Main Content:

Pagini: 1 ... 3208 3209 [3210] 3211 3212 ... 4573

ANUNTURI

• NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #48135 : Octombrie 29, 2015, 20:56:33 »

Nu înțeleg cum de se lasă prostiți revoluționarii de un asemenea trișor. Domnule, te trage în piept o dată, de două ori, hai și a treia oară, dar ei continuă și acum să se lase duși cu preșul de ahtiatul după o funcție de conducere în mișcarea revoluționară, pe care o dorește ca să o folosească în interes personal, ca trambulină pentru lumea politică. De cîțiva ani deturnează discuțiile, manipulează oamnii, face și desface organizații imaginare. Nu e nimic de capul lui, dar a devenit mai nociv decît era Perju cîndva (citește în urmă ca să vezi ce manevre făfea și ploieșteanu aciuit pe la București).
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48136 : Octombrie 29, 2015, 21:17:12 »

Sunt sigur că cei care încă mai pun botul la vrăjeala acestuia sunt cei mai slabi știutori în ale problemelor revoluționarilor, legislației și a informațiilor aferente şi corecte..., se poate că sunt și cei mai vitregiți de soartă, cu probleme la care nu prea le întrezăresc rezolvarea, iar acesta este și cel mai naiv segment uman, este locul cu iarbă grasă unde pășunează cel mai bine sighianu'...!
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48137 : Octombrie 29, 2015, 22:11:10 »

Da..., făcea pe deșteptu' cum face şi acum...! DiJeiu' atoateştiutor(mafalda cum ar spune chiar el) i-a făcut capul calendar lui Alexa(şi nouă) cu viziunile lui...! Acum se victimizează prin "mea culpa"..., dar degeaba va recidiva din nou spre bucuria laugh-emoticonului destinat special parcă pentru el...!

esti prost. nu pricepi nimic.....dar oricum nu e treaba ta....ceea ce era de priceput.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48138 : Octombrie 29, 2015, 22:12:31 »

Nu înțeleg cum de se lasă prostiți revoluționarii de un asemenea trișor. Domnule, te trage în piept o dată, de două ori, hai și a treia oară, dar ei continuă și acum să se lase duși cu preșul de ahtiatul după o funcție de conducere în mișcarea revoluționară, pe care o dorește ca să o folosească în interes personal, ca trambulină pentru lumea politică. De cîțiva ani deturnează discuțiile, manipulează oamnii, face și desface organizații imaginare. Nu e nimic de capul lui, dar a devenit mai nociv decît era Perju cîndva (citește în urmă ca să vezi ce manevre făfea și ploieșteanu aciuit pe la București).

Nval.....inca nu ti-ai tras un glonte in mecla? Nici o problema, o sa iti bagi mecla in nisip curind....rabdare....ca vine....
Memorat
« Răspunde #48139 : Octombrie 30, 2015, 00:19:16 »

Fostul senator si secretar al Blocului National al Revolutionarilor 1989 - Romania, avocatul Vasile Duta, mi-a transmis o solicitare de ajutor financiar pe care am decis s-o fac publica. De-a lungul anilor, prin intermediul Portalului Revolutiei Romane, prin cooperarea dintre membrii Forumului, dintre ei si terte persoane, au fost ajutati mai multi revolutioari, in special oameni aflati la limita suportabilitatii, dar si multe alte persoane, asa cum a fost cazul sinistratilor din diverse zone ale tarii - printre cei cu contributii deosebite ii amintesc doar pe domnii Fesan si Tinel.
De data aceasta este cazul unui om la care nu ne-am astepta sa fie in nevoie financiara, dar realitatea este cu totul contrara. Domnul Duta s-a imbolnavit de cancer in urma cu ani - gasiti pe forum datele respective - si a avut mult timp de tras cu acea boala pana sa reuseasca sa scape de ea, cheltuind cu tratamentele mai tot ce avea. A urmat o perioada fasta, de revenire a sanatatii, dar din acest an se confrunta cu o recidiva a bolii. A fost diagnosticat iarasi cu un cancer pulmonar, o metastaza, carcinom pulmonar macrocelular, combinat cu adenocarcinom pulmonar tip acinar.

Vasile Duta
(fotografie realizata dupa prima imbolnavire)

Domnul Vasile Duta apeleaza la intelegerea si ajutorul fostilor colegi si camarazi din miscarea revolutionara, dar si la alti binevoitori, pentru a putea achizitiona medicamentatia de care are nevoie pentru a putea incepe tratamentul intr-un interval de timp cat mai scurt. Donatiile (indiferent de sume, fiecare putand sa actioneze dupa disponibilitatea si puterea sa financiara) se vor putea face in trei conturi - Lei, Euro si Dolari americani - deschise la Banca Transilvania.
IBAN-urile conturilor curente deschise la Banca Transilvania sunt:

Moneda       Descriere cont       IBAN
EUR              Cont curent             RO05BTRLEURCRT0322166901
RON             Cont curent             RO55BTRLRONCRT0322166901
USD              Cont curent             RO09BTRLUSDCRT0322166901

Am revenit la aceasta postare pentru a va reamintii rugamintea unui om bolnav care are nevoie de ajutorul nostru pentru a se trata.
Memorat
« Răspunde #48140 : Octombrie 30, 2015, 08:24:14 »

Dedicatie  Grin se stie pentru cine Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Shocked Shocked Cry

https://youtu.be/dws1-tVTGM8
    Studii, functii, chiar daca le ai
De esti prost, cu bata-n balta dai
[/color]
Memorat
  • navoi
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48141 : Octombrie 30, 2015, 13:43:23 »

ATENTIE!  LEGEA  341 NU SE RESPECTA.
    NU VOR PRIMI NICI IN NOIEMBRIE DREPTURILE DETERMINANTII, SI MAI MULT CRED CA PENTRU CLARIFICAREA SITUATIEI TREBUIE SA RUGAM,
SSPR SA COMUNICE PE SITE-UL  INSTITUTIEI DATA SI DOVADA COMUNICARII CATRE CASELE DE PENSII SI TOTODATA CONFIRMAREA PRIMIRII ADEVERINTELOR SI LISTELOR DE CATRE CASELE DE PENSII.
     IN ACEST MOMENT CASA DE PENSII SECTOR 3 SI 4 DIN BUCURESTI SPUN CA DOSARELE SUNT PRIMITE DAR NU POT EMITE DECIZII DIN CAUZA SSPR CARE NU A TRANSMIS LISTELE SI ADEVERINTELE.
FARA DECIZIE NU POT PUNE IN PLATA.
PENTRU CA SUNTEM IN 30 OCT 2015 NU MAI ESTE POSIBIL CONTABILIZAREA ORDINELOR DE PLATA PENTRU LUNA NOIEMBRIE 2015.
      SUNTEM TRASI IN TEPE, DE ACEEA ESTE URGENT CA SECRETARIATUL GUVERNULUI SA NE SPRIJINE PRIN PUBLICAREA DOVEZILOR SUS MENTIONATE.
Memorat

navoi
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48142 : Octombrie 30, 2015, 14:12:29 »

NICIODATA  NU  MA-M   LUAT DUPA  VORBELE   UNORA   ...EU   AM DORIT  CA  NOI  REVOLUTIONARI  SA  RAMANEM     UNITI   AM   DORIT    SA   FIM  RESPECTATI  DE  TOATA  LUMEA .EU  AM  INCERCAT  IMPREUNA  CU  COLEGI  DIN TARA  SA  FACEM   CEVA  PENTRU  A  RAMANE  UNITI. POATE  REPREZENTANTI   DIN   BLOCUL  NATIONAL 1   SAU  BLOCUL   NATIONAL  2 SE  VOR  GANDI  SI  LA  CEILALTI   COLEGI  ...  PENTRU  BINELE  NOSTRU   EU  CRED CA   AR  TREBUI   SA    FIE   UN  SINGUR   BLOC SI   O  SINGURA  UNIUNE    A  NOASTRA  A  REVOLUTIONARILOR 
Memorat
  • Mindry
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48143 : Octombrie 30, 2015, 14:18:31 »

Rog poate cineva sa ne comunice (sau sa posteze)  cererea tip (modelul aprobat de S.S.) pentru eliberarea adeverintei tipizate aprobata de secretarul de stat conform
 Art.46^1 ,"(2) Cererile pentru eliberarea adeverintei tipizate se vor redacta conform modelului aprobat prin ordin al secretarului de stat al Secretariatului de Stat pentru recunoasterea meritelor luptatorilor impotriva regimului comunist instaurat in Romania in perioada 1945-1989. In cerere se va preciza si casa teritoriala sau sectoriala de pensii in evidentele careia se afla solicitantul.
(3) Cererile pentru eliberarea adeverintelor tipizate se depun personal, direct la sediul Secretariatului de Stat sau prin posta. "
din HG nr.99/2015 ?.
 Multumesc.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48144 : Octombrie 30, 2015, 14:32:54 »

http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=642

"Începând cu data de 13.10.2015, până la data de 16.10.2015 se eliberează  noul certificat, persoanelor care au obținut titlul de Luptător pentru Victoria Revoluţiei din Decembrie 1989 - Luptător cu Rol Determinant - (vezi fisierul atasat)..."
"Pentru a vizualiza LISTA CU PROGRAMARI, Regulamentul, modelul de cerere,  modelul de declarație și declarația mandatarului, daţi click pe fişierul ataşat..."

http://www.sspr.gov.ro/docs/comunicate/642_comunicat.pdf
Memorat
  • navoi
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48145 : Octombrie 31, 2015, 01:05:06 »

NU VOR PRIMI NICI IN NOIEMBRIE DREPTURILE DETERMINANTII, SI MAI MULT CRED CA PENTRU CLARIFICAREA SITUATIEI TREBUIE SA RUGAM,
SSPR SA COMUNICE PE SITE-UL  INSTITUTIEI DATA SI DOVADA COMUNICARII CATRE CASELE DE PENSII SI TOTODATA CONFIRMAREA PRIMIRII ADEVERINTELOR SI LISTELOR DE CATRE CASELE DE PENSII.
     IN ACEST MOMENT CASA DE PENSII SECTOR 3 SI 4 DIN BUCURESTI SPUN CA DOSARELE SUNT PRIMITE DAR NU POT EMITE DECIZII DIN CAUZA SSPR CARE NU A TRANSMIS LISTELE SI ADEVERINTELE.
PENTRU CA SUNTEM IN 30 OCT 2015 NU MAI ESTE POSIBIL CONTABILIZAREA ORDINELOR DE PLATA PENTRU LUNA NOIEMBRIE 2015.
      SUNTEM TRASI IN TEPE, DE ACEEA ESTE URGENT CA SECRETARIATUL GUVERNULUI SA NE SPRIJINE PRIN PUBLICAREA DOVEZILOR SUS MENTIONATE.
Memorat

navoi
  • thunder66
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Nihil Sine Deo
  • Vezi Profilul WWW
« Răspunde #48146 : Octombrie 31, 2015, 10:59:27 »
Memorat
« Răspunde #48147 : Octombrie 31, 2015, 11:22:16 »

Important!
Aseara a avut loc o tragedie nationala! Circa 150 de tineri se zbat intre viata si moarte. Pentru a fi salvati este nevoie de mult  sange. Revolutionarii din Bucuresti (si cei din tara,pentru ca se fac stocuri!) precum si rudele acestora sa mearga sa doneze sange!
SI CEL MAI IMPORTANT!
Mobilizarea “din gura in gura” si exemplul personal  este cea mai eficienta forma de mobilizare! Amintiti-va de Revolutie! Mobilizarea s-a facut “din gura in gura” si prin exemplul personal!
 Invatati-va copiii, rudele, prietenii, samd, sa aiba initiativa si sa ia decizii rapide si intelepte in situatii extreme!
 De retinut! Toate cladirile publice au si o iesire de incendiu (cel putin) si este importanta impartirea proportionala a persoanelor pe numarul de iesiri.  Chiar si bisericile au o iesire prin altar (pe unde intra si ies preotii). In principiu, usile cladirilor unde se tin adunari publice cu multe persoane, se deschid spre exterior.
MERGETI SI DONATI SANGE  SAU MACAR MOBILIZATI-I PE CEI CARE  POT DONA! Viata este bunul supreme si o picatura din sangele tau poate salva o viata de om. DOAMNE, AJUTA!
P.S.  Am idée de fenomen deoarece:
1)Am facut armata la pompieri si
2) Tatal meu a murit in urma unui incendiu dupa 22 de zile de chinuri cumplite! Daca macar unul dintre cei care erau de fata stia cum trebuie procedat, scapa cu viata!
Memorat
  • navoi
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48148 : Octombrie 31, 2015, 14:16:59 »

SANDA, STII CEVA DESTRE ASTA?

PENTRU CA SUNTEM IN 31 OCT 2015 NU MAI ESTE POSIBIL CONTABILIZAREA ORDINELOR DE PLATA PENTRU LUNA NOIEMBRIE 2015.
      SUNTEM TRASI IN TEPE, DE ACEEA ESTE URGENT CA SECRETARIATUL GUVERNULUI SA NE ARATE TRANSPARENTA PRIN PUBLICAREA DOVEZILOR SUS MENTIONATE.
Memorat

navoi
  • Kobra 22
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #48149 : Octombrie 31, 2015, 14:22:34 »

Important!
Aseara a avut loc o tragedie nationala! Circa 150 de tineri se zbat intre viata si moarte. Pentru a fi salvati este nevoie de mult  sange. Revolutionarii din Bucuresti (si cei din tara,pentru ca se fac stocuri!) precum si rudele acestora sa mearga sa doneze sange!
SI CEL MAI IMPORTANT!
Mobilizarea “din gura in gura” si exemplul personal  este cea mai eficienta forma de mobilizare! Amintiti-va de Revolutie! Mobilizarea s-a facut “din gura in gura” si prin exemplul personal!
 Invatati-va copiii, rudele, prietenii, samd, sa aiba initiativa si sa ia decizii rapide si intelepte in situatii extreme!
 De retinut! Toate cladirile publice au si o iesire de incendiu (cel putin) si este importanta impartirea proportionala a persoanelor pe numarul de iesiri.  Chiar si bisericile au o iesire prin altar (pe unde intra si ies preotii). In principiu, usile cladirilor unde se tin adunari publice cu multe persoane, se deschid spre exterior.
MERGETI SI DONATI SANGE  SAU MACAR MOBILIZATI-I PE CEI CARE  POT DONA! Viata este bunul supreme si o picatura din sangele tau poate salva o viata de om. DOAMNE, AJUTA!
P.S.  Am idée de fenomen deoarece:
1)Am facut armata la pompieri si
2) Tatal meu a murit in urma unui incendiu dupa 22 de zile de chinuri cumplite! Daca macar unul dintre cei care erau de fata stia cum trebuie procedat, scapa cu viata!

MARCEL,

CARE VOR SA ADUCA UN STROP DE SPERANTA CELOR AFLATI IN SUFERUNTA IN ACEST MOMENT, O POT FACE DONAND SANGE LA INSTITUTUL NATIONAL DE HEMATOLOGIE TRANSFUZIONALA  din Strada Doctor Constantin Caracaș 2-8, București sector 1.

STIU CA REVOLUTIONARII CARE POT DONA SANGE, VOR DA UN EXEMPLU DEMN DE URMAT PENTRU TOTI CETATENII ROMANIEI.

PE ACEASTA CALE, SOLICIT SECRETARULUI DE STAT ADRIAN SANDA, SA FACA O LISTA CU CEI CARE VOR MERGE IN GRUP ORGANIZAT LA CENTRUL DE DONARE DIN BUCURESTI.

ROG PE TOTI COLEGII MEI DE REVOLUTIE CARE AU TELEFONUL SECRETARULUI DE STAT ADRIAN SANDA SA-L CONTACTEZE LA TELEFON PENTRU PROPUNEREA FACUTA.

CRED SI SUNT CONVINS CA MULTI DINTRE NOI VOR RASPUNDE ACESTUI APEL PENTRU SALVAREA VIETILOR SEMENILOR NOSTRII.

SUNT CONVINS CA ACEST APEL VA MOBILIZA TOTI REVOLUTIONARII DIN ROMANIA.

Memorat
Pagini: 1 ... 3208 3209 [3210] 3211 3212 ... 4573
Schimbă forumul: