Main Content:

Pagini: 1 ... 3976 3977 [3978] 3979 3980 ... 4480

ANUNTURI

• NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #59655 : Martie 29, 2017, 12:50:02 »

O altă manipulare. Lincul ”Cât de bine cunoști OUG 13?” ar fi trebuit să ducă, așa cum ar fi fost firesc, la textul ordonanței, dar nu se întîmplă așa. Apăsînd butonul ”START”, se deschid tot felul de meniuri secundare, în care este prezentată poziția celor care au făcut site-ul, ale organizatorilor portestelor, nicidecum textul ordonanței de urgență care a fost folosită ca pretext pentru declanșarea ostilităților din Piața Victoriei, deci din fața sediului și împotriva Guvernului României.

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59656 : Martie 29, 2017, 12:53:40 »

Acesta este un link dedicat ridicării întregii țări împotriva puterii politice rezultate la alegerile din urmă cu patru luni de zile.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59657 : Martie 29, 2017, 13:00:44 »

Iată și reclama menționată, respectiv https://dexonline.ro. Între timp, confruntat cu dezgustul clienților, site-ul a renunțat la această formă de manipulare prin militantism exercitat acolo unde nu ar fi fost cazul. Așa s-a întîmplat cu mai multe asemenea alunecări în penibil.

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59658 : Martie 29, 2017, 13:02:14 »

Memorat
« Răspunde #59659 : Martie 29, 2017, 13:41:50 »

DOUA NOI DOSAREPENALE DESCHISE
1...aDRIAN SANDA SI TRUPA SSPR .....ABUZ IN SERVICIU CU CONSECINTE DEOSEBIT DE GRAVE LA LEGEA 341 PENTRU ORASELE ...RESITA .....BRASOV ....CONSTANTA

2...DOSAR PENAL DESCHIS UNOR SEFI DE ASOCIATIE PENTRU FALS UZ DE FALS ,LUARE DE MITA SI TRAFIC DE INFLUENT PRINTRE CARE AMINTESC DOAR .....PE STRUTA DE LA RESITA

pE BD DE LA LUGOJ .

Care ar fi sursa postarilor Dvs.? Cine le-a deschis? Cind ? Lamuriti !

Sursa....?.....Glumiti !Dosarele au fost deschise de Parchetul de pe langa ICCJ....ca disjungeri din dosatul principal. Cand ?Probabil ieri . Va urma daca se considera necesar si comunicatul Parchetului .
Memorat
  • naspa_rau
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59660 : Martie 29, 2017, 13:52:40 »

DOUA NOI DOSAREPENALE DESCHISE
1...aDRIAN SANDA SI TRUPA SSPR .....ABUZ IN SERVICIU CU CONSECINTE DEOSEBIT DE GRAVE LA LEGEA 341 PENTRU ORASELE ...RESITA .....BRASOV ....CONSTANTA

2...DOSAR PENAL DESCHIS UNOR SEFI DE ASOCIATIE PENTRU FALS UZ DE FALS ,LUARE DE MITA SI TRAFIC DE INFLUENT PRINTRE CARE AMINTESC DOAR .....PE STRUTA DE LA RESITA

pE BD DE LA LUGOJ .

Care ar fi sursa postarilor Dvs.? Cine le-a deschis? Cind ? Lamuriti !

Sursa....?.....Glumiti !Dosarele au fost deschise de Parchetul de pe langa ICCJ....ca disjungeri din dosatul principal. Cand ?Probabil ieri . Va urma daca se considera necesar si comunicatul Parchetului .

De ce as glumi ? Asemenea surse de info nu are oricine decat in cazul in care e parte in proces si a avut acces la rechizitoriul incheiat inainte de comunicatul din 16 martie 2017 care a anuntat public trimiterea lotului in judecata cu incheierea atunci a cercetarilor in care cele 3 orase scapasera de critica de nelegalitate ! Deci care v-ar fi sursele de info si cum interpretati critica revenita(daca este revenita!) asupra lor? Fara gluma !
Memorat

ciine batran lesinat de foame
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59661 : Martie 29, 2017, 15:45:59 »

Gest FĂRĂ PRECEDENT făcut de AMERICANI acum câteva minute la Guvern!
http://www.comisarul.ro/articol/gest-fara-precedent-facut-de-americani-acum-cateva_879749.html

Gest fara precedent din partea marilor corporatii americane, imediat dupa derapajele anti-justitie: i-au dat premierului Grindeanu o "foaie de parcurs" privind statul de drept!

O delegatie a marilor companii americane care au investitii in Romania i-a inmanat premierului Sorin Grindeanu "o foaie de parcurs" (roadmap in original - n.red.) cu prevederi referitoare la statul de drept, transparenta si eficienta, pe care oamenii de afaceri din SUA le considera prioritare pentru dezvoltarea afacerilor intre cele doua parti, transmite Agerpres. Este fara precedent ca mari corporatii dintr-o tara aliata sa dea guvernului Romaniei un astfel de document, dar el vine ca urmare a derapajelor majore ale coalitiei PSD-ALDE din primele trei luni de guvernare.

Stewart a spus ca luni a prezentat o copie a acestei foi de parcurs si Administratiei Trump, fara sa precizeze insa la ce nivel.

Corporatiile americane i-au inmanat premierului Sorin Grindeanu foaia de parcurs cu ocazia intalnirii dintre premier si o delegație a 12 companii, delegatie condusă de Eric Stewart, președintele Consiliului de Afaceri Americano-Român (AMRO).

"Statul de drept, transparența, eficiența, acestea sunt incluse într-o foaie de parcurs pe care am prezentat-o celor două guverne (SUA și România n.r.). Mi se pare o parte extrem de normală în a face afaceri, pentru ca prioritățile să fie focusate clar ambelor guverne. În trecut, Guvernul SUA a lucrat foarte aproape cu Guvernul român pe toate aceste chestiuni. Am văzut foarte mult progres și companiile noastre se simt încrezătoare că atunci când fac afaceri în România totul va fi corect, legal și transparent. Un exemplu vizavi de această încredere este această misiune de afaceri care a fost prezentă aici, cea mai mare misiune de afaceri adusă vreodată în România. Companiile sunt foarte entuziasmate de ce se întâmplă", a spus Stewart, la finalul întâlnirii, citat de Agerpres.

El a precizat că foaia de parcurs a fost pregătită de experți din Washington care sunt familiarizați cu domeniul de afaceri și cu România.

Iata fragmentul referitor la statul de drept din documentul inmanat de partea americana:

Over the past two years, the Romanian Government has successfully pursued multiple “Action Plans” for the improvement of the business climate. Further commitment to strengthening the rule of law and an independent judiciary would also create more confidence among investors. We encourage the new Government to embrace new Action Plans, as they create an accountable framework for the introduction of (1) increased transparency and predictability in the private marketplace; and (2) increased administrative capacity of government bodies at both the central and local level. Both are key to creating an environment for private enterprise to thrive and create value.
The U.S. Government should likewise continue to play a key role providing guidance and assistance to the Romanian Government on the implementation of already existing programs, such as Regulatory Impact Assessments; legislative consultation and transparency; corruption-free and efficient public contracting and procurement; and open data systems in support of these Action Plans.

"Privesc această întâlnire ca un început. Vorba lunga la noi înseamnă sărăcia oamenilor şi niciuna din părţi nu îşi doreşte acest lucru. Lucrurile concrete pe care le vor stabili în întâlnirile de azi şi mâine (de către AMRO cu miniştrii n.r.) trebuie să devină realitate. Am prezentat datele pe care le avem din punct de vedere economic. Am discutat priorităţile inclusiv de buget. Sunt încrezător că parteneriatul strategic dintre SUA şi România va cunoaşte o dezvoltare semnificativă în perioada următoare şi din punct de vedere economic", a spus Grindeanu la finalul întâlnirii avute cu Eric Stewart.
"Domnul Stewart mi-a spus şi ambasadorul, excelenţa sa, că e cea mai puternica delegaţie economică care a fost prezentă în aceşti ani în România, ceea ce ne face optimişti pentru viitor. Nu a fost o întâlnire de curtoazie. S-au discutat lucruri concrete, proiecte concrete pe care putem să le dezvoltăm şi pe care le vom dezvolta în anii următori. Pe parcursul zilei de azi şi de mâine vor avea întâlniri miniştri cu reprezentanţii companiilor prezente astăzi la întâlnire, fie că vorbim de sănătate, apărare, transporturi, energie, finanţe şi aşa mai departe, ceea ce duce la ce ne dorim, şi anume paşi concreţi pentru întărirea parteneriatului strategic pe care România îl are cu SUA", a mai spus Grindeanu, potrivit Agerpres.

Potrivit unui comunicat al Guvernului, documentul inmanat de AMRO se numeste "Calea spre prosperitate" ("Roadmap to Prosperity") si conține cinci recomandări pentru întărirea relațiilor economice dintre România şi SUA: continuarea îmbunătățirii mediului de afaceri din România, un dialog la nivel înalt între cele două guverne pe teme economice, aprofundarea cooperării pentru dezvoltarea capacității strategice de securitate, inclusiv în domeniul energiei, sprijinirea sistemului de educaţie şi sănătate pentru consolidarea competitivităţii economice, precum şi sprijin pentru companiile românești care îşi doresc să investească în SUA. Documentul a fost transmis şi președintelui SUA, Donald Trump, şi administraţiei americane.

Înscrie-te la newsletter-ul nostru zilnic
 Dimineața la ora 9:00 și seara la ora 21:00  Doar dimineața  Doar seara

Adresa de e-mail
 Înscriere
La reuniune au participat 12 dintre cele mai puternice companii americane care derulează investiţii în România sau care sunt interesate să investească în ţara noastră: Amgen, Archer Daniels Midland, Bell Helicopter, The Boeing Company, ExxonMobil, General Dynamics, Medtronic, Mega Company, MetLife, Oshkosh Defense, Pfizer, Smithfield, Timken.

Imagini video de la conferinta de presa comuna Sorin Grindeanu - Eric Stewart:

Memorat
« Răspunde #59662 : Martie 29, 2017, 16:41:21 »

Daca tot ati adus vorba de “Dosarul Sanda”
Sper ca Parchetul sa se autosesizeze in cazul fostului SS Sanda  pentru  fals in inscrisuri (in cazul de fata , art 321 NCP). In cazul in care nu o va face, se va gasi un “amator”. Eu nu am facut-o si nici nu o voi face, dar, la nevoie, ma voi constitui “parte civila”!  Ce scriu mai jos nu este o noutate! Intrebati un avocat si va veti convinge ca am dreptate 100%!
Iata in ce consta falsul:
 Motivarea “urgentei” (pe care CCR a invocat-o in respingerea  sesizarilor de neconstitutionalitate!); “Urgența acestui act normativ este justificată și de reluarea plăților privind indemnizațiile reparatorii pentru toate categoriile de beneficiari, conform prevederilor Legii nr. 341/2004, începând cu luna ianuarie 2015”
In realitate, prin “Erata”  din 22 dec 2014 la OUG 83/2014,  Guvernul tocmai dispusese reluarea platilor ( chiar daca aceasta rezulta implicit prin faptul ca nu se mai proroga “ suspendarea!). Iata textul :
Monitorul Oficial Rectificarea privind Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 83/2014, din 22.12.2014 Text publicat în M.Of. al României.
În vigoare de la 22.12.2014
În cuprinsul Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 83/2014 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2015, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 925 din 18 decembrie 2014, se face următoarea rectificare: - la art. 39, în loc de: " Prevederile art. 18 și art. 19 lit. b) și c) ale . . ." se va citi: Prevederile art. 19 lit. b) și c) ale . . .".Art 39 : Prevederile art. 18 și art. 19 lit. b) și c) ale art. II din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 80/2010, aprobată cu modificări și completări prin Legea nr. 283/2011, se aplică în mod corespunzător și în anii 2015 și 2016.
 Concret, NU SE MAI PROROGA art 18 (Art. 18 In anul 2012, indemnizatiile prevazute la art. 4 alin. (4) din Legea recunostintei fata de eroii-martiri si luptatorii care au contribuit la victoria Revolutiei romane din decembrie 1989, precum si fata de persoanele care si-au jertfit viata sau au avut de suferit in urma revoltei muncitoresti anticomuniste de la Brasov din noiembrie 1987 nr. 341/2004, cu modificarile si completarile ulterioare, nu se acorda.”). Adica SE RELUAU PLATILE! Dealtfel  Parlamentul a aprobat OUG 83/2014 prin legea 71/2015 (inclusiv erata – care face parte integranta din cuprinsul ordonantei  SI NU A FOST MODIFICATA!). In momentul de fata ne aflam in situatia unui conflict de legi ! Fiind ultima reglementare in matereie si aprobata de parlament, consider ca aceasta este aplicabila! Acum intelegeti de ce Johannis a zis ca “ secretarul de stat isi asuma intreaga raspundere!”?
P.S. Nu mi-am permis sa intreprind  de unul singur demersuri in instanta.  Astept concretizarea demersurilor de unificare! Fie si a “nedeterminantilor” ! Atentie! Nu mergeti pe mana “avocatilor” care v-au luat banii sa va piarda procesele! Singurul stiutor de carte ( a se citi “drept”!) este domnul Teseleanu!   Daca sunteti interesati, ne putem intalni pentru a discuta! Datele mele de contact sunt publice!
Memorat
« Răspunde #59663 : Martie 29, 2017, 18:25:48 »

Daca tot ati adus vorba de “Dosarul Sanda”
Sper ca Parchetul sa se autosesizeze in cazul fostului SS Sanda  pentru  fals in inscrisuri (in cazul de fata , art 321 NCP). In cazul in care nu o va face, se va gasi un “amator”. Eu nu am facut-o si nici nu o voi face, dar, la nevoie, ma voi constitui “parte civila”!  Ce scriu mai jos nu este o noutate! Intrebati un avocat si va veti convinge ca am dreptate 100%!
Iata in ce consta falsul:
 Motivarea “urgentei” (pe care CCR a invocat-o in respingerea  sesizarilor de neconstitutionalitate!); “Urgența acestui act normativ este justificată și de reluarea plăților privind indemnizațiile reparatorii pentru toate categoriile de beneficiari, conform prevederilor Legii nr. 341/2004, începând cu luna ianuarie 2015”
In realitate, prin “Erata”  din 22 dec 2014 la OUG 83/2014,  Guvernul tocmai dispusese reluarea platilor ( chiar daca aceasta rezulta implicit prin faptul ca nu se mai proroga “ suspendarea!). Iata textul :
Monitorul Oficial Rectificarea privind Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 83/2014, din 22.12.2014 Text publicat în M.Of. al României.
În vigoare de la 22.12.2014
În cuprinsul Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 83/2014 privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice în anul 2015, precum și alte măsuri în domeniul cheltuielilor publice, publicată în Monitorul Oficial al României, Partea I, nr. 925 din 18 decembrie 2014, se face următoarea rectificare: - la art. 39, în loc de: " Prevederile art. 18 și art. 19 lit. b) și c) ale . . ." se va citi: Prevederile art. 19 lit. b) și c) ale . . .".Art 39 : Prevederile art. 18 și art. 19 lit. b) și c) ale art. II din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 80/2010, aprobată cu modificări și completări prin Legea nr. 283/2011, se aplică în mod corespunzător și în anii 2015 și 2016.
 Concret, NU SE MAI PROROGA art 18 (Art. 18 In anul 2012, indemnizatiile prevazute la art. 4 alin. (4) din Legea recunostintei fata de eroii-martiri si luptatorii care au contribuit la victoria Revolutiei romane din decembrie 1989, precum si fata de persoanele care si-au jertfit viata sau au avut de suferit in urma revoltei muncitoresti anticomuniste de la Brasov din noiembrie 1987 nr. 341/2004, cu modificarile si completarile ulterioare, nu se acorda.”). Adica SE RELUAU PLATILE! Dealtfel  Parlamentul a aprobat OUG 83/2014 prin legea 71/2015 (inclusiv erata – care face parte integranta din cuprinsul ordonantei  SI NU A FOST MODIFICATA!). In momentul de fata ne aflam in situatia unui conflict de legi ! Fiind ultima reglementare in matereie si aprobata de parlament, consider ca aceasta este aplicabila! Acum intelegeti de ce Johannis a zis ca “ secretarul de stat isi asuma intreaga raspundere!”?
P.S. Nu mi-am permis sa intreprind  de unul singur demersuri in instanta.  Astept concretizarea demersurilor de unificare! Fie si a “nedeterminantilor” ! Atentie! Nu mergeti pe mana “avocatilor” care v-au luat banii sa va piarda procesele! Singurul stiutor de carte ( a se citi “drept”!) este domnul Teseleanu!   Daca sunteti interesati, ne putem intalni pentru a discuta! Datele mele de contact sunt publice!

Ce date de contact are domnul "Teseleanu" ?
Memorat
« Răspunde #59664 : Martie 29, 2017, 19:41:20 »

Domnul Teseleanu Dorin este avocat (persoana publica!). Nu-mi permit sa postez aici datele de contact ale dumnealui, insa le puteti gasi  la aceasta adresa:
  TABLOUL AVOCAŢILOR ,
 UNIUNEA NAŢIONALĂ A BAROURILOR DIN ROMÂNIA
BUCUREŞTI, STR. ACADEMIEI, NR. 4-6, SC. B, ET. 3, SECTOR 3
TEL/ FAX: 021/315.02.44 www.unbr.eu
ACTUALIZAT 2017  Pozitia 1977. Succes!

Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59665 : Martie 29, 2017, 23:32:38 »

Cine are posibilitatea de a recupera-inregistra de pe irealitatea tv,emisiunea lui Rares Bogdan cu Octavian Bjoza,ii rog s-o faca.O sa vina timpul cand o sa ne fie de folos.
Memorat
  • RaduSpiru
  • Vizitator
« Răspunde #59666 : Martie 30, 2017, 06:27:29 »

Doamna care scrie textul de mai jos e o sorosista manipulata, cu #rezist la fotografia de profil. O proasta, cum spune despre ea un "destept" de pe aici.
Sunt convins ca Floricica Dansatoarea, de la polul oamenilor inteligenti,ar putea mult mai mult.

Natalie Ester
7 ore ·
Doamnă Udrea, aud că ați primit 6 ani. Don' Băsescu, aud că v-ați înfuriat. Să ştiți că se poate şi mai rău. Mama (de exemplu) a primit prima pensie. Acum 40 de ani mă năştea pe mine. Tocmai termina facultatea de medicină (cu media peste 9). Să vă povestesc amintirile mele din copilărie? Pleca luni, venea vineri. Am plâns mult după ea. Pe la 5 ani am făcut şi eu prima gardă într-un spital şi am mâncat cu ea mâncare de cartofi. Păzeam nou născuți cu sida. Salva mereu alți copii de la moarte. Am mereu imaginile astea pe retină. Alerga (albă la față) cu ei în brațe. Părinții după ea, cu chipuri paralizate de spaimă. Şi nu ştiu ce le făcea că îi întorcea printre vii.
Mi-o amintesc în şaretă, iarna. Acum are Logan, s-a scos. Mergea din casă în casă şi avea obiceiul straniu să-şi bage nasul în căcatul pruncilor. Apoi vorbea cu mamele şi le liniştea. De sărbători aducea în casă copii săraci sau bolnavi, pacienți care aveau să-l cunoască pe Moş Crăciun. Zilele ei (de când îmi e mamă) au început la 5 dimineața şi s-au terminat la 1 noaptea. Când eu învățam pt facultate, ea încă învăța pentru nu ştiu ce examene din nişte cărți imposibil de lecturat (am încercat). Toată viața ei a învățat, tinerețea şi-a petrecut-o mergând în rate cu geamul spart (până la Slobozia, țin minte frigul ăla de parcă acum m-ar îngheța), a muncit cum nu ştiu să mai fi văzut pe cineva muncind, a avut vreo cinci concedii in 40 de ani, a scris rețete pe care le-a completat cu bani pentru medicamente şi... nu vă mai plictisesc. Spuneam că se poate şi mai rau, doamnă Udrea. I-a venit prima pensie: 1.300 de lei. Asta e umilința. Ăsta e motiv de furie. Aşa arată adevărata nedreptate. Ce vi se întâmplă dvs e perfect normal.
Memorat
« Răspunde #59667 : Martie 30, 2017, 09:14:13 »

Domnul Teseleanu Dorin este avocat (persoana publica!). Nu-mi permit sa postez aici datele de contact ale dumnealui, insa le puteti gasi  la aceasta adresa:
  TABLOUL AVOCAŢILOR ,
 UNIUNEA NAŢIONALĂ A BAROURILOR DIN ROMÂNIA
BUCUREŞTI, STR. ACADEMIEI, NR. 4-6, SC. B, ET. 3, SECTOR 3
TEL/ FAX: 021/315.02.44 www.unbr.eu
ACTUALIZAT 2017  Pozitia 1977. Succes!

Multumesc frumos,
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59668 : Martie 30, 2017, 10:45:02 »

Domnul Radu Spiru este unul dintre cei care încearcă să manipuleze informațiile și să influențeze interesat opiniile celor care frecventează forumul. Adept al politicilor criminale impuse în țară de anumite structuri ateiste si antinaționale, era ”firesc” să îl regăsim printre adulatorii subversiunii antiromânești #REZIST. De aceea nu mă surprinde atacul de mai sus, care era chiar de așteptat de la unul ca el. Ma surprinde oarecum doar slaba ripostă pe care o încearcă, furnizînd un text greu de verificat, fără link, atribuit însă uneia de-a lui, o actriță evreică de la noi, bine orientată, care aplică tehnicile care i-a făcut celebri pe comisarii poporului cu care ne-a cadorisit Stalin pe vremuri, în cazul de față fiind vorba de abandonarea tovarășilor de drum. Nu le mai sunt de folos băsiștii? Foarte bine, îi abandonează, fără regrete (deși cu multe și îndelungate ezitări), ba chiar se întoarce declarativ împotriva lor, într-o încercare de a-și curăța biografia, imaginea publică, de parca nici usturoi n-a mîncat și nici gura nu-i pute. Sa nu vă mirați că însuși Spirachele forumului încearcă aceeași stratagemă, publicarea textului de incriminare a hoției pedeliste fiind doar primul său pas în respectiva direcție.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59669 : Martie 30, 2017, 10:53:32 »

Nea Spirache, înțeleg că nu mai vrei să fii considerat un susținător al penalilor epocii băsiste (te-ai prins și tu că nu mai e de bon ton), ca vrei să-ți ”tragi” imagine nouă, tot de ”anticorupt”, așa cum pozai și pe vremea băsismului, dar încearcă decența de a nu ne minți în față, la un interval atît de scurt. Actrița îți arată cum să o faci, dar să o dai tot pe ea de exemplu e prea mult. Și să faci asta cu cei care au criticat de la început abuzurile, hoția și trădarea Elenei Udrea, Traian Băsescu, Emil Boc etc., e chiar prea de tot! Ia-ți adepta homosexualității și fă pași de aici, te du și te tot du, căci nimeni nu-ți va duce dorul. Mai precis, nu te va regreta nici măcar unul dintre revoluționarii adevărați.

Memorat
Pagini: 1 ... 3976 3977 [3978] 3979 3980 ... 4480
Schimbă forumul: