Main Content:

Pagini: 1 ... 1114 1115 [1116] 1117 1118 ... 4546

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #16725 : Februarie 07, 2013, 22:29:43 »

LA SIBIU POZITIA SS IDENTICA CU CEA ENUNTATA IN LUARILE DE POZITIE ANTERIOARE.A FOST LA FEL CA PESTE TOT O SIMPLA VIZITA DE INFORMARE PENTRU CA NIMENI SA NU SPUNA CA NU A STIUT IAR LA FINAL CA RESPECTIVII BENEFICIARI NU AR FI FOST DE ACORD.
DECI,VINE PLOAIA...VARIANTA 1 LA POSTAREA ANTERIOARA.
Memorat
  • ilcutgm89
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16726 : Februarie 07, 2013, 22:32:42 »

LA SIBIU POZITIA SS IDENTICA CU CEA ENUNTATA IN LUARILE DE POZITIE ANTERIOARE.A FOST LA FEL CA PESTE TOT O SIMPLA VIZITA DE INFORMARE PENTRU CA NIMENI SA NU SPUNA CA NU A STIUT IAR LA FINAL CA RESPECTIVII BENEFICIARI NU AR FI FOST DE ACORD.
DECI,VINE PLOAIA...VARIANTA 1 LA POSTAREA ANTERIOARA.

GRESESTI,SS-UL A SPUS IN TOATE PARTILE FOARTE MULT,DEPINDE CINE SI CAT INTELEGE.
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #16727 : Februarie 07, 2013, 22:33:42 »

Frate Gheghe, ce ploaie? Batista pe tambal daca nu se mai gasesc cativa nebuni ca mine in tara sa scobeasca dupa dreptate prin justitie si ale institutii ale statului roman.
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16728 : Februarie 07, 2013, 23:22:06 »

domnul burada iar dezinformeaza daca sa nu spun ca minte inlegatura cu vizita ss
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #16729 : Februarie 08, 2013, 01:11:15 »

In principiu,se negociaza sustinerea de catre asociatile di tara a introducerii unei OUG,prin care sa se reduca procentul de 1,1 la 0,6 , pana dupa reverificare.
 Parerea mea personala este ca strategia adoptata de Guvern,prin SSPR, este bazata pe doua directii complementare.Se actioneaza politic dar facand uz de metode psihologice,mai precis tehnica mani****rii maselor:

1.Tergiversarea repunerii in plata tocmai pentru a aduce Revolutionarii in situatia disperata de a accepta reducerea drastica a cuantumului indemnizatiei reparatorii conf.341/2004.

2.Restrangerea treptata a drepturilor Revolutionarilor ca o etapa necesara in anularea definitiva a drepturilor castigate prin Legislatia in speta. Etapizarea masurilor de restrangere a unor drepturi,face ca masura finala sa fie perceputa de catre grupul tinta(in cazul nostru Revolutionarii),mai putin traumatica.

Rezultatul cred eu va fi in favoarea Revolutionarilor adevarati, doar prin capacitatea noastra de impunere a implicarii Parchetului in procesul de "reverificare",si implicit de luarea masurilor legale ce se impun,impotriva celor ce se fac vinovati de presupusele infractiuni. Neimplicarea Procurorilor in procesul de reverificare va duce mai mult ca sigur la rezultate asemanatoare cu cele ale verificarilor anterioare.

Simplu

Stimati colegi,obisnuitiva-ti cu ideea.Cartile sunt facute! Imi para sincer rau.

Pentru cine nu intelege,sau pentru cei ce vor sa-si umple o parte din timp(cu gandul la postas),studiind:

Doctrina nationala a informatiilor pentru securitate, Bucuresti, 2004
Joint Pub 3-13 -Doctrine for Information Operations, USA, 2006.
FT-5 -Manualul operatiilor de contrainsurgenta, Bucuresti, 2012.
SMG/FOP-3.14 -Manual pentru operatii psihologice, Bucuresti, 2004.
SMG/FOP-3.16 -Doctrina operatiilor psihologice, Bucuresti, 2007.
Bauman, Zygmunt -Globalizarea si efectele ei sociale, Editura Antet, Bucuresti, 1995.
Ceahotin, Serghei -Violul multimilor prin propaganda politica, Editura Antet, Bucuresti,2005.
Chelcea, Septimiu Opinia publica. Strategii de persuasiune si manipulare, Editura Economica, Bucuresti, 2006.
Ficeac, Bogdan -Tehnici de manipulare, Editura Nemira, Bucuresti, 1997.
Le Bon, Gustave -Psihologia multimilor, Editura Anima, Bucuresti, 1990.
Neculau, Adrian -Psihologie sociala. Aspecte contemporane, Editura Polirom, Bucuresti, 1996.
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16730 : Februarie 08, 2013, 06:58:17 »

se pare ca cei care se stie cu musca pe caciula si mai ales presedintii care au facut magarii au inceput sa aiba insomnii cosmaruri si friguri(de frica).prin multe localitati au inceput sa se faca valuri si sa se arate cu degetul unii pe altii.presedintii(fosti) se razboiesc cu cei care sunt acum si cu cei care vor sa fie in continuare.cam asta sa dorit si pe deoparte este bine pe de alta parte mie imi miroase ca se va lasa cu asteptari mari in ceea ce priveste venirea "postasului".

SI NU NUMAI,UNII AU INCEPUT SA ADUNE DE LA CEI PE CARE I-AU PROMOVAT "FONDURI" CA VINE REVERIFICAREA.

RASUL LUMII E CA UNII CHIAR COTIZEAZA Grin

serios betivule te referi la tine cu adunatul cotizatiei Huh Huh Huh Huh
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16731 : Februarie 08, 2013, 07:11:20 »

certificatul meu pe legea 42  era eliberat pe 20 noiembrie 1996.Cum nu era valabil daca eu in 1998 eram scutit de plata abonamentului tv si eram scutit la primarie pe casa si teren?Alti colegi care aveau serviciu erau scutiti de impozitul pe salariu .
Lasa-l ca se baga singur in seama. Si eu tot in 20 il am eliberat si imediat m-i s-a aplicat legea , prin scutirea de impozit pe salariu si prin cartela de metrou si gratuitate pe ratb.

CE BINE DE MINE,CA EU FIIND BETIVAN,IMPOSTOR SI COLABORATOR,CA SI BOSCHETAR NU

AM BENEFICIAT DE REDUCERE DE IMPOZIT LA PUBELA Grin Grin Grin

fiecare beneficiaza de reduceri acolo unde ie locul si ancadrarea este corecta  mai ia o votca
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16732 : Februarie 08, 2013, 07:18:12 »

NU UITA,NU TOTI CHINEZII STIU TENIS DE MASA!!!
[/quote

betivanii si ciripitori sigur nu stiu
Memorat
« Răspunde #16733 : Februarie 08, 2013, 08:39:19 »

IL ROG PE DL. GHEORGHE IOSIF CARE A PARTICIPAT LA SEDINTA DE LA SIBIU SA CLARIFICE POZITIA SSPR IMPLICIT A SS SOCACIU PENTRU A CONTRACARA INTERPRETARILE PERSONALE MENITE SA NE ARUNCE IN CEATA,A CREA OPINII FAVORABILE CELOR CE NU DORESC CURATENIA FIE SI CU PRETUL REDUCERII DREPTURILOR PREVAZUTE DE 341 .
MULTUMESC.
Memorat
« Răspunde #16734 : Februarie 08, 2013, 09:16:02 »

PERSOANA RESPECTIVA ESTE PRESEDINTELE ASOCIATIEI DREPTATEA TARGU-MURES OANA ADRIAN,Ole Ole Ole,CARE ESTE MEMBRU CU JUMATATE DE GURA,DAR CU ADEZIUNE, SI LA ASOCIATIA 21 DECEMBRIE ORAS MARTIR TARGU-MURES,UNDE PRESEDINTE ESTE ACUM HAMAR ALPAR SI UNDE PANA LA PRONUNTAREA UNEI HOTARARI DEFINITIVE EU SUNT SECRETAR GENERAL,PERSOANA CARE A FALSIFICAT PROCESUL VERBAL AL UNEI ADUNARI GENERALE A ASOCIATIEI,SCAPAND DE PENAL LA RUGAMINTEA PRESEDINTELUI DE ATUNCI CSASZAR ZOLTAN SI A UNUI PRIETEN REVOLUTIONAR CDN,EXISTAND PROBE SCRISE OLOGRAFE SI INREGISTRARI VIDEO!!!
MĂI DESINFORMATORULE !!!
 Membrii din alte asociaţii, nu pot face parte din AS.,,21 DECEMBRIE-ORAŞ MARTIR,,TG-MUREŞ !
 D-l OANĂ este preşedintele As. Dreptatea legal constituită în 1990.
 Tu eşti un excroc, esţi secretar general la puşcăriaşi şi la fomişti !!!
 NU FACI PARTE DE MULT DIN AS.,,21 Dec.-O.M,,Tg-M. !!!!
 NU TE VOR MEMBRII ,MĂI ŞARLATANULE, ŞANTAJISTULE !!!!
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16735 : Februarie 08, 2013, 11:00:18 »

Astazi 07.02.2013 SS. al SSPR dl.Victor Socaciu,este prezent la Sibiu. Dl.Socaciu,a propus sa fie prezenti la intalnire doar presedintii si vicepresedintii asociatilor legal constituite..... .
Pentru desfasurarea in conditii optime a intalnirii cu SS,dl.Puiu Fesan si dl.Mircea Bucur,au fost de acord cu propunerea.
La intalnire vor fi prezenti si reprez.asoc.din Alba si Tg.Mures.

EU IERI AM FOST LA INTALNIREA DE LA CLUJ,UNDE AU FOST DIN CLUJ,TURDA,CAMPIA TURZII,BISTRATA SI TARGU-MURES.

DACA EVENTUAL RANITUL S-A DUS SI LA SIBIU,ESTE EXCLUSIV DATORITA FAPTULUI CA LA CLUJ NU S-A PUTUT"DESFASURA",SAU POATE VA MAI ADUCETI AMINTE CA TOAMNA TRECUTA REZOLVASA CA PUIU FESAN SA FIE SS Grin Grin Grin
EU am fost invitat oficial la această şedinţă, şi am reprezentat cu onoare revii din Mureş, nu am urlat, nu m-am făcut de râs,nu am spus poveşti, nu am cerut sistarea indemnizaţiei la pensionari etc. Soluţiile mele privind reverificarea au fost primite şi acceptate şi de SS şi de preşedinţii autentici!
Am fost invitat şi la Sibiu
!!!
Eu nu-s expirat tataie!!!

Ne puteti spune nominal cine a cerut sistarea intdemnizatiilor pensionarilor? E bine sa-i stim, cu nume si prenume, pe cei preocupati de asemenea activitati impotriva revolutionarilor. Dupa etapa debarasarii de cei care nu se incadreaza in lege, va urma una a pedepsirii celor care pe parcursul acestor ani ne-au tradat sau au actionat impotriva noastra.
Memorat
« Răspunde #16736 : Februarie 08, 2013, 11:50:15 »

Astazi 07.02.2013 SS. al SSPR dl.Victor Socaciu,este prezent la Sibiu. Dl.Socaciu,a propus sa fie prezenti la intalnire doar presedintii si vicepresedintii asociatilor legal constituite..... .
Pentru desfasurarea in conditii optime a intalnirii cu SS,dl.Puiu Fesan si dl.Mircea Bucur,au fost de acord cu propunerea.
La intalnire vor fi prezenti si reprez.asoc.din Alba si Tg.Mures.

SA STITI DOMNILOR CA TOATE ASOCIATIILE DE REVOLUTIONARI CARE N-AU FOST INREGISTRATE PANA LA DATA DE 31 .12.2003 ACTIVEAZA IN AFARA LEGII SI...NU SUNT LEGAL CONSTITUITE ! Grin Grin Grin INCA O EROARE si o INECHITATE a LEGII privind CERTA REPREZENTARE SUBIECTIVA LA NIVEL CENTRAL ! IN ORICE STAT DE DREPT, PUTEREA UNEI ORGANIZATII NEGUVERNAMENTALE DE A-SI REPREZENTA SI SUSTINE MEMBRII ASOCIATI CONSTA IN NUMARUL DE REVOLUTIONARI AUTENTICI si CERTIFICATI SI.. NU INREGISTRATI ODATA CU ORGANIZATIA RESPECTIVA PANA LA O ANUMITA DATA ! DACA VREO ORGANIZATIE CHIAR SI ..IERI..INFIINTATA ESTE FORMATA DIN 2/3 DIN MEMBRII REVOLUTIONARI CERTIFICATI , EA TREBUIE SA AIBA PUTEREA LEGALA DE A-SI REPREZENTA si SUSTINE MEMBRII PRECUM SI DE A FI REPREZENTATA IN INSTITUTIILE CENTRALE DE RAMURA CAT SI IN COLEGIUL SSPR !!! Angry Angry Angry NU V-ATI SATURAT DE ASTFEL DE ASOCIATII -pe care le denumiti legal constituite- CONDUSE DE PRESEDINTI  PE VIATAPRIN INTERMEDIUL CARORA SUNT DERULATE DE cca 20 DE ANI TOT FELUL DE MATRAPAZLACURI , FALSURI , PERCEPTII SI "INVENTII BANESTI" FRAUDULOASE ?! Angry Angry Shocked HAIDETI DOMNILOR SA NU MAI FIM OBLIGATI SA NE INSCRIEM IN ACELE...ORGANIZATII -asa-zise-LEGAL CONSTITUITE... SI SA FIM INDIRECT PARTASI LA ACTIUNILE LOR ILICITE ! HAIDETI DOMNILOR SA "JUDECAM SI NOI ODATA CU PICIOARELE , NU NUMAI CU CALCAIELE" ! Angry Shocked Shocked Angry 
Memorat
« Răspunde #16737 : Februarie 08, 2013, 12:51:26 »

Vom posta, pe rand, inregistrarile vizitei Secretarului de Stat al Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989, domnul Victor Socaciu, la Sibiu, care a avut loc ieri, joi, 7 februarie 2013. Principala activitate din cadrul vizitei s-a desfasurat incepand cu ora 1700, la Prefectura Sibiu, unde a avut loc o intalnire cu Prefectul judetului Sibiu, domnul Ovidiu Sitterli, urmata de o intalnire a celor doi oficiali cu revolutionarii veniti la intrunirea informativa, la care a participat si echipa de conducere a Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989.

Ministrul Secretar de Stat Victor Socaciu la Sibiu - I
http://www.youtube.com/watch?v=6A4z6mIbvVY
« Ultima modificare: Februarie 09, 2013, 13:17:11 de către razvan »
Memorat
  • Grasu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16738 : Februarie 08, 2013, 13:13:01 »

In anul 1968 , cand rusii au intrat in Cehoslovacia , au motivat ca au fost chemati din interior de cetatenii ingrijorati de soarta comunismului , care era in pericol .
Acum in cazul nostru , unii "propun" , de fapt repeta ce le-au zis altii sa "propuna" , diminuarea drepturilor prevazute in Legea nr. 341/2004 , eliminarea revolutionarilor dupa bunul plac al unora , fara lege si principii , ca asa vor ei etc. Vor sa vada ce zicem noi , ca apoi sa justifice o eventuala tentativa de lovitura sub centura , ca propunere venind din partea revolutionarilor . Ceea ce zic adevaratii revolutionari se poate auzi in Piata Victoria , in fata Guvernul si al SSPR , unde se striga din rasputeri : "Legea nr.341-RESPECTATA" , "Respectati legea" , "Noi am luptat , voi ati profitat" , "Voi v-ati urcat pe sangele varsat" , "Datorita noua , voi sunteti acolo" , "Pacat de sangele varsat" .
ASTA ESTE VOCEA REVOLUTIONARILOR , nu cea a unora de pe acest forum , identificati-i si aveti grija de ei .Identificati tradatorii si cei care vor sa ne dezbine , nu trebuie lasati , ca asa i-am lasat pe cei ca Boc , Ungureanu sau Ponta si acum uite ce ne fac!!!
In 13 februarie 2013 la Guvern sa va aparati DREPTURILE  !!!
Legea nr.341/2004 e sfanta si nu se atinge nimeni de ea !!! Aparati-va Drepturile !!!
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16739 : Februarie 08, 2013, 13:29:02 »
Memorat
Pagini: 1 ... 1114 1115 [1116] 1117 1118 ... 4546
Schimbă forumul: