Main Content:

Pagini: 1 ... 3973 3974 [3975] 3976 3977 ... 4452

ANUNTURI

• remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #59611 : Martie 20, 2017, 20:37:25 »

Ion Cohalm Iata pohta ce a pohtit Leuleasca de la S.S.R.M.L.I.R.C.I.R.P. 1945-1989.

Ion Cohalm NouaNoua functie, interimara, pentru ca tipa vrea sa ajunga secretar general, o transforma pe Leuleasca in al doilea dusman al vostru ca functie in S.S.R.M.L.I.R.C.I.R.P. 1945-1989. Si voi taceti ca necuvantatoarele, ca niste specatori inculti, care nu inteleg filmul pe care se deruleaza, desi aveti ochi sa vedeti si urechi sa auziti, insa nu si curaj sa ganditi si sa va exprimati.

Am găsit discuția pe Facebook. A continuat nu foarte interesant, dar cu o coincidență surprinzătoare în Monitorul Oficial din acea zi. Cine o mai ține minte pe doamna Popină?

A fost adaugata mai tarziu si eu nu am mai intrat pe Facebook. Coincidenta e ciudata, recunosc. Oare ce s-ar fi intamplat daca o numeau secretar de stat la revolutionari pe Mirela? Cred ca iesea cu distractie totala!
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59613 : Martie 20, 2017, 22:40:28 »

Postarile au continuat pe Facebook, in grupul BLOCUL NATIONAL AL REVOLUTIONARILOR 1989 ROMANIA, https://www.facebook.com/groups/673260779399342 si cred ca au fost postate si alte informatii de interes larg si mai importante decat coincidenta aparitiei alaturate, pe aceeasi pagina, intr-un Monitor Oficial a doua nume care au legatura cu secretariatul de stat al revolutionarilor.

Dan Perju revolutionarii sunt o aneza la et 3/ GREII SI AU MUTAT OBIECTUL ACTIVITATII OUG95 LA CURTEA DE APEL BUCURESTI SI DIICOT IN DOSAR 257/P./2015 LA SSSLMIRC BJOZA FACE PROGRAME PTR DETINUTI, REVOLTATII DIN 15 NOV SI MINERII DE LA JIU,,,
Îmi place · Răspunde · 18 martie la 00:47

Nicolae Nemes nu face nimica pentru nimenea
Îmi place · Răspunde · 1 · 18 martie la 01:04

Nicolae Nemes si acuma mai are si pe inspectoarea aia de se crede sefa si de o feliciti tu si te guduri pe langa ea care nimica no facut ca inspectoare la fostii detinuti nimicanu face nici acuma ! ce programe ai dovezi ?

Hamar Alpár-Benjámin Face pe sefa încā câteva zile !!!
Îmi place · Răspunde · 1 · 18 martie la 03:57

Ion Cohalm Ar fi bine sa fie doar cateva zile... Acolo e o gasca pusa pe autopromovat. Viseaza munca usoara si banii multi. Nu are nimic in comun cu luptatorii anticomunisti, nici cu cei batrani, nici cu cei mai putin batrani.
Îmi place · Răspunde · 2 · 18 martie la 04:27 · Editat

Hamar Alpár-Benjámin Noul SS v-a conduce SSPR-ul !!!
Îmi place · Răspunde · 1 · 18 martie la 04:33

Ion Cohalm Poate da, poate nu. Deocamdata urmasele Denisei Tanase il conduc. Fostul secretar general are oamenii intangibili, toti pe functii, atat amantul, pentru care a fost inventata si introdusa in organigrama functia de secretar general adjunct, cat si continuatoarea in lipsa (chiar si in caz de arestare), madama Piaceva. O cunosti?
Îmi place · Răspunde · 2 · 18 martie la 04:37 · Editat

Hamar Alpár-Benjámin Dupā numirea SS-ului se vor schimba multe în sspr. ,,surprize- surprize "
Îmi place · Răspunde · 1 · 18 martie la 04:39

Ion Cohalm Eu vreau. Ar fi bine sa intrerupa cineva infractiunile de acolo, care nu au incetat dupa arestarea echipei anterioare. Am auzit ca Bjoza da asigurari oricui il viziteaza ca el va fi un secretar de stat care va pleca de acolo liber, fara catusi pe maini. Asa sa fie, eu vreau si-i doresc. Numai ca deja l-au compromis muierile din jurul lui. A fost moale si slab pregatit pentru functia de conducere pe care o ocupa si inainte, dar pentru cea de acum in special.
Îmi place · Răspunde · 1 · 18 martie la 04:43

Ion Cohalm Sefa juristilor incearca sa-si acopere lipsa de profesionalism cu serii de abuzuri, sperand ca va inchide gura oricui si va alunga pe cine vrea. Athena Piaceva ar fi trebuit sa fie data afara imediat ce domnul Bjoza a preluat functia de secretar de stat, pentru ca motive avea multe si nimeni nu s-ar fi opus continuarii curateniei dupa arestarea fostei conduceri. Daca nu o cunosti, iti arat o fotografie in care a iesit foarte bine.

Ion Cohalm Eu i-as fi dat un sfert de ora sa-si scrie demisia. Daca s-ar fi opus, as fi facut conferinta de presa si o aduceam in fata ziaristilor. Te asigur ca in doua minute ar fi sarit pe fereastra de la etajul trei.
Îmi place · Răspunde · 1 · 18 martie la 04:53

Hamar Alpár-Benjámin Asteaptā si vezi ,,surprize- surprize " ! Smiley)
Îmi place · Răspunde · 3 · 18 martie la 05:30
Memorat
  • ANTON
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59614 : Martie 21, 2017, 14:05:22 »
Memorat
  • ANTON
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59615 : Martie 21, 2017, 15:32:20 »

LA NOI IN VALCEA SE REINTRA IN NORMAL !

Atunci cand este unitate si nu dezbinare treci mai usor peste greutati.

Pentru toti colegii nostri, cei care au murit la Revolutie si pana in prezent Dumnezeu sa-i ierte !

Memorat
  • naspa_rau
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59616 : Martie 21, 2017, 15:53:12 »

Memorat

ciine batran lesinat de foame
« Răspunde #59617 : Martie 22, 2017, 17:21:49 »

vad ca se pune problema revolutionarilor cu rol determinant dar adevarata problema si subiectele principale sunt orasele cu rol determinant nu numai in declansarea revolutiei ci si in victoria ei. ca oricine poate sa puna de mamaliga si daca i s au oprit gazele sa astepte mult si bine sa manance bultz. si...sunt destui care cu pasi de elefanti, fara probe, neintrebati si cu caciulile scoase se apuca sa acuze , sa dea in dreapta si in stanga etc. catinel si mai domol - mai bateti pasul pe loc tovarasi si mai lasati pietrele din mana caci cei ce arunca cu pietre de pietre vor pieri. si mai ganditi cand vorbiti si ca suntem in postul cel mare. nimic nu e dovedit , nimic nu e batut in cuie inca. deci acesti oameni nu  si au analizat ei dosarele, nu au avizat ei si nu au semnat ei decretele . au fost comisii si oameni platiti pentru asta . cum adica nu mai sunt acte la dosar? pai pe ce baza s a judecat, admis, decretat? ok  e intr adevar un rechizitor in care sunt chemati in judecata niste oameni care inca nu au apucat sa se apere, sa spuna ce au de spus . e cineva mai presus de lege? avem vreun judecator investit sa judece pe pagini de facebook sau site uri ? si a spus cuvantul vreun judecator si nu am aflat cu totii , s-a dat vreo sentinta pe undeva? unii varsa venin si fiere . de ce ? ce i mana pe ei in lupta , ce si doresc acei impatimiti ai cernelii si hartiei? sunt vinovati luptatorii din orasele declarate determinante in victoria revolutiei cu ceva , caci repet deocamdata vorbim de orase si nu de luptatorii din cadrul lor care au depus cereri conform legii , buna stramba cum o fi ea si le au fost admise. punct.  pentru ca oricarui  luptator sa i se recunoasca eventuala calitate de determinant a trebuit mai intai ca orasul lor sa fie declarat oras martir cu rol determinant. daca cineva stie mai mult cu probe nu cu pietre sa vorbeasca , sa nu taca . dar daca nu stie ci doar are banuieli sporovaite pe la vreun pahar de bautura si o cafea , atunci sa taca . si la urma urmelor cand jigniti si improscati cu noroi bagati de seama ca tot despre luptatori vorbiti . cu D sau fara D este vorba de eroii care si au spus cuvantul prin fapte in decembrie 1989 si nu despre niste pomanagii sau ceva asemenea. s-a dovedit de multe ori in istoria zbuciumata a omenirii ca cine a sapat groapa altuia a cazut singur in ea. stati calmi : rechizitoriul a fost facut este la instanta si urmeaza ca oameni calificati investiti cu prerogative judecatoresti sa si spuna cuvantul. pana atunci ganditi intai si apoi vorbiti caci   dati in cei spre care in 1989 strigati "azi in timisoara, maine in toata tara " acest toata tara a adus victoria revolutiei  din 1989 . spre noi cei din Moldova si Valahia se indrepta speranta si credinta bietilor mucenici eroi ai neamului romanesc din timisoara. iar noi nu am ezitat ne am ridicat toti ca unu . sa nu uiti gheorghe , sa nu uiti ioane chiar daca anii au trecut....pot sa fie 1000 de ordonante care sa ne dezbine  adevarul istoric ne va uni mereu . si daca am obtinut pentru orasele noastre , pentru posteritate, pentru mandria generatiilor care vor veni si acest titlu de determinant pe langa cel de martir atunci e spre cinstea noastra si nu avem de ce sa tinem privirea in pamant. dimpotriva.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59618 : Martie 22, 2017, 17:27:03 »

Pe Facebook a aparut o sesizare adresata conducerii secretariatului, respectiv domnului Octav Bjoza, secretarul de stat interimar, pe Blocul National al Revolutionarilor 1989 Rromania, la https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1653387554970329&set=gm.1396986000360146&type=3&theater. Am sa postez textul.

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59619 : Martie 22, 2017, 17:30:53 »

Ion Cohalm
50 mins
Ieri am semnalat conducerii Secretariatul de stat pentru recunoasterea meritelor luptatorilor impotriva regimului communist instaurat in Romania in perioada 1945-1989 niste practici ilegale la care s-au dedat o parte dintre angajati, in special cei din conducerea institutiei. Iata ce am postat:

O declaratie interesanta a domnului Daniel Perju, care ar putea fi utila, daca nu ar fi o diversiune. Cum e, domnule Perju? Iata declaratia:
 Dan Perju MARE ATENTIE.. SSPR actual SSLIIC a fost dotat astazi de SGG cu un nou LOT DE CALCULATOARE PERFORMANTE cu aceleasi caracteristici CU CARE AU FOST DOTATI NU DEMULT CEI DIN VANI...POPULAR SPUS,DOTATE CU TOT CE TREBUIE CA SA INREGISTREZE SI PICATURA DE APA DE LA WC. POATE ASTA VOIAI SA NE SPUI GEORGICA DAr..NU AI AVUT CURAJUL..

Dupa cum se stie si sunt atatea dovezi scrise, aproape fiecare secretar de stat s-a plans dupa preluarea postului ca lipseste baza de date, ca au disparut "fostii" cu ea cu tot, ca au furat H.D.D.-uri etc. Dar de fiecare data a ramas totul in coada de peste. Nici macar controalele facute de Corpul de control al primului ministru, sau ale procurorilor nu au rezolvat aceasta problema. Baza electronica de date, ca si cea scriptica, inclusiv arhiva cu dosarele revolutionarilor sunt probleme foarte grave, dar de care nimeni nu a indraznit sa se atinga pana acum. Ma refer sa se ocupe d.p.d.v. al legalitati acestora. Ramane sa asteptam sa sesizeze cineva aceste probleme, oficial, sau sa facem chiar noi demersurile oficiale necesare. Eu vreau sa ridic o alta problema, mult mai simpla. E o problema care poate fi constatata usor si rezolvata relativ in scurt timp. O expun si sper sa va starnesc suficient de mult interesul incat sa va decid, in special pe bucuresteni, sa actionati in sensul rezolvarii ei prin sesizarea organelor competente.

Ion Cohalm Nu existenta unor aparate de ascultare, sau inregistrare a discutiilor in tehnica de calcul a secretariatului este problema, pentru ca e firesc sa se ia masuri de supraveghere dupa repetatele scandaluri de frauda din institutie. Daca mai multi secretari de stat au fost arestati si, ultima data, o comisie intreaga, e obligatorie luarea masurilor antifurt si cele conexe. Pe mine ma mira ca nimeni nu s-a prins ca se fura tehnica de calul in sinte, adica p.c.-urile si lapetop-urile cu care a fost dotata institutia. Si aceasta nu o data, ci de mai multe ori.

Deci cine face necesara sesizare, ce asociatie, ce revolutionar? Pentru cei care stiu sa ancheteze asemenea fraude va fi un fleac sa le dovedeasca. Atunci sa vedeti cate locuri de munca vor fi scoase la concurs. Aproape toate!
 Sper ca doamna Leulescu sa se sesizeze, caci ii revine si aceasta sarcina in functia pe care o detine interimar, sa copieze ceea ce am scris si sa-i prezinte secretarului de stat interimar problema semnalata aici. In mod normal, urmare a unei asemenea sesizari, domnia sa ar trebui sa dispuna o noua inventariere a aparaturii institutiei si sa numeasca o echipa de verificare. Cel mai bine ar fi sa faca ceea ce trebuia sa faca inca de la numirea sa in functia de secretar de stat, sa ceara un audit extern, ca sa nu existe discutii mai tarziu. Astept sa apara anuntul declansarii inventarierii aparaturii electronice din institutie, sau al auditarii ei. Astept pana la sfarsitul zilei de maine, dar nu mai mult.

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59620 : Martie 22, 2017, 17:33:31 »

Si subiectul acesta e interesant. Ba chiar mai interesant decat cel propus de mine.

vad ca se pune problema revolutionarilor cu rol determinant dar adevarata problema si subiectele principale sunt orasele cu rol determinant nu numai in declansarea revolutiei ci si in victoria ei. ca oricine poate sa puna de mamaliga si daca i s au oprit gazele sa astepte mult si bine sa manance bultz. si...sunt destui care cu pasi de elefanti, fara probe, neintrebati si cu caciulile scoase se apuca sa acuze , sa dea in dreapta si in stanga etc. catinel si mai domol - mai bateti pasul pe loc tovarasi si mai lasati pietrele din mana caci cei ce arunca cu pietre de pietre vor pieri. si mai ganditi cand vorbiti si ca suntem in postul cel mare. nimic nu e dovedit , nimic nu e batut in cuie inca. deci acesti oameni nu  si au analizat ei dosarele, nu au avizat ei si nu au semnat ei decretele . au fost comisii si oameni platiti pentru asta . cum adica nu mai sunt acte la dosar? pai pe ce baza s a judecat, admis, decretat? ok  e intr adevar un rechizitor in care sunt chemati in judecata niste oameni care inca nu au apucat sa se apere, sa spuna ce au de spus . e cineva mai presus de lege? avem vreun judecator investit sa judece pe pagini de facebook sau site uri ? si a spus cuvantul vreun judecator si nu am aflat cu totii , s-a dat vreo sentinta pe undeva? unii varsa venin si fiere . de ce ? ce i mana pe ei in lupta , ce si doresc acei impatimiti ai cernelii si hartiei? sunt vinovati luptatorii din orasele declarate determinante in victoria revolutiei cu ceva , caci repet deocamdata vorbim de orase si nu de luptatorii din cadrul lor care au depus cereri conform legii , buna stramba cum o fi ea si le au fost admise. punct.  pentru ca oricarui  luptator sa i se recunoasca eventuala calitate de determinant a trebuit mai intai ca orasul lor sa fie declarat oras martir cu rol determinant. daca cineva stie mai mult cu probe nu cu pietre sa vorbeasca , sa nu taca . dar daca nu stie ci doar are banuieli sporovaite pe la vreun pahar de bautura si o cafea , atunci sa taca . si la urma urmelor cand jigniti si improscati cu noroi bagati de seama ca tot despre luptatori vorbiti . cu D sau fara D este vorba de eroii care si au spus cuvantul prin fapte in decembrie 1989 si nu despre niste pomanagii sau ceva asemenea. s-a dovedit de multe ori in istoria zbuciumata a omenirii ca cine a sapat groapa altuia a cazut singur in ea. stati calmi : rechizitoriul a fost facut este la instanta si urmeaza ca oameni calificati investiti cu prerogative judecatoresti sa si spuna cuvantul. pana atunci ganditi intai si apoi vorbiti caci   dati in cei spre care in 1989 strigati "azi in timisoara, maine in toata tara " acest toata tara a adus victoria revolutiei  din 1989 . spre noi cei din Moldova si Valahia se indrepta speranta si credinta bietilor mucenici eroi ai neamului romanesc din timisoara. iar noi nu am ezitat ne am ridicat toti ca unu . sa nu uiti gheorghe , sa nu uiti ioane chiar daca anii au trecut....pot sa fie 1000 de ordonante care sa ne dezbine  adevarul istoric ne va uni mereu . si daca am obtinut pentru orasele noastre , pentru posteritate, pentru mandria generatiilor care vor veni si acest titlu de determinant pe langa cel de martir atunci e spre cinstea noastra si nu avem de ce sa tinem privirea in pamant. dimpotriva.
Memorat
« Răspunde #59621 : Martie 22, 2017, 19:23:41 »

am uitat sa ma semnez - visan gabriela anisoara , braila
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59622 : Martie 22, 2017, 21:07:09 »

Sarut mana. Va doresc o seara frumoasa.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59623 : Martie 22, 2017, 21:28:09 »

Lugojinfo de astazi ne da o veste interesanta despre omul care a stat la Timisoara cu premierul la masa, la sfarsitul saptamanii trecute. Linkul urmator:
http://lugojinfo.ro/eveniment/2441-decizia-procurorilor-a-fost-confirmata-de-judecatori-fostul-sef-de-campanie-al-psd-lugoj-petrica-balint-zis-bedeu-cercetat-penal-pentru-uz-de-fals

Fostul sef de campanie al PSD Lugoj, Petrica Balint, zis si Bedeu, va fi cercetat penal pentru uz de fals.

foto : Revolutia Lugojeana

Decizia a fost luata de judecatorii lugojeni care au confirmat solicitarea procurorilor de redeschidere a urmaririi penale. Initial, procurorii au inchis cazul, insa se pare ca au aparut probe noi, iar procurorii s-au razgandit. Cazul, care il va aduce pe Petrica Balint iarasi in fata anchetatorilor ar avea legatura cu o locuinta din care controversatul revolutionar a fost evacuat in urma cu ceva timp. Balint a coordonat campania electorala a lui Francisc Boldea prin care a castigat un nou mandat in functia de primar si este unul dintre cei mai apropiati oameni ai edilului.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59624 : Martie 22, 2017, 21:46:21 »

Memorat
Pagini: 1 ... 3973 3974 [3975] 3976 3977 ... 4452
Schimbă forumul: