Main Content:

Pagini: 1 ... 1117 1118 [1119] 1120 1121 ... 4546

ANUNTURI

• maya
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #16770 : Februarie 08, 2013, 20:48:40 »

Vom posta, pe rand, inregistrarile vizitei Secretarului de Stat al Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989, domnul Victor Socaciu, la Sibiu, care a avut loc ieri, joi, 7 februarie 2013. Principala activitate din cadrul vizitei s-a desfasurat incepand cu ora 1700, la Prefectura Sibiu, unde a avut loc o intalnire cu Prefectul judetului Sibiu, domnul Ovidiu Sitterli, urmata de o intalnire a celor doi oficiali cu revolutionarii veniti la intrunirea informativa, la care a participat si echipa de conducere a Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989.

Ministrul Secretar de Stat Victor Socaciu la Sibiu - I - www.youtube.com/watch?v=6A4z6mIbvVY
Ministrul Secretar de Stat Victor Socaciu la Sibiu - II - www.youtube.com/watch?v=kZacHKupo9s&feature=youtu.be

Am urmarit cu mare atentie filmarea de la Sibiu si am constatat ca fostul ss Fesan a inceput sa insiruie o gramada de acuzatii de ceea ce s-a intamplat la SSPR si in timpul domniei sale pe acolo cat si dupa  si am mai constatat ca asa cum fac ardelenii ca de obicei a inceput a se lauda cu ceea ce a facut si ca in Sibiu nu mai exista Impostori ...mai sa fie ,dupa cate stiu foarte multi din Sibiu s-au facut revolutionari prin anul 1994 cand in decretul 400 s-au strecurat o gramada de falsi asa-zisi Retinuti cu acordul de atunci a mai marelui Bebe certificat ca mai apoi unii dintre ei sa-si preschimbe certificatul in comisia din 1996-1997 in Luptatori Remarcati ...dupa relatarile domniei sale cu foarte multa vehementa spunea ca sunt o gramada de impostori dar ,bingo,nimic despre CRIMINALI ...de ce oare ? pai cum sa separam graul de neghina cand intre noi avem o gramada de Criminali si nimeni nu spune nimic de ei ...pai ,mai domnule ex ss ,si in Sibiu s-a tras si sunt o gramada de Eroi Martir ,dar nu ai facut si nu faci nimic pentru ai desconspira ,nici cand ai fost SS si nici dupa ...pozezi intr-un mare cavaler al dreptatii dar ,ascunzi CRIMINALII deoarece in dreapta sau in stanga ta la sefia asociatiei de revolutiori il ai pe celebrul Bucur Mircea ,cel cu 18 note informative ce le-a dat in timpul comunismului si a mai fost si capitan de militie si membru psd ...de aceea nu faceti nimic ,primiti ordine de la centru ca sa ii aparati pe cei ce au tras si vreti marile nimicuri de asa-zisi impostori sa dispara ...prea putin pentru un razbel asa de mare ...dupa parerea mea tot ceea ce se face acum este fix zero barat ,sa ne tot amane si in final vom primi CIUCIU...

DOMNULE SS - AFARA  CU  CRIMINALII  DIN  LEGEA  RECUNOSTINTEI ! [/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/color]
« Ultima modificare: Februarie 09, 2013, 00:17:02 de către razvan »
Memorat
  • maya
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16771 : Februarie 08, 2013, 20:52:34 »

DOMNULE SS SOCACIU - AFARA CU CRIMINALII DIN LEGEA RECUNOSTINTEI![/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/color]
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #16772 : Februarie 08, 2013, 21:06:50 »

Ideea e ca daca povestesti de cate ori ai ocazia,timp de 23 de ani, cum sta treaba cu revolutia la Sibiu si ce fapte de vitejie s-au infaptuit,pana la urma societatea in general,isi asuma povestea ca si cum asa ar fi.
  Nu stiu daca este cineva in Galaxia noastra care sa nu cunoasca "povestea d-lui Fesan".Iertati-l si voi ca se emotioneaza in cadru festiv,e de-al nostru si el.
Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16773 : Februarie 08, 2013, 21:40:09 »

Dati dovada de rea-vointa specifica invidiosilor si adversarilor politici. Fesan s-a comportat corect fata de acea mica delegatie a SSPR care a descins la Prefectura Sbiu. A facut o prezentare generala a momentului `89 in orasul sau, a asociatiilor de acolo si a observatiilor sale din perioada in care a fost SS. Delegatia SSPR a anuntat scopul preumblarii sale prin orasele martir si el consta in rezolvarea problemei indemnizatiilor in directa corelare cu eliminarea impostorilor. Deci scopul nu este cel al descoperirii criminalilor din `89. In plus, langa Fesan se aflau si reprezentantii altor asociatii, dar pe respectivii nu-i ia nimeni la rost. Mi se pare, ba nu, sunt sigur, ca reprezentantii asociatiei ranitilor din Sibiu, cea cu cel mai mare procent de militeni, militari si securisti si rude ale lor, ar fi mult mai indicati sa fie luati la intrebari, decat asociatia fostului SS. Fesan este urat pentru ca a fost primul SS care a actionat efectiv impotriva impostorilor, acesta este adevaratul motiv pentru a fost si e muscat de fund mereu. Daca ar fi fost lasat sa-si incheie activitatea de la SSPR, cele cateva mii de impostori, din dosarele pe care nu le-a trecut, ne-ar fi scutit in mare masura de blamul societatii si suspendarea platii indemnizatiilor. Dar, desigur, conform legilor razboiului informational, adversarii nu au calitati.
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #16774 : Februarie 08, 2013, 21:54:37 »

Sunt de acord cu "nor". Suntem rautaciosi uneori. Lasand deoparte placerea ce o are in a povesti "povestea bolovanului", Fesan a fost cel mai bun SS.al SSPR.

O sa vedeti si partea a treia ca intalnirea de la Sibiu a fost un succes.
Memorat
  • mental
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16775 : Februarie 08, 2013, 22:09:09 »

Maya, am auzit multe la viata mea, dar ca ardelenii ar fi laudarosi...?
Nu este ok sa vii cu acuze de ordin general (ardelenii sunt asa, oltenii asa, moldovenii asa,etc).Nu-i destul ca ne luam la trinta cu "impostorii" si "neimpostorii", mai lipsea trinta cu "fruncea" si "dosul".
Haideti sa ne tocam unii pe altii pe te miri ce criterii.
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #16776 : Februarie 08, 2013, 22:10:02 »

Am pus si eu o intrebare.  Cine este persoana din dreapta dlui. Bucur? Nu de alta, dar l-am vazut si la Timisoara. De ce toata lumea a postat o gramada,dar nimeni nu mi-a raspuns?
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #16777 : Februarie 08, 2013, 22:30:23 »

Daca te referi la partea a II-a a inregistrarii de la sibiu,e d-na Onisor.

Dar in mod normal in dreapta lui Bucur,sta d-na Bucur (cred) Wink.
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16778 : Februarie 08, 2013, 22:37:30 »

LA ACEASTA ADUNARE DE LA SIBIU IN PARTEA DREAPTA A D-LUI BUCUR ERA PREFECTUL DE SIBIU SI APOI D-L SOCACIU .IN STANGA D-LUI BUCUR STATEA D-NA ONISOR.
Memorat
« Răspunde #16779 : Februarie 08, 2013, 23:08:05 »

LA ACEASTA ADUNARE DE LA SIBIU IN PARTEA DREAPTA A D-LUI BUCUR ERA PREFECTUL DE SIBIU SI APOI D-L SOCACIU .IN STANGA D-LUI BUCUR STATEA D-NA ONISOR.
DNA ONISOR...UN EXEMPU DE CORECTITUDINE SI IMPLICARE.DACA JUMATATE DIN PRESEDINTI AI SEMANAU MACAR PE JUMATATE...ALTA ERA SOARTA NOASTRA AZI.UN BANATEAN AI MULTUMESTE PENTRU CA REZISTA SI EXISTA!
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #16780 : Februarie 08, 2013, 23:12:49 »

Frate Gheghe, iar esti super egoist . 2 Banatzeni ii multumesc. Am sa te taxez pentru asta.
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16781 : Februarie 08, 2013, 23:23:34 »

Mai primim si partea treia in seara aceasta sau mergem la culcare?D-le Iosif va rugam frumos ,daca aveti si partea treia postati-o sa o vedem si noi.
Memorat
« Răspunde #16782 : Februarie 09, 2013, 00:15:11 »

Vom posta, pe rand, inregistrarile vizitei Secretarului de Stat al Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989, domnul Victor Socaciu, la Sibiu, care a avut loc ieri, joi, 7 februarie 2013. Principala activitate din cadrul vizitei s-a desfasurat incepand cu ora 1700, la Prefectura Sibiu, unde a avut loc o intalnire cu Prefectul judetului Sibiu, domnul Ovidiu Sitterli, urmata de o intalnire a celor doi oficiali cu revolutionarii veniti la intrunirea informativa, la care a participat si echipa de conducere a Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989.

Ministrul Secretar de Stat Victor Socaciu la Sibiu - I - www.youtube.com/watch?v=6A4z6mIbvVY
Ministrul Secretar de Stat Victor Socaciu la Sibiu - II - www.youtube.com/watch?v=kZacHKupo9s&feature=youtu.be
Ministrul Secretar de Stat Victor Socaciu la Sibiu - III - www.youtube.com/watch?v=R_Wwjok4k9c&feature=youtu.be

Memorat
  • nor
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16783 : Februarie 09, 2013, 00:38:30 »

Ce se spunea in urma cu patru luni (ascultati fisierul audio din pagina originala):
http://www.radiocluj.ro/ro/detalii/stire/la-sibiu-s-au-discutat-problemele-revolutionarilor-din-centrul-tarii.html
Voce: Secretarul de stat pe problemele revoluţionarilor, Sorin Vintilă Meşter

La Sibiu s-au discutat problemele revoluţionarilor din centrul ţării

Problemele revoluţionarilor din Sibiu şi judeţele din regiunea Centru au fost marţi subiect de discuţie între secretarul de stat pe problemele revoluţionarilor, Sorin Vintilă Meşter, şi preşedinţii asociaţiilor de revoluţionari.
El a declarat că se doreşte reluarea plăţii indemnizaţiilor pentru revoluţionari, sistate anul acesta, şi acordarea, din luna ianuarie a anului viitor, a drepturilor de călătorie.
Secretarul de stat pe problemele revoluţionarilor, Sorin Vintilă Meşter, a adăugat că au început demersurile pentru verificarea dosarelor revoluţionarilor:
Sorin Vintilă Meşter a spus că în 2012, plata indemnizaţiilor a fost sistată pentru 12.121 de revoluţionari luptători şi 152 de copii de urmaşi de eroi martiri.

Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16784 : Februarie 09, 2013, 01:00:24 »

Întâlnirea de la Sibiu, joi 7 februarie 2013

Între SS al SSPR Victor Socaciu şi reprezenţanţi ai asociaţiilor.

Transcriere după înregistrarea furnizată de domnul Gheorghe Iosif.

Vezi postarea:

http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=47.msg117592#msg117592

"Socaciu: - ...în funcţie de numărul pe care îl are fiecare asociaţie, .... urmând ca în două trei minute maximum fiecare să-şi expună, să-şi facă o prezentare a asociaţiei şi după care să vadă cam cum s-ar putea face o curăţenie şi da..., cum o vedeţi.
: - Dacă-mi permiteţi numai puţin, dacă-mi permiţi ca eu să mai ies că am depus să ştampileze şi mai revin...
Socaciu: - Da, da...
Stanciu: - Şi mai sunt doi colegi veniţi de la Alba, dorim un fel de audienţă. Am spus la sfârşit, pot să-i...
Socaciu: - De ce? Nu că trebuie să fie aicea mă să...
...: - Ăăă...,
...: - Iau legătură cu...
Stanciu: - Nu sunt ăăă..., ar vrea să vorbească cu dumneavoastră, la sfârşit...
Socaciu: - Aaa, sunt membrii solicitari, am crezut că...
Stanciu: - La sfârşit..., da, da...
...: - Asociaţia de la Alba-Iulia...
Stanciu: - Nu, nu e preşedintele asociaţiei, stai aşa, lasă că nu-i frumos, ar vrea să discute. Îi primiţi, ca să le spun...
Socaciu: - E altă treabă... În primul rând însă îmi cer scuze pentru, mai bine să avem o imagine asupra Sibiului. Domnu' Fesan poate aveţi o imagine sau în cifre aşa, ... câţi revoluţionari are Sibiul...
Fesan: - Da...
Socaciu: - Şi cam câţi morţi au fost aici..., care-i situaţia aproximativă.
Fesan: - Daţi-mi voie ca în numele colegilor mei să spun bine aţi venit pe meleagurile Sibiului. Cred că aţi mai fost pe aici, cunoaşteţi oraşul nostru. Mulţumesc domnului prefect pentru bunăvoinţa de a ne primi aici, mulţumesc colegilor dumneavoastră care au venit şi sunt alături de dumneavoastră aici. Despre Sibiu vă pot spune că, revoluţia din Sibiu a început în data de 21 decembrie(1989), dar noi am avut nişte mişcări în data de 20 decembrie(1989). În scurt, în câteva cuvinte pot să vă spun la Întreprinderea "Balanţa" strugarul Ramsu îşi aprinde o lumânare pe strung şi strigă "Nu vă fie frică Ceauşescu pică", Bozan scrie manifeste pe zidurile Sibiului. Mai mulţi cetăţeni ai Sibiului iau act printr-un manifest tot de Bozan scris că "Mâine la 9 ne întâlnim în Piaţă". La Întreprinderea "Balanţa" se organizează ieşirea în stradă la fel şi la "I.U.P.S." unde eu conduceam acolo schimbul de noapte al secţiei 100. Ne hotărâm scriem "Deşteptă-te Române", ieşim a doua zi în stradă, încep manifestaţiile din faţa Magazinului "Dumbrava" unde avem un "bolovan" iar vis-a-vis avem Monumentul Revoluţiei, care este deosebit, pot să spun că vizitând România când eram secretar de stat, "ca fiecare cioară îşi laudă puiul", spun şi eu că este cel mai frumos monument din ţară, vis-a-vis de oamenii care s-au jertfit pe altarul libertăţii. Poate dacă vă permite timpul să mergem până acolo, să aducem un omagiu celor care s-au jertfit pe altarul libertăţii.
Socaciu: - Da, chiar m-aş bucura foarte...
Fesan: - În data de 21 decembrie(1989) Sibiul devine oraş liber. În Piaţa Mare în jurul orei 9 şi jumătate intervin forţele de represiune, în primă fază la Magazinul "Dumbrava" miliţieni iar în a doua fază intervine armata. U.M.01512 condusă de Cristian Teodorescu dă ordin de tragere cade primul Martir al Sibiului Mititelu Ioan, la ora 10 şi 20 de minute în faţa statuii lui Gheorghe Lazăr, cu cartela de pâine în mână vrea să demonstreze un..., ăăă...ofiţer sub acoperire, era fără epoleţi, vroia să spună pentru ce am ieşit noi în stradă. După asta încep clipele de groază, ne încercuiesc pe toţi, încep să arunce cu apă, cu lacrimogene, cu fumigene. Mulţimea nu a părăsit piaţa până într-un moment când la Cofetăria "Perla" se hotărăsc să meargă la Nicu Ceauşescu. Şi atunci se strigă toţi în grup "Să mergem la judeţ, toată lumea se adună acolo şi plecăm la judeţ". Nu ne-am bătut cu forţele de represiubne aşa cum se spune în cărţile de istorie că am aruncat cu coşurile de gunoi, cu sticle şi cu borcane. O fost ăăă..., astea-s nişte aberaţii a celor care au condus atunci ostilităţile. Am venit la Nicu Ceauşescu, n-am putut să obţinem un dialog, cei care au fost puşi la poartă ca să ne primească au spus "Ce vreţiâ?", unii săracii nici nu ştiau ce vrem. Au spus "Vrem şi noi oţâr de pâine, de salam", ai zis că "Las' că-ţi dăm salam de opt". S-au îngrozit, am luat-o, am coborât pe aici prin oraş, am scos toate întreprinderile mari în stradă iar la ora ze.., 12 şi 20 de minute Sibiul avea pe străzile oraşului peste 5 000 de oameni. S-au continuat manifestaţiile, nu am avut probleme grave în  data de 21 decembrie, iar în data de 22 decembrie manifestaţiile au continuat cu o Mare Adunare Populară din faţa Casei de Cultură, unde unii din colegii noştri au fost acolo şi după aceasta pot să spun că au început..., în momentul când Ceauşescu a părăsit CC-ul a început şi măcelul În Sibiu. A început să se tragă din toate părţile, din toate direcţiile. Sibiul a dat tribut de sânge, este oraşul care a plătit cu cel mai mare număr de victime raportat la populaţie 99 de morţi care s-au jertfit aţa cum spuneam pe altarul libertăţii, 274 de răniţi şi la ora asta mai sunt în Sibiu 200...
...: - O sută..., noi la asociaţie mai avem 160...
Fesan: - Da... Au mai plecat din Sibiu..., din diferite motive...
...: - Au mai murit, au mai murit..., foarte mulţi...
Fesan: - Au mai decedat..., unii în legătură cu evenimentele din decembrie('89) a decedat, aici va fi o altă discuţie pe care o vom deschide ulterior după ce se vor rezolva şi problemele acestora, vom veni la dumneavoastră ca să încercăm să le rezolvăm. Din punctul de vedere al luptătărilor Sibiul iar se remarcă, este oraşul cu cel mai mare număr de victime raportat la populaţie şi este judeţul cu cei mai puţini luptători din ţară. Noi am avut 248 de luptători şi-au preschimbat certificatul doar 169 şi sunt în Sibiu 3 asociaţii legal constituite până în..., în 1990, Asociaţia Urmaşilor Eroilor Martiri, domnul Zdârcu o conduce, Asociaţia Răniţii Revoluţiei care este domnu' Risti îi plecat acuma din ţară şi este domnu' Crăcea prezent şi Asociaţia Sibiu Decembrie '89 este domnu' Mircea Bucur. Mai sunt două asociaţii care este condusă de doamna Iulia Vinărean şi încă o asociaţie...
Iulia Cruciat: - Cruciat..., mă ştiu din ... la revoluţie...
Fesan: - Iertaţi-mă, că..., am greşit, da, Cruciat Iuliana şi Sucuturdean Nicolae. Nu avem probleme deosebite între noi...
Socaciu: - Deci, 169 înţeleg, da? De toţi luptătorii...
Fesan: - De toţi luptătorii..., atâta avem, mai avem 33 de arestaţi şi mai avem ăăă..., reţ... cei care au...
Iulia Cruciat: - Urmaşii...
Fesan: - Urmaşii...
Iulia Cruciat: - Urmaşii sunt 167...
Fesan: - Cu totul...
Socaciu: - Normal, la 99 de morţi...
Fesan: - Au fost mai mulţi da' săracii...
Iulia Cruciat: - Da, dintre care au mai murit, au mai plecat...
Fesan: - Răniţi în Revoluţie mai sunt în Sibiu doar 160, cu aproximaţie, în baza de date a lor. Eu m-am uitat chiar astăzi pe site-ul dânşilor... Nu sunt probleme deosebite între asociaţii, nu avem de revendicat nimic, ne vedem de treburile noastre. Sunt probleme între persoanele din asociaţiile respective pe care noi nu le discutăm acum aici, în momentul ăsta când trebuie să discutăm doar principii. C-am fost secretar de stat daţi-mi voie să vă rog ca prima măsură care o luaţi să refacem baza de date a instituţiei. Pentru care eu voi veni alături de dumneavoastră cu mare drag dacă e nevoie, iau şi concediu câteva zile să susţin instituţia, pentru că atunci când am plecat instituţia avea o bază de date perfectă,  domnul Iosif vezi că-i aicea, care este şeful Portalului şi mi-am permis fără ca să vă spun nimica, l-am invitat aicea pentru că, cunoaşte foarte bine baza de date. Prima dată când am făcut baza de date, ne-a fost distrusă, s-au speriat toţi că "Doamne, ce vrea să facă Fesan acolo?". După aceea am făcut din nou baza de date, am protejat-o mi se pare în Statele Unite ca să fim siguri că n-o să mai..., să ne mai creeze probleme. Putem reface baza de date, o avem în proporţie de 99,9% până în momentul în care am plecat io. Registrele care sunt la dumneavoastră domnule ministru vă spun că nu sunt registrele pe care le-am avut eu, eu le cunosc acele registre, am lucrat pe ele, ştiu exact..., iertat să-mi fie erau foarte murdare. Astea sunt noi sunt curate. Ceea ce mă face să cred că cei care au lucrat cu aceste registre au făcut falsuri grosolane şi nu sunt străini de mizeria care s-a întâmplat în instituţie după plecarea mea. După plecarea mea de la mine şi până la domnul Meşter, domnul secretar de stat Sorin Vintilă Meşter, secretarii de stat care au fost numiţi sunt acuma, cu părere de rău spun, sunt în penitenciar la Jilava şi unul la Colibaş. Unul pentru..., este vorba de Emil Cutean care a semnat nişte documente după ce nu mai era secretar de stat şi a răspuns în privinţa asta, dar nu sunt documente de revoluţionar, ci sunt nişte documente economice care din punctul meu de vedere... Curtea de Conturi a venit şi mi-a făcut descărcare de gestiune. Dar a rămas fapta penală şi cu părere de rău plăteşte pentru asta. Iar celălat ştiţi bine şi toată lumea ştie de aicea ce probleme am avut cu Asociaţia "Metrou". Pentru acest lucru eu în anul 2007 după ce mi-am făcut baza de date am constatat că peste 3000 de oameni, mai precis 3000 şi 8 revoluţionari au fost făcuţi în perioada 2000-2002 când nu mai exista lege(42/1990), legea(42/1990) s-a oprit în 13 mai 1997. Iar toţi care au fost făcuţi revoluţionari în perioada 2000-2002 când secretar de stat a fost George Costin..., subsecretar de stat a fost domnul George Costin, iar dacă ne uităm pe toate certificatele acestea sunt aplicate doar ştampile cu semnătura lui Iordan Rădulescu, ca ministru secretar de stat şi director de cabinet Preda. Sunt ştampilele cu semnăturile dânşilor, dar ştampilele acestea dacă o să faceţi o scurtă anchetă şi veţi discuta cu domnul Preda veţi constata că am dreptate, au stat în biroul lui Costin. Cei 2247 plus cei 761 de duplicate care le-am găsit în baza de date..., cum să vă spun? Vă dau un exemplu simplu, la numărul 14411 era trecut senatorul Ioan Vasile care era membru în Comisia Parlamentară. Când am vrut şi am făcut baza de date am constatat că la numărul ăla mai erau două persoane. Şi m-am mirat, am zis că e o greşeală. Nu era o greşeală erau intenţionat făcute şi dacă ne uităm în Monitorul Oficial 100(bis/07.03.2000) unde au rămas locuri libere au apărut peste 3224 de oameni băgaţi în acele locuri.

Transcriere partea II

Va urma.
Memorat
Pagini: 1 ... 1117 1118 [1119] 1120 1121 ... 4546
Schimbă forumul: