala ei continuare. Importantă este însă fotografia, vă rog să fiți atenți la ea. E o gafă care va deveni atologică, vă asigur.

Dorel Haraga and Dan D. Gîrjoabă commented on this photo.

Lacramioara Perici
December 17 at 7:45pm

Sorina Dascalu SSPR? Intoarcere in timp...
Like · Reply · 2 · December 18 at 9:56pm

Adriana Bejan De ce Sorina Dascalu?
Like · Reply · December 19 at 11:26am

Sorina Dascalu Pe coroana scrie SSPR, iar SSPR nu mai exista in aceasta forma. Nimic altceva.
Like · Reply · 2 · December 19 at 6:46pm

Untila Corina Chiar nu mai exista de foarte mult timp !
Like · Reply · December 20 at 5:16pm

Adriana Bejan Și cine e vinovat?
Like · Reply · December 20 at 5:34pm

Untila Corina Cele doua pseudo instituții SSPR si CPRD fabricile de certificate !
Like · Reply · 1 · December 20 at 5:51pm

Dan D. Gîrjoabă Cer desfiintarea acestor institutii cuiburi de vipere...SSPR si CPRD....sa se faca curatenie...indemnizatiile vin pe card....biletele de tren alea 3 sau acusi -3 sa vina prin posta ( si la prefectura e un sistem comunist sa stai la coada sa primesti o mila ) ....in rest...curatenie...curatenie...toate comemorarile de anul asta au fost monopolizate de bursa zvonurilor despre viitorul secretar de stat....repet...ca urmas cer ferm DESFIINTAREA SSPR!!!
Like · Reply · 2 · December 20 at 5:56pm · Edited

Dan D. Gîrjoabă PS. indemnizatiile pe card...pentru cei care primesc  :)urmasii care au job au 0 ron.
Like · Reply · 2 · December 20 at 5:57pm

Dorel Haraga Da, asa este dar, vechea instituție mai exista încă, prin angajatii penali din cea de acum.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56278 : Decembrie 23, 2016, 23:41:09 »

Am informația completă acum. Fotografia a apărut în ”Revolutia din Decembrie1989- Timisoara”, adrsa fiind https://www.facebook.com/groups/revolutiabanateana1989/?multi_permalinks=1859750500935398&notif_t=group_activity&notif_id=1482527450117083.
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56279 : Decembrie 24, 2016, 12:14:34 »

SSPR    ....SECRETARIATUL  DE  STAT  PENTRU   PROBLEMELE    REVOLUTIONARILOR    .....PAI   DE  CE   A  FOST   CREAT  SI  DE    CE  SA    INFINTAT   ACEST   SSPR  .....    EU   NU  CRED  CA  STITI  DIN  MOMENT  CE  CERETI ...   DESFINTAREA   ...STITI  DE  CE  A   FOST  INFIITAT   SSPR  STITI  DE  CE  NU  MAI  EXISTA   SSPR    NU  CRED ....STITI DE  CE    NOI   LUPTATORI    SUNTEM AI....NIMANUI    AR  TREBUI  SA  STITI   CA .....DE  ANI  DE  ZILE   A INCEPUT    MANIPULAREA   REVOLUTIONARILOR    DE  ANI  DE  ZILE  LUPTATORI   ....DOAR  LUPTATORI   REMARCATI   SUNT  DENIGRATI   JICNITI     INJURATI   ...   FACUTI  IMPOSTORI  ....FACUTI  PROFITORI   SI  SE  CERE   PESTE  TOT     DE ... PRESA  ... TV  ... POLITICENI    CHIAR   SI DE  UNI  DINTRE    COLEGI     NOSTIRI    RANITI    SAU  RETNUTI ...LIDERI   CA    NOI   LUPTATORI   REMARCATI  CARE  NU  SUNTEM    RANITI    SAU  RETINUTI  SA  NU  MAI  PRIMIM   .....DREPTURI ......ACEST  LUCRU ESTE   POSIBIL   .....DATORITA  OG-95    ....DATORITA  UNORA  DE  PE  FACEBOOK   ....DATORITA   TRADATORILOR   CARE VOIAU  SA  IMPARTA  REVOLUTIA    SI  REVOLUTIONARI    ....DATORITA     SMECHERILOR   CARE FAC .... MANIPULARI   .....EU  CRED  CA NOI  REVOLUTIONARI   AR  TREBUI  SA  NE  UITAM   CE  SE  INTAMPLA   LA   VETERANI...LA  DETINUTI  POLITICI   ....LA  DEPORTATI...ETC   ...  SE   CEARTA   EI  INTRE   EI  SUNT  CUMVA   DENIGRATI   SUNT  JICNITI  .....VEDETI   MANIPULARI    LA  EI  ....NU  CRED  ....DIN  CONTRA   SECRETARIATUL......NOSTRU   ... AL  NOSTRU   ESTE  ACUM   DOAR  AL  LOR    NOI  SUNTEM   PE  DINAFARA    DE  CE  ....DIN  CAUZA    UNORA   DINTRE  NOI     CARE  SE  CRED  MAI  ....  REVOLUTIONARI     ......   ATENTIE   NOI    LUPTATORI     NU   AVEM  VOIE  SA    DEPASIM    NUMARUL  DE  5000  MII    ....RESTUL   NU   INDEPLINESC   CONDITILE   OG-95  .....  ASA  SA VRUT   DE  SUS   ASA  CU  ....MANIPULAREA    CARE   O  FAC  ACEIASI INDIVIZI   MARI   LUPTATORI    ...RECUNOSCUTI     EI  CER  DESFINTAREA  ....EI  CER  SCOATEREA  IN AFARA  LEGI     EI  CER  ...MULTE   ....EU  DORESC   UNITATE  DORESC  RESPECT   ....DORESC   RESPECTAREA  DREPTURILOR   LA TOTI  CARE  AU  RISCAT   IN DECEMBRIE    ....RANITI ...  RETINUTI ...  LUPTATORI  ....URMASI    REVOLUTIA  NU  ESTE   A  NU ESTE  A NUMAI A UNOR  LOCALITATI  SI  A CATORVA   MII DE OAMENI  ...  5000    REVOLUTIA   A  FOST  IN   ...ROMANIA   .....REVOLUTIA  ESTE  A  LUPTATORILOR   ......  
Memorat
Pagini: 1 ... 3750 3751 [3752] 3753 3754 ... 4469
Schimbă forumul: