Main Content:

Pagini: 1 ... 3812 3813 [3814] 3815 3816 ... 4517

ANUNTURI

• Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #57195 : Ianuarie 18, 2017, 14:46:21 »

OLEOLEOLE...  EU  AM SPUS   ASA   OARE  MERITA SA  MAI FIE   AJUTATI    CEI CARE  AU   MINTIT  CA   EI   AU   DEPUS    SI AU  AU  OBTINUT ...TITLUL   MA  REFEREAM    LA   GRUPUL   DE  MANIPULATORI   SI  TEPARI   CARE .... MINT   REVOLUTIONARI   SI ACUM  ...ADEVARUL ESTE  CA    EU   SUNT  CEL  CARE  AM    SUSTINUT  LA COMISII  LUPTATORI   DIN  ...  RESITA   EU  AM   SUSTINUT CORECT   REVOLUTIONARI DIN CARAS-SEVERIN   IN   COMISIA LEGI  42 /90 = 1996  -1997    AM  SUSTINUT    ALRD-89 CARAS-SEVERIN   IN COMISIA   LEGI   341/2004  TOT  EU  AM  DEPUS  ACTELE  CORECTE    PENTRU CA    ORASUL   RESITA  SA   FIE   DECLARAT   ORAS ... DETERMINANT ...  DAR  IN     ORASUL   RESITA   EXISTA  UN   GRUP  DE   MANIPULATORI  DE  MINCINOSI     CARE  AU MINTIT   AU  MANIPULAT  SI  AU   DAT  TEPE   LA  REVOLUTIONARI ... AU   MINTIT   CUM  CA  EI  AR  FI CEI   CARE  AU  DEPUS   SI   OBTINUT .....MULTE  INCLUSIV    TITLUL  DE  ORAS.....  DETERMINANT  ACESTI   MANIPULATORI   S-AU  ASOCIAT  CU  ZIARISTUL  DENUNTATOR    OPREA ALEX   DIN  SIBIU   SI  AU  MINTIT  CA   EI   REPREZINTA    REVOLUTIONARI LA  NIVEL  NATIONAL  AU  MINTIT CA  AU  RELATI   MINISTRI... PARLAMENTARI   PE...  OPREA   ALEXANDRU  CARE  DETINE  FUNCTIA  DE PRESEDINTE  AL UNEI  MISCARI  LA NIVEL  NATIONAL     OPREA ALEXANDRU AR  FI  SI CONSILIER  AL  DOMNULUI  PRESEDINTE    IOMANNIS ...ETC   LA   ACESTE  SPECIMENE  M-AM   REFERIT   ...ACESTI  MINCINOSI    NICI  MACAR  NU STIAU  CE  CONTIN   DOSARELE  CARE  AU   FOST   SUSTINUTE   SI  NICI   ACTELE  PE  CARE   EU   LE-AM   DEPUS  PENTRU  ORASUL DETERMINANT   RESITA  ...  FARA  ACESTE   ACTE  COLEGI  DIN   RESITA  NU PRIMEAU   TITLUL  DE LUPTATOR ....IAR  ACUM    AM   AFLAT  CA   ACTELE   AU... DISPARUT   ...  MA INTREB  DIN  NOU  MERITA   SA  MAI  FAC   CEVA  PENTRU ...
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57196 : Ianuarie 18, 2017, 14:48:25 »

[size=15 :Dpt]M-a sunat Donald Trump și m-a întrebat care este numarul de telefon al sefului portalului. I-am spus ca nu i-l pot da, fiindcă eu nu dau numere de telefon fără aprobarea celui în cauză. Astfel m-a rugat să transmit multumiri portalului pentru felicitările adresate, și celor care sunt membri ai acestui portal cu exceptia mea, că pe mine nu mă suportă, dar sunt singura lui legătură cu Portalul)))))[/size]
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57197 : Ianuarie 18, 2017, 14:49:45 »

M-a sunat Donald Trump și m-a întrebat care este numarul de telefon al sefului portalului. I-am spus ca nu i-l pot da, fiindcă eu nu dau numere de telefon fără aprobarea celui în cauză. Astfel m-a rugat să transmit multumiri portalului pentru felicitările adresate, și celor care sunt membri ai acestui portal cu exceptia mea, că pe mine nu mă suportă, dar sunt singura lui legătură cu Portalul)))))
Memorat
  • Kafka
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57198 : Ianuarie 18, 2017, 14:52:01 »

Păi da..., OUG95/2014..., pusă în proces legislativ pe vremea admin Ponta, dar asta a fost până în nov 2015, dar de atunci și până la numirea(ceva mai mult de un an de zile) lui Grindeanu, pe post de staroste a fost admin Cioloș..., guvern consacrat tehnocrat care se arăta să ducă România pe cele mai înalte culmi. Atât de competenți că tot s-au gândit la acele culmi și au lăsat printre altele OUG95/2014 în baltă. Curios este că, deși se cunoștea situația facerii actului normativ legislativ, corpul de control al guvernului a luat ca temeinică ordonanța de urgență..., așa că, prea mult nu contează despre ce administrație era vorba ci despre ce administrație avem în prezent. Dar totuși..., la parlament asupra cui se abate vina...?

Asa este. Nu vedeam padurea din cauza copacilor Smiley. Parlamentul a fost acelasi si in 2014 si in 2015 si in 2016...
Memorat

”Atâta timp cât nu încetezi să urci, treptele nu se vor termina; sub paşii tăi care urcă, ele se vor înmulţi la nesfârşit”
« Răspunde #57199 : Ianuarie 18, 2017, 14:54:15 »

M-a sunat Donald Trump și m-a întrebat care este numarul de telefon al sefului portalului. I-am spus ca nu i-l pot da, fiindcă eu nu dau numere de telefon fără aprobarea celui în cauză. Astfel m-a rugat să transmit multumiri portalului pentru felicitările adresate, și celor care sunt membri ai acestui portal cu exceptia mea, că pe mine nu mă suportă, dar sunt singura lui legătură cu Portalul)))))

''Incearca tratamentul 'antic'...cu mercur!!!  Antibioticele nu te mai ajuta!!!"   Cry Cry Cry Cry Cry
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57200 : Ianuarie 18, 2017, 14:56:42 »

Măi DiJei măi..., măi Buzdugan caraghios și ipocrit...
Memorat
  • Petru
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • nimic-OO FARA INSULTE; neindoelnic, obiectiv
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57201 : Ianuarie 18, 2017, 16:23:16 »

mirlania  batoar-vina
   este  grelii  aritetica
Memorat

Petre,
  • buzdugan
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57202 : Ianuarie 18, 2017, 17:24:32 »

Măi DiJei măi..., măi Buzdugan caraghios și ipocrit...
Buzdugan nu este Alex Oprea.Alex,daca ai păstrat e-mailul trimis de mine  unde spun ca  sunt stabilit in alta tara,arata-l(daca vrei sa nu te considere ca ai fi nickul"buzdugan")Asta numai daca vrei sa demonstrezi acest lucru,Pentru mine nu contează,dar vreau sa te scap pe tine de suspiciunile unora,ca ai scrie si sub nickul  "buzdugan".
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57203 : Ianuarie 18, 2017, 17:35:58 »

Fii mai explicit..., totuși..., de ce apare Buzdugan numai când postează DiJei și invers...?
Memorat
  • Kafka
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57204 : Ianuarie 18, 2017, 17:38:05 »

Proiect: Abuzul în serviciu, investigat în urma unei plângeri şi doar cu un prejudiciu de peste 200.000 lei. Denunţul, la cel mult şase luni de la comiterea fapt

Proiectul de ordonanţă de urgenţă privind modificarea Codului Penal şi a Codului de Procedură Penală prevede dezincriminarea abuzului în serviciu sub 200.000 lei, denunţul se poate face la cel mult şase luni de la comiterea faptelor iar neglijenţa în serviciu a fost abrogată.

http://www.mediafax.ro/politic/proiect-abuzul-in-serviciu-investigat-in-urma-unei-plangeri-si-doar-cu-un-prejudiciu-de-peste-200-000-lei-denuntul-la-cel-mult-sase-luni-de-la-comiterea-faptelor-16081956
Memorat

”Atâta timp cât nu încetezi să urci, treptele nu se vor termina; sub paşii tăi care urcă, ele se vor înmulţi la nesfârşit”
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57205 : Ianuarie 18, 2017, 17:43:37 »

...daca ai păstrat e-mailul trimis de mine  unde spun ca  sunt stabilit in alta tara,arata-l...

De ce nu-l areți că ești expeditorul...?
Memorat
  • eugolt
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57206 : Ianuarie 18, 2017, 19:56:55 »

Cine protesteaza in Bucuresti si Cluj impotriva ordonantei de gratiere stie cineva? Nicusor Dan prezent la protest si intrebat de reporteri daca el a organizat protestele (neautorizate) zice ca el doar sa alaturat protestatarilor si ca a vazut asta pe internet dar nu stie cine este organizatorul.
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57207 : Ianuarie 18, 2017, 20:00:26 »

Cine protesteaza in Bucuresti si Cluj impotriva ordonantei de gratiere stie cineva? Nicusor Dan prezent la protest si intrebat de reporteri daca el a organizat protestele (neautorizate) zice ca el doar sa alaturat protestatarilor si ca a vazut asta pe internet dar nu stie cine este organizatorul.
Oraganizator ete facebooc
Memorat
« Răspunde #57208 : Ianuarie 18, 2017, 20:52:17 »

Proiect: Abuzul în serviciu, investigat în urma unei plângeri şi doar cu un prejudiciu de peste 200.000 lei. Denunţul, la cel mult şase luni de la comiterea fapt

Proiectul de ordonanţă de urgenţă privind modificarea Codului Penal şi a Codului de Procedură Penală prevede dezincriminarea abuzului în serviciu sub 200.000 lei, denunţul se poate face la cel mult şase luni de la comiterea faptelor iar neglijenţa în serviciu a fost abrogată.

http://www.mediafax.ro/politic/proiect-abuzul-in-serviciu-investigat-in-urma-unei-plangeri-si-doar-cu-un-prejudiciu-de-peste-200-000-lei-denuntul-la-cel-mult-sase-luni-de-la-comiterea-faptelor-16081956

......................

@ "Kafka"

Stimabile, te superi aprig cind iti atrag atentia ca postezi aiureli.
       Azi, din nou, "iti dai in petic" postind si subliniind (bolduit) aiurelile altora.
       In materialul citat de tine, dar pe care nu l-ai trecut prin filtrul propriei gindiri, scrie, citez: "neglijenta in serviciu a fost abrogata".
       Stimabile, vina ta este tripla:
     - "ai pus botu" la o imbecilitate;
     - ai subliniat (bolduit) o imbecilitate;
     - ai promovat (aici) acea imbecilitate.

Iata de ce:
    - in discutie este pus un proiect de act normativ;
     - fiind un proiect, evident ca se discuta ipoteze de lucru;
     - un proiect (de act normativ) nu abroga nimic;
     - abia dupa ce proiectul capata legal calitatea de act normativ (si doar daca ramin valabile cele prevazute in proiect), abia atunci putem vorbi despre abrogari.

Memorat
« Răspunde #57209 : Ianuarie 18, 2017, 21:18:56 »

Ati uitat sa postati din hotnews "Atac la institutia denuntatorului" Cheesy

http://www.hotnews.ro/stiri-esential-21540464-atac-institutia-denuntatorului-denuntul-inlantura-raspunderea-penala-numai-daca-este-depus-sase-luni-savarsirea-faptei-juristi-imposibil-descoperim-infractiunile-dare-mita-modificare-asemanatoare-proi.htm
Memorat
Pagini: 1 ... 3812 3813 [3814] 3815 3816 ... 4517
Schimbă forumul: