Main Content:

Pagini: 1 ... 2255 2256 [2257] 2258 2259 ... 4478

ANUNTURI

• remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #33840 : August 19, 2014, 02:05:56 »

domnule  HARAGA  ori  ce  ai  spune  tu  ti  cu  psd ,iar   DINCA   cu  pdl  DINCA   nu  a  atacat    revi  a  tinut    cu  noi  iar  din   partea   ta  ,nu  este  frumos   sa  lovesti  in  colegi   si  nici  colegi  sa  te  atace  ,numai  ca  la inceput  erati  un   grup  , slujitori   celui  care va da voua  mai  miult  ,adica   psd  ,condusi   de  MESTER .  EU  cred ca  din   gasca  voastra  ,  faceau  parte  ,burada  ciripitorul, cu  omul   fara  minte   sorin  , oprea  alex    bolnavul dupa   functi  , obulescu ,si  alti  din miscarea  murdara  curata ,care  impreuna  cu tine  ,atacau  pe  toti luptatori    facandui  impostori   profitori    si fel  si fel    de   acuze  ,si acuzau    mai  ales   lideri   ,de  ce  faceau   acesti pacalici  jocul   lui PONTA ,si  de ce  secretari  de  stat  nu   au  facut   nimic  pana  acum pentru   revi  ,pentruca ei  si -au  atins   scopul   ,au  urmarit   doar  sa  nu  respecte  drepturile  noastre  si   sa  rupa  unitatea  dintre  noi ,ajutati  de   secaturi .care  acum  se  dau  de  ai  nostri .
A tinut cu noi, ca pedelist, pana ne-a lasat fara indemnizatii. Nici nu merita sa mai discutam. Nu-i ajungea nimeni la nas cand era in functie la primarie. Acum, exact cum spuneti in incheierea frazei, se da de-al nostru. Chiar asa sa fie? Eu nu cred si nu-l cred.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33841 : August 19, 2014, 02:11:26 »

astept  echipa  de  ciripici   sa  inceapa  cu  amenintari  ,  rusine   sa   va  fie    ciripicilor  ,din  cauza   voastra  suntem    batjocuriti  si  rade  ponta  si basescu   de  noi  ,cu toti  nemernici  din politica  murdara   ,banditi  din pdl ,psd ,unpr, udmr , pnl, si  in general   mafia    politica   din tara.  jigodilor  , sunteti   ACTIVI   si acum  ,DATI  IN  PRIMIRE   ,asta  este   menirea  voastra.
                                     DIN PACATE PRIETENE WILY,SUSTINEREA LUI DAN VOICULESCU,PE ACEST FORUM,ESTE O PATA IN PLUS PE OBRAZUL REVI-LOR,(..DESTUL DE SIFONAT CU VOINTA MAJORITATII POLITICIENILOR).PARTICIPAREA, DIRECTA SAU INDIRECTA DIN PARTEA ACESTOR SUSTINATORI,NU ARE DE-A FACE CU STATUL DE DREPT,IN CARE JUSTITIA,TREBUIE SA SE IMPUNA, INDIFERENT CUM SE NUMESTE el,DAR ADUCE PREJUDICIU STATULUI,TREBUIE PEDEPSIT!
N-am observat cine de aici il sustine pe Voiculescu. Si Voiculescu e deja inchis, ce mai vreti de la el?
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33842 : August 19, 2014, 02:25:10 »

Domnul Haraga ar putea sa ne spuna mai multe daca ar vrea. S-a auzit pana la noi ca mai multi presedinti de asociatii din Bucuresti si-au schimbat "la timp" (ca sa continue sa-si primeasca indemnizatiile) calitatea, optand pentru cea de raniti sau retinuri. Cred ca distractia va fi tot mai mare. Insa e pacat ca se face pe vietile celor disperati.
Memorat
« Răspunde #33843 : August 19, 2014, 08:47:33 »

Ne cerem scuze pentru orele in care Portalul nu a fost pe Internet.
Dincolo de explicatia concreta pe care o avem, adevarul este ca ni se fac tot felul de sicane, motivate din ce in ce mai aberant, fara legatura cu realitatea, sau chiar impotriva ei. In ciuda incovenientelor artificiale cu care ne confruntam, va asiguram ca vom continua sa mentinem si sa dezvoltam acest proiect.
Iata, n-au trecut 24 de ore de la anuntul precedent si iarasi sunt nevoit sa-mi cer scuze pentru disparitia de pe Internet a Portaluli, deci a doua in mai putin de 24 de ore. Nu s-a mai intamplat sa ne confruntam cu o asemenea frecventa a neplacerilor create artificial, este ceva nou si deosebit de deranjant, imi dau seama, dar va asigur ca vom face toate eforturile pentru ca Portalul sa poata fi accesat in continuare, desi - in mod evident - exista interesul unora cu influenta, sau chiar de pe pozitii influente, de a-l nutraliza in perioada din preajma comemorarii victimelor carnagiului din Decembrie 1989, a aniversarilor europene ale Revolutiei.
Memorat
« Răspunde #33844 : August 19, 2014, 09:38:14 »

Dincolo de explicatia concreta pe care o avem, adevarul este ca ni se fac tot felul de sicane, motivate din ce in ce mai aberant, fara legatura cu realitatea, sau chiar impotriva ei. In ciuda incovenientelor artificiale cu care ne confruntam, va asiguram ca vom continua sa mentinem si sa dezvoltam acest proiect.
Iata, n-au trecut 24 de ore de la anuntul precedent si iarasi sunt nevoit sa-mi cer scuze pentru disparitia de pe Internet a Portaluli, deci a doua in mai putin de 24 de ore. Nu s-a mai intamplat sa ne confruntam cu o asemenea frecventa a neplacerilor create artificial, este ceva nou si deosebit de deranjant, imi dau seama, dar va asigur ca vom face toate eforturile pentru ca Portalul sa poata fi accesat in continuare, desi - in mod evident - exista interesul unora cu influenta, sau chiar de pe pozitii influente, de a-l nutraliza in perioada din preajma comemorarii victimelor carnagiului din Decembrie 1989, a aniversarilor europene ale Revolutiei.
        DE CE TE MIRA Huh?.......CUI DIN CEI PE CARE II SUGEREZI....SI NU NUMAI..LE CONVINE  A  C  U  M     
DECONSPIRAREA MIZERIILOR FACUTE IN NUMELE REVOLUTIEI ROMANE Huh?CUI II CONVINE CA INTR-O ROMANIE MEREU DIFERITA FATA DE CONCERTUL EUROPEAN SA PLEZNEASCA BUBOIULMIZERIEI TAMAN DE JUBILEUL CELORLALTI SI DE CEMENTAREA CORUPTIEI ASTORA PRIN MASCARADA PUTUROASA A ASA ZISELOR ALEGERI PREZIDENTIALE Huh?

.............................SI ATUNCI......CE TE MIRA Huh??........................
Memorat
  • Bombo89
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33845 : August 19, 2014, 10:03:52 »

Acum mai avem o persoana care s-a declarat impotriva revolutionarilor! Darius Valcov, ministrul bugetului din guvernul Ponta, fost primar al Slatinei, fost PDL-ist, unul din cei mai bogati fosti primari din Romania! 90% din afacerile din Slatina, sunt ale lui sau sunt controlate de el. Are o ura profunda impotriva revolutionarilor pe care nu si-a ascuns-o niciodata! Revin cu detalii!
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33846 : August 19, 2014, 10:27:17 »

SA FIE DOAR ATAT!
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33847 : August 19, 2014, 11:38:06 »

Domnule Alexa, ar fi bine ca înainte de a vedea "scobitoarea din ochiul vecinului, să vedem bârna din ochiul nostru".
Eu nu mi-am făcut rev nici un fiu, soţie, amantă sau altă rudă ori prieten. Nu mi-am schimbat calitatea dobândită prin primul crtificat.
Referitor la apartenenţa politică sau simpatiia pe care cineva o are pentru un partid sau persoană, este alt ceva.
În 89 am ieşit în stradă pentru democraţie, pentru a ne putea striga în gura mare opţiunea politică. Asta nu înseamnă că trebuie să "luptăm" împotriva celor ce au altă opţiune decât noi. Pe incultura noastră politică au mizat şi mizează cei ce ne conduc de peste 40 de ani.
În permanenţă am demascat impostorii şi infractorii, categorii din care fac parte mulţi dintre aşa zişii revoluţionari, în mod special preşedinţii de asociaţii implicaţi şi "beneficiarii" lor.
Mulţi dintre cei interesaţi să "scape" , dau vina pe Secretarul sau Secretarii de Stat ai SSPR, omiţând să amintească despre"reclasmaţiile" făcute celor ce au dorit să facă ordine în rândurile revilor.
Alexa, ştii mai bine decât mine cum s-a procedat de s-au înmulţit "revii" sau şi-au schimbat calitatea. Nu este cazul acum şi aici să dau eu explicaţii. Ar fi bine ca, cei ce se simt cu musca pe căciulă, să nu mai instige naivii la manifestări ce au ca rezultat NUMAI COMPROMITEREA REVILOR ÎN MASĂ.
AR FI BINE SĂ TE OPREŞTI AICI ŞI SĂ NU MĂ PROVOCI LA A FACE DEZVĂLUIRI CE NU LE-AR CONVENI LA MULŢI, INCLUZSIV ŢIE.

HARAGA, TE ROG SA IL INTREBI PE ALEXA DACA I-A VENIT SAU NU CITATIA DE LA DNA. DACA NU I-A VENIT SUNTEM IN MASURA SA OFERIM DATE CONCRETE. SORA LUI DUMITRU ALEXA, FACUTA REVOLUTIONAR ERA IN PERIOADA REVOLUTIEI PLECATA DIN TARA. SOTIA LUI ALEXA, FACUTA REVOLUTIONAR NU A PARTICIPAT LA REVOLUTIE. CUMNATUL SAU DIN DOGNECEA NU A FOST LA REVOLUTIE.LA FEL SORIN FRUNZAVERDE, FACUT SI EL REVOLUTIONAR NU A LUPTAT LA REVOLUTIE. NICI DOCTORUL SECASAN. NICI PESEDISTUL INRUDIT ARTIFICIAL CU PONTA . NICI UNII PROCURORI. NU MAI VORBIM DE AFACEREA CU TABERELE CARE A FOST PROTEJATA IN MOD DUBIOS DE SS MESTER, dupa ce PESEDISTUL MESTER urla pe la Timisoara ca Alexa trimite in tabere pe bani incasati de el alte persoane decit cele prevazute de lege. Brusc Mester nu a mai spus nimic in acest sens si plingerea penala pe care Mester se lauda ca i-a depus-o s-a flescait. Domnilor, nu suntem prosti, avem tot ce trebuie. Nu stim daca mai sunt locuri in puscarii. URMEAZA SINGE PE PERETI
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33848 : August 19, 2014, 12:19:06 »

Domnule Alexa, ar fi bine ca înainte de a vedea "scobitoarea din ochiul vecinului, să vedem bârna din ochiul nostru".
Eu nu mi-am făcut rev nici un fiu, soţie, amantă sau altă rudă ori prieten. Nu mi-am schimbat calitatea dobândită prin primul crtificat.
Referitor la apartenenţa politică sau simpatiia pe care cineva o are pentru un partid sau persoană, este alt ceva.
În 89 am ieşit în stradă pentru democraţie, pentru a ne putea striga în gura mare opţiunea politică. Asta nu înseamnă că trebuie să "luptăm" împotriva celor ce au altă opţiune decât noi. Pe incultura noastră politică au mizat şi mizează cei ce ne conduc de peste 40 de ani.
În permanenţă am demascat impostorii şi infractorii, categorii din care fac parte mulţi dintre aşa zişii revoluţionari, în mod special preşedinţii de asociaţii implicaţi şi "beneficiarii" lor.
Mulţi dintre cei interesaţi să "scape" , dau vina pe Secretarul sau Secretarii de Stat ai SSPR, omiţând să amintească despre"reclasmaţiile" făcute celor ce au dorit să facă ordine în rândurile revilor.
Alexa, ştii mai bine decât mine cum s-a procedat de s-au înmulţit "revii" sau şi-au schimbat calitatea. Nu este cazul acum şi aici să dau eu explicaţii. Ar fi bine ca, cei ce se simt cu musca pe căciulă, să nu mai instige naivii la manifestări ce au ca rezultat NUMAI COMPROMITEREA REVILOR ÎN MASĂ.
AR FI BINE SĂ TE OPREŞTI AICI ŞI SĂ NU MĂ PROVOCI LA A FACE DEZVĂLUIRI CE NU LE-AR CONVENI LA MULŢI, INCLUZSIV ŢIE.

VEZI domnule ca TAINUIREA este prevazuta cu pedeapsa si nu USOARA. Daca stii ceva acum esti obligat ca de altfel de cand aveai cunostinta sa dai autoritatilor informatii.VEZI CA ESTI EXPUS. Gasesti aici si sunt destui binevoitori si te dau in gat. Asta e.
AM VRUT SA SCRIU CA GRESESTI AICI si daca nu ai inteles fii foarte atent ca deja ai GRESIT.Fa dovezi ca te inscrii la TAINUIRE<ATENTIE MARE>
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33849 : August 19, 2014, 12:44:13 »

HARAGA, TE ROG SA IL INTREBI PE ALEXA DACA I-A VENIT SAU NU CITATIA DE LA DNA. DACA NU I-A VENIT SUNTEM IN MASURA SA OFERIM DATE CONCRETE. SORA LUI DUMITRU ALEXA, FACUTA REVOLUTIONAR ERA IN PERIOADA REVOLUTIEI PLECATA DIN TARA. SOTIA LUI ALEXA, FACUTA REVOLUTIONAR NU A PARTICIPAT LA REVOLUTIE. CUMNATUL SAU DIN DOGNECEA NU A FOST LA REVOLUTIE.LA FEL SORIN FRUNZAVERDE, FACUT SI EL REVOLUTIONAR NU A LUPTAT LA REVOLUTIE. NICI DOCTORUL SECASAN. NICI PESEDISTUL INRUDIT ARTIFICIAL CU PONTA . NICI UNII PROCURORI. NU MAI VORBIM DE AFACEREA CU TABERELE CARE A FOST PROTEJATA IN MOD DUBIOS DE SS MESTER, dupa ce PESEDISTUL MESTER urla pe la Timisoara ca Alexa trimite in tabere pe bani incasati de el alte persoane decit cele prevazute de lege. Brusc Mester nu a mai spus nimic in acest sens si plingerea penala pe care Mester se lauda ca i-a depus-o s-a flescait. Domnilor, nu suntem prosti, avem tot ce trebuie. Nu stim daca mai sunt locuri in puscarii. URMEAZA SINGE PE PERETI

CRED CA AR TREBUI SA INCETATI CU ACESTE DIVERSIUNI CIND VOR FI HOTARIRI JUDECATORESTI ATUNCI SA VORBITI PINA ATUNCI SINT NUMAI DIVERSIUNI DE ATRAGEREA ATENTIEI IN ALTA DIRECTIE DECIT CEA REALA
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #33850 : August 19, 2014, 15:48:19 »

Umbla vorba prin targ ca mister Perju Daniel ar fi arestat pe 30 de zile. Motivul vehiculat ar fi: trafic (specula) cu terenuri. Poate cineva sa ne lamureasca daca este adevarata informatia?
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33851 : August 19, 2014, 17:43:54 »

Ia vedeti cum guvernu restituie pensile special in afara de NOI Haraga ce spui sa stam in casa nu ca o sa primim p..a in mina si FUNIA IN GIT
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33852 : August 19, 2014, 17:52:06 »

Ati vazut dece a avut nevoie de noi CNC sasi faca damblava pe noi nea lasat din nou la o parte
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33853 : August 19, 2014, 18:09:37 »

Umbla vorba prin targ ca mister Perju Daniel ar fi arestat pe 30 de zile. Motivul vehiculat ar fi: trafic (specula) cu terenuri. Poate cineva sa ne lamureasca daca este adevarata informatia?

De vreo saptamana incoa, la fel se vb despre Wily, ca ar fi retinut si ca doarme in arest. Dar tocmai azi a reaparut pe forum si nu pare traumatizat. Propun sa asteptam info noi. Eu nu prea cred ca este arestat. Cum sa fie, tocmai acum, cadand sef mare peste parchetari e un membru al aso sale? Mr Nitu nu ar aproba o asemenea "magarie" (decat in cazul in care ar fi luat chiar el la intrebari privitor la persoanele in care a tras in timpul Rev din Bucuresti).
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #33854 : August 19, 2014, 18:19:09 »

INFORMAŢIE DE PRESĂ privind actele normative incluse pe agenda şedinţei Guvernului României din 19 august
19 August

III.    HOTĂRÂRI

1.    HOTĂRÂRE privind aprobarea scoaterii din rezervele de stat a unor cantități de produse și acordarea acestora ca ajutoare umanitare interne de urgență, cu titlu gratuit, pentru protecția populației afectate de inundații din județele Vâlcea, Mehedinți și Gorj
Prin Hotărârea adoptată de Guvern se aprobă scoaterea din rezervele de stat și acordarea ca ajutor umanitar intern de urgență, cu titlu gratuit, pentru locuitorii afectați de inundații, următoarele produse:
a.    Pentru județul Vâlcea, 20 bucăți construcții ușoare din elemente modulate, 40 tone motorină, 40 bucăți saltele pat, 40 bucăți paturi și 80 bucăți cearșafuri pat, în valoare de 647.000 lei.
b.    Pentru județul Mehedinți, 8 tone motorină, în valoare de 30.400 lei.
c.    Pentru județul Gorj, 38,4 tone motorină, în valoare de 146.000 lei.
2.    HOTĂRÂRE privind aprobarea scoaterii din rezervele de stat a unor cantități de produse și acordarea acestora ca ajutor umanitar intern urgență, cu titlul gratuit, pentru protecția populației afectate de inundații din județul Olt
Prin Hotărârea adoptată de Guvern se aprobă scoaterea din rezervele de stat și acordarea ca ajutor umanitar intern de urgență, cu titlu gratuit, pentru locuitorii afectați de inundații din județul Olt, următoarele produse: 3.000 kg conserve carne porc, 2.000 kg conserve pateu de ficat, 8.208 litri apă minerală, 2.000 bucăți saltele pat, 4.000 bucăți cearșafuri pat, 4 tone benzină și 6 tone motorină, în valoare de 580.000 lei.
3.    HOTĂRÂRE privind suplimentarea bugetului Ministerului Mediului și Schimbărilor Climatice pentru Departamentul pentru Ape, Păduri și Piscicultură din Fondul de intervenție la dispoziția Guvernului, pentru înlăturarea efectelor calamităților naturale produse în luna iulie 2014 în județul Harghita
Prin Hotărârea adoptată de Guvern se suplimentează bugetul MMSC, pentru Departamentul Ape, Păduri și Piscicultură cu suma de 3.700 mii lei, pentru realizarea în regim de urgență a lucrărilor pentru înlăturarea efectelor calamităților naturale produse în luna iulie 2014 în județul Harghita.
4.    HOTĂRÂRE privind suplimentarea bugetului Secretariatului de stat pentru recunoasterea meritelor luptatorilor impotriva regimului comunist instaurat in Romania in perioada 1945-1989, din Fondul de rezerva bugetara la dispozitia Guvernului, prevazut in bugetul de stat pe anul 2014, pentru organizarea si desfasurarea la Bucuresti, in perioada 21-24 august 2014, a Congresului al XXI-lea al Asociatiei Internationale a Fostilor Detinuti Politici, Deportati si Persecutati Politic.
Guvernul a aprobat aceasta Hotarare prin care este suplimentat bugetul Secretariatului de stat pentru recunoasterea meritelor luptatorilor impotriva regimului comunist instaurat in Romania in perioada 1945-1989 cu suma de 49,1 mii lei.
Memorat
Pagini: 1 ... 2255 2256 [2257] 2258 2259 ... 4478
Schimbă forumul: