Main Content:

Pagini: 1 ... 2333 2334 [2335] 2336 2337 ... 4529

ANUNTURI

• voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #35010 : Octombrie 12, 2014, 18:25:10 »

Salutare tuturor. Stie cineva daca se plateste ultima transa luna asta? a intrbat cineva sau a primit cineva? Multumesc!
.......................NU.................Dupa "filtru"...........Sigur cei adevarati din orasele martir si cu 42 in termen o vor primi prioritar.....PENTRU CA ASA ESTE CORECT !

Da multumesc pt raspuns dar eu am intrebat cu totul altceva, nu cui si unde ci daca luna asta sau cand, oricum multumesc!

Total gresit. Intr-un oras martir poate exista revolutionari care au luptat in alta localitate si  in alte localitati exista revolutionari care au luptat in orasele declarate martir.  Cum vor hotari, in ce mod ?!
EI NA CORECT CA DOAR S-AU DAT LUPTE CRANCENE PE LA BUHUS PLESCOI DEALU VIILOR PAPUSOIU DIN DEAL CIOFLICENI VIZUINA VULPAR  E.T.C

GOGHIIE LIVIU..

MARE SIFONAR AL SECURITATII CU DOSAR CNSAS IN INSTANTA..

SCUTESTE-NE JIGODIE SECURISTA!
MAI  TE DU PE ACOLO PE UNDE NU AI MAI FOST DEMULT SIFON SECURIST GOHII LIVIU

Ce te suprara  mai asa de al dracului ? Da eu de loc eram dintr-un oras mic  dar Revolutia ma gasit acolo, in centrul Bucurestiului. Puteam sa plec, sa stau acasa si sa ma uit la tv,  si totusi nu am facut-o.
Sa nu dea Dumnezeu sa se faca o asa nedreptate. Daca tot angajeaza  un pluton de functionari, sa se uite in dosar, sa citeasca adeverintele de la Parchetul Militar.
Memorat
« Răspunde #35011 : Octombrie 12, 2014, 18:35:21 »

Salutare tuturor. Stie cineva daca se plateste ultima transa luna asta? a intrbat cineva sau a primit cineva? Multumesc!
.......................NU.................Dupa "filtru"...........Sigur cei adevarati din orasele martir si cu 42 in termen o vor primi prioritar.....PENTRU CA ASA ESTE CORECT !

Da multumesc pt raspuns dar eu am intrebat cu totul altceva, nu cui si unde ci daca luna asta sau cand, oricum multumesc!

Total gresit. Intr-un oras martir poate exista revolutionari care au luptat in alta localitate si  in alte localitati exista revolutionari care au luptat in orasele declarate martir.  Cum vor hotari, in ce mod ?!
EI NA CORECT CA DOAR S-AU DAT LUPTE CRANCENE PE LA BUHUS PLESCOI DEALU VIILOR PAPUSOIU DIN DEAL CIOFLICENI VIZUINA VULPAR  E.T.C

GOGHIIE LIVIU..

Ce te suprara  mai asa de al dracului ? Da eu de loc eram dintr-un oras mic  dar Revolutia ma gasit acolo, in centrul Bucurestiului. Puteam sa plec, sa stau acasa si sa ma uit la tv,  si totusi nu am facut-o.
Sa nu dea Dumnezeu sa se faca o asa nedreptate. Daca tot angajeaza  un pluton de functionari, sa se uite in dosar, sa citeasca adeverintele de la Parchetul Militar.

VOICA! NU MAI AU TIMP "SA LINGA DOSARE ACEI FUNCTIONARI!"

MIINE SUNT VIZITATI DE PROCURORI! S-A AFLAT PRIN PIATA CA S-AU FURAT DOSARE,MATCI DE CERTIFICAT,CERTIFICATE...ADEVERINTE...CIRNATI,CALTABOSI..

MIINE ACOLO SE MUNCESTE.. "DOSARELE ADVERSARILOR POLITICI AI CIUMATILOR ROSII,SE PARE CA INTRA IN REVERIFICAREA REVERIFICARII PRINTRE PRIMELE..

DAR  BANII TOT NU SE DQAU!  NU SUNT IN PROIECTUL LEGII BUGETULUI..

CEREM BANII?
INCEPE "SANTAJUL CU REVERIFICARILE SI ALTE COMISII!
E REGILA DIN 4 IN 4 ANI
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35012 : Octombrie 12, 2014, 18:36:33 »

CCR. sed. din 9.10.2014. Dosar345/D/2014

22. Dosar nr.345D/2014 - Caluşa Laurenţiu Alexandru***
- Casa de Pensii a Municipiului Bucureşti
- Excepţia de neconst. a disp. art.4 alin.(4) din Legea recunoştinţei faţă de eroii-martiri şi luptătorii care au contribuit la victoria Revoluţiei române din decembrie 1989, precum şi faţă de persoanele care şi-au jertfit viaţa sau avut de suferit în urma revoltei muncitoreşti
anticomuniste de la Braşov din noiembrie 1987 nr.341/2004
Memorat
« Răspunde #35013 : Octombrie 12, 2014, 18:48:33 »

GOGHIIE LIVIU..

FIRESC AR FI CA CEI DIN ALTE LOCALITATI CARE S-AU r  e  m  a  r  c  a  t   INTR-UN ORAS MARTIR SA  FIE PROPUSI SI ASUMATI DE O ORGANIZATIE LEGAL CONSTITUITA DIN ACEL ORAS .......ALTFEL ....PE O ADEVERINTA DE PARTICIPANT.....E GREU.iN PLUS ,CITITI CUM DEFINESTE LEGEA LUPTATORUL CU MERITE DEOSEBITE SI ABIA APOI COMPLETATI DECLARATIA NOTARIALA PE PROPRIE RASPUNDERE !
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35014 : Octombrie 12, 2014, 18:59:15 »

GOGHIIE LIVIU..

FIRESC AR FI CA CEI DIN ALTE LOCALITATI CARE S-AU r  e  m  a  r  c  a  t   INTR-UN ORAS MARTIR SA  FIE PROPUSI SI ASUMATI DE O ORGANIZATIE LEGAL CONSTITUITA DIN ACEL ORAS .......ALTFEL ....PE O ADEVERINTA DE PARTICIPANT.....E GREU.iN PLUS ,CITITI CUM DEFINESTE LEGEA LUPTATORUL CU MERITE DEOSEBITE SI ABIA APOI COMPLETATI DECLARATIA NOTARIALA PE PROPRIE RASPUNDERE !
CATINEL CATINEL SE APROPIE ZIUA FATIDICA PENTRU MULTI ASA ZISI "REVOLUTIONARII" INCLUSIV PENTRU PURTATORI DE STAMPILE SI COLECTORI DE PESCHES  Wink Wink Wink
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35015 : Octombrie 12, 2014, 19:00:31 »

Unde va este bunul simt?Ati ajuns pentru a nu stiu cata oara sa va laudati cu moartea camarazilor cazuti si sa va ascundeti in spatele crucilor de la capataiul lor.Orasul este facut "Oras Martir" datorita lor nu nu datorita voua.Voi beneficiati dupa moartea martirilor si nici decum invers.Oare cati dintre cei din "Orasele Martir" n-au ridicat un deget iar acum au pataramaua de mare revolutionar?
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35016 : Octombrie 12, 2014, 19:07:18 »

Gojie daca pentru unii se pregatesc spanzuratorile pentru cei care au incalcat art.292 din cod penal daca nu ma-nsel ce se intampla?pe aceia ii arunca in acid sulfuric sau ii parpalesc la rotisor?
Cred ca nu este cazul sa te bucuri de raul altuia mai bine vezi-ti de propriile dureri
Memorat
« Răspunde #35017 : Octombrie 12, 2014, 19:17:44 »

Gojie daca pentru unii se pregatesc spanzuratorile pentru cei care au incalcat art.292 din cod penal daca nu ma-nsel ce se intampla?pe aceia ii arunca in acid sulfuric sau ii parpalesc la rotisor?
Cred ca nu este cazul sa te bucuri de raul altuia mai bine vezi-ti de propriile dureri

INTOTDEAUNA....CURATENIA PREGATESTE SARBATOAREA ,IAR SARBATOAREA......NU POATE ADUCE DECAT BUCURIE....rECUNOASTEREA CEPOR ADEVARATI SI USURAREA CONSTIINTEI CELOR APASATI DE VINA !!! Grin
Memorat
« Răspunde #35018 : Octombrie 12, 2014, 20:00:46 »

http://www.asociatia21decembrie.ro/wp-content/uploads/2014/10/Fotografie4501.jpg

UNIREA – OBIECTIV NAȚIONAL

BASARABIA E ROMÂNIA !!!

ISTORIA SE SCRIE SUB OCHII NOSTRI !!!

Astăzi, 12 Octombrie 2014, s-a scris o pagină de istorie:

- Marşul pentru Unirea Basarabiei cu România

şi

- citirea Proclamaţiei de la Bucureşti

Mii de oameni au mărşăluit pe străzile Bucureştiului, cerând Unirea! Oameni de toate vârstele şi toate rangurile, din România şi de dincolo de Prut, au strigat împreună, ca un singur glas: „Toată lumea trebuie să ştie, România vrea UNIRE!”

Mii de voci au strigat la unison, ca o mare inimă românească: „Basarabia e România!”, „Chişinău şi Bucureşti, două inimi româneşti!”, „Unirea- obiectiv naţional”,

Mii de obraji pictaţi în culorile tricolorului au umplut centrul capitalei, scandând cu frenezie „Rusia, nu uita, Basarabia nu-i a ta!”

Mii de braţe legate cu şnurul tricolorului au cadenţat  „Trăiască, trăiască şi înflorească, Moldova, Ardealul şi Ţara Românească!”

Mii de steaguri au umplut cerul capitalei pentru idealul Unirii Basarabiei cu România!

Chipurile pline de emoţii şi de determinare, numărul foarte mare de participanţi la Marşul pentru Unirea cu Basarabia, intonarea extraordinară a Imnului Naţional de către miile de suflete încărcate de patriotism şi emoţii, citirea celor 15 puncte ale Proclamaţiei de la Bucureşti, cuvântările pline de patos ale organizatorilor, prezenţa şi susţinerea numeroaselor personalităţi demonstrează că momentul realizării Unirii se apropie tot mai mult!

Istoria se scrie sub ochii noştri!

Dumnezeu să ne ajute să trăim Ziua Marii Uniri!

Respect Unioniştilor!

Felicia VoicuUNIREA – OBIECTIV NAȚIONAL

BASARABIA E ROMÂNIA !!!

şi

Mii de oameni au mărşăluit pe străzile Bucureştiului, cerând Unirea! Oameni de toate vârstele şi toate rangurile, din România şi de dincolo de Prut, au strigat împreună, ca un singur glas: „Toată lumea trebuie să ştie, România vrea UNIRE!”

Mii de voci au strigat la unison, ca o mare inimă românească: „Basarabia e România!”, „Chişinău şi Bucureşti, două inimi româneşti!”, „Unirea- obiectiv naţional”,

Mii de obraji pictaţi în culorile tricolorului au umplut centrul capitalei, scandând cu frenezie „Rusia, nu uita, Basarabia nu-i a ta!”

Mii de braţe legate cu şnurul tricolorului au cadenţat  „Trăiască, trăiască şi înflorească, Moldova, Ardealul şi Ţara Românească!”

Mii de steaguri au umplut cerul capitalei pentru idealul Unirii Basarabiei cu România!

Chipurile pline de emoţii şi de determinare, numărul foarte mare de participanţi la Marşul pentru Unirea cu Basarabia, intonarea extraordinară a Imnului Naţional de către miile de suflete încărcate de patriotism şi emoţii, citirea celor 15 puncte ale Proclamaţiei de la Bucureşti, cuvântările pline de patos ale organizatorilor, prezenţa şi susţinerea numeroaselor personalităţi demonstrează că momentul realizării Unirii se apropie tot mai mult!

Respect Unioniştilor!

Felicia VoicuUNIREA – OBIECTIV NAȚIONAL

BASARABIA E ROMÂNIA !!!

şi

Respect Unioniştilor!

Felicia Voicu
Memorat
« Răspunde #35019 : Octombrie 12, 2014, 20:04:04 »

Stimate domn Kostas. Desi esti din Galati,uiti un lucru esential.Valurile Dunarii pot creea neplaceri…ori pot transforma un “marinar” de apa dulce intr-un neanfricat marinar calit pe marile si oceanele Pamantului? Nicidecum.Asa cum nu a fost Revolutie la Galati, asa cum ai luat certificatul in 1997,fara sa stii cati morti au fost in orasul tau.tot asa trebuie sa te pregatesti nu de “spanzuratoare ori acid sulfuric” ci de o dreapta judecata in ajunul “CURATENIEI”.Si nu numai tu ci si ceilalti asemanatori tie.Adica “STOP IMPOSTORILOR,STOP ORD.53,STOP PENSIONARILOR IMPOSTORI ”.Ori a ajuns funia in casa spanzuratului!!??[/size][/size][/size][/size][/size][/size][/b]
Memorat
« Răspunde #35020 : Octombrie 12, 2014, 20:33:30 »

Doamnelor si domnilor revolutionari, doamnelor si domnilor care va aflati la conducerea institutiilor care privesc Revolutia Roman din Decembrie 1989 si revolutionarii care sa-u remarcat prin fapte deosebite, peste doar doua luni, vom comemora un sfert de secol de la istoricul eveniment national, european si mondial, pe care alte tari il aniverseaza pentru ca revolutiile lor au fost "de catifea", nu au platit un tribute de sange de dimnesiunile unui genocide, asa cum s-a intamplat in Romania. Va intreb pe toti ce ati pregatit pentru comemorarea eroilor-martiri ai Romaniei, cat de pregatiti sunteti pentru aceasta aniversare europeana? Ce programe, ce actiuni de dimnsiunea la care trebuie marcat un asemenea eveniment istoric aveti in programele dumneavoastra? Intrebarile mele sunt indreptatite din cel putin doua puncte de vedere, pentru ca importanta aniversarii este pra mare ca sa nu-i acord atentia necesara si pentru ca nu am auzit de un proiect comemorativ, dezbatut, definitivat si aprobat macar la nivel national, caci de cel international se pare ca nu avem minte sa gandim si vointa sa faptuim, de parca am fi mai izolati in Uniunea Europeana ca in Romania comunista de dinainte de daramarea Zidului Berlinului. Va reamintesc celor atenti, sau va atrag atentia celor mai putin informati, ca de felul in care vom sti sa comemoram si sa aniversam dupa un sfert de secol Revolutia Romana din Decembrie 1989 depinde nu numai imaginea Revolutiei, onoarea acordata eroilor-martiri, ci si propria dumneavoastra imagine in societatea romaneasca contemporana.
Voi copia aceste randuri si pe topical "Imaginea Revolutiei din 1989 si a revolutionarilor", pentru a putea sa discutam aceasta tema macar acum, in ultima instanta. Daca nu va intereseaza, va rog sa anuntati acest fapt in scopuri reciproc avantajoase: eu sa nu mai pierd timpul cu dumneavoastra, dumneavoastra sa nu mai fiti agasati de insistentele mele. Eventualele discutii vor fi gazduite incepand cu pagina 46 a tipicului "Imaginea Revolutiei din 1989 si a revolutionarilor", la adresa www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=1108.675.

Memorat
« Răspunde #35021 : Octombrie 12, 2014, 21:07:44 »

Unde dai si unde crapa, imi este RUSINE cu ......... vine sfarsitul omeniri, APOCALIPSA Romania este aproape SODOMA si unul din semnele sfarsitului este si acela ca se va omora frate pe frate (se vinde frate pe frate). MAI AVEM CEVA UMAN IN NOI ? Ce veti dobandi sau ce veti castiga cei care va credeti mai meritosi decat alti? Ma intreb retoric bine inteles, la Judecata care pentru toti este foarte aproape cati dintre noi isi va mai fi pastrat Mantuirea care am primito toti in dar si fara nici o plata? Atunci va fi prea tarziu daca nu vom trai curat si in sfintenie macar din clipa asta inainte, eu personal cred ca imi irosesc viata degeaba daca voi fi preocupat de ce face alti in loc sa fiu preocupat de mine si familia mea ca sa traiesc in sfintenie si cu frica de Dumnezeu pentru ca urmeaza sa imi petrec vejnicia in functie de cum am trait pe acest Pamant trecator. { Justitia sa faca Justitie eu doar sa respect legile toate }.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35022 : Octombrie 12, 2014, 21:51:58 »

Tepelea ai ajuns sa ne-nveti si marinarie?Justitiarule fara nume esti pe langa tare de tot.
Sa stii si tu ca pericolul nu sta in apa marilor si oceanelor sau a celor curgatoare,in apa statatoare te pandeste moartea la ori ce pas in ori ce moment.
Mai trebuie sa stii ca un marinar adevarat isi face ucenicia pe navele de pe Dunare nu pe cele de mari.
Vad ca te lansezi in afirmatii fara sustinere in ceea ce priveste revolutia de pe malurile Galatiului cum de altfel faci afirmatii si despre impostori fara sa le stii cu adevarat numarul darmi-te numele.
Spre deosebire de unele localitati Galatiul si-a platit ofranda si a participat efectiv si-n alte orase la revolutie.
80% din revolutionarii galateni au luat certificatele in 97 inclusiv cei care au facut parte din cfsn si asta datorita celor 5% din cei 20%care acum iti rad,ne rad in nas si va-nbarlica a vorbii aiurea.
Ca si acum a fost si atunci;dupa ce s-a termenat totul noi am mers fiecare la munca ei au ramas sa-si imparta scaunele si functiile,noi munceam si ei se faceau mari eroi ai revolutiei.Deci........la loc comanda si mai mediteaza.
Spre cultura ta in Galati au murit 4 persoane iar in capitala si-n alte localitati au murit inca tineri.Trebuiau sa moara mai multi cumva?Dupa minteaunora trebuiau sa moara jumatate din populatia tarii iar Galatiul trebuia sa nu mai fie dar s-au inselat pentru ca am fost cu-n minut mai desteptii si cu-n pas innaintea asa zisilor teroristi.
Noi care am fost acolo si-ma facut cate cava mult,putin cum ne-a fost dat sa facem fiecare-n parte nu ne este frica nici de dreapta judecata si nici rusine n-are de ce sa ne fie.Deci cauta-ti prin alte parti alti musterii pe care sa-i acuzi nu prin Galati si printre galateni.
,Cauta-i pe listele de la cnsas sau printre politruci.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35023 : Octombrie 12, 2014, 22:02:24 »

Gigi cum vezi tu aniversarea a 25 de ani de la infaptuirea Revolutiei din dec.89?
Printr-o tacere mormant,printr-o iesire in strada ca-n dec.89 sau in printr-un megaspectacol prin care sa-i omagiem pe fostii si actualii politicieni?
Poate intrebarea asta ar fi trebuit sa le-o punem presedintilor care samneaza protocoale pentru noi si le promit politicienilor liniste deplina in campanie si la alegeri.
Memorat
  • bambilici
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35024 : Octombrie 12, 2014, 22:11:13 »

Ups, ma bag si eu: prin instalarea ghilotinei in fata Parlamentului, Guvernului si Presedintiei. Restul la alegerea, preferintele, imaginatia poporului.
Memorat
Pagini: 1 ... 2333 2334 [2335] 2336 2337 ... 4529
Schimbă forumul: