Main Content:

Pagini: 1 ... 2404 2405 [2406] 2407 2408 ... 4487

ANUNTURI

• florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #36075 : Noiembrie 25, 2014, 20:40:04 »

D-LE ALEX63  ESTE O POSTARE SI TOTODATA UN SFAT INTELEPT.GURA BATE FUNDUL SI GRABA STRICA TREABA . NU PIERDEM NIMIC DACA DAM DOVADA DE INTELEPCIUNE SI MAI AVEM PUTINA RABDARE.
Memorat
  • Martinel
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36076 : Noiembrie 25, 2014, 20:42:38 »

Cititi regulamentul CDEP si procedura legislativa,si apoi ambalati-va daca mai este cazul
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36077 : Noiembrie 25, 2014, 20:51:37 »

Cititi regulamentul CDEP si procedura legislativa,si apoi ambalati-va daca mai este cazul

colegule există o lege ( 74 dar nu ţin minte anul ) de "tehnică legislativă"  ale cărei DISPOZIŢII  I M P E R A T I V E   NU AU FOST RESPECTATE NICI LA ADOPTAREA LEGII 283/2010 ( cere ne-a tăiat indemnizaţiile, NICI LA LEGEA SĂNĂTĂŢII, datorită căruia NU MAI BENEFICIEM DE SERVICIILE DE SĂNĂTATE,  NICI   NICI   ETC, ETC

aşa că te rog să mă laşi cu astfel de "interpelări"

PRACTICA   "ADOPTATĂ"  DE  TOATE   GUVERNELE  ROMÂNIEI    NU ŢINE  SEAMA   DE   LEGI !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36078 : Noiembrie 25, 2014, 21:06:33 »

Ce protest va fi maine, al cui, sau cine l-a organizat? Acum am ajuns acasa si nu stiu despre ce protest se discuta.
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36079 : Noiembrie 25, 2014, 21:08:47 »

Domnule Gheorghe Iosif,

vă rog să mutaţi postările care nu au legătură cu subiectul topicului "PROIECT DE ŢARĂ" în secţiunile potrivite.

Vă solicit această favoare deoarece "greutatea" sa va fi dată de un conţinut adecvat, conţinut care sunt sigur va îmbogăţit prin ideile valoroase ale membrilor forumului.

Vă rog să mă credeţi că această rugăminte NU ESTE ÎN NICI UN FEL O VANITATE
( eu fiind iniţiatorul său ) ci chiar am convingerea fermă a celor de mai sus.

vă mulţumesc anticipat
Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36080 : Noiembrie 25, 2014, 21:15:23 »

Ce protest va fi maine, al cui, sau cine l-a organizat? Acum am ajuns acasa si nu stiu despre ce protest se discuta.
     eu NU AM REUŞIT SĂ LE AFLU răspunsurile la aceste întrebări   Huh Huh

acest "aspect"  îmi  dă  frisoane.    ceva nu miroase a bine.

deşi este FOARTE TÂRZIU pentru a cere colegilor  SĂ ANALIZEZE CU ATENŢIE  CELE POSTATE DE MINE  ŞI  SĂ  ACŢIONEZE  ÎN   CONSECINŢĂ ....

ÎNCĂ   MAI   SPER !!
Memorat

• Sorescu
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36081 : Noiembrie 25, 2014, 21:20:33 »

Singura curatenie ce se poate face este cea prevazuta de lege si de normele de preschimbare a certificatului. SSLIIC nu e in stare sa o aplice. Eu va garantez ca mai mul de o zi, timp in care putem viziona un film si bea si doua cafele, se poate rezolva totul.
Iata croiteriile LEGALEȘ
1. BREVET PLUS CERTIFICAT pina la inchiderea Legii 42.
2. Sa apara in Monitoarele oficiale
3. La retinuti este esential sa aiba FISA DE CELULA ( la sibiu nimeni nu are fisa de celula, deci Legal ar trebui sa le dam un PA)
restul sunt povesti , abureli, minciuni, manipulari.

Absolut corect...eu nu inteleg cum au aparut aceste structuri birocratico-mafiote de fapt si de drept, Chestie DOVEDITA!!!...cine este acest individ Sanda si analfabetii cretinoizi care il sustin prin gluma sinistra de Guvern-Miki-Mouse si odiosul Parlament al Penalilor?!?

Pai, camarazi, eu cred ca este momentul sa dovediti ca suntem revolutionari, iara nu milogii unor structuri penale...Hai la proteste pana cand se termina aceasta panarama, odata pentru tot deauna!
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36082 : Noiembrie 25, 2014, 21:21:29 »

D-LE ALEX63  ESTE O POSTARE SI TOTODATA UN SFAT INTELEPT. 
  "GURA BATE FUNDUL" SI "GRABA STRICA TREABA"! NU PIERDEM NIMIC DACA DAM DOVADA DE INTELEPCIUNE SI MAI AVEM PUTINA RABDARE.

nene Florică, ( sper să îmi aduc aminte să mă prezint, a doua oară, cu prima ocazie când ne vom întâlni,  eventual pe 22 dec dacă vii la Piteşti )
  ASTA  SPER  ŞI  EU.  de aia am rugat colegii să se gândească bine la consecinţe.
Memorat

• Sorescu
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36083 : Noiembrie 25, 2014, 21:25:30 »

Singura curatenie ce se poate face este cea prevazuta de lege si de normele de preschimbare a certificatului. SSLIIC nu e in stare sa o aplice. Eu va garantez ca mai mul de o zi, timp in care putem viziona un film si bea si doua cafele, se poate rezolva totul.
Iata croiteriile LEGALEȘ
1. BREVET PLUS CERTIFICAT pina la inchiderea Legii 42.
2. Sa apara in Monitoarele oficiale
3. La retinuti este esential sa aiba FISA DE CELULA ( la sibiu nimeni nu are fisa de celula, deci Legal ar trebui sa le dam un PA)
restul sunt povesti , abureli, minciuni, manipulari.

Absolut corect...eu nu inteleg cum au aparut aceste structuri birocratico-mafiote de fapt si de drept, Chestie DOVEDITA!!!...cine este acest individ Sanda si analfabetii cretinoizi care il sustin prin gluma sinistra de Guvern-Miki-Mouse si odiosul Parlament al Penalilor?!?

Adica ei redefinesc ISTORIA, dupa ce criterii?...dupa cam cate grade de alcool din shpaga au in cap in momentul respectiv?...sau poate au aderat la teoriile unor dementi securisti si militieni acoperiti, cum ca nu a fost nicio Revolutie???

Pai, camarazi, eu cred ca este momentul sa dovediti ca suntem revolutionari, iara nu milogii unor structuri penale...Hai la proteste pana cand se termina aceasta panarama, odata pentru totdeauna!
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36084 : Noiembrie 25, 2014, 21:30:12 »

Mereu eu sau MISCAREA suntem atacati de persoane care se ascund sub pseudonime. ASTAZI DESPRE CINE ESTE GOOGIE>

Portal    > Curtea de Apel BUCUREŞTI  > Informaţii dosar
Informaţii dosar

Informaţii generale

Părţi

Şedinţe

Căi atac

Citare prin publicitate

Informaţii generale
Nr. unic (nr. format vechi) :   8436/2/2013
Data inregistrarii   23.12.2013
Data ultimei modificari:   23.10.2014
Sectie:   Secţia a VIII-a contencios administrativ şi fiscal
Materie:   Contencios administrativ şi fiscal
Obiect:   constatarea calităţii de lucrător/colaborator al securităţii (OUG nr.24/2008)
Stadiu procesual:   Fond

Nume   Calitate parte
CONSILIUL NAŢIONAL PENTRU STUDIEREA ARHIVELOR SECURITĂŢII   Reclamant
GOGHIE LIVIU
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36085 : Noiembrie 25, 2014, 21:33:21 »

Mereu eu sau MISCAREA suntem atacati de persoane care se ascund sub pseudonime. ASTAZI DESPRE CINE ESTE GOOGIE>

Portal    > Curtea de Apel BUCUREŞTI  > Informaţii dosar
Informaţii dosar

Informaţii generale

Părţi

Şedinţe

Căi atac

Citare prin publicitate

Informaţii generale
Nr. unic (nr. format vechi) :   8436/2/2013
Data inregistrarii   23.12.2013
Data ultimei modificari:   23.10.2014
Sectie:   Secţia a VIII-a contencios administrativ şi fiscal
Materie:   Contencios administrativ şi fiscal
Obiect:   constatarea calităţii de lucrător/colaborator al securităţii (OUG nr.24/2008)
Stadiu procesual:   Fond

Nume   Calitate parte
CONSILIUL NAŢIONAL PENTRU STUDIEREA ARHIVELOR SECURITĂŢII   Reclamant
GOGHIE LIVIU

CU ALTE CUVINTE ....CEI CU BUBE E FIRESC SA NE ATACE. Sigur o sa vina lasul sa invoce tot felul de chestii, insa intreb> DE CE ASUPRA NICI UNUI MEMBRU AL MISCARII NOASTRE NU PLANEAZA NICI MACAR O SUSPICIUNE CA AR FI FOST SECURIST NENOROCIT?
Memorat
  • Kobra 22
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36086 : Noiembrie 25, 2014, 21:34:12 »

SSLIIC VA PREGATESTE "O SURPRIZA"IN SEDINTA DE GUVERN DE MIINE!

SUPARATI CA AU PIERDUT ALEGERILE,TREC LA RAZBUNARI PRIN PROMOVAREA UNEI NOI ORDONANTE DE URGENTA CARE VA MODIFICA FUNDAMENTAL LEGEA 341/2004  SI VA INFIINTA "O NOUA COMISIE DE REEVALUARE A LRFD... SE LIMITEAZA NUMARUL TOTAL AL LRFD LA TREI MII SI CEVA,,

ASTA E ACTIVITATEA INTENSA PE CARE O DESFASOARA SSLIIC  SUSTINUTI DE PRESEDINTI DE ASOCIATII PRINTRE CARE,CONTRIBUTII DEOSEBITE AU: IULIA STARTZ,MUSCALU @ ASOCIATII DIN PROTOCOLUL 23 SEPTEMBRIE..

RELUAREA PLATILOR DUPA "STABILIREA INCONTESTABILILOR LUPTATORI"

CINE VA SPUNA ALTCEVA,VA MINTE!

Dragul meu camarad

Fara sa te superi pe mine, as dori sa ne transmiti pe ce te bazezi cand afirmi faptul ca, vor ramane doar "trei mii si ceva" de revolutionari in plata ?
   Stim bine cu totii faptul ca SSRMLIRC (prin capcana prin pe care ne-a intins-o cu Memoradum-ul), nu doreste decat modificarea radicala a Legii 341/2004.

Mai stim si faptul ca, indemnizatia LRFD din ianuarie 2015 " NU SE ACORDA" .

Dar avem de partea noastra decizia Curtii Europene, care nu permite sa imparta ( vezi cele trei categorii) Revolutia din Decembrie 1989, asa cum intentioneaza Adrian Sanda .  Toti suntem VICTIMELE SISTEMULUI COMUNIST.

Pericolul cel mare este cu totul altul.

Pentru a nu stiu cata oara cei aflati la conducerea Romaniei, pregatesc scenariul unui " haos " generalizat la nivel national, daca Klaus Iohannis va fi gasit incompatibil in data de 15 ianuarie, asa cum isi doresc cei doi care au " coabitat " perfect ( Basescu si Ponta).

Cei doi intentioneaza sa rastoarne ceeace romanii au consfintit prin votul lor din 16 noiembrie 2014.
   Inca o data in Romania, nu se va tine cont de ceeace au votat cetatenii acestui stat.
   Altii din afara fac jocurile interne ale " Romaniei democratice " .

Se pregateste bugetul de razboi pentru valul de nemultumiri ce va veni din partea cetatenilor .
   Acestia vor trebui sa tina sub control mitingurile din tara.

Romania se doreste sa ajunga o a doua Ucraina, cu un episod II din filmul " EUROMAIDAN ".

Klaus Iohannis va fi inlocuit de Traian Basescu, pana la viitoarele alegeri a noului presedinte care va asculta si va respecta deciziile trasate de cei care conduc destinele tarii din umbra.

Inca o data se va repeta acelasi scenariu odios.
   Miscarea Revolutionara va declansa ample miscari de proteste pentru sustinerea Legii 341/2004, la nivel national.
   Intodeauna revolutionarii sunt impinsi in fata sa declanseze acest val de  proteste.

Doar intelegerea fenomenului din partea noastra va dejuca planul deja stabilit (intro alta tara decat cea in care fost in "concediu" ) si transmis lui Victor Ponta. Povestea cu acel club exclusivist din Dubai a fost fabricata pentru a distrage atentia de la adevarata intalnire a acestuia cu mesagerii grupului care conduc din umbra planeta si care i-a trasat sarcini precise in ceeace priveste viitorul tarii.
   Cu stima,

Memorat
  • Sorescu
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36087 : Noiembrie 25, 2014, 21:35:44 »

" În concluzie sunt convins că nu trebuie să aţâţăm psd-ul ( al cărui reprezentatnt A. Sanda este secretar de stat ) provocând o "reacţie" ostilă ( cam ca cea din 2011 când a zis pontea că: "dacă le daţi le tai eu" ) PÂNĂ CÂND Legea de aprobare a OG 29/2013 nu va fi votată, cu avize favorabile primite de la Comisiile de buget si cea juridica ( apropo: nici SSPR nici CPRD  nu au dat avize !!! )"

Nu, nu cred asta ...eu zic sa-i atzatzam pana isi iau zborul cu totii...spre Dubai, sau unde vor ei...

Va place Parlamentul Varanului si al lui Miki Mouse si asteptati dreptate de la ei?!?....atunci nu mai stiu ce fel de revolutionari sunteti...

Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36088 : Noiembrie 25, 2014, 21:53:31 »

" În concluzie sunt convins că nu trebuie să aţâţăm psd-ul ( al cărui reprezentatnt A. Sanda este secretar de stat ) provocând o "reacţie" ostilă ( cam ca cea din 2011 când a zis pontea că: "dacă le daţi le tai eu" ) PÂNĂ CÂND Legea de aprobare a OG 29/2013 nu va fi votată, cu avize favorabile primite de la Comisiile de buget si cea juridica ( apropo: nici SSPR nici CPRD  nu au dat avize !!! )"

Nu, nu cred asta ...eu zic sa-i atzatzam pana isi iau zborul cu totii...spre Dubai, sau unde vor ei...

Va place Parlamentul Varanului si al lui Miki Mouse si asteptati dreptate de la ei?!?....atunci nu mai stiu ce fel de revolutionari sunteti...

stimate coleg,
  1. EU SUNT FOARTE DE ACORD cu 90 la sută din ce spui.
  Poţi fi ŞI TU de acord că PENTRU CEI CARE  NU  AU   DIN  CE  SĂ   TRĂIASCĂ le este MAI IMPORTANTĂ  V I A Ţ A  ( la propriu, doar ştii câţi au murit sau SAU SINUCIS în ultimii 3 ani!! ) ??

2. Au intrat cumva zilele în sac ŞI NU PUTEM PROTESTA  DECÂT   NEAPĂRAT  ABSOLT   IMPERATIV   MÂINE ??
  sau "BĂIEŢII" CARE NE-AU CONDUS ÎN ACEŞTI ULTIMI ANI
  I A R Ă Ş I   NE FOLOSESC CA PE VITE ??  EU  NU  ŞTIU.   Î N T R E B

3. "ce fel de revolutionari sunteti" BĂTRÂNI, BOLNAVI, PE PATUL MORŢII ŞI,   CEL  MAI   IMPORTANT:

CONDUŞI DE NIŞTE PERSOANE   ALE  CĂROR  SCOPURI  R E A L E   LE   ŞTIU   DOAR  EI   ŞI   ADEVĂRAŢII   LOR   ŞEFI !!!
Memorat

• florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #36089 : Noiembrie 25, 2014, 22:07:36 »

D-le Sorescu am si eu o singura intrebare :Dumneavoastra va placea Parlamentul lui Roberta Anastasie ,al lui Boc si compania? Ala nu e bun, asta nu este bun ,la noi nici-unul nu este bun .Fac pariu ca daca aceasta majoritate  se schimba si se formeaza alta care nici aia nu se uita la noi, nici aia nu este buna pentru noi. In alta ordine de idei vreau sa-i spun lui Kobra 22 ca afirmatiile dansului fac parte dintr-un scenariu vehiculat de unele televiziuni ,scenariu pe care eu unul nu-l cred.Curtea Constitutionala nu va face jocul nimanui si va confirma inca o data ca ceea ce poporul a ales este bun ales asa cum si alegerile din 2012 au consfintit majoritatea parlamentara de astazi .Sa lasam ca cea ce a  ales poporul sa-si faca treaba ,fiecare conform fisei postului si sa asteptam rezultatele Daca acestea vor fi nesatisfacatoare pentru popor ,tot poporul(electoratul)ii va sanctiona la viitoarele alegeri .Oricum nu noi revolutionarii vom fi cei care vom decide cand si cine trebuie schimbat (santem deja o categorie neglijabila)Noi santem tari de tot aici pe forum si traim mai mult din amintiri. In cel mai bun caz noi, prin nemultumirile noastre si prin iesirile noastre(massive, in numar mare, nu asa cateva zeci sau sute) in strada putem sa ajutam la inclinarea balantei de partea nemultumirii generale
Memorat
Pagini: 1 ... 2404 2405 [2406] 2407 2408 ... 4487
Schimbă forumul: