Main Content:

Pagini: 1 ... 3205 3206 [3207] 3208 3209 ... 4573

ANUNTURI

• alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #48090 : Octombrie 27, 2015, 18:20:47 »

Remus, abrogarea OUG 95 este un vis care a fost inmormintat odata cu momentele din iarna, atunci cind urlam peste tot sa iesim la mitinguri. Acela a fost momentul cheie. Din acel moment stiam ca OUG nu va fi niciodata abrogata. Revenirea la plata pentru cei care au strigat jos ceausescu si atit nu e posibila si vom avea grija sa nu o facem posibila.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48091 : Octombrie 27, 2015, 18:56:38 »

...Deasemenea sustinem curatenia la singe dar in conformitate cu legea si nu pe criterii de alta natura, cum ar fi cele politice sau de interese de grup...

Măi DiJei măi..., măi caraghiosule..., de ce vrei tu să fii mai penibil decât penibilul...? Păi nu datorită interesului de grup şi în "conformitate" cu legea s-au făcut matrapazlâcurile..., autosesizări cuprinse în preambulul ordonanţei! Cum..., nu ţi-ai dat cu seama că-n grupurile în care te-ai învârtit(dar de actualitate) de băgai deştiu' într-o parte şpriţuia sângele la metri depărtare...!
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48092 : Octombrie 27, 2015, 19:01:04 »

Este singura solutie acceptata la nivel decizional. Nici eu nu as accepta revenirea la platile facute inainte de suspendarea lor. Nimeni nu ar accepta asta! Trebuie sa intelegem ca printre cei care risdicau indemnizatia pina acum erau destui care nu o meritau, majoritatea dealtfel. Sa nu uitam doar lotul Costin cu 7000 de dosare.....
 Astazi insa o noua dezamagire! A trecut gasca lui alexa anume cumnatul lui Moise. La obiectiv este trecut CJ Caras Severin, ceea ce este aberant. Moise la vremea aia habar nu avea nici unde e CJ ....Prietenii nostri din Resita vor depune contestatie, sunt sigur de asta. Daca nu o fac....atunci voi avea o mare dezamagire..
.

in contextul in care dosarul revolutiei s-a clasat, e rusinos sa vb despre drepturi, indemnizatii si altele.....
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48093 : Octombrie 27, 2015, 19:13:04 »

... Astazi insa o noua dezamagire! A trecut gasca lui alexa anume cumnatul lui Moise. La obiectiv este trecut CJ Caras Severin, ceea ce este aberant. Moise la vremea aia habar nu avea nici unde e CJ ....Prietenii nostri din Resita vor depune contestatie, sunt sigur de asta. Daca nu o fac....atunci voi avea o mare dezamagire...

Măi DiJei măi..., ne-ai înnebunit cu documentele pe care le ai, o căruță numai de la Reșița.., treci la treabă ca să nu ai "...o mare dezamagire.."!
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48094 : Octombrie 27, 2015, 22:41:21 »

INTERNATIONAL RADIO DEUTSCHLAND
Maine veti afla cum santajeaza mafia lui Balint Petrica zis BD revolutionarii. Maine seara o emisiune despre mafie, mafioti, sfori trase. Inregistrari bomba!
Memorat
« Răspunde #48095 : Octombrie 27, 2015, 23:21:10 »

Pana sa aflam lista postacilor Elenei Udrea si ai PDL, sau PSD, de ce nu, iata ca avem ocazia sa "consultam" lista postacilor UNPR! UNPR-ul a avut o idee mai flexibila, ingenioasa (eu o consider tot ilegala, dar nu despre aceasta e vorba acum), insa care expunea mult atat postacii, cat si partidul. Lista e la adresa http://top100.postaciunpr.xyz - va sfatuiesc sa o vedeti pana nu dispare. Voi posta textul explicativ de la acea adresa si primii patru postaci din top.
Memorat
« Răspunde #48096 : Octombrie 27, 2015, 23:25:22 »

Top 100 postaci UNPR

UNPR și-a creat un joc social de tipul FarmVille unde aduni puncte si colectezi badge-uri. Spre deosebire de FarmVille însă, aici tu joci rolul oii.

Postând mesajele de partid, comentând și dând like-uri pe Facebook aduni puncte pe care le poți converti apoi în excursii la Veneția, week-enduri pe Valea Prahovei sau cine la restaurante de lux.

Până pe 26 octombrie 2015, când Digi24 (vezi articol) a scris despre "strategia social media" a UNPR, site-ul era activ la social.unprbucuresti.eu. Între timp l-au dat jos, dar ce nu știu ei (încă) e ca baza de date le-a ramas publică (vezi baza de date).

Așa că am putut să generăm un top 100 jucători-distribuitori UNPR (sau simplu, postaci) cu link direct catre profilele lor de Facebook.

Toate datele de mai jos, badge-urile, pozele, numele, textele, etc au fost facute publice de UNPR si accesibile oricui de pe site-ul lor.

Acest top a fost facut (și mai) public din disprețul și greața constantă față de șeful UNPR și de toata armata lui de postaci care trage cu spam-uri oarbe.

Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48097 : Octombrie 27, 2015, 23:37:21 »

MA OPREA    MA  PADUCHE       TU  NU     VEZI   CA  NU       PREZINTI  NICI  UN PIC   DE  INTERES      PE  NOI    REVOLUTIONARI  NU   NE    INTERESEAZA  PAREREA  TA  SI   NICI  A  FORMATIUNILOR  TALE      ALIATA   CIVICA   SI  MISCAREA   CIVICA CURATA  ...  FARA  REVLUTIONARI   MA   DUTE    DRACU    CAUTATI   ADEPTI   IN    ALTA  PARTE LA FANTOME  IAR    DACA   FORMATIUNILE    TALE   NU    AU    LEGATURI     CU    REVOLUTIONARMAI   SUNT  DOAR  CIVICE     SI   CURATE      ADICA     FARA    OAMENI  VII    CU   MEMBRI  NUMAI   FANTOME APROSIMATIV     15999 CA   TU   ESTI   AL   16000  MEMBRUU   CE    CAUTI    LA   REVOLUTIONARI   ...MA  PADUCHE  IA   ZI TU   CUM  AI  PAPAT   BANI  PENTRU   SEMNATURILE   LUI   STOENESCU   MA  PADUCHE  IA  ZI TU    NUMELE   LA  OAMENI   MEI   LA  CARE  AI  DAT  TU  BANI...  DE  LA   TINE  PENTRU SEMNTURI   ADUSE  LUI    STOENESCU    MA  PADUCHE   IA  ZI  CUM  AI PAPAT  BANI  DE  INFINTARE   AI  ORDINULUI  SAU  AI   MISCARI  .....MA  PADUCHE  TU  NU  AI  AVUT IN   VIATA   TA  NICI MACAR  BANI  SA  BEI  APA   DE   UNDE SA DAI  LA TU  LA  ALTI  MA    PADUCHE    NU   TIE    RUSINE    CATE  TEPE    AI  DAT  PANA  ACUM     CAT   AI  MINTIT   SI   CAT   MAI  MINTI        DUTE LA   DRACUL   CA  AICI  NU  TE  MAI  CREDE   NIMENI NESIMTITULE
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48098 : Octombrie 27, 2015, 23:40:46 »
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48099 : Octombrie 28, 2015, 00:44:29 »

Ion Cristoiu pe site-ul său, http://www.cristoiublog.ro/gindul-de-miercuri-28-octombrie-2015:
Gîndul de miercuri, 28 octombrie 2015

Maximă indignare la ”acoperiții” din Presă: Lucrătorii SPP nu mai pot ”ciripi” la urechea Binomului SRI-DNA!
S-a publicat în Monitorul oficial Ordonanța de urgență dată de Guvern în 14 octombrie 2015 prin care se modifică unele prevederi din Statutul SPP.

Ordonanța, aprobată de CSAT, a stîrnit în Divizia Presă a Binomului SRI-DNA zbierete de revoltă printre strigăte de Să trăiți!

De ce s-au indignat „acoperiții” din presă ?
Cumva pentru că Ordonanța extinde în chip aberant persoanele care pot beneficia de protecție gratuită din partea SPP, de la foști și actuali demnitari pînă la șefi de partide?
Măsura e antidemocratică pînă la absurditate.
Și așa pînă acum în cazul unor persoane, cum ar fi Klaus Iohannis, SPP făurea în jurul lor un huiet de Padișah coborît printre muritori.
Acum, numărul celor care vor umbla, printre noi, muritorii, cu huite SPP-ist va spori urieșește.

La Conferința de presă de la Cotroceni de luni, 26 octombrie 2015, Klaus Iohannis a lăudat acest punct al Ordonanței:
„Jurnalist: Bună seara! Domnule preşedinte, CSAT a avizat ordonanţa de urgenţă prin care preşedinţii de partide pot beneficia de protecţia SPP? Vă întreb pentru că ştiţi mai bine ca mine partidele. De ce este nevoie? Credeţi că este nevoie? De exemplu, de ce doamna Gorghiu are nevoie de protecţia SPP?
Klaus Iohannis: Da, CSAT-ul a avizat acest proiect.
Jurnalist: Şi de ce credeţi că este nevoie de o astfel de măsură?
Klaus Iohannis: Argumentaţia puteţi să o solicitaţi iniţiatorilor, dacă doriţi. Dar mi s-a părut o idee bună.
Jurnalist: Cine este iniţiator, iertaţi-mă?
Klaus Iohannis: SPP”

S-au indignat ofițerii acoperiți de această incredibilă susținere din partea președintelui a unei măsuri care depărtează și mai mult statutul politicianului român de statutul omului simplu?
Firește că nu.
Indignarea a fost stîrnită de prevederea potrivit căreia „ACTIVITATEA Serviciului de Protecţie şi Pază constituie SECRET DE STAT.”

De ce atîta revoltă în condițiile în care măsura privind sporirea numărului de persoane care pot beneficia gratuit de protecția SPP a fost trecută sub tăcere, fie și pentru că a lăudat-o Klaus Iohannis?
Ne răspunde un text care aparține unei bucătărese a Diviziei, prea nătîngă ca să fi fost promovată cameristă.
Potrivit bucătăresei, prin această măsură angajații SPP nu mai pot „ciripi” despre persoanele pe care le protejează la urechea Binomului SRI-DNA.

Ce s-a întîmplat pînă acum?
Lucrătorul SRI repartizat pe lîngă un demnitar ajungea să fie tratat de demnitar ca un membru al familiei.
Mereu alături de demnitari, știa și cum sughiță cel protejat.
Unii lucrători „ciripeau” amănuntele discrete din viața personală a demnitarului la urechea Binomului.
Cînd pe baza acestui „ciripit”, Noua Securitate nu-l aresta preventiv pe demnitar, livra Diviziei Presă a Binomului informații discrete din viața personală a acestuia.
Divizia Presă le publica și declanșa campanii de mînie proletară împotriva demnitarului care supărase Binomul.

Acum, prin măsura luată de Ordonanța de urgență, acestei practici scîrboase, preluate de Noua Securitate de la Securitatea Elenei Ceaușescu, i s-a pus capăt.
De aici și Ordinul pe unitate:
Revoltați-vă împotriva măsurii din Ordonanța de urgență!
Aveți însă grijă s-o puneți exclusiv pe seama lui Victor Ponta, deși a fost aprobată de CSAT condus de Klaus Iohannis!
Nu de alta, dar Klaus Iohannis e Șeful nostru, prin urmare și al vostru!
Memorat
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #48100 : Octombrie 28, 2015, 09:42:58 »

« Răspunde #48095 : Octombrie 27, 2015, 23:41:21 »
Maine veti afla cum santajeaza mafia lui Balint Petrica zis BD revolutionarii. Maine seara o emisiune despre mafie, mafioti, sfori trase. Inregistrari bomba!

Ai grija ALex.Inregistrarea pe care vrei sa o utilizezi apartine lui Gerhard Schlegel si acesta NU este de acord sa fie facuta publica. Deci, NU ai acceptul persoanei in cauza sa o folosesti in interes propriu. Vezi ca deseara emisiunea are sa iti fie monitorizata. In cazul in care nu vei lua in seama somatia PUBLICA de a NU utiliza inregistrarea, Ghery isi rezerva dreptul de a da in judecata in civil si penal persoanele care se fac vinovate de publicarea inregistrarii.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48101 : Octombrie 28, 2015, 10:17:33 »

« Răspunde #48095 : Octombrie 27, 2015, 23:41:21 »

Ai grija ALex.Inregistrarea pe care vrei sa o utilizezi apartine lui Gerhard Schlegel si acesta NU este de acord sa fie facuta publica. Deci, NU ai acceptul persoanei in cauza sa o folosesti in interes propriu. Vezi ca deseara emisiunea are sa iti fie monitorizata. In cazul in care nu vei lua in seama somatia PUBLICA de a NU utiliza inregistrarea, Ghery isi rezerva dreptul de a da in judecata in civil si penal persoanele care se fac vinovate de publicarea inregistrarii.

de unde sti ca e vorba de acest Gerhard? Poate ca nu. In alta ordine de idei nu cunosc nici un Gerhrdt in romania, ci doar un fost vecin din Germania cu numele acesta. Inregistrarea pe care o voi difuza contine o infractiune de santaj si una de trafic de influenta, ceea ce ma obliga sa o fac publica , considerindu-se astfel ca am adus-o la cunostinta autoritatilor. Codul de Procedura Penala nu este optional ci obligatoriu, la fel si Codul Penal. Am obligatia legala ca aflind de comiterea unei infractiuni sa sesizez acest lucru.In plus eu nu am de unde sti cui apartine inregistrarea, deoarece nu o am de la Gerhardt , sau de la tine.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48102 : Octombrie 28, 2015, 10:21:10 »

MA OPREA    MA  PADUCHE       TU  NU     VEZI   CA  NU       PREZINTI  NICI  UN PIC   DE  INTERES      PE  NOI    REVOLUTIONARI  NU   NE    INTERESEAZA  PAREREA  TA  SI   NICI  A  FORMATIUNILOR  TALE      ALIATA   CIVICA   SI  MISCAREA   CIVICA CURATA  ...  FARA  REVLUTIONARI   MA   DUTE    DRACU    CAUTATI   ADEPTI   IN    ALTA  PARTE LA FANTOME  IAR    DACA   FORMATIUNILE    TALE   NU    AU    LEGATURI     CU    REVOLUTIONARMAI   SUNT  DOAR  CIVICE     SI   CURATE      ADICA     FARA    OAMENI  VII    CU   MEMBRI  NUMAI   FANTOME APROSIMATIV     15999 CA   TU   ESTI   AL   16000  MEMBRUU   CE    CAUTI    LA   REVOLUTIONARI   ...MA  PADUCHE  IA   ZI TU   CUM  AI  PAPAT   BANI  PENTRU   SEMNATURILE   LUI   STOENESCU   MA  PADUCHE  IA  ZI TU    NUMELE   LA  OAMENI   MEI   LA  CARE  AI  DAT  TU  BANI...  DE  LA   TINE  PENTRU SEMNTURI   ADUSE  LUI    STOENESCU    MA  PADUCHE   IA  ZI  CUM  AI PAPAT  BANI  DE  INFINTARE   AI  ORDINULUI  SAU  AI   MISCARI  .....MA  PADUCHE  TU  NU  AI  AVUT IN   VIATA   TA  NICI MACAR  BANI  SA  BEI  APA   DE   UNDE SA DAI  LA TU  LA  ALTI  MA    PADUCHE    NU   TIE    RUSINE    CATE  TEPE    AI  DAT  PANA  ACUM     CAT   AI  MINTIT   SI   CAT   MAI  MINTI        DUTE LA   DRACUL   CA  AICI  NU  TE  MAI  CREDE   NIMENI NESIMTITULE

Mai vedem, sigur insa ma va crede DNA, ceea ce nu este putin. Eu vorbesc strict pe probe. Cit despre minciuna cu banii de semnatuiri, trebuie sa iti spun ca eu nu aveam cum sa pap acei bani, fiindca banii pe care i-am dat oamenilor sa stringe semnaturi, in suma totala de 8000 ron, erau de la mine, adica ai mei boule, ceea ce se poate dovedi cu extrase de cont. Asa ca esti prost rau!
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48103 : Octombrie 28, 2015, 10:50:32 »

NU  IMI  VINE  SA CRED  CUM   UN   INDIVID   FARA  DEMNITATE  CARE  NU  REPREZINTA   REVOLUTINARI  DAR   CARE    SE  ASCUNDE  SUB UMBRELA  UNEI  FUNCTI  DE  presedinte  LA  o  miscare  civica   INEXZISTENTA  sau  a  unei  meseri  de  LUCRATOR  COLABORATOR   LA  VREUN  ZIAR FANTOMA    SAU  LA  UN   radio    de  2 BANI   JICNESTE  ASOCIATI   DE  REVOLUTIONARI  INFIITATE   IN ANUL   1991    CARE   AU  IN  ASOCIATIE   MEMBRI  eroi   martiri     retinuti    raniti      luptatori  ETC .CAT    ISI   MAI  PERMITE    UN   PADUCHE   CARE   REPREZINTA   DOAR     MINCIUNA  SA  JICNEASCA    EROI      DIN    ORASELE  MARTIR  ALE  TARI  .CUM  ISI  PERMITE   SA  JICNEASCA  LUPTATORI DIN  1989  CARE  AU  DOVEZI   INCLUSIV  CASETE  DIN  DECEMBRIE  1989  CARE DOVEDESC   FAPTELE  LOR  .ACEST   INDIVID   NUMESTE   ASOCIATIA   NOASTRA  ....GASCA LUI    ALEXA   IAR   IN  REPETATE     RANDURI  ATACA  SI JICNESTE  MEMBRI  ASOCIATIEI   A  ATACAT  SI  JICNIT   CHIAR  SI  FAMILIA     MEA     ACEST    NEMERNIC   IL   JICNESTE  CHIAR SI PE  FIUL  MEU CARE   ESTE  NEVAZATOR SI   NU   ARE   CERTIFICAT  DE  LRFD   .  CAT   MAI  TREBUIE  SA  TOLERAM   ACEST   PADUCHE. NU  VA-TI  SATURAT  DE   PADUCHEOS  .AM  VRUT  SA  NU  MAI  RASPUND  PADUCHELUI   DAR   VAD  CA  ATACA  PE  TOATA  LUMEA  .SE DA IARASI PRESEDINTE   LA AIA  CURATI   CARE  NU EXISTA   IARASI  O DA  CU CIVICA   
Memorat
  • Grasu
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48104 : Octombrie 28, 2015, 14:00:29 »

OUG 95/2014 este doar o etapa dintr-un plan diabolic de a discredita Revolutia si revolutionarii , avand ca scop final de a-i scoate basma curata pe cei care au comis crime in 1989 . Inchiderea dosarului Revolutiei face parte din scenariu si metodele KGB-iste , dezbinarea oamenilor , dezinformarea , diversiunea etc. de asemenea. KGB are metode studiate destul din 1918 pana in zilele noastre , in URSS , in satelitele URSS si in  lume , acolo un de au avut interes .
Daca OUG 95/2014 ar deveni lege , Romania ar deveni cel mai de rahat stat din Europa si intre cele mai bananiere din lume . In Burkina Faso , Burundi ,sau Mali ar fi ceva normal , ce tot atata separatie a puterilor in stat , daca seful tribului zice asa , asa este . Dar nu cred ca vom permite asa ceva , avem toate sansele sa ii invingem , dar impreuna si fara a pleca urechea la dezinformari .
Exista zeci de decizii ale CCR care desfiinteaza OUG 95/2014 si daca CCR nu le ia in seama , trebuie sa se desfiinteze , ca dam bani piblici degeaba , nimeni nu o ia in seama , nici macar ea insasi nu isi respecta deciziile .
Memorat
Pagini: 1 ... 3205 3206 [3207] 3208 3209 ... 4573
Schimbă forumul: