Main Content:

Pagini: 1 ... 3977 3978 [3979] 3980 3981 ... 4533

ANUNTURI

• naspa_rau
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #59670 : Martie 30, 2017, 11:29:28 »

Domnul Teseleanu Dorin este avocat (persoana publica!). Nu-mi permit sa postez aici datele de contact ale dumnealui, insa le puteti gasi  la aceasta adresa:
  TABLOUL AVOCAŢILOR ,
 UNIUNEA NAŢIONALĂ A BAROURILOR DIN ROMÂNIA
BUCUREŞTI, STR. ACADEMIEI, NR. 4-6, SC. B, ET. 3, SECTOR 3
TEL/ FAX: 021/315.02.44 www.unbr.eu
ACTUALIZAT 2017  Pozitia 1977. Succes!

Multumesc frumos,

Dati fuguta la platica camarazi! E foame MARE de bani in Bucuresti baieti ! Alt standard de viata  ...mult mai elevat si costisitor decat la noi "la coada vacii" la ....prostime ! Mai face si acest domn de o friptura, o maslina, o scobitoare, ceva ! Pozitia 1977 in tablou e de frunte ?! Dupa angajarea avocatului ramane la latitudinea onoratei instante adica bani aruncati pe apa Sambetei ! Daca va dau banii afara din casa ...faceti-o !
Memorat

ciine batran lesinat de foame
« Răspunde #59671 : Martie 30, 2017, 13:34:52 »

SA NU UITAM CA INDIFERENT DE AVOCATUL CARE NE-A REPREZENTAT IN ULTIMII ANI IMPOTRIVA STATULUI,INSTANTELE DE JUDECATA AU PRIMIT DISPOZITII SA NE DEA CU FLIT  INDIFERENT CIT DE BUN ERA AVOCATUL.
Memorat
  • RaduSpiru
  • Vizitator
« Răspunde #59672 : Martie 30, 2017, 14:36:03 »

NVAL "Mai precis, nu te va regreta nici măcar unul dintre revoluționarii adevărați."

Haha, "revolutionarii adevarati" , care-s aia ?
Tu ?
Cel putin, sangele meu a fost spalat de pe caldaram. Spalat tocmai de securistii carora tu le faci aici propaganda antenista.
Tu ti-ai dat macar vreo unghie peste cap in '89 ?
Dar iei indemnizatie de "revolutionar adevarat" primita de la pesedeii care te trimit aici.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59673 : Martie 30, 2017, 16:02:14 »

Mai neam de pedelisti, ce bine le stii pe toate! Ai dovada ca Val e trimis de pesedisti? Nu cred. Hai, ca nu te mai spala toata Dunarea pentru colaborationsmul cu pedelistii, degeaba mai dai din coate pe forum.
Memorat
« Răspunde #59674 : Martie 30, 2017, 16:50:55 »

Domnul Teseleanu Dorin este avocat (persoana publica!). Nu-mi permit sa postez aici datele de contact ale dumnealui, insa le puteti gasi  la aceasta adresa:
  TABLOUL AVOCAŢILOR ,

Multumesc frumos,

Dati fuguta la platica camarazi! E foame MARE de bani in Bucuresti baieti ! Alt standard de viata  ...mult mai elevat si costisitor decat la noi "la coada vacii" la ....prostime ! Mai face si acest domn de o friptura, o maslina, o scobitoare, ceva ! Pozitia 1977 in tablou e de frunte ?! Dupa angajarea avocatului ramane la latitudinea onoratei instante adica bani aruncati pe apa Sambetei ! Daca va dau banii afara din casa ...faceti-o !

Domnul Teseleanu Dorin NU A PRETINS  NICIODATA BANI de la revolutionari!  E naspa_rau daca ii judecam pe toti dupa chipul si asemanara noastra!
Memorat
  • naspa_rau
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59675 : Martie 30, 2017, 17:19:43 »

TABLOUL AVOCAŢILOR ,

Multumesc frumos,

Domnul Teseleanu Dorin NU A PRETINS  NICIODATA BANI de la revolutionari!  E naspa_rau daca ii judecam pe toti dupa chipul si asemanara noastra!

N-a pretins dar ar lua! Aratati-mi vreun avocat sa scrie un rind "pro bono" ! Pana si pe sfaturi cere sume frumusele ! Cind imi veti dovedi ca acest domn  a castigat irevocabil o cauza pentru revolutionari fara sa incaseze de la ei vreun leu sau alte foloase o sa va respect . Pana atunci ....vorbe !
Memorat

« Răspunde #59676 : Martie 30, 2017, 18:04:25 »

TABLOUL AVOCAŢILOR ,

Multumesc frumos,

N-a pretins dar ar lua! Aratati-mi vreun avocat sa scrie un rind "pro bono" ! Pana si pe sfaturi cere sume frumusele ! Cind imi veti dovedi ca acest domn  a castigat irevocabil o cauza pentru revolutionari fara sa incaseze de la ei vreun leu sau alte foloase o sa va respect . Pana atunci ....vorbe !
"Domnul " face parte din baroul paralel .....nu si-a prezentat niciodata CV-ul ,este LRMD,afectat de Ord. 95 pentru care nu si-a depus dosar....A refuzat permanent sa-si asume "faptele deosebite "si locul unde le-a "comis " si nu are nici un proces individual sau colectiv castigat pe legea 341 sau Ord. 95.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59677 : Martie 30, 2017, 19:16:15 »

Eu știu pe cineva care a reușit să cîștige un proces, dar nu vrea să-și facă publicitate.
Deci nu excludeți posibilitatea reușitei in justiție, cu tot cîmpul tactic în care e inclusă.
Memorat
  • naspa_rau
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59678 : Martie 30, 2017, 19:38:47 »

TABLOUL AVOCAŢILOR ,

Multumesc frumos,

"Domnul " face parte din baroul paralel .....nu si-a prezentat niciodata CV-ul ,este LRMD,afectat de Ord. 95 pentru care nu si-a depus dosar....A refuzat permanent sa-si asume "faptele deosebite "si locul unde le-a "comis " si nu are nici un proces individual sau colectiv castigat pe legea 341 sau Ord. 95.

Verry well ! Asta e! Dar ....fapte ...nu vorbe ! Teoria ca teoria ...pra(f)tica te omoara ! Nu muncesti ...nu mananci !Deci actiune domn avocat !
Memorat

• kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59679 : Martie 30, 2017, 20:52:19 »

Daca castiga cineva vre-un proces era mare agitatie in randul revolutionarilor iar presa huia.
Daca este asa de ce respectivul nu este de buna credinta si bun camarad sa-i ajute si pe restul?sa aiba oare interdictie de la cineva anume ca sa nu faca destainuiri?
Memorat
  • Silviu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59680 : Martie 31, 2017, 16:41:13 »

TABLOUL AVOCAŢILOR ,

Multumesc frumos,

Verry well ! Asta e! Dar ....fapte ...nu vorbe ! Teoria ca teoria ...pra(f)tica te omoara ! Nu muncesti ...nu mananci !Deci actiune domn avocat !

Naşpa!
Cu toată simpatia care ţi-o port, vreau să te rog să nu aduci mentalitatea procurorilor în disputele noastre...Prezumţia de vinovăţie bagă oameni la puşcărie pe bandă rulandă iar la noi, va genera absurdul: În funcţie de punctul de vedere, al celuilalt, toţi vom deveni "faşi"!
Poate mă înşel dar, Teşeleanu, nu locuieşte în Bucureşti!
Apoi, chiar trebuie să condiţionezi respectul pentru colegul neica nimeni de "dovezi"?
Ce facem?
Respectăm omul, sau părerea lui?
O să ne sară colegii în cap pentru încălcarea dreptului la libera exprimare...
Hai să fim mai atenţi la exprimare! Ce ziceţi?
Sănătate.
Memorat
  • naspa_rau
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59681 : Martie 31, 2017, 17:51:52 »

TABLOUL AVOCAŢILOR ,

Multumesc frumos,

Naşpa!
Cu toată simpatia care ţi-o port, vreau să te rog să nu aduci mentalitatea procurorilor în disputele noastre...Prezumţia de vinovăţie bagă oameni la puşcărie pe bandă rulandă iar la noi, va genera absurdul: În funcţie de punctul de vedere, al celuilalt, toţi vom deveni "faşi"!
Poate mă înşel dar, Teşeleanu, nu locuieşte în Bucureşti!
Apoi, chiar trebuie să condiţionezi respectul pentru colegul neica nimeni de "dovezi"?
Ce facem?
Respectăm omul, sau părerea lui?
O să ne sară colegii în cap pentru încălcarea dreptului la libera exprimare...
Hai să fim mai atenţi la exprimare! Ce ziceţi?
Sănătate.

Total de acord Dle. Silviu ! Cei interesati o vor simti pe propria lor piele ! Aici nu ne situam in domeniul reclamei si nici nu trebuie sa trecem pe la casa (forumului) pentru plata publicitatii ! Dovada ceruta a fost exemplificativa si a fost ceruta fata de cat posteaza teoretic acest domn avocat revolutionar in spatial public ,criticand , repet , teoretic, actele normative privind speta revolutionara ! Dar numai teoretic ! De o singura instanta castigata pe ce, cu repetitie, publica nu a auzit nimeni ! Sunt de acord ca fiecare om are o vocatie . Daca Dl. Teșeleanu locuieste sau nu in Bucuresti sau in Timisoara e chiar nerelevant si se poate afirma in mediul revolutionar NUMAI ajutandu-i efectiv prin MUNCA JURIDICA nicidecum prin postari teoretice cam cum vede domnia sa problema ! Oamenii se uita , firesc dar sceptic, cantarind valoarea unui avocat si apreciindu-l in principal si pe raportul interes/pret/calitate ! Nu i-ar place nimanui ca "reprezentat" de un avocat sa piarda pe ridicarea din umeri a avocatului ca "asa a hotarat instanta" ! Chinezul zice: "Sa aveti vremuri interesante !"
Memorat

« Răspunde #59682 : Aprilie 01, 2017, 00:43:10 »

Daca castiga cineva vre-un proces era mare agitatie in randul revolutionarilor iar presa huia.
Daca este asa de ce respectivul nu este de buna credinta si bun camarad sa-i ajute si pe restul?sa aiba oare interdictie de la cineva anume ca sa nu faca destainuiri?

Kostas, dragule,
.-“Inainte” presa insemna “Scanteia”. Dupa “explozia din decembrie” , “Scanteia” s-a stins, insa ne-am trezit cu o puzderie de “licurici”: “de staga”, “de dreapta”, “degeaba”, “de sanchi”.. Fiecare “licurici” serveste interesele stapanilor care ii finanteaza  si toti “licuricii” (cu putine exceptii) stapanului suprem care ii controleaza. Vor “scapa” astfel de informatii atunci cand stapanul suprem va avea interes.
. -Daca “respectivul camarad” e de buna sau rea credinta, daca a jutat sau nu, intreaba-l pe Nelutu (transmite-i condoleante pentru bunicul Otiliei si din partea domnului Teseleanu, ca de la el am aflat!)! Si tine minte! O Hotarare Judecatoreasca  favorabila obtinuta de oricare dintre noi foloseste tuturor, conform principiului aplicarii unitare a legii.
.-In privinta castigarii unor procese, daca nu stii tu, asta nu inseanma ca nu s-a intamplat! De exemplu, domnul Teseleanu ( cu care vorbesc la telefon des, dar nu l-am  vazut niciodata!) a obtinut in instanta anularea Deciziei de “incetare a platii  indemnizatiei reparatorii” (pare de necrezut, nu?), a bagat la mare inghesuiala (in instanta)  Institutia Prezidentiala, Guvernul, Monitorul Oficial…. O Casa de pensii a fost executata silit, o Primarie este in procedura de executare, ICCJ a recunoscut (fara sa vrea!) ca “indemnizatia reparatorie “ este “drept de asigurari sociale” (sper sa recunoaca –fie si din greseala- ca si contributia “in natura” este tot o forma de  contributie), CCR a recunoscut ca este “bun” conform definitiilor CEDO, samd. Ca “motivarea urgentei” OUG 95/2014 a fost un “fals intelectual” in vederea obtinerii unor avantaje “pentru sine si pentru altii”, rezulta indiscutabil din prevederile OUG 83/2014   care a si  devenit LEGE! Lege conform careia plata indemnizatiilor trebuia reluata  din mai 2015 (si nu intra in contradictie cu OUG 95/2014 , pentru ca aceasta  nu a abrogat “indemnizatiile reparatorii”-nici nu putea conform dreptului European si nici celui intern). Puse cap la cap, toate aceste “nimicuri” obtinute de la o justitie vadit potrivnica, vor scoate intr-o zi  la lumina adevarul si dreptatea. Usor, usor, “pas cu pas”,  vom ajunge la normalitate. Pentru mine (si nu numai!) “normalitate” nu inseamna “indemnizatie”, ci o societate ORGANIZATA, cu REGULI simple si clare. O societate in care fiecare cetatean sa isi  poata pune in valoare priceperea, talentul si osteneala. Adica, o societate vie! De un sfert de secol, societatea romaneasca este paralizata de lipsa celor doua elemente. Asteptam sa se intample o “minune”, uitand ca “minunile” le infaptuiesc oamenii! Actionam exact ca la Revolutie: dezorganizat si fara reguli! Eu inca mai sper….
Da-ne, Doamne, minte![/
[/b]size][/b]
Memorat
« Răspunde #59683 : Aprilie 01, 2017, 06:28:45 »

Kostas, dragule,
.-“Inainte” presa insemna “Scanteia”. Dupa “explozia din decembrie” , “Scanteia” s-a stins, insa ne-am trezit cu o puzderie de “licurici”: “de staga”, “de dreapta”, “degeaba”, “de sanchi”.. Fiecare “licurici” serveste interesele stapanilor care ii finanteaza  si toti “licuricii” (cu putine exceptii) stapanului suprem care ii controleaza. Vor “scapa” astfel de informatii atunci cand stapanul suprem va avea interes.
. -Daca “respectivul camarad” e de buna sau rea credinta, daca a jutat sau nu, intreaba-l pe Nelutu (transmite-i condoleante pentru bunicul Otiliei si din partea domnului Teseleanu, ca de la el am aflat!)! Si tine minte! O Hotarare Judecatoreasca  favorabila obtinuta de oricare dintre noi foloseste tuturor, conform principiului aplicarii unitare a legii.
.-In privinta castigarii unor procese, daca nu stii tu, asta nu inseanma ca nu s-a intamplat! De exemplu, domnul Teseleanu ( cu care vorbesc la telefon des, dar nu l-am  vazut niciodata!) a obtinut in instanta anularea Deciziei de “incetare a platii  indemnizatiei reparatorii” (pare de necrezut, nu?), a bagat la mare inghesuiala (in instanta)  Institutia Prezidentiala, Guvernul, Monitorul Oficial…. O Casa de pensii a fost executata silit, o Primarie este in procedura de executare, ICCJ a recunoscut (fara sa vrea!) ca “indemnizatia reparatorie “ este “drept de asigurari sociale” (sper sa recunoaca –fie si din greseala- ca si contributia “in natura” este tot o forma de  contributie), CCR a recunoscut ca este “bun” conform definitiilor CEDO, samd. Ca “motivarea urgentei” OUG 95/2014 a fost un “fals intelectual” in vederea obtinerii unor avantaje “pentru sine si pentru altii”, rezulta indiscutabil din prevederile OUG 83/2014   care a si  devenit LEGE! Lege conform careia plata indemnizatiilor trebuia reluata  din mai 2015 (si nu intra in contradictie cu OUG 95/2014 , pentru ca aceasta  nu a abrogat “indemnizatiile reparatorii”-nici nu putea conform dreptului European si nici celui intern). Puse cap la cap, toate aceste “nimicuri” obtinute de la o justitie vadit potrivnica, vor scoate intr-o zi  la lumina adevarul si dreptatea. Usor, usor, “pas cu pas”,  vom ajunge la normalitate. Pentru mine (si nu numai!) “normalitate” nu inseamna “indemnizatie”, ci o societate ORGANIZATA, cu REGULI simple si clare. O societate in care fiecare cetatean sa isi  poata pune in valoare priceperea, talentul si osteneala. Adica, o societate vie! De un sfert de secol, societatea romaneasca este paralizata de lipsa celor doua elemente. Asteptam sa se intample o “minune”, uitand ca “minunile” le infaptuiesc oamenii! Actionam exact ca la Revolutie: dezorganizat si fara reguli! Eu inca mai sper….
Da-ne, Doamne, minte![/
[/b]size][/b]

Memorat
« Răspunde #59684 : Aprilie 01, 2017, 06:40:09 »

Neica nimeni ......Hai sa discutam unul din cazurile amintite la CONCRET .....x versus y....Si apoi dar abia apoi despre "DECIZIA UNITARA ".........Sa nu amestecam lucrurile ....Era un domn"Grasu" din Husi care posta pe facebook si cred ca si pe aici ca .....s-a recuperat indemnizatia DAR la fel ca si avocatul timisorean in cauza care cand e somat  ameninta sau jigneste ....nici asta nu a dat concret dosarul castigat ci .....s-a scufundat in uitare .
Poate obtineti dvs CONCRET un astfel de caz cu NUME SI PRENUME de la domnul TESELEANU .....poate ne povestiti de ce NU si-a recuperat PROPRIA INDEMNIZATIE de LRMD sau .....pentru ce fapte si unde si-a castigat titlul ......pentru ca in TIMIS .....un LRMD .....nu e un oarecine .De regula e cunoscut .
Abia atunci .....imi voi cere scuze pentr "suspiciuni " si imi voi construi sperante !
Memorat
Pagini: 1 ... 3977 3978 [3979] 3980 3981 ... 4533
Schimbă forumul: