Main Content:

Pagini: 1 ... 3781 3782 [3783] 3784 3785 ... 4503

ANUNTURI

Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #56730 : Ianuarie 06, 2017, 14:26:20 »

La cite greseli si mizerii a facut SSPR -ul ani de zile,ar trebui desfiintat!
>

CERCETAREA SE FACE PE LEGE .PE LITERA EI .dETERMINANTI SUNT ACEIA IN ORASELE CARORA A CURS SANGE PANA IN 22. PENTRU PERIOADA DE DUPA 22 ,PENTRU MARTIRII DE ATUNCI .......LAMURIRILE VOR FI ADUSE DE DOSARELE REVOLUTIEI PENTRU CA RESPONSABILII SUNT IN VIATA . SANDA NU AVEA NICI UN DREPT DA LUCREZE IN AFARA LEGII . ORASELE INTRATE ULTERIOR TREBUIAU SA INTRE IN CONFORMITATE CU LEGILE IN VIGOARE CU DOCUMENTE IN CARE PARCHETELE ISI ASUMAU RESPONSABILITATEA DECIZIEI IAR MODIFICAREA IN LEGE SE FACEA PRIN OUG IN MONITORUL OFICIAL.
SI TU .....STII ASTA 
Memorat
  • Victor 3
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Doar uniti vom invinge.
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56731 : Ianuarie 06, 2017, 14:32:34 »

Dle. Victor, ati înţeles gresit. Asa e, nu m-am luptat la Revolutie ! Sunt mama unui erou martir impuscat la Revolutie. Dar nu e cazul sa va dau explicatii. Ordonanta s-a dat in 2014 si suntem in 2017, timp in care, in afara de dl. Silviu care,clar, a facut ceva, altcineva nu a facut nimic. Comisia juridica de la Camera Deputatilor nu a respins ordonanta ci doar a tot amanat-o. Si asta datorita camarazilor lui Kostas care aveau acces la Bogdan Ciuca, explicandu-i realitatea ...dar s-a lovit si el de Nicolicii psd-ului. In concluzie, eu una nu ma astept la nimic bun, mai ales ca prietenul dvs. Sanda Adrian si-a batut joc de urmasi, deci si de mine. 

1. Stimata doamna, va cer mii de scuze am fost informat gresit in legatura cu dumneavostra.
 2. Silviu a fost cu mine pas cu pas peste tot si face parte din grup doar ca a fost mai vorbaret pe aici de cit mine.
 3. Dl. Ciuca nu a facut apsolut nimic pentru ordonanta doar slalom in comisie si cind ne vedea fugea de noi se ascundea.
 4. NU sunt si nu am fost prieten cu infractorul Adrian SANDA.
Memorat
« Răspunde #56732 : Ianuarie 06, 2017, 14:40:34 »

>

CERCETAREA SE FACE PE LEGE .PE LITERA EI .dETERMINANTI SUNT ACEIA IN ORASELE CARORA A CURS SANGE PANA IN 22. PENTRU PERIOADA DE DUPA 22 ,PENTRU MARTIRII DE ATUNCI .......LAMURIRILE VOR FI ADUSE DE DOSARELE REVOLUTIEI PENTRU CA RESPONSABILII SUNT IN VIATA . SANDA NU AVEA NICI UN DREPT DA LUCREZE IN AFARA LEGII . ORASELE INTRATE ULTERIOR TREBUIAU SA INTRE IN CONFORMITATE CU LEGILE IN VIGOARE CU DOCUMENTE IN CARE PARCHETELE ISI ASUMAU RESPONSABILITATEA DECIZIEI IAR MODIFICAREA IN LEGE SE FACEA PRIN OUG IN MONITORUL OFICIAL.
SI TU .....STII ASTA 

De ce nu a modificat Sanda prin OUG in MO nu pot eu sa raspund,dar Sanda a avut 2 doamne cu facultatea de drept linga el Denisa si Checi de ce nu au respectat parcurusul legal?
Parchetul cerceteaza,judecatorul decide,coform constitutiei!
Judecatorul prin sentita definitiva va decide !
Memorat
  • kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56733 : Ianuarie 06, 2017, 14:50:09 »

Nu stiu cu ce-am gresit de te-am suparat asa tare stimabile,ca am spus din nou ca demersul vostru a fost bine venit si ca incontinuare noi trebuie sa fim uniti si sa va sprijinim in ceea ce ve-ti face sau ca am aratat unele greseli(la o adica omenesti)care au fost facute?
Cat despre oug,amendamente si alte demersuri cat si despre cum vor devenii lege,sa fim sanatosisi sa traim si-o sa mai vedem ce-o fi. Cei care umbla cu amendamente spera cum spera si cei care sustin legea 341sa ramana asa cum a fost ea.
Cat despre sansa de a ma enerva,slabe sperante caci cu astfel de dialoguri m-am invatat ca tiganul cu scanteia.

Lugojanca,Oricum din toate acestea am invatat multe si cred ca multi dintre cei care au umarit cursul discutiilor au tras si ei multe invataminte.Printre altele am reinvatat ca in momentul cand nu mai detii o functie devii un nimeni si n-ai facut nimic(in cazul Ciuca)
sau cei care sunt din provincie cat s-ar straduii ei sa faca bine tot niste nimicuri sunt considerati(cei din Resita,Galati,Brasov,Bacau,Focsani etc.)
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56734 : Ianuarie 06, 2017, 15:34:33 »

>

...ORASELE INTRATE ULTERIOR TREBUIAU SA INTRE IN CONFORMITATE CU LEGILE IN VIGOARE CU DOCUMENTE IN CARE PARCHETELE ISI ASUMAU RESPONSABILITATEA DECIZIEI IAR MODIFICAREA IN LEGE SE FACEA PRIN OUG IN MONITORUL OFICIAL.
SI TU .....STII ASTA 

Ești bun..., din nou mă faci să ! Mno..., singurul act normativ legislativ care face referire la denumirea localităților care se încadrează în prevederile OUG95/2014 este HG99/2015 pentru modificarea si completarea Normelor metodologice de aplicare a Legii 341/2004, aprobate prin HG1.412/2004. Eventualele modificări se aduc tot normelor de aplicare.
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56735 : Ianuarie 06, 2017, 15:57:06 »

Problema e simplă: dacă există sau nu o bază legală prin care Herculane, și celelalte orașe au intrat in Legea 341 mod prin OUG 95. Izvorul de drept e în continutul OUG , orașele in care inainte de 22 au existat morti , răniți sau reținuți. Asta e de fapt baza legală Dar oare in Herculane au existat morti, răniți sau retinuti inainte de 22? Dar în Resița? Dar în Brasov? Dar în Piatra Neamț? Dacă există documente legale si probe clare că aceste orașe îndeplinesc cond OUG, fiți siguri că nimeni nu ii va deranja pe tema asta pe cei din orașele respective!!
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56736 : Ianuarie 06, 2017, 16:16:08 »

HG-99 ...  ART-4   OBIECTUL   LEGI 341/2004 ... OG-95....ALTE   LOCALITATI     IN  CARE   AU  REZULTAT  PERSOANE   UCISE ,  RANITE    SAU  ...RETINUTE   PANA  LA   FUGA  DICTATORULUI  ,DECAT   CELE   PREVAZUTE LA ART 3  VOR  FI   DETERMINATE   DIN   ACTE   NORMATIVE    EMISE  IN  ACEST   SENS   SAU  PRIN   DOCUMENTE  OFICIALE   ELIBERATE    DE   PARCHETUL     GENERAL     .....EU   CRED   CA  ORASELE   CARE  AU  PRIMIT   TITLUL   DE   ORAS -DETERMINANT    AU   DEPUS    ACTE  LEGALE    DIN    CARE   REZULTA  ....   CA   INDEPLINESC     CONDITILE    HG -99 /2O15....FARA   SUPARARE...PA 
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56737 : Ianuarie 06, 2017, 16:28:47 »

Extindere acţiune penală - abuz în serviciu ş.a. - SUPC - PÎCCJ
...
Din probele administrate până în prezent a reieşit că, în calitate de membri ai Comisiei pentru punerea în aplicare a prevederilor Legii nr. 341/2004, constituită la nivelul Secretariatului de stat pentru recunoaşterea meritelor luptătorilor împotriva regimului comunist instaurat în România în perioada 1945-1989, în exercitarea atribuțiilor de serviciu, respectiv acelea de a verifica, admite sau respinge solicitările privind includerea şi a altor localităţi în categoria celor în care au rezultat persoane ucise, rănite sau reţinute, până la fuga dictatorului, au emis mai multe procese verbale, respectiv decizii, cu încălcarea prevederilor legale cu privire la condiţiile pe care o persoană trebuie să le îndeplinească pentru a primi titlul de ”Luptător cu rol determinant”. În consecinţă, prin includerea a cinci oraşe în categoria localităţilor în care au rezultat persoane ucise, rănite sau reținute până la fuga dictatorului, un număr mare de persoane au primit fără drept, începând cu data de 1 ianuarie 2015, o indemnizaţie lunară de 2020 lei, producând următoarele prejudicii bugetului de stat:
...
Reşiţa - 228 de persoane: prejudiciu estimat în valoare totală de 10.132.320 lei;
...
http://www.mpublic.ro/content/c_05-01-2017-15-01

De betonul armat scapă cine poate...

Memorat
« Răspunde #56738 : Ianuarie 06, 2017, 16:30:47 »

Problema e simplă: dacă există sau nu o bază legală prin care Herculane, și celelalte orașe au intrat in Legea 341 mod prin OUG 95. Izvorul de drept e în continutul OUG , orașele in care inainte de 22 au existat morti , răniți sau reținuți. Asta e de fapt baza legală Dar oare in Herculane au existat morti, răniți sau retinuti inainte de 22? Dar în Resița? Dar în Brasov? Dar în Piatra Neamț? Dacă există documente legale si probe clare că aceste orașe îndeplinesc cond OUG, fiți siguri că nimeni nu ii va deranja pe tema asta pe cei din orașele respective!!
OUG 95 separa preventiv adevarul de minciuna !....Minciuna de DUPA 22 PROVOCATA CONSTIENT DE EMANATI LA INTELEGERE CU ARMATA CARE PRELUASE PUTEREA INAINTEA LOR  si pentru care ....CINEVA TREBUIE SA PLATEASCA.....Pentru ca .....place nu place VICTORIA REVOLUTIEI A FOST DECLARATA IN 22.......NEAVAND NIMIC COMUN CU LUPTA PENTRU PRELUAREA PUTERII SI UTILIZAREA CRIMEI PREMEDITATE PENTRU LEGITIMAREA ACESTEIA .NICI ILIESCU .....NICI VOICAN ..NU AU NIMIC COMUN CU NOI CEI DE PANA LA FUGA CEAUSESTILOR .

VICTIMELE CRIMINALEI MASCARADE AFLATE DIN NOU  IN CERCETARE AU DREPTUL LA TOATE FORMELE DE DESPAGUBIRE LEGALE POSIBILE  
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56739 : Ianuarie 06, 2017, 17:03:12 »

OUG95/2014 nu separă nimic, este un act legislativ care prevede cine și în ce anume condiții beneficiază de recunoștință, gratitudine, drept reparatoriu, etc....! Că OUG95/2014 separă ceva este admisibil doar în zona crepusculară unde zburdă filozofia lucrurilor fără seamăn.
Memorat
« Răspunde #56740 : Ianuarie 06, 2017, 17:12:49 »

Lugojano,ca cei doi sunt determinanti nu are nici o legatura cu lupta impotriva revolutionarilor in general.Sa nu uitam ca aceste scursuri au inceput sa loveasca-n noi innainte de aparitia mizeriei de oug si continua si acum.Dupa cum se observa cand se vorbeste sau scrie aceste latrine nu specifica despre cine este vorba,totul este la modul general.
Singurile greseali facute de Victor si Silviu in replica data fabricii de kurpapirus au fost ca n-a enumerat toate categoriile de revolutionari,ca n-a scris de nedreptatile facute tuturor si n-a pus sa semneze cati mai multi acea depesa.
De fapt aceleasi greseli se repeta de foarte mult si am observat ca si L.Bacana cu P.Fesan au procedat la fel cand au fost la tv.irealitatea.
Referitor la ce vor face acum cand sunt lrd;chiar nu pot sa-ti spun,nu mai sunt sigur pe mine ce voi face in urmatoarea zi darmite sa stiu ce-or gandi si face alti,dar dupa astfel de esecuri sper ca Dumnezeu sa ne lumineze pe toti si vom face pasul decisiv spre a ne da mainile si impreuna puterile.

Remus ca si sustinator al psd-ului trebuia sa stii aceste mici promisiuni facute din campanie.Cu astfel de promisiuni au cucerit alegatorii(mare majoritate pensionari) si mai apoi cu marirea salariului minim.Acestea doua promisiuni au un impact mic la buget dar sa vedem cad va venii randul impozitelor si taxelor,legea salarizarii,investitii,creerea locurilor de munca etc. cum vor proceda.
Sindicatele si numai ii asteapta la cotitura si nu-i va ierta cu siguranta.

Mai Costelus ia treci tu si scrie in locul nostru, sa vedem cine te baga in seama, iar aberezi, bati campii si dai lectii de filozofie cind nu este cazul! Te am rugat sa nu mai folosesti nici numele si nici prenumele meu si ca sa te enervez si mai rau te anunt ca ordonanta va trece si va fi  usor modificata, nu mai visa !

Ce ti-am spus eu, Kostas ? LRD-ul trage pe turta lui, cum naiba sa dea cu piciorul la indemnizatie ? ia uite ce zice "te anunt ca ordonanţa va trece si va fi usor modificata"...ce nu e clar ? "usor modificată " înseamnă sa introduca un amendament prin care impostorii sa fie lăsaţi in pace. PSD Nicolicea nu sta degeaba , Kostas ! Chiar credeai ca se doreste ceva bun pentru revii adevarati (L42) respinsi de inculpatul sanda ? "La vremuri noi, tot noi...LRD-ii" ! Mai bine sa lase PICCJ-ul sa isi faca treaba.

D-le. Lugojanca ca am inteles ca sunteti barbat si nu sunteti nici revolutionar, modificarea se referea chiar la ce vorbeati dumnevostra la impostori care au devenit luptatori cu rol determinant, acestia vor fi verificati de catre parchet si scosi din lege, acestia vor da banii si toate drepturile inapoi.
Dl.Victor la care impostori cu rol determinant te referi,la cei care au depus dosarele dupa ce Sanda a anuntat ca orasul respectiv intra in OUG de ex. ma refer la Brasov!
Pe saidul SSPR puteti observa ca Brasovul a fost introdus pe data de 1 aprilie 2015 si majoritatea brasovenilor au depus dosarul dupa 22 aprilie 2015 si acum tot ei sunt considerati impostori?

Dl.Victor3 astept un raspuns concret la situatia din BV daca tot vb de impostori!
Memorat
  • naspa_rau
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56741 : Ianuarie 06, 2017, 17:41:12 »

OUG 95 separa preventiv adevarul de minciuna !....Minciuna de DUPA 22 PROVOCATA CONSTIENT DE EMANATI LA INTELEGERE CU ARMATA CARE PRELUASE PUTEREA INAINTEA LOR  si pentru care ....CINEVA TREBUIE SA PLATEASCA.....Pentru ca .....place nu place VICTORIA REVOLUTIEI A FOST DECLARATA IN 22.......NEAVAND NIMIC COMUN CU LUPTA PENTRU PRELUAREA PUTERII SI UTILIZAREA CRIMEI PREMEDITATE PENTRU LEGITIMAREA ACESTEIA .NICI ILIESCU .....NICI VOICAN ..NU AU NIMIC COMUN CU NOI CEI DE PANA LA FUGA CEAUSESTILOR .

VICTIMELE CRIMINALEI MASCARADE AFLATE DIN NOU  IN CERCETARE AU DREPTUL LA TOATE FORMELE DE DESPAGUBIRE LEGALE POSIBILE  

Am o intrebare ! De ce mai bazaiti pe aici? N-aveti altceva de facut ? Lasati pe cei in drept sa-si faca datoria ! Nu e treaba noastra ca n-am gresit cu nimic ca si revolutionari de rand !
 Un singur lucru intrebam PUBLIC si cu tarie , de ce s-au schimbat prin OUG nr.95/2014 regulile jocului cand toti eram si suntem in joc pe unica calitate recunoscuta si detinuta de noi legal, acea de revolutionar ? Se mai aseamana prevederile Legii organice nr.42 din 1990 cu ale Legii ordinare nr.341 din 2004 dupa modificarile prin OUG nr.95/2014 ? E acelasi act normativ pe cadrul legii nr.42 ? Se mai respecta legea cadru din 1990 care era a Revolutiei sau trateaza alceva in care niciunul nu mai avem ce cauta ? Pana unde se va merge , pana nimeni nu se va mai incadra in urmatoarea OUG ? Asta se urmareste?
  Victime toti suntem si ramanem ca recunoscuti prin decretele presedentiale revolutionari care am facut ceva pentru tara asta schimband acolo unde am luptat, cu sange  si risc constient, nebunesc si inflacarat asumat, regimul in acea perioada ! Si vom clama semnul de egal pus legal si corect intre revolutionar si victima a statului ! Asta nu se poate sterge ! De vor altfel s-o spuna direct, argumentat ca n-am fi fost acolo revolutionari-victime , ca n-am avea nici un merit si gata !  Ca s-a murit degeaba la Revolutie si ca fiecare din noi n-am riscat moartea intr-un mod direct ! Ce atatea cotite pe dupa visini ?
Memorat

ciine batran lesinat de foame
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56742 : Ianuarie 06, 2017, 17:49:26 »

>

SI TU .....STII ASTA  

De ce nu a modificat Sanda prin OUG in MO nu pot eu sa raspund,dar Sanda a avut 2 doamne cu facultatea de drept linga el Denisa si Checi de ce nu au respectat parcurusul legal?
Parchetul cerceteaza,judecatorul decide,coform constitutiei!
Judecatorul prin sentita definitiva va decide !
     SSPR nu exista legal conform oug11.2014 si legi 145.2015 de aceia SANDA nu avea drept de semnatura in numele rev.sint dosare pe rol care vor anula toate semnaturile date de SANDA si asa se vor anula si certificatele semnate de el
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #56743 : Ianuarie 06, 2017, 19:41:06 »

SSPR nu exista legal conform oug11.2014 si legi 145.2015 de aceia SANDA nu avea drept de semnatura in numele rev.sint dosare pe rol care vor anula toate semnaturile date de SANDA si asa se vor anula si certificatele semnate de el

Memorat
« Răspunde #56744 : Ianuarie 06, 2017, 19:57:23 »

>

SI TU .....STII ASTA 
Domnule Burada,
Constat ca sunteti obsedat/insetat de sange!
Nu imi permit sa va caracterizez,  dar nu ma pot abtine sa va intreb:
-Puteti preciza care este deosebirea dintre sangele varsat inainte sau dupa 22? La Lugoj, Timisoara sau oriunde altundeva. Ma refer la sangele cetatenilor romani, nu la …altii!
- Avand in vedere ca  decretele ceausiste, rebotezate “ordonante”, sunt forme de manifestare a dictaturii personale sau de grup  si al caror infocat sustinator sunteti, ce  alte “nobilile idealuri” v-au manat la Revolutie ?! Daca cei din “Balconul Operei din Timisoara” au indraznit sa solicite unele drepturi si libertati, dumneavoastra v-ati remarcat doar prin solicitarea unei indemnizatii! Poate ca eu sunt mai prost ….informat!  Daca ati solicitat si alte drepturi si libertati pentru dumneavoastra sau pentru poporul roman-inainte sau dupa Revolutie- va rog sa faceti public demersul/actul/documentul/etc!
Nu stiu daca din ignorata sau din alte motive sustineti ca “Parchetele trebuie sa isi asume responsbilitatea deciziei”, atata timp cat actul normativ spune altceva:
 (4) Alte localităţi, în care au rezultat persoane ucise, rănite sau reţinute, până la fuga dictatorului, decât cele prevăzute la alin. (3), vor fi determinate din acte normative emise în acest sens sau prin documente oficiale eliberate de Parchetul General." ;
P.S. N-as vrea sa uitam ca Lugojul a fost declarat inca din 20 dec. al doilea oras liber! Faptul ca unii lugojeni spun sau fac prostii, doar umbreste, nu diminueaza meritele lugojenilor!     
Memorat
Pagini: 1 ... 3781 3782 [3783] 3784 3785 ... 4503
Schimbă forumul: