Main Content:

Pagini: 1 ... 2403 2404 [2405] 2406 2407 ... 4452

ANUNTURI

• alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #36060 : Noiembrie 24, 2014, 23:10:38 »

IN DIRECT CU ALEX DE LA ORA 22
se anunta mari manifestari la TIMISOARA in 14 decembrie impotriva fraudei de peste 500 milioane euro savirsita de angajati al SECRETARIATULUI DE STAT PENTRU PROBLEMELE REVOLUTIONARILOR in cardasie cu oameni politici, si cu avizul premierilor care au mascat aceste fraude. Alaturi de manifestanti vor veni si foarte multi oameni din DIASPORA. Victor Ponta a recunoscut aceste fraude in mod public insa guvernul sau nu a luat nici o masura, si nu a cerut nici o ancheta in aceasta cauza. DE CE CREDETI CA ACEASTA FRAUDA A FOST MASCATA TIMP DE PESTE 10 ANI DE ZILE? CINE RASPUNDE? TREBUIE PONTA SA PLECE, MACAR PENTRU ACEST LUCRU?
Astept comentariile voastre.pentru direct sau sms 0771742398 sau daca nu puteti suna si doriti sa intrati in direct, trimiteti+mi un numar si va sunam noi. Link de ascultare a postului nostru de radio http://5.154.242.254:9976/listen.pls

MULT STIMATE SI IUBIT TOVARASE PRESEDINTE LUI PESTE PRAJIT TIN SA TE ANUNT CAMPANIA ELECTORALA SA TERMINAT CONCURSUL LA SSPRILA SA INCHEIAT A MAI RAMAS DE ACTUALITATE CONCURSUL PE PROSTIE SI MINCIUNA PE CARE SPER SA IL CASTIGI ASA CA ITI UREZ BAFTA IN CONTINUARE TIE SI BOTANISTILOR  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

nesimtitule!

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36061 : Noiembrie 24, 2014, 23:28:55 »

Domnul Alex Oprea nu dorea un post de simplu angajat, el dorea si inca doreste sa fie secretar de stat, sau sa ocupe un post de unde sa-l poata controla pe secretarul de stat. Ma mir insa ca nu a incercat sa-si trimita niciunul dintre subalterni sa dea examen ca sa infiltreze din timp institutia. Poate ca nu au pregatirea necesara si nu a dorit sa-i puna intr-o postura proasta.
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36062 : Noiembrie 25, 2014, 08:00:36 »

se anunta mari manifestari la TIMISOARA in 14 decembrie impotriva fraudei de peste 500 milioane euro savirsita de angajati al SECRETARIATULUI DE STAT PENTRU PROBLEMELE REVOLUTIONARILOR in cardasie cu oameni politici, si cu avizul premierilor care au mascat aceste fraude. Alaturi de manifestanti vor veni si foarte multi oameni din DIASPORA. Victor Ponta a recunoscut aceste fraude in mod public insa guvernul sau nu a luat nici o masura, si nu a cerut nici o ancheta in aceasta cauza. DE CE CREDETI CA ACEASTA FRAUDA A FOST MASCATA TIMP DE PESTE 10 ANI DE ZILE? CINE RASPUNDE? TREBUIE PONTA SA PLECE, MACAR PENTRU ACEST LUCRU?
Astept comentariile voastre.pentru direct sau sms 0771742398 sau daca nu puteti suna si doriti sa intrati in direct, trimiteti+mi un numar si va sunam noi. Link de ascultare a postului nostru de radio http://5.154.242.254:9976/listen.pls

MULT STIMATE SI IUBIT TOVARASE PRESEDINTE LUI PESTE PRAJIT TIN SA TE ANUNT CAMPANIA ELECTORALA SA TERMINAT CONCURSUL LA SSPRILA SA INCHEIAT A MAI RAMAS DE ACTUALITATE CONCURSUL PE PROSTIE SI MINCIUNA PE CARE SPER SA IL CASTIGI ASA CA ITI UREZ BAFTA IN CONTINUARE TIE SI BOTANISTILOR  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes

nesimtitule!

MULTUMESC ASEMENEA MULT IUBITE TOV PRESEDINTE NU FI OFTICAT IN VITOR URMEAZA SI ALTE CONCURSURII POATE ATUNCI  Kiss Kiss Kiss
Memorat
  • gogiie
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36063 : Noiembrie 25, 2014, 08:03:27 »

Domnul Alex Oprea nu dorea un post de simplu angajat, el dorea si inca doreste sa fie secretar de stat, sau sa ocupe un post de unde sa-l poata controla pe secretarul de stat. Ma mir insa ca nu a incercat sa-si trimita niciunul dintre subalterni sa dea examen ca sa infiltreze din timp institutia. Poate ca nu au pregatirea necesara si nu a dorit sa-i puna intr-o postura proasta.
SUNTETI SIGURI CA NU SIA TRIMIS  ?? EU NU AS FII !!!!!!!!!
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36064 : Noiembrie 25, 2014, 11:31:52 »

nesimtitule!

MULTUMESC ASEMENEA MULT IUBITE TOV PRESEDINTE NU FI OFTICAT IN VITOR URMEAZA SI ALTE CONCURSURII POATE ATUNCI  Kiss Kiss Kiss

La citi bani cistig acum nu cred ca un post de sluga la penala institutie SSPR m-ar onora. Spre deosebire de altii, eu pun onoarea mai presus de orice functie. Altii au nevoie de certificate de onoare, eu nu am . Mai mult, eu nu sunt un nick name astfel de sub care sa atac oameni, eu am ONOAREA daca am ceva cu cineva sa ii atac sau sa le spun ce doresc semnind in clar si in real cu propriul nume. Cam asta e una din diferente. A doua este cea ca spre deosebire de googie nu scriu la comanda, nu postez la comanda si nu fac parte din nici o gasca penala. Va inteleg disperarea unora de pe aici, insa nu uitati ca eu sustin desfiintarea structurii mafiote SSPR, deci as fi fost ipocrit sa ma zbat sa obtin un post intr-o structura pe care nu o mai vreau. Insa se va desfiinta, stai numa sa pice Mikey Mause...
Memorat
« Răspunde #36065 : Noiembrie 25, 2014, 11:45:39 »

Legea de aprobare a OG 29/2013 poate sa dispuna ce vor muschii majoritatii.
     Poate dispune prorogarea suspendarii pe o anumita perioada, poate reduce termenul de aplicare in 2014 si sa acorde bani pentru anumita perioada, poate sa respinga suspendarea si sa acorde indemnizatii pentru tot anul 2014, poate sa modifice cuantumurile si daca i se va modifica titlul, poate sa modifice si Legea 341.
     Ramane de vazut cum isi vor permite sa procedeze dupa ce, timp de 2 ani si jumatate au platit indemnizatii ilegale a caror valoare se ridica la sute de milioane de euro.
[/b]
PSD-ul are limbrici!
Dupa ce si-a pus in cap diaspora, vrea sa-si puna in cap si Revolutionarii!
SS Sanda  doreste cu orice pret  modificarea legii 341/2004 in vederea reinterpretarii art 1^2 din HG 1412/2004 (redat mai jos) in sensul ca Revolutie a fost din 20 decembrie (ora si minutul nu au fost inca stabilite) pana in 22 decembrie ora 12 si 9 minute!. Celor care  nu pot dovedi cu acte , fotografii(!) , etc. faptele deosebite savarsite/comise  in acest interval de timp li se retrage certificatul! Desi nu este cea mai grava problema, ii spun atat: Atentie,domnule Sanda! Veti avea o mare problema juridica! Nu cu cei care,”triati” de dumeavoastra pe criterii obscure nu vor mai primi “noile certificate”, ci cu cei care le vor primi! ( La momentul potrivit va voi spune si “de ce”).
Pentru ca “etapizarea Revolutiei” nu mai poate fi schimbata (nici legal, nici moral,  ca ar fi un bai si mai mare!), intreb: Domnule Sanda,ce le spuneti timisorenilor care au participat la “Revolta populara” din perioada 14-19 decembrie? Ca interpretarea “ad literam” pe care vreti sa o dati legii ii lasa fara drepturi tocmai pe promotorii Revolutiei! Sau vreti sa bagatelizati Revolutia transformand-o in “revolta populara”? Terminatii cu prostiile! Faceti cate verificari vreti, dar aplicati legea!
A veni cu o alta lege la un sfert de secol dupa eveniment, prin care sa faceti dumneavoastra (sau PSD-ul) o “triere” pe criterii stabilite ad hoc,  este o absurditate! Noi v-am oferit o solutie legala, logica, morala si de bun simt pentru  eliminarea si autoeliminarea “impostorilor” domnului Ponta, dar v-am avertizat ca nu vom renunta la drepturile confiscate abuziv (si dupa cum vedeti am avut dreptate, ca nimeni nu-i dispus sa renunte)! Cine sunt eu? Sunt unul dintre miile de “neica nimeni” care a facut posibila ajungerea dumneavoastra in functia de ministru ! De aceea avem dreptul sa  intrebam : Dupa ce ne-ati confiscat Revolutia, de ce vreti sa confiscati si toate drepturile legale ale celor care au infapuit-o? Mai “emanatilor”, aveti limbrici? Vedeti ca “Ultima solutie/inc-o Revolutie!” nu-i un slogan ci un “tratament”! Aplicarea lui a inceput! Democratic, “fara violenta”!. Va dorim insanatosire grabnica!
HG 1412/2004
ART. 1^2 (1) În aplicarea prevederilor art. 2 lit. c) din Legea . 341/2004, cu modificarile si completarile ulterioare, se va avea în vedere diferentierea etapelor revolutiei astfel:
a) 14 -19 decembrie 1989 revolta populara la Timisoara;
b) 20 -22 decembrie 1989 Revolutia româna, pâna la plecarea dictatorului din sediul fostului Comitet Central al Partidului Comunist Român;
c) 22 -25 decembrie 1989 -preluarea puterii si instituirea noilor structuri ale statului.
(2) În aplicarea prevederilor art. 2 lit. e) din L 341/2004, cu modificarile si completarile ulterioare, se are în vedere diferentierea potrivit etapelor angajarii si participarii militarilor la actiunile desfasurate pentru victoria revolutiei, dupa cum urmeaza:
a) 14 -22 decembrie 1989;
b) 22 decembrie 1989 -10 ianuarie 1990.
(3) Persoanele în cauza depun, la eliberarea noului tip de certificat, o declaratie pe propria raspundere, sub sanctiunea prevederilor art. 292 din Codul penal privind falsul în declaratii, din care sa rezulte implicarea acestora în etapele prevazute la alin. (2) si ca nu
au desfasurat actiuni împotriva Revolutiei din decembrie 1989.

Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36066 : Noiembrie 25, 2014, 12:34:00 »

Fratia Bucurestenilor ne propune sa reflectam. Se respecta ceva din regulamentul de functionare al SSPR?

În realizarea obiectului sau de activitate SSPR îndeplineşte următoarele funcţii:
a) funcţia de strategie şi reglementare, prin care asigura fundamentarea, elaborarea şi supunerea spre aprobare Guvernului a actelor normative cu privire la revolutionarii din decembrie 1989;
b) funcţia de autoritate de stat, prin care monitorizează modul în care sunt respectate şi promovate de către instituţiile publice centrale şi locale şi de alte persoane juridice drepturile acordate revoluţionarilor din decembrie 1989;
c) funcţia de reprezentare, prin care asigura, în domeniul sau de activitate, reprezentarea pe plan intern şi extern a statului roman.
SSPR are dreptul sa solicite informaţii şi documente, în condiţiile legii, de la orice persoana juridică publica sau privată ori persoane fizice implicate în sfera sa de competenta.
Pentru realizarea obiectivelor sale SSPR îndeplineşte următoarele atribuţii principale:
a) iniţiază, elaborează şi avizează actele normative cu privire la Revoluţia şi revolutionarii din decembrie 1989;
b) organizează, coordonează şi controlează aplicarea prevederilor legale cu privire la revolutionarii din decembrie 1989;
c) monitorizează respectarea drepturilor şi facilităţilor revoluţionarilor din decembrie 1989 şi elaborează metodologii de implementare a acestora;
d) finanţează şi cofinanteaza programe şi proiecte ale asociaţiilor revoluţionarilor sau ale revoluţionarilor din decembrie 1989;
e) întocmeşte studii în vederea fundamentarii unor măsuri de diversificare a resurselor financiare destinate sustinerii programelor revoluţionarilor din decembrie 1989;
f) organizează activitatea de selecţionare şi instruire a personalului din aparatul propriu;
g) asigura crearea şi dezvoltarea bazei de date referitoare la revolutionarii din decembrie 1989;
h) acorda drepturile băneşti, indemnizaţiile, gratuitatile şi subvenţiile prevăzute de lege pentru revolutionarii din decembrie 1989, prin bugetul SSPR, urmărind şi controland totodată modul de derulare a acestora;
i) colaborează cu organele administraţiei publice centrale şi locale pentru atribuirea drepturilor prevăzute de Legea nr. 341/2004, cu modificările şi completările ulterioare;
j) sprijină activitatea organizaţiilor neguvernamentale ale revoluţionarilor din decembrie 1989 pentru rezolvarea obiectivelor propuse şi a problemelor importante ale acestora, precum şi pentru organizarea unor manifestări la nivel naţional sau local;
k) elaborează şi propune Guvernului spre aprobare programe proprii privind cinstirea eroilor-martiri şi sprijinirea revoluţionarilor din decembrie 1989.
SSPR îndeplineşte orice alte atribuţii stabilite prin acte normative pentru domeniul sau de activitate.
Memorat
  • Silviu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36067 : Noiembrie 25, 2014, 13:46:41 »

În Decembrie 1989 TOŢI am fost nişte "neica nimeni" care,
prin unire în simţire şi fapte, am schimbat o societate scăpînd-o de dictatură.
Astăzi după 25 de ani, nişte "epigoni" zevzeci, la adăpostul liniştit al unei
societăţi civilizate cît de cît, vin cu interpretări şi definiţii aiuristice!
Domnilor, am mai citat-o undeva dar o reiau şi aici poate înţelesul ei se
clarifică şi în creierele celor în fumuri!
REVOLUŢIE este după DEX:
1. Schimbare fundamentală a valorilor, a instituțiilor politice, a structurii sociale,
a conducătorilor și ideologiilor unei societăți.
2. Schimbare bruscă și de obicei violentă a structurilor sociale, economice și politice
ale unui regim dat.

Cum a schimbat fundamental Timişoara, în perioada 14-19 Decembrie 1989, valorile, 
instituțiile politice,  structuriile sociale, conducătorii și ideologiile societății?

Cum a schimbat fundamental Bucureştiul, în perioada 20-22 Decembrie 1989, valorile, 
instituțiile politice,  structuriile sociale, conducătorii și ideologiile societății?

Cum a schimbat fundamental "noile instituţii", în perioada 22-25 Decembrie 1989,
valorile,  instituțiile politice,  structuriile sociale, conducătorii și ideologiile societății?

În nici una dintre etapele indiviuale menţionate, nu s-a îndeplinit condiţiile definitorii pentru o revoluţie!

Inividual, NU!
 În ansamblu, DA!

Mesajul lui "neica nimeni" este extrem de important pentru viitorul nostru.
Îi rog pe colegii noştrii membrii PSD, să ducă acest mesaj în şedinţele ce au loc,
poate astfel, rezolvarea problemelor noastre va ajunge la factorii decidenţi care,
în mod sigur, nu ne doresc în stradă zumzăind permanent.

Mesajului i-am adăugat şi o culoare adecvată...

PSD-ul are limbrici!
Dupa ce si-a pus in cap diaspora, vrea sa-si puna in cap si Revolutionarii!
SS Sanda  doreste cu orice pret  modificarea legii 341/2004 in vederea
reinterpretarii art 1^2 din HG 1412/2004 (redat mai jos) in sensul ca Revolutie
a fost din 20 decembrie
(ora si minutul nu au fost inca stabilite)
pana in 22 decembrie ora 12 si 9 minute!. Celor care  nu pot dovedi cu acte ,
fotografii(!) , etc. faptele deosebite savarsite/comise  in acest interval de timp
li se retrage certificatul! Desi nu este cea mai grava problema, ii spun atat:
Atentie,domnule Sanda! Veti avea o mare problema juridica!
Nu cu cei care,”triati” de dumeavoastra pe criterii obscure nu vor mai primi “noile certificate”,
ci cu cei care le vor primi! ( La momentul potrivit va voi spune si “de ce”).
Pentru ca “etapizarea Revolutiei” nu mai poate fi schimbata (nici legal,
nici moral,  ca ar fi un bai si mai mare!), intreb: Domnule Sanda,
ce le spuneti timisorenilor care au participat la “Revolta populara” din
perioada 14-19 decembrie? Ca interpretarea “ad literam” pe care vreti sa o dati legii
îi lasa fara drepturi tocmai pe promotorii Revolutiei! Sau vreti sa bagatelizati
Revolutia transformand-o in “revolta populara”?
Terminatii cu prostiile!
Faceti cate verificari vreti, dar aplicati legea!
A veni cu o alta lege la un sfert de secol dupa eveniment, prin care sa faceti
dumneavoastra (sau PSD-ul) o “triere” pe criterii stabilite ad hoc, 
este o absurditate!
Noi v-am oferit o solutie legala, logica, morala si de bun simt
pentru  eliminarea si autoeliminarea “impostorilor” domnului Ponta, dar v-am avertizat
ca nu vom renunta la drepturile confiscate abuziv (si dupa cum vedeti
am avut dreptate, ca nimeni nu-i dispus sa renunte)! Cine sunt eu?
Sunt unul dintre miile de “neica nimeni” care a facut posibila ajungerea dumneavoastra
in functia de ministru ! De aceea avem dreptul sa  intrebam : Dupa ce ne-ati
confiscat Revolutia, de ce vreti sa confiscati si toate drepturile legale ale celor
care au infapuit-o?
Mai “emanatilor”, aveti limbrici? Vedeti ca
“Ultima solutie/inc-o Revolutie!” nu-i un slogan ci un “tratament”!
Aplicarea lui a inceput! Democratic, “fara violenta”!. Va dorim insanatosire grabnica!
HG 1412/2004
ART. 1^2 (1) În aplicarea prevederilor art. 2 lit. c) din Legea . 341/2004,
cu modificarile si completarile ulterioare, se va avea în vedere diferentierea etapelor revolutiei astfel:
a) 14 -19 decembrie 1989 revolta populara la Timisoara;
b) 20 -22 decembrie 1989 Revolutia româna, pâna la plecarea dictatorului
din sediul fostului Comitet Central al Partidului Comunist Român;
c) 22 -25 decembrie 1989 -preluarea puterii si instituirea noilor structuri ale statului.
(2) În aplicarea prevederilor art. 2 lit. e) din L 341/2004, cu modificarile si
completarile ulterioare, se are în vedere diferentierea potrivit etapelor angajarii si
participarii militarilor la actiunile desfasurate pentru victoria revolutiei, dupa cum urmeaza:
a) 14 -22 decembrie 1989;
b) 22 decembrie 1989 -10 ianuarie 1990.
(3) Persoanele în cauza depun, la eliberarea noului tip de certificat,
o declaratie pe propria raspundere, sub sanctiunea prevederilor
art. 292 din Codul penal privind falsul în declaratii, din care sa rezulte
implicarea acestora în etapele prevazute la alin. (2) si ca nu
au desfasurat actiuni împotriva Revolutiei din decembrie 1989.

Memorat
« Răspunde #36068 : Noiembrie 25, 2014, 13:46:52 »

SSLIIC VA PREGATESTE "O SURPRIZA"IN SEDINTA DE GUVERN DE MIINE!

SUPARATI CA AU PIERDUT ALEGERILE,TREC LA RAZBUNARI PRIN PROMOVAREA UNEI NOI ORDONANTE DE URGENTA CARE VA MODIFICA FUNDAMENTAL LEGEA 341/2004  SI VA INFIINTA "O NOUA COMISIE DE REEVALUARE A LRFD... SE LIMITEAZA NUMARUL TOTAL AL LRFD LA TREI MII SI CEVA,,

ASTA E ACTIVITATEA INTENSA PE CARE O DESFASOARA SSLIIC  SUSTINUTI DE PRESEDINTI DE ASOCIATII PRINTRE CARE,CONTRIBUTII DEOSEBITE AU: IULIA STARTZ,MUSCALU @ ASOCIATII DIN PROTOCOLUL 23 SEPTEMBRIE..

RELUAREA PLATILOR DUPA "STABILIREA INCONTESTABILILOR LUPTATORI"

CINE VA SPUNA ALTCEVA,VA MINTE!
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36069 : Noiembrie 25, 2014, 13:58:05 »

Singura curatenie ce se poate face este cea prevazuta de lege si de normele de preschimbare a certificatului. SSLIIC nu e in stare sa o aplice. Eu va garantez ca mai mul de o zi, timp in care putem viziona un film si bea si doua cafele, se poate rezolva totul.
Iata croiteriile LEGALEȘ
1. BREVET PLUS CERTIFICAT pina la inchiderea Legii 42.
2. Sa apara in Monitoarele oficiale
3. La retinuti este esential sa aiba FISA DE CELULA ( la sibiu nimeni nu are fisa de celula, deci Legal ar trebui sa le dam un PA)
restul sunt povesti , abureli, minciuni, manipulari.
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36070 : Noiembrie 25, 2014, 15:51:25 »

Singura curatenie ce se poate face este cea prevazuta de lege si de normele de preschimbare a certificatului. SSLIIC nu e in stare sa o aplice. Eu va garantez ca mai mul de o zi, timp in care putem viziona un film si bea si doua cafele, se poate rezolva totul.
Iata croiteriile LEGALEȘ
3. La retinuti este esential sa aiba FISA DE CELULA ( la sibiu nimeni nu are fisa de celula, deci Legal ar trebui sa le dam un PA)

FISA DE CELULA NU TOTI RETINUTI AU DE AIA SE SPUNE RETINUT PUTEA SA FRIE RETINUT CHIA FARA FISA FISA DE CELULA NU ERAU PRDATI LA CELULA CI RETINUTI IN CAMERELE DE ANCHETA SAU MAI BINE ZIS IN CAM 1
Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36071 : Noiembrie 25, 2014, 17:10:23 »

Iata croiteriile LEGALEȘ

FISA DE CELULA NU TOTI RETINUTI AU DE AIA SE SPUNE RETINUT PUTEA SA FRIE RETINUT CHIA FARA FISA FISA DE CELULA NU ERAU PRDATI LA CELULA CI RETINUTI IN CAMERELE DE ANCHETA SAU MAI BINE ZIS IN CAM 1
     Bine , sa admitem ca nu au fise de celula , dar sa aiba declaratie cum ca au iesit impotriva comunismului , sau sa-l dea jos pe ceasca , NU sa aiba declaratie ca ei au fost adusi nevinovati la militie , ca au trecut numai pe acolo si veneau de la film ( ex ) Sa ramana numai aceia care au declaratie ca au iesit impotriva stapanirii...asa ii de greu ?
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36072 : Noiembrie 25, 2014, 17:24:02 »

Legat de medicamente si gratuitati medicale va rog sa va uitati pe trimiterea de la medicul de familie si o sa vedeti ca suntem si noi revolutionarii.
Chiar acum 2 saptamani mi-am facut analize gratuite in baza certificatului de revolutionar.
Asa ca va rog sa va informati mai bine.O seara buna.

colegule, nu pot decât să CONSTAT CĂ SUNT CAZURI ( LOCALITĂŢI) ÎN CARE "mi-am facut analize gratuite in baza certificatului de revolutionar"

DAR ŞI "CAZURI" în care EŞTI TRIMIS LA DRAQ

aşa că "va rog sa va informati mai bine" NU ESTE DECÂT O RĂUTATE INUTILĂ ŞI NEMERITATĂ  Undecided Undecided

Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36073 : Noiembrie 25, 2014, 18:04:57 »

Fratia Bucurestenilor ne propune sa reflectam. Se respecta ceva din regulamentul de functionare al SSPR?

În realizarea obiectului sau de activitate SSPR îndeplineşte următoarele funcţii:

Pentru realizarea obiectivelor sale SSPR îndeplineşte următoarele atribuţii principale:
a) iniţiază, elaborează şi avizează actele normative cu privire la Revoluţia şi revolutionarii din decembrie 1989;

TRADUCERE:  "avizează actele normative" CARE ELIMINĂ DREPTURILE PREVĂZUTE DE LEGE PENTRU LRFD, URMAŞI,  ETC

b) organizează, coordonează şi controlează aplicarea prevederilor legale cu privire la revolutionarii din decembrie 1989;

DAAAA,stai pe aproape Sad  da de unde. Deşi am Sentinţă irevocabilă încă din 2010 iar primăria refuză să o pună în aplicare ( 500 mp; 10.000 mp, spaţiu com, etc ) ŞI AM CERUT SSPR SĂ INTERVINĂ ( conform celor de mai sus )  CE CREDEŢI CĂ A FĂCUT? NIMIK!!!   
         NIŞTE NEMERNICI
!!

c) monitorizează respectarea drepturilor şi facilităţilor revoluţionarilor din decembrie 1989 şi elaborează metodologii de implementare a acestora; DAAAA,stai pe aproape Sad

g) asigura crearea şi dezvoltarea bazei de date referitoare la revolutionarii din decembrie 1989;  DAAAA,stai pe aproape Sad

h) acorda drepturile băneşti, indemnizaţiile, gratuitatile şi subvenţiile prevăzute de lege pentru revolutionarii din decembrie 1989, prin bugetul SSPR, urmărind şi controland totodată modul de derulare a acestora;  DAAAA, uite acuş

i) colaborează cu organele administraţiei publice centrale şi locale pentru atribuirea drepturilor prevăzute de Legea nr. 341/2004, cu modificările şi completările ulterioare; VEZI PCT. b)

[/b]

Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36074 : Noiembrie 25, 2014, 20:31:01 »

de obicei îndemn colegii să iasă la proteste.
  de data aceasta, cel despre care am auzit că va fi mâine şi la care se va cere demisia lui sss ( pe care l-am atacat în numeroase rânduri aşa că vă rog să nu spuneţi că îl apăr !! NU AM DE CE, merită demis !! ) cred că este contrar intereselor noastre.
     Iată de ce:
  Pl-x 375/2013  pentru aprobarea O.G. 29/2013, ale cărei documentele le puteţi vedea la
http://www.cdep.ro/pls/proiecte/upl_pck.proiect?idp=13620

NU A FOST SUPUSĂ LA VOT nici pe 24 nici pe 25 DEŞI EA A FOST PE ORDINEA DE ZI ( vezi: http://www.cdep.ro/pls/caseta/eCaseta.ordinezi?oid=1267 ) pozitia 26
 după cum puteţi verifica la:

http://www.cdep.ro/pls/steno/eVot.Data?dat=20141124&cam=2&idl=1
votul din 24 nov

http://www.cdep.ro/pls/steno/eVot.Data?dat=20141125
votul din 25 nov

În concluzie sunt convins că nu trebuie să aţâţăm psd-ul ( al cărui reprezentatnt A. Sanda este secretar de stat ) provocând o "reacţie" ostilă ( cam ca cea din 2011 când a zis pontea că: "dacă le daţi le tai eu" ) PÂNĂ CÂND Legea de aprobare a OG 29/2013 nu va fi votată, cu avize favorabile primite de la Comisiile de buget si cea juridica ( apropo: nici SSPR nici CPRD  nu au dat avize !!! )
Memorat

Pagini: 1 ... 2403 2404 [2405] 2406 2407 ... 4452
Schimbă forumul: