Main Content:

Pagini: 1 ... 567 568 [569] 570 571 ... 4529

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #8520 : Iulie 05, 2012, 20:06:28 »

Dl.admin am inteles prin postarea de azi, ca Perju a fost banat  Huh
http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=674.msg89119#msg89119
Domnule Daniel Perju,
Macar din minim respect fata de "regulie jocului", nu ar fi trebuit sa citati "o persoana" banata recent - din motive evidente si imputabile numai ei. Nu pot interpreta gestul dumneavoastra decat in esenta sa, drept unul de sfidare gratuita, deci deliberata a mea. Regret ca nu ati reusit sa adoptati o conduita fireasca, civilizata, pe Forum si ca, dimpotriva, dupa o serie imensa ne manipu lari exercitate asupra membrilor si vizitatorilor, ati gasit de cuviinta sa ma jigniti si pe mine, adica pe cel care v-a lasat intreaga libertae de expresie si exprimare, incluzand aici si activitatea prin intermediul mai multor nick-uri simultan. Ati procedat foarte urat, de aceea prezenta dumneavoastra pe Forumul nostru nu mai poate fi acceptata.
Memorat
« Răspunde #8521 : Iulie 05, 2012, 20:13:55 »

http://www.mediafax.ro/social/guvernul-reia-platile-la-revolutionari-dar-reesaloneaza-sume-mari-si-taie-din-indemnizatii-in-plata-9819835
Guvernul va relua plata indemnizaţiilor către revoluţionari, sistată anul trecut de fosta administraţie, dar va extinde perioada de eşalonare pentru sumele mari, va diminua cu 10% cuantumul indemnizaţiilor reparatorii aflate în plată şi va sista plăţile pentru revoluţionarii aflaţi în cercetarea DNA.
Motivând că decizia fostului Guvern, adoptată la sfârşitul anului trecut, de a nu acorda în 2012 indemnizaţiile revoluţionarilor a creat dezechilibre în viaţa beneficiarilor, actualul Executiv va stabili că aceste indemnizaţii vor fi reluate în plată lunar şi calculate pe baza unor coeficienţi de multiplicare valabili exclusiv pentru acest an. În acelaşi timp, Guvernul va diminua cu 10% indemnizaţiile reparatorii ale urmaşilor Eroilor-Martiri, Răniţilor şi Reţinuţilor aflaţi la acest moment în plată.

Coeficienţii de calcul al indemnizaţiei variază între 1,00 pentru soţul supravieuţuitor, 0,50 pentru părinţii celui decedat, 2,00 pentru marii mutilaţi, 1,65 pentru gradul I de invaliditate, 1,40 pentru gradul II de invaliditate şi 1,15 pentru gradul III de invaliditate, conform unui proiect de ordonanţă de urgenţă. Valoarea indemnizaţiei lunare se ridică la 2.117 lei.

"Ţinând cont că sumele necesare plăţii indemnizaţiilor nu au fost prevăzute în bugetul asigurărilor sociale de stat pe anul 2012, se impune asigurarea resursei financiare necesare, precum şi diminuarea cu 10% a indemnizaţiilor aflate în plată pentru anul 2012", explică Guvernul.

În acelaşi timp însă, Guvernul va stabili că indemnizaţiile restante, aferente perioadei cuprinse între luna următoare celei în care a fost depusă documentaţia care a stat la baza preschimbării certificatului de revoluţionar şi luna în care se solicita efectuarea plăţii, nu vor mai fi plătite în intervalul 2012-2014, ci în perioada 2012-2016, în cuantumuri reduse corespunzător.

Astfel, în 2012 va fi plătit doar 5% din valoarea sumei restante, în 2013 va fi achitat 20% din sumă, în 2014 se va plăti 25% din sumă, în 2015 încă 25% din sumă, iar în 2016 vor fi încheiate plăţile.

Legislaţia actuală stabileşte că aceste indemnizaţii restante ar trebui plătite în intervalul 2012-2014, în cuantum de 33-34% anual.

Extinderea perioadei de eşalonare şi reducerea sumei plătite anual este justificată de Guvern prin "efortul bugetar semnificativ" pe care îl presupune pentru bugetul de stat plata indemnizaţiilor restante şi numărul foarte mare de cereri care ar trebui onorate financiar într-o perioadă scurtă.

O altă decizie pregătită de Guvern este suspendarea la plată a indemnizaţiilor de gratitudine pentru un număr de 3.720 persoane cu certificate eliberate ilegal în perioada 1999-2002, până la finalizarea cercetărilor penale derulate de către Direcţia Naţională Anticorupţie.

În aceste condiţii, numărul beneficiarilor scade la 7.480 revoluţionari, pentru care efortul bugetar aferent ultimului semestru din acest an este calculat la puţin peste 95 milioane lei. Guvernul mizează însă şi pe o economie de 86 milioane lei, rezultată din extinderea perioadei de eşalonare pentru indemnizaţii mari cu reducerea sumei de plată anuală şi din diminuarea cu 10% a indemnizaţiilor.
Memorat
« Răspunde #8522 : Iulie 05, 2012, 21:27:00 »

Domnule Daniel Perju,
Macar din minim respect fata de "regulie jocului", nu ar fi trebuit sa citati "o persoana" banata recent - din motive evidente si imputabile numai ei. Nu pot interpreta gestul dumneavoastra decat in esenta sa, drept unul de sfidare gratuita, deci deliberata a mea. Regret ca nu ati reusit sa adoptati o conduita fireasca, civilizata, pe Forum si ca, dimpotriva, dupa o serie imensa ne manipu lari exercitate asupra membrilor si vizitatorilor, ati gasit de cuviinta sa ma jigniti si pe mine, adica pe cel care v-a lasat intreaga libertae de expresie si exprimare, incluzand aici si activitatea prin intermediul mai multor nick-uri simultan. Ati procedat foarte urat, de aceea prezenta dumneavoastra pe Forumul nostru nu mai poate fi acceptata.

Am dat o explicatie a intarzierii la “voceapoporului@romaniasuntemnoi.ro”, http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=674.30

Stiu domnule Perju, stiu toate "argumentele" dumneavoastra, comunist, platit, copilul, partidul si toate celelalte calomnii (parca ati fi urmat aceleasi cursuri cu domnul Secasiu). Mai bine ne spuneati de ce ati avut nevoie de mai multe nickname-uri, simultan, pentru a folosi Forumul. Ar fi fost mai interesant si acesta a fost motivul pentru care v-am lasat un timp pana la banarea propriu-zisa, pentru a-mi oferi si a le oferi si celorlalti o explicatie. Replica dumneavoastra insa s-a incadrat in acelasi tipar ingust, prefabricat, de care toata lumea s-a saturat. Fie cum va doriti, jos cenzura (pentru aceasta am luptat si lupt), dar jos si masca.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8523 : Iulie 05, 2012, 21:49:27 »

Astăzi am avut neplăcuta potrivire de cuvinte la o discuţie între prieteni, pentru care cosider de bun simţ să îi adresez scuze lui Ştefan. În timp ce făceam o relatare despre problemele care se regăsesc în cadrul SSPR, a făcut o paranteză şi fiind prea repetitiv în discurs l-am asemuit cu Perju şi tonele lui de litere, Ştefan a explodat şi nici acum nu ştiu dacă prietenia noastră a avut multe de suferit. Nu ştiu dacă acceptă scuzele dar eu le-am făcut publice. Această experienţă mi-a atras atenţia la toleranţă. Să fii iubit Ştefane.
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8524 : Iulie 05, 2012, 21:53:36 »

Domnule Daniel Perju,

Am dat o explicatie a intarzierii la “voceapoporului@romaniasuntemnoi.ro”, http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=674.30

Stiu domnule Perju, stiu toate "argumentele" dumneavoastra, comunist, platit, copilul, partidul si toate celelalte calomnii (parca ati fi urmat aceleasi cursuri cu domnul Secasiu). Mai bine ne spuneati de ce ati avut nevoie de mai multe nickname-uri, simultan, pentru a folosi Forumul. Ar fi fost mai interesant si acesta a fost motivul pentru care v-am lasat un timp pana la banarea propriu-zisa, pentru a-mi oferi si a le oferi si celorlalti o explicatie. Replica dumneavoastra insa s-a incadrat in acelasi tipar ingust, prefabricat, de care toata lumea s-a saturat. Fie cum va doriti, jos cenzura (pentru aceasta am luptat si lupt), dar jos si masca.

Ne poti spune de la ip lui Perju cite nickname-uri a folosit si care au fost acelea?
Memorat
  • Marilena
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8525 : Iulie 06, 2012, 07:51:01 »

Dupa 31.12.2012 la ce cuantum se va indemnizatia?De ce noua modalitate de calcul e valabila doar pina la 31.12.2012?
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8526 : Iulie 06, 2012, 08:05:19 »

ca sa nu trebuiasaca sa afecteze bugetul general consolidat
Memorat
« Răspunde #8527 : Iulie 06, 2012, 08:49:01 »

Aseara l-am vazut pe Maior la tv.Era in Piata Universitatii.Poate trece si pe la Ponta.
Am o rugaminte cine are filmuletul cu plecarea lui A.Nastase de la Spitalul Floreasca.
Cand e suit in salvare se aude un tip care-l apostrofeaza .cine se pricepe la marirea volumului rog sa o faca .Vocea aceea mi se pare cunoscuta.
Pare a fi a unui banat.
Memorat
  • Aria
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8528 : Iulie 06, 2012, 09:48:37 »

UN SECTANT  IN ECHIPA  DE  LA PALATUL VICTORIA

http://www.gov.ro/generalul-wesley-k-clark-devine-consilier-special-al-primului-ministru-pe-teme-de-securitate-si-strategii-economice__l1a117589.html

PORTALUL REVOLUTIEI ESTE FOARTE APRECIAT.
SE CUNOSC PROBLEMELE IAR REVERIFICAREA ESTE NECESARA.... NU POT FI PLATITI CEI CARE AU DOBINDIT CU SPAGA CERTIFICATELE SI TITLURILE DE LUPTATORI PENTRU LIBERTATE...
PERTEA AMERICANAQ CUNOASTE CU LUX DE ANMANUNTE PROBLEMA IAR PARTEA ROMANA VA FACE VERIFICARILE NECESARE...

IN PLATA VOR INSTRA STRICT  DOAR PERSOANELE NOMINALIZATE IN DECRETUL DIN 2004--CEI 1267  IAR ANUL VIITOR,DUPA REVERIFICARI SE VA PUBLICA LISTA FINALA
Memorat
  • mental
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8529 : Iulie 06, 2012, 09:53:40 »

Aria,pe ce te bazezi pt. cele afirmate mai sus ?
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8530 : Iulie 06, 2012, 10:01:39 »

Pe nimic. Si nu afirma, vomita amenintari.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8531 : Iulie 06, 2012, 10:03:11 »

Aseara l-am vazut pe Maior la tv.Era in Piata Universitatii.Poate trece si pe la Ponta.
Am o rugaminte cine are filmuletul cu plecarea lui A.Nastase de la Spitalul Floreasca.
Cand e suit in salvare se aude un tip care-l apostrofeaza .cine se pricepe la marirea volumului rog sa o faca .Vocea aceea mi se pare cunoscuta.
Pare a fi a unui banat.
N-am fost acolo si nu pot sa fiu sigur, dar ieri a fost in tabara pedelizdelor si a incercat ceva si in privinta celei da la Universitate. Vreau sa-i atrag atentia domnului administrator ca mai are un nick pe forumul acesta si ca nu are sens sa se poarte cu manusi cu el, pentru ca a incercat sa ne manipu leze pana in ultima clipa. E un exemplu de neom si de tradator al revolutionarilor. Ma bucur ca guvernarea USL a reacordat indemnizatiile suspendate de PDL, mai intai pentru interesul meu personal, pentru ca am acumulat datorii mari si incepusem sa nu ma mai pot descurca, si apoi (daca nu cumva ordinea e inversa) pentru ca aceasta va produce dezastrul cel mai mare in randurile tradatorilor, a slugilor lui Basexu, locotenentii sai printre noi, Costin, Maries, Banutoiu etc. Vreau sa-l aud pe Maries ce mai maraie acum. Si nu numai el, ci toti sobolanii care au facut puciul de acum un an.
Memorat
  • Aria
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8532 : Iulie 06, 2012, 10:05:38 »

DETINE "MEDALIA PRESEDINTELUI PENTRU LIBERTATE"
CUNOASTE ROMANIA FIIND UNUL DINTRE "MISIONARI SI EROI IN LUPTA PENTRU LIBERTATE!
ATI VAZUT-O SI PE ASTA!
VA ASIGUR CA MAI URMEAZA!

http://www.gov.ro/generalul-wesley-k-clark-devine-consilier-special-al-primului-ministru-pe-teme-de-securitate-si-strategii-economice__l1a117589.html
Memorat
« Răspunde #8533 : Iulie 06, 2012, 10:12:56 »

DETINE "MEDALIA PRESEDINTELUI PENTRU LIBERTATE"
CUNOASTE ROMANIA FIIND UNUL DINTRE "MISIONARI SI EROI IN LUPTA PENTRU LIBERTATE!
ATI VAZUT-O SI PE ASTA!
VA ASIGUR CA MAI URMEAZA!

Dl. admin.Peju îsi contina dezinformarea " spasmatica" prin nik-ul Aria Cheesy
Memorat
  • Aria
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8534 : Iulie 06, 2012, 10:37:32 »

REVOLUTIONARI:

VENITI IN PIATA LIBERTATII-22 DEC 1989 DIN BUCURESTI--PIATA REVOLUTIEI NOASTRE.
VENITI LA PIATA UNIVERSITATII SIN BUCURESTI....
LA MITINGUL DE ASTAZI!

LA OCA 19, CRIN ANTONESCU VINE IN PIATA!
Memorat
Pagini: 1 ... 567 568 [569] 570 571 ... 4529
Schimbă forumul: