Main Content:

Pagini: 1 ... 1119 1120 [1121] 1122 1123 ... 4546

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #16800 : Februarie 09, 2013, 09:54:54 »

Am citit ce inseamna "pozitia 14" inainte sa te intreb. Asta nu inseamna ca e clar daca nu stii nimic in plus.
"CELEBRA" PLX ASUMATA DE PONTA A RAMAS DATORITA CAMPANIEI ELECTORALE SI A LIPSEI DE CVORUM [DEMISIA LUI ION STAN] LA VOT FINAL,MOTIV PENTRU CARE S-AU PLATIT VOLENS-NOLENS  34% SI NU 5% DIN 53.CONTINUTUL PLX-ULUI REPREZINTA LINIA ACTUALA DE ACTIUNE A SSPR ,EA URMIND SA INTRE DIN NOU IN CMISII PENTRU REACTUALIZARE,RESPECTIV ANULAREA PLATII INDEMNIZATIILOR PE NOV SI DEC. 2012 SI REESALONAREA LUI 53 PE 2013 ASA CUM S-A DORIT INITIAL .NIMIC NOU SUB SOARE !
Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16801 : Februarie 09, 2013, 10:00:02 »

Proiectul exista si este cunoscut doar de SSPR si SGG,deocamdata.Unii presedinti de asociatii au si grila de "curatenie",iar ca noutate este termenul de IUNIE 2013.OUG va fi aprobata in forma primita de la senat(asa este in regulamentul Camerei) si modificata abia in iunie prin proiectul de lege amintit.
Memorat
« Răspunde #16802 : Februarie 09, 2013, 10:16:05 »

Am citit ce inseamna "pozitia 14" inainte sa te intreb. Asta nu inseamna ca e clar daca nu stii nimic in plus.
POZITIA 14 ?!....ESTE POZITIA OCUPATA DE UNUL DINTRE ZECILE DE AMENDAMENTE -din 2011 incoace- PROPUSE DE TOTI NEAVENITII, SMECHERII si "LICURICII" PRIN CARE INCEARCA AMENDAREA  UNOR PREVEDERI DIN LEGEA 341/2004 !!!.. Angry Angry Angry ORDINARII ASTIA CARE LE TOT PROPUN SI LE DORESC ADOPTATE NU VOR DECAT SA NE "SUBTIEZE" NUMERIC prin subversiva idee de a "da de pamant" cu..IMPOSTORII cheltuind mai putini bani de la buget pe indemnizatiile si restantele noastreSI DE A NE ADUCE DEFINITIV IN ANTIPATIA OPINIEI PUBLICE SI...DE A NE ELIMINA DINTRE "NEMULTUMITII CERSETORI AI SOCIETATII CIVILE " !!! Angry Angry Angry DAR MA-NTREB...A EXISTAT VREO PROPUNERE LEGISLATIVA FARA A SE IMPIEDICA CINEVA DE ECHITABILA si JUSTA RETURNARE A SUMELOR RESTANTE PREVAZUTE -si asa in abuzivul- IN OG 53/2010 ?!.. AU ACORDAT TRANSA DE 34 % PE 2012 , SUME DE BANI PE CARE DATORITA REESALONARILOR DEMENTIALE PROPUSE INCA DIN 2010 IN MAREA NOASTRA MAJORITATE N-AM INTELES MAI NIMIC DIN EA,INTRUCAT AU TREBUIT SA SE REINTOARCA LA BUGET PRIN DEBITELE RESTANTE SAU ABIA ACOPERIND DOBANZILE  ( nu si ..imprumuturile !..) CREDITELOR BANCARE !  Angry Angry Angry ASA CA..TEMA CU ELIMINAREA "IMPOSTORILOR", AMENDAMENTELE LA LEGEA NOASTRA A RECUNOSTINTEI PRECUM SI REESALONARILE RESTANTELOR SUNT...MASINATIUNI "CU SCHEPSIS-INDREPTATE IMPLICIT CONTRA NOASTRA ! Shocked Shocked Shocked
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16803 : Februarie 09, 2013, 10:30:55 »

POZITIA 14 ?!....ESTE POZITIA OCUPATA DE UNUL DINTRE ZECILE DE AMENDAMENTE -din 2011 incoace- PROPUSE DE TOTI NEAVENITII, SMECHERII si "LICURICII" PRIN CARE INCEARCA AMENDAREA  UNOR PREVEDERI DIN LEGEA 341/2004 !!!.. Angry Angry Angry ORDINARII ASTIA CARE LE TOT PROPUN SI LE DORESC ADOPTATE NU VOR DECAT SA NE "SUBTIEZE" NUMERIC prin subversiva idee de a "da de pamant" cu..IMPOSTORII cheltuind mai putini bani de la buget pe indemnizatiile si restantele noastreSI DE A NE ADUCE DEFINITIV IN ANTIPATIA OPINIEI PUBLICE SI...DE A NE ELIMINA DINTRE "NEMULTUMITII CERSETORI AI SOCIETATII CIVILE " !!! Angry Angry Angry DAR MA-NTREB...A EXISTAT VREO PROPUNERE LEGISLATIVA FARA A SE IMPIEDICA CINEVA DE ECHITABILA si JUSTA RETURNARE A SUMELOR RESTANTE PREVAZUTE -si asa in abuzivul- IN OG 53/2010 ?!.. AU ACORDAT TRANSA DE 34 % PE 2012 , SUME DE BANI PE CARE DATORITA REESALONARILOR DEMENTIALE PROPUSE INCA DIN 2010 IN MAREA NOASTRA MAJORITATE N-AM INTELES MAI NIMIC DIN EA,INTRUCAT AU TREBUIT SA SE REINTOARCA LA BUGET PRIN DEBITELE RESTANTE SAU ABIA ACOPERIND DOBANZILE  ( nu si ..imprumuturile !..) CREDITELOR BANCARE !  Angry Angry Angry ASA CA..TEMA CU ELIMINAREA "IMPOSTORILOR", AMENDAMENTELE LA LEGEA NOASTRA A RECUNOSTINTEI PRECUM SI REESALONARILE RESTANTELOR SUNT...MASINATIUNI "CU SCHEPSIS-INDREPTATE IMPLICIT CONTRA NOASTRA ! Shocked Shocked Shocked
POLITICA ESTE AMANAREA CAT MAI LUNGA ,ca si A S T E P T A R E A  noastra
Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16804 : Februarie 09, 2013, 10:39:41 »

Neplata indemnizatiilor pe 2012 si 2013 aduce o economie de 514 milioane lei,iar plata indemnizatiilor restante insumeaza 465 milioane lei pe 3 ani.
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16805 : Februarie 09, 2013, 10:57:16 »

Neplata indemnizatiilor pe 2012 si 2013 aduce o economie de 514 milioane lei,iar plata indemnizatiilor restante insumeaza 465 milioane lei pe 3 ani.
CARE ESTE BAZA DE CALCUL?
Memorat
« Răspunde #16806 : Februarie 09, 2013, 10:57:53 »

SI CE-NSEAMNA ACESTE SUME LA CHELTUIELILE BUGETARE , "martinele" ?!... NU INSEAMNA MAI NIMIC PTR BUGET ! PICATURI INTR-UN PAHAR CU APA"!...ASTA INSEAMNA , D-le "martinel" ! MAI BINE NE-AM STRANGE TOTI REVOLUTIONARII " MAI DESTUPATI " SI AM MILITA si LUPTA PTR. REVENIREA MONARHIEI CONSTITUTIONALE , CONTRA REGIMULUI "BRANCOVENESC" DE TAXE si IMPOZITE impus de pseudo-executiv sau CONTRA ACELEI MASCARADE (CE SUNT ANUNTATE IN TOAMNA a.c.) PRIVIND ..REVIZUIREA CONSTITUTIEI !  Angry MACAR DACA IESIM ,SA IESIM IN STRADA PTR CU TOTUL ALTE CAUZE,  NU  -chipurile- PENTRU DREPTURILE NOASTRE ,"ENERVANTE" PTR TURCESCU, PAULA IACOB, CARTIANU & OPINIA PUBLICA ! Angry Angry Angry
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16807 : Februarie 09, 2013, 10:59:09 »

CARE ESTE BAZA DE CALCUL?
NICI SSPR_ul nu stie <cred ca-i doar o prezumtie...atat in rest sa ne aflam in treaba?Huh>
Memorat
  • sandu t
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16808 : Februarie 09, 2013, 12:05:38 »

colega ....FarCry,,,,,,,ai dreptate ,problema este
   daca putem sa ne RECAPATAM PUTEREA SI PRESTIGIUL ce l-am
   dobindit cu ARMA IN MINA in DECEMBRIE 1989 ? aici sta
   toata problematica MISCARII REVOLUTIONARE fara de care
   indiferent ce am face,democratic,SUNTEM BATAIA DE JOC A
   PUTERIIce este vizibil cu ochiul liber ca vrea in timp

" S A  N E   D E S F I I N T E Z E "

CE TREBUIE SA FACEM ?,,,,aici este aici ? ,,suntem
   in stare sa ,,,,NE ORGANIZAM  SUB O "COMANDA " ?,,,,

cu stima colega,,,,,cu stima colegi,,,,
                                                 sandu t

Memorat
« Răspunde #16809 : Februarie 09, 2013, 12:31:49 »

Vom posta, pe rand, inregistrarile vizitei Secretarului de Stat al Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989, domnul Victor Socaciu, la Sibiu, care a avut loc ieri, joi, 7 februarie 2013. Principala activitate din cadrul vizitei s-a desfasurat incepand cu ora 1700, la Prefectura Sibiu, unde a avut loc o intalnire cu Prefectul judetului Sibiu, domnul Ovidiu Sitterli, urmata de o intalnire a celor doi oficiali cu revolutionarii veniti la intrunirea informativa, la care a participat si echipa de conducere a Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989.

Ministrul Secretar de Stat Victor Socaciu la Sibiu - I - www.youtube.com/watch?v=6A4z6mIbvVY
Ministrul Secretar de Stat Victor Socaciu la Sibiu - II - www.youtube.com/watch?v=kZacHKupo9s&feature=youtu.be

Am urmarit cu mare atentie filmarea de la Sibiu si am constatat ca fostul ss Fesan a inceput sa insiruie o gramada de acuzatii de ceea ce s-a intamplat la SSPR si in timpul domniei sale pe acolo cat si dupa  si am mai constatat ca asa cum fac ardelenii ca de obicei a inceput a se lauda cu ceea ce a facut si ca in Sibiu nu mai exista Impostori ...mai sa fie ,dupa cate stiu foarte multi din Sibiu s-au facut revolutionari prin anul 1994 cand in decretul 400 s-au strecurat o gramada de falsi asa-zisi Retinuti cu acordul de atunci a mai marelui Bebe certificat ca mai apoi unii dintre ei sa-si preschimbe certificatul in comisia din 1996-1997 in Luptatori Remarcati ...dupa relatarile domniei sale cu foarte multa vehementa spunea ca sunt o gramada de impostori dar ,bingo,nimic despre CRIMINALI ...de ce oare ? pai cum sa separam graul de neghina cand intre noi avem o gramada de Criminali si nimeni nu spune nimic de ei ...pai ,mai domnule ex ss ,si in Sibiu s-a tras si sunt o gramada de Eroi Martir ,dar nu ai facut si nu faci nimic pentru ai desconspira ,nici cand ai fost SS si nici dupa ...pozezi intr-un mare cavaler al dreptatii dar ,ascunzi CRIMINALII deoarece in dreapta sau in stanga ta la sefia asociatiei de revolutiori il ai pe celebrul Bucur Mircea ,cel cu 18 note informative ce le-a dat in timpul comunismului si a mai fost si capitan de militie si membru psd ...de aceea nu faceti nimic ,primiti ordine de la centru ca sa ii aparati pe cei ce au tras si vreti marile nimicuri de asa-zisi impostori sa dispara ...prea putin pentru un razbel asa de mare ...dupa parerea mea tot ceea ce se face acum este fix zero barat ,sa ne tot amane si in final vom primi CIUCIU...

DOMNULE SS - AFARA  CU  CRIMINALII  DIN  LEGEA  RECUNOSTINTEI ! [/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/font][/color]

Imi inchipui ce lupte a dus domnul SOCACIU pentru "OCUPAREA" radioului public.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16810 : Februarie 09, 2013, 12:46:57 »

ce este asa greu de inteles;exista un proiect de lege  care va modifica L341.el poate cuprinde modificari ce poate lovii atat in  numarul de revolutionar(ca tot doresc unii acest lucru si striga ca sunt f.multi impostori)cat si in indemnizatii si drepturi(ca tot striga campeanca si toata presa ca suntem niste profitori).voi de ce credeti ca se tot bate moneda pe impostori si verificari cu termen de 3-6luni?si de ce credeti ca ss-ul face aceste vizite prin tara?ca sa treaca timpul de cel putin 6 luni si sa finalizeze proiectul de lege,verificarile etc. important este sa aflam din timp ce si cum va fi viitoarea lege ce forma finala sa vrea a fi adoptata.s-ar putea sa trezim cu multe surprize cum ar fi;multe strangeri de maini cateva tinichele agatate in piept cate o hartie in care sa ne multumeasca pentru drumul ce l-am deschis hotilor si borfasilor.si astea toate din partea statului de drept. p.s. trebuie de urmarit cu atentie ca aceste modificari sa fie expusa vizualizarii si sa nu treaca tacit  cum de altfel sa mai intamplat.
Memorat
  • grig
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16811 : Februarie 09, 2013, 12:49:54 »

De ce unii  au impresia ca sunt mai revolutionari decat altii ? Cred ca multi ar trebui sa se uita in oglinda si sa se intrebe  : "Sunt eu cel care trebuie sa judec pe altii ? Tocmai eu ? "
Memorat

Libertatea este dreptul de a face ceea ce permit legile.(Montesquieu)
« Răspunde #16812 : Februarie 09, 2013, 12:56:52 »

STAU SI MA INTREB...DE CE A MAI PUS IOSIF INREGISTRARILE DACA TOT P'AIA O TINETI ?CE V-AR PUTEA CONVINGE CA JOCURILE SANT FACUTE IAR CEI CARE VORCORESPUNDE CRITERIILOR VOR INTRA IN PLATA INCEPAND DIN MARTIE,IAR PENTRU PRIMA DATA DUPA 23 DE ANI VA VETI DELECTA SAPTAMANAL CU O LISTA DE IMPOSTORI DEPORTATI AN UITARE ?
Memorat
« Răspunde #16813 : Februarie 09, 2013, 12:59:33 »

Am postat ultima parte din inregistrarea vizitei Secretarului de Stat al Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989, domnul Victor Socaciu, la Sibiu, care a avut loc joi, 7 februarie 2013. Principala activitate din cadrul vizitei s-a desfasurat incepand cu ora 1700, la Prefectura Sibiu, unde a avut loc o intalnire cu Prefectul judetului Sibiu, domnul Ovidiu Sitterli, urmata de o intalnire a celor doi oficiali cu revolutionarii veniti la intrunirea informativa, la care a participat si echipa de conducere a Secretariatului de Stat pentru Problemele Revolutionarilor din Decembrie 1989.

Ministrul Secretar de Stat Victor Socaciu la Sibiu - I - www.youtube.com/watch?v=6A4z6mIbvVY
Ministrul Secretar de Stat Victor Socaciu la Sibiu - II - www.youtube.com/watch?v=kZacHKupo9s&feature=youtu.be
Ministrul Secretar de Stat Victor Socaciu la Sibiu - III - www.youtube.com/watch?v=R_Wwjok4k9c&feature=youtu.be
Ministrul Secretar de Stat Victor Socaciu la Sibiu - IV - http://www.youtube.com/watch?v=H6_h_UKqXtk

Aceste link-uri vor fi postate si la topicul Asociatiei Sibiu Decembrie 1989, la adresa www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=175.15, pentru a putea fi mai usor de regasit. Va recomand sa postati acolo eventualele comentarii, lasand acest topic pentru anunturi.

Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #16814 : Februarie 09, 2013, 13:02:17 »

iasi intreba pe acesti super revolutionari cum de stiu cum sa facut revolutia in fiecare oras daca ei au fost peste tot finca un revolutionar adevarat nu stie exat ce sa intimplat la 100 de metri linga el dar suer revolutionari stiu peste tot in tara cum sa desfasurat revolutia
Memorat
Pagini: 1 ... 1119 1120 [1121] 1122 1123 ... 4546
Schimbă forumul: