Main Content:

Pagini: 1 ... 2399 2400 [2401] 2402 2403 ... 4546

ANUNTURI

• alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #36000 : Noiembrie 22, 2014, 17:49:39 »

MISCAREA CIVICA REVOLUTIA CURATA LE RECOMANDA TUTUROR ROMANILOR SI MAI ALES REVOLUTIONARILOR SA URMAREASCA FILMUL TANDRETEA LACUSTELOR. VETI INTELEGE CU TOTII CE S-A INTIMPLAT DUPA 89. URMARITI FILMUL SI VETI INTELEGEW DE CE ACEST FILM ESTE INTERZIS LA DIFUZARE DE CATRE TOATE TELEVIZIUNILE DIN ROMANIA. SINGURII CARE L-AU DIFUZAT CU MULTI ANI IN URMA AU FOST CEI DE LA PRO TV. DATI CLICK PE LINK http://www.youtubevideo.ro/tandretea-lacustelor/
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36001 : Noiembrie 22, 2014, 18:09:58 »

Dupa parerea mea  si a catorva juristi  acest proiect de lege nu are nimic comun cu anul 2015..Legea v-a aproba ordonanta 29/2013 care a fost valabila pentru anul 2013.
TOTAL GRESIT ORDONANTA E VALABILA PE 2014 PRIN APROBAREA EI POATE FOARTE SIMPLU SA SE MODIFICE SI CU O PROROGARE CU APLICABILITATE IDENTICA SI PE 2015 DOAR PARLAMENTU ESTE DUMNEZEU IN ROMANIA  Wink
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36002 : Noiembrie 22, 2014, 18:44:58 »

Gogie,eu stiu ca ti-a  murit capra dar asta nu inseamna sa moara si capra vecinului.
Lasa-i pe altii care cunosc mai bine litera si spiritul legii mai bine sa-si dea cu parerea.

Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36003 : Noiembrie 22, 2014, 20:54:27 »

Gogie,eu stiu ca ti-a  murit capra dar asta nu inseamna sa moara si capra vecinului.
Lasa-i pe altii care cunosc mai bine litera si spiritul legii mai bine sa-si dea cu parerea.

asai ai dreptate ca mia murit capra dar ce nu sti e ca a murit din cauza ta ca ai f...o ironia era la faptul ca la parlament o mai ajuns odata o lege intru fel si o iesit altfel asa ca date si la capra vecinului aia pote va scapa  Wink Wink
Memorat
« Răspunde #36004 : Noiembrie 22, 2014, 21:09:19 »

La sfarsitul acestei saptamani, la Timisoara, a aparut o initiativa sui-generis a unui revolutionar.
www.stiripesurse.ro/inedit-s-a-cerut-oficial-declararea-lui-victor-ponta-ca-fiind-persona-non-grata_939869.html
Vineri, 21 noiembrie 2014

INEDIT S-a cerut oficial declararea lui Victor Ponta ca fiind persona non grata

IonelDancu, Redactor-Sef    

O cerere de declarare a premierului Victor Ponta drept 'persona non grata' a fost inregistrata oficial in Timisoara.

Cererea a fost depusa la primaria condusa de Nicolae Robu (PNL), de catre Corneliu Vaida, primul purtător de cuvânt al Revoluţiei de la Timişoara:

Memorat
« Răspunde #36005 : Noiembrie 22, 2014, 21:20:46 »

Tcmai a fost cutremur la Brasov. Cred ca peste 5 grade pe scara Richter. Tocmai s-a oprit. Sper sa nu se fi intmplat nimic rau in tara.
Memorat
« Răspunde #36006 : Noiembrie 22, 2014, 21:23:57 »

Da, s-a simtit si la Bucuresti. Cei din Galati spun ca s-a simtit destul de tare la ei (si o replica). Probabil 5,5.
Memorat
« Răspunde #36007 : Noiembrie 22, 2014, 21:25:00 »

Si la Constanta a fost puternic...
Memorat
« Răspunde #36008 : Noiembrie 22, 2014, 21:30:50 »

Da, 5,5 grade. Acum au anuntat si televiziunile si au inceput sa comenteze. Am fost clatinat de cateva ori, stanga-dreapta, odata cu biroul si fotoliul. Odata cu tot apartamentul, desigur, doar ca nu mi-am dat seama chiar din prima clipa ce se intampla. Sper ca nici in alte parti sa nu fie alte urmari decat, eventual, o sperietura.
« Ultima modificare: Noiembrie 22, 2014, 21:32:41 de către razvan »
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36009 : Noiembrie 22, 2014, 21:37:40 »

Sa simţit, dar pînă să-mi dau seama ce se întîmplă, a încetat. Am mai scăpat încă o dată. Să-i mulţumim lui Dumnezeu, căci cu blocurile "îmbulinate" din Bucureşti, risurile sînt foarte mari.
Memorat
« Răspunde #36010 : Noiembrie 22, 2014, 21:44:43 »

Reiau subiectul inedit.

http://timpolis.ro/un-timisorean-cere-primariei-sa-l-declare-pe-victor-ponta-persona-non-grata-in-acest-oras-martir-2
Vineri, 21 noiembrie 2014

Un timişorean cere Primăriei să-l declare pe Victor Ponta persona non grata în acest oraş-martir

Un timişorean a făcut o petiţie pentru declararea premierului Persona Non Grata în Timişoara. Propunerea a fost supusă analizei reprezentanţilor Primăriei şi urmează să fie soluţionată până cel târziu în 21 decembrie.

O propunere vizând „declarare a premierului Victor Ponta «Persona Non Grata» în oraşul din care a început Revoluţia Română din Decembrie 1989”, a fost depusă la Primăria Timişoara de către un reprezentant al societăţii civile, timişoreanul Corneliu Vaida. Propunerea, care a fost înaintată Direcţiei de Comunicare a Primăriei Timişoara, a fost înregistrată oficial de către reprezentanţii Municipalităţii, cu menţiunea că aceasta va fi supusă analizei, până la un termen limită, avansat pentru data de 21 decembrie. Şi, se mai precizează în documentul de confirmare a preluării propunerii iniţiate de către Corneliu Vaida, “cererea nu se supune procedurii aprobării tacite”.
“Actualul premier şi candidat la preşedinţie Victor Ponta sfidează Timişoara, sfidează românii din diaspora, sfidează morala şi democraţia promovând impostura, interesele de clan, hoţia şi minciuna! Promite în campania electorală pentru alegerile prezidenţiale graţierea infractorilor condamnaţi pentru fraudă, luare de mită, trafic de influenţă ! Vrea să controleze justiţia ! Şi-a aservit cu bani Biserica Ortodoxă Română ! S-a aliat cu un extremist ca V.C Tudor şi cu un mitoman ca Dan Diaconescu !… Şi ar mai fi o sută de motive pentru care un asemenea individ nu ar avea ce căuta în Timişoara, Oraşul Martir în care s-a născut democraţia şi libertatea din România !”, se arată în textul petiţiei iniţiate de Corneliu Vaida.
Ulterior, prin intermediul unei postări de pe contul său de facebook, acesta a precizat că este conştient că cererea pe care a înaintat-o “nu va avea şanse de a primi aviz favorabil”, însă apreciază că Victor Ponta, pe care îl desemnează prin apelativul de „homuncul”, „trebuie să ştie că nu e dorit aici de marea majoritate a timişorenilor!”. Şi, mai adaugă el, „se întâmplă un fenomen ciudat cu petiţia on line, unde până azi dimineaţă (vineri, 21 noiembrie – n.r.) erau 1.038 de semnături, la ora asta (13.40) au rămas 1005! Oare ăia care au semnat şi au dispărut când au văzut că am înregistrat cererea la Primărie credeau că eu sunt un tip care mă plictisesc şi îmi place doar să simulez? Wrong!”, a mai consemnat Corneliu Vaida.
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36011 : Noiembrie 22, 2014, 21:53:37 »

Nu stiti cei cutremur de 5,5 grade si ati uitat cum este cel de 7 si 6 grade?
Cei care au anuntat ca a fost de 5 grade a spus-o ca sa nu sperie lumea.
Unde locuiesc zilnic trepidau blocurile cand treceau tramvaiele, utilajele grele sau tancurile spre poligon.Cand s-au facut masuratori trepidatiilor erau de 2,5-3 grade.
La Galati,la etajul 4 am avut impresia ca vrea blocul sa iasa din pamant si ar fi vrut sa plece la plimbare.A fost si puternic si lung si a avut trepidatii atat pe vertical cat si orizontal in mai multe directii.A fost foarte periculos pentru cladirile innalte si cele cu bulina.
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36012 : Noiembrie 22, 2014, 21:57:48 »

Si la Constanta a fost puternic...
  înseamnă că unda de şoc s-a deplasat spre SE căci pe aici prin zona Argeş nu s-a simţit.
 Nu cred că au fost consecinţe grave, s-ar fi "îngălbenit" televiziunile.
Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36013 : Noiembrie 22, 2014, 22:00:16 »

Nu Gogie,nu din cauza mea ti-a murit capra dar daca ai uitat roaga-l pe Bambi sa-ti aduca aminte de ce ti-a murit capra caci se pare ca-i uitat discutia avuta cu el.
Memorat
« Răspunde #36014 : Noiembrie 22, 2014, 22:00:35 »

Deocamdata nu am auzit sa fie pagube si cu atat mai putin victime (am primit mesaje din toata tara). Sa speram ca vom avea o noapte linistita.
Memorat
Pagini: 1 ... 2399 2400 [2401] 2402 2403 ... 4546
Schimbă forumul: