Main Content:

Pagini: 1 ... 2380 2381 [2382] 2383 2384 ... 4480

ANUNTURI

• NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #35715 : Noiembrie 13, 2014, 14:14:54 »

Îmi cer iertare pentru greşeala de a uita să pun semnul întrebării. Şi eu intrebam, nu afirmam, iertare doamnă Dascălu.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35716 : Noiembrie 13, 2014, 14:31:41 »

Nu,nu cred sa fi fost si daca ar fi fost ce era rau in aceasta?Nu crede-ti ca sa  ajuns sa incriminam prea mult unele persoane si din orice incercam sa le scoatem in evidenta facandu-le de ocara fie ele unele oarecare sau secretar de stat?Dupa cum s-a vazut in foto au fost multe persoane si cred eu ca acestea au fost si dupa cum le-a tinut buzunarul.Cat despre A.Sanda,dupa parerea mea daca a fost n-a facut nimic rau atat timp cat este ss si reprezinta statul Roman alaturi de delegatia despre care se face vorbire.Daca n-a fost rau a facut,eu daca eram in locul sau includeam in aceasta delegatie functionari din ssp... cum ar fi d-na Tanase,d-l Tanasoiu etc. si as fi participat cu demnitate la toate intrunirile ce-au avut loc acolo ca si asa de barfa tot aveam parte.Si la o adica cu ce sunt altii mai presus decat noi romanii?
Memorat
« Răspunde #35717 : Noiembrie 13, 2014, 14:38:07 »

Domnul secretar de stat Adrian Sanda nu a fost cu noi la Berlin, nici Secretariatul de stat pe care il conduce nu am stiinta sa fi sustinut financiar aceasta actiune. Sper ca problema e lamurita.
Am primit pentru publicare un comunicat din partea Blocului National al Revolutionarilor 1989 - Romania.
Memorat
« Răspunde #35718 : Noiembrie 13, 2014, 14:50:52 »

BLOCUL NAŢIONAL AL REVOLUŢIONARILOR  - 1989 ROMÂNIA
Dosar  Nr.  1/PJ/2003   ( FED. )   Încheierea  din  23.11.2003  T. B. - Secţia 3 Civilă
îndreptată prin  Încheierea  din  20.02 2003

( ultima modificare prin Dosar Nr. 42012/3/2008 Încheierea din 19.03.2009 )

COMUNICAT

B.N.R.1989 ROMANIA la 25 de ani de la caderea sistemului comunist din Romania, prin conducerea sa legala si statutara va aduce la cunostinta ca  in  turul  doi  al  alegerilor  prezidentiale il sustine pe domnul
            Victor Viorel Ponta.
            Mentionam ca  B.N.R. 1989 ROMANIA este o Federatie de peste 100 de asociatii, in majoritate din orasele Martir : Timisoara, Sibiu, Arad, Brasov, Cluj-Napoca, Alba-Iulia, Targoviste, Braila si Bucuresti.
            Asa sa ne ajute Dumnezeu.
            Mult succes!

Secretar General Coordonator
                                                                                Gheorghe Curta
                        Preşedinte Executiv
                               Mircea Bucur

Memorat
  • serghe
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35719 : Noiembrie 13, 2014, 16:56:51 »

Referitor la comunicatul  BNR privind sustinerea in turul II a domnului VICTOR VIOREL PONTA.

Municipiul BUZAU este ORAS MARTIR. Cu 48  de Eroi ai neamului  rapusi de gloante  in Revolutia din Decembrie 1989.
Sa inteleg ca celelalte Orase  MARTIR din tara nu il sustin pe domnul VICTOR VIOREL PONTA ?
            Consider ca este o nedreptate si ar fi bine  a se face corectura necesara in respectivul comunicat

Cu profund respect

SERGHE
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35720 : Noiembrie 13, 2014, 17:17:31 »

Dar de ce nu ar fi posibil sa existe si orase martir care nu il sustina? Poate ca buzoienii, revolutionarii de acolo, nu il sustin. E dreptul lor si ar fi corect sa le fie respectat. Aradul e trecut pe lista numai din cauza Secretarului General Coordonator, expiratul Gheorghe Curta, care stie ca majoritatea revolutionarilor nedreptatiti de Victor Viorel Ponta nu il sustin si nu il vorm ami sustine niciodata, la si pentru nimic, pentru ca, fiind procurer "la baza", i-a nedreptatit si ii nedreptateste in continuare. Cu totii ne intrebam ce incredere putem avea intr-un asemnea presedinte de tara? Niciuna. Doar prin vanzarea copiilor de romani si prin invutirea nejustificata Johannis s-a clasat mai prost decat el, dar aceasta nu justifica sustinerea asupritorului. Nu vrem ca Johannis sa ajunga presedinte, dar nici nu il sustinem pe Ponta. Semnatarii comunicatului B.N.R. 1989 - Romania ar face bine sa ne spuna pe ce fel de date isi fundamenteaza comunicatul. A existat un vot in asociatii? Sau este o afacere pesedista de care Bucur si Curta incearca sa profite, sa se dea bine pe langa viitorul presedinte al tarii?
Memorat
  • serghe
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35721 : Noiembrie 13, 2014, 17:18:00 »

Municipiul  Buzau face parte  din grupul celorlalte  ORASE MARTIR ne enuntate in comunicat.Daca  dupa ultimul  ORAS MARTIR URMA SCRIS ;,,si altele” ,se trecea cu vederea .
                   Acelas     SERGHE
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35722 : Noiembrie 13, 2014, 17:34:01 »

Eu am spus cu totul altceva, anume ca nici in orasele enumerate situatia nu e asa cum o prezinta cei doi, Bucur si Curta. Au dat comunicatul fara sa intrebe pe nimeni, adica pe nimeni dintre revolutionarii de rand. E o afacere politica a presedintilor, a conducerilor asociatiilor, cu foarte putina legatura reala cu optiunile noastre.
Memorat
  • Sorescu
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35723 : Noiembrie 13, 2014, 18:12:31 »

Este prima oara cand intru pe acest Forum si dotresc sa salut toata lumea, cu mentiune speciala si multumiri d-lui Iosif.

O singura observatie am: daca votati Ponta, veti vota pentru amnistia coruptilor, pentru libertatea Varanului si a restului de jivine care v-au furat Revolutia si compun azi sistemul feudal si Parlamentul Penalilor.

Veti vota pentru Dnu Dan si Vadim, sau mai precis pentru BALAMUC si FURACIUNE!!!
Ganditi-va bine, pentru ce ati luptat si ce va doriti pentru copiii vostri!

Asa sa ne ajute Dumnezeu, dupa intelegerea si inima noastra!
Memorat
« Răspunde #35724 : Noiembrie 13, 2014, 18:23:22 »

Din pacate multi nu înteleg ce este democratia!
Alegerea Preşedintelui
      Preşedintele României este ales prin . [...] Nici o persoana nu poate îndeplini funcţia de Preşedinte al României decât pentru cel mult două mandate. Acestea pot fi succesive. (Articolul 81 - Constituţia României)

Fiecare are dreptul sa voteze cum îi dicteaza constiinta,daca merge la vot,nu exista vot sugerat!
Cum am dreptul sa nu merg la vot!

Consider ca fiecare au penalili lor, cum de fapt se uita din cei PDL cum in spatele lui Johannis sta Tokes!

Lasa-ti votul liber,nu mai dati indicatii!
Memorat
« Răspunde #35725 : Noiembrie 13, 2014, 18:25:49 »

Din pacate multi nu înteleg ce este democratia!
Alegerea Preşedintelui
      Preşedintele României este ales prin vot universal, egal, direct, secret şi liber exprimat.. [...] Nici o persoana nu poate îndeplini funcţia de Preşedinte al României decât pentru cel mult două mandate. Acestea pot fi succesive. (Articolul 81 - Constituţia României)

Fiecare are dreptul sa voteze cum îi dicteaza constiinta,daca merge la vot,nu exista vot sugerat!
Cum am dreptul sa nu merg la vot!

Consider ca fiecare au penalili lor, cum de fapt se uita din cei PDL cum in spatele lui Johannis sta Tokes!

Lasa-ti votul liber,nu mai dati indicatii!

Alegerea Preşedintelui
      Preşedintele României este ales prinvot universal, egal, direct, secret şi liber exprimat.  [...] Nici o persoana nu poate îndeplini funcţia de Preşedinte al României decât pentru cel mult două mandate. Acestea pot fi succesive. (Articolul 81 - Constituţia României)

Memorat
« Răspunde #35726 : Noiembrie 13, 2014, 18:33:31 »

Am sa postez articolul din constitutie pina va intelege fiecare ce însemna democratia!Votul este liber m-am saturat de indicatii,votati Ponta-votati Johannis avem dreptul sa gindim cu mintea noastra?
Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35727 : Noiembrie 13, 2014, 18:37:08 »

Este prima oara cand intru pe acest Forum si dotresc sa salut toata lumea, cu mentiune speciala si multumiri d-lui Iosif.

O singura observatie am: daca votati Ponta, veti vota pentru amnistia coruptilor, pentru libertatea Varanului si a restului de jivine care v-au furat Revolutia si compun azi sistemul feudal si Parlamentul Penalilor.

Veti vota pentru Dnu Dan si Vadim, sau mai precis pentru BALAMUC si FURACIUNE!!!

....   Sorescule , pai daca il votam pe Johannis ce poate sa faca el cu un guvern psd-ist ? se va ajunge la scandaluri ca si pana acum cu Basescu .
Memorat
  • Sorescu
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35728 : Noiembrie 13, 2014, 18:38:14 »

Normal ai toate drepturile...intr-un fel,... asta e alta discutie, aici nu e vorba de drepturi sau legi...

ESTE Magaria unor asa-zise organizatii care vorbesc in numele unor cetateni liberi!

Cu ce drept, mai bishnitarilor de certificate?!?...asta era intrebarea, dar am dorit sa fiu elegant...
Memorat
  • voica
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #35729 : Noiembrie 13, 2014, 18:38:43 »

Bine ai venit. Eu tocmai vreau sa plec de pe acest forum, astept sa ma deconecteze dl. Iosif. Ai intrat intr-un roi de albine. Daca nu esti cu Ponta e vai de tine, te vor face albie de porci. Sunt vre-o doi, trei pe acest forum care asta fac toata ziua, injura pe oricine nu-i cu Ponta si publica asiduu tot felul de materiale cu Ponta.  Cel mai recent este filmul de la tv  Digi 24 , film facut probabil cu bani de la Ponta, adica pe banii nostri si asta se ne spuna ce geniu este Ponta. Dar regizorul a uitat sa ne spuna unde a disparut in cls-a a XII-a aproape tot anul si cum si-a dat bacalaureatul. Probabil atunci a devenit turnator MAE.. Ne-a aratat cums-a dus la psd, doar pentru parveni, nu pentru ca  ar fi crezut in doctrina lor. Ne-a aratat cum a urcat vertiginos planand de la un serviciu la altul, nu ca ar fi fost un geniu, ci probabil pentru ca asa i se spunea de la MAE, erau multi colegi de parat si in tara si in strainatate.
Mai sunt si oameni echilibrati care posteaza pe acest forum. Aflam de la ei lucruri interesante. Nu te astepta sa afli cum se va rezolva situatia noastra, este totala manipulare.  Itti doresc succes.
Memorat
Pagini: 1 ... 2380 2381 [2382] 2383 2384 ... 4480
Schimbă forumul: