Main Content:

Pagini: 1 ... 4025 4026 [4027] 4028 4029 ... 4422

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #60390 : August 19, 2017, 20:09:18 »

Alooooo     bai take ianke si cadar     cititi si bagati la cap 
postarea    camaradului   BURADA  LRM  00264    si bagati la cap 
ce poate sa nasca din     psd  ul vostru
asta victor viorel ponta    zis   puie monta ..si voi trei   
de mica   sa ne luati  ..plus ala   epava  societatii    radu stefan mazare
deci cititi    cititi   postarea lui   BURADA LRM -00264 

Micimea...in orice (''cu exceptia greutatii corporale'', poate  Grin)...dar mai ales in gandire...va caracterizeaza !!!
Memorat
« Răspunde #60391 : August 19, 2017, 20:12:00 »

cum dracul   il nimeresc pe asta numai beat     probabil
ca numai atunci    raspunde   .....isi face curaj   !!!!
are niste replici    mai ales astea  postate in culoare albastra   
asta este ca   Riia     ..se tine scai    de   ordinarul ala de  redus rebus   
zis nval    am scapat la fel si de nm sisescu    nval zis redus remus  ...!!!!
nenorocite    creaturi   psd   isti   astia     bine zis     astia sant niste ,panflete   in societatea aste  ..felicitari pt panfletul   la adresa lui mester    sorin      pupilul   lui ion ilici ilescu     judecat pt   crime  crime   impotriva   umanitatii     ce zici bai    retinutule   .. dar pt ce ai fost retinut  ??
poate da dracului sa te analizeze   astia   ai tai    psd psd   ciuma rosie   ciuma rosie
si daca vine   dna  dna    sa te i a      AHOE   AHOE ...FACE EL   DOAMNE   DOAMNE
  DREPTATE  !!!!

Intreaba organul... Kiss Kiss Kiss
Memorat
« Răspunde #60392 : August 19, 2017, 20:14:15 »

cum dracul   il nimeresc pe asta numai beat     probabil
ca numai atunci    raspunde   .....isi face curaj   !!!!
are niste replici    mai ales astea  postate in culoare albastra   
asta este ca   Riia     ..se tine scai    de   ordinarul ala de  redus rebus   
zis nval    am scapat la fel si de nm sisescu    nval zis redus remus  ...!!!!
nenorocite    creaturi   psd   isti   astia     bine zis     astia sant niste ,panflete   in societatea aste  ..felicitari pt panfletul   la adresa lui mester    sorin      pupilul   lui ion ilici ilescu     judecat pt   crime  crime   impotriva   umanitatii     ce zici bai    retinutule   .. dar pt ce ai fost retinut  ??
poate da dracului sa te analizeze   astia   ai tai    psd psd   ciuma rosie   ciuma rosie
si daca vine   dna  dna    sa te i a      AHOE   AHOE ...FACE EL   DOAMNE   DOAMNE
  DREPTATE  !!!!

Intreaba organul... Kiss Kiss Kiss

Sau momentan te intreaba pe tine ? ? ?   Cry Cry Cry
Memorat
« Răspunde #60393 : August 21, 2017, 10:57:51 »

Un anunt via Facebook: www.facebook.com/?ref=tn_tnmn:
Mihai Cristian a adăugat 8 fotografii noi — la Parlamentul Romaniei Camera Deputatilor Pagina Oficiala.
14 ore · București ·
Astăzi, 20 august, o nouă filă de istorie a fost scrisă la Parlamentul României.
A luat naștere Alianța pentru Centenar. Este ziua în care 100 de organizații și-au unit forțele pentru aducerea Basarabiei acasă.
Pentru mine e o onoare a face parte dintr-un ideal mai mare decât propria-mi persoană. Vă invit pe fiecare dintre voi, a trece la fapte concrete în sprijinul Unirii celor doua state românești, separate încă, de trocul celor mai mari criminali ai secolului XX.
2018 e despre Basarabia!

Memorat
« Răspunde #60394 : August 21, 2017, 11:00:26 »

Mihai Cristian "Idealul unității naționale este un lucru care ține de existența noastră și este cât se poate de legitim. Nu poate fi negat de nimeni și nu poate fi supus negocierilor".
Rezumatul celor declarate de Titus Corlățean, fost ministru de externe, la constituirea Alianței pentru Centenar, una dintre cele mai bune intervenții din sală. (Via Romulus-Andrei Bena)

Memorat
« Răspunde #60395 : August 21, 2017, 11:04:10 »

Parvulescu Claudiu Frantz Sorry but I fucking hate politicians! Bunch of traitors!
Îmi pare rău, dar îi urăsc pe politicieni! Adunătură de trădători!
Mihai Cristian Dar politicienii vin de pe altă planetă, sau tot o emanație a poporului sunt, după chipul și asemănarea lui? Aici, politicienii prezenți au facut abstracție de partide, și de politică în general, au țintit doar interesul național al reUnirii. Parte dintre ei sunt foarte activi și chiar sprijină concret dezideratul reUnirii.

Memorat
« Răspunde #60396 : August 21, 2017, 11:11:18 »

Mihai Cristian Posibil ca după 200 de ani de rusificare în care au fost efectiv supuși ingineriilor sociale criminale, o parte dintre ei sa fie contra acestui ideal, ei trebuie priviți cu compasiune si întelegere ci nu cu aroganta sau superioritate. Situatia de-acolo o exprima foarte bine poezia marelui poet Grigore Vieru din care chiar vreau sa citez un mic fragment:

Cu vorba-mi strâmbă şi pripită
Eu ştiu că te-am rănit spunând
Că mi-ai luat şi grai şi pită
Şi-ai năvălit pe-al meu pământ.

În vremea putredă şi goală
Pe mine, frate, cum să-ţi spun,
Pe mine m-au minţit la şcoală
Că-mi eşti duşman, nu frate bun.

Oricum, cu restul care isi doresc Unirea ce facem oameni buni? Ii abandonam? Ca doar n-ar fi prima oara…

Memorat
« Răspunde #60397 : August 21, 2017, 11:35:08 »

www1.agerpres.ro/social/2017/08/20/o-suta-de-organizatii-civice-s-au-reunit-in-alianta-pentru-centenar-foto--14-16-12
Duminica, 20 august 2017

O sută de organizații civice s-au reunit în Alianța pentru Centenar

Alianța pentru Centenar, la care au aderat aproximativ 100 de organizații civice din România, Republica Moldova și diaspora care își propun un plan de acțiuni ce urmează să se deruleze în anul 2018, a fost lansată duminică la Palatul Parlamentului de Platforma Unionistă Acțiunea 2012.

''Sărbătoarea Centenarului nu este completă fără Basarabia. Anul 2018 trebuie să fie momentul în care punctăm decisiv necesitatea restabilirii unității naționale prin adoptarea proiectului de țară al României: unirea cu Republica Moldova. 2018 este despre fapte, este despre Basarabia'', a afirmat duminică în cadrul Conferinței "Centenarul Unirii și Basarabia" George Simion, președintele Platformei Unioniste Acțiunea 2012, una dintre organizațiile din cadrul Alianței pentru Centenar.

Printre proiectele propuse a se derula în 2018 se numără un marș în care participanții vor parcurge pe jos distanța dintre capitala Unirii, Alba Iulia, și capitala Republicii Moldova, Chișinău, campanii de informare în fiecare sat din stânga Prutului, lobby la Bruxelles și Washington și înființarea unui fond al Unirii.
În rezoluția adoptată, organizațiile reunite în Alianța pentru Centenar își promit sprijin reciproc pentru realizarea proiectelor unioniste proprii sau a celor culturale ori sociale cu impact identitar.
"Am decis să ne constituim în Alianța pentru Centenar, coaliție având ca scop imediat organizarea și desfășurarea de-a lungul anului 2018 a unui șir de evenimente și acțiuni culturale, comemorative sau cetățenești dedicate Marii Uniri, iar ca scop strategic, formularea, promovarea și realizarea idealului de reîntregire națională", se arată în rezoluție.
AGERPRES/(AS — autor: Livia Popescu, editor: Antonia Niță, editor online: Gabriela Badea)

Memorat
« Răspunde #60398 : August 21, 2017, 13:21:23 »

Din nefericire, pe langa evenimentul pozitiv, necesar si frumos al tineretului patriotic a natiunii noastre, zile acestea romanii au primit o noua lovitura sub centura din partea clasei politice si a celor care reprezinta institutiile de stat in general. A doua zi dupa ultimele atentate teroriste islamiste, cele din Spania, de la Barcelona, in care printre victime se numara si trei romani, Ministerul Afacerilor Externe, prin glasul celui care detine portofoliul respectiv, dl Teodor Melescanu, a anuntat ca, citez: "am facut o oferta pentru 1.942 de refugiati din Grecia si din Italia pe care ii putem reloca in Romania", ceea ce, in opinia multor romani, echivaleaza cu un gest de inalta tradare nationala fata de cetatenii tarii.
Memorat
« Răspunde #60399 : August 21, 2017, 13:31:12 »

Sper ca noi, revolutionarii, sa acordam atentia care se impune acestor evenimente deosebit de grave si de o periculozitate care a devenit iminenta si pentru romanii ramasi intre granitele propriei lor tari si va invit sa dezbatem aceasta problema majora in topicul Forum, respectiv in subtopicul Invazia islamista, a carui adresa actuala este www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=1376.375.
« Ultima modificare: August 21, 2017, 13:48:01 de către razvan »
Memorat
« Răspunde #60400 : August 21, 2017, 13:55:33 »

Semnalez o prima luare de pozitie a unui intelectual fata de acest abuz deosebit de periculos al conducerii UE si al statului nostru - este vorba de scriitorul Alexandru Petria.

http://evz.ro/alexandru-petria-islamisti.html
Luni, 21 august 2017

Alexandru Petria: „Nu avem nicio DATORIE față de islamiști, ca să primim la grămadă refugiați”

Autor: Antonia Hendrik

Scriitorul Alexandru Petria, într-un mesaj pe pagina personală de socializare, transmite un mesaj celor cu putere de decizie care întenţionează să accepte refugiaţi pe teritoriul ţării noastre: Nu le-am furat petrolul, nu le-am inițiat distrugerea statelor. Nu avem nevoie să importăm teroriști, pe fondul isteriei corectitudinii politice".

Alexandru Petria: "Este cazul să nu mai acceptăm prostirea.
Dacă alții vor să-și distrugă țările, să li se batjocorească istoria, să le fie uciși cetățenii pe străzi, e treaba lor. Nu și a noastră. Nu avem nicio datorie față de islamiști, ca să primim la grămadă refugiați. Nu le-am furat petrolul, nu le-am inițiat distrugerea statelor. Nu avem nevoie să importăm teroriști, pe fondul isteriei corectitudinii politice, principala vinovată de lupta bleagă cu demenții care se aruncă în aer, înjunghie sau intră înadins cu mașinile în trecători. Fostele imperii n-au decât să-și regleze singure datoriile, nu și cu mâinile noastre. Niciun tratat nu are cum să justifice punerea în pericol a vieții propriilor cetățeni. Chiar nu avem nevoie de încă un motiv de frică în viețile noastre. Este cazul să-i considerăm trădători pe cei care nu zic apăsat stop joc", a scris Petria pe pagina de Facebook.

Memorat
« Răspunde #60401 : August 21, 2017, 14:04:29 »

Vizionati un protest video la adresa politicienilor care introduc zilnic elemente teroriste printre cetatenii pasnici ai Romaniei.
Scandalul aducerii islamistilor in Romania e pe strazile noastre deja! - www.youtube.com/watch?v=-38zmrguueo.

Memorat
« Răspunde #60402 : August 22, 2017, 19:12:29 »

De la talibani, la tefelisti - www.youtube.com/watch?v=hNvF4yV9pwc.
Memorat
« Răspunde #60403 : August 22, 2017, 19:13:53 »

Memorat
  • Viasat
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #60404 : August 22, 2017, 21:48:22 »

Am văzut tineretul însetat de Reîntregirea Țării, am văzut acțiunile lui, chipurile tinerilor, trăsăturile lor de oameni frumoși, de români adevărați și cu atît mai mult mă doară trădarea națională, aflată în plină desfășurare, a clasei politice de la București, fie cea aflată la putere, fie cea din opoziție. Toată! Am văzut frămîntarea revoluționarilor pentru alegerea unui nou secretar de stat, concurența (chipurile) de programe și planuri și am mai văzut și criticile de aici formulate împotriva unor inițiative greșite. Vă invit să citiți cele ce urmează pentru a înțelege în ce situație gravă, în ce capcană politică ne împing cei care conduc România.
Memorat
Pagini: 1 ... 4025 4026 [4027] 4028 4029 ... 4422
Schimbă forumul: