Main Content:

Pagini: 1 ... 4500 4501 [4502] 4503 4504 ... 4509

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #67515 : Ianuarie 22, 2020, 01:56:09 »

La Multi Ani! cu multa, multa Sanatate!
Memorat
« Răspunde #67516 : Ianuarie 22, 2020, 08:20:02 »

Mulțumesc mult, domnule Lucian Rădulescu. Și doresc ADEVĂRAȚILOR REVOLUȚIONARI, să aveți cel mai bun an avut vre-o dată... Cu multe împliniri și bucurii...Amin. Fie ca ADEVRUL să triumfe întotdeauna. PACE și DRAGOSTE pe Pămînt. Amin.
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67517 : Ianuarie 22, 2020, 14:32:55 »

La mulți ani, doamnă Merisan!
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67518 : Ianuarie 22, 2020, 16:13:32 »

Viorel Bulete
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2566893920261843&id=100008237807259
18 ianuarie la 21:29 ·

Ca urmare a discutiilor avute cu colegii cu care am fost la Bruxelles in perioada 9-11 decembrie 2019 , intrucat vedem cum stau lucrurile , credem ca unica solutie este cea agreata de mai multi colegii de ai nostri , adica : ACTIUNI EXTREME LA COMISIA EUROPEANA SI PARLAMENTUL EUROPEAN . Suntem in faza de studiu , sa vedem cat ar costa un autobuz pana acolo , sa vedem cati voluntari avem etc.
In Bruxelles vom fixa corturi in fata Comisiei Europene si apoi a Parlamentului European , iar dupa 24 de ore , daca nu rezolvam nimic , incepem GREVA FOAMEI , cerem asistenta medicala Presedintelui CE , Ursula von der Leyen , care va avea toata responsabilitatea.
Asteptam voluntari ca sa ne pregatim .
Cu cat mai multi , cu atat mai bine !!!
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67519 : Ianuarie 22, 2020, 16:26:37 »

BLOCUL NATIONAL REVOLUTIONAR-DECEMBRIE 1989 ROMANIA
https://www.facebook.com/groups/305680343115827/?multi_permalinks=1043368986013622%2C1043194219364432%2C1043301049353749%2C1043424316008089%2C1043337442683443&notif_id=1579475148047185&notif_t=group_activity
Alex Oprea · 20 ianuarie la 10:06

...Menopauza prostește!
Menopauzista de jurnă, cu pretenții de luptătoare în 1989, plecată de nicăieri cu trenul și pripășită prin Capitală, fix sub poala lui Geo Costin, ”făcătorul de făcături” și-a găsit în sfârșit prostul care s-o asculte: un alt dubios, care bate străzile urlând uneori liberal, alteori băsist și mai pe la începuturi chiar pesedist la diferite personaje.
”Diva” din Valea Jiului îi povestește ăstuia de cum eram eu RAMBO în 1989, cum trăgeam eu în oameni, că ea a citit în dosarul revoluției. Idiotul perfect, îi spune că da, da, că e mirat de chestia asta, că și el a fost criticat de mine, că de fapt, ”uite cine vorbește”. Ca să pară credibilă, menopauzista cu nume angelic dar cu față dezamăgitoare, ”bagă”: Mie mi-a povestit și Fesan de treaba asta”. La care purtătorul de șapcă și portavoce, concluzionează ”telectual”: ” A...e clar atunci...” Povestea e destul de lungă,  și face concurență filmelor S.F. , așa cum le stă bine multor ”revoluționeri” care sunt la vârsta ipocriziei și folosesc în mod ipocrit ”zicerea”: O ”mâna ursului” la vremea ei, mai bună ca 10 femei”.
Sigur nu știu ce dosar al cărei revoluții o fi citit avocata de dat țepe, dar sunt tot mai sigur că e vorba de dosarul revoluției la care a participat doar ea și vibratorul ei ale cărui baterii au obosit demult....De acolo se trag si problemele de articulații ale băbăciunii neputincioase atât fizic dar mai ales intelectual.
Se mai întreabă retoric ,dar cu voce tare să audă și posesorul portavocii, cum de Fesan are certificat de revoluționar...apărând aici o fractură de logică: Păi dacă Fesan nu a fost la revoluție, cum de i-a povestit ei că eu eram Rambo și împușcam oameni în 89?
Diva are de fapt treabă cu mai mulți luptători autentici. Nici Haraga nu a scăpat de filmele din capul ei, nici Bucur de la Sibiu, nici cei din BALCONUL OPEREI din Timișoara, nici Mărieș, nici chiar interlocutorul ei...Care în marea lui ”telectualitate”- telectual, televiziune, telemea- nu i-a prea dat un răspuns plauzibil care să-i justifice ”ceferticatu” de determinant, stând prost la capitolul cu obiectivul...
A mai zis ”strigătorul de serviciu” plătit cine știe de cine, că el a fost rănit la revoluție, dar nu a vrut să aibă certificat de rănit, numai de determinant. Hai , chiar așa o fi? Și eu când eram mic jucam poker cu profa de engleză, după care făceam sex....
În fine, aș fi dorit să-i pun poza divei de pe Jiu, dar am mai mulți prieteni cărora le datorez bunul simț de a nu le provoca vărsături la vederea imaginii. Însă mă gândesc să mai scriu câte ceva despre ”idila” dintre portavoce și chiloții de tip ”moartea definitivă a pasiunii”
Alex Oprea
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67520 : Ianuarie 22, 2020, 16:27:48 »

Memorat
« Răspunde #67521 : Ianuarie 24, 2020, 09:49:10 »

Voievozii Unirii

Răsună ca o rugăciune cerul din amorţire
Se reîntorc în Terra Dacia voievozii din ţărâne
Reînviu sfinţii luminoşi din uitare, acasă
Li se închină munţii sihaştri şi fluturi de mătase

La cetatea cea veche clopotele se răscoală
Îşi cheamă oştenii şi dacii, ne cer socoteală.
La Putna răsună ca un tăiş de cuţit slova lui Ştefan,
O lăută plânge, o doină e iarba ce răsare pe lan

Ne cheamă la luptă Iancu de la Hunedoara
E floare şi vis, reînvie din moarte primăvara
Îşi ascute ţepele Vlad Vodă , Dracula voievodu,
La vocea sa tresare ramul, jigodia şi netotul

Reînvie din vis domnul Unirii Mihai cel Viteaz,
Unde e ţara întregită şi Dacia sa de almaz?!
Din ceruri ne strigă domnul Cuza Ioan Alexandru,
Strigătul lui luminează cetatea ca un viu policandru

Dă glas din regatele dacice Burebista, primul rege
Ce aţi făcut, fii ai solomonarilor cu proscrisa nelege
De ce vă dezbinaţi şi uitaţi cine am fost şi suntem
Eram pe când nu era nimic cu Lupul Dragon totem.

Ridică-ţi fruntea sus, dacule, fiu de lumină
Apără-ţi glia, nu lăsa să-ţi taie divina rădăcină.

Tamara Tomiris Gorrincioi
Memorat
« Răspunde #67522 : Ianuarie 24, 2020, 16:52:21 »

BLOCUL NATIONAL REVOLUTIONAR-DECEMBRIE 1989 ROMANIA
www.facebook.com/groups/305680343115827/?multi_permalinks=1046500332367154&notif_id=1579876873969963&notif_t=group_activity
Toader Adrian a distribuit o postare.
 · 5 minute

Pantelimon Sorin
43 minute
A.L.i.R.U.D. Vrancea, vă invită sâmbătă 25 ianuarie, ora 13.00, la Ateneul Popular "Gheorghe Pastia", din Municipiul Focșani,
al Uniunii Naționale a Revoluționarilor din România, unde vor discuta problemele actuale ale revoluționarilor.
Vă așteptăm cu drag!
« Ultima modificare: Ianuarie 24, 2020, 21:23:53 de către razvan »
Memorat
« Răspunde #67523 : Ianuarie 24, 2020, 16:54:31 »

Si un alt anunt (puteti sa interpretati cum doriti) din urma cu doua zile.

Memorat
« Răspunde #67524 : Ianuarie 24, 2020, 21:25:57 »

ALIRUD Vrancea - vineri, 24 ianuarie 2020.
« Ultima modificare: Ianuarie 25, 2020, 15:55:23 de către razvan »
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67525 : Ianuarie 25, 2020, 20:46:10 »

Vreau să lămuresc un subiect dezbătut în interviul de la B1Tv al SS. Fesan, subiect arzător pentru Mărieş ...
Conferirea unor personalităţi americane a „Ordinului Victoria Revoluţiei Române din Decembrie 1989, 30 ani ”,
de către Secretariatul de Stat prin intermediul lui Balint.
La data respectivă, am fost şocat să  văd cîte articole invidioase, denigratoare, a generat această acţiune
în loc să fie apreciat faptul că, în cazul situaţiei prăpădite în care ne găseam în prag de celebrare a 30 de ani ..,
cineva a găsit, totuşi, o soluţie să fim pomeniţi în SUA ...Să facă LOBBY Revoluţiei Române din Decembrie 1989, cum ar aprecia americanii.
Povestea cu „Să moară capra vecinului ” continuă!
Coca şi Balin sunt acuzaţi de tot felul de crime, inclusiv uzurparera atribuţiilor Preşedintelui României!
Iar aceste acuzaţii vin de la personalităţi care ar trebui să cunoască cît de cît drepturile izvorîte din
Legea nr. 341/2004 cu modificările şi completările ulterioare.
Să lămurim răutatea şi să potolim criza de invidie a unora!

Art. 3 alin. (3) din legea menţionată dispune:
În semn de recunoştinţă faţă de persoanele care au dobândit titlurile prevăzute la alin. (1),
Preşedintele României poate conferi acestora Ordinul "Victoria Revoluţiei Române din Decembrie 1989",
în conformitate cu prevederile Legii nr. 1/1996 privind instituirea Ordinului "Victoria Revoluţiei Române din Decembrie 1989",
precum şi alte ordine şi medalii, potrivit Legii nr. 29/2000 privind sistemul naţional de decoraţii al României,
cu modificările şi completările ulterioare.

Problema este că, dacă citeşti Legea nr. 29/2000 privind sistemul naţional de decoraţii al României,
cu modificările şi completările ulterioare, o să ai neplăcuta surpriză să nu găseşti
Ordinul "Victoria Revoluţiei Române din Decembrie 1989"!
Singura decoraţie care se referă la Revoluţia Română din Decembrie 1989 este:
Crucea Comemorativă a Revoluției Anticomuniste din Decembrie 1989 ”.
Modificarea respectivă este extrinsecă legii noastre şi este făcută prin art. 85 alin. (1) şi (2) din Legea nr. 29/2000 menţionată.

Prin urmare, în atribuţiile Preşedintelui României nu intră conferirea Ordinul "Victoria Revoluţiei Române din Decembrie 1989 " !
Nu intră nici în atribuţiile altcuiva.
Pe cale de consecinţă, din punctul meu de vedere, SS Coca a fost inspirat cînd a folosit un material pentru care
s-au cheltuit nişte bani cu peste 14 ani în urmă, pentru a înfrumuseţa cît de cît sărăcia dată de evenimentele politice din
noiembrie – decembrie 2019, sărbătoririi celor 30 de ani de la Victoria Revoluţiei Române din Decembrie 1989.
Conferirea medaliei Steaua Victoriei Revoluţiei Române din Decembrie 1989 a fost iniţiativa SSPR-ului,
aşa cum primăria capitalei oferă din cînd în cînd medalii de merit şi nimeni nu se ofuschează!
Costul efortului pentru secreatariat tinde spre zero, iar pe documentul însoţitor nu s-a făcut niciun fals!
Este pur şi simplu numele şi semnătura Secretarului de Stat Laurenţiu Florian Coca.
Sper ca Poporul român să reuşească să se civilizeze şi să scape de principiul. „Să moară capra vecinului” !
Or, noi, în calitate de revoluţionari adevăraţi, avem obligaţia să fim primii care se schimbă.

Îmi pare rău, domnule Silviu, dar a fost și a rămas o mare bătaie de joc.

Lefter Ion-Cristian Decorațiile au fost comandate de Dan Iosif și au fost greșit executate și casate !
Cei ce sau gindit sa le valorifice prin fals și uz de fals vor Răspunde !
La 30 de ani revoluționarii nu au fost băgați in seama mergând cu manipularea “loviturii de stat”
In schimb pentru recunoașterea Revolutiiei un baiat destept a avut o inițiativa deșteaptă și foarte legală pusă in practica o Cunoști Huh
Memorat
« Răspunde #67526 : Ianuarie 26, 2020, 18:31:48 »

Este in desfasurare la Piatra Neamt
Întâlnirea regională Moldova a Uniunii Revoluționarilor
www.youtube.com/watch?v=kpPo9RQcgbM&feature=youtu.be

Memorat
« Răspunde #67527 : Ianuarie 26, 2020, 18:50:02 »

Maria Grapini Europarlamentar
www.facebook.com/237520453103828/photos/348095455379660
Duminica, 26 ianuarie 2020 · 3 ore ·
Primul ministru Ludovic Orban ignoră problema revoluționarilor și nu respectă legea privind obligativitatea răspunsului la interpelări!
Am dorit să sprijin asociațiile revoluționarilor și am transmis două scrisori premierului!
Din păcate nu am primit nici un răspuns! Fac un apel public:
Domnule Prim- ministru, nu trebuie să-mi răspundeți dacă nu vreți să respectați legea, dar REZOLVAȚI problemele ridicate de revoluționari! Nu știu unde stăteați când acești oameni și cei care nu mai sunt printre noi au luptat ca să beneficiați și dumneavoastră de libertate!

Memorat
« Răspunde #67528 : Ianuarie 26, 2020, 18:53:40 »

Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #67529 : Ianuarie 26, 2020, 19:58:51 »

Un adevăr camuflat pană acum, exprimat foarte clar și concis.

« Ultima modificare: Ianuarie 27, 2020, 10:51:21 de către razvan »
Memorat
Pagini: 1 ... 4500 4501 [4502] 4503 4504 ... 4509
Schimbă forumul: