Main Content:

Pagini: 1 ... 568 569 [570] 571 572 ... 4542

ANUNTURI

• Mr. G
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #8535 : Iulie 06, 2012, 10:45:02 »

Cautam ceva pe saitul SSPR-ului si am gasit acest anunt:

"În data de 08.12.2010 au sosit de la Imprimeria Naţională brevetele aferente Ordinului Victoria Revoluţiei Române din Decembrie 1989. După data de 06.01.2011, când CPRD va aviza propunerile SSPR pentru acordarea acestui Ordin, se vor înainta listele cu propuneri în vederea editării şi semnării Decretului de acordarea acestui Ordin de către preşedintele României, urmând ca apoi Ordinul să fie eliberat tuturor celor ce îndeplinesc condiţiile Legii 341/2004."

In situatia actuala,sspr  ne poate spune ce se intimpla cu aceste brevete?

Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8536 : Iulie 06, 2012, 11:53:52 »

Prefer sa mai "taca" o vreme, pana semnatura va fi a altui presedinte, nu a piratului.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8537 : Iulie 06, 2012, 12:12:16 »

Aria,pe ce te bazezi pt. cele afirmate mai sus ?

DETINE "MEDALIA PRESEDINTELUI PENTRU LIBERTATE"
CUNOASTE ROMANIA FIIND UNUL DINTRE "MISIONARI SI EROI IN LUPTA PENTRU LIBERTATE!
ATI VAZUT-O SI PE ASTA!
VA ASIGUR CA MAI URMEAZA!

http://www.gov.ro/generalul-wesley-k-clark-devine-consilier-special-al-primului-ministru-pe-teme-de-securitate-si-strategii-economice__l1a117589.html

Dl. admin.Peju îsi contina dezinformarea " spasmatica" prin nik-ul Aria Cheesy

Exact kronstadt 2. E ultimul nickname al nemernicului. E de o nerusinare incredibila. Te rog sa-l compari cu dl Sucuturdean, care a renuntat intr-un moment al evolutiei sale pe forum, a spus toate nick-urile sub care a actionat si-a cerut scuze pentru raul facut si ne-a lasat. Un asemenea om poate fi iertat.
Cu totul altfel a procedat perju, pentru ca nu e ortodox, deci nu cunoaste valoarea marturisirii pacatelor, ne-a mintit pana in ultima clipa si chiar si dupa, prin acest nick "Aria". Vointa lui tine de o dambla, cea a manipu larii oamenilor.
Perju pretinde ca ne-am luat si ne luam indemnizatiile datorita "fratilor" sai din USA, uitand ca banii se dau din bugetul tarii si ca valoarea jafului asupra economiei romanesti e mult mai mare decat al datoriei externe a Romaniei. Ne-a acuzat ca folosim termenul "sectar", indicand originea lui comunista, ceea ce este o minciuna sfruntata, pentru ca e total fals. Biserica Ortodoxa Romana si Ortodoxia in general, vorbeste de secte de foarte multe secole. La fel si catolicii.
Deci acest neom este o minciuna continua, un intrigant fara scrupule, un manipu lator ordinar, un individ care necinsteste numele de revolutionar. Cer eliminarea lui de pe forum, prin toate nick-urile pe care si le-a creat. Oricine poate fi membru al forumului, inclusiv sectantii, cu conditia sa utilizeze in mod civiliat, legal si cu intentii rezonabile opurtunitatea existentei lui.
Memorat
« Răspunde #8538 : Iulie 06, 2012, 12:38:55 »
Memorat
« Răspunde #8539 : Iulie 06, 2012, 12:41:12 »

Aria,pe ce te bazezi pt. cele afirmate mai sus ?

DETINE "MEDALIA PRESEDINTELUI PENTRU LIBERTATE"
CUNOASTE ROMANIA FIIND UNUL DINTRE "MISIONARI SI EROI IN LUPTA PENTRU LIBERTATE!
ATI VAZUT-O SI PE ASTA!
VA ASIGUR CA MAI URMEAZA!

http://www.gov.ro/generalul-wesley-k-clark-devine-consilier-special-al-primului-ministru-pe-teme-de-securitate-si-strategii-economice__l1a117589.html

Dl. admin.Peju îsi contina dezinformarea " spasmatica" prin nik-ul Aria Cheesy

Exact kronstadt 2. E ultimul nickname al nemernicului. E de o nerusinare incredibila. Te rog sa-l compari cu dl Sucuturdean, care a renuntat intr-un moment al evolutiei sale pe forum, a spus toate nick-urile sub care a actionat si-a cerut scuze pentru raul facut si ne-a lasat. Un asemenea om poate fi iertat.
Cu totul altfel a procedat perju, pentru ca nu e ortodox, deci nu cunoaste valoarea marturisirii pacatelor, ne-a mintit pana in ultima clipa si chiar si dupa, prin acest nick "Aria". Vointa lui tine de o dambla, cea a manipu larii oamenilor.
Perju pretinde ca ne-am luat si ne luam indemnizatiile datorita "fratilor" sai din USA, uitand ca banii se dau din bugetul tarii si ca valoarea jafului asupra economiei romanesti e mult mai mare decat al datoriei externe a Romaniei. Ne-a acuzat ca folosim termenul "sectar", indicand originea lui comunista, ceea ce este o minciuna sfruntata, pentru ca e total fals. Biserica Ortodoxa Romana si Ortodoxia in general, vorbeste de secte de foarte multe secole. La fel si catolicii.
Deci acest neom este o minciuna continua, un intrigant fara scrupule, un manipu lator ordinar, un individ care necinsteste numele de revolutionar. Cer eliminarea lui de pe forum, prin toate nick-urile pe care si le-a creat. Oricine poate fi membru al forumului, inclusiv sectantii, cu conditia sa utilizeze in mod civiliat, legal si cu intentii rezonabile opurtunitatea existentei lui.

De mult timp ma framînta o întrebare Perju nu este agent acoperit platit de PDL, la reteau care a creat-o Basecu Huh
http://www.cotidianul.ro/regim-de-unitati-secrete-ofiteri-acoperiti-si-agenti-de-influenta-187922/
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8540 : Iulie 06, 2012, 13:06:08 »

adevarul e ca si eu m-am cam saturat de imbirligaturile domnului amintit. cauta sa arunce cu noroi sa transmita informatii false, etc. Parca e un facut domnilor!
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8541 : Iulie 06, 2012, 13:12:07 »

Crezi ca ajunge sa falfaie drapelul in imediata aproiere a presedintelui unui stat oricine se nimereste? De cand tot amintesc si reamintesc acel episod (nu numai eu, evident), cu speranta ca revolutionarii vor pricepe. Din pacate, multi s-au lasat pacaliti de un asemenea personaj dubios. Multi, dar nu foarte multi. De aceea si-au creat nick-uri multiple, ca sa para ca au un cerc larg de admiratori. Ai observat proportia de laude la adresa numelui real si nick-urilor aferente? Numele real a primit 90% dintre postarile laudative, nick-urile cel mult 10%. Faptul este vizibil atat in cazul Sucuturdean, cat si al lui Perju. Era o modalitate frauduloasa de a creste (aparent insa) in topul preferintelor si simpatiilor de pe forum. Ar putea fi chiar mai mult... nici nu-mi vine sa avansez aceasta ipoteza... Poate ca "Centrul" nu stia (stie) ca agentii lui si-au creat niste personaje virtuale, prin care sa-si faca o imagine pe care n-o au in realitate? Sa mai fac un pas? Poate ca plata se facea numai in functie de succesele dovedite, nu de prestatia orara. In acest caz, afacerea identitatilor virtuale multiple devine o problema de marketing, dar si de inselare a "centrului", pe care l-au indus si il induc astfel in eroare. Poate-l lasam fara stipendie pe nea Pruna internautul pedelist.
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8542 : Iulie 06, 2012, 14:13:12 »

Ma vad nevoit sa spun ca eu m-am retras de pe forum de buna voie si m-am retras in ideia ca nu merita sa ma consum pentru nimeni si pentru nimic.Dar sunt cateva persoane pe forum care ma ataca si in lipsa si nu-i corect.Mi-am dorit liniste.Dar daca tot nu sunt lasat in pace .Voi fi nevoit sa intru din nou pe forum .Am fost si sunt independet.Nu am avut si nu am obligatii fata de nimeni.Din punct de vedere al revoutiei sunt curat.Pot deci sa ma "razboiesc"cu cine doresc si sa sustin pe cine doresc si sa contrazic argumentat peoricine.Punct!Inca mai doresc sa stau linistit.Dar nu cu oice pret.
Memorat

Nihil sine Deo!!
  • Aria
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8543 : Iulie 06, 2012, 14:36:19 »

CE SA INTELEGEM?
AU STABILIT CA IMPOSTORII SE AFLA IN GRADINA LUI IONICA CEL FARA DE FRICA?
SA INTELEGEM CA SI-AU ASUMAR CULPA " DE A FI FACUT ORDINE CU IMGB IN PIATA UNIVERSITATII?"

3200......NU POT FI CONSIDERATI SAU ACCEPTATA TEZA CA SUNT IMPOSTORI.
ASISTAM LA O RAFUIALA POLITICA..
NU MA CONFUNDATI CU "BANATUL" E MAI FRAIER DECIT IN CREDEAM..

SA FIE BLOCATE TOATE DOSARELE PROMOVATE PE SPAGA...INCEPIND CU CEI 1267, CEI DIN RETELELE SPAGARILOR DIN WEST,
DELFINILOR......EXPERTILOR NEPOTI SI NEPOATE...
JOS CU GASCA DE SPAGARI!
REVERIFICARILE...............SUNT.................NECESARE...........

SI-AU FACUT TREABA CU VOI............AU REZOLVAT SUSPENDAREA!
PE LUPTA VOASTRA AU PUTEREA SUPREMA............ATI FOST PARTICIPANTI LA TULBURARILE DE STRADA DIN IAN-FEBR 2012...

INCA O DATA FOLOSITI  SI    PAAAAAAAAAAAAAAAAAAA   INDEMNIZATII..

SE PARE CA "BANATUL" VA SPUS ADEVARUL DOMNILOR..
GUV ERNUL NU VA RELUA PLATILE..INTREDEVAR..NU ORICE " BANAT"POARTA-FLUTURA STEAGUL...
DACA ASTAZI SE VOTEAZA, 40 DE ZILE NU MAI SPERATI INDEMNIZATII...
ASTEPTAM SA VEDEM CE NE SI VA POVESTI DUPA "VOTUL PO****R"

FIECARE DEACUM ISI FACE CARTEA POLITICA....
BASESCU ESTE VINOVAT "NU SI-A EXERCITAT,CU MAXIMA EXIGENTA FUNCTIA DE MEDIATOR"

CINE A CERUT MEDIEREA?NU CUMVA "STRADA?"  UNDE ERATI VOI ATUNCI?  CUMVA ACASA LA TV?[/
[/i][/size][/size][/size][/font][/font][/font][/color]
Memorat
  • Aria
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8544 : Iulie 06, 2012, 15:08:26 »

Aria
Hero Member

Conectat

Citat Răspuns: CAZ DE FORTA MAJORA. ANULAREA INDEMNIZATIILOR PENTRU LUPTATORI
« Răspunde #6433 : Iulie 06, 2012, 16:07:16 »

--------------------------------------------------------------------------------
ROMANIA---IULIE 2012   EXPERMENTUL KOSOVO !   EXPERMENTUL COPY PASTE ROMANIA!

CIND VOR URMA SI CASTILE ALBASTRE?   IN CURIND!

REVOLUTIONARII  NU MAI SUNT FORTA TAMPON INTRE POPOR SI "ORGANELE DE REPRESIUNE A GUVERNULUI"

AU IESIT DIN ACUATIA  ----AMINTITIVA DE GRUPELE DE ASALT SI GENERALUL ION IONITA!

Mie teama ca ceea ce se intampla in Romania sa nu fie un experiment. Criza economica globala si uriasa criza a datoriilor suverane nu se poate sfarsi decat fie in dictatura fie in razboi mondial. Amercanii i-au tinut spatele lui Basescu cat timp le-a facut jocul. Au avut interese strategice in Europa iar Romania a fost un cap de pod, cu acel scut antiracheta. Dar pentru Romania asta nu e bine ca in caz de razboi cu Iranul sau orice alta tara araba, Romania ar putea sa devina o tinta. Ori numai de asta nu avea nevoie Romania. A fost contractul Becthel prin care mafiotii din America au supt cateva miliarde de dolari fara sa faca mai nimic. Si a fost bineinteles si imprumutul de 20 miliarde care s-a evaporat tot asa cum a si venit fara ca cineva sa stie unde a disparut. Acum cand Romania ar fi trebuit sa  devina probabil o alta Grecie, Basescu a recurs la masurile dure de austeritate si a tinut Romania pe linia de plutire fara sa se mai indatoreze mult la FMI si Banca Mondiala. Romania are cea mai mica datorie externa, in jur de 40% din PIB, celelalte tari au 80-90%.
Ori lucrul asta deranjeaza. Cand Polonia, care are datorii foarte mici si o economie foarte buna, a refuzat 'ajutorul' FMI, neavand nevoie de el, au prabusit avionul cu presedintele si parlamentul Poloniei. Acuma noul presedinte a imprumutat bani de la FMI.
Ori acuma se pare  ca americanii nu il mai sustin pe Basescu si ii lasa pe usl sa isi faca de cap. Reactiile oficialilor europeni si americani fata de ce se intampla in Romania e una dar ceea ce se desfasoara in subteran este altceva. USL-ul intentionat va incalca toate regulile statului de drept pentru ca Romania sa fie exclusa din UE pentru ca interesul lor este alianta cu Rusia. Plus ca Romania s-ar putea sa fie lasata sa cada din nou in dictatura, asta ca un experiment, ca sa vada cum ar reactiona po****tia. Asta pentru ca ca mai devreme sau mai tarziu si in celelalte tari se va ajunge aici. Gandeste-te ca germanii o duceau foarte bine inainte de 89. Li s-a redus nivelul de trai la jumatate dupa unirea cu RDG apoi inca odata cand au renuntat la maca in favoarea euro. Iar acum Germania trebuie sa sustina evconomiile falimentare din Europa si totul din banii contribuabililor germani. E clar ca nu se mai poate merge mai departe prea mult asa. Intr-un final se va ajunge la revolte.
Memorat
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8545 : Iulie 06, 2012, 15:10:39 »

Bre ARIA, ajunge o postare pe un topic. De ce oare trebuie sa umpli forumul cu aceiasi postare la nesfarsit.
Memorat

Nu critica , nu condamna si nu te plange.
« Răspunde #8546 : Iulie 06, 2012, 15:17:52 »

Aria=Perju nu mai sunt locuri la spitalul 9!
Dl.admin.ati uitat un nik a lui Perju sa il banati!
Memorat
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8547 : Iulie 06, 2012, 15:24:37 »

Pffffffffff
Memorat

Nu critica , nu condamna si nu te plange.
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8548 : Iulie 06, 2012, 15:30:05 »

Haida, hai, ca ti-o tai din prima. Am sa-l oblig pe admin sa te baneze. Crezi ca n-am obs ca nu te-a banat? Degeaba umbli camuflat pt ca toate nickurile tale sunt active. Hai mosulica, hai sa ne m distram si noi pt ca prunele euroatlantice au fost respinse la import. Poate iese o tuica m buna din cele ardelenesti, din Herrr...MAN...stadt.
Memorat
  • LRD-S ,NR.47
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil sine Deo!
  • Vezi Profilul
« Răspunde #8549 : Iulie 06, 2012, 15:44:02 »

Chiar rog administratorul sa baneze celelalte nick-uri ale mele.Asa scap de niste obligatii.Vreau sa ramina doar acesta cu liniuta.Si te asigur ca daca voi fi nevoit sa intru din nou pe forum voi face fata.
Memorat

Nihil sine Deo!!
Pagini: 1 ... 568 569 [570] 571 572 ... 4542
Schimbă forumul: