Main Content:

Pagini: 1 ... 1953 1954 [1955] 1956 1957 ... 4529

ANUNTURI

• kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #29310 : Martie 30, 2014, 19:09:44 »

Sa ziceti merci daca v-ar lucra administratorul,ati scapa usor.Nu cumva sa patiti cum am patit-o eu de 2 ori.m-au virusat baietii ca n-am mai salvat nimic din calculator si mai ca era ca toata unitatea sa fie compromisa.Deci aveti mare grija pe cine suparati.
Memorat
  • sandu t
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #29311 : Martie 30, 2014, 19:11:39 »

D-le IOSIF,,,eu nu v-am invinovatit pe d-voatra,departe de mine a
     acest gand,rog iertare daca ati crezur asa ceva,eu am pus o intrebare
     pe care mai bine nu o puneam,,,,probabil ca nestiinta mea de a lucra
     cu calculatorul sa fi de vina,,,,inca odata rog SCUZE,,,,,,cu stima,,,

sandu t
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #29312 : Martie 30, 2014, 19:19:10 »

Imi permit sa va dau un sfat, asta avand in vedere ca din 1999 ma ocup de IT. Folositi un router TP Link sau altul, de marca, care sa aibe anumite protectii hardware incorporate. Ajuta mult de tot. Chiar daca cineva incerca ceva, router-ul isi face treaba si toti banii. Vorbesc din proprie experienta. Totul este sa fie setat peste tot la sensibilitate maxima.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #29313 : Martie 30, 2014, 19:33:59 »

Noutati in materie de revolutionari

1 Se madifica urgent HG 1412 SI HG 1707 , norme de aplicare ale L 341. Centrul de greutate al modificarilor este art 49 din L 341. Vor ramine in jur de 6000 de persoane cf acestor norme. Se va umbla si la cuantumuri, posibil 10-13 la suta reducere. Detalii maine la INTERNATIONAL RADIO
Memorat
« Răspunde #29314 : Martie 30, 2014, 19:36:49 »

ce curioasa treaba!acum in momentul asta vorbeste Ponta la tv rom,despre pensi,pensi speciale si despre noi nici vorba!!!!!a vorbit de aviatori de pensile lor mai binezis cadre militare etc.noi suntem scosi din carti?Huh??mai asteptam mult???nu va fii prea tarziu?Huh?Haide-ti sa iesim in strada!!!SA VADA CA INCA MAI EXZISTAM,NU AM MURIT CHIAR TOTI!!!!!!!!!!!!!
Memorat
« Răspunde #29315 : Martie 30, 2014, 20:01:44 »

D.le Sandu.va spun eu Dl. Iosif nu are nici-o vina.
Totul e de la servicii.v-ammai spus incercati sa descarcati bara de instrumente ,,decembrie 1989" si va asigur ca in cel mult o saptamana calculatorul vi se buleste.
Pamna acum 3 luni totul era OK.Acum S-au inversat polaritatile si Plagiatorul mincinos a preluat puterea. Serviciile se subordoneaza lui.O sa ajungeti sa va intrebati ca multi dintre noi daca un calculator sau laptop de 2-3 ani mai are vreo valoare.si o sa dati vina pe el .Toate se vor sterge din memorie si e bine sa va pastrati pe DVD sau CD sau Stik toate infoematiile.
Eu acum incerc sa recuperez lista cu parla mentarii care sunt revi in actuala legistratura si am si tabelul cu turnatorii la secu pe care noul SS Adrian Sanda care am inteles ca a fost numit dar nu are inca decizie trebuie sa o puna pe masa Plagiatorului Mincinos.
Singura vina pe care o are ,,sa zicem ' dl. iosif este ca el a fost alaturi de Luptatorii revolutiei de BNR si de alte intruniri la care a participat si la care desi eu personal i-am pus intrebari nu a dorit sa ne raspunda.
Poate asa a crezut dansul ca e de cuvinta sau poate nu a avut consintamantul celor cu care a fost in sedinta sa dea relatii.
E problema dansului si eu din cate il cunosc stiu ca e de paretea revilor .poate are totusi unele retineri pe care eu nu i le pot imputa.
Disparitia unei poze sau a unei postari poate fi si din cauza unei erori de transmitere din calculatorul nostru sau din nestinta folosirii.
Cand m-am referit la disparitia Portalului am vrut sa trag un semnal de alarma care este cat se poate de real.Adminu sa-si aminteasca cand ne anunta ca siteul a fost atacat de mai multe ori si mai ale ca au fost zile cand acesta nu a functionat si nu din vina lui.

Daca pentru ce am ,,AVERTIZAT" adminul crede ca e neadevarat poate sa ma BANAZE pentru dezinformare.
Eu insa cred ca nu e cazul asa cum nu e cazul nici in situatia celui care se numeste Perju sau alte NIKURI.
E un site ce trebuie sa ne dea posibilitatea sa alegem si sa DISCERNEM cum e mai bine.
Seara BUNA .
Credeam ca e lamurita treaba aceasta. Va rog sa ma intrebati tot ce doriti sa stiti si am sa va raspund.
Memorat
« Răspunde #29316 : Martie 30, 2014, 20:10:07 »

ce curioasa treaba!acum in momentul asta vorbeste Ponta la tv rom,despre pensi,pensi speciale si despre noi nici vorba!!!!!a vorbit de aviatori de pensile lor mai binezis cadre militare etc.noi suntem scosi din carti?Huh??mai asteptam mult???nu va fii prea tarziu?Huh?Haide-ti sa iesim in strada!!!SA VADA CA INCA MAI EXZISTAM,NU AM MURIT CHIAR TOTI!!!!!!!!!!!!!
          DESPRE NOI VORBESTE ALEXPRESS.......SI DE DATA ASTA ARE DREPTATE !....DUPA APLICARE VA VORBI SI PONTA....DAR,MA GANDESC CA LA ASTA VA ASTEPTATI SI VOI ! (CEI CARE TOTUSI GANDESC !)
Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #29317 : Martie 30, 2014, 21:01:16 »

Imi permit sa va dau un sfat, asta avand in vedere ca din 1999 ma ocup de IT. Folositi un router TP Link sau altul, de marca, care sa aibe anumite protectii hardware incorporate. Ajuta mult de tot. Chiar daca cineva incerca ceva, router-ul isi face treaba si toti banii. Vorbesc din proprie experienta. Totul este sa fie setat peste tot la sensibilitate maxima.

Corect. As mai adauga si faptul ca daca pe compul dvs. ruleaza windows 7 sau vista, puteti proteja cu 2 antivirusi concomitent, exceptie face doar antivirusul kaspersky, restul mergand fara a intra in conflict cu antivirusul microsoft. Recomand novicilor instalarea antivirusilor asistat sau cu ajutorul unui videotutorial, pentru o setare corecta si performanta. Colegul thunder66 cred ca se referea la sistemul de criptare WPA2-PSK
Memorat
« Răspunde #29318 : Martie 30, 2014, 21:13:46 »

D.le Sandu.va spun eu Dl. Iosif nu are nici-o vina.
Totul e de la servicii.v-ammai spus incercati sa descarcati bara de instrumente ,,decembrie 1989" si va asigur ca in cel mult o saptamana calculatorul vi se buleste.
Pamna acum 3 luni totul era OK.Acum S-au inversat polaritatile si Plagiatorul mincinos a preluat puterea. Serviciile se subordoneaza lui.O sa ajungeti sa va intrebati ca multi dintre noi daca un calculator sau laptop de 2-3 ani mai are vreo valoare.si o sa dati vina pe el .Toate se vor sterge din memorie si e bine sa va pastrati pe DVD sau CD sau Stik toate infoematiile.
Precizez ca nu am recomandat niciodata descarcarea acelei bare "Decembrie 1989".
Sfaturile sunt bune, informatiile e indicat sa fie protejate cat mai bine.
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #29319 : Martie 30, 2014, 23:12:47 »

Vad ca trubaduri au reusit sa denaturize discutile dela problemele care sint arzatore la alceva bravo revolutionari nu mai au problem numai ca unu nu poate posta un cuvit sau nui intra ce vrea el pe portal
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #29320 : Martie 31, 2014, 08:42:55 »

Aproape toata lumea injura pe cei care avem curajul sa luptam impotriva celor care NU AU DREPTUL sa aibe certificat de revolutionar. Mai jos, va prezint inca o dovada. Astept cu drag injuraturile aferente.
http://www.revolutialugojana.org/stiri/dovada-ca-sspr-stie-cine-nu-merita-certificat.html
Memorat
  • Tinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #29321 : Martie 31, 2014, 09:44:49 »

In cel priveste pe E. Cutean, eu l-am cunoscut in CC, iar la dispozitivul militar nu sunt trecute ore in raport ... De exemplu in data de 21 in Amzei a existat acel dispozitiv atat timp cat au fost manifestantii regrupati, in Romana, de la mitingul lui ceausescu apoi nu au mai fost, in concluzie, este relativa contradictia declaratiilor, nimeni nu statea cu ochii pe ceas, mai ales cand anumite evenimente erau in desfasurare, grija fiecaruia fiind alta. Personal am fost chemat, nu odata la PM pentru ca au existat luptatori din CC care au mentionat numele meu, in timp ce in ... deja declaratiile mele la PM, ei nu erau mentionati, imi cer scuze fata de ei, pe unii i-am recunoscut pe altii nu, la acestia am motivat ca descrierea este corecta dar nu stiu persoana, poate sunt dintre ei pe portal. Sau: in declaratiile mele se regasesc persoane care confirma declaratia mea, doar ca un amanunt naste un semn de intrebare si anume nu pomenesc de paun constantin - adica eu, ci de piticul, porecla pe care mi-au dat-o soldatii, ca urmare am fost pusi fata in fata pentru identificare.
    Puteti spune orice despre mine, doar ca sunt un sustinator al lui Cutean nu, dar Cutean este rev .
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #29322 : Martie 31, 2014, 10:04:40 »

Reiterez cea ce am spus in postari anterioare. Dl. Iosif nu are legatura cu "bara de instrumente-decembrie 1989". Acea bara este un plugin care odata descarcat si instalat,se atasaza de browserul folosit la mavigarea in diferite retele(cum ar fi de ex.
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #29323 : Martie 31, 2014, 10:54:32 »

Reiterez cea ce am spus in postari anterioare. Dl. Iosif nu are legatura cu "bara de instrumente-decembrie 1989". Acea bara este un plugin care odata descarcat si instalat,se atasaza de browserul folosit la mavigarea in diferite retele cum ar fi de ex. WWW (mai comun-internetul). Cea ce face acea bara e ca ofera utilizatorului anumite utilitati si facilitati pt. navigare mai rapida si acces la informatii sau aplicatii specifice intr-un anumit domeniu. Dupa cum se si specifica in inf.din procesul de instalare a "barei-decembrie 1989", aplicatia este libera de "malware",virusi,worms sau orice alt tip de elemente care pun in pericol datele sau informatìile din echipamentul utilizatorului. De asemenea, aplicatia colecteaza si transmite date numai pentru funct.aplicatiei,la fel ca si browserul utilizat(internet explorer,firefox,etc.).Pentru a functiona,acest tip de aplicatii afolosesc anumite resurse hardware si software al echipamentului in care se instaleaza(memorie Ram,procesor,banda transmisie date,etc.)
Memorat
  • k@os
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #29324 : Martie 31, 2014, 11:35:12 »

ceea ce poate duce la o funct. mai lenta a echipamentului (calc.de birou,laptop,tableta,tel.inteligent,etc.). Deci stimati colegi,daca nu folositi echipamente cu caracteristici adecvate sau nu aveti cunostintele minime necesare folosirii unor echipamente sau aplicatii specifice,rugati un coleg sau alta persoana cu cunostinte in domeniu sa va ajute.E mai benefic pemtru d-tra sa invatati decat sa dati vina pe o anume aplicatie,echipament etc. Va stau la dispozitie pentru orice inf.sau recuperare de date pierdute in echipamente personale(gratuit),profesionale sau speciale(inclusiv dupa reinstalare OS cu stergere totala a datelor HD ori de pe HD deteriorate in urma act.focului,exploziei).
Memorat
Pagini: 1 ... 1953 1954 [1955] 1956 1957 ... 4529
Schimbă forumul: