Main Content:

Pagini: 1 ... 4475 4476 [4477] 4478 4479 ... 4487

ANUNTURI

• NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #67140 : Noiembrie 13, 2019, 23:26:46 »

Și eu vreau să văd o confruntare între candidații care au intrat în turul doi al alegerilor pentru Președinția României. Nu vă lăsați prostiți revoluționari!

Memorat
« Răspunde #67141 : Noiembrie 14, 2019, 06:45:27 »

Domnule Radulescu,
Cu toata stima,nu credeam ca sunteti in stare,la cat de activ sunteti pe portal si la cate aberatii,da,ABERATII ale unora le vizualizati,le puteti lua apararea,numindu-i "colegi revolutionari",chiar daca(si aici permite-ti-mi sa-mi fac autocritica)am folosit cuvinte cam "tari", jicnitoare la adresa acelor pe care i-am mentionat.Cat de redus mintal trebuie sa fii ca sa astepti de la cineva care are painea si cutitul in mana,sa te ajute,sa-ti dea de mancare in timp ce tu il injuri de mama?
Va intreb deci,chiar si in numele acelei false democratii inteleasa prost de catre unii la care faceam referire,e posibil sa fiti de acord,asa ca simplu cetatean,sa astepti sa obtii CEVA de la CINEVA,injurandu-l si porcaindu-l asa cum au facut acei "colegi revolutionari"pe care indirect ii aprobati doar pentru ca sunt colegi revolurionari" de parca ar fi niste Dumnezei?
Iar in ceea ce priveste intrebarea dumneavoastra,daca vorbesc in nume personal sau in numele altora,va comunic ca vorbesc in nume personal si desi nu trebuia sa folosesc cuvinte jicnitoare la adresa celor vizati de mine(cu care de altfel sunt intru-totul de acord,dar cu o exprimare cu totul diferita,tocmai pentru motivul pe care sper ca l-ati retinut din postarea mea),nu consider ca sunteti cea mai potrivita persoana pentru a face arbitraj intr-o situatie ca aceasta.
Cu stima si respect,
matei zoltan alexandru
Care ar fi 'aber. de barat', in opinia dvs. !?   Vb. in numele dvs. sau ... pt. "binele" colectiv, numindu-i  "nenorociti" pe alti Revolutionari !?   !?   !?
Deci, "alti Revolutionari"  am scris, nu "colegi revolutionari"; a pune (2-3) intrebari nu echivaleaza cu "a face arbitraj". Cu ce ati vrut sa expri -
mati ... sunt, poate, de aceeasi parere; nu pot fi de acord cu 'modul pe care l-ati ales'  pt. a o face.  Si "ABERATII" ... nu (prea) cred ca am vazut.
Dar...nu credeti ca infinit mult mai mult rau fac, de exemplu, SCRIERILE  DOMNULUI  'DENIGRATOR & DENUNTATOR'  DEMI !?   !?   !?
Cu stima si respect,
Lucian T.Radulescu
Memorat
  • zet
  • Membru nou
  • *
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67142 : Noiembrie 14, 2019, 14:56:06 »

Ma bucur ca...poate sunteti de acord cu ce am vrut sa ex-prim si sunt perfect de acord cu dumneavoastra ca modul de a-mi exprima indignarea nu a fost chiar cel mai elegant,dar ce sa-i faci mai sunt si unele reminiscente ale tineretii anilor '60-'70,cand nu puteai sa-ti inchipui ca CINEVA  care vrea CEVA ,poate fi castigator daca face pipi contra vantului.

Cu stima si respect,

m.z.a.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67143 : Noiembrie 14, 2019, 21:57:56 »

Toma Nicolae · 9 minute ·
https://www.facebook.com/groups/351544501717753/?multi_permalinks=1264164640455730&notif_id=1573760595804756&notif_t=group_activity
BOMBA ZILEI. Azi a fost demisă Athena Piceavă, complicea lui Mester si Hamar. Sefa de la juridic din SSPR pe cei mai multi ia atacat in instante, iar pe unii i-a aparat si nu s-a prezentat si astfel au castigat un drept pe nemeritate. Decizia 129 poarta si semnatura Piceava fiind garantul respectarii legii in institutie.Impreuna cu Hamar si Mester au ascuns avizele de la CPRD si au dat decizia 129 prin care au prejudicat 600 de revolutionari. A furat documente importante din institutie si le-a dat unor complici care le-au publicat pe retelele de socializare. Si cred ca va urma si urmatorul pas,sa raspunda penal pentru abuz in serviciu si pentru favorizarea infractorilor Mester si Hamar.
Grosu MihaelaTanta Asa trebuie, jigodia ordinara, sa faca puscarie, acolo ii este locul !
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67144 : Noiembrie 14, 2019, 22:15:04 »

Piciavă apelase la serviciile celor din gașca haștagistă din SSRML și din afara ei pentru a se cocoța la șefia instituției, adică să devină secretar de stat peste revoluționari, noiembiști și foștii deținuți politic. Gașca a fabricat tot felul de documente, plîngeri pe de o parte, pe motive închipuite, împotriva posibililor concurenți și propuneri de a fi numită în funția de ministru secretar de stat pe de alta, care au ajuns pînă la cabinetul noului premier.

Adriana Bejan
https://www.facebook.com/groups/1504171363225265/?multi_permalinks=2151747335134328&notif_id=1573754522642802&notif_t=group_activity
Azi a fost demisă Athena Piceavă, în sfârșit s-a facut dreptate pentru mulți colegi. Se discuta despre ea că dorește din toate madularele dânsei să ajungă Secretar de Stat, ce părere oare au colegii mei din Timișoara care au fost târâți prin tribunale prin ordonanța 129 ?

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67145 : Noiembrie 14, 2019, 22:26:25 »

Alexandru Stein Este membru PNL ?
Adriana Bejan Alexandru Stein nu știu !
Alexandru Stein Adriana Bejan ...Ma gandeam ca este prima conditie .
Adriana Bejan Nu știu condițiile, știu doar prin ce au trecut colegii noștrii prin tribunale din cauza dânsei !
Alexandru Stein Adriana Bejan ...de ce au avut probleme in tribunale daca ai toate doveziile ?...probabil doar aceia care nu erau in regula .
Oprea Ioan Beni  Cheesy
Oprea Ioan Beni Adriana, alți spun ca va fi noul ss.
Ascunde sau raportează acest comentariu
Liviu Pacev Ce sa caute intro asemenea functie doamna A. Piceava? Aceasta, a incalcat grav statutul functionarului public, iar ca jurist a fost o catastrofa, avand o contributie majora la emiterea deciziei 129, alaturi de fostul ss de stat, S. V. Mester. Totodata a obstructionat procesele aflate pe rol, tergiversandu-le cu intarzieri de procedura si sustineri false, inclusiv cu recursuri abuzive. Ea a fost dusmanul revolutionarilor, iar ca jurist, necomepetenta!

Revoluția din 1989
https://www.facebook.com/groups/rev1989/?multi_permalinks=2384724641743705%2C2384658421750327%2C2384715045077998&notif_id=1573756259642230&notif_t=group_activity
Radu Tudorache · 16 minute
TOMA NICOLAE
8 minute
BOMBA ZILEI. Azi a fost demisă Athena Piceavă, complicea lui Mester si Hamar. Sefa de la juridic din SSPR pe cei mai multi ia atacat in instante, iar pe unii i-a aparat si nu s-a prezentat si astfel au castigat un drept pe nemeritate. Decizia 129 poarta si semnatura Piceava fiind garantul respectarii legii in institutie.Impreuna cu Hamar si Mester au ascuns avizele de la CPRD si au dat decizia 129 prin care au prejudicat 600 de revolutionari. A furat documente importante din institutie si le-a dat unor complici care le-au publicat pe retelele de socializare. Si cred ca va urma si urmatorul pas,sa raspunda penal pentru abuz in serviciu si pentru favorizarea infractorilor Mester si Hamar.
Marius Petrescu Atentie la..."calificative"!. Dle Toma Nicolae daca ati afirmat ca Mester si Hamar sint infractori , trebuie sa aveti dovezi concrete.
Marian Radian ARE ! 17.99

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67146 : Noiembrie 14, 2019, 22:48:05 »

Florin Turtureanu
8 ore

https://www.facebook.com/groups/457229437795435/?multi_permalinks=1233579693493735&comment_id=1233664820151889&notif_id=1573739197894996&notif_t=feedback_reaction_generic
Noul secretar de stat va fi o doamnă în persoana dnei. Atena Piceavă. Pe surse!?

Marin Pirvan Este de la pnl...!?
Marin Pirvan  Shocked
Dan Talpos Cred ca ai glume in program Florine! Smiley
Florin Turtureanu Nu Dane am fost informat mai sunt două nume.!
Dan Talpos Aia este altceva!
Mihaela Ionescu Cel mai sinistru banc posibil..  Sad
Enne Stefan De ce va mirati..."acum se poarta doamnele la conducere" ar fi bine daca ar fi ca Dna Viorica sa ne respecte L341/2004
Petru Popan n-am auzit de ea .
Dan Talpos Păi tu n-ai auzit de multe! Smiley
Petru Popan auleu .
Lucian Teodor Radulescu Ai auzit de Boc Shocked... AULEU! Cheesy
Florin Turtureanu Petru Popan este la juridic sspr! Este dna. care face îtâmpinări înpotriva noastră! Urmasa lui meșterică ce zici?
Dan Talpos Acum a venit Ludovic 1...el trebuie să respecte legea 341/2004, asta daca-i liberal adevarat!
Mihaela Ionescu Dan Talpos sigur te-ai trezit bine azi?!??
Dan Talpos Ce naiba Mihaela! Cu voi nu mai poate glumi omul! Smiley
Mihaela Ionescu Oooo, ba da!!!! Doar ca ma intrebam daca "visul" tau e revelatie, reverie sau cosmar?!??  Smiley Cheesy Undecided
Dan Talpos Cred ca sunt toate la un loc până la urma! Smiley
Dan Talpos Sa vezi cum ne umple de respect Ludovic 1! Smiley
Mihaela Ionescu Ok, atunci ia o cafea, poate i-ti revii nitel..  Smiley Cheesy Tongue
Dan Talpos  Grin
Florin Turtureanu Să vezi Teleleii ce o să ne gratuleze!!
Marin Pirvan Nu ca Florin este informat pe surse...!!!
Lucian Teodor Radulescu Am inteles ca..
"si domnul Alex Oprea ar fi pe un loc eligibil."
Mihaela Ionescu E clar, a inceput programul de bancuri zilnice.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67147 : Noiembrie 14, 2019, 22:51:21 »

Adriana Bejan Mihaela Ionescu chiar nu este banc !
Gheorghe Iosif Se bate saua sa priceapa magarii.
George Grosu Florin Turtureanu o să fie secretar general.
Florin Turtureanu Mulțam jorj acum este momentul de ss.gen să fie ales și un moldovean!
George Grosu Asta e pi sursi
Adrian Kali Vrăjeala.
Alexa Dumitru Doamna Atena a fost pusă pe liber mai exact a fost Data afara de la SSRML un lucru normal după cât rău a făcut revoluționarilor pe mulți revoluționari ia purtat prin Tribunale și din cauza asta uni sau îmbolnăvit sau mai grav au murit
Florin Turtureanu Wili când a fost eliberată din funcție? Pe surse?
Florin Turtureanu Nu cred!?
Alexa Dumitru Astăzi a fost pusă pe liber
Alexa Dumitru Cei din conducerea SSRML au făcut dreptate revoluționarilor au dat-o afara pe cea care a purtat revoluționari prin Tribunale
Florin Turtureanu Alexa nu cred!
Dan Talpos Florine...tu o declarasei pe surse ca și ss! Smiley
Alexa Dumitru CEI DIN CONDUCERE MERITA FELICITARI
Florin Turtureanu Dane eu cred că de asta a fost propusă ca ss.! Acuma m-am prins!
Florin Turtureanu Care din conducere Alexa?
Alexa Dumitru Domnul secretar de stat Laurentiu Florian Coca a puso pe liber pe Atena
Florin Turtureanu Mulțam frumos Alexa! Poate mâine va apărea oficial!
Ganea Petre La mulți ani
Mihaela Ionescu

Memorat
  • Mr. G
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67148 : Noiembrie 14, 2019, 23:01:49 »

Exclusiv. Falsificatorii transoceanici de la Secretariatul pentru Revoluționari au trimis falsuri și la Președinție
Autor: Catalin Pena 14 noiembrie 2019   
https://evz.ro/exclusiv-falsificatorii-transoceanici-de-la-secretariatul-pentru-revolutionari-au-trimis-falsuri-si-la-presedintie.html

Toate deciziile privind acordarea certificatelor de Luptător pentru Victoria Revoluției din Decembrie 1989 - Luptător cu rol determinant au fost trimise de Administrația Prezidențială la Parchetul General pentru verificări, după ce le-a primit de la Secretariatul de Stat pentru Revoluționari (SSRML), au declarat pentru Evenimentul zilei surse din această instituție.

Președinția ar fi recurs la acest gest după ce a primit mai multe sesizări, inclusiv din partea unor foști secretari de stat ai SSRML, printre care și Sorin Meșter, că membrii comisiei ar fi fost propus pentru acordare de certificate persoane care nu au avut nimic de a face cu ce s-a întâmplat în decembrie 1989, iar participanți la revoluție ar fi fost omiși. Ultima decizie publicată pe site-ul are nr. 345 din 4 noiembrie
Comisia constituită la nivelul Secretariatului se Stat pentru Recunoașterea Meritelor Luptătorilor Împotriva Regimului Comunist Instaurat în România în perioada 1945-1989 (SSRML) pentru emiterea certificatelor este condusă de secretarul de stat Laurențiu Coca și are membrii pe consilierul Petrică Dorin Balint (foto), consultantul Daniela Lungu, inspectorul Mihai Gadină și Aurelia Frâncu, șef serviciu.
Comisia aplică legea recunoștinței față de eroii-martiri și luptătorii care au contribuit la victoria Revoluției române din decembrie 1989 nr. 341/2004 modificată și completată prin HG nr.99/2015.
Membrii acestei comisii sunt cei care au organizat, pe filiera Florian Coldea-George Maior, deplasarea în SUA în timpul căreia Petrică Balint a împărțit, unor oficiali și personalități americane, și medalia „Ordinul Victoria Revoluției din Decembrie 1989” cu brevete falsificate chiar de el și Coca, despre care Evenimentul zilei a scris AICI.
Sursele EVZ din SSRML suțin că tot ei au în plan să împartă în toată țara 2000 de medalii Ordinul Victoria Revoluției din Decembrie 1989” la 30 de ani de la revoluție, deși ele au fost bătute pentru a fi oferite la împlinirea a 25 de ani de la evenimente. Atunci cei care conduceau Secretariatul au blocat distribuirea pentru că Victor Ponta a pierdut alegerile prezidențiale, fiind ales Klaus Iohannis.
Legea nr. 341/2004 a recunoștinței pentru victoria Revoluției Române din Decembrie 1989 și pentru revolta muncitorească anticomunistă de la Brașov din noiembrie 1987 stabilește modalități prin care statul român își arată recunoștința datorată eroilor-martiri, răniților, persoanelor reținute, luptătorilor cu merite deosebite, luptătorilor participanți și persoanelor care au avut un rol determinant pentru vitoria Revoluției Române din Decembrie 1989, precum și față de persoanele care au avut de suferit în urma revoltei muncitorești anticomuniste de la Brașov din noiembrie 1987.
ART. 9^2 (1) Persoanele care solicită eliberarea certificatelor potrivit prezentei legi poartă răspunderea penală pentru corectitudinea întocmirii dosarelor, a documentelor şi probelor aflate în acestea.
(2) Cererile care privesc eliberarea noului certificat de Luptător cu Rol Determinant, depuse conform art. 3^2, sunt analizate de o comisie alcătuită din cel mult 5 membri, angajaţi din cadrul Secretariatului de Stat, numită prin ordin al secretarului de stat, care este şi preşedintele comisiei.
(3) Comisia prevăzută la alin. (2) procedează la soluţionarea cererilor, verificând actele dosarelor care au fost depuse în termenele şi condiţiile prevăzute de lege pentru calitatea prevăzută la art. 3 alin. (1) lit. b) pct. 4 şi care îndeplinesc condiţiile şi criteriile pentru eliberarea certificatului de Luptător cu Rol Determinant.
(4) După admiterea cererilor se procedează la eliberarea certificatului de Luptător cu Rol Determinant, potrivit metodologiei stabilite prin regulamentul de organizare şi funcţionare al comisiei, aprobat prin ordin al secretarului de stat.
(5) Secretariatul de Stat, cu avizul Comisiei parlamentare, va înainta periodic Preşedintelui României propunerile de atribuire a titlurilor pentru persoanele ale căror cereri au fost admise, în vederea publicării acestora în Monitorul Oficial.

Te-ar putea interesa și:
Exclusiv. Institutul Revoluției condus de Ion Iliescu s-a ridicat, cu de la sine putere, la rangul Academiei Române

Memorat
« Răspunde #67149 : Noiembrie 15, 2019, 08:46:36 »

Premierul Ludovic Orban va fi astazi la Brasov.
Va participa si la depunerea de coroane de la Troita Asociatiei 15 Noiembrie 1987, aflata in fata Spitaluiui Judetean.
Memorat
  • Mr. G
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67150 : Noiembrie 15, 2019, 13:30:51 »

Exclusiv. Falsificatorii transoceanici de la Secretariatul pentru Revoluționari au trimis falsuri și la Președinție
Autor: Catalin Pena 14 noiembrie 2019   
https://evz.ro/exclusiv-falsificatorii-transoceanici-de-la-secretariatul-pentru-revolutionari-au-trimis-falsuri-si-la-presedintie.html

Toate deciziile privind acordarea certificatelor de Luptător pentru Victoria Revoluției din Decembrie 1989 - Luptător cu rol determinant au fost trimise de Administrația Prezidențială la Parchetul General pentru verificări, după ce le-a primit de la Secretariatul de Stat pentru Revoluționari (SSRML), au declarat pentru Evenimentul zilei surse din această instituție.

Președinția ar fi recurs la acest gest după ce a primit mai multe sesizări, inclusiv din partea unor foști secretari de stat ai SSRML, printre care și Sorin Meșter, că membrii comisiei ar fi fost propus pentru acordare de certificate persoane care nu au avut nimic de a face cu ce s-a întâmplat în decembrie 1989, iar participanți la revoluție ar fi fost omiși. Ultima decizie publicată pe site-ul are nr. 345 din 4 noiembrie
Comisia constituită la nivelul Secretariatului se Stat pentru Recunoașterea Meritelor Luptătorilor Împotriva Regimului Comunist Instaurat în România în perioada 1945-1989 (SSRML) pentru emiterea certificatelor este condusă de secretarul de stat Laurențiu Coca și are membrii pe consilierul Petrică Dorin Balint (foto), consultantul Daniela Lungu, inspectorul Mihai Gadină și Aurelia Frâncu, șef serviciu.
Comisia aplică legea recunoștinței față de eroii-martiri și luptătorii care au contribuit la victoria Revoluției române din decembrie 1989 nr. 341/2004 modificată și completată prin HG nr.99/2015.
Membrii acestei comisii sunt cei care au organizat, pe filiera Florian Coldea-George Maior, deplasarea în SUA în timpul căreia Petrică Balint a împărțit, unor oficiali și personalități americane, și medalia „Ordinul Victoria Revoluției din Decembrie 1989” cu brevete falsificate chiar de el și Coca, despre care Evenimentul zilei a scris AICI.
Sursele EVZ din SSRML suțin că tot ei au în plan să împartă în toată țara 2000 de medalii Ordinul Victoria Revoluției din Decembrie 1989” la 30 de ani de la revoluție, deși ele au fost bătute pentru a fi oferite la împlinirea a 25 de ani de la evenimente. Atunci cei care conduceau Secretariatul au blocat distribuirea pentru că Victor Ponta a pierdut alegerile prezidențiale, fiind ales Klaus Iohannis.
Legea nr. 341/2004 a recunoștinței pentru victoria Revoluției Române din Decembrie 1989 și pentru revolta muncitorească anticomunistă de la Brașov din noiembrie 1987 stabilește modalități prin care statul român își arată recunoștința datorată eroilor-martiri, răniților, persoanelor reținute, luptătorilor cu merite deosebite, luptătorilor participanți și persoanelor care au avut un rol determinant pentru vitoria Revoluției Române din Decembrie 1989, precum și față de persoanele care au avut de suferit în urma revoltei muncitorești anticomuniste de la Brașov din noiembrie 1987.
ART. 9^2 (1) Persoanele care solicită eliberarea certificatelor potrivit prezentei legi poartă răspunderea penală pentru corectitudinea întocmirii dosarelor, a documentelor şi probelor aflate în acestea.
(2) Cererile care privesc eliberarea noului certificat de Luptător cu Rol Determinant, depuse conform art. 3^2, sunt analizate de o comisie alcătuită din cel mult 5 membri, angajaţi din cadrul Secretariatului de Stat, numită prin ordin al secretarului de stat, care este şi preşedintele comisiei.
(3) Comisia prevăzută la alin. (2) procedează la soluţionarea cererilor, verificând actele dosarelor care au fost depuse în termenele şi condiţiile prevăzute de lege pentru calitatea prevăzută la art. 3 alin. (1) lit. b) pct. 4 şi care îndeplinesc condiţiile şi criteriile pentru eliberarea certificatului de Luptător cu Rol Determinant.
(4) După admiterea cererilor se procedează la eliberarea certificatului de Luptător cu Rol Determinant, potrivit metodologiei stabilite prin regulamentul de organizare şi funcţionare al comisiei, aprobat prin ordin al secretarului de stat.
(5) Secretariatul de Stat, cu avizul Comisiei parlamentare, va înainta periodic Preşedintelui României propunerile de atribuire a titlurilor pentru persoanele ale căror cereri au fost admise, în vederea publicării acestora în Monitorul Oficial.

Te-ar putea interesa și:
Exclusiv. Institutul Revoluției condus de Ion Iliescu s-a ridicat, cu de la sine putere, la rangul Academiei Române

Memorat
  • Mr. G
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67151 : Noiembrie 15, 2019, 14:03:40 »

Premierul Ludovic Orban va fi astazi la Brasov.
Va participa si la depunerea de coroane de la Troita Asociatiei 15 Noiembrie 1987, aflata in fata Spitaluiui Judetean.

Revolta anticomunistă, 15 noiembrie 1987, Brașov. Mesajul premierului Ludovic Orban

Sebastian Florea / 15 noi 2019 / 12:03 Salveaza PDF Comentarii

S-au împlinit 32 de ani de la revolta anticomunistă din 15 noiembrie 1987 de la Brașov, iar premierul Ludovic Orban a comemorat acest eveniment printr-un mesaj.
Mesajul premierului Ludovic Orban la împlinirea a 32 de ani de la revolta anticomunistă din 15 noiembrie 1987 de la Brașov:
"Se împlinesc astăzi 32 de ani de la momentul Brașov 1987, când muncitorii de pe platforma industrială brașoveană au avut curajul să se unească spontan în stradă pentru a spune nu comunismului. Într-o perioadă neagră a istoriei noastre recente, în care orice formă de exprimare era înăbușită și aspru pedepsită de regimul totalitar, era pentru prima oară când nemulțumirile oamenilor prindeau glas și au căpătat amploare, pe măsură ce și alți locuitori ai orașului s-au alăturat protestului.
Cei care la 15 noiembrie 1987 și-au strigat în stradă revolta, la Brașov, față de un regim care-i umilea și îngenunchea pe români, au fost anchetați, condamnați, bătuți, trimiși la muncă silnică, separați de cei dragi, iar pentru familiile lor a urmat calvarul. Încercarea autorităților comuniste de a ascunde adevărul despre această descătușare a nemulțumirii unui întreg popor a fost însă în zadar. Căderea dictaturii comuniste, în care puțini mai sperau, avea să vină în Decembrie 1989, după încă doi ani de frig, întuneric, frică și foame pentru români.
Suferințele prin care au trecut toți acești eroi, știuți și neștiuți ai luptei anticomuniste din România, nu trebuie uitate. Libertatea, democrația, statul de drept, revenirea în familia europeană și în lumea liberă, dreptul oamenilor la o viață demnă, dreptul la vot, sunt valori pe care le-am recâștigat și datorită lor. Cu toții, societate, instituții, clasă politică, avem datoria și responsabilitatea să le prețuim și să le apărăm.
Le mulțumim, cu tot respectul cuvenit!", este mesajul integral al prim-ministrului Ludovic Orban.

Memorat
« Răspunde #67152 : Noiembrie 16, 2019, 15:41:17 »

"15 Noiembrie", de data aceasta frantuzesc, continua si astazi la Paris.
LIVE: Yellow Vests march in Paris ahead of first anniversary
www.facebook.com/Ruptly/videos/705052646654210.

Memorat
« Răspunde #67153 : Noiembrie 16, 2019, 16:59:33 »

Adriana Bejan Mihaela Ionescu chiar nu este banc !
Gheorghe Iosif Se bate saua sa priceapa magarii.
George Grosu Florin Turtureanu o să fie secretar general.
Florin Turtureanu Mulțam jorj acum este momentul de ss.gen să fie ales și un moldovean!
George Grosu Asta e pi sursi
Adrian Kali Vrăjeala.
Alexa Dumitru Doamna Atena a fost pusă pe liber mai exact a fost Data afara de la SSRML un lucru normal după cât rău a făcut revoluționarilor pe mulți revoluționari ia purtat prin Tribunale și din cauza asta uni sau îmbolnăvit sau mai grav au murit
Florin Turtureanu Wili când a fost eliberată din funcție? Pe surse?
Florin Turtureanu Nu cred!?
Alexa Dumitru Astăzi a fost pusă pe liber
Alexa Dumitru Cei din conducerea SSRML au făcut dreptate revoluționarilor au dat-o afara pe cea care a purtat revoluționari prin Tribunale
Florin Turtureanu Alexa nu cred!
Dan Talpos Florine...tu o declarasei pe surse ca și ss! Smiley
Alexa Dumitru CEI DIN CONDUCERE MERITA FELICITARI
Florin Turtureanu Dane eu cred că de asta a fost propusă ca ss.! Acuma m-am prins!
Florin Turtureanu Care din conducere Alexa?
Alexa Dumitru Domnul secretar de stat Laurentiu Florian Coca a puso pe liber pe Atena
Florin Turtureanu Mulțam frumos Alexa! Poate mâine va apărea oficial!
Ganea Petre La mulți ani
Mihaela Ionescu

Cine poate confirma stirea ?
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67154 : Noiembrie 16, 2019, 21:17:45 »

Birchall Martyn, soțul Anei Birchall (fosta pesedista, fosta min al justitiei, actuala amica a amba USA la Bucale), figureaza pe lista pedofilului miliardar sinucis Jeffry Epstein.
In Ro, tara traficului de copii si de minore pt retelele occidentale "de consum", asta nu da de gandit Procuraturii, Politiei, securimii? Ca lui Hantzi m mult ca sigur ca nu.
Vedeti ceva f actual: Exposing Jeffrey Epstein's international sex trafficking ring | 60 Minutes Australia, https://www.youtube.com/watch?v=VQOOxOl9l80.
Memorat
Pagini: 1 ... 4475 4476 [4477] 4478 4479 ... 4487
Schimbă forumul: