Main Content:

Pagini: 1 ... 2643 2644 [2645] 2646 2647 ... 4488

ANUNTURI

• RaduSpiru
  • Vizitator
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #39660 : Ianuarie 29, 2015, 18:57:47 »

Uite ce i-am scris lui Basescu pe blog.    Eu am stat sub gloante la Revolutie,mata te-ai uitat la tv,si ai devenit presedinte...Ai matrasit flota,CFR-ul,ai nimicit Romania.Ai pus PDL-ul sa te serveasca si sa jefuiasca bugetul tarii,ai invrajbit romanii,ca sa-i conduci la pieire.Ti-ai plantat fetele in servicii de zeci de mii de euro nemeritati.Ai distrus invatamintul ,cultura,sanatatea. Ai bagat oameni in pamint.Multi s-au sinucis din cauza dumitale.Copii care s-au sinucis de dorul parintilor plecati din tara,alungati de dumneata.Tramvaiul usor inventat de mata a ucis 2 copii. Un tata cu copii mici s-a sinucis de dorul sotiei. Multi romani tineri au murit in strainatate,ori ucisi ori accidentati....Ai facut numai rau poporului, cu sufletul cel mai bun de pe Pamint. Poporul pt.care eu in Dec.89 imi daruiam viata.Pe mine nu ma duci...Stiu ce ai in structura dumitale. Rind pe rind cei ce te-au servit vor cadea si te vor trage dupa ei. Citeste cartea: Cine calareste un tigru...Macar omul acela avea suflet. Mata nu-l ai.

Mai ai sa spui ca Basescu a dat Ordonanta din Decembrie si rechizitoriul e gata.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39661 : Ianuarie 29, 2015, 18:58:17 »

MIȘCAREA CIVICA REVOLUȚIA CURATA
cabinet Președinte

Potrivit art. 5.2 lit a-k din STATUTUL MIȘCĂRII Președintele Mișcării Civice REVOLUȚIA CURATA:

CONVOC:

ADUNAREA GENERALA a MIȘCĂRII CIVICE REVOLUȚIA CURATA in data de 6 februarie 2015 la SIBIU, sala de conferințe a Hotelului Parc- începând cu orele 12. Sunt invitați toti cei care se simt reprezentați de MIȘCAREA CIVICA REVOLUȚIA CURATA.
ORDINE DE ZI
1. Stabilirea unei strategii comune in vederea retragerii OUG 95 si a actelor subsecvente și revenirea la aplicarea Legii 341-1 ora

2. Pregătirea documentelor în vederea sesizării COMISIEI EUROPENE privind persecuțiile îndreptate împotriva revoluționarilor- 30 minute

3. Stabilirea ADUNĂRII GENERALE DE ALEGERI ÎN CADRUL MIȘCĂRII CIVICE- 15 minute
4, Strategii privind declanșarea acțiunilor legale împotriva celor care au încălcat legea în materie de revoluționari ( fabricanți de certificate, beneficiari ilegali ai Legii 341, funcționari vinovați, etc.)-1 ora

4. DISCUȚII LIBERE pe temele anunțate- 2 ore
Nota: se va respecta cu strictețe ordinea de zi. orice discuție în afara celor prezentate aici este inadmisibilă și va duce la eliminarea celor ce le provoacă din conferință.  

5.DIVERSE-2 ore

Notă: Nu vor fi admise discuții în afara subiectelor prezentate ÎN ORDINEA DE ZI. Deasemenea vă rugăm a avea un comportament decent pe durata lucrărilor.

PREȘEDINTE
ALEX NICOLAE OPREA
Dată în SIBIU , 28 ianuarie 20
15
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39662 : Ianuarie 29, 2015, 19:10:01 »

şi uite-aşa partea cu scutire TUTUROR revilor de la plata cass-ului din modificările aduse legii 341 CARE  ABIA  FUSESERĂ  INSTITUITE
  AU  FOS  TĂIATE    A   MILIOANA  DATĂ   DE  ACEASTĂ  DATĂ  DUPĂ  NICI  4  SĂPTĂMÂNI:

"în Codul fiscal vor fi menționate explicit următoarele categorii de persoane fizice exceptate de la plata contribuţiei de asigurări sociale de sănătate, precum și categoriile de venituri pentru care nu vor datora contribuție:
8. luptătorii răniți în revoluția din Decembrie 1989  (persoanele prevăzute la art. 3 alin. (1) lit. b) pct. 1 din Legea recunoştinţei faţă de eroii-martiri şi luptătorii care au contribuit la victoria Revoluţiei române din decembrie 1989, precum şi faţă de persoanele care şi-au jertfit viaţa sau au avut de suferit în urma revoltei muncitoreşti anticomuniste de la Braşov din noiembrie 1987 nr. 341/2004, cu modificările şi completările ulterioare)"

ÎNCĂ O DOVADĂ CĂ ÎN GUVERNU' LU' PEŞTE   HABAR  NU  ARE  STÂNGA  CE  FACE  DREAPTA!!   nu le-ar  mai  muri  mulţi  înainte
Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39663 : Ianuarie 29, 2015, 20:03:46 »

CE  se intampla   ACUM este   opera  unor  prosti   care   fac  si  au facut  numai   rau  revolutionarilor de  cand  au   intrat pe  acest    PORTAL   au  inceput    denigrarea   revolutionarilor   .ACEI  indivizi    prosti   au vorbit   numai  rautati  la adresa  revolutionarilor   si  a revolutiei.   UNI   dintre EI   au crezut  ca  vor  deveni   LIDERI  dar  in prostia   lor  au  facut    JOCURILE murdare ale  ALTORA   care  doreau  distrugerea   noastra  ......ceasul  arata  ora 25  .
Memorat
  • florin53
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39664 : Ianuarie 29, 2015, 20:31:49 »

Prin decizia Curtii Constitutionale 783/18 12 2014 publicata in M.O. 78 din 29 01 2015  Curtea a respins exceptia de neconstitutionalitate a dispozitiilor O.G. 84/2012 ,cea referitoare la castigul salarial mediu brut.(a considerat normal sa se calculeze drepturile prevazute in legea 341/2004 raportate la salariul mediu brut pe economie.)
Memorat
« Răspunde #39665 : Ianuarie 29, 2015, 22:01:43 »

RASPUNMSUL PRIMIT DE LA INSTITUTUL REVOLUTIEI ROMANE  FATA DE SOLICITAREA DE A PREZENTA UN PUNCT DE VEDERE AUTORIZAT IN CONTRADICTORIU CU PUNCTUL DE VEDERE PREZENTAT DE AUTORUL OUG 95/2014 IN EXPUNEREA DE MOTIVE,..
CONCLUZIA MEA: OUG 95/2014 ESTE OPERA UNOR MINTI BOLNAVE DE SECURITA IN COMPLICITATE CU CEI DIN INSTITUTUL REVOLUTIEI ROMANE.
ACESTA ESTE ADEVARUL ZILEI.
In atass RASPUNSUL IRR!
VA ROG TRANSITETI RASPUNSUL TUTUROR REVOLUTIONARILOR INTERESATI!
Memorat
  • emirad
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39666 : Ianuarie 29, 2015, 23:07:39 »

RASPUNMSUL PRIMIT DE LA INSTITUTUL REVOLUTIEI ROMANE  FATA DE SOLICITAREA DE A PREZENTA UN PUNCT DE VEDERE AUTORIZAT IN CONTRADICTORIU CU PUNCTUL DE VEDERE PREZENTAT DE AUTORUL OUG 95/2014 IN EXPUNEREA DE MOTIVE,..
CONCLUZIA MEA: OUG 95/2014 ESTE OPERA UNOR MINTI BOLNAVE DE SECURITA IN COMPLICITATE CU CEI DIN INSTITUTUL REVOLUTIEI ROMANE.
In atass RASPUNSUL IRR!

Ruşinos şi partizan răspunsul...Cred că Claudiu Iordache l-a chemat pe Sanda şi au făcut împreună răspunsul...
   Ce fac ei acolo? Cum îşi justifică salariile?
   Eu cred că acest institut ar trebui desfiinţat... Sunt istorici care studiază istoria...Nu trebuie un institut special pentru asta.
Memorat

Doamne ajută!
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39667 : Ianuarie 29, 2015, 23:49:55 »

Ideea institutului a fost buna (nu numai pentru Iliescu si ciracii sai, cum e si domnul Iordache), dar in 25 de ani ar fi trebuit sa fie transformat in Muzeul Revolutiei si sa intre in subordinea Muzeului National de Istorie a Romaniei, http://www.mnir.ro. Am discutat aceasta problema cu cel care a avut ideea, un revolutionar cu care corespondez prin intermediul forumului si cred ca ideea lui e cea mai potrivita.
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39668 : Ianuarie 29, 2015, 23:53:42 »

Raspunsul IRRD pentru toata lumea.
Domnul Perju a procedat bine ca a facut aceasta solicitare in scris.

Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39669 : Ianuarie 30, 2015, 00:05:45 »

Putina reclama pentru Boaca, cu "B" de la "badaran". Extras de la "cine sunt ei? Demi.Petrascu.si Boanca ce au facut la revolutie?", http://www.portalulrevolutiei.ro/forum/index.php?topic=525.330.

Pe blogul sau, Radu Tudor e punctat aceeasi intamplare, http://radu-tudor.ro/azi-e-ziua-pmp-la-multi-ani-scumpelor:

Azi e ziua PMP. La multi ani, scumpelor !

Astazi se implineste un an de la infiintarea buticului politic basist numit Partidul Miscarea Populara. Prin incalcarea Constitutiei, folosirea logistii si banilor statului, prin frauda. In beneficiul si cu partidiparea lui Basescu, in timpul ocuparii functiei de presedinte al Romaniei.
Aceasta aniversare a fost marcata prin punerea sub acuzare a presedintelui PMP Elena Udrea pentru spalare de bani.

LA MULTI ANI, SCUMPELOR SI SCUMPILOR !

Desigur, la multi ani de puscarite!
Si celor care i-au sustinut, rusine sa le fie!
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39670 : Ianuarie 30, 2015, 00:28:52 »

Era publicată pe aici pe undeva și cererea domnului Perju. Cine știe unde poate fi găsită. Cred ca ar fi bine ca să alăturăm cele doua documente.
Memorat
« Răspunde #39671 : Ianuarie 30, 2015, 07:25:45 »

In atass RASPUNSUL IRR!

NICI NU MI-AM PERMIS SA CITESC SCURSURA  UNUI INSTITUT ACOLIT SI DEJA PARTIAL.

DAR  SE VEDE CA IN TARA NOASTRA CORUPTIA ESTE IMN NATIONAL.  DACA NU AU REUSIT SA NE UCIDA ATUNCI, VOR SA O FACA ACUM  , PRIN INALTA TRADARE!   AVEM DE A FACE CU UN PARTZANAT DE CLAN , APROAPE  OCULT ,  DE TIP SATANIST!
  MINCIUNA SI MISTIFIEREA ESTE APANAJUL ACESTOR LEGIFERATORI ,  CARE  OCULTEAZA PUTEREA SI VIREAZA  LEGEA  DE LA ADEVAR SI MORALIRATE  , LA MINCINA SI MANIPULARE!
SE CAUTA  FORMAREA UNOR NOI STRUCTURI POLITICE CARE NU SE MAI BAZEAZA NEAPARAT PE PARTIDE POLITICE CI  PE PUTERE ABSOLUTA MASCATA SUB  SINTAGMA DE DEMOCRATICA.   ESTE O PUTERE CARE IA ORICE FORMA ESTE NECESARA NUMAI SA DAINUIE.
 PRIN MINCIUNA SI DIFORMISM POLITIC  SE DA NASTERE UNUI PERICOL DE MOARTE ,PRIN  INGRADIREA LIBERTATILOR CETATENESTI FOLOSINDU-SE DE LEGI COMPLET INTERPRETABILE  SI DISCRIMINATORII .
 FARA  CONTINUT MORAL , LEGEA DEVINE UN INSTRUMENT DE OPRESIUNE PSIHICA SI MORALA TOCMAI ASUPRA CELOR CARE AU AVUT MERITELE REALE IN OBTINEREA DEMOCRATIEI.
 ATENTIE , ATENTIE , NI SE VOR RIDICA DREPTURILE CIVILE  , VOM FI RESTRICTIONATI  ,NU VIZIBIL CI VOM FI REDUSI FINTIAL PRIN DISTRUCTIE , PENTRU CA AM AVUT CURAJUL SA VORBIM , ACUM CAND TOT ,,,EI ,, OCULTA  , STAU LA PUTERE!
 STIU CA PARE INIMAGINABIL , DAR EVIDENTA  FAPTELOR , REZULTATELOR CARE VIREAZA CATRE RAUL ABSOLUT , NU POT AVEA O ALTFEL DE LEGATURA.
 IRATIONALUL LA CARE APELEZA PENTRU A-SI JUSTIFICA  HOTARARILE , FACE CA ACEST GEN DE  PERSOANE SA FIE FOARTE PERICULOASE , PENTRU CA APLICAND REGULI DE RATIONALIZARE CEAUSISTE ,  DEMONSTREAZA CA REVOLUTIA ESTE  UN MARE FAS SI FOLOSESC REVOLTA CA SCUZA A FAPTULUI CA EI SUNT LA PUTERE , FAC CE VOR , CAND VOR SI TIN  CONT NUMAI  DE PUTEREA LOR SI  NU DE DREPTATE!
 REVOLUTIA NU MAI ESTE UN MOTIV DE DEMOCRATIE , CI UN PRETEXT DE A DETINE PUTEREA . 
Memorat
« Răspunde #39672 : Ianuarie 30, 2015, 07:52:17 »

A SPUNE CA TIMISOARA A FOST SINGURA LA REVOLUTIE  ESTE  O MARE MINCIUNA . O MANIPULARE GROSOLANA .

EU DACA URLU ACUM CEVA NU SUNT SINGURA?

CE ESTE  ANORMAL? 

AM O PARERE SI O SUSTIN. NIMENI NU ESTE OBLIGAT SA STRIGE CU MINE , ORICATA DREPTATE  ASI AVEA!

SI O VREME URLUU  SI NIMENI NU ESTE CONVINS DE CEECE SPUN.
AM DREPT SA-L ACUZ CA M-A LASAT SINGURA SA URLU ?

AM DREPT SA ACUZ CA M-AU LASAT SINGURA CEI CARE M-AU LASAT?

AM DREPTUL SA PEDEPSESC PE CEI CA MI S-AU ALATURAT , PENTRU CA AM URLAT SINGURA , UN TIMP  ORICAT AR FI EL ....?

SAU

AM OBLIGATIA SA FIU VESNIC RECUNOSCATOARE CELOR CARE MI SE ALATURA SI SA-I SOCOTESC EGALI CU MINE !
 ATAT PENTRU IDEI ,  CAT SI PENTRU TIMP! PENTRU CA EI NU M-AU LASAT SINGURA  , PENTRU CA EI  FIIND MULTI  ,SI-AU ASUMAT RISCURI MULTIPLICATE.

DECI TIMISOARA SINGURA , ESTE O SINTAGMA PLINA DE EGOISM CRAS!

ESTE TEMA PRIN CARE ACUM PRIMIM CA O RAZBUNARE NEMERIRATA!

ACEST EGOISM DESCRIE FOARTE CLAR CA OMUL , OAMENII DEFAPT NU AU DREPTUL LA LIBERTATE MAI ALES LA LIBERTATE DE OPINIE SI NU TIN CONT DE UN LUCRU CLAR  SI EVIDENT  , LOCALITATI,E AU DISTANTE INTRE ELE FIZICE  SI APOI DACA CINEVA URLA TREBUIE INTAI SA INTELEGI CE URLA , CE INTENTII ARE , DECI ESTE NEVOIE DE TIMP DE DECIZIE.

REPET PENTRU ACEIA CARE IN FAPT ,  AU REACTIONAT CA NISTE COPII LASATI  FARA O JUCARIE 5 MINUTE. AU INCEPUT SA LOVEASCA PE TOTI . DAR ACEASTIA NU SUNT COPII SI RAZBUNARILE LOR NU SUNT USOARE, PRECUM S-A VAZUT!

Memorat
  • Kafka
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #39673 : Ianuarie 30, 2015, 11:57:35 »

Ideea institutului a fost buna (nu numai pentru Iliescu si ciracii sai, cum e si domnul Iordache), dar in 25 de ani ar fi trebuit sa fie transformat in Muzeul Revolutiei si sa intre in subordinea Muzeului National de Istorie a Romaniei, http://www.mnir.ro. Am discutat aceasta problema cu cel care a avut ideea, un revolutionar cu care corespondez prin intermediul forumului si cred ca ideea lui e cea mai potrivita.

Exista in raspunsul IRR parti pozitive: ”Durata Revolutiei Romane este relativa”, ceea ce inseamna ca in justitie SSPR nu poate sustine ideea ca de la data cutare, ora cutare nu mai sunt revolutionari determinanti!
Memorat

”Atâta timp cât nu încetezi să urci, treptele nu se vor termina; sub paşii tăi care urcă, ele se vor înmulţi la nesfârşit”
« Răspunde #39674 : Ianuarie 30, 2015, 12:28:10 »

Art.3,b,(3)
3. Luptător Remarcat prin Fapte Deosebite - atribuit celor care, în
perioada 14-25 decembrie 1989, au mobilizat şi au condus grupuri sau
mulţimi de oameni, au construit şi au menţinut baricade împotriva forţelor
de represiune ale regimului totalitar comunist, au ocupat obiective de
importanţă vitală pentru rezistenţa regimului totalitar şi le-au apărat până la
data judecării dictatorului, în localităţile unde au luptat pentru victoria
Revoluţiei române din decembrie 1989, precum şi celor care au avut acţiuni
dovedite împotriva regimului şi însemnelor comunismului între 14-22
decembrie 1989;

Asadar, consider ca trebuie sa solicitam SSRMLI...etc. un raspuns la urmatoarele intrebari;
1-Documentul care precizeaza data la care a avut loc "Victoria Revolutiei"
2-Care au fost noile relatii sociale si schimbarile survenite incat a fost nevoie de modificarile aduse legii nr.341/2004.
3-De ce au fost eliminate principiile mentionate la art.2 din legea nr.341/2004
"
Memorat
Pagini: 1 ... 2643 2644 [2645] 2646 2647 ... 4488
Schimbă forumul: