Main Content:

Pagini: 1 ... 3343 3344 [3345] 3346 3347 ... 4458

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #50160 : Februarie 04, 2016, 16:36:51 »

Dacă nu își afișa invectivele domnul Alex Oprea, lucurile acestea le-am fi aflat probabil încă din perioada 6-10 ianuarie și informația legată de convocarea Consiliului Consultativ al Revoluționarilor ar fi fost utilă multora, în special celor care vin din provincie, despre care am aflat că sînt nemulțumiți acum, nemulțumiți atît de timpul scurt în care au trebuit să se mobilizeze, cît și de ora tîrzie pentru care a fost făcută convocarea. Toate acestea ar fi putut fi discutate și aranjate în așa fel încît majoritatea participanților să fie puțin mai mulțumiți.
“Ordinul” a fost dat in 28 ianuarie! Cum puteati sti dumneavoastra in 5-6 ianuarie ce ordin va da Secretarul de Stat peste 3 saptamani?
Daca stiati, trebuia sa spuneti atunci, nu acum!
Ordinul  “Mai rasfirati baieti, mai rasfirati!” nu s-a abrogat!

Nu sunt carcotas! Spun ceea ce se vede cu ochiul liber si stie toata lumea!
Convocarea si “ Ordinea de zi” trebuiau anuntate din timp. Chiar daca  punctul de vedere exprimat de organizatii  ar fi pur consultativ.  Presedintii nu pot exprima un puct de vedere personal , ci in baza unui mandat aprobat in adunarea generala.  Mandatul se da pentru fiecare punct aflat pe ordinea de zi. Altfel este o pura formalitate, fara valoare juridica. Acesta este continutul “transparentei decizionale” si “mandatului reprezentativ. Neindeplinind aceste conditii este doar o “reuniune tovaraseasca”, precum instruirea activistilor PCR pe vremuri!
A fost o Revolutie degeaba! Naravurile sunt aceleasi!  De competenta, ce sa mai vorbim? Art 1 alin.(3) are o formulare ilogica:
 in prima teza se sustine ca “este format pentru o buna colaborare cu Secretarul de Stat  in vederea punerii in aplicare a legii, avand rol consultative in emiterea actelor normative cu privire la revolutionari”, dar teza a dua o infirma pe prima: “se intruneste pentru informarea corecta privind activitatea Secretarului de Stat”, nicidecum pentru consultarea “convocatilor”. O formulare, cel putin nefericita, care legalizeaza “politica pumnului in gura”!
 OUG 11/2014  reprezinta , ca toate OG-urile si OUG-urile , vointa unui grup restrans de persoane. O forma prost mascata de dictatura. Art. 7 al HG 563/2014 si in subsidiar OM 13/28.01. 2016 transpune in practica vointa grupului mai sus amintit.
Rezumand: Reprezentantul unui grup de persoane (premierul) numeste o persoana care are dreptul discretionar de a numi, convoca si prezida un grup de persoane care sa reprezinte o comunitate si interesele acesteia. “Democratie originala”! Chiar daca are un rol decorativ, acest “Consiliu Consultativ” trebuia sa fie expresia vointei majoritatii comunitatii (in cazul de fata revolutionarii) , nicidecum  a unui ministru numit de Primul Ministru! Cel putin asa se intampla in “Democratiile autentice”.Noi am luptat pentru instaurarea unei “Democratii autentice”, nicidecum pentru una “Originala”, ca aveam deja una!
Rezumand rezumatul:
Draga cititorule, eu, cel care decide ce si cum ti se va intampla, il numesc pe Xsulescu  sa te reprezinte pe tine si interesele tale in fata mea.  Dupa ce il numesc si convoc, de fapt, doar il informez ce am decis in ceea ce te priveste, el neavand nici macar obligatia de a te informa! Daca am chef, ii spun si ce am de gand sa fac in  viitor. Xsulescu, numit de mine, care am fost numit de Cineva, pe cine si interesele cui le va reprezenta?!
Concluzia, “Hai sa ne facem ca facem o treaba, in asa fel incat sa creada lumea ca noi facem     o “TREABA MARE!”
 Din pacate, asta se intampla la nivelul intregului sistem politic, de instaurarea caruia suntem invinuiti pe nedrept de catre marea masa a populatiei. Vina noastra (cel putin morala) este ca nu am facut si nu facem nimic pentru indreptarea  situatiei. Ni s-au aruncat cateva firimituri si fiecare este preocupat sa apuce macar o firimitura, cat de mica.
Inainte de Revolutie eram condusi de niste imbecili autohtoni saraci si cinstiti, iar dupa Revolutie, de niste satrapi; de regula ,  alogeni hrapareti,  numiti si sustinuti din afara tarii.

Memorat
« Răspunde #50161 : Februarie 04, 2016, 17:37:25 »

De la sedinta SSPR,la care initial aveau acces numai legal constituitele iar acum....ca si data trecuta a fost navala ,cele doua -trei organizatii care au raspuns CHEMARII s-au intors acasa INAINTE DE CONCLUZII cu stampila in buzunarhotarati sa nu mai piarda vremea . BD-ul era firesc in prezidiu ,deci .....de ce ar avea nevoie de sustinerea noastra Huh??........Detaliile nu ne mai intereseaza,ramane sa vedem care pe care (banuiesc ca stiti cine cu cine se bate )......Oricum ....sala era arhiplina  pentru ca ...nu-i asa  (?) ca si data trecuta numarul conteaza .
Memorat
  • naspa_rau
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #50162 : Februarie 04, 2016, 18:11:03 »

De la sedinta SSPR,la care initial aveau acces numai legal constituitele iar acum....ca si data trecuta a fost navala ,cele doua -trei organizatii care au raspuns CHEMARII s-au intors acasa INAINTE DE CONCLUZII cu stampila in buzunarhotarati sa nu mai piarda vremea . BD-ul era firesc in prezidiu ,deci .....de ce ar avea nevoie de sustinerea noastra Huh??........Detaliile nu ne mai intereseaza,ramane sa vedem care pe care (banuiesc ca stiti cine cu cine se bate )......Oricum ....sala era arhiplina  pentru ca ...nu-i asa  (?) ca si data trecuta numarul conteaza .

Deci iata ca SECRETARUL DE STAT DA ORDIN prin interpusi , colegiu (!), tuturor revolutionarilor in loc sa fie slujitorul lor caci de ei nu existau nu exista nici el. Ordine peste ordine, deci ....democratie (demos cratos) puterea revolutionarilor (poporului). ASA DAAA !.Original !. NASPA_RAU !.
Memorat

ciine batran lesinat de foame
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #50163 : Februarie 04, 2016, 18:41:14 »

In emisiunea din seara asta, DUPA ORA 21, la INTERNATIONAL RADIO DEUTSCHLAND- dezvaluiri despre structura de tip mafiot gestionata de Adrian SANDA, Sorin Grindeanu si alti psedisti de frunte. AFACERI PE BANI PUBLICI DE NEINCHIPUIT!http://37.59.224.239:8200/listen.pls SAU http://myradiostream.com/internationalradio
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #50164 : Februarie 04, 2016, 20:52:26 »

Am inteles ca-n sala a fost si Dorin Popa care dupa cum il stim cu toti este un tip de om mai impulsiv dar care spune ce gandeste.Acesta a ridicat cateva probleme ce-si aveau durerile lor.De ce s-a incercat unele persona sa-i inchida gura si de ce n-a fost sustinut?Oare de frica sau din alte multe motive?
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #50165 : Februarie 04, 2016, 21:21:46 »
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #50166 : Februarie 04, 2016, 21:48:36 »

Am inteles ca-n sala a fost si Dorin Popa care dupa cum il stim cu toti este un tip de om mai impulsiv dar care spune ce gandeste.Acesta a ridicat cateva probleme ce-si aveau durerile lor.De ce s-a incercat unele persona sa-i inchida gura si de ce n-a fost sustinut?Oare de frica sau din alte multe motive?

Poate au crezut că va scoate din gentuța-i ecranul fosforescent pe care cu Skype să-i fie vizualizat mentorul din cele zone calde...!
Memorat
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #50167 : Februarie 04, 2016, 22:33:19 »

Special penru dumneavoastră, domnule coleg de forum ”neica nimeni”, am grupat linkurile spre înregistrările cu declarațiile secretarului de stat Adrian Sanda, publicate de domnul administrator în ultima lună, sa le puteți vedea, sau revedea fără efort, ca să aflați prin ce ”metodă securistă” am aflat la începutul lunii ianuarie de o acțiune programată pentru luna următoare și anuțată la sfîrșitul lunii la http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=743. Dacă o să înțelegeți și o să înțelegți pentru că lucururile sînt simple și la vedere, mă aștept să vă cereți scuze pentru interpretarea dumneavoastră următoare, care este trasă rău de păr ca să rezulte ceea ce ați dorit să spuneți, mai precis să acuzați:
“Ordinul” a fost dat in 28 ianuarie! Cum puteati sti dumneavoastra in 5-6 ianuarie ce ordin va da Secretarul de Stat peste 3 saptamani?
Daca stiati, trebuia sa spuneti atunci, nu acum!
Ordinul  “Mai rasfirati baieti, mai rasfirati!” nu s-a abrogat!

Eu nu am idei, sau păreri preconcepute despre dumneavoastră, stimate domn, vă cred un revoluționar onest, de aceea mă și aștept să înțelegeți că ați greșit față de mine și o să căutați să indreptați nedreptatea făcută, voluntar, dar poate fără rea intenție. Va doresc vizionare plăcută, gîndul cel bun și noapte bună.

Vanzarea frauduloasa de cartele de metrou pe Facebook - www.youtube.com/watch?v=ZSIVy2ePZKg.

Declaratii la inceput de an - I - Declaratii ale ministrului secretar de stat Adrian Sanda la inceput de an 2016 -
www.youtube.com/watch?v=w-FiDc97Heo&feature=youtu.be.

Declaratii la inceput de an - II - Declaratii ale ministrului secretar de stat Adrian Sanda la inceput de an 2016 -
www.youtube.com/watch?v=RfrziaMiXrM&feature=youtu.be.

Declaratii la inceput de an - III - Declaratii ale ministrului secretar de stat Adrian Sanda la inceput de an 2016 -
www.youtube.com/watch?v=8AIXMSBjN74&feature=youtu.be

Declaratii la inceput de an - IV - Declaratii ale ministrului secretar de stat Adrian Sanda la inceput de an 2016 -
www.youtube.com/watch?v=1KkiYbYlrO4

Declaratii la inceput de an - V - Ultima parte a declaratiilor secretarului de stat Adrian Sanda -
www.youtube.com/watch?v=SoYbrADeWkg&feature=youtu.be.

Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #50168 : Februarie 05, 2016, 00:33:51 »

hopaaa, se cearta nick-urile intre ele. ))))
Memorat
  • remus43de
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #50169 : Februarie 05, 2016, 03:11:30 »

Numai acum ai observat, mai caraghiosnicknameule?
Memorat
  • vasile
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #50170 : Februarie 05, 2016, 11:54:12 »

ieri a fost mare sedinta, nu zice nimeni nimic? s-a pus la cale o noua ordnanta? (ca data trecuta?)
Memorat
  • Alex63
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • partid în Ro = „ grup infracţional organizat "
  • Vezi Profilul
« Răspunde #50171 : Februarie 05, 2016, 12:44:49 »

ieri a fost mare sedinta, nu zice nimeni nimic? s-a pus la cale o noua ordnanta? (ca data trecuta?)
  de fapt au fost două şedinţe: cea "oficială" programată la 13:00 dar "devansată" la 12:30 ( fuseseră anunţate televiziunile despre faptul că la ora 13:00 vor fi dispute cu ss datorită ordinului nr. 13/28.01.2016 )
 şi alta, cea reală de la ora 11:00  Huh Huh Huh Huh Huh Huh

la cea "oficială" - "Colegiul revilor" ss s a spus multe, dintre care, de interes pentru noi, cum că s-ar lucra la nişte amendamente referitoare la accesul GRATUIT la doctorii ( în rest -- mult balast şi, mai ales, autolaudele sale )

la cea reală draq ştie cine a participat şi, mai ales, ce s-a hotărât şi ce s-a ştampilat.
  după cum vă puteţi imagina şi singuri la asta au participat numai aplaudacii şi pupinc..  lui ss s iar ăştia nu vor sufla vreo vorbă despre ce au pus la cale  Huh Huh
Memorat

„ Nimic nu e mai periculos pentru conştiinţa unui popor decât priveliştea corupţiei, a nulităţii recompensate, decât ridicarea  în sus a nemeritului.” - Mihai Eminescu
  • naspa_rau
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #50172 : Februarie 05, 2016, 14:46:07 »

Au aparut listele de programari pentru ridicarea certificatelor 783 !.Care sunteti in ele vedeti !

http://www.sspr.gov.ro/index.php?comunicate&id=747
Memorat

ciine batran lesinat de foame
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #50173 : Februarie 05, 2016, 14:51:56 »

Alex63 sa-nteleg ca ce-a de-a doua sedinta n-a prea fost reala iar prima a fost o sedinta pentru pregatirea celei de-a doua cu persoane agreate?Pai daca este asa inseamna ca la prima au participat presedinti determinanti si cativa de-ncredere de prin tara iar restul chiar daca au fost ei din orase martir au fost de umplutura si de ochii lumii ca sa nu se auda vorbe.Ce-am auzit si am inteles este ca marea majoritate se adresau ss al ss....... pentru ai  si al multumii numai cu apelativul "excelenta".Daca este asa inseamna ca pupi....... a ajuns la cele mai innalte cote iar semintele cultului personalitatii din anii comunismului a inceput sa-ncolteasca si cat de curand va si-nflorii.
Daca este asa;Oare pentru asta sa fi fost facute sacrificiile din dec.89?   
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #50174 : Februarie 05, 2016, 21:52:25 »

Incet,tarziu la peste 24 de ore de la sedinta di ss..... mai aflam cate ceva de la unii camarazi (culmea acestea find determinanti)din culisele acesteia.Ce-am aflat este pe cat de rasul lumii pe atat de grav.
De ce spun aceasta?pentru ca am ajuns sa traim si sa vedem cat de perfida,lasa si pupi.... pot fi asa zisii luptatori pentru dreptate libertate si aflarea adevarului absolut.
Oare sa se fi intors timpurile anilor80 si sa fi transformat pe unii din noi in acele scule indoctrinate comuniste.
Cum poate fi posibil sa stai in fata unei persoane cu functie sa-l perii intr-o multime cu cuvinte din cele mai lingusitoare,cum este posibil sa spui ca-l sustii intru cat il cunosti din tinerete si ale sa-le valuri,cum este posibil sa aplauzi la scena deschisa ca pe un meritos artist pe artizanii unei asa zise legi care nu este lege si care face victime printre cei ce-au mai ramas din miscarea revolutionara.
Si mai este ceva strigator la cer si la Atotputernicul Dumnezeu si care ne lasa gust amar in gura dar mai ales in suflet si ne pune sa ne-ntrebam;oare chiar asa am ajuns de josnici incat sa interzicem cuiva sa vorbeasca chiar si prin metoda constrangerii cu apostrofari si amenintari cu bataia.
Puneam undeva pe aici intrebarea; de ce Dorin Popa si Geanta Marcel n-au fost lasati sa-si manifeste nemultumirea si sa pune cateva intrebari chiar daca nu primeau raspunsuri?o pun iarasi si tot eu am sa si raspund,pentru ca sunt persoane nu numai ca sunt apropiate conducerii ss... dar si pentru ca pe langa ca sunt presed. ai unor asociatii determinante si sunt probabil datoare la ss mai au si membrii familiei facuti determinanti.
Si revin cu intrebarea;cei care au fost in sala si care n-au fost invitati dar totusi au vrut sa participe la acea mascarada,de ce nu s-au solidarizat cu Popa Dorin si Geanta Marcel,de ce n-au avut curajul cu care se tot lauda?Sau poate acel curaj il au numai cand sunt singuri acasa si se cearta si se bat in oglinda fara sa-i vada careva!Halal luptatori;la mitinguri nu-i vede nimeni,sa-si spuna pasul in fata cuiva nu,sa-si apere camarazii nici atat in schimb la drepturi(bilete si cartele) dau navala.
Cateodata chiar ca-mi vine sa-i felicit pe cei care-si bat joc de noi si-mi vine sa ..... cand vad ....................
Memorat
Pagini: 1 ... 3343 3344 [3345] 3346 3347 ... 4458
Schimbă forumul: