Main Content:

Pagini: 1 ... 4380 4381 [4382] 4383 4384 ... 4537

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #65715 : Octombrie 06, 2018, 16:53:14 »

O perfecta  'prezentare', facuta pe Fb. de Mircea Badea  !!! : " Boala mintala in faza terminala arata asa: " ... a unui mizerabil articol, conceput de o minte bolnava :

?!   ?!   ?!  ... " Referendumul, primul atac ideologic al lui Vladimir Putin asupra Romaniei "  ...  !?   !?   !?

http://www.ziare.com/referendum-constitutie-familie/vot/referendumul-primul-atac-ideologic-al-lui-vladimir-putin-asupra-romaniei-1532512

Semneaza Emilian Isaila ... cel care, acoperindu-se de ridicol, a frizat nebunia ... afirmand la  'I'realitatea ... ca D.Ciolos a fost cel mai bun PM al Romaniei ... din '90 pana in prezent ... ?!  ?!  ?!

Memorat
« Răspunde #65716 : Octombrie 06, 2018, 17:24:06 »

" Angela Dragan a distribuit o postare.   1 oră
Grup Unit de Rezistență prin Umor GURU.   Ieri la 15:57
ȘTIRE DE ULTIMĂ ORĂ:
Referendumul s-a ANULAT!!!
Distribuiți masiv!!!

Prietenii Revolutiei Romane Dec.1989
a distribuit o postare.   2 ore
Voda Alexandru Tepes.   2 ore
DA,Am votat,
Am votat DA! "           Sursa: https://www.facebook.com/

Diferenta de  'ideologie'  intre cei doi colegi ... "Prietenii Revolutiei Romane Dec.1989-Site web social/cultural-Ong": Angela Dragan, Voda Alexandru Tepes ...  !?   !?   !?
Memorat
« Răspunde #65717 : Octombrie 06, 2018, 18:16:58 »

Informatori  (cei carora li se mai spune si "turnatori", "sifoane", "jeturi", etc.)  au fost, sunt si vor fi. Si in trecut  (inainte de '89)  si in prezent  au fost si sunt de  (cel putin)  2 categorii : 1. = 'de obligatie'; 2. = 'de drag'. Pt. cei din prima categorie se mai pot gasi diverse circumstante atenuante; asta, insa, nu le absolva in totalitate vinovatia. Dar, d.p.m.d.v., ceilalti, - delatorii -, nu sunt altceva decat niste  (adevarate)  scursuri ale societatii. Nici macar  "revolutionari"  nu ar trebui sa indrazneasca sa-si  (mai)  spuna.
Memorat
« Răspunde #65718 : Octombrie 06, 2018, 18:26:28 »

" Nici macar  "revolutionari" ... " ... adica ... nu se pot numi Revolutionari sau revolutionari ... nici macar "revolutionari" ...  !!!   N-au fost si nu vor fi ...  !!!
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #65719 : Octombrie 06, 2018, 22:27:50 »

Dacă nu ne credeți pe noi, ortodocșii, ascultați o predică penticostală pe tema referendumului:
Luigi Mitoi - Referendumul pentru familie, intre pro si contra  (23 Septembrie, 2018)

https://www.youtube.com/watch?v=Cldlr9_OSz0&feature=share
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #65720 : Octombrie 06, 2018, 22:30:40 »

Fără cuvinte!
Memorat
« Răspunde #65721 : Octombrie 07, 2018, 02:07:00 »

Scena de mai sus a fost in tandem oarecum si a avut savoarea ei.
Tratament egal, democratic - www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?action=post;topic=47.65715;num_replies=65720
Memorat
« Răspunde #65722 : Octombrie 07, 2018, 02:13:02 »

Cristian Opris se simte scârbit.
10 ore · www.facebook.com/photo.php?fbid=1989656994390020&set=a.634221893266877&type=3&eid=ARDvMbkn6fB06rJukKzxxnRYLnSg_mDXhn_b-prFAkmDcSCTR-4Lbag6Paobq3fHgirKFimWh24kUOaE

Cam așa a arătat ziua unui cetățean care a “îndrăznit” să iasă la vot în prima zi a referendumului:

Ca un cetățean responsabil, dimineață la ora 9:30 m-am prezentat la secția 940 din incinta Facultății de Drept împreună cu un coleg de facultate. La intrare, un domn grizonat, în uniformă de poliție și cu grade de agent șef, îi explica unei alegătoare că dacă votează, înseamnă ca e de acord cu toate legile lui Dragnea și că îl scapă de pușcărie. Crezând că am înțeles greșit, am intrat în secție unde mi-am exprimat votul.
La ieșire, același domn polițist vorbea cu o altă alegătoare și îi explica același lucru, doar ca de această dată, lângă ei era și o doamnă în uniformă și cu grade de comisar de poliție care era și ea foarte interesată de acest subiect.
Indignat fiind, i-am atras atenția ca se află în incinta unui centru de votare și i-am cerut să nu mai influențeze alegătorii, mai ales că e în uniformă de polițist.
Deloc deranjat, m-a întrebat dacă am votat, totodată atrăgându-mi atenția ca dacă am făcut acest lucru, înseamnă că am votat legile lui Dragnea pentru a-l scapă de închisoare.
I-am adus la cunoștință că, în conformitate cu legea 3/2000, așa trebuie să fie formulată întrebarea de pe buletinul de vot și că la fel a arătat și la referendumul din 2003, lege pe care ar trebui să o cunoască. Reacția lui a venit promt “Ce 2000? Legea asta si-a făcut-o Dragnea acum în 2018!”
Între timp, o doamnă președinte al unei secții de votare din acel centru a iesit în hol cu un BULETIN DE VOT(!!!) pentru a-i arăta doamnei comisar cum sună întrebarea.
Enervat am ieșit afară și am sunat la 112 pentru a sesiza cele întâmplate, fiind rugat să aștept sosirea unui echipaj.
Până aici, toate bune și frumoase... ajunge și echipajul format din doi tineri agenți, abia ieșiți de pe bancile școlii, care au fost puși în situația de a constata o infracțiune comisă de superiori.
M-am legitimat și am intrat împreună cu ei în holul în care se aflau cei sus menționați. De aici lucrurile au luat o întorsătură ciudată! Am fost jignit și amenințat de către cei doi plitiști pe care i-am reclamat și de către acea doamnă, care a iesit afară cu buletinul de vot. Ba mai mult, polițistul care instiga la neprezentare le-a dictat procesul verbal de constatare colegilor mai tineri și mai “jos în grad”.
Consternat de cele întâmplate, am mers direct la Biroul Electoral Central unde am depus o sesizare, fiind sfătuit să depun și o plângere la secția de poliție în raza căreia se află centrul de votare.
De la BEC am mers direct la secția 17 unde am depus plângerea și am primit număr de înregistrare. Și, într-un final.... abia acum am reușit să ajung acasă.
Așa îmi trebuie dacă mi-am “permis” sa ies la vot!

Sper ca de data aceasta, politia sa nu ii protejeze pe cei doi, la fel cum a făcut-o cu polițistul pedofil.

P. S.: Și la această oră, polițistul care îndemna alegătorii să nu voteze e tot acolo, și probabil că face același lucru!

Memorat
  • Mr. G
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #65723 : Octombrie 07, 2018, 07:25:12 »

DRAGNEA ARE 2 CONTESTATARII
Memorat
« Răspunde #65724 : Octombrie 07, 2018, 09:48:55 »

Manipularea anticrestina a referendumului
www.youtube.com/watch?v=dZGurYMXBfs
Memorat
« Răspunde #65725 : Octombrie 07, 2018, 14:10:26 »

DRAGNEA ARE 2 CONTESTATARII
Vladimir Vladimirovici Putin, La Multi Ani !!!       La 7 Octombrie 1952: s-a nascut Vladimir Putin, politician rus, al 4-lea președinte al Rusiei. 

Memorat
  • Viasat
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #65726 : Octombrie 07, 2018, 14:22:42 »

Referendumul din acest an a eșuat.
Consultarea cetățenilor României în acest fel a fost propusă și obținută de către Coaliția pentru Familie, care a ratat finalizarea cu succes a referendumului, care nu va fi validat, așa cum se spera, din cauza neparticipării cetățenilor țării în procentul prevăzut de lege. Prin urmare, trebuie să consemnăm cu toții și să ne asumăm rezultatul și faptul că boicotul U.S.R.-#REZIST, la care au participat și alte partide și organizații, dar care și l-au asumat mai cu o jumătate de gură (P.N.L. de exemplu), sau jucând la două capete, așa cum a procedat U.D.M.R., a reușit pe deplin.
Prima semnificație și cea mai importantă a acestui deznodământ al unui efort făcut de societatea civilă românească timp de trei ani este lipsa solidarității românilor. În anul centenar al României Mari, s-a reușit învingerea aspirațiilor firești ale familiilor de români prin boicotarea unei acțiuni prin care doreau să-și afirme solidaritatea reciprocă și a tuturor cu valorile tradiționale, care le-au făurit și consacrat statalitatea și spiritualitatea. Este cea mai dură lovitură înregistrată de România și românii ei (în primul rând de către ei) după Revoluția din 1989. Nici înstrăinarea Petrom, a flotei naționale, sau a pădurilor carpatice nu va avea consecințe atît de nefaste ca eșecul societății românești din această zi.
Memorat
  • Viasat
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #65727 : Octombrie 07, 2018, 14:27:34 »

Coaliția pentru Familie nu are personalitate juridică, fiind o alianță informală, laică, alcătuită din organizații ale societății civile, ce împărtășesc valorile familiei astfel cum ele au fost enunțate prin Declarația de misiune. Coaliția pentru Familie nu controlează și nu poate fi făcută responsabilă de activitatea organizațiilor membre, care sunt independente.

În componența Coaliției pentru Familie intră:

organizații de protecția copilului,
organizații de părinți,
organizații de protecția persoanelor cu handicap și de pacienți,
organizații de reabilitare a foștilor deținuți,
organizații de advocacy și media,
organizații juridice,
organizații de promovarea tradițiilor,
organizații ale laicatului diverselor culte religioase.

Asociații și fundații membre ale Coaliției pentru Familie:

01.Asociația „Părinți pentru Ora de Religie – APOR” (cu reprezentativitate la nivel național)
02.Asociația „Alianța Familiilor din România”
03.Asociația Familiilor Catolice din România „Vladimir Ghika”
04.Asociația Familiilor Numeroase din România
05.Asociația Provita Media București
06.Asociația ProVita, filiala Gorj (Tg-Jiu)
07.Fundația Clinica PROVITA (Cluj)
08.Asociația „Familia Tradițională” (Iași)
09. Asociația Română de Hemofilie
10.Asociația „Înțelege Autismul” (Arad)
11.Asociația Down Art Therapy (Tg-Jiu)
12.Asociația pentru Sănătate Mintală a Copilului „Sf. Serafim de Sarov” (București)
13.Asociația Părinților pentru o Educație Sănătoasă (București)
14.Societatea pentru Cultură și Știință „TOTEM”
15.Asociația Juriștilor pentru apărarea Drepturilor și Libertăților
16.Asociația Dascălilor din România
17.Asociaţia Ieromonah Arsenie Boca (Arad)
18.Fundația Sfinții Martiri Brâncoveni / Școala Brâncovenească (Constanța)
19.Asociația Studenților Creștini Ortodocși Români (cu reprezentativitate la nivel național)
20.Asociația „Tineretul Ortodox Român” (fil. Bucecea – Botoșani)
21.Asociația Ortodoxia Tinerilor (Galați)
22.Asociația Christiana (București)
23.Asociația pentru Revigorarea Tradiției – ART (București)
24.Asociaţia Meşterilor Populari din Moldova (Iași)
25.Asociația pentru Cultură „Alfa” (Fieni)
26.Asociația „Lăcașuri Ortodoxe”®
27.Asociația PRODOCENS Media (București)
28.Asociația „Leeman Ahai” – „De dragul fraților mei” (București)
29.Asociația Interconfesională „Unity in Values” (Rm. Sărat)
30.Asociația Ortodoxă „Sf. Împărați Constantin și Elena” (Siret)
31.Asociația Life Nation (Cluj-Napoca)
32.Asociația Inimi Noi (București)
33.Asociația „Urim și Tumim” (Oradea)
34.Asociația Bărbaților Creștini din România (Timișoara)
35.Asociația „Timotei”  (Ineu, Arad)
36.Fundația „My Brother’s Keeper”  (Oradea)
37.Uniunea Femeilor din Bihor (Oradea)
38.Coaliția pentru Familie, Credință și Viață a Românilor din America
39.Asociația „Pro Decizii Informate” (București)
40.Asociaţia „Maramureș pentru Viață și Familie” (Baia Mare)
41.Centrul European de Educație și Training (Bacău)

Federații membre ale Coaliției pentru Familie:

44. Federația Acțiunea Catolică din România (alcătuită din: Asociația Generală a Românilor Uniți – AGRU ; Asociația Tineretului Român Unit – ASTRU Blaj; Asociația Tineretului Român Unit – ASTRU Cluj; Asociația Tineretului Român Unit – ASTRU Oradea; Acțiunea Catolică „Sf. Iosif” Iași; ASTRU eparhial Lugoj)

45. Federația „EuroEducația” (27 de ONG-uri membre, din România, Italia, Bulgaria, Serbia, Turcia, Macedonia, Grecia, Azerbaidjan, India)
Memorat
  • Viasat
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #65728 : Octombrie 07, 2018, 14:37:11 »

Oamenii s-au lăsat manipulați, ceea ce indică gradul de spălare a creierelor și nocivitatea mass-media actule.

Am văzut că domnul Iosif a preluat filmul ”Razboiul impotriva copiilor”, pe care cred că e bine să îl vedeți, https://www.youtube.com/watch?v=dbje8N-eXBI.
Memorat
  • Viasat
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #65729 : Octombrie 07, 2018, 14:45:09 »

Albin Marinescu‎ în Grupul Marius Albin Marinescu, 6 ore
https://www.facebook.com/groups/195578244499159/permalink/280560386000944/?__tn__=%2CdH-R-R&eid=ARAtTU_qp-ojzfbWzYIGt5XNz_ql7QzV8x3gW53TJvk_IGyBX-S1HCxNKvZ06Bgk3Fnyf11r976-F32b&hc_location=group

Dacă Referendumul nu va trece, România a pierdut „meciul” cu dușmanii săi, românii își vor pierde țara „pe repede înainte”, fiindcă va fi dezmembrată, Transilvania își va declara în curând „independența”. Probabil că ne merităm soarta, deoarece am dat dovadă că suntem ușor de manipulat și predispuși la spălarea creierului!

Pentru cei care nu a înțeles încă: acest Referendum nu este un război între heterosexuali și homosexuali, aici nu-i vorba nici de politica PSD-ului și nici de biserica ortodoxă, ci efectiv dăm un TEST de solidaritate și identitate națională! Dacă-l picăm, e „Pa!”, globalismul și progresiștii neomarxiști au câștigat partida, țara va fi pierdută, iar românii, cei care mai reușesc să reziste alungării de pe meleagurile lor natale, vor fi străini în propria țară.

V-ați întrebat de ce oare românii din străinătate votează masiv la acest Referendum, chiar dacă cel susținut de mare parte din ei, alogenul Klaus Iohannis, îl boicotează? Explicația este simplă: ei s-au lovit deja de dezastrul educării copiilor în spiritul LGBT la școlile de acolo și au simțit pe propria piele ce înseamnă discriminarea pozitivă a minorităților cu altă orientare sexuală, au trecut prin toate etapele, de la permisivitate și acceptarea oficială a căsătoriilor între persoane de același sex, până la legalizarea adopțiilor de copii pentru cuplurile homosexuale și acceptarea pedofiliei.

Posibil ca după această postare să fiu raportat de neomarxiștii „rezist” și să fiu blocat iarăși pentru o lună, dar nu-i bai, oricum mă gândesc să-mi închid definitiv contul de Facebook, am obosit să lupt în zadar cu morile de vânt.
Memorat
Pagini: 1 ... 4380 4381 [4382] 4383 4384 ... 4537
Schimbă forumul: