Main Content:

Pagini: 1 ... 4455 4456 [4457] 4458 4459 ... 4543

ANUNTURI

• LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #66840 : August 09, 2019, 06:13:34 »

Nu dle Iosif,nu am prins încredere în securiști și nomenclaturiști.Sunt adeptul respectării legilor în general.Dea lungul timpului s-a  legiferat în permanență,la aproape toate legile date din 1990 încoace,au contribuit în mare măsură, si securisti si comunisti(pentru ca ăștia au fost și sunt încă la putere).De acele legi,unele mai bune,altele mai puțin bune,s-a folosit tot poporul Român,chiar dacă nu a fost întotdeauna de-acord cu cei care le-au emis.Vă înțeleg supărarea.Știu și eu că trebuia făcută dreptate prin legea 341/2004.Nu s-a putut,sau nu s-a vrut,nu știu.Acum că s-a emis OUG 95/2014,vrem nu vrem,trebuie să o respectăm.Această ordonanță,se mai poate încă amenda.În acest sens trebuie să acționeze cei interesați de amendamente,zic eu.Doar să fim irașcibili și să respingem formal pe rețelele de socializare,legile care ne nemulțumesc,nu este productiv.
În altă ordine de idei,eu nu sunt un om radical,eu nu merg la extreme cu gândirea și cu acțiunile mele.
Toate cele bune vă doresc!
Memorat

Nihil sine Deo!!
« Răspunde #66841 : August 09, 2019, 11:53:19 »

Ordonanta Dezbinarii Noastre - asa ar trebui numita - a produs numai efecte negative pana acum si nu vad cum ar putea sa produca unele pozitive de acum inainte. Trebuie inlaturata, timpul scurs de la emiterea ei pana acum demonstreaza aceasta necesitate, nu stiu insa cine va impune dezideratul de care toti vad ca se feresc, nimeni neavand curajul de ”a lua taurul de coarne”. Cat timp ordonanta produce discriminari majore (si chiar daca ar fi discriminata o singura persoana), nu voi fi de acord cu mentinerea ei. Nu mi-am schimbat pozitia initiala fata de acel act samavolnic si n-am cum sa mi-o schimb, pentru ca ar insemna sa ma abat de la adevar si dreptate. Am vazut ca unora le este suficienta indemniazatia pentru a se prefaca ca nu vad ce se intampla - eu nu pot accepta asa ceva.

Daniel Iancu,
Presedintele Comitetului Roman pentru Cinstirea Eroilor

In urma actiunii de constientizare a membrilor Senatului cu privire la OUG 95/2014, desfasurata timp de doua saptamani cu ajutorul Comitetului Roman pentru Cinstirea Eroilor, actiune in care presedintele CRCE, domnul Daniel Iancu, s-a implicat total, ieri, marti, 24 februarie, am fost la Bucuresti, la Comisia juridica, de munca, disciplina, imunitati si validari, impreuna cu domnul Toni Popescu din Rm Valcea, care s-a ocupat de facilitarea accesului nostru la presedintele comisiei, la domnul senator Catalnin Boboc.

Toni Popescu, Presedintele ALRD1989PSSPR1989 si Catalin Boboc,  senator, Presedintele CJMDIV

La adresa www.youtube.com/watch?v=WXsIiGUmTBU&feature=youtu.be, cu titlul Avize negative aveti inregistrarea declaratiei domnului Catalin Boboc, Presedintele Comisiei juridice, de munca, disciplina, imunitati si validari, privitoare la avizul negativ dat in unanimitate de membrii comisiei proiectului de lege privind aprobarea OUG 95/2014 pentru modificarea Legii recunostintei fata de eroii martiri si luptatorii care au contribuit la victoria Revolutiei romane din decembrie 1989, precum si fata de persoanele care si-au jertifit viata sau au avut de suferit in urma revoltei muncitoresti anticomuniste de la Brasov din noiembrie 1987.
Memorat
« Răspunde #66842 : August 09, 2019, 22:20:33 »

Nu dle Iosif,nu e nici o capcană.Asa scrie in lege,dosarele de Revoluționari trebuie publicate pe site-ul SSRML.Cine este în regulă nu are de ce sa se opună legii.Opinia publică,presa,politicienii ar comenta doar la dosarele care nu corespund.Oricum,tota lumea are suspiciuni împotriva anumitor revolutionari.Mai bine să fie clarificate aceste suspiciuni chiar dacă e cam tarziu.Dar mai bine mai tarziu decât niciodată.Apoi,în urmă cu mulți ani,chiar dv ați fost de acord și susținut  publicarea dosarelor,fapt tradus în publicarea de către dv a 3(trei) dosare la secțiunea documente, unul este al meu.
Scrie, da ... da' s-a schimbat Legea cu 'Protectia datelor'  (ti-am scris si pe Fb.). v-a mandatat cineva sa cereti ceva   !?  !?  NU!

Mai bine fa public daca ti-ai achitat DATORIA PE CARE TE-AI ANGAJAT S-O PLATESTI! Cel tarziu maine M-APUC SI DE HARAGA!
Memorat
« Răspunde #66843 : August 09, 2019, 22:29:18 »

Nu dle Iosif,nu e nici o capcană.Asa scrie in lege,dosarele de Revoluționari trebuie publicate pe site-ul SSRML.Cine este în regulă nu are de ce sa se opună legii.Opinia publică,presa,politicienii ar comenta doar la dosarele care nu corespund.Oricum,tota lumea are suspiciuni împotriva anumitor revolutionari.Mai bine să fie clarificate aceste suspiciuni chiar dacă e cam tarziu.Dar mai bine mai tarziu decât niciodată.Apoi,în urmă cu mulți ani,chiar dv ați fost de acord și susținut  publicarea dosarelor,fapt tradus în publicarea de către dv a 3(trei) dosare la secțiunea documente, unul este al meu.
"Gabriel Liiceanu despre revolutionarii cu certificat: Nu le e rusine sa faca parte dintr-o asociatie care sa ceara bani si certificate?"

https://www.hotnews.ro/stiri-esential-10988793-gabriel-liiceanu-despre-revolutionarii-certificat-nu-rusine-faca-parte-dintr-asociatie-care-ceara-bani-certificate.htm
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #66844 : August 10, 2019, 08:54:14 »

Lucian Teodor Rădulescu,te AVERTIZEZ La modul cel mai serios,să nu mai mi te adresezi cu invective jignitoare la adresa mea si a familiei mele !!!!Nu știu dacă Burada și Alex ți-au iertat tot ce le-ai făcut,pot sa-i intreb.Dar eu am mai dus prin tribunale inși din ăștia ca tine.Eu nu-ti tolerez prea multe !!!!Eu mă străduiesc să nu intru în viața personală a nimănui,te sfătuiesc să faci la fel în ce mă privește,altfel vei vedea că eu sunt mai hotărât decât Burada și Alex atunci când cineva intră fără permis în viața mea și a familiei mele !!!
Memorat

Nihil sine Deo!!
« Răspunde #66845 : August 10, 2019, 14:26:02 »

Lucian Teodor Rădulescu,te AVERTIZEZ La modul cel mai serios,să nu mai mi te adresezi cu invective jignitoare la adresa mea si a familiei mele !!!!Nu știu dacă Burada și Alex ți-au iertat tot ce le-ai făcut,pot sa-i intreb.Dar eu am mai dus prin tribunale inși din ăștia ca tine.Eu nu-ti tolerez prea multe !!!!Eu mă străduiesc să nu intru în viața personală a nimănui,te sfătuiesc să faci la fel în ce mă privește,altfel vei vedea că eu sunt mai hotărât decât Burada și Alex atunci când cineva intră fără permis în viața mea și a familiei mele !!!
"inși din ăștia ca tine."  Aceasta sintagma este, cred, singura ce s-ar putea incadra la:  "invective jignitoare la adresa mea si a familiei mele !!!!",
din ABSOLUT TOATE postarile in care m-am adresat TIE !!! ... SI .... IMI ESTE ADRESATA !!!    ''SCRISURILII'' ... ITI APARTINE !!!
Pana acum ai intalnit doar oameni care au inchis gura din diferite motive ? ? ?  NU  E  CAZUL  MEU !!!  NIET !!!

"Nu știu dacă Burada și Alex ți-au iertat tot ce le-ai făcut,pot sa-i intreb." ASK THEM !!! 
POATE AFLI CA AM UN CAZIER INCARCAT, CA SUNT "LUGOJANA", S.A.M.D. !!!
NU-L IGNORA PE  DEMI ... poate te mai lumineaza si el !!!  SI ..... MAI ESTE !!!
Memorat
« Răspunde #66846 : August 10, 2019, 14:40:09 »

Hastagistii sunt azi in strada, reuniti in mult trambitatul lor protest la un an de zile dupa dezordinele pe care le-au provocat in Bucuresti in 2018. Pentru ca atunci pretextul a fost ”apararea justitiei” (cu ”j” mic, caci nu merita majuscula), cineva le-a furnizat o informatie plina de talc, simbolica pe Facebook, sa stie ce justitie au aparat si mai apara (chipurile) inca.

Memorat
« Răspunde #66847 : August 10, 2019, 14:43:21 »

Altfel, asa-zisii protestatari au dat-o pe fata astazi, fiind mandri de ceea ce negau pana mai ieri.

Memorat
« Răspunde #66848 : August 10, 2019, 14:57:00 »

Tot pentru hastagisti - Ingrid Mocanu, pe Facebook, in 8 august:
Îmi place mult dosarul ăsta de la DNA cu șeful de la Oracle.
Se pare că acesta avea în subordine vreo 4000 de angajați, IT-iști neplătitori de impozite, haștagieni care sprijină lupta ”anticorupție”. Măi, haștagilă! Adică voi aveați un șef ”corupt”, care lua șpăgi de sute de mii de euro și urlați pe străzi să mergă la pușcărie ”abuzatori în serviciu” cu folos pentru altul, care nu luaseră un leuț acasă? Și care, vezi doamne, nu știau să interpreteze legea așa bine ca ”procurilă”?
Sau o fi nevinovat și l-au ”umflat” procurorii degeaba? L-or fi ”abuzat”? O fi dat liber individul să protesteze angajații lui împotriva ”ordonanței 13”? O să vadă cum e cu denunțătorii multipli și para-multipli!
Nu vă este rușine acum? Răspuns: NU, că nu aveți bun simț, deci nu vă puteți rușina pentru nimic.
Câți ”abuzuatori în serviciu” își permiteau să plătească 500.000 euro cauțiune? Puțini!
PS - Urlați iar pe 10 august ”anticorupție”... în timp ce clanurile mafiote din justiție și poliție ne omoară pe străzi!
#adevărațiicorupțisuntețivoi
#numaiprotejațihoții
Memorat
« Răspunde #66849 : August 10, 2019, 15:18:22 »

MARIES  ACUMM REALITATEA.
Memorat
« Răspunde #66850 : August 10, 2019, 22:22:41 »
Memorat
« Răspunde #66851 : August 11, 2019, 14:37:10 »

Cu ce se ocupa uni - stire falsa morbida: Portal News a anuntat moartea lui Valentin Ceausesc. Care o fi fiind motivul?!
A MURIT ÎN SĂRĂCIE - Ultimul fiu a lui Ceaușescu a decedat astăzi. Valentin avea 71 ani...
http://portal-news.info/ins-news.php?id=2173&fbclid=IwAR0n-aDEhKsjRBQvJRZDVqy_Ej6s_tmT9L6FFhjFT2Yp-AWrJl96bJ0dhTQ#

Veste tragică pentru România, ultimul fiu a lui Nicolae Ceauşescu a decedat astăzi în spital din cauza unei boli la inimă de care era bolnav ultimii 5 ani. Valentin Ceauşescu avea 71 ani și era ultimul urmaș drept în viață a lui Ceaușescu, chiar așa acesta a petrecut o viață simplă de om și a murit sărac ca un simplu om.

Valentin Ceauşescu a fost cel mai mare dintre cei trei copiii ai familiei Ceauşescu. El s-a născut pe 17 februarie 1948 şi a urmat cursurile Şcolii Petru Groza, unde a terminat studiile liceale în anul 1965. În următorii doi ani a fost student al Facultăţii de Fizică din Bucureşti, după care a urmat şi a absolvit cursurile prestigiosului Imperial College din Londra.

În 1970 s-a reîntors în ţară, angajându-se la Institutul de Fizică Atomică, unde a lucrat până la pensionare. Tot în 1970, pe 3 iulie, el s-a căsătorit cu Iordana Borilă, fiica lui Petre Borilă şi a comunistei de origine evreiască Ecaterina Abraham, cu care are un fiu, Daniel Valentin, născut în 1981. Valentin şi Iordana au divorţat în 1988. În 1995, Valentin Ceauşescu s-a recăsătorit. Din această a doua căsătorie, fizicianul are o fată, Alexandra, născută în 1996.

Nicolae şi Elena Ceauşescu au mai avut doi copii. Zoia Ceauşescu (1949-2006) şi Nicu Ceauşescu (1951-1996).
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #66852 : August 11, 2019, 23:29:57 »

Daca nu s-a strans suta de mii de votanti, n-a coborat nici Hantzi in piata.  Poate s-a prins ca i s-a cam taiat macaroana!   Ar fi fb sa fie asa!

Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #66853 : August 14, 2019, 23:35:35 »

Uni s-au prins, revolutionarii inca nu.

Memorat
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat