Main Content:

Pagini: 1 ... 3858 3859 [3860] 3861 3862 ... 4502

ANUNTURI

• kostas
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURI
« Răspunde #57886 : Februarie 01, 2017, 12:42:06 »

Radule am impresia ca de dimineata ai trecut prin crama.Cum poti insinua ca portal-forumul este al psd-ului,cum poti baga tu pe toti in aceiasi buda?Ia spune-mi chiar ma vezi pe mine membru al vre-unui partid si mai ales al psd-ului?il vezi tu pe neica neocomunist?
Te rog sa cauta ce-am postat eu si nu numai dupa ce s-au aflat rezultatele alegirilor din dec.2016,oare n-am atras atentia prin cele scrise ca ne indreptam cu pasi repezi catre totalitarism?oare n-am tras eu atentia ca avem opozitie numai de forma?
Ca avem printre noi si pupin....... asta este,la maini avem si degete mai scurte si nu le putem lungii cat am dori.
Cat despre Ghe.Iosif(admin.)las-o mai usor c-ar fi sau nu,nu vorbii in necunostinta de cauza.
Memorat
  • Victor 3
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Doar uniti vom invinge.
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57887 : Februarie 01, 2017, 13:25:34 »

1 februarie 2017

Comunicat de presă

CNS „Cartel ALFA” solicită Guvernului să retragă Ordonanța 13/2017

care modifică Codul penal și Codul de Procedură Penală

Confederaţia Naţională Sindicală „Cartel ALFA” este solidară cu mișcarea publică de protest împotriva adoptării prin Ordonanță a modificărilor la Codul Penal și Codului de Procedură Penală.

Considerăm că adoptarea de urgență a acestui act normativ, în modul în care s-a făcut, fără a respecta procedura de avizare prealabilă (ceea ce a împiedicat o reacție normală și în timp util), în ciuda reacției publice vehemente, a instituțiilor statului care s-au exprimat împotrivă, în lipsa avizului Consiliului General al Magistraturii, este un act de sfidare din partea Guvernului, care nu poate fi acceptat într-o societate democratică.

Mai mult decât atât, modul acesta de a guverna creează un precedent periculos și extrem de îngrijorător pentru alte proiecte de lege prevăzute a fi realizate în următoarea perioadă, într-un termen scurt, conform programului de guvernare: legea sănătății, legea educației, legea salarizării bugetare, legea funcționarului public, Codul economic, etc.

Cei care au acordat încredere Partidului Social Democrat, au făcut-o în baza unor promisiuni de guvernare care să pună pe primul plan repararea inechităților sociale majore care polarizează societatea, aruncând de la an la an toți mai mulți cetățeni în sărăcie, un dialog real cu actorii sociali, politici publice inclusive îndreptate spre creștere și creare de locuri de muncă, precum și creșterea investițiilor publice în educație, sănătate și infrastructură. 

In privința abordării actului administrativ, programul PSD promovează principiile de “eficiență, responsabilitate, credibilitate, transparență și deschidere către cetățean”. Pentru a respecta aceste principii, care se constituie ca fundament al mandatului acordat de cetățeni, PSD trebuie să ceară Guvernului retragerea OUG 13/2017.

In concluzie, CNS „Cartel ALFA” solicită Guvernului retragerea Ordonanței 13/2017 și trimiterea proiectului de act normativ la Parlament pentru dezbatere.

Bogdan Iuliu HOSSU

Presedinte CNS „Cartel ALFA”

Memorat
  • Petru
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • nimic-OO FARA INSULTE; neindoelnic, obiectiv
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57888 : Februarie 01, 2017, 14:06:36 »

1 februarie 2017

Comunicat de presă

Confederaţia Naţională Sindicală „Cartel ALFA” este solidară cu mișcarea publică de protest împotriva adoptării prin Ordonanță a modificărilor la Codul Penal și Codului de Procedură Penală.

Considerăm că adoptarea de urgență a acestui act normativ, în modul în care s-a făcut, fără a respecta procedura de avizare prealabilă (ceea ce a împiedicat o reacție normală și în timp util), în ciuda reacției publice vehemente, a instituțiilor statului care s-au exprimat împotrivă, în lipsa avizului Consiliului General al Magistraturii, este un act de sfidare din partea Guvernului, care nu poate fi acceptat într-o societate democratică.

Mai mult decât atât, modul acesta de a guverna creează un precedent periculos și extrem de îngrijorător pentru alte proiecte de lege prevăzute a fi realizate în următoarea perioadă, într-un termen scurt, conform programului de guvernare: legea sănătății, legea educației, legea salarizării bugetare, legea funcționarului public, Codul economic, etc.

Cei care au acordat încredere Partidului Social Democrat, au făcut-o în baza unor promisiuni de guvernare care să pună pe primul plan repararea inechităților sociale majore care polarizează societatea, aruncând de la an la an toți mai mulți cetățeni în sărăcie, un dialog real cu actorii sociali, politici publice inclusive îndreptate spre creștere și creare de locuri de muncă, precum și creșterea investițiilor publice în educație, sănătate și infrastructură. 

In privința abordării actului administrativ, programul PSD promovează principiile de “eficiență, responsabilitate, credibilitate, transparență și deschidere către cetățean”. Pentru a respecta aceste principii, care se constituie ca fundament al mandatului acordat de cetățeni, PSD trebuie să ceară Guvernului retragerea OUG 13/2017.

In concluzie, CNS „Cartel ALFA” solicită Guvernului retragerea Ordonanței 13/2017 și trimiterea proiectului de act normativ la Parlament pentru dezbatere.

Bogdan Iuliu HOSSU

REVOLUTIONARII!;

VAI SUSTINETI  PE  CINE  VRETI........?
       IMPORTANT  SA  FIE  LEGAL  SI  DEMOCRATIC!
          TININD  CONT  CA  SUNTETI  SINGURII  CARE  V-ATI  CISTIGAT TOATE  DREPTURILE
      ESTE  BINE  CA  NU  VA  MAI  PREOCUPA   0,6 SAU  1,1  PLATIT  LA  NIVEL  2010.
          BATETI  TOBA SUS  SI  TARE;
          SUS  CU  UNII,
          JOS  CU  ALTII,
          DAR  FAR-DE-INCAERARE 
Memorat

Petre,
« Răspunde #57889 : Februarie 01, 2017, 14:26:12 »

1 februarie 2017

Comunicat de presă

[/b]

Bogdan Iuliu HOSSU

Presedinte CNS „Cartel ALFA

Domnule Grigorescu,
 Politica de “iesire pe cale naturala din sistem”, initiata de Guvenul Basescu-Boc , este respectata cu sfintenie!
Iata dovada !
 Majorarea pensiilor cu 5,25%  a condus la cresterea astronomica a diferentei dintre pensile mici si cele mari! De exemplu o pensie de 1000 de lei (85%  dintre pensii sunt sub!) creste cu 52 de lei. O pensie de 20000 lei  (ale celor care au prins avioane cu mana si au greblat zilnic stelele de pe cer!) creste cu 1250 lei! Adica, i se mareste cu echivalentul unei pensii de  “muritor de rand”! Concret, diferenta creste in proportie geometrica!   Si conform “Programului de Guvernare”- va continua! Cum, banii se devalorizeaza, pensia  “randasului” nu-i va ajunge nici pentru hartie igienica! E drept ca nici motive sa o cumpere nu va mai avea!
 Poate le atrageti atentia asupra acestei aberatii, ca sindicalistii de azi sunt pensionarii de maine! Multumim anticipat!
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57890 : Februarie 01, 2017, 16:27:01 »

PAI  FAMILIA  DOMNULUI  IOHANNIS   AR  TREBUI  SA   MULTUMEASCA    PSD   CA  AU  SCAPAT  DE GRIJI   ...ADICA  DE DOSARE  PENALE  ACUM  POATE  SI  IOHANNIS  SA  RASUFLE ...USURAT   A   SCAPAT   DE....DOSARE   ACUM   DOMNUL  PRESEDINTE  ESTE .....CURAT   
Memorat
  • Willy
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
Răspuns: ANUNTURICI
« Răspunde #57891 : Februarie 01, 2017, 17:05:04 »

NU IMI VINE  SA   CRED  DE  CE AM   AUZIT     IMI  VINE  SA    PLANG   DE CE LI SE POATE  INTAMPLA   PATRIOTILOR    NOSTRI   SARMANI  INFORMATORI  =DENUNTATORI  AM  AUZIT  CA  AU  PROBLEME  LA = SERVICI  NU    SE  MAI  CONTEAZA  PE   DENUNTUL LOR  NU MAI   AU  DE  LUCRU  VAI   SARACI  DE EI    CE  VOR   MANCA   CU CE VOR  TRAI    AU  RAMAS  SI  FARA  MUNCA   CE  SE INTAMPLA  DACA  CIRIPITUL =DENUNTUL  NU  MAI  CONTEAZA  ...UNDE   SE VOR DUCE ...CE VOR FACE  EI  CUM VOR TRAI  EI  SARMANI      AM  O PROPUNERE   SA  LE  DAM  LACTATE DIN ... PIX   
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57892 : Februarie 01, 2017, 17:12:43 »

NU IMI VINE  SA   CRED  DE  CE AM   AUZIT     IMI  VINE  SA    PLANG   DE CE LI SE POATE  INTAMPLA   PATRIOTILOR    NOSTRI   SARMANI  INFORMATORI  =DENUNTATORI  AM  AUZIT  CA  AU  PROBLEME  LA = SERVICI  NU    SE  MAI  CONTEAZA  PE   DENUNTUL LOR  NU MAI   AU  DE  LUCRU  VAI   SARACI  DE EI    CE  VOR   MANCA   CU CE VOR  TRAI    AU  RAMAS  SI  FARA  MUNCA   CE  SE INTAMPLA  DACA  CIRIPITUL =DENUNTUL  NU  MAI  CONTEAZA  ...UNDE   SE VOR DUCE ...CE VOR FACE  EI  CUM VOR TRAI  EI  SARMANI      AM  O PROPUNERE   SA  LE  DAM  LACTATE DIN ... PIX   
       WILLY nu crezi cai lins destul pina acum ar fi cazu sa taci sau te bucuri ca scapi de dosare inpreuna cu Sanda
Memorat
  • nicu1957
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57893 : Februarie 01, 2017, 17:16:48 »

PAI  FAMILIA  DOMNULUI  IOHANNIS   AR  TREBUI  SA   MULTUMEASCA    PSD   CA  AU  SCAPAT  DE GRIJI   ...ADICA  DE DOSARE  PENALE  ACUM  POATE  SI  IOHANNIS  SA  RASUFLE ...USURAT   A   SCAPAT   DE....DOSARE   ACUM   DOMNUL  PRESEDINTE  ESTE .....CURAT   
        PRESEDINTELUI NUI ESTE FRICA DE DOSARE SI NU VA TACEA ASA CUM LINGI TU
Memorat
  • alexpress1
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Propunere referitoare la Legea 341 completată și m
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57894 : Februarie 01, 2017, 18:06:23 »

INTERNATIONAL RADIO DEUTSCHLAND
http://37.59.224.239:8200/listen.pls or http://176.31.60.21:8200/listen.pls
AZI de la ora 20.00 EDITIE PECIALĂ ROMÂNIA CURATĂ
Sunați la 0771742398 și spuneți-vă în direct părerea despre ceea ce se întâmlă în aceste momente cu ROMÂNIA.
Vom avea și relatări de la protestele de astăzi și vom vorbi și despre atitudinea revolutionarilor( mulți roșii) față de acțiunile STATULUI PENAL ROMÂN
Memorat
  • Lugojanca
  • Full Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57895 : Februarie 01, 2017, 19:33:39 »

1 februarie 2017

Comunicat de presă

Bogdan Iuliu HOSSU

Pai vezi de ce nu are ursul coadă,  domnule Victor Grigorescu ? Stim ca ai o functie mare in Cartelul Alfa si e normal sa-i promovezi comunicatele, dar te intreb : de ce OUG 13/2017 trebuie abrogată iar OUG 95/2014  trebuie doar "amendata"? Doar pentru ca OUG 95/2014 iti da matale bani luna de luna ? De ce nu ceri si abrogarea OUG 95 ? Adu-ti aminte ca si OUG 95 a fost data tot seara, tot in sedinta de guvern secreta si tot fara aviz consultativ....ba mai mult, si fara semnătura ministrului justitiei ! Neabrogarea OUG 95/2014 face ravagii in continuare : social - mor pe capete revii autentici  respinsi de inculpatul sandală , si economic - bugetul statului plateste sute de impostori, datorita acestei ordonanţei.  Dom' Grigorescule, de 2 ani de zile nu ai facut nimic pentru revolutionari, doar mesaje îmbârligatoare aici pe portal. Lasă  oamenii dedicaţi sa-si faca treaba.
Memorat
  • oleoleole
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57896 : Februarie 01, 2017, 20:02:00 »

Este un forum de propaganda pesedista. Incepand chiar de la proprietar.

Și dacă pe acest forum s-ar promova numai ceea ce îți convine ce fel de propagandă ar fi! De când și până câd trebuie să fie lumea de acord numai cu tine?
Memorat
  • naspa_rau
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57897 : Februarie 01, 2017, 20:16:36 »

I-auzi, i-auzi ! "Victor Grigorescu ? Stim ca ai o functie mare in Cartelul Alfa " ! De-aia n-are ursu coada si vulpea o are prea mare ! Deci asa coane ! Printre noi ... viermii ! Si nu faci nimic mancate-as si pentru revolutionari ! Rusiniiiccaaaaa  !
Memorat

ciine batran lesinat de foame
  • NVal
  • Hero Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57898 : Februarie 01, 2017, 20:19:30 »

Am ajuns acasă de 20 de minute. Mi-am pierdut noaptea cu protestatarii și forțele de ordine, încercînd să înțeleg ce se întîmplă. Sînt prea obosit acum ca să încerc să relatez. După ce voi dormi, voi încerca să citesc părerile voastre și apoi am să mă exprim și eu. Vă repet o  concluzie la care au ajuns și alții: după ce la dărîmarea guvernului Ponta tinerii din stradă au strigat pentru prima dată în România ”Jos Ortodoxia”, la încercarea de acum, de dărîmare a guvernului Grindeanu, totul s-a desfășurat după un scenariu care poate fi sintetizat în ”Sus Securitatea!”. Am să revin.
        Domnule NVal nu incerca sa denaturezi sensul protestelor nu este sus securitatea ci cea ce a facut gurernu a legiferat HOTIA dosarele ce le aveam pe rol care asteptau termne de aprope un an au devenit nule si tu incerci sa spui ca de securitate afi mitingurile treminati cu propaganda de partid numai tine

O problemă punctuală, domnule Nicu, ce dosare aveți pe rol și vă temeți ca vor deveni nule? Întreb fără gînduri ascunse, pentru că sînt curios ce aberații poate naște o legiferare pripită.
Cînd vrei să scapi de interlocutor, sau de efortul unei demonstrații riguraose, ai de ales între cîteva formule eficiente, cea cu apatenența la un partid fiind una dintre ele. Vă sfătuiesc să vă extindeți si să vă alternați sursele de informare. Există un mediu de dreapta care nu s-a lăsat antrenat în protestele de acum, care a avut critici pertinente, uneori validate de istoria ulterioara, de mai multi ani. Vă invit să cercetați și asemenea zone, unde nu se acceptă libertatea lui Ion Iliescu, dar nici președinția sasului cu șase case.
Memorat
  • naspa_rau
  • Sr. Member
  • Deconectat Deconectat
  • Vezi Profilul
« Răspunde #57899 : Februarie 01, 2017, 20:20:18 »

I-auzi, i-auzi ! "Victor Grigorescu ? Stim ca ai o functie mare in Cartelul Alfa " ! De-aia n-are ursu coada si vulpea o are prea mare ! Deci asa coane ! Printre noi ... viermii ! Si nu faci nimic mancate-as si pentru revolutionari ! Dar repede indemni la unire sub steagul dumitale si nu oriunde ci la Parlament unde la orizont pluteste asa din intamplare o .... FONCTIE ! Rusiniiiccaaaaa  !
Memorat

ciine batran lesinat de foame
Pagini: 1 ... 3858 3859 [3860] 3861 3862 ... 4502
Schimbă forumul: