Main Content:

Pagini: 1 ... 2607 2608 [2609] 2610 2611 ... 4458

ANUNTURI

• vasile
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #39120 : Ianuarie 16, 2015, 01:48:10 »

intrebare intrebatoare!
mircea boaba este revolutionar?
2 este prieten cu noi?
3 este platit sa faca ce face!
Memorat
  • nna
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39121 : Ianuarie 16, 2015, 06:53:44 »

Văd că există asemenea nesimţiţi, care în aceste momente, în care luptătorii sînt prigoniţi, apar pe forum ca sa toarne gaz pe foc. Trebuie să ne notăm momentul şi ticăloşiile acestea, ca să le plătim mai tîrziu, caci roata morii nu se opreşte şi, precum se ştie, ce a fost, va mai fi. Dintre reţinuţi, răniţi şi urmaşi, trebuie să mai beneficieze de indemnizaţii numai cei care pot demonstra, cu acte, fotografii, casete video, cu tot tacîmul, că se aflau în acţiuni de luptă revoluţionară. Restul, cei reţinuţi din alte cauze, sau întîmplător, împuşcaţi din greşeală etc., să fie despăgubiţi de stat o singură data, cu o singură sumă, ca victime ale luptelor din timpul Revoluţiei. Asa şi trebuie să fie menţionaţi în actele oficiale, victime. Victima Bucur Mircea de exemplu. Astfel, statul ar scăpa de o mare povară bugetară, iar noi am fi scutiţi să mai fim percepuţi la un loc cu ei. Urmaşii celor care au fost împuşcaţi din întîmplare, stînd la telvizor, sau pe stradă, vor primi o singură data, o singură sumă, pe care o vor împărţi între ei. Simplu, eficient, s-ar închide discuţia şi ei nu ar mai putea să se amestece în treburile noastre. Cel mai important cîştig ar fi că nu ar mai fi percepuţi, în mod fals, cum se întîmplă acum, ca revolutionari.
Cine avea atunci camere de filmat? I-mi raspunde si mie cineva?Nu cumva aveau activistii de partid si smenarii ?PAI ASTIA S_AU POZAT SI FILMAT,iar acum au DOVEZI DETERMINANTE?Nu uitati aceste randuri ,ca s-ar putea sa se ia in considerare si-n cercetare cine sunt aia care au pozat si filmat!Daca nu cumva tot astia au cercetat si au luat in considerare ce sa faca sa se SCOATA cu fata curata.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39122 : Ianuarie 16, 2015, 11:01:43 »

MISCAREA CIVICA REVOLUTIA CURATA

As dori sa supun atentiei dvs memoriul atasat. daca sunteti de acord va rog la adresa de mail revolutiacurata@hotmail.com sa imi trimiteti acceptul sau neacceptul vostru vizavi de acest memoriu. Acesta este deja inaintat mai multor senatori si deputati , unii si l-au insusit.

Alex Oprea
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39123 : Ianuarie 16, 2015, 11:25:54 »

Aceasta noua ordonanta de modificare a ordonantei 95/2014  are la Consiliul Legislativ dosarul 22/2015 si are avizul C.L. nr. 51 din 15 01 2015 -AVIZ FAVORABIL CU OBSERVATII.
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39124 : Ianuarie 16, 2015, 12:07:50 »

BAI FRATILOR ,ORDONANTA ESTE IN MONITORUL OFICIAL SI PRODUCE EFECTE JURIDICE INCEPAND CU 01 01 2015 IAR NOI STAM SI NE BALACARIM PE FORUM CUM DE FAPT AM FACUT-O IN PERMANENTA .NE JIGNIM INTRE NOI, NE LUAM DE TIMISOARA -  CE VINA O AVEA  TIMISOARA CA EXISTA ACEASTA ORDONANTA EU CHIAR NU AM INTELES- NE AMENINTAM ,DREGEM ,FACEM SI CAM ATAT.SI CU -  CAM ATAT O SA SI RAMANEM.CARE E MAI TOVARASI COLEGI SEFUL NOSTRU AL TUTUROR CARE SA NE ORGANIZEZE CARE SA IA HOTARARI CARE SA TRASEZE SARCINI CARE SA NE MANA-N LUPTA CONFORM UNEI TACTICI SI STRATEGII APROBATA IN UNANIMITATE DE NOI TOTI.FRECTII,VORBE ,PROMISIUNI ,AMENINTARI SI NIMIC MAI MULT .CAINII LATRA URSUL MERGE ORDONANTA E BINE MERSI IN PRACTICA .NE MERITAM SOARTA .
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39126 : Ianuarie 16, 2015, 12:35:05 »

De la orele 12,30 difuzam in reluare emisiunea IN DIRECT CU ALEX de aseara. Pentru ascultare, apasati linkul http://89.44.111.249:9976/listen.pls
Memorat
« Răspunde #39127 : Ianuarie 16, 2015, 12:38:10 »

parere simpla, boaba si urmasul sunt platiti, sunt activi 24 dn 24..........o secunda din atentia voastra, merci!

Asta a fost "din putu' gandirii"? Ce naiba, domnilor, lasati numai retardatii sa se exprime in seara asta aici? Nu vi s-a facut lehamite de atatea lepre lasate libere sa haladuiasca pe aici?

eu cred ca e sincer dl Boaba , asa cum face ce face , ca simte , nu este platit.
 Altii sunt platiti si au facut o ordonanta prin care au hotarat cine a avut rol determinant in revolta din 89 . Lasa-i .
 in Victoria Revolutiei  au avut rol decisiv altii , fara de care determinantii ereau  oale si ulcele. Au uitat determinantii . Isi vor aduce aminte intr-o zi ,
Fara doar si poate nefiind sangeroasa  revolta din Timisoara , poate ceilalti nu ereau implicati , adusi in stadiul de a face eforturi colosale , un continuu martiraj.  Au uitat de rolul decisiv al luptatorilor din tara. De aici se vede csracterul partinitor  si deformator al oug Timisoara poleita cu sange. PRACTIC SE AJUNGEA LA 341/2004.

Corecta era oudonanta pt eliminarea impostorilor, sau aplicarea corecta a legislatiei.Dar s-dorit ca kmpostorii sa fie pastrati , ca de adta sunt impostori, sa nu piara!

Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39128 : Ianuarie 16, 2015, 15:12:49 »

Florine lumea n-are nimic cu Timisoara si nici cu majoritatea timisorenilor,lumea are ce are cu tradatorii din Timisoara care au tradat miscarea revolutionara.

Silvia ce n-ai spus tu si nu stiu multi este ca salariatele din D.J.P.Tc.respectiv telefoane, au lucrat in acele zile nu numai sub presiunea acelor evenimente ce se derulau in exteriorul cladirilor,au lucrat si sub presiunea unor persoane din interior.Secretarii de partid,sefi ai locurilor de munca si chiar securisti erau cu ochii pe salariate,salariati in special ce deserveau telex-urile,telefoanele.Toate telegramele trimise si primite treceau printrun filtru iar comnzile telefonice care erau spre vestul tarii sau dinspre acolo erau urmarite strict.Daca salariatii greseau erau cel putin admonistati.Spun acest  lucru pentru ca dupa ce m-am intors la locul de munca atat sotia cat si sora-mea mi-au povestit multe astfel de treburi.Ceea ce spun eu poate comfirma si un alt camarad Lefter a carui sotie Dumnezeu s-o odihneasca a lucrat in sistem si a fost patita.
Memorat
« Răspunde #39129 : Ianuarie 16, 2015, 15:40:48 »

Florine lumea n-are nimic cu Timisoara si nici cu majoritatea timisorenilor,lumea are ce are cu tradatorii din Timisoara care au tradat miscarea revolutionara.

Silvia ce n-ai spus tu si nu stiu multi este ca salariatele din D.J.P.Tc.respectiv telefoane, au lucrat in acele zile nu numai sub presiunea acelor evenimente ce se derulau in exteriorul cladirilor,au lucrat si sub presiunea unor persoane din interior.Secretarii de partid,sefi ai locurilor de munca si chiar securisti erau cu ochii pe salariate,salariati in special ce deserveau telex-urile,telefoanele.Toate telegramele trimise si primite treceau printrun filtru iar comnzile telefonice care erau spre vestul tarii sau dinspre acolo erau urmarite strict.Daca salariatii greseau erau cel putin admonistati.Spun acest  lucru pentru ca dupa ce m-am intors la locul de munca atat sotia cat si sora-mea mi-au povestit multe astfel de treburi.Ceea ce spun eu poate comfirma si un alt camarad Lefter a carui sotie Dumnezeu s-o odihneasca a lucrat in sistem si a fost patita.

STUDIATI VA ROG: "ROLUL SI CONTRIBUTIA SERVICIILOR DE TELECOMUNICATII LA VICTORIA REVOLUTIEI ROMANE"
                  UN TRATAT SCRIS DE ADEVARATI PROFESIONISTI...

Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39130 : Ianuarie 16, 2015, 16:22:05 »

Dreptate si adevar,n-am citit acest tratat dar eu am expus cele intamplate in Galati in acele zile pana la executarea lui ceausescu.Sunt sigur ca tot asa s-a intamplat in mai multe orase.
C-am uitat sa mentionez este faptul ca electromecanicii din centrala au fost fortati sa scoata jacurile si firele ce faceau legatura cu cablul interurban ce mergea spre zona de conflict din vest.
Cine este de mesrie poate sa intervina caci eu nu cred ca m-am exprimat tehnic si nu cumva sa fi incurcat borcanele.
Deci prin oug.95 se taie si indemnizatia celor care au lucrat in telecumunicatie si-au avut la tampla glontul comunistilor si al securitatii si asta pentru ca au stat non stop pana la victoria finala a revolutiei..
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39131 : Ianuarie 16, 2015, 16:51:11 »

In aceasta seara de la orele 21: Blocul National al Revolutionarilor este intr-o profunda criza de identitate. Are doua conduceri care se cearta intre ele, lideri cu idei diferite, etc. MAI REPREZINTA PE CINEVA BNR? MAI REPREZINTA PE CINEVA SEFII DE ASOCIATII DE REVOLUTIONARI? Ce este de facut? pentru direct sau sms 0771742398 sau daca nu puteti suna si doriti sa intrati in direct http://internationalradio.sytes.net:9976/listen.pls
Memorat
  • Sorescu
  • Membru
  • **
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39132 : Ianuarie 16, 2015, 16:54:38 »

Mircea Boaba DEBITEZI TAMPENI PANCARDELE LE PURTAU MUNCITORI FLANCATI DE BAIETI CU OCHI ALBASTRI SE VEDE CA NU AI FOST PE 21 AN PIATA PALTULUI !

SI iarasi ma citez :
  Nu e o zi noua fara un prost nou.

Mircea Boaba
NU MAI CITA. ŞTIM CUM EŞTI, NU TREBUIE SĂ NE SPUI.

Habar n-am cine este celebrul Mircea Boaba, dar remarc cu dezgust cum insulta, eutanasiaza, bate etc.

N-ar putea fi banat?...sau luat la palme...macar?
[/color][/b][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size]
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39133 : Ianuarie 16, 2015, 17:11:42 »

Bai ce prost mai sunt !.Prin 2008 am vzt. pe la poarta SSPR o misuneala de oameni cu interese si avizati ce vroiau toti "sa se faca" raniti sau retinuti. Pe semnatura lui Fesan.Ii cuprinsese efervescenta.Am inteles ca in lotul acela de cameleoni a intrat si Mircea Bucur. Am ras atunci de graba lor de a se transforma dar acum imi dau seama ce prost am fost fiindca cele doua categorii au luat iau si vor lua indemnizatia. Abia acum imi dau seama ca respectivii inca din acel an aveau informatia ca LRFD e pe cale de disparitie.Si de asta ne-au tinut asa anesteziati , din minciuna in minciuna spre o disparitie postuma !.Cine a stiut a stiut.Informatia e ...puterea !.
Memorat
  • Mircea Boaba
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • COGITO, ERGO SUM
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39134 : Ianuarie 16, 2015, 17:14:48 »

Mircea Boaba DEBITEZI TAMPENI PANCARDELE LE PURTAU MUNCITORI FLANCATI DE BAIETI CU OCHI ALBASTRI SE VEDE CA NU AI FOST PE 21 AN PIATA PALTULUI !

SI iarasi ma citez :
  Nu e o zi noua fara un prost nou.

Mircea Boaba
NU MAI CITA. ŞTIM CUM EŞTI, NU TREBUIE SĂ NE SPUI.

Habar n-am cine este celebrul Mircea Boaba, dar remarc cu dezgust cum insulta, eutanasiaza, bate etc.

N-ar putea fi banat?...sau luat la palme...macar?
[/color][/b][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size][/size]

M-am plictisit sa ma tot citez, asa ca, pentru variatie, voi schimba:

INCA O ZI, INCA UN PROST.

Mai sunteti, bre, multi?  

Mircea Boaba
Memorat
Pagini: 1 ... 2607 2608 [2609] 2610 2611 ... 4458
Schimbă forumul: