Main Content:

Pagini: 1 ... 2253 2254 [2255] 2256 2257 ... 4530

ANUNTURI

• remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #33810 : August 16, 2014, 22:12:08 »

Nu vezi domnule ca pana si adresa de Internet nu e chiar legala? Ce noutati vrei in aceste conditii?
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33811 : August 16, 2014, 22:22:27 »

Ne plangem mereu de nivelul necivilizat in care se discuta adesea pe forumul acesta, dar sa stiti ca am constatat ca pe Facebook situatia e mult mai rea, chiar daca acolo nu discuta nimeni sub protectia unui nickname. Am sa va dau un exemplu cu personae pe care cred ca le cunoasteti.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33812 : August 16, 2014, 22:58:50 »

Adresa este https://www.facebook.com/groups/673260779399342/760003650725054/?notif_t=group_activity, adica falsa pagina de Facebook a Blocului National al Revolutionarilor.

Dumitru Dinca

"UN MITING NUMIT PLIMBAREA de la PALATUL VICTORIEI"!...trebuie sa fie "CEL MAI MARE MITING DIN ACEST AN"
 ROMANIA CIVICA = ROMANIA CETATENILOR!...
 BLOCUL NATIONAL AL REVOLUTIONARILOR, si
 CONSILIUL MORAL AL REVOLUTIEI, si-a asumat organizarea acestui MARE MITING, pt. ca daca nu noi, atunci cine?...iar daca nu pe 10 septembrie, ora 10,00 !...atunci cand?
 NOI nu suntem politicieni!...NOI nu suntem moguli!...NOI nu suntem oligarhi!...NOI nu suntem infractori!...NOI nu suntem cei care au furat averea poporului!...NOI nu suntem PSD, care a dus oamenii la "plimbarea de la Cotroceni cu autobuzele!...NOI nu suntem partdul antenelor 1, 2,si 3!...Noi, suntem cetateni ca si voi si dorim, ca in tara noastra, sa nu mai fim batjocoriti si sa nu ne mai simtim straini si sclavi, in timp ce EI se simt bine si se simt stapani!... NOI, suntem adevarata ROMANIE A CETATENILOR!...noi nu candidam!...pe noi nu ne intereseaza, niciun partid politic!...pe NOI ne intereseaza, aceleasi lucruri, care va intreseaza pe voi toti!...si anume :
 - pe NOI...ne intereseaza, ca multi dintre VOI, aveti copii... sunteti saraci sau aproape saraci si ca pentru un copil alocatia de stat pt. copii, este de 42 de lei, din care 10 lei se intorc la stat sub forma de TVA, avand in vedere ca tot ce cumparam este taxat, asadar raman numai 31,50 lei, din care sa hraniti si sa intrtineti un copil, in timp ce pentru un CAINE se aloca 300 de lei, iar pt. un detinut STATUL aloca 2700 de lei!...da ati inteles bine 2700 de lei!...trebuie sa spunem adevarul pana la capat...cand in PARLAMENT a fost legea majorarii alocatiei de stat pt. copii, cu 3 lei, domnii parlamentari, au refuzat, pe motiv ca statul nu are 3 lei!...de aceea trebuie sa veniti la MITING!!!
 Cei care luati la cunostinta de acest MITING, nu va impacientati!...de fiecare data va vom spune de ce sa veniti si sa luati atitudine si impreuna sa IMPUNEM, rezolvarea tuturor problemelor "care ii dor pe cetatenii aceste tari, care duc in spate o "sleahta de corupti, de hoti si de mincinosi"..." voi! ce din munca voastra abia puteti traii", iesiti la MITING, pt. ca numai asa vom traii si noi ca oamenii!!!
 Cei care sunteti de acord si veti participa...comentati cu "sunt de acord si voi partcipa", pt. ca trebuie sa reusim pt. copii nostri!!!
.

Dorel Haraga

August 14 at 4:30pm
Lui Gogoşaru, după cum se adresează "mulţimilor", i-ar fi utile o tobă şi o trompetă pentru a face mobilizarea la "mitingul"mult trâmbiţat. Astfel, Gogoşarul ar putea să sufle liniştit în "trompetă" în timp ce coechipierul său ar "bate toba". Iar când se vor plictisi, ar putea "inversa" rolurile.

Ichim Caminschi Mai Haraga ! Tu esti revolutionar psd-ist !?¿ Fa tu ceva,in pielea mea ,daca acest "gogosar" nu te satisface ! Latrii intruna si nu faci nimic si nu lasi si pe altii sa faca ! Daca ai ce-ti trebuie stai dracu-n banca ta si manancati profitul ! Ori te mananca si aici "spatiul"ce nu l-a dat Dinca !?¿ Te fute numai interesul tau !
August 14 at 5:32pm · Like · 3
..

Dorel Haraga Măi cAMINSCHI! Am avut impresia că eşti un intelectual cu ceva materie mai închisă la culoare prin cutia craniană. Ai reuşit să mă convingi că m-am înşelat în privinţa ta. Faptul că eşti fan PDL, este problema ta şi nu mă interesează acest lucru. Am spus totdeauna că în 89 am ieşit în stradă şi ca fiecare român să aibă dreptul la opinie politică proprie dar, de aici şi până la a acorda gir elucubraţiilor unui individ mărunt ca Gogo, scos din Lumea Subterană şi "ridicat" pe "spuma" clocotului socuial din 89, este distanţă enormă. Dacă îl cunoşti sau nu pe individ,nu mă interesează. Faptul că "te pui chezaş "pentru el, şi încerci să îi ţii hangul ESTE TRAGIC.
August 14 at 11:59pm · Like · 1
..

Dorel Haraga REFERITOR LA APARTENENŢA MEA POLITICĂ, ŢIN SĂ ÎŢI EVIDENŢIEZ FAPTUL CĂ NU SUNT MEMBRUL NICI UNUI PARTID. IAR DACĂ VREI SĂ IEŞIM ÎN STRADĂ ŞI SĂ MANIFESTĂM ÎMPREUNĂ, EU SUNT DE ACORD DAR, NU ŞTIU DACĂ TU ÎNDEPLINEŞTI CONDIŢIILE DE MORALITATE PENTRU A NU COMPROMITE EVENTUAL ACŢIUNEA DE PROTEST.
Yesterday at 12:03am · Edited · Like · 3
..

Dumitru Dinca laikul nu este valabil pt. haraga!...a fost o greseala. Mai viteazule!...stai linistit!...diferenta dintre tine si dl.ICHIM CAMINSCHI, este de cativa ani lumina!...in timp ce domnia sa este un itelectual, tu esti mitocan, mujic si hahalera!...cata sila imi este de tine!...mai javra!...mi-am adus aminte...imediat dupa revolutie, tu ai plecat de la CC la primarie, si ce sa vezi, unde s-a dus baiatul sa lucreze?...la case!...da la case, unde se facea spaga si daca erai prost...ma intreb pe cati amarati i-ai dezbracat(de bani), ca sa poata primii o casa, pe care oricum o merita, fara sa-ti cumpere bunavointa. Ti-ai luat si tu casa atunciaa?...la cati prieteni si rude le-ai dat case, nedreptatindu-i pe cei care chiar aveau nevoie!...ticalosule!...cred ca ai fost blestemat, de ai ajuns la spitalul nr.9.
Yesterday at 12:46am · Like · 1
..

Ichim Caminschi Auzi Haraga ! Cu certitudine te macina faptul ca te-am lovit la plex !Dar s-a sti ca aceasta lovitura o meritai de mul,pentru-ca amesteci problemele tale personale cu ale unei comunitati. Putin m-a intereseaza de apartenenta ta politica,cu atat mai mult stiind ca ai fost in primarie ,iar acolo ai cam ocolit pe cei ce ii lasasei in cc. In ceace priveste materia mea cenusie,este la locul ei si sta bine acolo,in raport cu a ta care te-a cam fugit. Cu privire la protest,fi sigur ca am fost la timpul potrivit ,ca s-a iasa in fata un paduche ca tine ! Iar s-a ies in rand cu tine,nu asi face asta pe motiv ca poate masi molipsi de boala cautarii unei functii.Iar cu privire la Dl.Dinca,iti pot spune ca nu ii tin parte,ci merg pe urmatorul principiu ; daca eu nu am posibilitatea s-a fac ceva pentru miscarea Revolutionara,las pe cel care misca ceva si chiar daca da si din clanta.Pentru-ca a comenta si a aduce la cunostinta unei comunitati fapte si adevaruri,inseamna ca si el este partasi in acea comunitate.Ca a fost sau este gogosar,bravo lui !Avem in guvern hot de buzunare si nimeni nu latra cum faci tu ! Iar ca intelectual nu m-a pot ridica la nivelul tau,deoarece eu imi pastrez intelectul si nu sunt atat de zmeu cum esti tu. Pacat ca ai facut parte din cei ce au fost in trecere pe la sspr-ache ! Iti doresc numai de bine ! Iar cand caracterizezi pe cineva ,intai uitete la tine !
Yesterday at 1:07am · Like · 2
..

Dumitru Dinca Dle. ICHIM CAMINSCHI!...cred ca i-am inchis gura, pt. multa vreme, daca nu cumva , nu se gandaste sa dispara de pe fecebook. Va rog si pe domnia voastra si pe toti cei care vor citii aceste comentarii, sa ma ierte, ca mi-am iesit din fire, dar cu unasemenea specimen, asa trebuie procedat!...dece nu mai raspunde?...nu mai are replici?...i-as spune un proverb, dar nu stiu daca il poate intelege!...sa spun proverbul?...il spun, chiar daca haraga nu-l intelege..."prostul daca nu-i fudul, parca nu e prost destul"
Yesterday at 1:21am · Like · 1
..

Fratia Bucurestenilor Fratia Bucurestenilor cat ti se potriveste si postarea cu primaria cat si proverbul . si ar mai fi unl cel mai intelligent cedeaza .
Yesterday at 1:12pm · Like
..

Emil Tarnaveanu Ghici ghicitoarea mea, cine a zis: "Mai, ce blestem o fi pe poporul asta de a ajuns pana la urma sa aleaga intre doi fosti comunisti?...."

Memorat
  • ctiron
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33813 : August 17, 2014, 10:40:40 »

TUTUROR CELOR CE ISI SERBEAZA ONOMASTICA, LA MULTI ANI!
https://www.youtube.com/watch?v=pwp1CH5R-w4

Sarbatoarea Sfintei Marii, de astazi, se tine pentru adormiti. Unde cealalta sarbatoare a Sfintei Marii, pentru cei vii, are sa fie pe 8 Septembrie. Deci, urarile de la multi ani, intr-o zi de sarbatoare dedicata celor adormiti, nu mi se par a fi tocmai potrivite.

AM RUGAMINTEA sa apleci putin privire spre aceasta scriere si vei intelege ca Sarbatoare de pe 15 august este sarbatoare de BUCURIE .Crestinii adevarati inteleg acest lucru ,restul trebuie sa se aplece spre INTELEGERE.IATA:< troparul zilei (Intru nastere fecioria ai pazit ,intru adormirea lumea nu ai parasit de Dumnezeu Nascatoare ,Ci ca ceea ce esti maica viieti cu rugacinile tale mantuiesti din moarte sufletele noastre.)Iar ideea ca nu-i bine una sau alta gresiti .SARBATOAREA nui tristete <TI_E CLAR DOMNULE?>Sarbatoare inseamna bucurie. Rataciti ca nu cunoasteti .ASTA E!

Asa sa fie, La multi ani cu bucurie.!
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33814 : August 17, 2014, 11:51:29 »

TUTUROR CELOR CE ISI SERBEAZA ONOMASTICA, LA MULTI ANI!
https://www.youtube.com/watch?v=pwp1CH5R-w4

Sarbatoarea Sfintei Marii, de astazi, se tine pentru adormiti. Unde cealalta sarbatoare a Sfintei Marii, pentru cei vii, are sa fie pe 8 Septembrie. Deci, urarile de la multi ani, intr-o zi de sarbatoare dedicata celor adormiti, nu mi se par a fi tocmai potrivite.

AM RUGAMINTEA sa apleci putin privire spre aceasta scriere si vei intelege ca Sarbatoare de pe 15 august este sarbatoare de BUCURIE .Crestinii adevarati inteleg acest lucru ,restul trebuie sa se aplece spre INTELEGERE.IATA:< troparul zilei (Intru nastere fecioria ai pazit ,intru adormirea lumea nu ai parasit de Dumnezeu Nascatoare ,Ci ca ceea ce esti maica viieti cu rugacinile tale mantuiesti din moarte sufletele noastre.)Iar ideea ca nu-i bine una sau alta gresiti .SARBATOAREA nui tristete <TI_E CLAR DOMNULE?>Sarbatoare inseamna bucurie. Rataciti ca nu cunoasteti .ASTA E!

Asa sa fie, La multi ani cu bucurie.!
<Unde este unire acolo porunceste Dumnezeu binecuvantarea si viata>Doamne ajuta!
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33815 : August 17, 2014, 21:29:23 »

Voi, stimabili revi, cand aveti de gand sa protestati de-adevaratelea, pt macelul din `89 si camarazii cazuti, nu pt indemnizatiile misère ale politrucilor-asasini? Cand? Dupa ce o sa va dea indemnizatiile iarasi? Luati exe de la amicii de peste garla: One Shot, Seven Arrested in Ferguson Protests, https://www.youtube.com/watch?v=lfH00bxEDPM!  Published on Aug 17, 2014 One person was shot and seven were arrested for failing to disperse early Sunday morning in Ferguson, when an encounter between police and protesters became violent. Photo: AP
Memorat
  • adevarul
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33816 : August 17, 2014, 22:11:16 »

pe  surse neverificate:

DOI  REVOLUTIOANRI ROMANI  LUPTA  ALATURI  DE  SEPARATISTII  DIN LUGANSK.

acum  imi  dau seama  de  ce  a  disparut  nor de  pe  forum...
bambilici ,  ce  info  ai  pe  aceasta tema?
Memorat
  • emil
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33817 : August 17, 2014, 22:44:04 »

Pff...dupa parerea mea, unul dintre scopurile principale ale acestor "micro-razboaie" este de a scapa de caracterele incomode pentru guvernele corupte. Odata eliminate aceste caractere, care sunt in stare sa ia atitudine, guvernele corupte pot sa fure in continuare, fara teama ca cineva va lua atitudine!
Memorat
  • Ionescu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #33818 : August 18, 2014, 01:05:59 »

Pff...dupa parerea mea, unul dintre scopurile principale ale acestor "micro-razboaie" este de a scapa de caracterele incomode pentru guvernele corupte. Odata eliminate aceste caractere, care sunt in stare sa ia atitudine, guvernele corupte pot sa fure in continuare, fara teama ca cineva va lua atitudine!

Nu sunt intru-totul de acord; nu-i atat de sofisticat ca sa fie un plan.
1) Dupa parerea mea, nu exista nici un scop logic al acestor razboaie (pe care nu le-as numi mici, ca au potential mare prin nepasarea si neputinta noastra). Ele sunt declansate si intretinute de bolnavi psihici ajunsi - prin dezinteresul oamenilor sanatosi la cap dar preocupati de familie si de un job normal - lideri politici si militari mai mari sau mai mici. Acesti lideri n-au logica, ei doar isi satisfac unele instincte primare intr-un video-game in care viata celorlalti nu are importanta; nu-i intereseaza a proteja ceva sau altceva, nici macar propriile interese vitale. Sunt doar smintiti. "Scopurile" despre care faceti vorbire duc mai mult spre teoria conspiratiei; nu cred in ea.
2) Nu institutiile sunt corupte, ci unii oameni, persoane cu nume si prenume, multi, care lucreaza pentru ele. Aceste persoane se folosesc de bolnavii de mai sus - desi n-ar avea nevoie sa se foloseasca de nimic, ignoranta celor sanatosi le face jocul politic si material, ceea ce e suficient - doar ca niste smecheri de duzina; nu au ei un plan asa complicat despre insemnatatea caracterelor care iau pozitie, ca sa faca sedinte despre cum sa le suprime pe caractere. Sunt prosti in sens fundamental, inteligenti in sens smecheresc, fara complexitate.
3) Nu e nevoie de razboaie ca sa elimini caracterele incomode care ar putea lua vreo pozitie care ar putea pune in primejdie lacomia/coruptia celor care detin puterea politica si militara, daca aia cu puterea ar fi atat atat de fraieri incat sa creada ca pozitia unor caractere prezinta pericol; exista metode mult mai simple: unele medievale - vezi asasinarea lui Kennedy sau a unor jurnalisti -, altele mai moderne - discreditarea, incarcerarea cu ajutorul colegilor intru smecherie corupti din justitie; scapi de caractere si fara tam-tam mondial.
4) Poate cel mai important: nu exista caractere care iau pozitie. Carcatere sunt o multime, dar ce-i aia a lua pozitie? Ar avea audienta mai mare un caracter, decat media de propaganda pentru smintiti, realizata de smecheri?
Ce vedem noi acum cu 'mini-razboaiele' e prostie, nebunie si neputinta in stari pure - nu exista "scop" si nici opozitie -, in care sunt implicati indivizi lipsiti de discernamant si indivizi lipsite de notiunea de institutie; ultimii, smecheri fiind, isi ascund prostia prin propadanga si ii folosesc pe primii drept bucatari de carne de tun; nici nu incearca sa ne faca sa credem ca elaboreaza un plan infailibil. Ii creditam noi prea mult cu planu' si fara sa avem audienta cand deschidem gura.

Memorat

Perplex in forma continuata.
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33819 : August 18, 2014, 09:13:20 »

De acord, in mare masura, dar nu total. Pe forum s-a mai discutat despre faptul dovedit ca in spatele multor evenimente istorice au existat niste conspiratii. Deci teoria conspiratiei nu trebuie dispretuita si eliminate. Pana si lasarea luptatorilor si urmasilor de eroi martiri fara drepturile prevazute de asa-zisa Lege a recunostintei a fost urmarea unei conspiratii. Si acum se conspira impotriva noastra.
Memorat
« Răspunde #33820 : August 18, 2014, 11:00:00 »

Ne cerem scuze pentru orele in care Portalul nu a fost pe Internet.
Dincolo de explicatia concreta pe care o avem, adevarul este ca ni se fac tot felul de sicane, motivate din ce in ce mai aberant, fara legatura cu realitatea, sau chiar impotriva ei. In ciuda incovenientelor artificiale cu care ne confruntam, va asiguram ca vom continua sa mentinem si sa dezvoltam acest proiect.
Memorat
« Răspunde #33821 : August 18, 2014, 11:46:14 »

Dumitru Dinca şi arta gogosilor

"In vara anului 1988, locuitorii comunei Crevedia, judetul Dimbovita, au fost binecuvintati de Dumnezeu cu aparitia unui nou gestionar la gogoseria din localitate. Insul brunetel, cu o paloare ciudata, de om bolnav de icter, li s-a parut cunoscut. Era intr-adevar consateanul lor, Dumitru Dinca, fiul lui Nicolaie, de felul lor venetici, veniti în Crevedia din comuna Cojasca. Ca era brunet - era, fiindca toti din neamul lor erau bruneti. Ciudata era numai aparitia lui Mitica exact în vremea în care era în divort cu sotia sa Elena (nascuta Carp, în Poienarii Neamtului), pina atunci haladuind prin Bucuresti. Celui care a copilarit în Crevedia, pe strada Cimitirului nr. 8, iata, îi murea iubirea, divortul terminindu-se în favoarea ingratei lui sotii, care raminea sa-i creasca cei 4 copii, el urmind sa-I plateasca, prin primarie, 400 de lei (!) Toate s-au aflat în Crevedia, dar rumeneala gogosilor facute de Dumitru Dinca I-a determinat pe toti sa-l ierte, mai ales ca incepuse baiatul sa munceasca cu sirg (era nascut la 1 mai 1950, de ziua internationala a muncii, ce naiba !), facind niste gogosi pufoase şi bine prajite. Abia cînd a inceput sa le vinda la suprapret, ba sa vinda şi struguri, s-au gindit sa-l intrebe de sanatate, facindu-I-se chiar dosar penal. Noroc cu genialul scornicestean, şi el dintr-o familie cu multi copii bruneti, care daduse indicatia pretioasa procuraturii sa nu incarce rabojul infractiunilor.Imi inchipui tristetea cu care s-a intors Dumitru Dinca în Bucuresti, în primavara anului trecut. Si-o fi retrait el cei 39 de ani, n-am de unde sa stiu, dar precis ca nu s-a gindit sa se angajeze la vreo intreprindere, nici macar la I.T.B., unde a mai "lucrat" între 1974 şi 1982 şi unde nu s-a prea acomodat cu conducerea şi colegii, fiind sanctionat de patru ori, mutat disciplinar de trei ori şi I s-a desfacut contractul de munca tot de trei ori, ultima data definitiv. Ce urma sa faca ? Din ce sa traiasca ? Prea multi mangoti adunati din afacerea cu gogosi de Crevedia nu adunase. Ei, dar Bucurestiul are caile lui intortocheate, un om intreprinzator poate trai bine mersi, chiar daca n-are serviciu, chiar daca n-are domiciliu stabil. &#170;i asa a inceput marea aventura a artistului în gogosi Dumitru Dinca. A privit orasul desfasurat la picioarele sale, de la inaltimea "Intercontinentalului" si, asemenea eroului balzacian, a rostit: "Si-acum între noi !"E de presupus ca actualul vicepresedinte al "Aliantei Poporului", pina la Revolutia din Decembrie, a avut de suferit toate privatiunile odioasei dictaturi: a fost obligat sa traiasca în provizoratul legaturilor cu femei dubioase, sa aiba relatii cu bisnitari de tot felul, în vesnica alergare de teama "gaborilor".

Acum trebuie sa se fi nascut în el sentimentul de revolta, e drept, fără precizarea unui program. Viitorii istorici, perspicaci, vor descoperi atitea elemente biografice relevatoare. Noua ne-ar fi suficienta descoperirea unor date privitoare la participarea eroului nostru la Revolutia propriu-zisa, numai ca cercetarile ne-au fost infructuoase.
Dumitru Dinca (probabil ca numele acesta, identic cu al lui Ion Teleaga l-a deservit) e un revolutionar post factum, ca sa zicem ceva şi pe latineste, intrucit ideologul "Aliantei Poporului" are placerea să se declare student la drept si, de, Venturianii zilelor noastre au ambitii.

Alaturi de dl. Augustin Zbora-Ciurel, figura lui Dumitru Dinca a devenit nemuritoare în diverse manifestatii "spontane", fie în pasajul Universitatii, fie în faţă hotelului "Intercontinental", (Cita consecventa !). A avut o buna conlucrare cu dl. Doru Braia. Majoritatea actiunilor initiate de domnia sa au fost neautorizate, dar pentru cineva obisnuit cu o viata impotriva legilor, atare autorizatii sunt superflue. Se afla în bune relatii cu lideri şi membri ai organizatiilor "21 Decembrie", "16-22 Decembrie", "Grupul Independent Democratic", "Asociatia fostilor detinuti politici" şi "Uniunea Mondiala a Romanilor Liberi", impreuna cu care organizeaza actiuni protestatare pentru instaurarea democratiei şi a nealinierii politice.

Fiindca, nu-I asa ?, Dumitru Dinca e un apolitic. Ce conteaza ca aceste manifestatii tulbura ordinea publica şi au un caracter de destabilizare politica, ce conteaza ca inaintea fiecarei asemenea manifestatii trece, din intimplare !, pe la sediul P.N.T.-c.d., unde are convorbiri amicale şi de unde isi procura materiale de propaganda ?Vreti sa-l gasiti pe Dumitru Dinca? Foarte simplu: unde vedeti un grup de peste o suta de insi ragusiti, eventual cu o porta-voce, acolo se afla şi el. Dezinteresat, generos, el este un om al strazii. Doar intimplator il veti gasi la Miriuta Ioan (pe strada Ceahlaului nr. 12, bloc 32, ap. 22) sau la domnisoarele Ecaterina Cocosel (pe str. C. Brincoveanu nr. 9, bloc 14, ap. 134) şi Mihaela Hillerin (pe str. Precupetii Vechi nr. 3), aceasta din urma impartasindu-i şi convingerile politice !

La serviciu nu-l cautati şi nu-l intrebati nici din ce traieste. Purul "gavroche", copilul tirziu al Revolutiei, nu poate fi intrebat totusi astfel, cînd menirea lui e sa puna intrebari fundamentale intregii omeniri. El care, cum zice, a fost mecanic de locomotiva (nu sustinea cineva ca revolutiile sînt locomotivele istoriei ?), el care a fost invitat la o cafeluta de insusi generalul Bitlan la circa 1 de politie, în sfirsit, el care a fost chemat de prof. Magureanu sa ia conducerea noului serviciu de informatii, refuzind fireste, nu poate fi intrebat atit de simplist: dar dumneata din ce traiesti, dle Dinca ?Nu-l vom intreba deci nici ce-a cautat în ziua de 22 aprilie 1990, în Piata Aviatorilor, la mitingul P.N.T.-c.d. şi cum s-a facut ca, dupa aceea, a condus un grup de manifestanţi la Televiziune şi în Piata Universitatii, unde a ridicat baricade, blocind toate caile de acces şi stirnind reactia opiniei publice. Nu-l intrebam fiindca stim exact cum a fost. Scurtul moment al "arestarii" i-a aureolat imaginea. Acum stim ce este "Alianta Poporului", scenariile actiunilor ei seamana prea mult cu acelea ale vechilor "garzi Maniu".

De unde sa ia dl. Coposu, fostul informator al securitatii, niste legionari de nadejde, ca pe vremuri ? Pe securisti I-a pus în posturi importante, asa ca pentru garzile domniei sale sunt buni şi indivizi de teapa dlui Dinca (Dumitru - nu Ion). Tot cirmizul e sa se desfasoare treaba cu discretie şi "Alianta Poporului" sa aiba fason revolutionar. Gaselnita gogosarului din Crevedia e buna, dle Coposu. Gogosile lui se vind bine şi de profitat profitati dumneavoastra. Dar pina cînd ?

ULTIMA ORA * Primim vesti alarmante din Medgidia: un grup de doamne şi domnisoare l-au zarit, la Universitate, linga D. Dinca, pe numitul Trifu, vorbind la o porta-voce, despre orice, în afara de nenumaratii copii pe care I-a facut cu diverse femei care "nu l-au inteles". S-a propus crearea Comitetului de crestere a copiilor dlui Trifu.* Clientii medicului stomatolog Barbareso, aflat în Piata Universitatii, il intreaba ce sa faca, sa-l mai astepte la policlinica sau sa mearga sa-l "extraga" din gura metroului ?* Organizatiile de tineret taraniste şi liberale au protestat asupra asa-zisei arestari a dlui Dinca. "Protestatarii" se desfasoara la Universitate, la distante aproximativ egale de sediile respectivelor partide. Asta nu va sune nimic ?* Se zvoneste ca "Alianta Poporului" s-a destramat, dl. Dinca fiind invinuit de legaturi cu taranistii. Asta inseamna ca în aceasta organizatie sînt şi oameni care gindesc cu capul lor, ceea ce e bine. "

(piatauniversitatii.com)
Memorat
« Răspunde #33822 : August 18, 2014, 11:51:30 »

Gogo!
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33823 : August 18, 2014, 12:52:18 »

domnule  HARAGA  ori  ce  ai  spune  tu  ti  cu  psd ,iar   DINCA   cu  pdl  DINCA   nu  a  atacat    revi  a  tinut    cu  noi  iar  din   partea   ta  ,nu  este  frumos   sa  lovesti  in  colegi   si  nici  colegi  sa  te  atace  ,numai  ca  la inceput  erati  un   grup  , slujitori   celui  care va da voua  mai  miult  ,adica   psd  ,condusi   de  MESTER .  EU  cred ca  din   gasca  voastra  ,  faceau  parte  ,burada  ciripitorul, cu  omul   fara  minte   sorin  , oprea  alex    bolnavul dupa   functi  , obulescu ,si  alti  din miscarea  murdara  curata ,care  impreuna  cu tine  ,atacau  pe  toti luptatori    facandui  impostori   profitori    si fel  si fel    de   acuze  ,si acuzau    mai  ales   lideri   ,de  ce  faceau   acesti pacalici  jocul   lui PONTA ,si  de ce  secretari  de  stat  nu   au  facut   nimic  pana  acum pentru   revi  ,pentruca ei  si -au  atins   scopul   ,au  urmarit   doar  sa  nu  respecte  drepturile  noastre  si   sa  rupa  unitatea  dintre  noi ,ajutati  de   secaturi .care  acum  se  dau  de  ai  nostri .
Memorat
Pagini: 1 ... 2253 2254 [2255] 2256 2257 ... 4530
Schimbă forumul: