Main Content:

Pagini: 1 ... 4296 4297 [4298] 4299 4300 ... 4533

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #64455 : Iulie 01, 2018, 13:58:58 »

Da ma, bine. Am inteles, e cu religie, cu schimb de microbi la pupat icoane, etc.
Nu, ma !!!  A fost cu Primul Razboi Mondial !!!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #64456 : Iulie 02, 2018, 01:11:13 »

Atentie Natiune Ro!  In orele urmatoare, politicienii din Ro vor fi fortati sa te tradeze!
Cei pe care-i reprezinta amba Klem vor sa va dea cea m mare lovitura economica de pana acum!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #64457 : Iulie 02, 2018, 01:17:51 »

Intai iulie ac, http://sokant.ro/economistul-dan-diaconu-despre-ce-nenorociri-vor-sa-ne-faca-americanii
Economistul Dan Diaconu, despre ce nenorociri vor sa ne faca americanii

Americanii forţează adoptarea legislaţiei pentru a-şi asigura un monopol în exploatarea gazelor noastre, plătind un preţ ridicol de mic. Este avertismentul lansat de economistul Dan Diaconu care aminteste ca  in istoria recentă avem un exemplu similar la privatizarea Petrom: OMV-ului i s-au făcut atunci cadou toate resursele subterane ale României (aflate în portofoliul companiei privatizate) pentru un preţ de 11 $/baril, blocat prin lege timp de 10 ani. Când preţurile au sărit la 150$/baril, redevenţa fixă şi-a făcut din plin datoria umplând visteria statului austriac.
„Klemm, imbecilul de serviciu, a mai făcut o nefăcută: s-a pus capu’ la (sic!) lista ambasadelor „tovarăşe şi pretene” pentru a forţa adoptarea legislaţiei privitoare la exploatările offshore. Aşa cum e creionat acum, proiectul nu face altceva decât să legalizeze jaful instituţionalizat al ţării, având ca bonus daune iremediabile pentru mediu.
În mod normal, România nu are niciun interes să înceapă exploatarea perimetrelor din Marea Neagră. Gazul nu fuge de-acolo, el este o resursă strategică pe care trebuie s-o păstrăm pentru vremurile în care preţurile vor creşte. În prezent, preţul hidrocarburilor e jos, forţat fiind de o falsă supraproducţie indusă de interese politice dubioase. În realitate, combustibilii fosili reprezintă o resursă limitată, iar într-un viitor destul de apropiat preţurile vor exploda. Posibil chiar de anul viitor.
Americanii forţează adoptarea legislaţiei pentru a-şi asigura un monopol în exploatarea gazelor noastre, plătind un preţ ridicol de mic. În istoria recentă avem un exemplu similar la privatizarea Petrom: OMV-ului i s-au făcut atunci cadou toate resursele subterane ale României(aflate în portofoliul companiei privatizate) pentru un preţ de 11 $/baril, blocat prin lege timp de 10 ani. Când preţurile au sărit la 150$/baril, redevenţa fixă şi-a făcut din plin datoria umplând visteria statului austriac.
Acum se procedează la fel. Se forţează adoptarea pe repede înainte a unei legislaţii laxe pentru ca mafioţii americani să-şi umple buzunarele din resursele noastre. Mai ţineţi minte când i-a scutit Udrea pe tovarăşii americani de plata autorizaţiilor pentru explorările efectuate în Marea Neagră? S-a făcut pe şest, între Crăciun şi Anul Nou. Cam tot aşa vor şi-acum: să nu plătească nimic şi să vândă gazul unde-i taie capul. Că doar gazul nostru e al lor, nu-i aşa?
N-ar fi totuşi corect să se înceapă discuţia la talpa ţării? Părerea mea ar fi că se impune organizarea unui referendum pentru ca poporul să decidă dacă este oportună exploatarea gazelor acum, când preţurile sunt infime, sau mai târziu, când preţurile vor fi insuportabil de mari. De asemenea, ar trebui să vedem dacă-i oportun ca acele gaze să fie vândute sau să fie folosite exclusiv în interiorul ţării, ca o resursă ieftină de care să se bucure populaţia şi economia ţării.
Ce ziceţi, micuţilor? Aşa e bine? Eu cred că da, că doar e vorba de justiţie şi democraţie: ce e-al meu e-al meu şi doar eu decid ce să fac cu el„, a explicat economistul.
Memorat
« Răspunde #64458 : Iulie 02, 2018, 09:22:22 »

Cine are timp si este interesat poate viziona (cred ca va incepe in curand) :    "Transmisie în direct - Şedinta Comisiei speciale comune a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru sistematizarea, unificarea şi asigurarea stabilităţii legislative în domeniul justiţiei" :    http://www.cdep.ro/pls/dic/htp_direct?jw_stream=11&idl=1

Memorat
« Răspunde #64459 : Iulie 02, 2018, 10:46:37 »

Cine are timp si este interesat poate viziona (cred ca va incepe in curand) :    "Transmisie în direct - Şedinta Comisiei speciale comune a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru sistematizarea, unificarea şi asigurarea stabilităţii legislative în domeniul justiţiei" :    http://www.cdep.ro/pls/dic/htp_direct?jw_stream=11&idl=1
D.p.m.d.v., pana acum a fost (si continua sa fie)...'CIRC'...facut de PNL + USR (sau USR + PNL)... !!!
Memorat
« Răspunde #64460 : Iulie 02, 2018, 14:18:22 »

Este momentul ca cei ce se simt cu musca pe căciulă în materie de certificate să se autodenunțe!!! E ultima strigare, după aceea potopul!
  banuiesc ca va referiti si la asa zisii retinuti pe care ia prins 22 decembrie prin aresturile militiei deoarece bagasera mina prin buzunarele altor cetateni sau prin alte locuri NU ?
Petre Sandu, vazand ca-ti citea cineva profilul (ai avut mai multe; asta a fost, parca, ultima tentativa...)...  La Bucuresti...!??? !??? !???   ESTI SIGUR ca acolo...? ? ?  EU SUNT CA...NU... !!!!!

"AFFAIRE ALECU ET AUTRES c. ROUMANIE
(Requête no 56838/08 et 80 autres requêtes)
ARRÊT
STRASBOURG
27 janvier 2015"

"44.
475/09
22 décembre 2008
Sandu PETRE
26 février 1963
Piteşti
Ionuţ MATEI
A participé manifestations de décembre 1989 à Bucarest ; séquelles psychiques. Partie dans le dossier interne no 97/P/1990.
3
7 500 EUR (sept mille cinq cents euros)"
Memorat
« Răspunde #64461 : Iulie 03, 2018, 00:01:37 »

I N I T I A T I V A
...
Revolutionarii in sprijinul sinistratilor!
...
        In urma calamitatii ultimelor inudatii din tara, domnul Dan Curiban, de la Asociatia 16 Decembrie 1989 Timisoara, a luat legatura cu fostul secretar de stat Puiu Nicolae Fesan, de la Sibiu, caruia i-a propus initierea unor actiuni ale revolutionarilor in sprijinul sinistratilor din zonele cele mai afectate din tara. Ideea este simpla, dar poate fi eficace daca oamenii se mobilizeaza: revolutionarii din fiecare regiune istorica sa organizeze actiuni de strangere de ajutoare pentru oamenii din zonele cele mai afectate de inundatii, sau sa intervina direct, organizati in echipe, acolo unde o mana de ajutor este mai necesara decat orice altceva.
        Cum am mai colaborat cu domnul Fesan in cadrul unor initiative similare, am fost solicitat sa va aduc la cunostinta ce propune grupul de initiativa, care isi va focaliza actiunile de ajutorare in zonele afectate de ape in judetele Brasov si Covasna. Propunerea insa este adresata revolutionarilor din toata tara, existand zone sinistrate atat in Moldova, cat si in Muntenia.
        Asociatia Luptatorilor, Ranitilor si Urmasii Eroilor "Brasov Decembrie 1989" a fost contactata si a aderat la aceasta campanie de sprijinire a sinistratilor. Se asteapta mobilizarea tuturor asociatiilor si a cat mai multor revolutionari pentru a putea da un ajutor efectiv celor aflati in mare nevoie.

Memorat
« Răspunde #64462 : Iulie 03, 2018, 00:06:25 »

Vedeti o scurta inregistrare video facuta in aceste zile de calamitati naturale:
Cad muntii peste noi
www.youtube.com/watch?v=etTlqmGJLWA&feature=youtu.be.

Memorat
« Răspunde #64463 : Iulie 03, 2018, 07:25:37 »

Este momentul ca cei ce se simt cu musca pe căciulă în materie de certificate să se autodenunțe!!! E ultima strigare, după aceea potopul!
  banuiesc ca va referiti si la asa zisii retinuti pe care ia prins 22 decembrie prin aresturile militiei deoarece bagasera mina prin buzunarele altor cetateni sau prin alte locuri NU ?

nu doar la ei! dar sigur că și la ei!

Grin Grin Grin Grin Grin Toporascu zici ??!  Grin Grin Grin Grin Grin
Memorat
« Răspunde #64464 : Iulie 03, 2018, 07:55:05 »

Grin Grin Grin Grin Grin Toporascu zici ??!  Grin Grin Grin Grin Grin
"Mijolet"...Petre Sandu il cheama si daca ti-e prieten...ajuta-l si tu sa-si plateasca avocatul care i-a castigat procesul la Cedo (sunt convins ca l-a indus in eroare si pe acesta...ca lui atunci...nu i-au vazut 'ochisorii' Bucurestiul...)...si poate-i achiti si prin Brasov unele datorii pe care s-ar parea ca le-a facut (tot pe forum am citit ca a cerut niste bani si de la niste brasoveni)... !!!!!
Memorat
« Răspunde #64465 : Iulie 03, 2018, 09:26:23 »

https://www.senat.ro/

"11:00   Lucrări în PLENUL SENATULUI
           - Dezbaterea iniţiativelor legislative înscrise în ordinea de zi
           - vot final"

http://www.senat.ro/Live.aspx

Daca doriti sa urmariti in direct.

Memorat
« Răspunde #64466 : Iulie 03, 2018, 10:50:54 »

Dupa ce prima data Opozitia a parasit...sala acum a inceput 'circul'... !!!
Memorat
« Răspunde #64467 : Iulie 03, 2018, 12:35:59 »

Fara sa intentionez sa supar pe cineva, va spun ca ma asteptam la niste reactii in legatura cu initiativa venita de la Timisoara, nu la glume proaste.

Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #64468 : Iulie 03, 2018, 15:08:40 »

De cât timp nu s-a mai discutat lucruri serioase pe aici?
Memorat
« Răspunde #64469 : Iulie 03, 2018, 15:52:53 »

De azi-noapte, de ieri, de alaltaieri, s.a.m.d. !!!  Ma refer la acest (sub)topic, in special, dar si la altele .
Memorat
Pagini: 1 ... 4296 4297 [4298] 4299 4300 ... 4533
Schimbă forumul: