Main Content:

Pagini: 1 ... 3645 3646 [3647] 3648 3649 ... 4547

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #54690 : Noiembrie 15, 2016, 10:18:44 »

De relatia cu Denisa Tanase vorbesc mai multi martori oculari intamplatori.
E si unul dintre motivele prieteniei lui cu Burada, care e tot un zvonac al ei.

Cind eu am fost la SSPR nu a fost nici un martor. În plus faptul ca sunt sau nu prieten cu cineva e strict treaba mea. Oricum Denisa nu s-ar mânji să fie prietenă cu o făcătură sau cu un impostor așa cum ești tu, REMUS LABĂU!Mie nu îmi dictează nimeni cu cine să fiu sau să nu fiu prieten, nu dau justificări nimănui, și frustrările tale și ale celorlalți sunt pe sistemul vulpii care nu ajunge la struguri spunând că sunt răi

"NICI UN MARTOR"...ATI INTRAT IN SSPR NOAPTEA ? PRIN EFRACTIE ? Grin Grin

VIS A VIS DE DOAMNA DENISA TANASE.....INTR-ADEVAR NU CRED CA "S-AR MANJI SA FIE PRIETENA" CU UN ASEMENEA ABJECT, PE NUME.....N.M.OPREA

Memorat
« Răspunde #54691 : Noiembrie 15, 2016, 10:25:49 »

De relatia cu Denisa Tanase vorbesc mai multi martori oculari intamplatori.
E si unul dintre motivele prieteniei lui cu Burada, care e tot un zvonac al ei.

Cind eu am fost la SSPR nu a fost nici un martor. În plus faptul ca sunt sau nu prieten cu cineva e strict treaba mea. Oricum Denisa nu s-ar mânji să fie prietenă cu o făcătură sau cu un impostor așa cum ești tu, REMUS LABĂU!Mie nu îmi dictează nimeni cu cine să fiu sau să nu fiu prieten, nu dau justificări nimănui, și frustrările tale și ale celorlalți sunt pe sistemul vulpii care nu ajunge la struguri spunând că sunt răi

"NICI UN MARTOR"...ATI INTRAT IN SSPR NOAPTEA ? PRIN EFRACTIE ? Grin Grin

VIS A VIS DE DOAMNA DENISA TANASE.....INTR-ADEVAR NU CRED CA "S-AR MANJI SA FIE PRIETENA" CU UN ASEMENEA ABJECT, PE NUME.....N.M.OPREA

NUMIND PRIETEN PE CINEVA..."DVS." DEZONORATI ACEA PERSOANA !!!
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #54692 : Noiembrie 15, 2016, 10:52:00 »

Rădulescu, bea mai puțin că nu de aia încasezi îndemnizație de fals reținut!
Memorat
« Răspunde #54693 : Noiembrie 15, 2016, 10:59:37 »

ZICEAI CA NU MAI RASPUNZI "INFRACTORILOR"  Grin Grin Grin

MI-AI PUS, IN MOD ILEGAL, CAMERE DE LUAT VEDERI IN CASA, DE STII CA BEAU O BERE ACUM HuhHuh?
Memorat
« Răspunde #54694 : Noiembrie 15, 2016, 11:03:32 »

ZICEAI CA NU MAI RASPUNZI "INFRACTORILOR"  Grin Grin Grin

MI-AI PUS, IN MOD ILEGAL, CAMERE DE LUAT VEDERI IN CASA, DE STII CA BEAU O BERE ACUM HuhHuh?

AFIRMATIA PRIVIND "FALSUL".....VA APARTINE.....SI VA RETINUTA.....DIN MOMENT CE ATI SCRIS-O.....AVETI "BROBE" SOLIDE, PRESUPUN.....CA DE OBICEI  Grin Grin Grin
Memorat
« Răspunde #54695 : Noiembrie 15, 2016, 11:15:36 »

TE IMPLOR.....SA NU DEA 'ALIANTA' VREUN COMUNICAT IN LEGATURA CU SPETA ASTA..... Grin Grin Grin Grin Grin
Memorat
« Răspunde #54696 : Noiembrie 15, 2016, 11:37:59 »

TE IMPLOR.....SA NU DEA 'ALIANTA' VREUN COMUNICAT IN LEGATURA CU SPETA ASTA..... Grin Grin Grin Grin Grin
TE MAI ROG CEVA...SA NU DEZVALUI SI FAPTUL CA AM FOST SECRETAR P.C.R. SI CA ACUM SUNT AGENT DE INFLUENTA...AL LUI PUTIN... Grin Grin Grin
Memorat
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #54697 : Noiembrie 15, 2016, 13:34:11 »

Petre, cu cine ai fost tu in sibiu in 23 si ce cautai in Sibiu. In al doilea rind, in Casa Armatei nu aveau civilii armament, și din Casa Armatei nu s-a tras nici un glonte. Ti-o spune unul care a fost acolo și care urla de atunci împotriva criminalului AUREL DRAGOMIR! Ordinele mele sunt scrise: CINE TRAGE UN SINGUR CARTUS VA FI RETINUT SI JUDECAT, indiferent de unde, indiferent dacă e civil sau militar. Citește-mi dosarul pe 42 și vei ințelege. În obiective civilii nu au avut arme la Sibiu! Reiese clar și din cercetările lui Voinea. Deci lasă sibiul în pace, ca nu suntem ca tine sau ca Drăgan.

.........................

@ "alexpress1"

Musiu "alexpress1", pe numele lu' matale cel pamintesc OPREA MIRCEA NICOLAE ALEXANDRU:
    - pentru a mia oara, imi permit sa te descriu exact asa cum te prezinti matale aici, adica: idiot, imbecil, prostovan, cretin, timpit, tembel, prost, prostalau (am copiat din DEX cam toate sinonimele; cu toate astea, daca lipseste ceva, te rog sa-mi atragi atentia pentru a face corecturile necesare desi nu cred sa aiba vreo influenta in ceea ce te priveste... in mod evident, tu nu vei fi altul decit cel descris mai sus...)...
      Mai sus, spui ca, undeva, prin decembrie 1989, te aflai in  CASA ARMATEI in care nu exista armament si in care nu s-a tras nici un glonte.
      Tot mai spui ca tu, adica matale, "pe persoana fizica", "urlai impotriva criminalului AUREL DRAGOMIR[/u]"...
      Pe linga alte afirmatii pe care le faci in postarea citata mai sus, iata si alte doua de maxim interes:
   1. "Ordinele mele sunt scrise: CINE TRAGE UN SINGUR CARTUS VA FI RETINUT SI JUDECAT, indiferent de unde, indiferent dacă e civil sau militar"...

si

2. "În obiective civilii nu au avut arme la Sibiu! Reiese clar și din cercetările lui Voinea."

Musiu "alexpress1", urmat de toate celelalte; adica boule, idiotule, imbecilule, prostovanule, cretinule, timpitule, tembelule, prostule, prostalaule:

- dupa cum pina si matale cam ti-ai dat seama, eu sint doar un  cetatean fara carte, un "autodidact" cum bine ziceai matale; sincer, acu' io' nu prea imi dau seama daca "autodidact" inseamna acelasi lucru cu toate cele ce te caracterizeaza pe matale (vezi oleaca mai sus)...
   - chiar asa, nedumerit cu sint io', oricum sint mult mai atent decit matale asupra a ceea ce scot pe gura, ori pe "script" (desi io' nu este un jurnalist asa de dàstept si cu studii ca matale  Grin)...
   - cu toate acestea, si cu umilinta fata de inalta competenta a lu' matele, vin acilea si te intreb urmatoarele, cu speranta ca matale, macar acu', dupa un sfert de veac de la acel dec. 1989, vei binevoi sa arati ca esti ceea ce pretinzi: un rev "determinant"...

In spiritul celor scrise mai sus, uite, musiu "alexpress1", iti lansez o provocare:
   - tu cunosti totul despre mine si ceea ce am facut eu inainte de decembrie 1989, in decembrie 1989 cit si dupa acea;
   - eu nu cunosc altceva despre tine, in legatura cu ceea ce zici ca ai facut tu in dec. 1989, decit ceea ce tu afirmi aici.
   - conform legii, pentru a fi declarat "rev cu rol determinant", matale trebuie sa indeplinesti cumulativ urmatoarele criterii:
     1. sa fi avut un rol determinant la declanşarea şi victoria Revoluţiei Române din
Decembrie 1989;
     2. sa iti fi pus viaţa în pericol în confruntările cu forţele de represiune;
     3. sa fi  ocupat şi apărat obiectivele de importanţă deosebită,  care au aparţinut regimului totalitar;
     4. toate cele de mai sus trebuie sa se fi intimplat doar "in localităţile în care, în urma acestor acţiuni
şi confruntări au rezultat persoane ucise, rănite sau reţinute, până la fuga dictatorului".

"alexpress1", tu zici ca in momentul "dec. 1989" te-ai aflat in orsul Sibiu, localitate in care, in urma actiunilor revolutionare, au fost inregistrate persoane ranite, ucise sau retinute.
     Din cele pe care le-ai spus aici, nu rezulta cu nici un chip ca tu:
   - ai fi avut un rol determinant "la declansarea si victoria Revolutiei  Române din Decembrie 1989, nici in orasul Sibiu, nici oriunde in alta parte;
   - ti-ai pus viata in pericol in confruntarile cu fortele de ordine;
   - ai ocupat si aparat obiective de importanta deosebita, care au apartinut regimului totalitar;

In ce ma priveste:
   - am aratat aici faptul ca eram urmarit de catre securitatea comunista cu doi ani inainte de decembrie 1989;
   - am aratat aici faptul ca am fost elementul declansator al evenimentelor revolutionare din orasul Ploiesti in dimineata zilei de 22 decembrie 1989; faptul respectiv este recunoscut de toate persoanele implicate atunci si care au fost prezente la fata locului;
   - pot dovedi faptul ca in 22 decembrie 1989, datorita atitudinii mele anti-comuniste (dovedita prin urmarirea operativa din partea securitatii), ar fi trebuit sa fiu exclus din PCR pentru a se putea dispune arestarea mea;
   - alaturi de colegii mei din Uzina "1 Mai", mi-am pus viata in pericol in confruntarea cu fortele represive trimise impotriva noastra la poarta Uzinei "1 Mai", forte care au utilizat impotriva noastra toate mijloacale din dotare;
   - alaturi de alti colegi revolutionari din Ploiesti, am ocupat sediul Inspectoratului Judetean Prahova al Militiei, unde, in dupa-amiaza zilei de 22 decembrie 1989, am avut ca principala preocupare reinstaurarea ordinii absolut necesare;
   - datorita modului in care ABSOLUT TOTI REVOLUTIONARII PRAHOVENI AU INTELES SA SE IMPLICE IN EVENIMENTELE REVOLUTIONARE DE ATUNCI, IN ORASUL PLOIESTI, LA NOI NU AU EXISTAT VICTIME UMANE DESI AU EXISTAT CONFRUNTARI INTRE REVOLUTIONARI SI FORTELE REPRESIVE.

De fapt, imi propun sa demonstrez ca  musiu "alexpress1" beneficiaza de prevederile legii doar pentru ca se afla intr-o localitate "in care, in urma actiunilor revolutionare, au fost inregistrate persoane ranite, ucise sau retinute.

Asadar, avind in vedere cele de mai sus, si acordindu-ti prezumtia de...corectitudine, te invit, musiu OPREA Nicolae Mircea Alexandru, sa arati aici, clar si fara nici un dubiu, urmatoarele:

1. In ce anume a constat rolul determinant la declanşarea şi victoria Revoluţiei Române din Decembrie 1989 in orasul Sibiu in ceea ce te priveste (date, actiuni, fapte, confirmari sub semnatura olografa) pina ala fuga dictatorului?
  2. Cind, unde si in ce imprejurari ti-ai pus viata in pericol în confruntările cu forţele de represiune (date, locuri, fapte, confirmari sub semnatura olografa) pina la fuga dictatorului?
  4. Au fost inregistrate persoane ucise, ranite sau retinute pina la fuga dictatorului in locurile unde pretinzi ca te-ai fi aflat matale, ori in imediata vecinatate a acestora (daca raspunsul este afirmativ, arata aici numele persoanelor respective)?
  5. Care sint obiectivele de importanta deosebita pentru regimul totalitar pe care le-ai ocupat si aparat pina la fuga dictatorului si daca acestea sint recunoscute de lege?
  6. Daca "Ordinele tale sunt scrise", care sint acele ordine si in ce calitate le dadeai matale?
  7. Poti arata aici vreun "ORDIN" al lu' matale din perioada revolutiei din 1989, cu semnatura lu' matale pe el?
  8. Intrucit din ceea ce declari matale aici rezulta ca la Sibiu civilii nu au detinut arme, ne poti spune de unde avea arma revolutionara cu rol determinant CRUCIAT IULIANA care, public, a declarat ca a inapoiat un pistol-mitraliera dupa ce facuse bataturi la degete de la "incarcat (cu gloante de razboi) incarcatoare" spunind ca "nu stia in cine sa traga"? In orasul Sibiu, civilii au avut sau nu arme de foc cu efect letal?

Cinstitule, deontologule si onorabilule "alexpress1":
   - orice alt raspuns decit unul credibil la intrebarile de mai sus, nu se ia in consideratie;
   - daca nu raspunzi corespunzator la intrebarile de mai sus, se iau in consideratie doar calificativele pe care eu ti le-am pus, respectiv:
     "idiot, imbecil, prostovan, cretin, timpit, tembel, prost, prostalau"...
    - daca crezi ca ar mai exista si alte variante, nu ezita sa le postezi aici; eu mi le voi insusi in ceea ce te priveste si imi voi asuma si raspunderea juridica pentru situatia in care, cum de multe ori ai afirmat, ma vei chema in judecata...
    - daca vei raspunde credibil la cele de mai sus, iar justitia iti va da dreptate, iti voi sta la dispozitie cu reparatiile legale; daca nu, NU!.

Musiu "alexpress1", adica boule:
   - Cind imi trimiti citatia?

[/size]
Respectele mele dl. Pitca. Trebuia ca cineva sa ii puna dop acestei sticle de rahat ce fierbe de catva timp incoace. Pressarul nu este nimic altceva decat presar. Felicitari pentru postare.
Memorat

Nu critica , nu condamna si nu te plange.
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #54698 : Noiembrie 15, 2016, 13:47:47 »

hopaaa, a aparut și paznicul cu pretenții de revolutționar alături de comunsitulș Pitcă, trăgător de sirene inventate! Deja o puneți de al 14 lea Congres
Memorat
  • mihai377
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #54699 : Noiembrie 15, 2016, 13:55:55 »

hopaaa, a aparut și paznicul cu pretenții de revolutționar alături de comunsitulș Pitcă, trăgător de sirene inventate! Deja o puneți de al 14 lea Congres
Tarane , nu este vorba de sirene inventate.Este vorba de faptul ca nu raspunzi la intrebarile si la acuzele puse pe seama ta . Ca esti rau intentionat o stie toata lume , dar ca esti si mancator de kk o stiu mai putini , asa ca fii matale baiat de treaba si varsa tot ce ai in gusa.
Memorat

Nu critica , nu condamna si nu te plange.
« Răspunde #54700 : Noiembrie 15, 2016, 14:07:21 »

"DOMNULE" N.M.OPREA...NU V-ATI BAUT 'LAVAZZA' ?...INCA VISATI ?...VA INTREB PENTRU CA AM OBSERVAT CA 'VIOLATI' IN CONTINUARE...LIMBA ROMANA !!!
Memorat
« Răspunde #54701 : Noiembrie 15, 2016, 14:30:13 »

"DOMNULE" N.M.OPREA...NU V-ATI BAUT 'LAVAZZA' ?...INCA VISATI ?...VA INTREB PENTRU CA AM OBSERVAT CA 'VIOLATI' IN CONTINUARE...LIMBA ROMANA !!!

ATI AFIRMAT IN NENUMARATE RANDURI CA...AVETI BANI MULTI..."BEAMVEU"...CU VOLAN DE 'PELE' (PO ROMMANES)...INVESTITI SI INTR-UN DESKTOP SAU LAPTOP...CEL PUTIN ACHIZITIONATI O TASTATURA NOUA...PRESUPUN CA ASTA ESTE MOTIVUL GRESELILOR DE SCRIERE COMISE, AVAND IN VEDERE "STUDIILE" PE CARE PRETINDETI CA LE AVETI.....SAU SUNT IMAGINARE ( 'IELE, STUDIILI' ) Huh? LAPTOPUL SI TASTATURA FOLOSITE DE "DVS." SUNT CUMVA OBIECTE STRANSE DIN TOMBEROANE IN GERMANIA SI NU PUTETI RENUNTA LA ELE DIN MOTIVE SENTIMENTALE Huh?
Memorat
« Răspunde #54702 : Noiembrie 15, 2016, 15:54:03 »

15.11.2016   SINTEZA

PARLAMENTUL ROMÂNIEI
Comisia Parlamentară a Revoluţionarilor din Decembrie 1989
SINTEZA LUCRĂRILOR
ŞEDINŢEI DIN DATA DE 08.11.2016
Comisia a lucrat în plen în ziua de 08.11.2016 ora 1400.
Ordinea de zi a fost următoarea:
1. Aprobarea raportului Subcomisiei CPRD 1989 din data de 08.11.2016;
2. Aprobarea raportului Subcomisiei CPRD 1989 – audieri din data de
03.11.2016;
3. Punerea în aplicare a Sentinţei Civile nr. 4198 din 23.06.2016 a
Tribunalului Bucureşti cu privire la domnul Stanciu Paul Gheorghe;
4. Soluţionarea contestaţiei domnului Dobre Cristian împotriva respingerii
solicitării de acordare a titlului de Luptător cu Rol Determinant.

Memorat
« Răspunde #54703 : Noiembrie 15, 2016, 16:22:37 »
Memorat
  • alex s
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #54704 : Noiembrie 15, 2016, 16:33:33 »

15 noiembrie 1987...RESPECT BRASOV .
Memorat