Main Content:

Pagini: 1 ... 3987 3988 [3989] 3990 3991 ... 4542

ANUNTURI

• remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #59820 : Aprilie 27, 2017, 22:34:28 »

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59821 : Aprilie 28, 2017, 18:46:27 »

Ședință mare în ograda interimatului domnului Octav Bjoza din Brașov!
Pentru astăzi au fost făcute convocări pe sprînceană din rândurile revoluționarilor.
Însă s-au trezit ”fetele” de acolo și cu mulți nepoftiți la masa! Lista celor preferați:
1.   Adrian Staicu
2.   Bālan Constantin
3.   Bogdan Tudorițā
4.   Cugler Dan
5.   Dincā Dumitru
6.   Manea Marilena
7.   Maxim Dorin
8.   Niculae Marin
9.   Meșter Sorin Vintilā
10. Zamfirescu Emanoil
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59822 : Aprilie 28, 2017, 18:53:11 »

Domnule secretar de stat Octav Bjoza, de ce n-a fost anunțată pe site-ul guvernului această ședință?
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59823 : Aprilie 28, 2017, 19:06:16 »

Soarta contestatarului respins ne interesează mai puțin, dar ne interesează ceea ce v-am intrebat eu, precum și rezultatele ședinței.
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59824 : Aprilie 28, 2017, 20:09:50 »

Eu nu am fost convocata. Cum sa ma duc?
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59825 : Aprilie 28, 2017, 20:10:52 »

Ședință mare în ograda interimatului domnului Octav Bjoza din Brașov!
Pentru astăzi au fost făcute convocări pe sprînceană din rândurile revoluționarilor.
Însă s-au trezit ”fetele” de acolo și cu mulți nepoftiți la masa! Lista celor preferați:
1.   Adrian Staicu
2.   Bālan Constantin
3.   Bogdan Tudorițā
4.   Cugler Dan
5.   Dincā Dumitru
6.   Manea Marilena
7.   Maxim Dorin
8.   Niculae Marin
9.   Meșter Sorin Vintilā
10. Zamfirescu Emanoil

Eu nu am fost convocata ,cum sa ma duc?
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59826 : Aprilie 28, 2017, 22:52:56 »

Nu stiu ce sa spun despre neinvitatrea dumneavoastra, dar observ ceva. Dupa ce ca lista e scurta, au scurtat-o si mai mult prin neinvitarea unora de pe ea. E foarte ciudat. Chiar as vrea sa stiu care a fost motivul convocarii sedtinei, ce s-a discutat si de ce au incercat sa tina totul secret? Domnul S.S. Octav Bjoza se pare ca incearca sa combata comunismul cu mijloace comuniste, probabil pe ideea "cui cu cui se scoate"!
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59827 : Aprilie 28, 2017, 23:03:38 »

Vreau sa mai stiu daca reovluitonarii au observat ca statul de drept a fost suspendat.
Vina este atat a opozitiei cat si a puterii. Sefii D.N.A. isi fac de cap, politie politica.
Iar ministrul justitiei se preface ca are alte treburi, declarand Constitutia inoportuna!

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59828 : Aprilie 28, 2017, 23:40:30 »

Pe unde o umbla Buzdugan? Cum isi mai exprima increderea in cel portretizat?
As vrea sa il intreb daca homo sovieticus i-a dat satisfactie si a desecretizat tot.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59829 : Aprilie 29, 2017, 09:52:04 »

"Nu" are rude, are neamuri. La ce servicii le-a facut si recunostinta primita, nici nu era nevoie.
Memorat
« Răspunde #59830 : Aprilie 30, 2017, 18:15:10 »

Am corectat adresa inregistrarii publicata in subtopicul Alte discutii - acum poate fi vazuta, imi cer scuze pentru greseala.

Secvente filmate in Parcul Titulescu (Parcul Central) din Brasov, joi, 20 aprilie 2017, in timpul neasteptat de abundentei ninsori din acea zi. A fost zapada mieilor primaverii acestui an, dar si cea care a produs avalansa din Muntii Retezat, cea in care doi copii brasoveni, alpinisti de exceptie - Dor Geta Popescu si Erik Gulacsi - si-au gasit sfarsitul. Dumnezeu sa-i ierte si sa-i odihneasca. Dedic celor doi ingeri ai inaltimilor alpine acest videoclip.
Iarna mieilor - www.youtube.com/watch?v=WNb9Y75_APg.

« Ultima modificare: Aprilie 30, 2017, 18:40:54 de către razvan »
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59831 : Mai 01, 2017, 12:31:59 »

Toata lumea e la gratar? Aici ploua, de aceea cred ca tot internetul imi va asigura "evadarea" zilei.
Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59832 : Mai 01, 2017, 15:22:43 »

.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #59834 : Mai 02, 2017, 12:35:20 »

Sper ca doamna ministru de interne, premierul si sefii celor doua camere ale parlamentului sa fi vazut ce a fost ieri la Paris (ieri, dar si mai inainte, insa nu atat de grav), cum au fost atacate nemotivat fortele de ordine, care primisera indicatii de no combat mai mult ca sigur, altfel nu se poate explica lipsa arestarilor masive in randul rebelilor antidemocratici, care au iesit sa-si manifeste neputinta, prostia, dezorientarea, inclinatia spre violenta si incalcarea legilor. Sint cam asa cum sint cei de la noi, dar mult mai multi si mai violenti. Infectia din Piata Victoriei supureaza de mult prea mult timp ca sa nu cangreneze si, daca nu se va interveni cu fermitate, prostii de la putere se vor trezi ca nu mai sunt capabili sa asigure perimetrul. M-ar durea in cot de ce patesc ei, daca ceea ce se poate intiampla acolo nu ar afecta intreaga tara.

Azi am fost anuntat ca s-a reziliat contractul firmei pentru care lucram in Ungaria, deci am mult timp liber si pot fi angajat pentru consultanta, doamna ministru, daca generalii si consilierii dumneavoastra sunt incapabili, sau au tradat. Lasand gluma aceasta amara, daca cineva are acces la sefii din Politie si Jandarmerie, ii, le transmit ca ar fi bine sa-i atentioneze ca dorm pe un butoi cu pulbere! Somnul lor, din nefericire, e moartea noastra in actuala conjunctura de pe continent si din preajma lui.

Memorat
Pagini: 1 ... 3987 3988 [3989] 3990 3991 ... 4542
Schimbă forumul: