Main Content:

Pagini: 1 ... 4499 4500 [4501] 4502 4503 ... 4507

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #67500 : Ianuarie 19, 2020, 17:42:12 »

În ceea ce privește soarta Poporului român, sunt mai îngrijorată ca oricînd...Stau foarte prost sufletește... Văd tragedii imense ce se întâmplă în țară și sufăr cumplit... În fiecare zi, altceva, altceva înfiorător se întâmplă...Incredibil in ce mocirlă se afundă zi de zi țara... Ce lideri profitori și incompetenți avem... Parcă suntem blestemați...
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67501 : Ianuarie 19, 2020, 18:22:42 »

În ceea ce privește soarta Poporului român, sunt mai îngrijorată ca oricînd...Stau foarte prost sufletește... Văd tragedii imense ce se întâmplă în țară și sufăr cumplit... În fiecare zi, altceva, altceva înfiorător se întâmplă...Incredibil in ce mocirlă se afundă zi de zi țara... Ce lideri profitori și incompetenți avem... Parcă suntem blestemați...
Din pacate ai dreptate soro,dar Dumnezeu vede si-i va rasplati fiecaruia dupa faptele sale.Doamne ajuta!
Memorat
  • Petru
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • nimic-OO FARA INSULTE; neindoelnic, obiectiv
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67502 : Ianuarie 19, 2020, 20:01:11 »

Institutul desfiintat,biletele cfr dijmuite...oare ce urmeaza?

URMEAZA  sa;   https://youtu.be/IpY2QukVuz8
Memorat

Petre,
  • Silviu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67503 : Ianuarie 19, 2020, 20:29:52 »

Silvia, faci jocul mass-mediei!
Violenţa, urăţenia este promovată prin toate mijloacele de informare pentru că atrage mai multă atenţie decît
reuşitele, faptele bune, frumuseţea!
Cele din urmă stîrnesc doar invidie.
Prin urmare, evită să te implici sufleteşte!
Sănătate!
Memorat
« Răspunde #67504 : Ianuarie 19, 2020, 22:19:51 »

Aveți dreptate...Implicarea sufletească îmi strică sănătatea... Cazul Caracal, m-a măcinat pe dinăuntru... Implicarea sistemului este evidentă.
Memorat
« Răspunde #67505 : Ianuarie 19, 2020, 22:38:05 »

Inca aveti o viziune cuminte. Sistemul nu e implicat in mafie. Mafia e sistemul.
Maine voi reveni cu o postare despre acest subiect nenorocit de la noi.
Ma bucur insa ca sunteti bine si ca ati gasit o cale spre cele bune.
Acum va urez noapte buna.
Memorat
« Răspunde #67506 : Ianuarie 19, 2020, 22:41:56 »

Cam asta e tara oficiala in momentul acesta. O colonie penitenciara plina de umor degradat (bascalie) si degradant.
Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67508 : Ianuarie 20, 2020, 19:43:16 »

Un decret pentru doar trei persoane, interesant! Cunoaste cineva dintre membrii Forumului beneficiarii acestui decret?

Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67510 : Ianuarie 20, 2020, 21:56:15 »

Va multumesc pentru informatie, domnule Martinel. Am sa adaug si documentul respectiv.
Memorat
« Răspunde #67511 : Ianuarie 20, 2020, 21:58:04 »

Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67512 : Ianuarie 21, 2020, 20:48:06 »

UNIUNEA NATIONALA A REVOLUTIONARILOR DIN DECEMBRIE
1989 DIN ROMANIA
SATU MARE,
JUDETUL SATU MARE
NR.1/20.01.2020

CATRE
GUVERNUL ROMANIEI
Primului Ministru Domnul Ludovic Orban

Prin prezenta, revenim la adresa noastra nr. 3/20.11.2019 prin care solicitam o audienta cu referire la problemele revolutionarilor din decembrie 1989 din Romania, la care nu am primit nici un raspuns.
Cu respect va rugam sa ne acordati o audienta, comunicandu-ne data si ora stabilita.
Unul din subiectele importante ar fi legat de Secretariatul de Stat pentru Recunosterea Meritelor Luptatorilor Impotriva Regimului Comunist Instaurat in Romania in Perioada 1945-1989, care in momentul de fata nu beneficiaza de temei legal asupra activitatiilor legate de revolutionarii din decembrie 1989. In sprijinul afirmatiei anterioare completez cu Art.2 alin.2 din O.U.G 11/2014, devenita lege prin Legea 145/2015:
“(2) Secretariatul de stat pentru recunoaşterea meritelor luptătorilor împotriva regimului comunist instaurat în România în perioada 1945-1989 îndeplineşte funcţia de autoritate de stat în domeniul foştilor deţinuţi politici, cu respectarea dispoziţiilor legale privind drepturile acestora.”

Presedinte coordonator
ERDOS NICOLAE
Memorat
« Răspunde #67513 : Ianuarie 21, 2020, 21:12:03 »

Vă mulțumesc frumos pt.grija dv. Domn.Iosif. Sunt mai bine ca oricînd, în ceea ce privește propriami sănătate... Mă interesez de sfinții ASCEȚI... Acești atleți ai lui Hristos. Vin vremuri grele pe pămînt, cînd hrana va fi puțină și experimentez o viață de ascet... Spre uimirea mea, corpul a întinerit, semnele bătrîneții se estompează... Postul și rugăciunea sunt singurele medicamente vindecătoare, și nici nu costă. Mă antrenez să pot duce lipsurile materiale ce vor venii...Chiar mîine împlinesc cu voia Domnului, 61 de ani... Mă antrenez în zile cu soare în parcul IOR cu doamna Pagu, campioană mondială la marș 10 000 metri... Eu îi zic Magic Mama...Doamna Pagu are peste 93 de ani... Abia mă pot ține după ea... Sper ca în primăvara ac.s-o întrec...

Doamna Merisan, va sunt dator. Trebuie sa va prezint scuze pentru ca nu v-am urat cele bune de ziua dumneavoastra. M-am luat cu treburile si... iata in ce situatie m-am plasat singur. Va urez multa sanatate si va adresez multumiri pentru exemplul pe care l-ati dat. La multi ani cu sanatate si impliniri!
A fost o vreme in care revolutionarii erau mai intelegatori, mai solidari si chiar mai demni. N-am sa uit niciodata cum ati intervenit pentru a-l salva pe ranitul Bucur Petru la începutul primului mandat de secretar de stat al domnului Fesan. Marturia binefacerii de atunci e aici, pe Portal, cine vrea sa o vada, sa acceseze Documente, Cazul Bucur Petru, sau direct www.portalulrevolutiei.ro/documente/2007/Cazul%20Bucur%20Petru.html.
Memorat
« Răspunde #67514 : Ianuarie 21, 2020, 22:30:26 »

Mulțumesc totuși, pentru urare. Data magică a renașterii mele spirituale este 20 februarie 1988, cînd am avut moartea clinică, eu pe aceasta o celebrez în mod MISTIC. Data de 20 ianuarie este data nașterii mele...Acum suntem în anul 2020, un an magic, legat de stele. Anul acesta este un an al înălțarii sau al decăderii... Eu sper că va fi bine, mulțumesc Domnului... Bietul Bucur Petru este mai amarit ca oricînd... L-am întâlnit la spitalul de urgență, anul trecut, cînd am fost cu mama s-o internez... Este cît se poate de sărac și fără acoperiș. Cerșetor... În spital cerea să stea și el la căldură undeva într-un salon, și nimeni din spital nu-i dădeau importanță... Mă durea că era ignorat... L-am întrebat ce mai face ? Și-a adus aminte de mine. Mi-a spus că este pe drumuri, că un vecin l-a mințit și ia luat casa... Indemnizația de rănit în Rev. o încasează o doamnă care l-a păcălit, de la o instituție de stat. Zicea că Dumnezeu o să-i pedepsească pe cei care l-au înșelat... Telefon nu avea ca să ținem legătura, așa că l-am lăsat pe băncile spitalului, cu inima strîsă...Bietul om... Și el este o victimă a sistemului...
Memorat
Pagini: 1 ... 4499 4500 [4501] 4502 4503 ... 4507
Schimbă forumul: